Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: PiS manipulowania służbami nauczyło się od lewicy

Jakimczyk: PiS manipulowania służbami nauczyło się od lewicy

Wyświetlaj:
ścierwojad / 83.23.176.* / 2008-02-07 16:24
Najwyższy już czas postawić j,kaczyńskiego przed sądem
i skazać go i jego przestępczy uklad na niebyt polityczny.
Wódz pisu i jego zakon to przestepcy którzy szkodzą Polsce
dowodów na to jest coraz więdcej.
achjakbrakujeSB! / 83.24.221.* / 2008-02-07 19:29
a jak dowodów zabraknie, to się będzie próbowało je spreparować, nie?.
Handel wyrokami 1 / 83.21.54.* / 2008-02-08 08:15
Znam sprawe w której sedzia podłozył do sprawy dokumenty i wyrok.
Na takiej zasadzie mozna by skazac Kaczynskiego.
Proponuje aby Jarka sadził zwolniony w ramach Cwiakalizacji prawa gang Obcinaczy palcow !
Handel wyrokami 1 / 83.21.57.* / 2008-02-07 13:58
Halo POpaprane komuszki !!!
Czy Obcinacze Palcow zwolnieni z wiezienia w ramach Cwiakalizacji prawa juz kogos porwali lub zamordowali. Jeszcze nie ? Jak szkoda.
A moze by tak porwac Palikota z wibatorkiem i uciac mu co nieco ! Palikot ma kupe kasy. Potrzymac go w lochu 3 miesiace to odda.

Czy poparcie Cwiakalskiego w sondazach wieziennych nadal wynosi 120% ?
Cwiakalek to ikonka Platformy.
Aramis 10 / 83.22.198.* / 2008-02-07 13:32
Dziwny artykuł ,dziwne tezy.
Już sam tytuł sugeruje ,że PiS jednak służbami manipulował. Myślę jednak ,że warto z tym zaczekać na ustalenia sejmowej komisji która sprawę ma dopiero wyświetlić. Nie sądzę aby ferowanie wyroków przed zakończeniem procesu było rzeczą mądrą.

Kolejna sprawa to sprawa nauki od lewicy. PiS jak pamiętam zawsze odżegnywał się od jakiejkolwiek współpracy z lewicą. Prawdą jest ,że J. Kaczyński się w tym wszystkim pogubił gdyż bo najpierw twierdził ,że to Samoobrona jest najgorsza a później wszedł z nią w koalicję twierdząc wówczas ,że najgorsza jest PO. Cóż, tylko krowa nie zmienia poglądów, to fakt. Skąd więc takie ściąganie wzorców z lewicy? Dla mnie dziwne choć nie przeczę, że lewica ma sporo na sumieniu w tym względzie.
Prawda jest jednak taka, że właśnie szczególnie PiS powinien być wolny od takich praktyk ( oczywiście jeśli się one potwierdzą gdyż na razie to jedynie hipoteza ). Sama nazwa partii mówi o prawie i sprawiedliwości. To powinno do czegoś zobowiązywać. PiS szedł na wybory w 2005 r właśnie pod hasłami oczyszczenia państwa z tego typu praktyk. Na koniec wreszcie ,PiS był najbardziej przeczulony na tym punkcie o czym świadczy przebieg tzw. sprawy inwigilacji prawicy gdzie służby miały być nadużywane w czysto politycznych celach ( i bynajmniej ,Panie Redaktorze, nie było to dziełem lewicy. Wręcz przeciwnie, lewica wówczas równiez była inwigilowana). Może więc prekursorem tych "rozwiązań" jest ktoś zupełnie inny? Bez względu jednak na to kto nadużywa służb jest to postępowanie naganne, gdyż takie zachowania w państwach demokratycznych miejsca mieć nie powinny. Politycy wykorzystujący w taki sposób służby ,bez względu na barwę polityczną ,powinni odejść w polityczny niebyt.
prawiezaranielogo / 83.14.41.* / 2008-02-07 12:26
Myślę, że Pan Oleksy mógł być agentem.
Nie rzuca się w oczy...
absurd / 85.255.181.* / 2008-02-07 11:48
udez w stół .. a nożyce sie odezwą

i to wszystkie od lewa do prawa
KAP / 2008-02-07 10:33 / Tysiącznik na forum

Warto o tym wszystkim pamiętać, ilekroć zobaczymy na ekranie telewizora Ryszarda Kalisza, gdy jako przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. śmierci Barbary Blidy będzie szukał dowodów potwierdzających wykorzystywanie służb specjalnych do walki politycznej.


O Pani Kempie nie warto pamietac? Panie Redaktorze jednak obnoszenie sie i publiczne wykorzystywanie haków (Maciarewicz + GazetaPolska, Ziobro+MisjaSpecjalna, IPN) jest czyms wagowo innym niz gry gabinetowe.
takwyszkolonyjest! / 83.6.22.* / 2008-02-07 10:38
i pan. red, Jakimczyk ową uwagę powinien wziąć sobie do serca, bowiem co jak co, ale na grach (w tym głównie operacyjnych) to niejaki KAP-o wyznaje się niewątpliwie.
A.T. / 194.73.38.* / 2008-02-07 10:00
Szanowny Panie redaktorze. To, od kogo PiS sie uczylo, jest znacznie mniej istotne od tego, ze ta wiedze wykorzystalo i popelnilo w zlej wierze podobny blad. A przeciez przez tyle lat karmilo nas propaganda swojej odregnosci, fachowosci i niepokalanosci.
maa / 2008-02-07 09:56 / Tysiącznik na forum
Ach, Redaktorze Jakimczyk!
Jakież to słowo nieostrożne uleciało skowronkiem spod giętkich Pana palców wdzięcznie układających się na klawiaturze!

PiS nauczył się czegoś od lewicy? A czegóż to miał się uczyć? Jakaż to różnica między lewicą a pańską "prawicą" a la PiS? Ze lewica to teraz ateiści, bo Lenin podobno jednak umarł, a "prawica" pisowska głeboko wierzy, choć niekoniecznie w Boga, a w bałwana Rydzyka?

Ja innych istotnych różnic nie widzę.
No, jednak widzę: PiS to partia niedouczonych i durniów, a SLD to jednak partia inteligentów.
Marqus / 83.18.52.* / 2008-02-07 12:54
być durniem to zrządzenie losu , ale inteligentny wyznawca lewicy to dla mnie zwykły skur....
PS dla jasności - napisałem inteligentny ,a nie inteligent czyli jak się zwykło w Polsce nazywać absolwenta wyższej uczelni
maa / 2008-02-07 13:45 / Tysiącznik na forum
Jeśli mi Pan zdefiniuje różnicę między lewicą a prawicą, to możemy podyskutować. Mnie akurat interesują aspekty ekonomiczno-ustrojowe. Tu prawie ich brak.
Słowa, których używamy ukrywają, że PiS np. jest bardziej podobny do PZPR niż SLD, która się z PZPR wywodzi!
Np. mistrzem Ziobry jest raczej A. Wyszyński, niż Montesquieu. Mistrzem Kaczyńskich Lenin i Marks, nie teoretycy demokracji zachodnich.

A dyskusja o różnicy między inteligencją a ludźmi inteligentnymi to banał. Myślę, że dla precyzji lepiej używać bolszewicko-dornowego określenia "wykształciuchy" na inteligentnych inteligentów. Np. Ziobro, Mularczyk, Gosiewski są inteligentami, ale nie są inteligentni.
Zgadzam się, że w post-PRLowskiej i post-pisowskiej Polsce nie można używać słów bez upewnienia się, że adwersarze rozumieją je identycznie.
Proszę więc nie nazywać kogoś "sku...", bo może okazać się czasem, że pluje Pan na siebie.
Marqus / 83.18.52.* / 2008-02-07 14:48
no i tu się wyjątkowo bardzo nie różnimy. Dla mnie PiS to właściwie centrolewica. Natomiast tego sk.. dlatego użyłem bo to
SLD
to jednak partia inteligentów.

nieco mnie rozdrażniło.
einstachu / 83.14.41.* / 2008-02-07 12:40
maa - czy Ty nie jesteś czasami tym ordynarnym posłem lewicowym, z pedałowatym uśmiechem robiącym farsę z kazdej sprawy (zapomniałem nazwiska). Chodzi mi o tego kurdupla przekonanego bez reszty o własnych literackich możliwościach. Taka polska, lewicowa Ciciolina?
MN4 / 80.51.231.* / 2008-02-07 10:12
"SLD to jednak partia inteligentów" - uczonych na wschodzie i na zachodzie (za wyjątkiem Millera).
"PiS to partia niedouczonych i durniów" - niedouczonych na polskich uczelniach.
maa / 2008-02-07 10:27 / Tysiącznik na forum
Może powtórzę za Wieniawą-Długoszewskim:
"Koń, jaki jest, każdy widzi"
MN4 / 80.51.231.* / 2008-02-07 10:35
to z pierwszej polskiej encyklopedii, a nie od Wieniawy.
maa / 2008-02-07 11:07 / Tysiącznik na forum
Racja.
Niemniej dopiero Wieniawa ten bon mot spopularyzował.
Ryszmar. / 217.97.193.* / 2008-02-07 10:43
Długo już jesteście razem? Teraz to takie nowoczesne, europejskie.
"światowa"razwiedka / 83.6.22.* / 2008-02-07 12:00
i "bon mot", jak widać.
(nie mylić przypadkiem z młotem na laptopy)
nono? / 83.6.22.* / 2008-02-07 10:35
o może coś powtórzysz za swoim byłym szefem - Kiszczakiem?

Najnowsze wpisy