Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Wildsteinowi podcięto skrzydła na samym starcie

Jakimczyk: Wildsteinowi podcięto skrzydła na samym starcie

Wyświetlaj:
ts23 / 86.144.110.* / 2006-12-30 18:42
wildstein , bieżąco dobry - wg mnie, ale wizje fatalne .
"Druga BBC" to fatalna wizja dla dobrej, polskiej TV.
Anglicy mają dużo lepszych rozwiązań , ale nie tv publiczną.
Franek Kimono / 87.206.138.* / 2006-12-28 21:53
Jakimczyk zna sie na wszystkim. Trzeci Bliźniak ?
Qlt / 84.234.10.* / 2006-12-28 20:09
odpowiada salon Michnika i 10-cio letnia kadencja vicemagistra. To tak jak za czasów ostatniego zaboru. W Warszawie była intelektualna posucha a w Krakowie rozwijała się " Młoda Polska". Dzisiaj skrzydła od 1989 roku podcinano Narodowi polskiemu czego skutkiem jest brak twórczości artystycznej przez duże "A" nie tylko w TV. Bronek to co może, robi a może tylko pilnować aby TV Publiczna nie stała się tubą propagandową jednej opcji politycznej. Tak jak "prywatne" TVN czy POLSAT. Artyści, pisarze, krótko mówiąc ludzie kultury muszą wyjść z nisz w które to nisze zostali wtłoczeni przez antypolski i polonofobiczny salon polonofoba Michnika.
xxxyyyzzz / 193.151.64.* / 2006-12-28 20:59
chętnie się pod postem Qlt-a podpisuję
Defekt Motyla / 83.15.229.* / 2006-12-28 17:47
Świnia glamour.
W Polsce ci ludzie oglądają TV, którzy lubią Warszawę z lat 60-70 XX wieku. Bo przecież tam w Priwislanskim Kraju niewiele się zmieniło. Nawet aktor Zakościelny czy Podkościelny tak samo akcentuje polskie sylaby jak w latach 60 i 70 polscy aktorzy. Ma też taki sam uśmiech z 60-70 lat XXw pomysłu warsiawskiego.
Jakimczyk pisze, że "intrygująco i błyskotliwie" mogłoby być w Priwislanskiej skrzynce idioty. Ale do tego muszą być intrygujący i błyskotliwi ludzie. A kto to widział intrygującego i błyskotliwego człowieka w Warsiawie? Dalej: sama technika i obcowanie z kamerami wyklucza błyskotliwość i dyskurs na tyle intrygujący aby był ciekawy.
Jak zresztą dziennikarz ma być błyskotliwy skoro jeździ po świecie i szuka CÓŚ, gadżet lub dollar. A u nas szmal, głupie publikacje i willę pod Warsiawą. I ciągle Krawczyk, Hanuśkiewicz, Rodowicz jak 40 lat temu. Po co żądać od TV - skrzynki knajackich reklam - "image" którego ona nie ma. To tak jakby ktoś stroić chciał świnię w flanelową koszulę filozofa. Świnia co chce wiemy od wieków: a na tronie/złotym najlepiej/, a w ławach, kongresach, izbach /zawsze na widoku/. Świnia musi być glamour i celebrity.
Życzę też Fryderykowi Chopinowi mieszkańcowi Warszawy z Łazienkowskiej, na którego muzeum podatnik wydał 25 milionów złotych - zakręconego pochodu świń Alejami Jerozolimskimi.
Świnia Łan, Świnia Tu...
maa / 2006-12-28 12:28 / Tysiącznik na forum
Wildstein miał skrzydła? Ciekawe...
grześ / 83.27.52.* / 2006-12-28 11:25
Chyba zapomniał Pan, że p. Wildstein jest takim samym "pomazańcem" jak i cała reszta - dostał się na stanowisko prezesa z nadania partyjnego, a polityczne wazeliniarstwo zdaje się być obecnie jego credo życiowym. Z powierzonego mu partyjnego zadania pacyfikacji TVP, likwidacji wszelkich przejawów indywidualności i rzetelności przekazu wywiązuje aż nadto dobrze, tak ubezwłasnowolnionej, stronniczej państwowej telewizji, tak miernej, nie było już dawno.

A tak na marginesie, przy okazji - kto płaci Grupie Trzymającej Seriale za te wszystkie debilne produkcje? Dlaczego jakaś chora koteria śmieje się z całego społeczeństwa do rozpuku, nabijając sobie bezwstydnie kabzy naszymi pieniędzmi, oferując w zamian tysiące odcinków absolutnie idiotycznych seriali?
axxel / 83.11.80.* / 2006-12-28 15:47
Jakoś tak sie składa że seriale odzwierciedlaja gusta .. widowni telewizyjnej. i nie ma co psioczyć. rozumiem że gust Pana grześ-ia jest wysokich lotów .. oraz pełen wysublimowanych wrażliwości. obawiam się jednak że to te debilne seriale przyciagają reklamodawców .. liczy sie bowiem tzw oglądalność. Ttak sie składa że ambitniejsze programy z nielicznymi wyjatkami maja najmniejsza widownię. Mała widownia .. mały przychód z reklam .. po prostu prawo rynku.
Seriale emitowane przez telewizję publiczną .. ciesza się bardzo dużą oglądalnością.
telewizja publiczna wymaga zmian .. ale autor artykułu ma rację .. nie ma woli zmian w elitach trzymających władzę nad polską .. więc i telewizja publiczna nie zmieni się za predko. Sądze że obojętnie kto w obecnych warunkach byłby prezesem .. zawsze bedzie atakowany .. jak nie przez jednych to przez drugich.
W naszym kraju jest dostęp do wielu nadawców telewizyjnych komercyjnych i jakoś tvp ze swymi ilus tam kanałami ciagle jest w czołówce oglądalności.
Nie swidczy to źle o tvp .. niejedna komercyjna telewizja chciała by miec taka ogladalnośc .. i jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze.
troche rozumiem krytykantów .. bo i ja chciałbym widzieć polska publiczną telewizję nieco wyższych lotów .. ale pociesza mnie to że nie jest gorsza od telewizji komercyjnych .. które sa znacznie bardziej stronnicze w swoich programach, zresztą ich prawo wszak są prywatne .. i prezentują interesy/pglady grupy włascicielskiej .. bo chyba nikt nie jest az tak naiwny aby sadzić że telewizje komercyjne sa obiektywne.
widocznie w telewizji pora wartosciowych zmian .. ciagle jeszcze przed nami .. jeżeli wogóle.
maa / 2006-12-28 17:12 / Tysiącznik na forum
Tak, idioci lubią seriale, idioci kupują to co jest reklamowane, trzeba więc więcej programów przyciągających idiotów, bo będzie więcej kasy.
Dodatkowo korzyść dla układu rządzącego TVP: wybrali ich idioci, więc idiotom się należy. Liczbę wyborców - idiotów należy zwiększać w imię dobrze pojętego własnego interesu -diet poselskich i synekur w państwowych spółkach. Trzeba więc więcej kształtujących idiotów seriali, debilnych programów rozrywkowych i tendencyjnych bubli w rodzaju "Warto rozmawiać", utwierdzających PiS i ich wyborców, że mają rację.

A ocena, czy telewizja rządowa jest lepsza, czy gorsza od komercyjnych zależy od poglądów politycznych. Dla pisiorków jest pewnie niezła, dla reszty społeczeństwa beznadziejna.
Pan jest pisiorkiem, nieprawdaż?
szczacz / 213.77.86.* / 2007-01-03 00:23
Nie pisiorkiem tylko PiSuarkiem...
szczacz / 213.77.86.* / 2007-01-03 00:23
Nie pisiorkiem tylko PiSuarkiem...
wezyzyr / 212.76.37.* / 2006-12-28 22:41
nie katuj się wybierz obiektywny i inteligentny TVN, który kilka dni temu nazwał transplantacje ludzkich narządów kanibalizmem XXI wieku. ale to rozumiem jest skierowane do takich ludzi jak ty "i ich wyborców, że mają rację" ja nie czuję tych pięknych niuansów
axxel / 83.11.80.* / 2006-12-28 17:35
Przykro mi nie jestem pisiorkiem. Na nic pańskie nadzieje .. ale nic straconego dla pana .. pogardę jaką Pan okazujesz wiekszości widzów czy to telewizji publicznej czy telewizji prywatnej .. nazywajac ich idiotami .. świadczy bardziej o Panu niż o nich. Tak sie składa że to dzięki tym idiotom oglądającym "debilne" seriale, programy rozrywkowe czy inne nie mniej "debilne" popularne programy, utrzymują sie telewizje prywatne ale też i publiczna .
Nie wiem jaka opcję polityczną czy gospodarczą Pan prezentujesz .. ale po wypowiedzi sadzę że nie zdroworozsądkową. jest w Panu tyle złości , zawiści czy jakiegos żalu .. że aż mi Pana żal .
społeczeństwo jest jakie jest .. zmiany zachodzą powoli .. dzieki mądrym ludziom .. jacy od czasu do czasu trafiają sie w tzw elitach jest szansa/nadzieja .. że społeczeństwo ewoluowac bedzie w lepszym niz gorszym kierunku.
Obawiam sie jednak że do tego nie przyczynią się jednostki choćny nawet najwybitniejsze .. które maja do zaoferowania pogardę .. dla tzw większości.
maa / 2006-12-28 18:16 / Tysiącznik na forum
Niech Pan jeszcze raz przeczyta swoją wypowiedź. Jest tam parę nie powiązanych logicznie faktów. Pierwsza wypowiedź też jest raczej bełkotliwa.

Tak. Media utrzymują się dzięki reklamom. Ba, prosperują. Nie zmienia to faktu, że żyją z idiotów i hodują idiotów. Wolałby Pan łagodniejsze określenia? Dlaczego? Ja nie muszę podlizywać się głupkom, nie jestem politykiem.

Mądrzy ludzie? Elity? Drogi Panie, to nie w TVP. Tego się nie sprzeda, ani tego nie zamawiają szefowie. Czasem to bywa w TVN/TVN24, nie bardzo wiem dlaczego. Pewnie intelektualne ambicje kierownictwa.
Telewizja to medium tłuszczy, analfabetów funkcjonalnych, a ostatnio tuba koalicji rządzącej.

Radziłbym wziąć czasem książkę zamiast pilota. Wyjdzie to Panu to na zdrowie, styl Panu się polepszy, język nie będzie psuł, a i więzi rodzinne wzmocnią.

Poza tym, może bez tego "Pan prezentujesz ", "Pan się posunie" itp.
Forma, w jakiej się Pan zwraca, pozwala przypuszczać, że Pański dziadek mieszkał w czworakach, tatuś awansował dzięki ZMP, a Pan jest "inteligentem" warszawskim? A może nie, może się mylę, może jest Pan potomkiem starej, praskiej, furmańskiej rodziny?
axxel / 83.16.251.* / 2006-12-28 20:13
Proszę mi nie imputować swojego pochodzenia. Faktycznie z językiem polskim u mnie nie najlepiej i musze pisać..potem sprawdzać .. poprawiać .. i to nie z zawsze dobrym skutkiem. To do czego waść nawiązujesz .. bełkotliwość wypowiedzi .. czy inne niezborności .. jeżeli sie pojawiły i tak rażą waści .. to przepraszam. Po prostu tekst poszedł z "ręki" bez sprawdzania i korekty .. alw skor waść jesteś .. tak wysokiego /niskiego poziomu .. to bez problemu powinieneś odczytać o co mi chodzi.
Skoro tego nie odczytałes .. no cóz .. nie wszystko jest złotem co sie świeci .. pana to także tyczy.
Panska pogarda dla polskiego społeczeństwa mnie ani ziebi ani parzy .. swój osąd osoby pańskiej zachowam dla siebie .. byc może na tym polega różnica miedzy mną a panem
axxel / 83.16.251.* / 2006-12-28 20:15
ten tekst tez jest bez korekty .. ponadto trudno mi przestawic sie na polski wszak używam tego języka od niedawna .. na przemian z innym.
Pisze to na wypadek nastepnych zazutów od "purystów" jezykowych za styl czy ortografie
xxyyyzzz / 193.151.64.* / 2006-12-28 20:05
Nieśmiałe pytanie do niejakiego maa. Proszę podać jeden punkt programu w TVN który zaspokaja twoje i kierownictwa intelektualne ambicje.Tylko jeden.
Grzesiowi przypomnę niezależną i obiektywną "publicystykę" np. Olejnik, Durczoka kiedy pracowali w TVP.
scrappler / 83.26.248.* / 2006-12-28 18:56
rewelacja kolego!!!!. Banda idiotów dla idiotów robi tą telewizję. Rzeczy należy nazywać po imieniu. Dość ukrywania się za fałszem serialowych sukcesów policjantów czy innych wspaniałych "organów". Jak ktoś jest idiotą to należy o nim mówić idiota a nie inaczej.

Co się tyczy axxela, to posłuchaj głosu rozsądku i wracaj do roboty chłopie, a po niej rzeczywiście porzuć pilota a weź się do nauki płynnego czytania. Sądzę, że takie wypowiedzi powinny ostudzić twoje zapędy intelektualne i skierować do pracy u podstaw...nad sobą.


Pozdrawiam wszystkich, dla których czarne zawsze było czarne, białe było białe i niech tak pozostanie.
axxel / 83.16.251.* / 2006-12-28 20:38
Dzięki za radę "Co się tyczy axxela, to posłuchaj głosu
rozsądku i wracaj do roboty chłopie, a po niej
rzeczywiście porzuć pilota a weź się do nauki
płynnego czytania. Sądzę, że takie wypowiedzi
powinny ostudzić twoje zapędy intelektualne i
skierować do pracy u podstaw...nad sobą" . Posłucham głosu rozsądku tzn przeciwnie do pańskiej rady wezme pilota do ręki i zaczne oglądać telewizję .. oczywiście jak znajdę na to trochę czasu.
I gadzam się z panem że "Jak ktoś jest idiotą to
należy o nim mówić idiota a nie inaczej. "
Poznałem niedawno takie polskie powiedzenie "udeż w stół a nożyce się odezwą" .. czyżby nozyce się odezwały?
wezyzyr / 212.76.37.* / 2006-12-28 22:45
gratuluję to miło patrzeć jak dzięki Panu idioci wychodzą na idiotów i jeszcze im się wydaje że są podziwiani
JAdam / 83.27.194.* / 2006-12-28 21:28
panie axxel!
Wydaje mi sie, że dotkliwie poobijał pan tego modralinskiego-WYSOKOURODZONEGO.Dla niego BIAŁE jak widać z jego wypowiedzi to nie koniecznie to samo, co w Pana pojeciu.
Kiedyś juz nam wmawiano, ze socjalistyczna demokracja to taka sama demokracja jak ta bez określnika.
Ja podobnie jak Pan wolę z prostym rolnikiem czy robotnikiem pogadać jak z takim mondralą.
Tamci przynajmniej mówia co myslą, a że wychowani są w zdrowych, bogobojnych rodzinach, nie maja nawyku obrażania swoich rozmówców.
Wypowiedz tego maa jest ponizej pasa.Ale on tego nie pojmie.
A... / 212.244.189.* / 2006-12-28 08:28
...ale Wildstein chociaż jest dziennikarzem... inne branże np. budzetówka zwłaszcza na poziomie wojwódzkim, nie miały tego szczęścia - brak wykształcenia kierunkowego (czasami w ogóle brak wyższego wykształcenia) to norma a nie wyjątek przy obsadzaniu stanowisk... Rozbijając prawdziwe i urojone układy (to ostatnie znacznie częściej) wywalono świetnych menedżerów, których szybko i nieodwołalnie połknął "sektor prywatny"...

Jak zwykle deklarowano coś całkiem innego przejmując władzę a wyszło: - jak zwykle...
telewic / 195.116.116.* / 2006-12-28 23:17
brawo chłopy, ale tokszoł! Marnujeta tu taki talenty za friko!

Najnowsze wpisy