Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Wisi nad nami widmo braku prądu

Jakimczyk: Wisi nad nami widmo braku prądu

Money.pl / 2008-09-04 07:49
Komentarze do wiadomości: Jakimczyk: Wisi nad nami widmo braku prądu.
Wyświetlaj:
andowc / 83.30.62.* / 2008-09-04 18:05
Mnie też "wisi" bez widma (wiadomo co).
andowc / 83.30.62.* / 2008-09-04 17:35
"Ostatni gasi światło".
kwl / 82.210.151.* / 2008-09-04 15:34
Problemy energetyki znane są od lat, natomiast nasze kochane rządy zadowalały się akceptowaniem ton papieru pisanych przez swoich słabo selekcjonowanych, opłacanych i kontrolowanych urzędników, w których pełno było typowego dla polskiej administracji pustosłowia ("należy zrobić....", "powinno się.............", "planuje się......."). Nie robiono przy tym nic poza oczywiście rzucaniem w konkurentów politycznych, brylowaniem w cienkich programach publicystycznych w TV oraz korzystaniem z możliwości opłacanych przez podatników usług (przeloty lotnicze, samochody służbowe i komórki etc.).

Teraz mamy przygotowanie artyleryjskie przed zaporowymi podwyżkami opłat za prąd w nowym roku. Trzeba bowiem gawiedź tak przestraszyć, aby przełknęła wszystko.

A trzeba po prostu zamiast interesować się tylko własną d... zainwestować w energetykę. Aha - i przyjąć do wiadomości, że jest to duży europejski kraj, który posiada trochę wyedukowanych ludzi i warto z ich pomocy korzystać zamiast opierać się tylko na gladiatorach politycznych z własnej partii. Jest to bowiem tylko jeden z licznych przykładów zaniechań z poprzednich lat. Jest tego więcej i dlatego przewiduję ciekawy okres przed nami. Ostatecznie w gospodarce będzie gorzej, więc potrzeba igrzysk.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-04 10:53
Wicepremier rządu nam panującego niejaki Wlademar Pawlak zawsze był zdania, że problemy w 90 % same się rozwiążą a te które się nie rozwiążą są nierozwiązywalne. Tak będzie niewątpliwie i w tym przypadku..... Nieposkromiony popyt na energię zostanie zastopowany przez zaporowe ceny energii, życie stanie się na tyle drogie że część młodej gawiedzi dojdzie do wniosku że Irlandii w Polsce nie będzie i wyemigruje. Zatoczy to koło i spowoduje zmiejszenie zapotrzebowana na energię. Również zakłady przemysłowe częściowo spajtują co też obniży zapotrzebowanie na energię. Pozostali częściowo zrezygnują z klimatyzacji w mieszkaniach żeby stać ich było na obejrzenie ulubionego programu w tefałen pt "Szkło kontraktowe" lub "Szymona Majewski paszoł" !!! I znowu wyjdzie tak jak mówił Pawlak...
maa / 2008-09-04 10:22 / Tysiącznik na forum
Panie Jakimczyk,
pańska ignorancja w dziedzinie energetyki przekracza wszelkie granice.
Nie poruszył Pan żadnego istotnego problemu energetyki, poza jednym - że mocy mało...
Żeby tak kompletnie nic nie wiedzieć o PAK-u, o kłopotach Skarbu Państwa z Solorzem... A to jest zespół rozruchowy Polski - jak staną wszystkie elektrownie, to te ruszają jako pierwsze...
Za to paru ludzi z dawnego AWS-u powinno siedzieć i być pozbawionym całego majątku!!!
Za klapę Żarnowca zaś niestety odpowiada Bielecki i jego rząd - czyli ludzie Tuska... Też im sie należy trybunał - zmarnowali miliardy dolarów, zaś elektrownia pracuje w Finlandii.

Zdaje się że nie chce się Panu jak zwykle ruszyć tyłka i pisze Pan swoje pie--ły żerując na informacjach, które znajduje Pan w Wyborczej i Dzienniku...
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-04 11:46
Co ma PAK do niedoboru energetycznego w kraju......Co ma piernik do wiatraka??? Massakra.....
maa / 2008-09-04 13:35 / Tysiącznik na forum
Trochę ma, pisowski durniu.

To elektrownie "ostatniej instancji" - na nich opiera się bezpieczeństwo całej polskiej sieci energetycznej. Mogą niedługo wpaść w ręce Solorza, po czym zostać sprzedane przez niego np. Gazpromowi...
I to wszystko lege artis, dzięki waszym kamratom z AWS i "Solidarności". Dzięki takim samym "Prawdziwym Polakom", jak wy.

Nawiasem, może mi wyjaśnisz, dlaczego PiS jest najbogatszą partią w Polsce? "Telegraf", Fundacja Prasowa Solidarność, ArtB, Zalewski, co jeszcze?
W tej sytuacji trudno się dziwić, że wódz , Jarosław K. nie ma nawet konta i wpłaca na konto mamuśki. Po co mu ono? Przecież inny wódz, Adolf H. też konta, ani żadnego (sic!) majątku osobistego nie miał. I też dawał sobie nieźle radę, czyż nie?
Przecież celem wodza nie są pieniądze, celem jest móc powiedzieć o sobie "l'état, c'est moi". Wtedy pisowskie żule nie musiałyby więcej idiotycznie wołać: "łapaj złodzieja!" (na pismowę: "walczmy z korupcją!")
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-04 16:12
Przecież AWS to popłuczyny z Unii Wolności, sprzedawczyków jak Mazowiecki, Balcerowicz..... To się zgadza! Tak mleć jęzorem to tylko ty potrafisz. Sprawa z "Telgrafem" jak również z "zagarnięciem siedziby" jest odgrzewana przez "Koszerną" i nic z tego nie wynika.... Koszerna potem tylko w swojej broszurce daje sprostowanie. Wyciągasz wszyskie afery z czasów królowania ubecji za Mazowieckiego i obdzielasz niewinnych ludzi na prawo i lewo. Może trochę faktów, jaki jest majątek partii o której mówisz wg KRS baranie i czy jest najwiekszy? Nie podajesz żadnych szczeguów. Może byś tak "matkę wysłał do burdelu........" a nie piszesz tanie dyrdymały !!!!
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-09-04 14:57
Podkładaj sobie serwetę pod brodę. Szkoda opluć koszulę.
MariuszKaniecki / 2008-09-04 09:25
Ja myślę jak zaoszczędzić na opłatach za prąd. Mam magiel elektryczny i moje rachunki za prąd stanowią znaczną cześć kosztów które ponoszę. Dlatego to ile płace za prąd jest dla mnie bardzo ważne. Ostatnio dowiedziałam się od znajomej o stronie www.izi.pl Jest tam sporo informacji o rynku energii oraz kalkulator, który oblicza ile zaoszczędzę przy zmianie dostawcy. Czy ktoś już zmienił dostawcę? Możecie mi coś doradzić?
Handel wyrokami 1 / 83.26.29.* / 2008-09-04 07:49
Lekarstwem na wszystkie problemy gospodarcze jest rewelacyjny, strategiczny plan PO opracowany przez Beatke Sawicka i jej macherów i frontmenke.
Platfomersóew interesuje w tej chwili tylko i wyłacznie kradziez społeczeństwu szpitali !
KAP / 2008-09-04 12:35 / Tysiącznik na forum
ach te lody -:)
maa / 2008-09-04 10:10 / Tysiącznik na forum
Szkoda życia, Handlareczko!
Idź za przykładem Beatki S. i daj się ochędożyć pięknym, młodym i jurnym chłopcom z CBA.
Oni są gotowi do poświęceń w imię sprawy i nawet jeśli jesteś stara i brzydka, zrobią swoje. Twoja bezdenna głupota na pewno im przeszkadzać nie będzie.
Powołaj się tylko na państwowotwórcze zasługi na tym forum.
W końcu płacisz podatki!

Ale nie strać głowy, jak ona...
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-09-04 15:00
Pamiętasz o serwecie pod brodę?
Przydałaby Ci się jakaś kobieta do pilnowania. Od czasu do czasu dała by ci (po łapach).

Najnowsze wpisy