Forum Forum inwestycyjneFundusze

jakiś kolo chce zebym zawarł umowe emerytarna 2 filar w NORDEII- opłaca sie?

jakiś kolo chce zebym zawarł umowe emerytarna 2 filar w NORDEII- opłaca sie?

aigor / 2006-08-20 20:47
jestem na stażu ,podobno moim obowiązkiem jest zawarcie umowy z jakims funduszem emerytalnym w 2 filarze,Jakas tam agencja przysłała do mnie jakiegos Zenka, ktory podsuwa mi umowe z firmą Nordea, Powidzcie mi prosze czy ten fundusz jest opłacalny czy są może lepsze?plissssssssssss help my!!!!!!!!!
Wyświetlaj:
życzliwa / 195.82.160.* / 2007-07-05 18:19
wejdz na raking wszystkich ubespieczycieli i porównaj kto stoi wysoko,patrz na procenty i zyski jak i na jakiej pozycji znajduje się w tabeli-wybór należy do Ciebie myślę,że teraz wybierzesz rozsądnie.Powodzenia !!!!!
Konsultant Money.pl / 2006-08-28 22:03 / Specjalista Money.pl
Zapraszam do działu EMERYTURY na stronę: http://www.money.pl/emerytury/ , gdzie można uzyskać wiele informacji na temat emerytur.
rybka / 2006-08-26 08:31 / Tysiącznik na forum
ING NN!
Z Nordea ostrożnie, bo oni właśnie przejęli jakich podupadający OFE! Nie pamiętam, który.
agazwa / 86.63.69.* / 2006-08-25 21:54
od kilku lat bardzo dobrze stoi ING NN i to szeczera prawda a liczby niekłamia ,najlepiej sparwdzić w rankingu Rzeczpospoitej
agazwa / 86.63.69.* / 2006-08-25 21:54
od kilku lat bardzo dobrze stoi ING NN i to szeczera prawda a liczby niekłamia ,najlepiej sparwdzić w rankingu Rzeczpospoitej
analityk / 2006-08-21 00:15 / portfel / Bywalec forum
nie jest twoim obowiązkiem zawarcie takowej umowy , jeżeli jej nie podpiszesz dobrowolnie z którym kolwiek OFE to i tak zostaniesz wylosowany.
Może poddaj się losowi , po losowaniu dostaniesz informację w którym OFE jesteś.
A kiedy dojrzejesz do zmian i samodzielnego wyboru poprostu zmienisz , a będziesz miał trochę czasu na wybór .
Sprawa druga do losowania zostało trochę czasu , możesz spokojnie sprawdzić i wybrać , składki należne i tak będą przekazane niezależnie od terminu przystą[ienia do OFE
mick / 2006-08-20 23:22 / Uznany Gracz Giełdowy
mnie to tez czeka niedlugo. przegladalem oferty i wyniki i wytypowalem sobie 3 ktore bede obserwowal i pozbieram opinie - polsat, nederlanden i dom.

poszukaj w wynikach, porownaj koszty....

ja wychodze z zalozenia ze jak ktos sie do mnie przykleja z ofertą to probuje mi wcisnać kit - nigdy nie zdecydowalem sie (i nie zamierzam) na oferte która ktos mi wciskal.
Maksiu / 2006-08-20 23:06 / Bywalec forum
polecam analize statutow tych firm. Nikt powtarzam nikt nie dokona analizy bezstronnie, bowiem agenci moga w mysl ustawy sprzedawać tylko 1 OFE. W obecnej chwili najlepszy fundusz to Nationale Niderlanden, polecam AIG ze względu na koszty i coraz lepsze wyniki.
Należy samemu obserwowac wyniki tych funduszy. W twoim przypadku gdy zaczynasz to nie jest istotne, ale gdy na rachunku bedzie wiecej pieniedzy wynik 2 do 5% różnicy w zyskach to duzo. Bylebys za czesto nie zmienial OFE- koszty.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy