Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Janusz Korwin-Mikke: Rolnicy chętnie zrezygnują z dopłat

Janusz Korwin-Mikke: Rolnicy chętnie zrezygnują z dopłat

Wyświetlaj:
rolnik z łodzkiego / 83.26.224.* / 2015-03-29 20:44
Też jestem za zniesieniem dopłat, ale we wszystkich krajach unii to wtedy będziemy mieli równe szanse z Niemcami i Francuzami dostającymi 2 razy większe dopłaty i tym samym mogącymi sprzedawać swoje produkty poniżej kosztów produkcji w Polsce
Rolnik 555 / 83.25.182.* / 2015-03-29 20:44
jestem rolnikiem i akurat z tym się zgodzę. przed wejściem do unii nie było dopłat i przedsiębiorczy rolnik mógł się rozwijać.tak więc niech zlikwidują dopłaty, ceny sprzedaży automatycznie wzrosną i wszystko się układa jak w prawdziwej gospodarce wolnorynkowej, a tak jak jest obecnie to jest porównywalne z gospodarką centralnie sterowaną
demaskator / 5.172.252.* / 2015-03-29 20:34
Korwin sam jest kombinatorem bo opłaca krus
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kowalski L / 109.196.227.* / 2015-03-29 21:52
pobiera też wszystko co może z UE i głośno o tym mówi pokazując absurdy. I gdyby nie chciał tego zlikwidować siedział by cicho. A poza tym. Bogatym staje się ten który okrada państwo szybciej niż ono jego.
rolnik kujawskowpomorskie / 193.188.198.* / 2015-03-29 20:16
zgadzam się chetnie zrezygnuje dopłat jesli dostane gwarancje cem skupu np mleko caly rok po 2 zl pszenica po 1000zl/t wowczas prawdziwi producenci nie sa dyskryminowani a tylko kombinatorzy speudorolnicy
Myślący / 87.206.82.* / 2015-03-29 21:22
To może ja zacznę robić np skórzane portfele, a jak będę je robił w nieekonomiczny sposób że będą drogie to może też mam żądać skupu za określoną kwotę, może niech producenci samochodów też mają gwarantowane skupy jak wyprodukują tych aut za dużo?! Panie rolniku, to wolny rynek ma decydować o cenach, nie państwo. Jak ktoś potrafiłby wyprodukować na świecie np pszenice za 300 zł/t (bez dotacji)to pan powinien pomyśleć i popracować nad zwiększeniem wydajności lub obniżeniem kosztów. Gospodarstwo rolne jest jak firma, trzeba mieć dział sprzedaży by móc sprzedawać swoje produkty na całym świecie jak rynek krajowy jest już nasycony. Tak samo hodowcy żywca, rynek rosyjski to tylko 2% światowej populacji. Mięso mogli sprzedawać do 98% innym ludziom.
Należy wytykać palcem i dzieci uczyć, "patrz Jasiu, to jest socjalista, osoba która sobie bez ingerencji państwa nie potrafi poradzić bo osoba ta jest tak lewa i leniwa iż by nic się nie wysilać, wyciąga rękę po socjal czyli zasiłki, renty, dopłaty itd. zamiast siąść z długopisem i kartką papieru i notować co trzeba zmienić w firmie/gospodarstwie by poprawić sytuację finansową... np wybudować silos by magazynować zboże gdy cena takiego spadnie poniżej dobrej ceny, a wieloletnie zbiory (- kilka procent zbiorów sprzedanych by mieć płynność finansową) sprzedać gdy ceny wyjdą zdecydowanie powyżej kosztów produkcji.
rolnik z kujaw / 192.55.109.* / 2015-03-29 21:41
Po pierwsze idź do szkoły rolniczej. Dowiesz się tam że prócz nasion nie ma możliwości magazynować 2lata. Chcesz ugotować ziemniaki które leżały 3 lata w przechowalni nawet super nowoczesnej? A może chcesz ugotować rosół kurczaka który zyl 2lata bo nie bylo ceny? No jak lubisz twarde mięso albo gotowac pól dnia by bylo mięciutkie to ok. Świnki po 3,50zl a kupiłeś wyroby 20-30% taniej? No powinienes skoro rolnik dostanie mniej. Chleb jest po ok 2,5 pszenica po 600. A jak byla po 350 to kupiłeś chleb po 1,50zl? Żyto bylo rok temu po 600-700 teraz max 400 astanialo pieczywo o 30%? Wyobrazsz sobie ze to tak jest ze pójdziesz do obory i powiesz "byczki jesteście gotowe do sprzedaży lecz z powodu zlej ceny zaprowadzę was do garażu tam czekajcie tak jak pudelko gwoździ w magazynie u innego sąsiada a ja do obory wstawie nowa partie byczkow. POMYSL KTO TAK NAPRAWDE ZARABIA I ROBI BIZNES!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
eda69 / 83.25.246.* / 2015-03-29 21:33
wieloletnie zbiory? czego ogórków? kapusty . marchewki czy może zbóż? to są naturalne produkty, tego nie da się latami przechowywać, jak piasku w piaskownicy. Pomyślałeś skąd wziąć na odtworzenie produkcji w kolejnym roku, jeśli tegoroczny plon magazynujesz na lepsze czasy? Kilka procent to zostaje czasem zysku po sprzedazy całego plonu, a Ty bys chciał za kilka % posiać na nowo?? Nie pomyślałeś, bo Ci dopłaty kością w gardle stanęły i wyraźnie mózg za mało tlenu otrzymał. Pojęcia nie masz ile kosztuje produkcja rolnicza.
edo244 / 83.31.140.* / 2015-03-29 20:16
dopłaty to rekompensata za to że taki korwin nie płaci tyle za żywność co w tej swojej brukseli lub strasburgu tyle w temacie
leo1943 / 89.70.118.* / 2015-03-29 20:11
PIS i PSL rolnikom nie pomoże i niema takiego zamiary, ale tym bardziej nie pomoże rolnikom głupi jak but i chory na głowe " K***** "
on sam musi sie pomoc
Taka prawda / 83.7.30.* / 2015-03-29 20:05
Zmniejszyć podatki i zlikwidować wszelkie dotacje oraz ulgi. Nie tylko w rolnictwie, ale w każdej innej dziedzinie życia. Wysokość opodatkowania regulować w zależności od koniuktury w poszczególnych dziedzinach, tak by nie dopuścić do zapaści. Tylko że takie podatki byłyby nierówne, co kłóci się z lewacką-unijną bzdurą o sprawiedliwej równości.
Tymczasem równość to najgorsza z możliwych dyskryminacji, bo różne są nasze możliwości i potrzeby. Tak w gospodarce jak każdym innym przejawie życia.
dzik64351 / 89.72.196.* / 2015-03-29 20:00
Przeczytałem komentarze, i mam potwierdzenie, że rolnik jest rolnikiem ze względu na kasę gdyż ma profity z tytułu- rolnik! Nie szanuje innych gdyż uważa ich za głupców. Powinni więc płacić Zus i podatki jak wszyscy! nie pozostało by wielu na roli. Tu nie chodzi o jakiś ciągik, a o przywileje z tytułu ,że rolnik, i wiecznie wszystkiego mało, mało mało- jak górnikom! Przyzwyczaili się łapska po kasę wyciągać, i tyle! Trochę wsi w Polsce zwiedziłem, wszystkie co były domy drewniane chałupki znikły, a same murowańce stoją, po 2 co naj mniej auta, w zależności ile osób mieszka, bo jak rodzina 6 osób to i 4 autka i nie stare! I co wieś biedna- ciekawe dlaczego miastowi nie stawiają Zostawcie rolę i do miasta pracować, i stawiać wtedy domy, kupować auta, ciągniki, maszyny itd.Cóż- płody rolne będzie się kupować z za granicy, bo polskie mają porównywalne ceny...
rolnik 65 / 89.229.191.* / 2015-03-29 20:32
słuchaj dziku z mojej wsi 80 % młodych pracuje poza rolnictwem i nie zamierzają pracować w ziemi bo aby się utrzymać z 10 hektarów trzeba zaangażować w gospodarstwo około 1000000 pln to przekracza zdolności kredytowe tych gospodarstw natomiast obrabianie motyką 10 hektarów da zatrudnienie ale nie da dochodu natomiast jeśli chodzi o samochody na wsi nie ma komunikacji miejskiej a rowerem nie da się wozić dzieci i zakupów
jhjkjbjb / 85.219.203.* / 2015-03-29 20:42
i z pewnościa te Twoje 80% ubezpiecza sie w KRUS-ie
zenek 122 / 83.27.176.* / 2015-03-29 20:42
Jak to nie da dochodu ? 10ha x plon pszenicy 60dt x 35zł zysku = 21tyś. Czyli na miesiąc 1750zł. To jest dochód dla tej osoby faktycznie pracującej na tak małym gospodarstwie. A baba - no cóż -do swojej innej roboty -jak wogóle potrafi cokolwiek robić oprócz mieszania łyzką w garnku przez cały dzień.
zh / 37.248.254.* / 2015-03-29 20:51
trochę naciągane ale ja z 20 h utrzymuję 4 osoby i da się żyć.
rolnik77A / 83.6.3.* / 2015-03-29 20:15
ale po co do miasta jak tak zazdrościsz to wal na wieś tam za darmo kasę dają będziesz miał 4 albo 6 samochodów
. Taki biznes a zasady znane od 10 lat albo dłużej .Krus nie od wczoraj zdaje się że Gierek to wprowadził .po co było status społeczny zmieniać .Da się na wsi fajnie żyć iw mieście pewni też .Nie zazdrościć jedni drugim
Andrzej Bielsko-Biała / 88.156.134.* / 2015-03-29 19:57
J.Korwin Mikke, Paweł Kukiz, Jacek Wilk, Marian Kowalski oraz Grzegorz Braun swoim startem w wyborach pomagają utrzymać władzę Panu Komorowskiemu i związanym z nim układom.
Z pewnością stare układy są im za to wdzięczni.
Jaroff / 77.255.41.* / 2015-03-29 21:23
Gdyby zaś nie wystartowali - to byliby słusznie przeciwko..? Bredzisz tak nielogicznie, że aż boli. Komorowski ma II-gą turę pewną. W pierwszej nie przejdzie. Poza Komorowskim mamy jeszcze socjalistę Dudę i socjalistkę Ogórek z millerowego kierownictwa i nadania i Korwina, Brauna, Kukiza, Wilka. Dlatego tez raczej nie będzie debaty przed I-wsza turą - bo panowie: Korwin, Braun, Kukiz, Wilk - by zaorali i klasycznie zmasakrowali i Dudę i Komorowskiego....Obywatele nie mogą tego zobaczyć, obywatele mają wybierać między Dudą a Komorowskim a nie wybrzydzać!
zet. / 95.160.178.* / 2015-03-29 20:22
A p. Duda jest spoza układów?
O sancta simplicitas!
Przecież Duda to partyjny kolega Komorowskiego z Unii Wolności.
Tylko głupcy mogą wierzyć w "antysystemowość" PiS-u.
To ugrupowanie pokazuje swoje oblicze stosunkiem do finansowania partii politycznych z pieniędzy publicznych.
PO i PiS urządzają nam igrzyska, żebyśmy wierzyli, że mamy wybór. To właśnie PiS utrzymuje układ.
Andrzej Bielsko-Biała / 88.156.134.* / 2015-03-29 19:56
J.Korwin Mikke, Paweł Kukiz, Jacek Wilk, Marian Kowalski oraz Grzegorz Braun swoim startem w wyborach pomagają utrzymać władzę Panu Komorowskiemu i związanym z nim układom.
Z pewnością stare układy są im za to wdzięczni.
takja / 93.105.231.* / 2015-03-29 19:43
Panie Korwin Człowiek który nie potrafi dotrzymać przysięgi małżeńskiej i w sposób upokarzający zdradza żone - nie jest w stanie dotrzymać żadnej przysięgi nawet tej , którą składa mianowany prezydent !!!. Jestem polką z czystej krwi i potrzebuje dobrych . pozytywnych i właściwych wzorców !!! dziadostwa mam od kilkunastu lat dosyć ! Panu nie wierze bo boje sie że znów pan jakieś małolacie zrobi dziecko i takie Pana życie osobiste to dla mnie wstyd !!! Nie oddam głosu na nikogo komu chociaż odrobine nie wierze !! Mój głos dostanie Pan Kukiz - też wobec niego mam ograniczone zaufanie . ale MAM !! Zresztą on też chce i potrzebuje zmian tak jak ja !
totakapropos / 46.45.78.* / 2015-03-29 21:09
"...ślubuję Ci miłość,wierność i uczciwość małżeńską...".To zdaje się ślubowanie nie zaś przysięga, szanowna pani.
mnb986 / 2.216.207.* / 2015-03-29 19:54
pewnie pani rozwodka z uprzedzeniami haha
freeOnline / 83.21.191.* / 2015-03-29 19:54
nie przepadam za korwinem, ale niedotrzymanie przysięgi małżeńskiej jest dla ciebie główną przyczyną nieufania jemu i nie zagłosowanie na niego? żenada. W Polsce 75 procent facetów i 80 procent kobiet nie dotrzymuje przysięgi małżeńskiej, sama pewnie też łajdaczysz się po kątach, ale to na innych to gadasz. Głosuj na kogo chcesz, tylko za przesłankę do tego na kogo zagłosujesz niech zagłosują solidne argumenty, a nie twoja totalna głupota. zagłosujesz na kaczyńskiego, on nie złamał żadnej przysięgi a małżeńskiej to w szczególności - bo żadnej nie dał haha
zabobonny moher / 37.152.20.* / 2015-03-29 20:22
takim sposobem wygrał pis w 2005... przed wyborami odpalili, że tusk świerzo wziął ślub i ciemnota i zabobon głosowali przeciwko niemu
dry / 89.78.134.* / 2015-03-29 19:52
Dziwne że nie ma żadnego wywiadu z żoną Korwina , przecież takie GW zapłaciło by w dziesiątkach tysięcy żeby Korwina pogrążyć a tu pustka . Jedynie media próbowały go pogrążyć ;] Zresztą gdybyś miał 73 lata to wiedziałbyś że małżonka w podobnym wieku już nie może zadowolić mężczyzny . Oczywiście gratuluję mądrego wyboru co do Kukiza bo na niego też warto głosować
Besciak806 / 89.76.22.* / 2015-03-29 19:38
Mam 30 lat i od tylu tych polityków w TV widzę i jakoś c.ujowo im idzie.

ODDAJE GŁOS NA KORWINA.

chce ktoś lepszej Polski? nie głosować na Tych którzy przy korycie są zbyt długo! Jest na kogo głosować.

Lista na kogo warto głosować: J.Korwin Mikke, Paweł Kukiz, Jacek Wilk i inni ale nie na Szoguna, Dudy i inne Ogórki. PIONKI WŁASNYCH PARTII.
POZDRO
oraraxi / 50.36.253.* / 2015-03-29 19:30
JKM to agent "Wschodu". Zapytajcie go dlaczego obalał rząd Jana Oszewskiego. Sam Wałęsa ani Tusk by tego nie zrobili. JKM jest szpiegiem i zdrajcą.
atom1000 / 178.42.191.* / 2015-03-29 19:47
jeśli nie znasz faktów, to nie pisz bzdur ty PiS-uarowy kmiocie, właśnie tyko JKM i Niesiołowski byli przeciwni odwołania Pana Olszewskiego, a Kaczyńscy i reszta barachła, głosowali za odwołaniem.Spieprzać dziady !!!
lodziarz832 / 89.76.22.* / 2015-03-29 19:39
Ty jesteś zdrajcą. Chyba wolisz mieć 200euro emerytury
as220 / 89.68.68.* / 2015-03-29 19:20
Doplaty sa narzedziem niszczenia POlskich rolnikow poniewaz jako ze dostaja jedynie 25% tego co Niemiecki rolnik wiec marchewka z niemiec jest tansza niz z Polski i na drogie produkty Polskiego rolnika nie ma zapotrzebowania.
kolaż / 89.76.217.* / 2015-03-29 20:02
A własnie, że dostają teraz tyle samo co rolnicy z zachodu. Gdzieś się uchoał człowieku, że masz wiedzę sprzed 10 lat?
jaro770 / 31.2.101.* / 2015-03-30 01:03
biorę dopłaty od 10 lat - i jakoś żadnej poważnej podwyżki nie było. Niemcom tez raczej nikt nie zabrał połowy dopłat bo by mieli wielki strajk w Niemczech, ni e mowiąc już o Francuzach. Nadal mamy jakieś 50% tego co zachodni rolnicy ! Ja popieram Korwina - lepszy brak dopłat w całej unii niż połowa dla biedniejszej części.
Ale za dużo cwaniaków kupiło ziemie po PGRach by politycy mieli znieść dopłaty. A była by to super karta przetargowa w negocjacjach z Francją, która najwięcej z tego korzysta. bez większych dopłat niż w Polsce czy Czechach, niemieckie rolnictwo nie byłby w stanie wyprodukować tańszej pszenicy niż my. Warto tu jasno powiedziec - dopłaty do ha sa na poziomie 50% kosztow uprawy Polsce, wiec w Niemczech prawie 100%, no ale licza 75 bo niemiec musi wiecej zarobic i jego praca liczy sie poczwórnie.
Artur Kwiatkowski / 79.184.95.* / 2015-03-29 18:54
Słuchałem Pana Janusz Korwina-Mikke uważnie.
1) Za zbędny uważał ZUS.
A ja uważam, że EMERYTURY NALEŻY PODNIEŚĆ O 2000 ZŁ.
2) Za zbędne uważał kontrolę finansową.
A ja uważam, że podatki muszą uwzględniać brak cła oraz system socjalistyczny niejawny, czyli muszą być obniżone do 5%.
Optymalnym byłoby, gdyby osoby wykształcone technikum, politechnika, medycyna płaciły 50% podatków podstawówek i uniwersytetów.
3) W filmie WTOREK był osobą niewiarygodną ponieważ na pytanie co by Pan zrobił z 1 000 000 zł nie potrafił odpowiedzieć, a każdy wie, że opłaca się STACJA BENZYNOWA, KURNIK, MIĘSNY, WARZYWNIAK, APTEKA I NIC WIĘCEJ. UWAGA APTEKI I WARZYWNIAKI CHYBA JUŻ NIE.
4) Nigdy nie zgodzę się na zbrojenie bandytów z boisk.
Budowanie stadionów to zbrodnia.

Pan Janusz Korwin Mikke jest inspirujący ponieważ powiedział, że NIKT ZŁY NIE MOŻE PRZYJECHAĆ DO MIASTA. MIAŁ RACJĘ, ALE KTO MOŻE PRZYJECHAC DO MOJEGO MIASTA SKORO JA PO POLITECHNICE I UNIWERSYTECIE NIE MOGĘ ZNALEŹĆ PRACY.
JEDYNIE PANIE Z PLAYBOYA.

UWAGA. OTWORZYŁY RESTAURACJĘ SABAT POD KOŚCIOŁEM JANEM W STARGARDZIE SZCZECIŃSKIM, WYMALOWAŁY KRZYŻ TEMPLARIUSZY I PRZYWIEŹLI 5000 OSÓB BEZ MATUR.
TERAZ WIEM CO TO JEST BURZENIE KOMENDY POLICJI PRZEZ KIBICÓW TVN, POLSATU, TVP, TELEWIZJI TRWAM.

DZISIAJ NIEDZIELA PALMOWA. PALMA IM ODBIŁA.
W WARSZAWIE POSTAWILI PALMĘ, ABY NIE IŚĆ DO JEROZOLIMY.

A TU NIESPODZIANKA. JA TU WIDZĘ SAMYCH PERSÓW, RACZEJ IRAN, CZYLI IRA(N).
BEZ PRZESADY GRECJA.

POZDRAWIAM,
Artur Kwiatkowski
oś.KOpernika 8E/7
73-110 Stargard Szczeciński
tel. 91 577 29 25

Najnowsze wpisy