Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Janusza Palikota trzeba wyrzucić do kosza

Janusza Palikota trzeba wyrzucić do kosza

Money.pl / 2012-07-10 09:05
Komentarze do wiadomości: Janusza Palikota trzeba wyrzucić do kosza.
Wyświetlaj:
mieczman / 2012-07-12 17:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy to prawda, że ta partia zmienia płeć facetom? bo widziałem takie zdjęcie babozchłopa i ciotazchłopa? Może to być ciekawe doświadczenie? Chyba wstąpię? choć mam kłopoty ze wstępowaniem.
JK666 / 77.242.232.* / 2012-07-11 20:04
Gdyby wierzyć sondażom to prezydentem w 2005 roku powinien zostać Donald Tusk. Podczas ostatnich wyborów rozrzut między wynikami dla jednej partii z badań przeprowadzonych w tym samym czasie z różnych ośrodków potrafił sięgać 13% Co do CBOSu nadzór nad tą organizacją formalnie sprawuje Prezes Rady Ministrów.
RP jest partią liberalno-lewicową a nie lewicową. W kwestii programu wyborczego, to wydaje się on rozsądny i zawiera realne pomysły w porównaniu do programów innych partii, jednak 40 posłów niewiele jest w stanie zdziałać samemu. Poza tym podatek liniowy obiecywali już obecnie rządzący. Biura w Ruchu to całkiem ciekawy pomysł - jeszcze nigdy nie widziałem posłów z mojego regionu na żywo :D Sukcesem Palikota jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na pewne szkodliwe dla Polski zjawiska jak np. ogromne wydatki z budżetu na Kościół Katolicki.
Autor pisze: "Krzyż i chrześcijaństwo to przecież tradycja, na jakiej wyrósł nasz kraj." I nasz kraj dobrze na tym nie wyszedł. Kilka przykładów z historii: siedmiu biskupów należało do "Targowicy" (łącznie z prymasem Polski Michałem Poniatowskim), tej bandzie zdrajców (dwóch z nich powieszono podczas Insurekcji za zdradę właśnie) pobłogosławił papież Pius VI. O klerze w ogólności nie miał dobrego zdania Tadeusz Kościuszko, który pisał (bodajże w liście do Jeffersona), że "Księża będą zawsze wykorzystywać ignorancję i przesądy Ludu, posługiwać się (proszę w to nie wątpić) religią jako maską przykrywającą ich hipokryzję i niecne uczynki". Papież Grzegorz XVI w 1832 roku potępił powstanie listopadowe. Przykłady można by mnożyć.
Samo słowo tradycja odnosi się tak naprawdę do zbioru powszechnie panujących poglądów. A jak zauważył Bertrand Russell: "Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne."
michalowicz / 78.8.63.* / 2012-07-10 18:24
Poseł Dębski może trafić za kraty na 5 lat za podrabianie torebek. Ale wcześniej skontroluje służby specjalne. Choć ma zarzuty, ABW mu zaufała.
http://wpolityce.pl/kategorie/polityka
michalowicz / 78.8.63.* / 2012-07-10 18:17
http://wpolityce.pl/kategorie/polityka
odyseja / 193.111.166.* / 2012-07-10 11:05
Palikot jest zwykłym błaznem, zebrał drużynę wszystkich których nie chciano nigdzie indziej i postanowił zawojować świat ale wibratorem i skrętami się tego zrobić nie da szczególnie w dobie kryzysu.
JK666 / 77.242.232.* / 2012-07-11 20:14
Wbrew pozorom błazen to bardzo ważna funkcja. W Królu Learze Błazen był tym, który pokazywał królowi popełnione błędy i przemawiał do rozsądku :)
społeczeństwo jest kobietą – musi mieć samca, który je / 62.148.66.* / 2012-07-10 09:13
Cervantes poczuł by się dotknięty.Osobiście sądzę- raczej Szewcy Witkacego.Taki Scurvy na przykład.
ted8404 / 81.210.106.* / 2012-07-10 09:05
Palikot czy Tusk nie są problemem.Jest nim raczej poparcie mediów i dużej części naszego społeczeństwa dla najbardziej populistycznych, antydemokratycznych idei których są reprezentantami. Nieraz już w historii społeczeństwa wybierały w wyborach ludzi takich jak np.Hitler i to jest problemem. Czy chcemy należeć kulturowo do Europy czy być spadkobiercami Lenina i Stalina.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2012-07-10 12:24
Kiedy ta twoja Europa włnie idzie w kierunku szczytnych idei tych dwuch Panów, wieć co teraz?
ted8404 / 81.210.106.* / 2012-07-10 12:52
Po pierwsze nie moja i nie cała Europa tylko eurokomuniśći.Zagrożenie jest istotne ale nie jest już przesądzone,zwycięstwo tych sił to będzie koniec idei Europy.Fizyczny upadek będzie tylko kwestią czasu tak jak w historii upadek Związku Sowieckiego.Idiotyzmu gospodarczego w powiązaniu z obłędna ideologią nie da się utrzymać.Przedłuzyć to może trochę tylko dyktatura.
dorrota / 2012-07-10 12:43 / Bywalec forum
brak pomysłu na własną partię da się zauważyć już od dawna, a czy kiedykolwiek ten pomysł był? bo mi się nie udało go dostzrec w ogóle , ani przez moment

Najnowsze wpisy