Forum Polityka, aktualnościKraj

Jarosław Kaczyński dla Money.pl: OFE to jedno wielkie oszustwo

Jarosław Kaczyński dla Money.pl: OFE to jedno wielkie oszustwo

Wyświetlaj:
mduda78 / 188.121.22.* / 2013-09-05 11:36
Pewnie, że oszustwo, bo o wypłacie kasy z OFE i tak zadecydują [...] politycy.
Kto dostanie, kiedy i w jakich ratach.
Płacimy co miesiąc gruby szmal na pokrywanie strat, które powoduje beznadziejny system i nim zarządzający.
Wiek emerytalny po 2020 dojdzie pewnie do 90 niezależnie kto będzie rządził.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
sisley / 213.77.28.* / 2013-09-05 11:06
Buzek uwielbiany przez Komorowskiego i Tuska wprowadził OFE a Tusk, Komorowski uwielbiani przez Buzka likwidują. W międzyczasie zarobili biznesmeni uwielbiający ich wszystkich. Tracą nie tylko barany zwane lemingami ale wszyscy.I kto za to beknie. Buzek wszedł do kapituły Orła białego a reszta znajdzie sobie ciepłe posadki na koszt barano-lemingów oraz pozostałych ofiar tych rządów i buzkowych.
janinaH / 77.223.228.* / 2013-09-05 10:33
Bardzo słusznie Tusk postąpił z OFE .
od samego początku wiadomo było że to nabijanie kasy , przymusowe dla obcych oligarchom kombinatorom i oszustom
jak mają brać obce nasze pieniądze to niech korzysta z tego nasze państwo .
JanuszPOlikot / 2013-09-05 10:50 / Tysiącznik na forum
Faktycznie PO kilku latach nieudolnych rządów był zmuszony likwidować OFE bo został zmuszony katastrofalną sytuacją finansów kraju....[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
ŚLąski Polak / 77.252.249.* / 2013-09-05 10:12
Gdy to co czytam - ciarki czuję na plecach. Przecież to kiełbaska i pejcz, ale może na te czasy to dobra metoda?! Za rządów PiS zarobiłem trochę grosza, za PO te zarobione (uczciwie) pieniądze (licząc na liberałów) zainwestowałem na GPW, w TFI, w samoloty które "ciągane były po lotnisku im. Wałęsy" oraz trochę w nieruchomości i co, ano zostałem oskubany! Pejsaci "liberałowie' doprowadzili do tego że GPW zrobiła wielkie buuum, z TFI pieniądze wyprowadzono, ozłocone samoloty odleciały do Niemiec, a prezio siedzi. Zostałem tylko z "ziemią matką".
Zatem z doświadczenia wynika, że lepsza będzie kiełbaska z pejczem niż tuskowe obiecanki. Pejcz można ominąć i korzystać z kiełbaski, może ponownie uda się zgromadzić co nieco? Tym razem już zainwestuję w Szwajcarii!!!
Niech ta wypowiedź będzie przestrogą dla tych , którzy liczą w dalszym ciągu na Tuska i jego kolesiów. Ja głos oddam na PiS. Pozdrawiam wszystkich Polaków białych i kolorowych.
sisley / 213.77.28.* / 2013-09-05 11:09
Podobne mam doświadczenia, z tym iż nigdy nie głosowałem na PO tylko na PiS. I tak pozostanie.
JanuszPOlikot / 2013-09-05 10:19 / Tysiącznik na forum
No cóż żal mi ciebie .....Człowiek całe życie uczy się na błędach. Ja od poczatku nie wierzyłem w tzw. rząd Tuska i dobrze na tym wyszłem
rafciojj / 178.43.115.* / 2013-09-05 09:45
Tych ludzi trzeba wywalić z polityki![...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
squun / 78.133.227.* / 2013-09-05 09:33
w tym jednym muszę się z panem prezesem zgodzić
KOM / 83.14.54.* / 2013-09-05 09:31
I w taki spsób pozbedziemy sie starego portfelu.
I jeszczse zaoszczędzimy aby spłacic dłui !!
PS.Tytanic tonie a orkiestra gra !!!
PanB / 83.7.62.* / 2013-09-05 09:22
Warto sobie uświadomić jedno. Wszystkie pieniądze, czy to z OFE czy ZUS-u nie są odkładane realnie na żadne indywidualne konta obywateli - jedynie są księgowane a jak wiemy papier przyjmie wszystko. Wszystkie te składki emerytalne, które są pobierane od ludzi są wydawane na bieżące emerytury, naszych babci, dziadków, mam i ojców. Koniec kropka! Chcesz mieć emeryturę to załóż sobie konto inwestuj lub chowaj w skarpecie część dochodów z pensji. Możliwe, że za 30 lat coś odłożysz na starość - chyba że inflacja zeżre wszystko. Możesz też mieć dużo dzieci, które wychowasz na porządnych ludzi i na starość będziesz mieć opiekę.
xjasiux / 2013-09-05 10:05
Środki z OFE nie są wydawane na bierzące emerytury. Inaczej nie miałyby za co kupować akcji na giełdzie...Przez takie komentarze widać jak "dobrze" poinformowani są ludzie nt. działania systemu emerytalnego. ZUS ma wirtualne zapisy a OFE lokuje pieniądze na giełdzie i jest "zmuszane" przez państwo do kupowania obligacji. Rząd nie mówi, że sami nałożyli obowiązek zakupu obligacji - bo to byłoby niekorzytne w kampanii przeciw OFE.
PanB / 83.7.62.* / 2013-09-05 11:12
Środki w OFE są de facto własnością publiczną.Odsyłam do wyroku Sądu Najwyższego z dnia 4 czerwca 2008 r. Po drugie i tak ich nie można było wypłacić, a sam premier stwierdził, że i tak wrócą do ZUS-u. Na OFE zarabiali pośrednicy, ludzie zaś dostawali świstki papierów którymi mogli palić w piecu.
xjasiux / 2013-09-05 12:30
Ehhh...[...].Składka w OFE faktycznie nie jest własnością (bo jest to ubezpieczenie - na tej samej zasadzie nie masz prawa do wpłaconych składek na ubezpieczenie na życie), ale cytując wyrok na który się powołujesz: "Pozwala to korzystać z ochrony
ekspektatyw jako prawa własnościowego". Czyli po spełnieniu warunków (wiek emerytalny+staż pracy) nabywasz prawa do tego rachunku w OFE. Proszę przeczytać co to jest ekspektatywa i będziemy mieli jasność.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
xjasiux / 2013-09-05 12:57
Tylko jak to ma się do tego czy są tam realne pieniądze? Skoro są one obracane na giełdzie to muszą istnieć jako wartość a nie zapis księgowy. W przeciwnym wypadku ZUS nie płakałby przed każdym transferem pieniędzy do OFE.
sdcasdcvdv / 217.153.133.* / 2013-09-05 09:48
To zbyt szerokie uogólnienie, tzn. to OFE. Zgadza się, że część depozytu (nie zapisu księgowego) w OFE jest rzeczywiście przejadana, a nawet przez babcie. To ta część zdeponowana w obligacjach skarbu państwa. Ptrzejadana jest też ta część zabierana w formie prowizji.
Ale nie ta część inwestowana poza tymi dwoma obszarami! Wczoraj dowiedziałem się, że nie jest to mało: ok 50% wszystkich depozytów OFE.
Jeśil uzbnać, że i ta część jest przejadana, to jak uznać, że w zasadzie kazda forma oszczędności jest przejadana.
I jeszcze jedno: bardzo chętnie skorzystałbym z opcji rezygnacji z OFE w ogóle: źle funkcjonujący mechanizm. ALE... Niech mi oddadzą kasę już tam zgromadzoną, a najważniejsze: niech mi przestaną odcinać z pensji co miesiąc kolejną!!!
Mariusszzzz / 84.215.226.* / 2013-09-05 09:28
Dokładnie tak :) zgadzam się w 100%
Haaa / 84.203.70.* / 2013-09-05 11:34
Haaa..Tak to nie bedzie, bo z prostego myslenia ze w OFE niema juz pieniedzy bo gielda upadla niemal i kasa z OFE jest teraz u kogos kto niekoniecznie placi podatki w polsce. Teraz nastapi powolne przekazanie tego dlugu obywatela.
kaczynski / 2013-09-05 09:13 / Tysiącznik na forum
odezwal się spec od ekonomii[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
mariuszzzzz / 84.215.226.* / 2013-09-05 09:06
Jak o zdanie w ekonomii i zarządzania finansami można pytać kolesia, który nawet konta w banku nie ma - bo pewnie nie wie co to jest bank...

Prawdą jest to, że w całym polskim parlamencie siedzą kolesie, którzy do najłatwiejszej pracy w społeczeństwie by się nie nadawali.

Przydałoby się, żebyś jakaś duża firma kupiła Polskę i zwolniła tych wszystkich polityków.

[...]
Wszyscy politycy brną do koryta nie za dobrem kraju, nie dlatego, że mają jakąkolwiek wiedzę, po prosu kasa ich tam goni i to że nic innego nie potrafią w życiu robić.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
striker44 / 2013-09-05 09:26 / portfel
Mnie czesciowo przekonał. Ale moze ja sie nie znam bo nie mam 10 kont w banku jak Ty 'mariuszzzzz ' i 5 kart kredytowych. Zeby zaczynac zdanie od mitu ze on nie ma konta w banku.
Jacek Kowalski / 150.254.212.* / 2013-09-05 09:04
Kiedy powiedzą prawdę, że ZUS jest bankrutem?
bsf / 46.45.103.* / 2013-09-05 09:17
Wkrótce gdy opróżnią kasę w OFE z jedynych realnych pieniędzy !
condor11 / 83.10.138.* / 2013-09-05 10:38
nie badz smieszny....pomysl troszke to nie boli....kasy z OFE i tak nikt nie zobaczy wiec po co piszesz bzdury o jakowychs realnych pieniadzach....chcesz miec realne to pchaj w skarpete....
bsf / 46.45.103.* / 2013-09-05 11:30
realne namacalne pieniądze to w OFE a te wirtualne(zapisy) to ZUS a te dotowane (zapisy)przez POdatnika to KRUS
condor11 / 83.10.138.* / 2013-09-05 13:28
namac to se mozesz.....co najwyzej kure jakowachs....wszystkie sa wirtualne i nie masz zadnego wplywu na to jak sa inwestowane ani jak beda wydawane.....wiec nie opowiadaj bajek bo do dobranocki jeszcze czasu troszke zostalo....
condor11 / 83.10.138.* / 2013-09-05 09:11
ale byl od zawsze, to prawda oczywista....nie wiedziales???? wszystkie systemy emerytalne sa bankrutem......
mk34 / 194.153.119.* / 2013-09-05 10:18
Teoretycznie można się zgodzić z tym stwierdzeniem, ale akurat nie w przypadku ZUS. Dopóki Państwo nie jest bankrutem, dopóty ZUS będzie wypłacalny. Co innego w przypadku OFE, gdzie chybione inwestycje, mogą zniweczyć całą kasę. Nie zmienia to oczywiście faktu, że każdy system emerytalny jest nieco błędny w samym założeniu, aczkolwiek jest to znakomity element pozyskiwania kasy.
Krrrycho / 84.215.226.* / 2013-09-05 09:10
Nie powiedzą, zawsze będą ściągać kasę z podatników żeby łatać dziury budżetowe powstałe z ich głupoty i bezmyślnosci. Do tego będą robić sztuczną kampanie np. że OFE jest beeee.. A jest wręcz odwrotnie, ZUS to pożeracz naszych oszczędności.

Poza tym, czy normalny człowiek tworzy coś mówiąc że jest superrr, a po niedługim czasie likwiduje tłumacząc że jest beee?

Sam rząd zabił OFE, ograniczając ich manewry. Jak dobrze, że istnieje jeszcze możliwość wyprowadzenia ZUSu do innego kraju i tego debilny rząd nie zabroni, bo na to UE pozwala. ;]
jaszczurrozzo / 217.67.201.* / 2013-09-05 08:49
Jakby ktoś się pomylił i podpisał ten wywiad jako wywiad z Milerem to nikt by się nie zorientował. PiS to poprostu lewica pełną gębą tylko, że modląca. Jarek pamiętaj ""Nie będziesz pożądał (...) żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego." {Księga Wyjścia}
Mniejsze ZŁO-sorry... / 109.243.142.* / 2013-09-05 09:03
Ja ZAWSZE do tej pory GŁOSOWAŁEM na PiS i na Pana Prezesa ale teraz po tym co od niego słyszę to wielkie SORRRRYYYY ale nie tym razem. Powiem więcej; będzie mi niedobrze i po wyjściu z lokalu wyborczego będę pewnie wymiotował w krzakach i płakał ale MUSZĘ oddać głos na PEŁO w najbliższych wyborach aby zatrzymać Pana Prezesa od przejęcia władzy bo nie chcę być ja i moja rodzina być zniszczeni finansowo i psychicznie przez urzędasów rozjuszonych przez Pana Prezesa albo uciekać z Polski na Zachód. PO kradnie i oszukuje ale przynajmniej daje jako tako ŻYĆ (np. podatek liniowy ; Pan Prezes chce go ZLIKWIDOWAĆ). Po prostu głosowanie na Peło to klasyczny wybór MNIEJSZEGO ZŁA.
striker44 / 2013-09-05 09:44 / portfel
SŁABA PROWOKACJA!!!

BTW: Podaj link do tego ze chce zlikwidować liniowy? Ja słyszałem dzis rano w windzie ze to Tusk chce go zlikwidować. Ale to w windzie..:P
mmar / 149.156.205.* / 2013-09-05 08:45
a swistak siedzi i zawija sreberka, obiecanki cacanki a g.. przepraszam wyborcy pisu radosc z tych banialuk, obietnic bez pokrycia, moze niech siebie zlustruje, sa pewne nejasnosci z jego przeszlosci, tchorza z lat 80tych, teraz depta symbole prawdziwej Solidarnosci zeby z siebie zrobic bohatera, na szczescie zyja ludzie ktorzy pamietaja jego brak zaslug w walce o wolnosc
rk852 / 31.182.75.* / 2013-09-05 08:42
Kaczyński to [...] ale i tak musze na niego zagłosować bo PO mnie [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
jaszczurrozzo / 217.67.201.* / 2013-09-05 09:01
Mnie też PO okradło i nie będę na nich głosował. Ale na PiS też nie zagłosuje bo przywalą mi 39% dochodowego w imię sprawiedliwości społecznej. Partie sejmowe są u mnie skreślone. Bacznie obserwuje Nową Prawicę.
striker44 / 2013-09-05 09:34 / portfel
Jak sie chcesz załąpac na 39% jak nie umiesz czytac prostego tekstu ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze raz tam gdzie mowa o 39% i napisz PRAWDĘ!
jaszczurrozzo / 217.67.201.* / 2013-09-05 10:22
Rozumiem idee skali podatkowej i rozumiem że będzie to rozwiązanie tymczasowe "na czas kryzysu" (jak 23% VAT w PO), rozumiem też że wspaniałomyślinie Jarek będzie chciał zmienić "strukturę wydawanych {moich} pieniędzy" bo wie lepiej, i żebym był zmuszony "inwestować" w to co on uważa za słuszne.

A ty nie pisz takich bałamutnych komentarzy tylko udowodnij NIE PRAWDĘ.
@@@ / 89.68.179.* / 2013-09-05 11:55

udowodnij NIE PRAWDĘ

Swego czasu liberaly mialy teorie ze jak bogatemu zostawimy pieniadze to on bedzie tworzyl za nie miejsca pracy. Nazwali to "Trickledown ekonomy".
Kaczynski jak rzadzil dal sie na te teorie nabrac i zlikwidowal podatek najbogatrzym.
Nic to nie dalo bo ci bogaci zamiast torzyc w Polsce miejsca pacy kupowali sobie piatego Bentleya albo trzeci jacht pelnomorski.
Dzisiaj Kaczynski mowi sprawdzam. Podniesie podatki najbogatrzym ale rownolegle zwolni z nich jak zaczna tworzyc w Polsce miejsca pracy.

To jest bardzo proste i nie wiem dlaczego nie potrafisz tego zrozumiec.
jaszczurrozzo / 217.67.201.* / 2013-09-05 16:14
Rozumiem ale uważam, że są to błędne założenia bo:
- Najbogatsi wcale nie zapłacą podatku bo albo jego tu nie pałcą albo przestaną płacić - przypadekDepardieu.
- podatki na zasadzie "zabierzemy a potem oddamy" nie działają. Po takich podatkach zostają tylko urzędnicy do wykarmienia - przecież Jarek tego sam nie będzie rozliczał.
- po kieszeni dostanie klasa średnia (jak ja) na umowach o prace która ma ambicje bycia bogatym. Socjalizm niszczy klasę średnią.
- biedny nie stworzy miejsca pracy tylko klasa średnia i wyżej
- bentleya i jach ktoś wyprodukował, z elementów które ktoś wyprodukował itd... Im więcej bantlayów i jachtów potrzeba tym więcej pracy
- pieniędzmi nawet na koncie ktoś obraca i je inwestuje - chyba że twierdzisz że tzw "bogaci" zakopują kasę w ogrodzie
- Jarek Centralny Planista tylko popsuje gospodarkę próbując zmienić "strukturę wydawanych pieniędzy". "struktura wydawanych pieniędzy" została narzucone OFE przez państwo co spowodowało dług publiczny.
- liberały nie są za dociskaniem biednych na rzecz bogatych. Tak robi obecny aparat władzy od 20 lat - patrze ubezpieczenia społeczne itd.
@@@ / 89.68.179.* / 2013-09-05 19:07

- podatki na zasadzie "zabierzemy a potem oddamy" nie działają.

Twierdzisz wiec podatki nie dzialaja na calym swiecie bo najpierw sie je pobiera a pozniej rozlicza.

- po kieszeni dostanie klasa średnia (jak ja) na umowach o prace która ma ambicje bycia bogatym.

Nic sie nie partw bo pracujac na umowe o prace nie bedziesz w stanie zarobic tyle aby te 39% Cie dotknely.

bentleya i jach ktoś wyprodukował

Tylko nie w Polsce a wiec wydawanie pieniedzy na Bentleya i jacht nie przynosi nic Polsce.

pieniędzmi nawet na koncie ktoś obraca i je inwestuje

Nie masz racji. Tymi pieniedzi nikt nie obraca i inwestuje a jedynie banki na ich podstawie drukuja 10 razy wiecej pieniedzy udzielajac kredytow.
A może 99% zamiast 39%? / 109.243.142.* / 2013-09-05 08:31
Podatki dla najbogatszych 99% bo po co mają się pławić w czymkolwiek?! (a tak na poważnie to Pan Prezes zapomniał że KOMUNA się już dawno w Polsce SKOŃCZYŁA i że mamy OTWARTE GRANICE w EU i że np. przeniesienie formalne biznesu do np. Anglii zajmuje MOMENT i tak na prawdę NIKT mu nigdy nie zapłaci tych 39%!
@@@ / 89.68.179.* / 2013-09-05 19:10

przeniesienie formalne biznesu do np. Anglii zajmuje MOMENT i tak na prawdę NIKT mu nigdy nie zapłaci tych 39%

Pleciesz bzdury.
Podatek ten ma byc w PIT a CIT.

Najnowsze wpisy