Forum Polityka, aktualnościKraj

Jarosław Kaczyński krytykuje przywileje mniejszości niemieckiej

Jarosław Kaczyński krytykuje przywileje mniejszości niemieckiej

Wyświetlaj:
Stedi / 78.30.73.* / 2012-12-14 02:18
Dziadu !!! zaproponuj coś dla POLAKÓW którzy nie mają pracy !!! płatnej pracy !!! za co Ty bierzesz kasę ??? za jątrzenie problemów z przed lat ??? nie chcę takiego posła ,który tylko potrafi krytykować,znajdż rozwiązanie !!! na rzeczywisty problem a nie wojnę z Rosją Palancie !!! gdzie ty żyjesz w X wieku ??? sory ,ale nie mam żadnego szacunku do takiej osoby jak Ty !!! pie...ny karierowicz !!! żadnej wizji oprócz skłócenia ludzi !!!!! ogarnij się !!!
kate990 / 178.56.176.* / 2012-12-09 08:09
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
marian p. / 62.182.213.* / 2012-12-09 07:18
ten człowieczek mie potrafi inaczej,wszyscy wszystko robią zle tylko jego pomysły chocby najbardziej bzdurne są cacy.infantylizm i fobie.
a to w zasadzie wystarczy / 46.204.98.* / 2012-12-09 13:06
ale potrafi niewątpliwie pisać, co wyróżnia go na tle całej masy imbecyli.
sid319 / 83.42.135.* / 2012-12-09 00:49
ten czlowiek zyje w swoim nierealnym swiecie.historia polski i niemiec byla raz dobra raz zla nie ma co teraz rozliczac jej, trzeba wycagnac wnioski zeby to zlo nie powrocilo z niemieckiej lub polskiej strony ,a prawda teraz jest taka ze bez niemiec polska gospodarka zginie,musimy miec z niemcami dobre kontakty,nie jestesmy swiatowym imperium a kaczor tego nierozumie jest z marsa
hello77 / 178.56.176.* / 2012-12-09 08:01
Wiesz na czy polega różnica między wolnym człowiekiem, którym ja jestem a lemingiem takim jak ty? A taka, że ja chcę być na równi traktowany i nie dyskryminowany, oczekuję wzajemności a ty bierzesz co dają z pocałowaniem ręki. Leming ma naturę fornala.
a999234 / 83.20.144.* / 2012-12-08 21:32
jego brad prezydentem. Odpowiedź NIC. Facet lubu czcze gadanie, w którym coraz mniej rozsądku i spójności...
cZAPLAK / 90.204.21.* / 2012-12-08 22:08
JESZCZE BARDZIEJ W TWOIM BRAK SPÓJNOŚCI I ROZSĄDKU. JAK GADA TUSK TO JA NIE WIEM O CZYM BREDZI... GADA W KÓŁKO TO SAMO ALE Z INNEJ STRONY: MIŁOŚĆ, NADZIEJA, PRZYSZŁOŚĆ, KOLEDZY, BOISKO... I NIC Z TEGO NIE WYNIKA. KACZYŃSKI PRZYNAJMNIEJ MÓWI CO KONKRETNEGO TRZEBA ZROBIĆ W POLSCE, ŻEBY BYŁO LEPIEJ WSZYSTKIM, aLE TY PEWNO Z DRUŻYNY TUSKA...
tesa1959 / 2012-12-08 21:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Podczas wizyty w Opolu Jarosław Kaczyński stwierdził, że przywileje mniejszości niemieckiej w Polsce są za duże. Jego zdaniem, Niemcy w Polsce powinni mieć tyle samo praw co Polacy w Niemczech.

Czyli "oko za oko"? Jakie to chrześcijańskie!!!!
Obywatele drugiej kategorii? Ale podatki, które płacą nie śmierdzą? :/
(@) / 89.70.214.* / 2012-12-10 06:36

Czyli "oko za oko"? Jakie to chrześcijańskie!!!!

Według Ciebie Polak powinien nastawić z pokorą drugi policzek, i tak na zmianę aż mu spuchnie morda a wówczas Niemcy się zadowolą i w swoim stylu będą pić do rana i rechotać wrednym śmiechem do rana. To będzie 100% PO chrześcijańsku...................... prawda ?
L_W / 83.27.64.* / 2012-12-08 21:57

Obywatele drugiej kategorii?

Polacy w Niemczech - masz rację.

A co do chrześcijaństwa - czy to nie Niemcy
na klamrach pasów żołnierskich mieli napis "Gott mit uns"?
Jakie to chrzescijańskie!
L_W / 83.27.64.* / 2012-12-08 22:13
A są Niemcy w Polsce obywatelami drugiej kategorii? Jakieś mniejsze prawa mają?
Możesz podać które?

Z "Gott mit uns" też odpowiedzieć nie umiesz?
Emotikonami unikasz odpowiedzi? Jakież to chrześcijanskie!
tesa1959 / 2012-12-08 22:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A są Niemcy w Polsce obywatelami drugiej kategorii? Jakieś mniejsze prawa mają?
Możesz podać które?

Wiesz, ja dzisiaj już mam nadmiar nieumiejących czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze raz co napisałam. Bylo to ze znakiem zapytania do wypowiedzi Kaczyńskiego.
L_W / 83.27.64.* / 2012-12-08 22:29
Wiesz, mnie po prostu nudzą wypowiedzi ziejącej nienawiścią do Kaczyńskiego ponoć katechetki.
Jakaż to chrześcijańska nienawiść.
Odnośnie Opolszczyzny - nie wypowiadaj się na ten temat, bo nie wiesz o czym mówisz.
Zapewne słyszałaś o klasztorze na Górze św. Anny?
Historię tego klasztoru znasz? Kim byli pierwsi zakonnicy wiesz?
Wiesz ile nazw miejscowości zostało zmienionych przez Hitlera? Te nazwy są dzisiaj na tablicach przydrożnych.
Widziałaś mapy pruskie Opolszczyzny? Wiesz, ile tam było polskich nazw miejscowości?
Słyszałaś o Związku Polaków w Niemczech?
Rozmawiałaś z jego członkami, lub z ich potomkami?
Wiesz, ilu Niemcy zamordowali Polaków w twierdzy Kłodzkiej, tylko dlatego, że byli Polakami.
Co Ty wiesz o Opolszczyźnie..
tesa1959 / 2012-12-08 22:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wiesz, mnie po prostu nudzą wypowiedzi ziejącej nienawiścią do Kaczyńskiego ponoć katechetki.

Jeśli widzisz w moich wypowiedziach nienawiść, to znaczy, że sam doświadczasz tego uczucia względem innych. Jeżeli krytykę i niezgadzanie się z jego zdaniem uważasz za nienawiść, to bardzo Ci współczuję, bo to oznacza, że każdy kto ma własne zdanie jest Twoim wrogiem (wg Twojej logiki).
A jeśli chodzi o dalszą część wypowiedzi, to proszę, powiedz mi, co maja wspólnego dzisiejsi Niemcy mieszkający w Polsce z Hitlerem? To tak, jak jakiś Białorusin na innym forum nienawidzi wszystkich Polaków, bo jakaś katechetka na zastępstwie uczyła religii katolickiej, a on musiał siedzieć na tej lekcji. W dodatku banda Burego zlikwidowała jakąś wieś, więc wszyscy katolicy są temu winni po dziś dzień.
historia kołem się toczy / 91.102.104.* / 2012-12-09 09:29
"W dodatku banda Burego zlikwidowała jakąś wieś, więc wszyscy katolicy są temu winni po dziś dzień."

W jakimś sensie, katolicy są winni po dziś dzień,

bo wyznają po dziś dzień,

jako nadrzędną nad 10-ciogiem przykazań i całą uduchowioną resztą ideologii,

przede wszystkim "zasadę Kalego" : "jak Kali ukraść krowę , to dobry uczynek, a jak Kalemu ukradną krowę, to zły uczynek".

Nieprawdaż???
tesa1959 / 2012-12-09 09:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nieprawdaż???

Udowodnij.
historia kołem się toczy / 91.102.104.* / 2012-12-09 10:01
A cóż Cię Tessa, tak ubodło???

To, że ksiądz z ambony grzmi do swoich owieczek przeciw pijaństwu , a za chwilę sam się rozwala po pijaku na latarni???

To tylko jeden, drobny przykład ( uszkodzona latarnia) , ale przez tysiąclecia jest znacznie więcej spraw cięższego kalibru, ale na tym forum, wybacz, poprzestanę na tym drobnym , jednym przykładzie.

Jeśli sama nie widzisz innych przykładów, to przecież nikt Ci nie zabrania trwać w swojej wierze!

A skoro nic więcej nie widzisz, bezcelowe są dalsze przykłady, bo i ten mój zanegujesz, bo cóż tam znaczy jedna obtłuczona latarnia? Nieprawdaż???
tesa1959 / 2012-12-09 10:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A jak to się ma do nienawiści za historię?
historia kołem się toczy / 91.102.104.* / 2012-12-09 11:27
Nie zmieniaj Tessa tematu NASZEJ rozmowy.
Miej odwagę ustosunkować się do mojego przykładu "zasady Kalego".

Jak chcesz mnie Tessa przekonać, że "zasada Kalego" nie obowiązuje, jako naczelna , wśród katolików, to proszę mi udowadniaj,a najlepiej po prostu odpowiedz mi tylko na mój "przykład latarni" .

Manipulacje, typu zmiana tematu i odwrócenie uwagi od zasadniczego, ale niewygodnego pytania/przykładu zostaw dla swoich ufnych, ale w swej młodości i niewinności - naiwnych uczniów.
tesa1959 / 2012-12-09 11:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Manipulacje, typu zmiana tematu i odwrócenie uwagi od zasadniczego, ale niewygodnego pytania/przykładu zostaw dla swoich ufnych, ale w swej młodości i niewinności - naiwnych uczniów.

Kto tu zmienia temat?
Naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem dyskutuj na temat, bo masz z tym problemy. Jeśli będzie temat o pijanym księdzu, wtedy się do tego odniosę.
historia kołem się toczy / 91.102.104.* / 2012-12-09 15:15
Udajesz , że masz krótką pamięć Tessa , strasznie krótką: o godz. 09:29 zacytowałem TWOJE ZDANIE:

"W dodatku banda Burego zlikwidowała jakąś wieś, więc wszyscy katolicy są temu winni po dziś dzień."
- i postawiłem tezę o "zasadzie Kalego"

Chciałaś dowodów - to Twoje, histeryczne , wielokrotne : "UDOWODNIJ!" .

Więc przedstawiłem Ci jeden,z pozoru prozaiczny, pierwszy przykład, jaki mi się przypomniał - o utłuczonej latarni , na poparcie mojej tezy.

A Ty znów unikasz odpowiedzi, robisz woltę, i pytasz : "A jak to się ma do nienawiści za historię?".

Odpowiedz sobie sama, jeśli masz dość odwagi i uczciwości, bo poniższe pytanie odnosi się i do historii , i do Niemiec , i do "zasady Kalego" ,
a mianowicie:

DLACZEGO Pius XII błogosławił wojska hitlerowskie atakujące kolejne kraje?

Nie oczekuję odpowiedzi - wybacz , ale uważam, że nie masz odwagi zmierzyć się z brutalną , prozaiczną prawdą.
tesa1959 / 2012-12-09 15:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie podałes, że chodzi Ci o papieża Piusa XII.

DLACZEGO Pius XII błogosławił wojska hitlerowskie atakujące kolejne kraje?

Tu oczerniasz papieża:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TH/THW/pius12_wojna.html
http://www.analizy.biz/marek1962/piusxii.htm
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/michael_phayer/kosciol_katolicki_wobec_holokaustu_1930_1965/fragment

Nawet Wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pius_XII

Przestań rzucać oszczerstwa, a ucz się historii ze źródeł innych niż FiM.
historia kołem się toczy / 91.102.104.* / 2012-12-09 15:38
A co to jest FM?

A Ty niby nie nie wiesz o kogo chodzi, jak piszę Pius XII, bez słowa papież ?

A jak napiszę o ofiarach inkwizycji KK, to też zarzucisz mi oszczerstwo?

Jesteś żałosna!
tesa1959 / 2012-12-09 15:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A co to jest FM?

Napisałam FiM (Fakty i Mity).

A Ty niby nie nie wiesz o kogo chodzi, jak piszę Pius XII, bez słowa papież ?

Napisałeś

W jakimś sensie, katolicy są winni po dziś dzień,

bo wyznają po dziś dzień,

jako nadrzędną nad 10-ciogiem przykazań i całą uduchowioną resztą ideologii,

przede wszystkim "zasadę Kalego" : "jak Kali ukraść krowę , to dobry uczynek, a jak Kalemu ukradną krowę, to zły uczynek".

skąd miałam wiedzieć o co ci chodzi?

A jak napiszę o ofiarach inkwizycji KK, to też zarzucisz mi oszczerstwo?

Ucz się chłopie historii, bo to Ty jesteś żałosny ze swoimi oskarżeniami. O inkwizycji też widzę, że masz informacje z tych samych źródeł. A przy okazji, warto byłoby głębiej sięgnąć w historie i dowiedzieć się czemu służyła inkwizycja, bo dzięki niej mniej ludzi zginęło za herezje itp. Porównaj to z działaniami w tym temacie Lutra i innych protestantów. Przy nauce historii należy wziąć pod uwagę ówczesne realia. Jak widać ignorancja służy do siania nienawiści do Kościoła, co dzisiaj uwidoczniło się na Jasnej Górze,
historia kołem się toczy / 91.102.104.* / 2012-12-09 16:16
Ja nie sieję nienawiści, ale mówię o nagich FAKTACH historycznych!

A o Lutrze, Twoja ulubiona Wikiedia pisze, miedzy innymi:

"W październiku 1510 roku Luter wyjechał do Rzymu by odwołać się do papieża Juliusza II, od decyzji prowincjała saskiej kongregacji Staupitza, nakazującej podniesienie ogólnego poziomu obserwancji. Wrócił zdruzgotany obrazem jaki zastał.
Papież, poświęcający wiele czasu wojnom[21], bezceremonialne zachowanie księży, bluźniercze żonglowanie sakramentami, czy wreszcie to co wywołało jego największy wstrząs i oburzenie – odprawianie w pośpiechu siedmiu mszy świętych przy jednym ołtarzu (pewien ksiądz, widząc że Luter odprawił dopiero jedną trzecią swojej mszy, poganiał go słowami "Pośpiesz się! Inni czekają!"[22]).

Podróż do Rzymu nie miała większego wpływu na rozwój poglądów teologicznych Lutra, jednak wyniesione z niej doświadczenia wpłynęły na jego późniejszą postawę w walce z papiestwem[23]."

I dalej :

"Gdy w trakcie przesłuchania okazało się, że ponownie wezwano Lutra jedynie do odwołania jego nauki i nikt nie zamierza rozmawiać z nim o jej słuszności lub niesłuszności, Luter odpowiedział:

"Odwołać nie mogę, chyba by mi kto z Pisma Świętego dowiódł, że błądziłem. (...) Tu stoję, inaczej nie mogę, niech mi Bóg dopomoże. Amen"." - koniec cytatu.
tesa1959 / 2012-12-09 16:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiki nie jest moim ulubionym xródłe, Czlowieku, opanuj się z tymi bezzasadnymi zarzutami i insynuacjami, nie zamierzam dalej romawiać z idiotą. Napisałam to świadomie i możesz mnie tu teraz obrzucić najgorszym blote, I tak tego nie przeczytam, bo nie właczam powiadomienia. Żegnaj
historia kołem się toczy / 91.102.104.* / 2012-12-09 17:50
Nikogo nie obrzucam błotem , po prostu cytuję Wikipedię, którą mi sama w tekście nieco wyżej polecasz do lektury.

Gdzie Ty widzisz moje błoto , i zarzuty , i bezzasadne insynuacje ?

Jestem , Twoim zdaniem idiotą, dlatego , że cytuję to , co podają źródła historyczne?

Dziękuję, widocznie bardzo Cię poruszyło to, co przytoczyłem jako cytaty , że pozostał Ci tylko jeden argument , słowo : idiota.

Bardzo mi żal wszystkich ograniczonych i zamkniętych, i nieprzystosowanych na, niestety - często brutalną - prawdę o życiu, o naszej historii, o naturze samego człowieka.

Masz rację, wyłącz się, odetnij się od rzeczywistości.

Żegnaj i żyj sobie spokojnie w swoim własnym świecie .
tesa1959 / 2012-12-09 09:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nieprawdaż???

Udowodnij.
.obiektywny. / 81.190.61.* / 2012-12-08 21:15

Niemcy w Polsce powinni mieć tyle samo praw co Polacy w Niemczech.

Dodatkowo, powinni być w Polsce tak samo traktowani jak Polacy w Niemczech .
taka publiczna krytyka praw mniejszości zostanie uznana za przykład mowy nienawiści

To nie jest krytyka tylko zrównanie praw obu narodom na jednym poziomie.
precz z PISem / 77.253.184.* / 2012-12-08 20:58
"prawdziwi polacy" (tfu) zostawcie śląsk w spokoju, dajcie mu autonomię, nie będziecie mieli kłopotu z mniejszością niemiecką.
Floyd / 2012-12-08 21:18 / Tysiącznik na forum
Najpierw sprawdź ilu 'prawdziwych' Ślązaków mieszka na Śląsku i porównaj tę liczbę z liczbą wszystkich mieszkańców Śląska.
Adik 43 / 77.253.184.* / 2012-12-08 21:35
to nie ma nic do rzeczy, jak Śląsk będzie miał autonomię nie będą się wpiepszać barany ze stolycy...i WSZYSCY mieszkańcy Śląska na tym skorzystają.
eme / 77.255.73.* / 2012-12-08 20:26
W Opolu Polska jest dopiero od 1945 roku. Polska dostala Opole decyzja Stalina.Tu nigdy nie bylo Polski.
tesa1959 / 2012-12-09 00:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Polska dostala Opole decyzja Stalina.

Och, jaki ten Stalin był łaskawy dla Polaków!!! Postaw mu pomnik i módl się do niego :(
Ucz się chłopie historii. W 990 r. Śląsk wraz z Oplem został przyłączony do Polski przez Mieszka
I.
L_W / 83.27.64.* / 2012-12-08 22:18
Czyżby?
To jedź sobie do Brzegu na przykład i pooglądaj sarkofagi Piastów.
Może coś zrozumiesz, choć wątpię.
staryhistoryk / 161.49.249.* / 2012-12-08 21:39
A czy na Mazurach i Ziemi Chełmińskiej byli Niemcy, zanim ich Konrad Mazowiecki zaprosił??? Poczytaj sobie dokąd sięgała kiedyś Słowiańszczyzna. Popatrz na mapę Niemiec i zobacz ile jest Słowiańskich nazw miejscowości. Dzielnica Berlina Treptow-Kopenick - kiedyś Kopanica. Nie licz historii od XVIII wieku.

Najnowsze wpisy