Forum Forum emerytalneInne

Jarosław Kaczyński krytykuje reformę emerytalną

Jarosław Kaczyński krytykuje reformę emerytalną

Wyświetlaj:
mmar / 149.156.205.* / 2012-02-29 15:06
z wielkim tlumem babc, spiewajacych religijne piesni z wymalowana nienawiscia na twarzy
polakmaly / 77.252.127.* / 2012-02-29 15:20
Właśnie pójdą młodzi zaprotestować arogancję władzy
Pilsener / 2012-02-29 15:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdyby Kaczyński i jemu podobni lewacy czy socjaliści nie przyklepywali wszelkich przywilejów emerytalnych oraz nie byli zwolennikami chorego systemu w którym jedni pracują na drugich nie byłoby dziś tego problemu.

A teraz płacze nad rozlanym mlekiem "wielki" lewak od siedmiu boleści - to niech powie skąd w takim razie wziąć na emeryturę dla agenta Tomka, który jeszcze 40 lat nie ma?

Jak ktoś dostaje podwójną emeryturę po 15 i 20 latach pracy to ktoś inny musi dostawać pół emerytury stojąc nad grobem - prosta matematyka.

A Tusk taki sam lewak - tylko podnosi podatki i zatrudnia urzędników. Wszędzie sami lewacy a potem każdy się dziwi, że bieda. Od palenia zioła też mojej rodzinie się nie polepszy.
TooskZlikwidujPrzywileje / 77.255.50.* / 2012-02-29 16:22
Może i lewak,ale przynajmniej coś z tymi przywilejami próbuje zrobić.
A tego na pewno nie zrobią ani PIS ani SLD.
O PSL szkoda nawet wspominać:(
Pilsener / 2012-02-29 16:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Próbuje ale mu się jak na razie średnio udaje - Tusk to taki lewak "z ludzką twarzą". Niestety ten sam problem jest w innych krajach - np. w Japonii jest "liberalna" i "liberalno-demokratyczna" partia Japonii. A obie licytują się na zadłużanie kraju i roboty publiczne :)
Brakuje partii, których jedynym celem jest kombinowanie, jakby tu człowiekowi ulżyć, gdzie państwo może coś zaoszczędzić albo uprościć. Może dlatego, że ludzie lubią komplikować sobie życie?
Floyd / 2012-02-29 18:40 / Tysiącznik na forum
Największe oszczędności, to by dało zniesienie płacy minimalnej i zasiłków dla bezrobotnych, no i każdemu liberałowi pistolet do garści oraz dużo, dużo policji co by chroniła przed motłochem. Podobało by Ci się, co?
Znasz gest Kozakiewicza?
TooskZlikwidujPrzywileje / 77.255.50.* / 2012-02-29 21:33
Zniesienie płacy minimalnej co prawda może by nie dało oszczędności ale praktycznie zlikwidowałoby bezrobocie.
Floyd / 2012-02-29 22:02 / Tysiącznik na forum

Zniesienie płacy minimalnej co prawda może by nie dało oszczędności ale praktycznie zlikwidowałoby bezrobocie.

1500zł brutto to stanowczo za dużo i trzeba radykalnie zmniejszyć - dobre. Naprawdę wierzysz, że byś znalazł wielu głupków do roboty? Robota dla wszystkich za grosze, to już była za komuny i nie spodobało się. Ja w każdym bądź razie nie miał bym zamiaru harować na takich jak Ty, raczej bym wolał razem z Tobą iść do piekła. :)
TooskZlikwidujPrzywileje / 77.255.50.* / 2012-02-29 22:14
To podnieśmy ją do 4tys a wszyscy będą szczęśliwi-jak w Grecji.
Floyd / 2012-02-29 23:30 / Tysiącznik na forum
Płaca minimalna w wysokości 4tys? Niezły pomysł, była by jak w Niemczech, ale widocznie mamy słabych biznesmenów jak w Grecji którzy by chcieli robić kokosy na niskich kosztach płacy przy produkcji siermiężnych wyrobów. Widocznie na nic więcej ich nie stać, ale tu nie Chiny drogi Panie. Jak nie masz pomysłu i talentu na dochodowy interes, bez nadmiernego wykorzystywania pracy innych, to też klep biedę.
Namnożyło się takich 'talentów' od interesów których stać co najwyżej na pomysł kopania buraków, ale mniemanie o sobie mają, że ho ho. Kop sobie sam jak jesteś taki pracowity i się dorabiaj. :)
Rtx / 87.205.205.* / 2012-03-01 20:04

tu nie Chiny

A szkoda bo gdyby gospodarczo były to mielibyśmy wzrost gospodarczy 10% a nie 3.
Ale z tego wpisu wychodzi typowe polskie piekło-jak ja mam źle to niech i inni mają źle.Efekt jest taki jak widzimy.
Ja tego nigdy nie zrozumiem że jak mi brakuje na chleb i ktoś mi proponuje pracę za 1tys, to posłowie chcąc mnie uszczęśliwić mówią: idź żebrać, kraść albo do pomocy społecznej ale zarabiać ci nie wolno. Kiedy tych wszystkich socjalistów wreszcie trafi szlag i będze normalna gospodarka?
Floyd / 2012-03-01 22:42 / Tysiącznik na forum
Jeszcze taka jedna uwaga odnośnie tego 10% wzrostu gospodarczego w Chinach. Mam przynajmniej nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego czym ten wzrost jest spowodowany. Problem polega na tym, że chcąc utrzymać ten wzrost, to w żadnym przypadku z tego rozwoju nie powinno korzystać społeczeństwo. Dlaczego?
Jeżeli w Chinach rosły by płace, to po pewnym czasie dogoniły by płace np. w Niemczech, a może nawet przegoniły i skończył by się rozwój gospodarczy, a inwestorzy zachodni uciekli by z Chin.
A, może zatem społeczeństwa powinny się ścigać w obniżaniu tzw. kosztów osobowych czyli krótko mówiąc płac.
Załóżmy ,że mamy rząd zgodny z Twoimi życzeniami i koszty pracy znacznie spadają.
Jeżeli jednak w innych państwach obowiązywało by podobne myślenie, to starali by się jeszcze bardziej obniżyć te koszty czyli prosta droga do niewolnictwa, mówiąc w skrócie, bo ze wzrostu gospodarczego mogli by korzystać tylko nieliczni. Muszę jeszcze raz tłumaczyć, dlaczego?
Liberałowie ekonomiczni głoszą, jakimi to są zwolennikami swobodnej konkurencji gdzie wygrywają zdolniejsi, pracowitsi itd.
Bzdura, bo dzięki prawu spadkowemu chcieli by zapewnić swemu potomstwu luksusowe życia do 10 pokolenia, co najmniej i jakoś nie przeszkadza im wówczas czy potomek jest leniem czy tępakiem. Ot, taki prymitywny instynkt realizowany intelektualnymi metodami i prowadzący w prosty sposób do dominacji jednej grupy ludzi nad resztą. W przeszłości taką uprzywilejowaną grupą była np. szlachta która z racji swego urodzenia i dziedziczonego majątku, a nie tylko talentów czy innych pozytywnych cech dominowała nad resztą społeczeństwa.
Kiedyś byłem nawet skłonny przyznań pewne racie poglądom liberalnym, ale po wyrzucenia prawa o dziedziczeniu. Okazało się jednak, że dziedziczenie to świętość w liberalnych statutach, a zatem ja nie mogę być liberałem w kwestiach ekonomicznych. :)
Floyd / 2012-03-01 21:16 / Tysiącznik na forum
Daj dobry przykład i zatrudnij się za 1000zł, a potem rżnij głupa jak Ci się to podoba. Pewnie byś sobie życzył by ludzie jak prosięta podporządkowywali się Twojej woli i Twoim życzeniom. Swego czasu na tej zasadzie działało niewolnictwo, ale raczej nie te czasy.
Życzysz socjalistom żeby ich szlak trafił, a jednocześnie dziwisz się, że życzą w odwecie Tobie tego samego.
Że nie wiele rozumiesz z tego Świata, to widać i nawet nie musisz się chwalić.
We wszystkich cywilizowanych państwach od Australii po USA są zasiłki dla bezrobotnych, a ty biedaczku nie rozumiesz dlaczego. Rzeczywiście pasujesz zatem do Chin na stanowisku szwacza, to zrozumiesz, mógłbym się założyć o każde pieniądze.
Lomion / 178.235.7.* / 2012-02-29 14:59
Jakiemu przymusowi pracy? Te czasy skończyły się 30 lat temu, teraz kto chce może nie pracować.
expectnomercy / 83.7.139.* / 2012-02-29 14:43
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
swefgvwer / 77.255.238.* / 2012-02-29 14:38
Jestem wyborcą PIS ale po tym co Prezes ostatnio wygaduje to juz nie wiem na kogo będę głosował.
Można to skwitowac jesnym zdaniem z MISia "
Cham się uprze i weź mu daj. Jak mam dać jak nie mam"
Ja też bym chciał zarabiac 3 x tyle i pracować tylko do 50 ale tak sie nie da.
a szkoda gadać / 83.28.82.* / 2012-02-29 17:47
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
bum bum bum / 89.73.102.* / 2012-02-29 14:31
Zawsze krytykowaliście Kaczyńskich Oni nigdy nie chcieli żle dla Plski i Polaków. Ale coż skutki tego odczujemy już niebawem. Słuzba zdrowia juz pada, starszych ludzi uśmiercają w szpitalach. Zakłady pracy były Polskie nasi dziadkowie i rodzice budowali zakłady i dobrze prosperowały. Rządzący je sprzedali. Itd.
pnan / 89.151.27.* / 2012-02-29 16:17
bum bum...srum srum
służba zdrowia wcale nie pada, więc nie strasz nie strasz bo...
dziadowie i rodzice budowali ale też g...o z tego budowania mieli nie mówiąc już o mnie ich dziecku , wnukach - moich dzieciach i prawnukach - moich wnukach
prosperowali bo kredyty na zachodzie brali i kraj zadłużali
a co do sprzedaży...czemu więc ci "dziadowie i rodzice" nie kupowali jak tak sprzedawali te zakłady
widać, że nie wychowałeś się w komunie w zwyczajnej, robotniczej rodzinie
jak słucham takich dupków co się odwołują do "świetlanej" przeszłości to nie wiem czy się śmiać czy płakać
....co prawda i jedno i drugie ma dobry wpływ na zdrowie
a Kaczyńskie niech powie jaki ma pomysł na ten czy inny problem wtedy zacznę go traktować poważnie
sama krytyka to...zwykłe gadanie najlepsze ...przy kuflu piwa
bezmozgiemaplpy / 83.26.74.* / 2012-02-29 17:59
widze ze wciaz nic sie nie zminia i mamy pelno idiotow sluzba zdorwia rzeczywiscie ma sie swietnie porponuje idz sie zarejestruj na nogi bo na glowe juz za pozno przejzyjcie w koncu na oczy
przestancie ogladac telewizje wierzyc VIncentowi i Donkowi zacznijcie czytac ze zrozumieniem i wyciagac wnioski bo jak widze takich pajacow jak ten PNAN i paru inny to zaluje ze nie ma w polsce zezwolenia na bron
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy