Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Jarosław Kaczyński na Ukrainie. Odpowiada Sikorskiemu

Jarosław Kaczyński na Ukrainie. Odpowiada Sikorskiemu

Wyświetlaj:
J1512 / 178.42.178.* / 2013-12-01 17:51
W/G . MIN. SP.ZAGRANICZNYCH nie można dokładać kasy do złej gospodarki.
Za to u nas jest "dobra" przetargi SUPER! a "ludzie" z układu po kolei wędrują do "PAKI" i jak tak dalej pójdzie to niewiele ICH zostanie! TO TAK DO PRZEMYŚLENIA WTEDY KIEDY TWIT PARZY W PAZURY!!!!
europa_2013 / 83.21.214.* / 2013-12-01 16:23
Podział u nas jest podobny jak na Ukrainie. Są siły które są za rozszerzaniem integracji europejskiej a z drugiej strony mamy antyeuropejski rząd Tuska który wraz z koalicją sił postkomunistycznych nie chce respektować zasad demokracji i ograniczenie swobody obywateli jest głównym punktem jego strategii.
103545 / 37.31.101.* / 2013-12-01 16:18
Paranoik. Pojechał na Ukrainę aby dyskutować z polskim ministrem. Przeciwnik UE namawia innych do wstąpienia w ich szeregi. Mądry inaczej. Alle jaja.
Oszolomowaty / 84.25.224.* / 2013-12-01 14:56
POpatrz sobie elektoracie PO na prawdziwego męża stanu, człowieka kóry nie boi sie podnieść głowy kiedy trzeba. Porównajcie sobie go z waszym dandysem z szafy.. Tutaj co nieco wiecej o numerzez Sikorskiego - guru POwskiego:
"...Po powrocie ze spaceru rzuciłem się na media elektroniczne, oczywiście głownie te mainstreamowe bo przy ich możliwościach liczyłem na opis zdarzeń „w czasie rzeczywistym”. Oczywiście chciałem zobaczyć jak mają się sprawy w Kijowie, na Majdanie. Nie ukrywam, że interesowałem się także przebiegiem wizyty Jarosława Kaczyńskiego. Problem w tym że w tej chwili w głównej telewizji informacyjnej czyli TVN-e zrobiło się dość zabawnie. O ile w relacjach Kaczyński jest pokazywany podczas rozmowy z dziennikarzami (o tym kolega Cleofas opowiada na „górce”), na pasku TVN cytuje fragment „tłita” premiera Tuska, w którym dziękuje on Jarosławowi Kaczyńskiemu za „mocne słowa”.

Zestawiają oba te fragmenty można odnieść wrażenie, że Tusk dziękuje Kaczyńskiemu za bezlitosną ocenę Sikorskiego, którego w Kijowie nie ma.

Ja rozumiem, że decyzja Kaczyńskiego to kłopot nie tylko dla władzy w Warszawie ale też dla popierających ją mediów. Rozumiem, że TVN nie pokazała Kaczyńskiego na Majdanie bo nie chciała. Michnika pod ukraińską ambasadą przed chwilą pokazała bo chciała. To taka uwaga na temat chęci ale i możliwości. W Kijowie jest ekipa i pokazuje co chce. Ja to rozumiem bo cała prawda całą dobę ale biznes jest biznes. Dzięki temu biznesowi dowiedziałem się, że w Kijowie jest Protasiewicz i, tak to wygląda z perspektywy Wiertniczej, jest tam pierwszoplanową postacią.

Jednak takie kombinowanie prowadzi właśnie do takich śmiesznostek jak ten TVN-owski zestaw. W którym Tusk jakby zgadza się z Kaczyńskim że Sikorski powinien zająć się czymś innym niż się zajmuje.

Swoją drogą ciekawe jak na „tłit” Tuska zareaguje ta część sieciowych komentatorów (spora), która z zapałem pluła i ciągle jeszcze pluje na Kaczyńskiego. Uczciwość nakazywałaby teraz zacząć pluć też na Tuska...."
piswpisdu / 79.185.88.* / 2013-12-01 13:48
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
ryszardw / 83.10.97.* / 2013-12-01 13:29
głupkiem politycznym czy uruchomionym rosyjskim "spiochem"
Yamo33 / 83.11.2.* / 2013-12-01 13:04
Jarosław - tropiciel układów i korupcji chyba kompletnie nie zdaje sobie sprawy z tego, jakim krajem jest Ukraina !!?? Na Ukrainie biznes, parlament, rząd, wszelkie organizacje są dosłownie"przeżarte rakiem korupcji". Korupcja jest dosłownie powszechna a najgorsze jest to...że chyba na długie lata na stałe zagościła w świadomości każdego Ukraińca. Druga sprawa to totalnie roszczeniowe podejście obywateli do Uni Europejskiej. Przeciętny Ukrainiec...niestety...nawet ten wykształcony, zastanawia się...albo wręcz pyta- co? Albo - ile dostanę za to, że wstąpimy do Uni ???!! Znajomi Ukraińcy w 2004 r po wstąpieniu Polski do Unii zadawali mi jedno pytanie- o ile, albo ile razy wzrosła moja pensja następnego dnia. Bo przecież Unia z pewnością dała. Nie chcieli wierzyć i nie mogli pojąć, że nic takiego nie nastąpiło!! To po co wstępowaliście do Unii - pytali !!??
Oszolomowaty / 84.25.224.* / 2013-12-01 14:19
Tee ..? A ja myślałem, ze POlska za Tuska opisujesz, a tutaj sie okazuje, ze nie wiesz gdzi zyjesz nawet.
ryszardw / 83.10.97.* / 2013-12-01 13:30
a ty myślisz ze u nasw Polsce jest inaczej ? Życze dalej dobrego samopoczucia !
dgen / 2013-12-01 12:32 / Tysiącznik na forum
wypowiedź sikorskiego skrajnie niodpowiedzialna - jakbysmy sie czuli jakby msz niemiec sprzeciwial sie powiększaniu unijnego budżetu, gdyż kasa trafi do skorumpowanej Polski ?

po drugie dlaczego ta "skorumpowana" ukraina nie przeszkadzała sikorskiemu jeszcze dwa tyg. temu, gdy ukraina wahała sie czy popisac porozumieniez unią ?

po trzecie , pytanie sikorskiego można odwrócić - jaki był sens udzialu Polski w pomocy dla grecji, gdyz jak wiadomo, 80% tej kasy wróciła na konta niemieckich, bogatych banków . Czy to nie był szczyt głupoty ?

po czwarte - radek s. może już za bardzo związał się z krajem swojego teścia i historii Polski nie zna. Od przynajmniej 500 lat w interesie Polski było jak najbardziej odsunąć rosję na wschód, widząc w niej ogromne zagrożenie dla polskiej państwowości.
nessus / 91.194.198.* / 2013-12-01 11:40
Tego człowieka trudno zrozumieć. Zawsze był przeciwny UE a teraz agituje za. Rozdwojenie jaźni??
Oszolom / 84.25.224.* / 2013-12-01 11:45
Jak typowy przedstawiciel POelektoratu - mało dostrzegasz przez pryzmat TVN-woski a jeszcze mniej rozumiesz . Taka wasza konstrukcaj i takimi umrzecie, niestety ...
też mi / 188.146.67.* / 2013-12-01 11:44
nie podważaj procesu rozumowania przez razwiedkę. Razwiedka jest jedyną sowiecką instytucją, której przedstawiciele rozumieją, co należy.
Ghhfdyg345 / 93.157.66.* / 2013-12-01 11:24
Co nas obchodzi Ukraina, niech se tam robią co chcą , ja ich w ue nie chce...

Najnowsze wpisy