Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jasiński: Myśmy takich czystek nie robili!

Jasiński: Myśmy takich czystek nie robili!

Money.pl / 2008-02-22 08:37
Komentarze do wiadomości: Jasiński: Myśmy takich czystek nie robili!.
Wyświetlaj:
A... / 2008-02-25 08:02 / Bywalec forum
...a od was czystek to by się gdyby żył, mógł Stalin uczyć - i tego właśnie, tych czystek nigdy wam PiS- owskie miernoty nie zapomnimy...
A... / 2008-02-25 07:59 / Bywalec forum
...a kto PIS-owski "czarny ubeku" - bo inaczej trudno cię nazwać, wymienił 6 razy w ciągu 2 lat prezesa agencji ARiMR a w moim województwie znakomitego fachowca dyrektora ODR zwolnił tylko dla tego, że miał przyjaciół z SLD i PO?

...jak Bóg Kubie...
pytam po raz ostatni / 83.28.168.* / 2008-02-22 17:37
Skąd PO wzięlo tylu idiotów głosujących
man13 / 2008-02-22 22:49 / Tysiącznik na forum
To byly elektorat PiS-u nawrocony po objawieniu IV RP
pk 47 / 83.21.61.* / 2008-02-22 22:04
to byly wybory ''nie dla idiotow" i PO wygrało
Handel wyrokami 1 / 83.21.42.* / 2008-02-22 17:17
Jesłi chodzi o urzedy i różne synekury to jestesmy mistrzami świata.

Potężne, imperialne USA maja zaledwie o 20% sędziów wiecej niz skorumpowana Polska.
W uczciwej Angli koszt sadownictwa wynosi 0.14% PKB a w zidiociałej Polsce 1.9%.

Osobiscie uważam ze polskie sądy sa najbardziej skorumpowane w swiecie.
pirek / 89.77.62.* / 2008-02-23 14:27
Spotkałem się z korupcją w sądzie też, ale przede wszystkim w polskich sądach dominuje głupota niekompetentnych panienek /i innej młodzieży - nie jestem antyfeministą!/, którym dano prawo sądzić ludzi.
Adaśko z Łodzi / 2008-02-22 14:41 / Bywalec forum
wstydu sobie oszczędź! PISu już nie ma!!!! PIS to już historia.... :)
antykomuch / 77.253.126.* / 2008-02-23 13:27
O "Solidarności" też tak mówiliście.
hahahahahahahahahahhahahaha / 83.28.168.* / 2008-02-22 16:47
Do adaśko

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaaaaaaa
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 14:57
Czy to według najnowszych sondaży Wybiórczej?
harakiri / 195.85.249.* / 2008-02-22 15:22
Niestety, wierny pies PiSu - czyli "bezstronna i obiektywna Rzepa", również zrobiła sondaż w którym potwierdził sie koniec PiSu.
obywatel #321 / 157.25.157.* / 2008-02-22 14:09
Oddaj 700 tyś.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 14:56
A czemu miałby cokolwiek oddawać. Na tej postawie każdej partii należałoby się obciąć dotacje które teraz biorą! Wszystko jest zgodne z prawem i moralnością. Koszerna niech nie mąci wam w głowach!
KAP / 2008-02-22 14:58 / Tysiącznik na forum
umozenie partii Moralnej Odnowy dlugu przez siebie sama jest ok? Ciesze sie ze taki rzeczy piszesz. Naprawde-:)
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 15:20
Dofinansowania do partii politycznych teraz są legalne a umożenie długów które było forma dofinansowanie nielegalne....! Sam Michnik zagarnął 1 milion dolarów z zagranicy funduszy przeznaczonych na rozwój niezależnej prasy którą miał rozdysponować. I co z tego zrobił, paranoję obiektywizmu...
Aramis 10 / 83.22.233.* / 2008-02-22 15:27
A jednak jest ! Pojawił się Michnik! A już traciłem nadzieję.
Nie wiedziałem tylko ,że Michnik zarejestrował się jako partia polityczna o nazwie Michnik.
Człowiek zawsze się czegoś intresującego dowie gdy obcuje z mądrymi ludźmi.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 15:42
Michnik zawsze żywy, jak Lenin!
Aramis 10 / 83.22.233.* / 2008-02-22 15:55
Oczywiście. Zwłaszcza wśród zwolenników PiS. Oni bez Michnika żyć nie mogą podobnie jak ich wodzowie bez Lenina i jego myśli. Stąd pomysły centralizmu demokratycznego , nowej moralności , szybkich szkoleń dla oficerów, zwalczanie finansjery i biznesu, pogardliwy stosunek do inteligencji i wiele innych. Co byście ,sieroty , bez Lenina zrobili? Czerpiecie z jego myśli ile się tylko da.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 16:02
Słowa, słowa, słowa.... wyjęte z Koszernej.... No przynajmiej nie mordowali tak jak rodzina Michnika! Ci dopiero wzięli se do głowy jego słowa!
Aramis 10 / 83.22.233.* / 2008-02-22 16:09
Mam dla Pana propozycję , Panie Scorpion:
Stwórz sobie Pan taką sztancę : Michnik, Koszerna, esbecja i wklejaj Pan ją pod każdym postem. Po co się Pan wysila na jakieś dodatkowe słowa jak zawsze wychodzi z tego jedynie mantra: Michnik. Koszerna,esbecja.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 16:24
Dziwne, że nie zarzucasz Pan obiektywności GW która nie pisze o sprawach istotnych, a nade wszystko nie stara sie być obiekywna, a główniie specjalizuje się w sprawach PiS!!!
Aramis 10 / 83.22.233.* / 2008-02-22 16:52
Panie Scorpion
Spójrz Pan piętro wyżej. Tam wszystko już napisałem. Ponadto ja nic nikomu nie zarzucam lecz opisuję fakty.
To jednak nie dla Pana. Panu polecam bajki o Czerwonym Kapturku oraz teletubisiu-pedale. To Pański świat.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 16:58
Nic juz człeku nie zrozumiesz, jesteś niereformowalny. Jedynie o co cię moge prosić , nie zabieraj zdania w stosunku do moich wpisów i nie traktuj ich "do siebie".
Aramis 10 / 83.22.233.* / 2008-02-22 17:17
Pan Scorpion w odpowiedzi na mój post pisze :
"Dziwne, że nie zarzucasz Pan
obiektywności GW która nie pisze o
sprawach istotnych..."
Kiedy ja odpowiadam Panu Scorpionowi ten twierdzi abym jego wpisów nie traktował "do siebie". Komu więc odpowiadał ? Teletubisiom, krasnoludkom , Sierotce Marysi?
Czy mężny obrońca PiS jest tak nierozgarnięty czy też z braku argumentacji tak się pogubił?
P.S. Panie Scorpion,
Gdyby Pan czasami czytał ten post to proszę "nie zabierać zdania" w stosunku do mojego wpisu i nie traktowac go "do siebie".
maa / 2008-02-22 17:04 / Tysiącznik na forum
Racja. Nie powinien dyskutować z durniem.
dupa_a_nie_scorpion / 195.85.249.* / 2008-02-22 15:54
albo sławny eNDek Dmowski... też wiecznie żyw. Zwłaszcza świadomości takich ultra prawicowych półgłówków jak ty...
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 15:57
baranie daj se na wstrzymanie!
PSF / 79.188.238.* / 2008-02-22 13:49
musza wyczyścic i powsadzać swoich aby obietnice Pawlaka o otwarciu drzwi dla biznesu ruskiego się spełnmiły . Tusk tez natchniony majestatem pułkownika KGB spełni chętnie te obietnice.
Będziemy nadal kupowac tą energię od takich jak Mogielewicz czy od innego czorta.

A tu w kraju ma ruszyc niedługo wielki biznes budowlany i nie może im nikt patrzec na ręce !
KAP / 2008-02-22 14:14 / Tysiącznik na forum
Po rewolucyjnym czyszczeniu ( a raczej rewolucyjnej destrukcji) wprowadzonym przez PiS trzeba posprzatac. Robi sie to i tak w moim przekonaniu za wolno. Jesli np w BOR oficerem (pretorianem PiS) bylo sie po 12 dniach to rozmiar szkód w innym miejscu jest z pewnoscia wiekszy. A moze chcialbycs by zęby Ci leczyl kowal po 12 dniowym kursie chirurga stomatologii? Jak wiec jusz cóś piszesz to mysl a nie przepisuj Tez Gosiewskiego bez pamieci liczac ze w Polsce panuje amnezja gdzies jeszcze poza PiSem.. Na cale szczescie koncentrujesz sie na pluciu, co dobrze wrózy na przyszlosc bo oznacza ze poza ślina nie stworzysz zadnych wiekszych wartosci. A jeszcze jedno. Mentalnosci Rosyjskiej i Niemieckiej z reszta tez nie pojmiesz, bo do tego musialbys zdjac klapki z oczu i posluchac i poobserowwac i poczytac i pomyslec a nie powtarzac. Pozdrawiam serdecznie -:)
lusterko / 80.55.154.* / 2008-02-22 17:12
A gdyby wymienieni oficerowie zgineli w katastrofie lotniczej (jak oficerowie lotnictwa) i szybko trzeba by było ich zastąpić nowymi.PiS nie miałby z tym nic wspólnego.To wtedy by było OK???Nie ma ludzi nie zastąpionych.Lepszy nowy szybko uczący się oficer bez starych powiązań,niż stary z starymi przyzwyczajeniami i układami.To miało być zrobione 15 lat temu.Dlaczego nie zostało zrobione,to zapytaj Wałęsę,Tuska i Pawlaka.Oni wiedzą tak jak ja wiem.:-D
Aramis 10 / 83.22.233.* / 2008-02-22 21:37
"To miało być zrobione 15 lat temu" pisze Pan ( Pani ) Lusterko. A ja się pytam : a musiało być? Pożądna weryfikacja nie wystarczy?
Ja jestem człowiekiem starym , dużo w życiu widziałem i słyszałem więc opowiem taką historię :
Dawno , dawno temu ( aby pozostać w konwencji pisowskich bajek) państwo polskie tworzyło się na nowo po ponadstuletniej niewoli. Państwo było otoczone wrogami ,trwała wojna światowa więc sprawą pilną było tworzenie armii. Skąd jednak wziąć oficerów i generałów ? Wzięto więc tych ,którzy kształceni byli w wojskowych szkołach państw zaborczych ,tak znienawidzonych przez Polaków . Tak więc do polskiego wojska trafił Edward Śmigły ( Rydz) ,który wcześniej ukończył szkołę oficerską w Wiedniu a 1 IX 1939r został Wodzem Naczelnym .Trafił również Władysław Sikorski ,który jeszcze w latach 1916-1918 zajmowal się zaciągiem Polaków do Polonische Wehrmacht ( nie żaden jego dziadek lecz on sam). Sikorski jak wiemy został również Wodzem Naczelnym a nawet i premierem. Do wojska polskiego w tym czasie trafił również Władysław Anders , absolwent rosyjskiej szkoły kawalerii ,uczestnik I wojny światowej walczący w armii rosyjskiej w randze porucznika ,absolwent Akademii Sztabu Generalnego w Petersburgu.W czasie II wojny światowej dowódca Armii Polskiej na Wschodzie.
Trzech wielkich dowódców kształconych w trzech zaborach. Czy były między nimi animozje? Były lecz nikt nie myślał aby usuwać ich z armii choć od czasu uzyskania niepodległości do wybuchu II wojny światowej minęło ponad 20 lat.
Jak widać w PiS żaden z nich nie miałby jakichkolwiek szans.
Była armia która stosowała takie kryteria ( mam na myśli niechęć do dawnych oficerów oraz szybkie awanse nowych ,"swoich"). Tą armią była armia bolszewicka. Jednak jest to juz tematem zupełnie innej bajki.
lusterko / 80.55.154.* / 2008-02-22 23:06
Szanowny Panie Aramis10.Jestem człowiekiem niemłodym,ale jeszcze nie starym (to chyba kwestia ducha)Zgadzam się co do kwesti armi bolszewickiej.Natomiast historia dotycząca II RP jest jak to Pan świetnie określił, z innej bajki i innej rzeczywistości.Mnie nie chodzi o to gdzie kto był szkolony,tylko jak się potem wywiązywał ze swoich obowiązków.Np.tych trzech wielkich dowódców nie miało powiązań z światem biznesu,nie kręcili lodów,nie dopuszczali do przecieków do prasy,nie mieli teczek na ludzi,nie szantażowali nikogo.Nawet jakby chcieli,to nie było kogo po odzyskaniu niepodległości,nie podpisywali lojalki u zaborców,dbali o interes kraju,a nie swój własny,itd.Więc to zupełnie inna bajka.Równie dobrze możemy sobie pogadać o potopie szweckim czy wojnach Napoleona. I jeszcze jedno.To dlaczego15 lat temu nie doszło do pożądnej weryfikacji??
Aramis 10 / 83.22.233.* / 2008-02-22 23:54
Drogi Panie Lusterko,
Nie wiem czy Pan pisze serio czy Pan "kompinujesz" ( przepraszam jeśli Pana uraziłem lecz spotkałem się tu z takimi sytuacjami co chyba widac było i dzisiaj). Przyjmując jednak Pana słowa za dobra monetę to muszę stwierdzić stanowczo ,że jest Pan w grubym błędzie.Po pierwsze to podpisywali lojalki u zaborców i to wszyscy, jak jeden mąż. Jak Pan sobie to wyobrażał? Niezależny oficer armii w czasach gdzie wojny były na porządku dziennym. Mało tego. Na gen. Sikorskim ciążyły zarzuty szpiegostwa na rzecz Francji. Powiem ,że zarzuty poważne i udokumentowane. Proszę jednak wybaczyć ,że nie będę dalej ciągnął tego wątku gdyż to już jest historia. Gen. Sikorski jest wielką postacią i niech tak zostanie.Kręcenie lodów wśród tamtejszej generalicji ; mój drogi Panie. Włosy dęba stanęłyby Panu jakby Pan choć cząstkę tego znał. To wszystko jest do osiągnięcia. Nie będę tematów rozwijał gdyż uczono mnie ,że o zmarłych dobrze albo wcale. Jak Pan poszuka to Pan znajdzie. Problemu nie ma.
Pan robi pewien błąd metodyczny. A priori zakłada Pan ,że tenktóry był szkolony "za komuny" ( za III RP nawet ,do tego PiS doszedł) jest szkodnikiem działającym przeciwko państwu i służącym obcemu krajowi ( proszę wskazać jakiemu ???).
Nie bronię WSI . Uważam ,że dobrze się stało że doszło do likwidacji tej służby. Proszę jednak nie odbierać zasług oficerom wojska ,policji czy służb specjalnych którzy dobrze przysłużyli się Polsce mimo że przeszli "niewłaściwe szkolenie". Dla oficera to największa obraza . Tym bardziej ,że są przykłady doskonałej pracy tych oficerów ( pamięta Pan Irak i sytuację w której tam gdzie nie mogli Amerykanie zadzialały służby polskie? To było takie malutkie Monte Cassino w wykonaniu tych oficerów z nieprawego łoża. A ile było pochwał ze strony amerykańskiej?).
To tyle gdyż i tak mój wywód jest przydługi ( efekt starości chyba. Dawniej prościej potrafiłem wyrazić swoje myśli ).
Wszystko może Pan sobie sam zweryfikować ( choćby sprawy dotyczące II RP). Mamy demokrację . Jeśli podoba się Panu system w którym nad Pańską ochroną czuwać będą oficerowie po kilkunastudniowym kursie to przecież zawsze Pan może oddać głos na opcję polityczną która takie rozwiązania preferuje.
Ja proszę Pana byłem wychowywany w systemie w którym zasadnicza służba wojskowa trwała dwa lata a po niej wychodziło się zaledwie kapralem co najwyżej zaś uzyskanie sprawności kuchcika w harcerstwie zajęło mi dokładnie dni 30. Dlatego u mnie nie ma zgody na to aby o moim losie decydowali dyletanci po kilkunastodniowym szkoleniu.
Życzę wszystkim dobrej nocy
lusterko / 80.55.154.* / 2008-02-23 02:14
Miły Panie Aramis 10
To fakt,że podpisywali lojalki,ale gdy jeszcze Polski nie było.A mimo to działali na szkodę tych mocarstw w celu odzyskania niepodległości.Po odzyskaniu niepodległości poszli z nimi do WC.Dalej.Na gen.Sikorskim ciązyły zarzuty,dlatego musiał zginąć.Dalej.Kręcanie lodów wśród tamtejszej generalicji.No właśnie!To całkiem inna bajka.Wtedy był honor i odpowiedzialność,albo pod mur.Nie do pomyślenia było np.wyciek informacji.A teraz co? Mamy i to wszędzie.WSI nie wojuje karabinami,tylko informacją właśnie.Kto ma info,ten ma wszystko.Dalej.Błąd metodyczny-nic takiego nie napisałem.I nie wiem,co się Pan tak przyczepił do PiS,bo mnie PiS obchodzi tyle samo,co PO!!!Dalej.Niewłaściwe szkolenie.W III RP byli ci sami ludzie w służbach,co za komuny i to należało zweryfikować 15 lat temu.Bo stan wojenny nie przygotowali chyba biskupi,którzy pracowali wspólnie i w porozumieniu na rzecz ZSSR,wyświęcając Jaruzelskiego na świętego.Dalej.Oficerowie po kilkudniowym kursie.Jesteśmy w NATO i szybko się nauczą,jeśli czegoś nie umieją.Mamy pokój i to jest czas dokonywać takich zmian.A Pan grzmi,jakby wróg stał u granic.A starzy oficerowie chyba nie urodzili się od razu z umiejętnościami na akcję w Iraku.Dalej.Wychowany w systemie......itd.Ja też!!!Ale chyba staliśmy po przeciwnej stronie barykady.

Uroczyście raportuję,że jest godzina 2,15 w nocy
i mamy nowy dzień.Więc mówię wszystkim dzień dobry i życzę miłego dnia.
Aramis 10 / 83.22.233.* / 2008-02-23 10:02
Ja ,drogi Panie do nikogo się nie czepiam . Opisuję ,jak Pan widzi , fakty i wyrażam swoje niezadowolenie z tego co mnie bezpośrednio dotyka ( zaniechanie reform, zawalona sprawa z PZU itp). Mnie tylko chodzi o to aby rząy były uczciwe i mądre czemu nie jeden raz dawałem wyraz choćby na tym forum.
Do treści Pańskiej wypowiedzi nie będę się szczególnie odnosił gdyż to nie ma sensu . Zwrócę jedynie uwagę na nielogiczność i bezsens niektórych twierdzeń. Domyślam się ,że jak W. Anders walczył w armii rosyjskiej i był trzykrotnie ranny zresztą to robił to aby carat obalić , tak? Podobnie zresztą było i z innymi oficerami . Oni składali przysięgę na wierność carowi czy też cesarzowi.Sprawa śmierci gen. Sikorskiego nie miała nic wspónego ze sprawą francuską. Dalej stop! Wystarczy! Proszę postudiować historię i zapoznać się z faktami. Szermowanie honorem czy patriotyzmem wiedzy nie zastąpi. Mogę podać wektory: proszę postudiować choćby historię rządu polskiego na emigracji w świetle skandali i afer finansowych. To się czyta jak kryminał. Ideologia wiedzy nie zastąpi. Zamiast pisać bzdety lepiej niech Pan ten czas przeznaczy na pogłębienie wiedzy historycznej . Wtedy możemy podyskutować.
Jeżeli podniósł Pan problem barykad to powiem ,że również myślę ,że staliśmy po różnych stronach.
Stronę po której Pan stał jednoznacznie wskazują ciągoty lub choćby przyzwolenie do rozwiązań znanych w komuniźmie .

Kończąc życzę miłego dnia
lusterko / 80.55.154.* / 2008-02-23 16:31
Ja drogi Panie zawsze się czepiam tych,którzy są u władzy.Jak u władzy będzie murzynek Bambo to będę się jego czepiał.Przez to czepianie się mnie i innych mamy dziś wolną Polskę!!!-Uczciwe rządy to utopia.Też tak myślałem,jak miałem 20 lat i do tej pory nie widziałem i nie słyszałem o takich-.Zaniechanie reform to ten sam problem co zaniechanie werywikacji WSI,więc prędzej czy póżniej i tak to trzeba zrobić. Im póżniej,tym gorzej.-Z moją wiedzą historyczną się zgadzam.Mam ogólną i mogę się mylić.-Przysięga przysięgą,a czyny to czyny.Gen Anders przysięgał i jakie były jego czyny.Po czynach się poznaje,nie po słowach.A jakie były czyny WSI??!!-Pisałem bzdety? Może tak-nie wiem.Ale dziękuję za wskazanie mi luki w mojej wiedzy,którą niewątpliwie uzupełnię.Jednak ośmielę się zasugerować,aby następnym razem trzymał się Pan tematu,bo tu się dyskutuje o tym co tu i teraz,a nie o II RP.Wtedy i wpisy będą krótsze!Za barykykady przepraszam,a przyzwolenia do rozwiązań znanych w komuniżmie u mnie nie było,nie ma i nigdy nie będzie.
A.T. / 194.73.38.* / 2008-02-22 17:18

Lepszy nowy szybko uczący się oficer bez
starych powiązań,niż stary z starymi przyzwyczajeniami i
układami

Chcialbym zobaczyc, jak kladzie sie Pan na stole chirugicznym do operacji prowadzonej przez nowego, szybko uczacego sie chirurga. Prosze pamietac tylko, ze on sie bedzie uczyl od poczatku na Panu, bo nauczyciele z doswiadczeniem zostali zwolnieni :-))))
lusterko / 80.55.154.* / 2008-02-22 23:12
Z takim sposobem myślenia i trzęsącymi się portkami nadal byśmy tkwili w komuniżmie.
wyborca / 83.19.211.* / 2008-02-22 13:07
Pan Minister sobie nie przypomina wręczania wypowiedzeń pracownikom MSP (dyrektorom merytorycznym) przy drzwiach zamkniętych i dżwiękach fleszów aparatu obsługiwanego przez wiernego świeżo zatrudnionego członka pis. Pan minister sobie nie przypomina przysyłanych faksem decyzjach NWZA o odwołaniach członków zarządu. Pan minister sobie nie przypomina konkursów, które wygrywali ludzie nie mający pojęcia o prowadzeniu firm - vide spółki uzdrowiskowe. Pan Jasiński kłamie, tak jak kłamie formacja z której się wywodzi. Można powiedzieć, że był to najgorszym Minister Skarbu Państwa w dziejach wolnej Rzeczpospolitej. No może tak słabym, jak on ministrem był jeden księgowy z Nowego Sącza.
Tomasz.S. / 83.7.19.* / 2008-02-22 12:33
I taki osobnik był ministrem! Ani znajomości rzeczy, brak ogłady, a jedyne zasługi jego, to praca w NIKu, instytucji-przechowalni dla nieudaczników.
tanste / 87.205.250.* / 2008-02-22 16:59
Towarzysz szmaciak. Taki zawsze pływa na wierzchu. Z czym to się kojarzy? G...o.
Buonavista / 212.76.37.* / 2008-02-22 12:19
No nie! Ubawił mnie Pan Jasiński setnie! Nie chce mi się wyliczać wszystkich "nominatów" Pana Jasińskiego i innych "kadrowych" z PiSu, ale przypomnę tylko: Pani Klimuk (ENERGA), Pan Skóra (KGHM), Pan Socha (PSE), Pan Pawłowicz (RUCH), Pan Dembski (Bumar)- wszystko aktywiści PiSu, zawdzieczający stołki swoim powiązaniom partyjnym, a nie kwalifikacjom.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 13:06
Wymianę złodziei, niudaczników mianowanych przez SLD na ludzi właściwszych Koszerna nazwała aktywistami z PiS.... I wyznawcy jedynej opiniotórczej dalej to rozpowszechniają....
St. / 83.14.253.* / 2008-02-22 10:54
Ciekawe jak by wyglądała statystyka gdyby zrobić zestawienie ilości odwołań i nominacji na stanowiska kierownicze w przedsiębiorstwach państwowych i spółkach skarbu państwa w ostatnim tygodniu dwuletniego horroru - rządzenia PiS-u. W ostatnich dniach pażdziernika 2007r. PiS odwoływał kogo się dało. Na ich miejsce nominowano takich idiotów, że nie wiadomo było czy śmiać się czy płakać. Jedynym kryteruim była właściwa pro PiSuarowa postawa. Dziwię się jedynie rządowi PO, że do dziś nie zrobili z tym ścierwem do końca porządku. Można być tolerancyjnym ale nie w przypadku PiS-u!
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 12:43
Czy kwalfikację na "idiotów z PiS" wystawiała Koszerna???
No to Koszerna sieje nienawiść, każe traktować oponentów jak "ścierwa" a jej wyznawcy chwytają wszystko jak leci. A przedstawia siebie jak tolerancyjną gazetkę....
raqq / 2008-02-22 15:34 / Bywalec forum
W zasadzie to powinieneś się cieszyć z tego że GW istnieje. Pomyśl jakie byś znalazł na to wszystko wytłumaczenie gdyby nie istniała i co jeszcze się musi stać żebyś dostrzegł pewne oczywistości. Przynależność do PiSu nawet jeśli cele tej partii są szczytne nie oznacza rozgrzeszenia ze wszystkich nikczemności jakich dopuszczali się tacy osobnicy jak pan Jasiński. To że po świecie chodzą bandyci nie oznacza że wszyscy mamy być bandytami.
KIepas / 83.24.206.* / 2008-02-22 17:26
Kolezka oczywiście nie wierzy w spiski? A GW nie promuje żadnej idologii?
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 15:56
Na co wytłumaczenie...? Zawcze gdy Ćwiakalski zwalnia jakiegoś przestępcę lub afeżystę w Wybiórczej pojawia się artykuł dotyczący PiS. I właśnie tak funkcjionuje Wybiórcza: aby usprawiedliwić bandytę i złodzieja należy wszystkim naokoło wmówić że też są bandytami i złodziejami!
raqq / 2008-02-23 11:16 / Bywalec forum
Umożono ci kiedyś jakiś dług albo podatek?
maa / 2008-02-22 13:24 / Tysiącznik na forum
słowo "ścierwo", a właściwie "scierwojady" przypomniał jeden z twoich Wodzów - Dorn. Zresztą Żyd, co dla mnie nie ma znaczenia.

Jakoś nie wierzę, by takie słowo było użyte w Wyborczej inaczej niż cytat. To słowo należy do nowomowy PiS i jej wyznawców. Do twojego języka.
Jeśli jednak się mylę, to uprzejmie proszę o bliższe dane. NP. link do artykułu, w którym Wyborcza obdarza kogoś tą inwektywą.

A że ty i tobie podobni są idiotami, cóż...
Nie każdemu Bóg dał rozum.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 14:36
Nie czytuję Koszernej z wiadomych względów, ale ze słownictwa jej czytelników wnioskuję że niebywale ich nakręca co jest bardzo niebezpieczne bowiem rodzi niebywałe antagonizmy wśród szeroko pojętego społeczeństwa a szczególnie wśród jej czytelników a chyba nie to jest posłannictwem tej gazetki...
dupa_a_nie_scorpion1 / 195.85.249.* / 2008-02-22 15:57
nieszczęście Najaśniejszej to sam fakt, że tacy jak ty w ogóle potrafią czytać...
Aramis 10 / 83.22.226.* / 2008-02-22 11:10
Tak. Myślę ,że każdy doskonale pamięta jak PiS "odzyskiwał" kolejne obszary funkcjonowania państwa.
Aramis 10 / 83.22.226.* / 2008-02-22 10:54
Oczywiście ,że każda władza robi czystki. Tu muszę się zgodzić nawet z Panem ( Panią?) Handel. PiS jednak w tej materii pobił wszystkich. Wczoraj podano informację ,że za rządów PiS zwolniono 240 oficerów BOR by na ich miejsce przyjąć kierowców z których zrobiono oficerów po jedenastodniowym szkoleniu(!!!). Zalożę się ,że tego nie wymyśliłby nawet sam Mrożek tak celnie opisujący absurdy komuny. Dlatego PO musi oczyścić spółki i urzędy od takich fachowców.
Jedyną radą aby ten proceder nie miał miejsca ( a przynajmniej nie na taką skalę ) jest odpolitycznienie spółek przez prywatyzację. Inaczej ciągle będziemy mieć karuzelę jak choćby ta w Polkomtelu opisywana wczoraj.
Politycy zaś będą karmić naród bajkami o "interesie narodowym" w imię którego mianuje się na wysokie stołki kolesi bez jakichkolwiek kwalifikacji po to by załatwiali interesy dla siebie i partyjnych towarzyszy. Jak się to robi pokazał prezes Netzel mianowany przez ministra Jasińskiego właśnie.
Sprawa rozwiązania sporu w PZU to interes nas wszystkich. Jeśli pan Jasiński wie jak to zrobić to niech wskaże drogę zamiast jedynie krytykowac swojego następcę. Czy jednak wie? Wątpię gdyż przez dwa lata ten pan nic w tej sprawie nie zrobił. W tym czasie Polska przegrała kilka procesów i grozi nam wypłata olbrzymiego odszkodowania . A wystarczyło kilka lat temu zgodzić się na ugodę Sochy i problemów dzisiaj by nie było. PZU byłoby spółka giełdowa wolną od politycznych zawirowań zaś Eureko nie miałoby w niej pakietu większościowego. Oczywiście o żadnym odszkodowaniu mowy nie było. Nasi kochani politycy musieli jednak zbić kapitał polityczny na tej społce oraz bronili jej jak niepodległości aby krewnych i znajomych królika było gdzie wstawić. Spoko , naród za to wszystko zapłaci. Tyle mówiło się że Eureko złamało umowę gdyż spory powinny być rozwiązywane przed sądem polskim lecz nikt przez te dwa lata na założenie sprawy w polskim sądzie się jakoś nie zdecydował . Dziwne , prawda?
W dzisiejszej prasie pan Szałamacha ( zastępca pana Jasińskiego ) pisze że w rozmowach przez niego prowadzonych Eureko wyraziło chęć zbycia posiadanego pakietu PZU przy czym podaje wycenę tego pakietu ( niecałe 33%) w wysokości 14-23 mld zł. Daje to wycenę całej firmy na poziomie 43-70 mld zł. Jednak jakiś ekonomiczny "geniusz" próbował wmówić wszystkim że PZU warte jest 140 mld zł. Myślcie ludzie .Eureko twierdzi że żadnej propozycji rozwiązania problemu z ministerstwa nie otrzymało. Kto więc się mija sprawdą tym bardziej ,że w ministerstwie żadne dokumenty z tych rozmów jakoś się nie zachowały?
Stosując pisowską retorykę można powiedzieć ,że pan Jasiński w ten sposób chce odwrócić uwagę od siebie tzn. od sprawy umorzenia przez niego długów PC , mianowania na stanowisko prezesa zarządu PZU osoby tak "kompetentnej" jak pan Netzel oraz swojego udziału w "rozwiązywaniu" problemu PZU za co brał przeciez ministerialną kasę.
Członkom i zwolennikom PiS życzę tworzenia kolejnych bajek dla ciemnego ludu. Jest szansa ,że ktoś jeszcze uwierzy w Czerwonego Kapturka.
man13 / 2008-02-22 09:57 / Tysiącznik na forum
I pomyslec ze takie dziady jak Jasinski maja czelnosc jeszcze sie wypowiadac na temat PZU czy Totalizatora Sportowego. Za dzialanie na szkode panstwa polskiego powinni byc postawieni przed trubunalem razem z Rydzykiem.
dziad 1 / 62.87.147.* / 2008-02-22 10:53
A ciebie dziecko powinno się wysłac do przeszkola ,bo rozumu u ciebie niewiele. Musisz bardziej studiowac portal Money.pl.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 10:29
Takie dziady jakk Balcerowicz mają się czelność wypowiadać a Ty nie grzmisz!!! to czemu Jasiński nie może. Dodatkowo ze zgryzoty tradycyjnie czepiasz się Rydzyka nafaszerowany opiniotwórczo przez Koszerną. Bredzisz głupoty bowiem Rydzyk nie może zostać postawiony przed Trybunałem Stanu, ale o tym Koszerna nie doinformowała???
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 12:29
No jak nie dużo brakuje aby poderwać do lotu lewacko-wykształciuchowską szarańczę dla ktorej Balcer i Koszerna to majestat!!!
tanste / 87.205.250.* / 2008-02-22 11:46
Nie porównuj Pana Prof. Balcerowicza do tow. jasińskiego. To jakbys porównywał gówno do twarogu, Prawda ,że to nie to samo.?
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 12:54
Oczywiście, że nie to samo z tym że tow. prof. Balcerowicz to na pewno nie twaróg.....bo nie pachnie!
kemikalbrader / 2008-02-22 11:25 / Bywalec forum
Miażdżąca siła argumentu. Podobieństwo ze skorpionem bierze się pewnie z wielkości mózgu.
tanste / 87.205.250.* / 2008-02-22 12:43
Faktycznie. Internet nie dla idiotów.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 13:18
Dlatego też Wybiórcza rozchodzi się w takim nakładzie!!!
KAP / 2008-02-22 11:16 / Tysiącznik na forum
no i wiedzialem ze predzej czy pozniej odbije sie pisowczykom kompleks GW . To ze nie zdolai wykreowac mocniejszego osrodka opiniotworczego, mnie nie dziwi jako ze zajmuja glównie pozycje do plucia mist do tworzenia.
Aramis 10 / 83.22.233.* / 2008-02-22 12:56
Dla mnie to i tak duży postęp, Panie Kap, że jak na razie nie ma nic o Michniku ( chociaż dzień się jeszcze nie skończył więc kto wie?). Nie ma taki argumentów więc wali "esbecją " , "Koszerną" na prawo i lewo. Przy każdej okazji: bez sensu ale głośno.
KAP / 2008-02-22 09:56 / Tysiącznik na forum
kazdy z PiS mowi to samo i na dodatek bez niego mozna sobie niniejsze napisac.Formula dialogu z PiSautomatem gloszeniowym jest skazana na porazke. Dobre wychowanie nakazuje automatu nie demolowac i poczekac az skoncza mu sie baterie lub zardzewieja styki....
Zośka w śledziach / 83.17.101.* / 2008-02-22 09:35
Nie, wyście niczego nie zrobili.... a, nie - jedno zrobiliście: obrzydzenie do was....
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy