Forum Forum prawneKarne

Jazda bez ubezpieczenia OC

Jazda bez ubezpieczenia OC

aligatoreks / 2013-05-24 09:35
Witam, mam wykupione ubezpieczenie od 15 maja na kolejny rok, niestety jestem poza miejscem zamieszkania inie mam przy sobie dokumentu stwierdzajacego oplacenie ubezpieczenia, czy grozi mi mandat w przypadku zatrzymania?
Wyświetlaj:
by_zylo_sie_lepiej / 2013-06-05 10:15
Kierowcy pojazdów podlegających obowiązkowemu ubezpieczeniu OC nie muszą mieć przy sobie papierowego potwierdzenia opłaty; zapomnienie przez kierowcę dowodu zawarcia umowy OC nie skończy się już odholowaniem pojazdu na parking policyjny.Znowelizowane przepisy sprawiły, że w przypadku braku potwierdzenia zawarcia umowy OC (lub opłacenia składki) policjant zawiadamia Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli okaże się, że kierowca był ubezpieczony, a jedynie zapomniał zabrać ze sobą dowód ubezpieczenia – zapłaci tylko mandat w wysokości 250 zł.
sluchac / 2013-05-24 14:43
za brak dokumentu obowiazkowego do trzymania przy sobie ze tak powiem policjia moze nalozyc na ciebie mandat zapewne za brak tego dokumentu (o ile nie weszlo prawo ze nie trzeba miec przy sobie dokumentu OC)
szczymryj / 2013-05-24 10:19
nie jestem pewien ale chyba w polsce weszlo juz prawo w ktorym niema obowiazku wozenia ze soba w samochodzie dowodu ubezpieczenia oc. Ale nie jestem tego pewien,. Swoja droga ja tez juz miesiac jeszdze bez dokumentu bo zapomnialem wyciac z polisy potwierdzenia... xD

Najnowsze wpisy