Forum Polityka, aktualnościKraj

Jazda bez ważnego OC. Wirtualne kontrole wykrywają co trzeciego kierowcę bez ubezpieczenia

Jazda bez ważnego OC. Wirtualne kontrole wykrywają co trzeciego kierowcę bez ubezpieczenia

Wyświetlaj:
Daro_wawa / 193.27.82.* / 2015-08-13 10:33
no to teraz posypią sie procesy o udostepnianiu danych osobowych! bez zgody osób sprawdzanych...
yytr / 89.73.194.* / 2015-08-13 10:31
Dlaczego Policja nakłada mandaty za brak OC wobec kary UFG? Może mafia oligarchów wymyśli jeszcze jakieś "źródełko" dojenia Polaków?
ziomekziomek / 109.173.189.* / 2015-08-13 20:26
policja wystawia za brak aktualnego dokumentu przy kontroli a UFG swoje kary dorzuca
res / 89.73.194.* / 2015-08-13 10:26
Co za idiotyczny tytuł? Wykrywają kierowcę bez OC? A ja myślałem że to pojazd musi mieć OC? Prawo się zmieniło, a ja przeoczyłem? Najlepsza jest argumentacja RPO cyt." bo nikt nie może gwarantować że pojazd nie będzie w ruchu" - z tego powodu ubezpieczamy samochody a nie kierowców. Mam nadzieję że RPO ma OC na swoje noże, młotki itp. narzędzia którymi ludzie robią krzywdę innym.
tfu / 46.29.149.* / 2015-08-13 16:02
Dokładnie.dlaczego w cywilizowanych krajach można czasowo wyrejestrować pojazd a u nas już nie ? Firmy ubezpieczeniowe po prostu załatwiły sobie stałą rzekę dochodów .
Gość Darek / 94.251.231.* / 2015-08-13 10:22
A czy to jest zgodne z prawem??? Przecież to jest wgląd w prywatne dane kierowców.
Ubezpieczony :) / 81.190.168.* / 2015-08-13 10:08
Powinno się ścigać kierowców bez OC dla ich własnego dobra, przykład z życia: w samochód żony uderzył Saab, którego kierowca nie miał wykupionego OC na samochód, nie wyglądało to źle, otarty i wgnieciony zderzak tylko, że samochód jest z górnej półki i naprawa wyniosła trochę mniej jak 15000 PLN, w tej chwil zapłacił ubezpieczyciel z AC, ale później będzie ścigany sprawca zdarzenia, do tego dochodzą koszty kary na UFG 3900 PLN i mandat, czy nie lepiej zapłacić za OC i mieć święty spokój ?
res / 89.73.194.* / 2015-08-13 10:20
A nie lepiej mieć tańszy samochód? Dlaczego ci co nie jeżdżą swoimi autami muszą zapłacić za TWÓJ ZDERZAK 1500ZŁ?
Olek1246 / 188.146.106.* / 2015-08-14 22:51
Jak by można było wyrejestrować czasowo samochód to nagle okazało by się że połowa aut nie jeździ po drogach. OC powinno zostać tak jak jest, a tylko czasowe wyrejestrowanie dla zabytków albo bardzo niska składka stać cię na auto to płać oc jak nie stać cię na naprawy po co kupowałeś taką fure polska mentalność zastaw się a nie daj się, a co mnie tam kupie mercedesa s500 a potem rok będę zbierał na 1 wahacz
Jack100 / 194.177.28.* / 2015-08-13 10:06
Bo tak się udupia szaraczka. Jednego tylko nie potrafią zrobić a mianowicie sprawdzić czy nie ubezpieczonym samochodem jedzie właściciel. Dlatego te niekonstytucyjne zapisy i ustawy
padają jak muchy. Ale pazernych kretynów nie sieją, sami się rodzą a w swoim stanie notorycznego nie dorozwinięcia wszystkim mówią , że są najmądrzejsi na Świecie. Strasznych czasów niestety dożyliśmy,
w których rozsądek, mądrość,zaufanie, uczciwość, moralność, godność jako podstawy wszelkich relacji międzyludzkich pomija się w szkole w rodzinie, w kościele, na uniwersytetach a w firmach uznawane są za cechy anachroniczne i wsteczne, hamujące tzw. rozwój. Nie dziwota , że powstaje już w Polsce i Europie tyle legislacyjnych potworów, które nie mają z człowiekiem wiele wspólnego. Człowiek w takim zdehumanizowanym środowisku jest jedynie przedmiotem a nie podmiotem i staje się wilkiem dla innych.O to wyznawcom złotego cielca zawsze chodziło. Teraz stworzyli jedynie narzędzia do totalnej kontroli, która i tak im się na wiele nie zda. Polacy to bardzo inteligentny naród i nie lekceważyłbym jego gniewu w przypadku gdy już bez pardonu zaczną nam wchodzić z brudnymi buciorami do domów. Policja ma chronić podstawowe prawa obywateli a nie Państwa. Państwo jest powołane w tym przypadku jedynie po to aby stało na straży praworządności a jeżeli nie wywiązuje się ze swoich podstawowych obowiązków nałożonych przez suwerena czyli naród trzeba je skasować i powołać nowe dla obywateli lepsze.
To Naród tworzy dla siebie dobrze funkcjonujące państwo a nie Państwo tworzy naród. Naród tworzy się sam.
Real## / 79.190.206.* / 2015-08-13 10:01
Przecież każdy zarejestrowany pojazd musi mieć OC (nawet jak nie jeździ - ciągłość ubezpieczenia).
Wystarczy zmusić ubezpieczycieli żeby dane o każdej polisie wpisywali w CEPiK i policja nie będzie musiała się tym zajmować. Raz na tydzień wykonać raport jakie pojazdy nie mają aktualnego ubezpieczenia, informacja do właściciela. Jak w ciągu 7 dni sam nie wykupi ubezpieczenia to z urzędu zapłacić podstawową składkę roczną w firmie gdzie pojazd był ostatnio ubezpieczony i procedura windykacyjna.
Wtedy wszyscy będą mieć ubezpieczenie i byle krawężnik nie będzie musiał za każdym razem tego sprawdzać.
bghgfdzb / 195.250.54.* / 2015-08-13 11:06
Po co?? Skoro OC przedłuża się z automatu w firmie w której byliśmy dotychczas, jeśli się tej umowy nie wypowie najpóźniej dzień przed końcem polisy.
hefajstos50 / 5.172.247.* / 2015-08-13 10:00
Początek jest taki, ustawka na stłuczkę i w górę NW i OC ( tłumaczenia ubezpieczycieli ) na moim przykładzie , na parkingu podczas cofania plastikowym slotem zahaczyłem o samochód wgniecenie ok 2cm2 bez odprysku lakieru i pęknięć powiadomienie ubezpieczyciela wymiana zakola koszt 3000 zł w moim samochodzie polerowanie slotu 80 zł FAJNIE
obatel RP / 89.77.117.* / 2015-08-13 09:56
autko "zarejestrowane" na babcię a babcia od kilku już lat..... nie zyje,,, i możecie ja ... ciumnąć w .....
Sławek851 / 46.113.90.* / 2015-08-13 09:53
A po coto OC skoro i tak nie wypłacają szkody nawet jak sprawcą kolizji jest kierowca drugiego pojazdu . Brać kasę to każdy potrafi.
Roger / 31.179.51.* / 2015-08-13 09:52
gwoździu- może i pusty łeb miał ten policjant, ale mandat to Ty zapłacisz i za chwilę będziesz pierwszym frajerem w RP który straci prawko za jazdę bez pasów. Kto tu ma pusty łeb ?????????
zetka / 81.190.65.* / 2015-08-13 09:04
Policja powinna tylko strzec bezpieczeństwa obywateli a nie pilnować interesów wielkich zysków zakładów OC, NW.
bodek666 / 155.133.35.* / 2015-08-13 09:13

Policja powinna tylko strzec bezpieczeństwa obywateli a nie pilnować interesów wielkich zysków zakładów OC, NW.

ciekawe czy dalej byłbyś taki mądry, gdyby władował w Ciebie ktoś bez polisy OC, a w funduszu gwarancyjnym nie byłoby kasy?
mm263 / 78.88.165.* / 2015-08-13 09:09
Policja pilnuje Twojego bezpieczeństwa i Twoje interesy.Nie życzę Ci tego,ale nie chciej mieć poważniejszej kolizji z nieubezpieczonym wariatem.Wtedy zobaczysz,jak ciężko dojść swoich praw.
gwoździu / 188.146.65.* / 2015-08-13 08:21
Co tam oc, właśnie dostalem kolejne dwa punkty od siurka na motorze za brak pasów i mam juz 22pkt , wszystkie za to samo.
pewnie bede pierwszy ktory straci prawko za brak pasów bezpieczeństwa a dobre rady aby lekarz mi dal od nich zwolnienie niech sobie siurki z MO wsadza głęboko.
Malo sie nie wywalił jak mnie haltowal na wiadukcie, silnik kazal zgasić bo minute przecież może tylko chodzić a u niego silnik pracowal przez 15 minut. Pusty łeb i tyle w temacie
I tyle w tym temacie / 178.37.159.* / 2015-08-13 09:54
Dobrze że nie zapomniałeś podpisać się na końcu komentarza
Andrzejax / 2015-08-13 08:12
Tak OC jest jak najbardziej potrzebne i to nie podlega żadnej dyskusji, tylko dlaczego właściciele podjazdów muszą ubezpieczać wraki po wypadku,pojazdy nie użytkowane całymi latami,dla przykładu pojazd ciężarowy,który nie jest użytkowany można czasowo wyrejestrować,maksymalnie na 24 miesiące z możliwością przedłużenia na kolejne 12,ale to mimo zdania dowodu rejestracyjnego i tablic,nie zwalnia właściciela z opłacania OC.W jednym z wydziałów komunikacji pani wyjaśniła mi tą kwestię tak,,Bo pojazd może ktoś ukraść i spowodować nim wypadek",zamurowało mnie to wyjaśnienie.Przez opłatę OC nie użytkowanych osobowych pojazdów ich właściciele zmuszani są do oddawanie ich do stacji demontażu,a przecież to ich własność i może po prostu chcieli by zachować swoje stare auto z sentymentu w garażu.Jednym słowem obecnie obowiązujące przepisy mają jedynie na celu nabijanie kasy firmom ubezpieczeniowym,łamią święte prawo własności.Czy tak trudno ustanowić przepis OC dla pojazdów poruszających się,a właścicielom pojazdów unieruchomionych z jakiegoś powodu pozwolić swobodnie dysponować ich mieniem.Ale ustawodawcy w naszym kraju nie są dla zwykłych obywateli a dla tak zwanego lobby czyli nowoczesna korupcja w świetle prawa
FAZI157 / 85.221.139.* / 2015-08-13 08:21
To jeszcze nic . Po kolejnej podwyżce OC w PZU zapytałem się dlaczego tak dużo . W odpowiedzi usłyszałem , że Volkswagen to jest najczęściej kradziony samochód
ZMIECIO / 83.145.186.* / 2015-08-13 07:45
A rowerzyści dalej bez ubezpieczenia OC jeżdżą po ulicach i nikt im nic nie może zrobić w razie kolizji. Wtedy kierowcę samochodu karze się za brak OC a rowerzysta śmiejąc się odchodzi bo ewentualne roszczenia tylko przez sąd.
skoropian / 89.231.222.* / 2015-08-13 08:17
Jeżdżą bo nie mają obowiązku żeby je wykupić. Kwestia zmiany przepisów.
Maxx441 / 78.8.165.* / 2015-08-13 07:53
TAk naprawdę można sie ubezpieczyć od takich sytuacji . Ja jak ubezpieczałaem mieszkanie to szukałem aby w polisie było OC od szkód wyrządzonych rowerem . I znalazłem taką polisę . Zrobiłem to bo syn jeździł po podwórku rowerem a ja nie miałem zamiaru bulic w razie gdyby uszkodził jakis samochód albo gdyby potracił jakiegoś pieszego .

Najnowsze wpisy