Forum Forum dla firmZakładanie firmy

jedna firma i 2 nazwy czy dwie firmy?

jedna firma i 2 nazwy czy dwie firmy?

adamio / 2009-03-06 21:31
Witam.
Posiadam firme w branży metalowej i chciałbym poprowadzić jeszcze usługi komputerowe. Problem w tym, że nazwa firmy jest ściśle związaną z branżą metalową i nijak nie pasuje pod usługi komputerowe. Chciałbym żeby usługi komputerowe firmowała inna nazwa (bardziej pasująca). Czy wobec tego można posługiwac sie dwoma nazwami przy jednej działalności, czy tez można miec druga jednoosobową firmę (nie bardzo chciałbym wchodzić w spółkę), czy tez sa jakies inne wyjścia w tej sytuacji. Myślę, że nie jest to tylko mój problem.
Dziekuje z góry za porady.
tobiks / 79.189.105.* / 2009-03-16 12:31
nie jestem ekspertem, jednak brak odpowiedzi, więc może coś podpowiem...

można chyba rejestrować osobne marki dla danej firmy np. firma AAA ma markę A, B i C, te marki to tak jakby zewnętrzny wizerunek danej branży w Twojej firmie, ale pieczątka firmowa i wszystko działa pod jedną firmą "AAA" a ty mozesz miec sieć sklepów "A", warsztaty samochodowe "B" i usługi krawieckie "C" dla przykładu. Jak wystawiasz faktury to masz to wszystkio pod pieczątką "AAA" - oczywiscie mozesz miec inne numery faktur np. w "sklepach A" masz fakturę rozpoczynającą sie na literkę "A" - numer faktury, ale dane firmy są te jedne jedyne czyli "AAA"...

To tylko podpowiedź mam nadzieję że zrozumiała, jednak nie chce wprowadzac w błąd bo się dokładnie na tym nie znam, dlatego polecam poszukać pod tym kątem informacji.

Najnowsze wpisy