Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jedna Mała Wojna Rokity

Jedna Mała Wojna Rokity

Money.pl / 2006-12-02 12:34
Komentarze do wiadomości: Jedna Mała Wojna Rokity.
Wyświetlaj:
loop / 83.15.97.* / 2006-12-03 12:55
podpisuje na siebie polityczny wyrok śmierci rozciągnięty w czasie. Rada do Rokity, poczekać aż PO będzie się rozlatywać i dopiero wtedy wyjść z wielkim hukiem, zabierając ze sobą rozumnych kolegów. PO powstała dla obrony układu okrągłostołowego a więc tak naprawdę dla obrony władzy dzierżącej przez komunistów od 1945 roku. Zadaniem numer jeden wszystkich polskich sił politycznych powinno być raz na zawsze odsunięcie postkomunistów od władzy i naprawa Polski po ich rządach od 1945 roku. Dopiero wtedy można budować kapitalizm oparty na honorze i niezbywalnych wartościach, którym hołdowali w XIX wieku budowniczowie potęgi gospodarczej USA. W stosunku do eurokołchozu polskie władze muszą być asertywne na obłąkańcze pomysły tamtejszego lewactwa. Postkomuna i PO niestety małupuje tamtejsze lewactwo a interes Polski wtedy nie liczy się.
Bolo. / 83.24.194.* / 2006-12-03 18:11
Koleś! mamy już XXI wiek a nie XIX lub XX, w Polsce nigdy nie było komuny nie mówiąc o socjaliżmie.Piłsudski i Dmowski też byli socjalistami,a czym jest pis?Jednym wielkim chłamem Który wbrew Konstytucji ma xx R.P.
Moccccherek / 83.27.245.* / 2006-12-03 21:30
Bolo! W Polsce nazwa KOMUNA nie musi wcale oznaczać tej samej, która jest w encyklopediach.
Polacy jednak dobrze odrózniaja funkcjonariuszy tzw.KOMUNY czyli ustroju, który został w Polsce zainstalowany przez zbrodniczy STALINOWSKI system po II WOJNIE ŚWIATOWEJ.
Nie wyżynaj więc GŁUPA .
Ten zbrodniczy system nie dopuscił aby Polsce była udzielana pomoc w ramach PLANU MARSHALA.
Bylibyśmy w innej sytuacji ekonomicznej i nie musielibyśmy
gonic rozwinięte kraje Europy.
Ale to tylko jeden z kwiatków zafundowanych nam przez Bolszewików.
Ten zbrodniczy system doprowadził wespół z pseudo-liberałami, ze Bogu Ducha winni biedni ludzie np.: zatrudnieni w PGR-ach, czyli KOŁCHOZACH cierpia biedę
nie z winy własnej a tylko dlatego, ze po upadku jedynie słusznego systemu, wyrzucono ich na śmieci!!
"Aby kogoś uzdrowić, najpierw nalezy wyleczyć go z ran".
A u nas Ci sami ludzie, którzy w PZPR-e wmawiali obywatelom, ze wysoka wydajność jest tylko mozliwa w PGR-ach a nie w prywatnych rodzinnych gosp., dziś nazywani są dobrymi LIBERAŁAMI.
Popiep......te wszystkie nazwy.
Niech sie Bolo wiec nie czepia słówek.
KOMUNA = ZSRR=ZŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i tyle.
z_karo / 83.30.46.* / 2006-12-03 22:45
aleś ty koleś uczony - tak dla jasniości Państwowe Gospodarstwo Rolne było bliższe SOWCHOZOWI, bo KOŁ ( skrót od koliektiwnyj) to raczej Spółdzielnia Produkcyjna powstała po kolektywizacji właśnie - ale co ja Wam będę tłumaczył - jak i tak wiecie lepiej - nidouczeni pieniacze!
loop / 83.15.97.* / 2006-12-03 21:26
Drogi Bolo, po zwinięciu przez Rosję komunizmu bynajmniej z niego nie zrezygnowano. Przeniesiono tylko centralę malowania świata na czerwono z Moskwy do Brukseli. Światowe lewactwo zrezygnowało z komunizmu i socjalizmu na rzecz trzeciej drogi czyli komuno-nazizmu. Nazizm to narodowy socjalizm. Kapitalizm w Europie dawno został zniszczony przez lewactwo. Teraz od kilku dekad niszczony jest przez lewactwo kapitalizm w USA. Idzie drogi Bolo totalitaryzm czerwono-brunatny a ty o kapitalizmie gadasz przenosząc mnie jednocześnie z XIX do XXI wieku. Ja nie byłem w XIX wieku i tu jest ambaras.
barakuda / 2006-12-03 02:38 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
P. Janie
Usiłuję zrozumieć uczucia , które Panem targają i ...daleko mi do zamierzonego efektu.
Jest Pan dla mnie jednym z niewielu (niestety ) przedstawicieli politycznych elit, którzy chcieliby zrobić coś dla naszego nieszczęsnego kraju , w którym Państwo dawno zapomniało o swoich obowiązkach w stosunku do obywateli. Należy Pan -wg mnie-do nielicznego już (niestety) grona dinozaurów - propaństwowców.Pańskie rozczarowanie na platformie, jest również moim rozczarowaniem.Nie sądziłem ,że ideały liberalno-demokratyczne tak szybko wywietrzeją z głów elit PO w imie odwiecznej partyjnej walki o władzę. Za wszelką cenę. Zapewne to ( z byle kim , byle skutecznie) było przyczyną Pańskiego "buntu". To jestem w stanie zrozumieć.
Nieodgadnionym natomiast , pozostaje dla mnie sugerowane przez media , Pańskie zbliżenie z PIS i przyjęcie z ich " ręki" jakiegoś stanowiska w rządzie. Moim skromnym zdaniem nie tędy droga. Byłbym b. rozczarowany , gdyby okazał się Pan kolejnym koniunkturalistą sprzedającym swoje nazwisko i zaufanie wyborców dla doraźnych profitów.
Moim zdaniem powinien Pan skorzystać z jednej z dwóch rad:
1. Przekonanie Donalda do swoich( dawniej Waszych ) racji i zgoda lub walka o swoje na platformie
2. Odejście z podniesionym czołem i budowanie od podstaw partii chadeckiej- nie zbraknie tu Panu zwolenników...
Na dziś nie widzę innego rozwiązania . Przystąpienie do PIS zrujnować może Pański autorytet poprzez ugruntowanie opinii Jasia-Wędrowniczka.
Pozostaję z wyrazami szacunku i życzeniami sukcesów.
Jasio_Smietana / 82.139.12.* / 2006-12-02 16:37
oooo to Jas Marysia ma tez 3 Imie :))))))))
Terminator / 87.99.44.* / 2006-12-02 12:34
Regulamin forum
rosa / 2006-12-02 17:01 / Bywalec forum
Największymi liberałami - jak dotychczas - byli niestety eseldowcy. Miller wprowadził podatek liniowy, Hausner próbował minireformować finanse ( waloryzacja emerytur, próba ograniczenia przywilejów emerytalnych Belki czy bardzo dawne wprowadzenie uproszczonego opodatkowania małych firm - ryczałt). Kolejne ekipy tak kiedyś AWS-owska jak obecnie PISowska próbuje te elementy likwidować, Patrz próby Gilowskiej takie jak wprowadzenie zmian w podatkcjh dla twórców, podejścia do likwidacji ryczałtów czy ograniczanie stosowania karty podatkowej - na szczście nieudane. Ale na ile znam życie to co się odwlecze to nie uciecze.
maa / 2006-12-02 17:19 / Tysiącznik na forum
To prawda. SLD to najbardziej liberalna partia. A raczej tylko SLD ma silne i kompetentne liberalne skrzydło.
Przypuszczalnie włąśnie to spowodowało odpływ moherowego elektoratu ("za Gierka to było, Pani, dobrze!") z SLD do PiS-u.

Miller chyba do niego nie należy , jemu jeśli chodzi o ekonomię, bliżej raczej do PiS-u i Samoobrony.
Choc przyznaję, nie lekceważył ekonomii tak, jak Bracia Mniejsi.
Kaja / 83.31.62.* / 2006-12-02 23:09
Czyli liberałowie to formacja lewicowa? Komuniści-to dzicy
kapitaliści? W końcu Engels i Marks byli chyba fabrykantami.
A te swoje teorie tworzyli dla mas kupuacych ich perkal i paciorki. A 20mln ukraińców zagłodzili z powodu liberalnego
spojrzenia na świat. Kołyma to była taka kapitalistyczna wspólnota. Katyń to pragmatyzm liberalnego komunisty?
maa / 2006-12-03 11:33 / Tysiącznik na forum
Naprawdę Borowski, Hausner i Belka wysyłali ludzi na Kołymę i głodzili Ukraińców? Nie wiedziałem o tym!

Zrozumiałem, że komuniści Pani się nie podobają. Mnie też.
I dlatego szukam usilnie formacji jak najdalszej od nich i innych formacji wyznających podobne idee: PiS-u, Samoobrony, LPR i niestety, PO.
Prosze mi wierzyć, prof. Hausner i Belka są liberałami. W końcu to oni zaoszczędzili ponad 5mld zł, radośnie wydane przez SamoPiS z ochoczym poparciem "liberalnej", "mojej"(?) PO.

O tzw "prawicy" nie da się powiedzieć , że jest liberalna. Ba "prawica" reaguje na to słowo jak diabeł na święconą wodę. Myślę, że głownie dlatego że 40 lat komuny zbolszewizowało Polaków (państwo ma, więc da), a "prawica" chciałaby jak najdłużej godnie żyć na ministerialnych i poselskich stołkach na koszt podatnika. Utrzymuje więc złudzenia swego moherowego elektoratu, że można zjeść obiad, za który nikt nie musi płacić.

Zresztą popatrzmy się na ich własną nomenklaturę: 1.Gomółka to realny socjalizm;
2.Hitler - narodowy socjalizm,
3.Kaczyńscy "państwo solidarne". Termin ma konotacje do dosyć mętnych rozmytych idei Jana Pawła II.Tak prawdę niczego nowego nie wnosi do ekonomi i daje się zastąpić terminem już istniejącym - socjalizmem, na które to słowo z kolei Kościół zeaguje, jak diabeł na wodę święconą.

Osiągnięciem ekonomicznym SamoPiS-u jest "kotwica budżetowa". Jacy łaskawi! Dług państwa przyrastać będzie w tempie tylko ok. 30mld zł rocznie! Rzecz jasna, dług spłacany będzie m. innymi przez moje dzieci, a odsetki już przeze mnie ...
Cóż, cieszę się, że kotwica to 30, nie 60mld. zł. Kto by im zabronił bardziej defraudować przyszłość dzieci i wnuków?

Niech sią Pani nie daje głupiać etykietkami przypisywanymi ludziom przez politycznych hohsztaplerów, tylko stara się zrozumieć intencje. Proszę się starać zrozumieć sens i nie dać się zwieść literalnym brzmieniem czyichś deklaracji.
węglik / 83.24.148.* / 2006-12-03 12:46
" Jasiuleńku wróć z wojenki już,
wróć do chaty jak za dawnych lat".
Nic nie zrobisz w Pisie
Boś POwców zwiędły kwiat.
Bolo. / 83.24.194.* / 2006-12-03 18:14
Demencja!

Najnowsze wpisy