Forum Polityka, aktualnościKraj

Jedno okienko to fikcja. Wciąż nie działa

Jedno okienko to fikcja. Wciąż nie działa

Money.pl / 2009-03-31 11:38
Komentarze do wiadomości: Jedno okienko to fikcja. Wciąż nie działa.
Wyświetlaj:
Jun / 78.8.132.* / 2009-04-01 17:10
Trzeba szukać rodzimych inwestorów. Tylko jak w całym tym prawnym bajzlu? Np w ZUS, gdzie można sobie interpretować przepisy jak się chce. Nikt nie będzie inwestował w firmę, jeżeli dzisiaj poinformują Go, że może coś zrobić, a za 5 lub 10 lat, powiedzą, że to było nieważne i zechcą zapłaty z odsetkami. Tak jest teraz z czasowym wyrejestrowywaniem wykonywania działalności. Kiedyś był cały system (specjalne druki, strona internetowa, instrukcje i odpowiednie stanowiska), a teraz wykombinowali, że w ogóle nie można było tego robić. A eksperci i sądy raz tak, a raz siak.
Może by coś tutaj ruszyć. Nie byłoby sądów, apelacji, skarg i wydawania pieniędzy. Myślę, że pomogłoby to w likwidowaniu i ograniczeniu skutków kryzysu.
Miś z okienka / 213.17.192.* / 2009-04-01 16:01
"A teraz kochane dzieci pocałujcie misia w dupę!"
MSP 7 / 2009-03-31 18:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Problemem w Polsce nie jest rejestracja firmy "na nazwisko" - to wszystko można załatwić w jeden dzień. To - co nas sytuuje na szarym końcu na świecie pod względem rejestracji działalności gospodarczej to rejestracja firm w sądzie w tzw. KRS (głównie spółki z o.o. i akcyjne).
Sad za sprawą konstytucji "kwacha" jest w pełni niezależny - i nie potrafi z tym sobie poradzić (ze skróceniem czasu rejestracji która czasem jest wydłużana przez referendarzy sądowych "niemiłosiernie" długo nawet do trzech miesięcy. Referendarz raz "coś znajdzie" innym razem znowu, potem znowu - uruchamia procedury wysyłki i to trwa, potem sad uzasadnia, że jest przerwa urlopowa itp. Wystarczyłaby sądowi niezależność w orzekaniu - a procedurami pracy dla sądu mogliby zająć się inni (profesjonaliści) którzy "ustawiliby" pracę urzędnikom.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2009-03-31 22:23
Od 19 lat prowadzę działalność gospodarczą na własny rachunek i raz w tym czasie rejestrowałem firmę oraz raz ją przekształcałem, ale średnio, co 3 miesiące dostaję z ZUS koperty formatu A4 z plikiem kartek zawierających durnowate wydruki informujące, że to, co sobie ZUS zapisał w swoim systemie komputerowym nie jest zgodne z tym, co ja wysłałem do ZUS pocztą elektroniczną. Dlatego to ja mam zrobić korektę, aby ZUS wiedział, co poprawić. O ironio w 99% przypadków okazuje się, że ja wysłałem prawidłowe dokumenty, ale w ZUS zostało to źle wprowadzone w system autorstwa "PROKOMU" i JA PRZEDSIĘBIORCA ZATRUDNIAJĄCY OBECNIE 3 PRACOWNIKÓW MAM POPRAWIAĆ TO, CO ZUS SOBIE ŹLE WPISAŁ w swój przepłacony i stale wadliwy system. Od czasu, gdy ZUS ma nowy system i przyjmuje dokumenty elektronicznie każdy drobny przedsiębiorca musi kilka razy w roku jeździć do odległego o 25 km oddziału ZUS w pobliżu, którego nie ma parkingu dla klientów, bo rano cały parking i pobliskie ulice zastawiają samochody pracowników ZUS. Trzeba, więc znaleźć miejsce na zaparkowanie 4 ulice dalej od ZUS-u iść do szklanego gmachu i tam czekać pokornie w kolejce na audiencję przed obliczem urzędnika, aby się dowiedzieć, co od nas chcą, bo z przesłanych kilkunastu kartek wydruków nic nie można wnioskować. Poczym trzeba wrócić do swojej firmy, aby pocztą elektroniczną potwierdzić to samo, co się już w terminie wysłało, aby, urzędnik wiedział, że to nie podatnik się pomylił tylko system ZUS błędnie odczytał i źle zapisał przekazane dane. Więc, co mi po jednym okienku przy rejestracji
Firmy? Złodziejem czasu i pieniędzy osób prowadzących działalność są bieżące sprawy w urzędach, z których najgorzej od lat funkcjonuje ZUS. Najlepiej funkcjonują Urzędy Skarbowe dział podatku VAT. Jeżeli trzeba było 10 lat dyskusji i czekania na wprowadzenie 1 okienka do częściowej rejestracji, to ile lat będzie trwało uproszczenie przepisów i procedur, które prowadzący działalność gospodarczą musi wykonywać, co miesiąc?
Anna3 / 83.4.238.* / 2009-04-01 21:34
Kolejny ból przedsiębiorców to nieziemskie restrykcje przy jakiejkimkolwiek opóźnieniu płatności składek ZUS; jestem w zaawansowanej ciąży i okazuje się że kilka miesięcy temu płacone przeze mnie składki ZUS dotarły z jednodniowym (!!!) opóźnieniem. Zgodnie z regulacjami tego "państwa w państwie" w ramach napiętnowania takiego postępowania nie przysługują mi jakiekolkiew świadczenia przez okres 6 miesięcy. Nawiązując do wypowiedzi Bernarda - czy kiedykolwiek usłyszmy choćby "przepraszam" za nas stracony czas żeby w teczkach dowozić kolejne korekty mimo, że system po raz kolejny się pomylił?
Cyntia / 77.112.190.* / 2009-04-01 09:12
A ja dostałam z ZUS decyzje, że muszę zapłacić składki za okres zawieszenia działalności, bo coś im się w terminach nie zgadza. Więc poszłam zgłosic siebie i firmę za ten okres do ZUS, ale oni nawet nie mają do tego odpowiednich druków i uslyszałam "w życiu Pani tego nie wyprostuje" od pani z jednego okienka zusowskiego. więc nie prostuję.
moherowe bydla / 78.8.165.* / 2009-03-31 18:51
LUBIE DONKA ZA TO ZE JAK ZA COS SIE BIERZE TO ZAWSZE TO SIE SPIEPSZY
polskiznawca / 83.6.137.* / 2009-03-31 22:57
Podziękuj Kaczorom.... to ich pomysł.
płatnik ZUS / 87.205.76.* / 2012-06-05 13:15
- nie to pomysł Kaczora Donalda
Płatek / 2012-06-05 13:24
Tak właśnie u nas w kraju szanuje sie osobę która chce założyć własny biznes!!
MSP 7 / 2009-03-31 18:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wystarczyłoby, gdyby referendarz mając uwagę zadzwonił do interesanta w celu szybszego usuniecia braku i z trzech miesiecy rejestracji mogłoby byc 10dni....
zorro25 / 81.190.156.* / 2009-03-31 18:28
Cała ta Bananowa Tuskolandia to TVN-okienko.
marek 19.53 / 83.24.46.* / 2009-03-31 18:22
Jak to nie działa.

Przecież jest ciągle jedno okienko.
Jedno w zus
jedno w gminie
jedno w gus
jedno w us
jedno w pip

Cały czas jedno okienko. W dwudziestu miejscach.

Zapomnieli oczywiście o banku, energii elektrycznej (inna cena), s-pni mieszkaniowej lub gminie (pomieszczenia dla firmy mają inny podatek lokalowy).

Jedna wielka bzdura i dotyczy w dodatku wyłącznie samozatrudnienia. A to raczej trudno nazwać firmą.
dede. / 77.253.217.* / 2009-03-31 17:46
Jedno okienko działa! Dziś mój klient likwidował działalność gospodarczą i naprawdę załatwił to w jednym okienku i na jednym druku. Jeśli chociaż z tym pomogło, to już coś. Co do założenia działalności, to jedno okienko na pewno nie zda egzaminu, może tylko spowodować otrzymanie wezwań z US i ZUS. Nie wyobrażam sobie "wklepania" nowej firmy w zusie, jeśli ktoś miał np. 6 lat temu działalność gospodarczą (kwestia starego dowodu, siedziby etc.). Ale jeśli jedno okienko choć trochę zmniejszy ilość papierów, jaki przeciętny przedsiębiorca ma wypełnić, to już super. Jedno okienko nie musi od razu być idealne, dostrzeżcie również pozytywne aspekty. Plusy są, choć malutkie
NEDZA 32 / 89.228.40.* / 2009-03-31 17:43
I JESZCZE JEDEN CUD NIE WYSZEDŁ
GIGI / 89.228.40.* / 2009-03-31 17:42
I JESZCZE JEDEN CUD NIE WYSZEDŁ
nowy00000 / 83.11.156.* / 2009-03-31 16:52
Jedno okienko - nieczynne - dziś zostałem odprawiony z kwitkiem bo urzędnicy nie wiedzą co robić, zmieniłem siedzibę firmy - chciałem zgłosić zmianę - pani powiedziała aby przyjść za kilka dni jak sie sprawa wyjaśni.
miś z okienka / 83.15.89.* / 2009-03-31 15:25
Już dzisiaj udane prima aprilis
Floyd / 2009-03-31 15:18 / Tysiącznik na forum
Śmiechu warte jak dla niektórych największym problemem są te trzy okienka. Znam takich dla których jedno okienko, to też o jedno za dużo. :)
elvis78 / 87.96.14.* / 2009-03-31 13:25
Ciekawe dlaczego w zestawieniu nie podali ile firm ludzie zamkęli lub zawiesili...
lolek000 / 2009-03-31 13:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Schody zaczynają się, gdy człowiek ma już firmę.
L_W / 83.27.119.* / 2009-03-31 13:21
Niestety - ten rząd fikcją nie jest, a szkoda. Jak nie strażak, to okienko.
Ciekawe co nowego wymyślą - to niestety jest pewne, że nic mądrego.

Najnowsze wpisy