Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jednolita umowa o pracę. "Bez radykalnych zmian nie będzie lepszego rynku pracy, etatowcy muszą oddać część przywilejów"

Jednolita umowa o pracę. "Bez radykalnych zmian nie będzie lepszego rynku pracy, etatowcy muszą oddać część przywilejów"

Wyświetlaj:
jankke / 78.131.162.* / 2015-09-08 14:34
Bank Światowy mówi jak ma być w Polsce-paranoja
bezrobotna50+ / 83.27.222.* / 2015-09-08 14:32
no taki zakład pracy chronionej, zatrudnia do stróżowania samych niepełnosprawnych z grupa inwalidzką tylko II i I. A w biurach siedzą pełnosprawni, a koordynatorami sa buli policjanci po 45 roku życia na emeryturach. No i tak ci stróże robią na tych co są wyżęj., i nic z tego nie mają tylko najniższą krajową. A PEFRON dofinansowywuje np., 2400,zł dla niepełnosprawnego z I grupą , a on dostaje 1750,-zł najniższą. I tak to się ma w żeczywistości. A i jeszcze tym na dole nie wolno chorować, bo zaraz na jego miejsce jest 10 osób? tak się go starszy?? Tak wygląda biedne życie biednego polaka, schorowanego.Zamiast mieć opiekuna w domu tak jak to jest w Niemczech to sam musi zaiwaniać by z głodu nie zdechnąć.Jak żyć??
Kym / 95.158.72.* / 2015-09-08 14:26
Jakoś nikomu nie przeszkadzają przywileje posłów, ministerialnych urzędników, prokuratorów, sędziów, służb mundurowych. Jak czytam takie artykuły to odnoszę wrażenie, że największe przywileje ma sprzątaczka i cieć. I trzeba im je koniecznie odebrać.
inz / 212.159.50.* / 2015-09-08 14:42
Ja jestem pracodawca nie w Polsce. Kazdy ma przywileje jakie sobie wywalczy. Place minimum i z prawem nie igram. W Polsce min znaczy smierc glodowa. Chcialbym wrocic do Polski i placic kazdemu zatrudnionemu 1750pln/tydzien. ( Moja firma projektowa). Niech chlopaki lapia doswiadczenie i niech nawet mnie przerosna.
wojtek300 / 195.205.120.* / 2015-09-08 14:25
Co ma do tego Ban Światowy, jaki obowiązuje kodeks pracy w danym kraju . Widać jak na dłoni ,że to bankierzy rządzą ,więc po co wybory, taniej będzie negocjować z prezesem banku .
Beglop / 90.156.22.* / 2015-09-08 14:22
Powinien byc wprowadzony zakaz zwalniania pracownika oraz zakaz nie przedluzania umow pracownikom, jesli go firma zatrudni to jedynie powinien miec prawo sam zwolnic sie z tej firmy. Jedyne odstepstwa od tych warunkow tzn. pracownika mozna byloby zwolnic jedynie gdyby zaklad upadl, pracownik ukradlby cos i nie chodzil do pracy (dlugo, albo czesto przebywalby na L4, nie powinno to dotyczyc kobiet w ciazy), mysle zeby gdyby takie warunki, byly spelnione to w duzym procencie roziazalby sie problem zatrudnienia. Mam w firmach bylem zatrudniony rok, albo pol roku, przez agencje pracy i po tym czasie wyladowalem na bruku, mimo zawsze chodzilem do pracy, nie bralem L4, tak sobie wymyslil pracodawca i oni sa w tym bezkarni i ci kierownicy co zwalniaja i nie przedluzaja ludziom umowy, a ludzie chca pracowac tylko nie moga znalezc stabilnej pracy, bo pracodawcy szukaja gruszek na wierzbie i wymagania to kosmiczne maja najlepiej jakby przynajmniej 2 jezyki perfek umiec i miec mega doswiadczenie, ze wszystkimi certyfikatami i szkoleniami. Ludzie nie powinni przebywac dluzej bez pracy niz 3 m-ce, po tym czasie tam gdzie chca pracowac tam pracodawcy do tych firm powinni ich przyjac (oczywiscie zgodnie z ich doswiadczeniem i wyksztalceniem). Pracodawcow trzeba postawic pod mur, niech obniza zarobki prezesom i dyrektorom, a zatrudnia wzamian wiecej ludzi do pracy. Wszystkie agencje pracy z umowami smieciowymi powinny byc zlikwidowane, jak rowniez wszytskie umowy-zecenia (defakto niby Agencje daja umowe o prace na pelny etat, ale jest to zatrudnienie przez agencje, wszystkie bonusy jakie maja pracownicy firmy docelowej, pracownikow agencji pracy nie dotycza, masz tygodniowy okres wypowiedzenia umowy, w kazdej chwili moga Cie zwolnic, urlop w wysokosci 2 dni mozesz wziac dopiero po przepracowanym miesiacu - to wszystko niby "umowy" ale sama smieciowka ). Ludzie chca byc zatrudniani przez Firmy, a nie przez Agencje pracy.
wolę_być_pracownikiem / 62.29.133.* / 2015-09-08 14:28
a nie pomyślałeś kiedyś żeby zostać pracodawcą zamiast tak się tułać jako pracownik ?
zatrudniasz ludzi, wyznaczasz sobie jakąś fajną pensję, zatrudniasz kogoś z rodziny jako prezesa z wysoką odprawą i ŻYJESZ !!! po co się męczyć jako pracownik ?
Gość 1009 / 188.146.133.* / 2015-09-08 14:21
Bardzo chętnie, oddam moje trzy miesiące wypowiedzenia. Jeśli zechcę zmienić pracę, to niestety przez niemalże cztery miesiące ( jeśli wypowiedzenie dam na początku miesiąca) jestem uwiązana. Żaden pracodawca nie zgodzi się tyle czekać na nowego pracownika. Wiem, że w przypadku zwolnienia ze strony
pracodawcy jest to dla mnie korzystne ale jestem gotowa z tego zrezygnować.
Myk / 95.158.72.* / 2015-09-08 14:19
Gdy czytam o solidarności społecznej bardzo mi się to podoba, gdy ją oglądam, to zawsze się dziwię jak ona działa. Ubodzy są coraz ubożsi, a prezes nawet gdy wylatuje z pracy dostaje krociowe odprawy. Gdy słucham różnych mędrców, zawsze się okazuje, że chętnie przychylą nam nieba, jeżeli tylko ktoś inny zechce to sfinansować, a oni wystąpią w charakterze suto opłacoych ekspertów.
Iga597 / 83.13.153.* / 2015-09-08 14:19
Świat zwariował ? Bank światowy, decyduje jaką umowę musi realizować przedsiębiorca , i ile ma płacić. To się nazywa wolny rynek ? odgórnie sterowany. Pracodawca z pracownikiem sam się dogada a reszta niech da sobie siana i weżmie się za robotę.! a nie paluchem pokazuje.
krab602 / 212.180.224.* / 2015-09-08 14:17
Tylko po co była rewolucja Solidarności ? Dla większej konkurencyjności przedsiębiorstw ? Aby bogatym
żyło się jeszcze lepiej ? Czy naprawdę jest potrzebna kolejna rewolucja aby niektórym bogaczom przypomnieć podstawowe prawa człowieka ?
GallAntonin / 95.41.147.* / 2015-09-08 14:16
U podstaw leży szacunek pracodawcy do pracownika, którego ze świecą szukać. "Racjonalizacja" kosztów przez pracodawców i ciągle psucie prawa pracy pozwoliło zeszmacić pracownika i postawić go w sytuację gorszą, jak maszyn, które ma pracodawca. Nie sposób nalać do baku ciężarówki połowę paliwa, jakie ma spalić na danej trasie i powiedzieć, że resztę się "wyrówna" pod koniec roku, a dana trasa ma być wykonana. Nie sposób nie robić przeglądów, wymieniać olejów i części, by maszyna pracowała wydajnie i długo. Nie sposób takiej maszyny się pozbyć bez znacznej straty w sytuacji, gdy jest mniej wydajna, czy niepotrzebna. A Z PRACOWNIKIEM MOŻNA WSZYSTKO. Można zmusić go do pracy na okrągło i zapłacić za nadgodziny pod koniec roku. Można czasowo obniżyć płace, można zatrudniać bez odprowadzania składek, więc w przypadku choroby zostaje z niczym, można się go pozbyć praktycznie po małych kosztach. Psucie prawa pracy, nieskuteczna PIP opłacana z naszych podatków, niskie płace i byle jakie umowy nie stymulujące wysiłku pracownika do wydajniejszej pracy, to ma być sposób na racjonalizację kosztów pracy? Na zachodzie koszty pracy w koszcie wytworzenia sięgają 30%, ale nie są mniejsze od 20%. U nas oscylują wokół 10%, a często są niższe. Pracownika na etacie nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych i to ma być impulsem do dobrej pracy? Jedynym bodźcem trzymania się byle jakiej, źle opłacanej pracy jest widmo bezrobocia, czyli kij. Jesteśmy w pracy często upodleni, bo widać często, że pracodawca może lepiej płacić, ale jak nie musi, to nie płaci. Często firmy wielozakładowe o tym samym profilu produkcji lepiej płacą w województwach, gdzie są wyższe płace, a w innych absolutne minimum, chociaż praca ta sama!
marciN741 / 85.11.98.* / 2015-09-08 14:14
jak Ci już anal(ityk) w dodatku z Banku Światowego, czytaj Światowej Pijawki Ludzkości doradzi, to nic tylko usiąść i ...i tu dylemat, czy śmiać się czy płakać. A MOŻE KOLEGO RUTKOWSKI, Wy ŚPL (Światowe Pijawki Ludzkości) zrezygnujecie z części swoich megapoborów na rzecz tego "marginesu" na śmieciówkach ??!! co ?...nie słysze !
teresa klocko / 31.0.1.* / 2015-09-08 14:13
Sami sie poustawiali na cieplych stolkach a teraz kaza biedakom sie solidarnie dzielic. Ale jaja. Hahaha.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wisz / 185.24.27.* / 2015-09-08 14:13
Rozumowanie jak ze starego żydowskiego kawału o Żydzie i kozie. Kto zna - ten wie. Mogę przytoczyć na życzenie)
A serio? To po to ponad 100 lat temu robotnicy przelewali krew, gnili w więzieniach, by teraz jakiś oświecony kapitalista znowu robił robotnikom "dobrze" na swoje kopyto?
uwwe / 37.8.213.* / 2015-09-08 14:11
efekt będzie taki że będą zwalniać zanim te przywileje nabędziemy. Dostając pracę na czas nieokreślony mozemy pokusić się o kredyt a w przypadku gdy nasze zwolnienie może byc w każdej chwili nikt nie zaryzykuje. Jakby co to kasa, kredyty zwiększają konsumcję, a ta aby zaspokoić potrzeby buduje zakłady i zatrudnia więcej ludzi. Tak było tak jest i tak będzie....
wieesllaaw / 31.0.1.* / 2015-09-08 14:10
Ten kraj zostal pozostawiony sam sobie. Tu wszystko poszlo na zywiol. Kto ma lepsze uklady i znajomosci ten jest sobie wstanie jeszcze cos zalatwic. Jedno jest pewne, dla mlodych nie ma tu zadnej przyszlosci, im szybciej sie stad wyjedzie tym lepiej. Starzy jakos tam dociagna. Na pewno nie pojde juz w tym kraju na zadne wybory, chocby za to placili.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jerzy s838 / 79.185.25.* / 2015-09-08 14:26
Znam wielu właśnie młodych ludzi, którzy bez znajomości, ale dzięki pracy, umiejętnościom i trochę odwadze osiągnęli całkiem niezłe wyniki dochodzą do niezłych wyników

Najnowsze wpisy