Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jednolity podatek od 2018 roku. Zniknie PIT, składki na ZUS i NFZ

Jednolity podatek od 2018 roku. Zniknie PIT, składki na ZUS i NFZ

Wyświetlaj:
xyz123 / 212.191.0.* / 2016-06-01 08:15
Kij od wieków miał 2 końce, wiec którymś zawsze dostaniemy. Okradali nas wcześniej za PO zrobią to i teraz za PIS-u a kasa zostanie przy swoich - jak zawsze.
jola683 / 77.65.22.* / 2016-06-01 08:11
Ciekawe, że w 500+ nie zastosowaliście "sprawiedliwości społecznej". Mam jedno dziecko, z********** z mężem żeby godnie żyć, spłacamy kredyt mieszkaniowy do 65 roku życia. Nie stać mnie na buty ze skóry dla dziecka - muszę kupować badziewie z Pepco, ale moja koleżanka milionerka jeszcze z czasów dzieciństwa dostanie 1000,00 zł miesięcznie na dwójkę dzieci. Przy czym pierwsze dziecko urodziła z wpadki w wieku 17 lat i NIGDY NIE PRZEPRACOWAŁA ANI DNIA bo przecież mąż zarabia (pani sprzątająca - jej zostaje tylko gotowanie) mąż Porsche, ona najnowszy Mercedes, wczasy w Dubaju. Nie zazdroszczę im - niech mają - udało im się i dobrze! Ale jeszcze taka pomoc z pieniędzy publicznych? I gdzie ta "sprawiedliwość społeczna"?
frugo954 / 194.145.205.* / 2016-06-01 11:28
Zazdrość straszna rzecz. Skoro ma Porsche, Mercedesa i na wczasy w Dubaju, to znaczy, że jej mąż płaci znacznie więcej podatków niż Ty (w samej akcyzie na Porsche zapłacił więcej niż dostanie z 500+) i te 500 zł na dwójke dzieci, które dostają, to tylko zwrot niewielkiej części kasy, którą państwo im zabiera i rozdaje biedniejszym takim jak Ty. Nie martw się - Ty im się nie dokładasz, to oni się dokładają do Ciebie, np. na szkołę dla Twojego dziecka. A że ta koleżanka siedzi w domu i opiekuje się dziećmi, to prawidłowo. To też jest praca. Ma już dwójkę dzieci, czyli spełnia swój społeczny obowiązek lepiej niż Ty. Te dzieci będą pracowały na dobrobyt w Polsce w przyszłości. Dzieci potrzebują matki. Najwięcej patologii jest właśnie w rodzinach, gdzie obydwoje rodzice zap****ają w pracy za minimalną po 16h, dzieci siedzą na świetlicy i nie ma kto ich przytulić, z mamą widują się przez pół godziny dziennie, a z ojcem czasem w ogóle. Takie dzieci sprawiają najwięcej problemów w szkole - wiem, bo sam mam dzieci w szkole i wiem, które dzieci w klasie najbardziej rozrabiają, a które są spokojne. Rodziny w modelu "ojciec pracuje, matka siedzi w domu" są dużo bardziej wydolne wychowawczo.
Róża670 / 77.65.92.* / 2016-06-01 13:35
To niech ta koleżanka, która sobie zrobiła dzieci idzie do pracy i zarobi na te dzieci, a ja chętnie posiedzę w domu i zajmę się wychowaniem mojego dziecka. Niech ona da mi to 500 zł i sama pójdzie w ten "miód" pracy i zakasze rękawy.
gargus602 / 176.120.125.* / 2016-06-01 08:42
Po 1 za dwoje dzieci dostaje się tylko na 1 dziecko jak ktoś ma wysoki dochód a po 2 jak pani ma mały dochód to pani by dostała 1000 jak by pani miała 2 dziecko a kredyt to głupota lepiej mogła pani z mężem pojechać np do niemieć na 5 lat przełęczy się i na swoim
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
programista / 194.145.205.* / 2016-06-01 11:41
@gargus602 Kredyt nie jest głupotą, ale trzeba umieć go brać i nie każdego stać na kredyt. Głupotą jest branie takiego kredytu, gdzie połowa albo więcej zarobków idzie na ratę. Ale znam ludzi, którzy mając jedno małe mieszkanie wzięli kredyt na większe, a mniejsze wynajęli i to mniejsze spłaca im dużą część raty kredytu na większe. A ponieważ mieli duży zapas zdolności kredytowej i duży wkład własny, to dostali kredyt na 1,6%-1,8% w euro (całkowite oprocentowanie razem z marżą). I rata tego kredytu, nawet bez uwzględnienia tego co mają z wynajmu, kosztuje ich... jakieś 5% miesięcznych zarobków. Ale dzięki wynajęciu starego mieszkania, w ostatecznym rozliczeniu drugie będą mieć za ćwierć ceny i to mimo zapłącenia odsetek od kredytu.
Mlodzidemokraci / 83.26.41.* / 2016-06-01 08:11
Gora ty c**** za największe oszustwo w historii pôjdzirsz na powroz.Jak tylko obalimy pis.
dxz / 77.245.242.* / 2016-06-01 07:46
Ale śmieszne i ludzie dają się na to nabrać. Czytajcie ze zrozumieniem, Po wprowadzeniu tych zasad okaże się że obciążenia nie będą wcale mniejsze a rząd zyska bo skoro nie będzie PIT-u to nie będzie też ulg które się w nim stosowało, jakby nie patrzył już rządzący sobie dobrze policzyli i na pewno na tych zmianach nie zyska uczciwy człowiek, krętacz nadal będzie oszukiwał. I z czasem może też być problem z emeryturami, bo już nie będzie że ja sobie tyle odłożyłem na emeryturę to po przeliczeniu muszą mi wypłacić powiedzmy 2 tys.zł, okaże się że nie ma pieniędzy i dostaniecie 500 zł albo wcale. A od kiedy to bogaty jeśli oczywiście nie oszukuje płaci mniej podatku. Przestańcie robić ludziom wodę z mózgu, jeśli ktoś zarabia 10 tys. zł i wykazuje takie dochody to logiczne jest że zapłaci więcej podatku i składek niż ktoś kto zarabia najniższą krajową.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-06-01 07:40
Zwiekszy się zatrudnienie jak Polska będzie w takiej ruinie jak w 45 .Ciekawe gdzie z czego utrzymacie administrcję
karina216 / 83.26.219.* / 2016-06-01 07:37
Ten Free to zachowuje sie jak pajac- będzie sam zap......ał - i dobrze , niech sobie rozwija muskuły a może i mózg??? Typowe PO -skie nasienie.
Free / 62.233.209.* / 2016-06-01 07:27
Taaa, zwiększenie zatrudnienia. Na pewno. Jak podniosą mi podatki, to z miejsca zwolnię tyle osób, ile mi zabiorą.
Zbyszek629 / 213.73.9.* / 2016-06-01 06:46
A kiedy zmiana wieku emerytalnego pytamy jako wyborcy PiSu ? Kiedy uporządkowanie zatrudnienia w administracji , samorządach i ich jednostkach organizacyjnych młodych emerytów mundurowych , którzy zabierają pracę innym , są z układzików i ? Odchodząc z służb dostali awanse, roczne odprawy by emeryturka była wyższa itd. Jest to nierówne traktowanie obywateli względem prawa do emerytury, które pozostało z dawnych układów politycznych ? Jak oni otwarcie w pracy i nie tylko krytykują obecny rząd, gdyż..... Kiedy niepłacący składek emerytalnych zostaną nimi objęci itd. Te pytania zadaje sobie tysiące Polskich obywateli w kraju i nie tylko. Mija rok a, zmiany wieku emerytalnego nie ma!!!
fcchgcv / 83.28.0.* / 2016-06-01 06:40
W koncu jakas partia mysli normalnie i zrobi dobry krok w strone normalnego spoleczenstwa tylko miejmy nadzieje z dobry krok w koncu znikna te wszystkie skomplikowane papierki jakim jest pit bedzie rowno dla wszystkich ale oczywiscie z tego co widze jak zwykle wiekszosci ludziom to nie pasuje a tak zawsze placz ze skladki na zus drogie a ze to a ze tamto ludzie przestancie wreszcie narzekac na zapas poczekamy zobaczymy przynajmniej cos robia a jak wam zle zawsze mozna sobie przypomniec jak rzadzilo PO!!!i co dobrego narobilo!!!
jaro1045 / 91.216.160.* / 2016-06-01 06:25

Mam nadzieję, że za dwa lata nikt nie będzie już pamiętał, co to jest PIT – powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk na konferencji zorganizowanej przez Centrum Analityczne Polityka Insight. Tym samym rozwiał wątpliwości, co do tego, czy jednolity podatek, który powinien być raczej nazywany jednolitą daniną, to tylko idea.

a ja mam nadzieję,że za 2 lata nikt już nie będzie pamiętał co to jest PiS
nivea63 / 83.7.59.* / 2016-06-01 07:42
Będą pamiętać, bo kupują sobie głosy największej holoty i patologii, ich wyborców, zapłacą na to normalni pracujący ludzie, którzy wcale nie mają za dużo.
Yatzekino / 217.113.232.* / 2016-06-01 07:28
jaro1045, niestety Twojej nadziei nie podziela większośc Polaków. I obawam się, że dwa lata będzie Ci głupio, że wypisywałeś w necie takie bzdury.
Czeslaw_w / 37.248.40.* / 2016-06-01 06:07

Ludzie przecież muszą mieć możliwość decydowania, czy chcą częściowo odkładać w OFE, a więc ta część składki musi być wydzielona i to trzeba będzie jakoś rozwiązać – wskazuje Czerniak.

Jak chcą, niech odkładają -- OFE to oferta dla lepiej zarabiających. Nie ma powodu obniżania z tego powodu składki powszechnej. Czerniak jest piewcą świętego liberalizmu dla bogaczy.
rj / 212.87.25.* / 2016-06-01 05:33
To porażające ilu tu pisze prymitywów którzy niczego nie rozumieją. Jak dla mnie to pierwszy krok aby w Polsce wróciła normalność. Żadnych ulg i wszyscy płaca podeatek i ZUS na jednych zasadach. Sprawiedliwie i równo. Oszczędzi się też na pasożytach w urzędach .
wazzI / 188.146.137.* / 2016-06-01 07:24
A dla mnie jest to pierwszy kolejny krok aby wróciła neokomuna. Nikt nie będzie wiedział ile na co idzie więc i nie będzie wiedział ile państwo łaskawie przeznaczy na głodowe emerytury. Ludzie przedsiębiorczy będą wyprowadzać pieniądze z kraju i tak to się skończy,
Jedyna słuszna emerytura to stała socjalna a reszta kasy do kieszeni i każdy ma sobie odkładać.
I drugi podstawowy warunek : powszechne obłożenie podatkami WSZYSTKICH bez świętych krów w walonkach, umundurowanych w czarnych spodniach czy czarnych sukienkach i szarej strefy w togach i kitlach.
I wtedy będzie dobrze. WSZYSTKIM
Jerzy49 / 81.190.56.* / 2016-06-01 04:40
To był program Kopaczowej. Dobrze, że PiS korzysta z dobrych pomysłów!
rj / 212.87.25.* / 2016-06-01 05:35
Tylko jakos zapomniała go wprowadzić w zycie a czas miała. Jakoś nie słyszałem o takim projekcie , Za to o ciągłych komplikacjach przepisów podatkowych ciągle.
WIJA / 31.0.125.* / 2016-06-01 04:30
PIS owcy niech się wezmą za robotę a nie obicują co będzie w 2018 nie wiadomo ile osób dożyje ,TEN KLAN PISOWSKI powsadzał już wszystkich swoich na stanowiska nawet kretacza Hofmana ale klika
ajjjjjjjjjj / 5.172.247.* / 2016-06-01 04:12
kolejna zmiana by nie dalo sie stwierdzic na ile cie kolejny raz rabneli

jakies urzednicze p***** przelewania z proznego w puste

po olewaniu szwindlu banksterskiego na " frankach"

widze kolejny szwindel morawieckiego i jego bankowych kolesi

Najnowsze wpisy