Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jeśli kupić mieszkanie to teraz. Bo od stycznia...

Jeśli kupić mieszkanie to teraz. Bo od stycznia...

Wyświetlaj:
konstantynopolowiczcalineczka / 95.40.78.* / 2011-11-06 19:09
"Argumentem przemawiającym za postaraniem się o kredyt właśnie teraz, jest decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp procentowych."

Argument porażający.

Jaki jest argument za tym, by autor powyższego tekstu dalej płodził na money.pl?
ahrnold / 178.36.71.* / 2011-11-07 09:37
Na ch.. mi niskie stopy teraz, jeśli w przyszłości będą wyższe? To miałoby kogokolwiek przekonać do zakupu mieszkania? Śmieszne. Poza tym zdolność jest liczona wg PLN i koszt kredytu walutowego nie ma na nią wpływu.
dewelopertokanciarz / 193.25.0.* / 2011-11-06 12:38
Ludzie - choc nie wszyscy - nie sa juz tak glupi, zeby leciec i kupowac mieszkania na kredyt.
Poczekamy jeszcze z rok a sie okaze, ze ceny wzgledniajac inflacje, znowu spadly o 20% rdr.
poooop / 195.191.163.* / 2011-11-06 11:12
oczywiście, to bzdura nie kupujcie mieszkań teraz ,lepiej wynajmujcie je ode mnie i tak już pozostanie na zawsze a ja będę zarobiony
jajco / 79.186.7.* / 2011-11-06 10:51
Ja akurat mam mieszkanie do sprzedania.Nigdy wcześniej mnie ten rynek nie interesował.Teraz zaczałem go analizowac.W mojej opinii świeźego gracza wygląda to tak: pomijając aspekty spekulacyjne, czyli grę banków i deweloperów, liczą się fundamenty a to oznacza, źe przy lawinowo rosnacych kosztach utrzymania, spadac beda ceny duzych mieszkan i domkow. Natomiast-co juz zauwazyli deweloperzy-rosnie popyt na mniejsze mieszkania.Ceny, nawet lokali w wielkiej plycie, są wysokie pod warunkiem małego metraźu.Dlatego operowanie średnia ceną za m2 niewiele mówi o rynku.
eszelon / 83.19.184.* / 2011-11-07 08:02
Jedyny sensowny komentarz. Oczywiście, że deweloperzy dawno się połapali i grają z trendem.Budują coraz mniejsze mieszkania i dalej leszczy dymają.
k aczordonald / 92.20.7.* / 2011-11-07 11:18
he he dobre.Teraz upchna w takim samym bloku nie 12 a 24 mieszkania, a za metr beda wolac tyle co teraz, a mieszkanie bedziesz mial tansze.2 pokoje 30 metrow za 180 000- tak tanio jeszcze nie bylo.

A w prasie rownoczesnie artykuly :

"Polacy chca takich mieszkan" i "Moda na male, male jest piekne"
:::::))))
Ivv / 89.78.35.* / 2011-11-05 22:29
Jak mało kto dostanie kredyt, to mieszkania muszą stanieć do takiego poziomu, żeby dało się je kupić z oszczędności. Ja i dziś nie mam zdolności kredytowej, więc spokojnie sobie poczekam, aż stanieją, a tymczasem oszczędzam dalej.
kafa / 83.8.253.* / 2011-11-05 08:56
Kolejne straszenie. Ile to już razy czytałam...teraz bo... Nie znoszę polityki straszenia! Ja już od jakiegoś czasu kredytu szukama le albo robię to w zły sposób albo dostanie go jest bardzo trudne. Teraz open będzie mi pomagał więc mam nadzieję, że ruszę z miejsca.
karmazynowy / 89.76.63.* / 2011-11-08 19:03
naganiacz... oj naganiacz.... idź do pośrednika. Wyrolują Cię, zapłacisz większą prowizję i dostaniesz wyższą marżę, bo oprócz banku zarabia jeszcze pośrednik...
Jędrek1111 / 89.69.154.* / 2011-11-05 21:40
Przeczytaj sobie o rekomendacjach i zmianach jakie zajdą. To nie jest straszenie tylko ostrzeżenie, bo później będzie ciężej. Firma Open to doby doradca, ale moja rada: zachowaj swoje trzeźwe spojrzenie na przedstawione oferty.
k aczordonald / 92.20.9.* / 2011-11-05 10:12
a fe, nade mna i pode mna naganiacze
na swoim i dobrze mi ;-) / 95.108.120.* / 2011-11-04 23:53
każdy kto ma podstawową wiedzę o finansach wie, że oprocentowanie skłąda się z marży (ta wynosi około 1%) i WIBORU, który jest odzwierciedleniem poziomu inflacji. Przy oprocentowaniu 6% i inflacji 5% rocznie jaki jest realny koszt kredytu ??
Gratuluję tym co oszczędzają, może za 50 lat uzbieracie (pamiętajcie o inflacji, żeby wam za dużo oszczędzonych ciężko pieniędzy nie zjadła)
;-)
Jędrek1111 / 89.69.154.* / 2011-11-05 21:37
Wibor nie jest odzwierciedleniem inflacji tylko kosztu pieniądza, ale z oszczędzaniem masz rację, życzę powodzenia tym którzy chcą odłożyć w gotówce na mieszkanie bo mi się udało i trzeba przyznać że nie było łatwo :-)
Iundex / 89.76.138.* / 2011-11-05 06:55
A ja gratuluję tym co mają kredyt...ucieszy ich zapewne sytuacja, gdy euro będzie za 5zł, co niedługo nastąpi oraz wyraźny wzrost franka przy ucieczke inwestorów od ryzyka i na skutek kiepskich nastrojów eurolandu, bo nieługo wracamy do trendów spadkowych.

Pieniądze się inwestuje i już jakoś ta inflacja nie jest tak straszna.
Ale gratuluję mieszkania. Wciąż nie jesteś na swoim tylko na bankowym ale może uda ci się spłacić i za 50 lat będziesz na swoim;p
cosmo / 83.21.8.* / 2011-11-04 18:52
Developerzy naganiają! Mieszkania tanieją i będą tanieć, lepiej poczekać.
arch / 2011-11-04 19:04 / Tysiącznik na forum

Argumentem przemawiającym za postaraniem się o kredyt właśnie teraz, jest decyzja EBC o obniżce stóp %.

Panie Zwoliński a czy to już jest koniec obiżek stóp przez EBC ? !
Iundex / 89.76.138.* / 2011-11-05 06:56
Hehe. Nie to nie koniec. Grudzień/styczeń i znowu jedziemy 0,25% w dół.
Nie ma co się nakręcać na kredyty mieszkaniowe teraz.
Jędrek1111 / 89.69.154.* / 2011-11-05 21:45
Najśmieszniejsze jest to, że stopy procentowe EBC nie są najważniejsze z punktu widzenia zaciągania kredytu. Ważniejsza jest marża, ponieważ jest dopisywana do stopy procentowej. Poza tym EBC wpływa tylko w umiarkowanym stopniu na wysokość stóp procentowych a ważniejsze jest jaki jest koszt pieniądza na rynku międzybankowym. Bawią mnie artykuły osób, które uważają się za ekspertów i później wypisują bzdury.
zbig_wwl / 178.73.44.* / 2011-11-04 18:23
Ten artykuł to pisał jakiś kabareciarz chyba. Jak sobie te "zachęty" z artykułu wyobrażę w ustach Górskiego z KMN, to skecz lepszy niż z Bożydarem ;-)
Barf / 89.206.38.* / 2011-11-04 15:33
Dla tych co szukają rzetelnych informacji polecam magazyn Finansowanie Nieruchomości kosztuje 59,99PLN ale przynajmniej można tam znaleźć realne analizy i zestawienia nie mydlące oczu.
Figofago / 77.45.63.* / 2011-11-04 14:37
Kupię w przyszłym roku o 10% taniej .
Sam sobie jestem ekspertem .
jjlkjkljklj / 178.37.168.* / 2011-11-04 13:26
STARY KOTLET ODGRZEWANY NA POTRZEBY WALĄCEGO SIĘ RYNKU NIERUCHOMOŚCI !!!. taka propaganda już nie pomoże rynek jest nieubłagany
Kasiaaaa / 188.122.20.* / 2011-11-04 13:18
dlaczego wiele komentarzy obraża ludzi wyzywając ich od frajerów, że kupili sobie mieszkanie? jeśli sobie kupili to mogą sobie widocznie na to pozwolić i mają swoje określone plany i jest to sprawa indywidualna, nierozumiem ludzi którzy określają człowieka który chce się ustablizować, mieszkać na swoim, mieć wpływ na to jak urządzic mieszkanie, kto ma w nim mieszkań i przede wszystkim mieć swobodę mieszkania, mianem frajerów, równie dobrze ci ludzi mogą powiedzieć o was, że jesteście frajerami, nieudacznikami, którzy próbja wyładować swoją frustrację na tym portalu. tym którym tak cudownie wynajmować mieszkanie i wyzucac kase w błoto proszę bardzo, jego sprawa tak samo sprawa ludzi czy kupili chate za drogo, za tanio itd itd. opanujćie się ludzie i nie podniecajćie się tak tymi artykułami.
k aczordonald / 92.20.1.* / 2011-11-08 07:50
wpisuja sie z pomoca w wokol Ciebie Kasiu koledzy-deweloperzy.
Przedstawiajac oczywiscie same` zalety z zakupu mieszkania .na kredyt, zapominajac o wadach.Ale nie dziwi, bo moglyby te minusy, przeslonic te plusy ::))

Ale to normalne , tez maja prawo powalczyc o swoje wynagrodzenia, prowizje.
Czym wiecej w kredyt udupionych, tym wiecej u was w branzy finansowo zadowolonych:::)))
PPLN / 62.87.195.* / 2011-11-05 10:23
Kasiuuuuu! Komentować może każdy i w miarę anonimowo. To powoduje:
1. Każdy lebiega może napisać, że jest bogaczem.
2. Może prowokować mając już kredy - ot tak aby podenerwować innych
3. Może zazdrościć - ponieważ nie ma zdolności kredytowej.
4. Zanim posłuchasz czyjegoś zdania warto sprawdzić jaki ma autorytet.

Generalnie - patrz na komentarze z przymrużeniem oka
anty naganiacz / 178.37.191.* / 2011-11-04 16:03
KASIU stabilizacja ,niezależność ,swoboda działania ,wolna wola,własne mieszkanie itd.Na to stać ludzi mądrych i rozsądnych a nie takich co kupują przewartościowane mieszkanie i to jeszcze na kredyt we frankach- tych ludzi na wolność i niezależność już nie stać są pogrzebani na 30 lat i dopóki nie spłacą ostatniej raty to nie są nawet właścicielami swojego mieszkania .WSPÓŁCZUJE IM ALE NIESTETY ZA SWOJE BŁĘDY MUSZĄ SAMI ZAPŁACIĆ I PRZESTRZEGAM TYCH KTÓRZY CHCĄ WEJŚĆ W PODOBNY UKŁAD -ZASTANÓWCIE SIĘ 100 RAZY ZANIM PODEJMIECIE DECYZJĘ ZA KTÓRĄ TRZEBA PŁACIĆ 30 LAT
nurami / 178.235.162.* / 2011-11-07 11:14
Zgadzam się że kupno mieszkania na kredyt to spłata kredytu przez wiele lat. Jest jednak jedno "ale" w przypadku najmu mieszkania koszt jest ogromny płacisz media + odstępne i jesteś ciągle na łasce.Spłacając kredyt mieszkaniowy jednak mieszkasz i spłacasz swoje mieszkanie.Myślę że to chyba rozsądne i osiągalne natomiast kupna mieszkania za gotówkę to lata oczekiwań i oszczędzania a wynik może okazać się fiaskiem.Czytam w wypowiedziach że pieniądze można dobrze inwestować by je pomnożyć ,to zawsze jest loteria i rezultat zwłaszcza w dzisiejszych czach to znak zapytania.
Życzę dobrych decyzji i pozdrawiam
KIKS / 95.48.235.* / 2011-11-05 14:57
"Nie są nawet właścicielami swojego mieszkania" - trudno się zgodzić z takim stwierdzeniem. W momencie podpisania aktu notarialnego kupujący zostaje właścicielem mieszkania. Fakt, że zaciągnął kredyt w żaden sposób tego nie zmienia. Czy zaciągnięcie kredytu jest samo w sobie jest błędem? - takie stwierdzenie też jest z gruntu nieprawdziwe.
k aczordonald / 92.20.1.* / 2011-11-08 07:42
wlascicielem do czasu splaty jest bank i wielu sie juz o tym przekonalo kiedy nie byli w stanie splacac raty. .Natomiast wlascicielem jestes kiedy robisz remonty lub kupujesz meble-ponosisz koszty.Zaciagniecie kredytu jest bledem, jezeli kupujesz za jego pomoca dobro o sztucznie zawyzonej cenie, jak to ma miejsce obecnie w Polsce.
kartofle / 195.205.11.* / 2011-11-08 13:04
Może nie doczytałeś w swojej księdze wieczystej kto jest właścicielem mieszkania wziętego na kredyt, ale jest nim człowiek, który wziął kredyt, nie bank który kredytu udzielił. Jest natomiast zapis, że bank MOŻE przejąć mieszkanie na własność tylko w przypadku, gdy kredytobiorca nie wywiązuje się z warunków umowy kredytowej. Widać, jak wszyscy myślący jak ty, czytają umowy kredytowe. Bo zakładam, że skoro się wypowiadasz i krytykujesz, to kredyt też zaciągnąłeś, albo stać cię na kredyt, tylko go nie weźmiesz bo uważasz, że ceny w Polsce są sztucznie zawyżone?
k aczordonald / 92.20.44.* / 2011-11-08 20:14
masz racje, z tym ze zapis w ksiedze wieczystej to podstawa, zebys ponosil koszty remontow, umeblowania, awarii ogrzewania, przeciekow......

To jest wlasnie roznica pomiedzy wynajmem od banku, a wynajmowaniu od prywatnego wlasciciela, ktory za swoje pieniadze musi mieszkanie wyremontowac, kupic pralke, lodowke i zaplacic za cieknacy kaloryfer.

A zasada pozostaje ta sama.Jak nie placisz czynszu to wlasciciel wyrzuca cie z mieszkania.Jezeli przestajesz splacac kredyt, to bank zabiera(wyrzuca cie) mieszkanie.

Czy cos pominalem ????

ah zapis, to prawda...........:::)))
k aczordonald / 92.20.54.* / 2011-11-04 14:28
Kasiaaaaa a to nie ty pisalas 4 lata temu w prasie polskiej w Anglii o inwestowaniu.Pamietam na 100% naganiaczka miala na imie Kasia.
A bylo tam o stabilizacji, mieszkaniu na swoim, "swobodzie",nie plac komus, kasa w bloto........ a byla to przedstawicielka firmy dewoloperskiej w Polsce.

Wlasnie wykorzystujac siostrzyczko te potrzeby ktore wszyscy mamy, grajac na naszych ludzkich marzeniach, cwaniacy banki i deweloperzy zaczeli sie bardzo szybko bogacic.
Bogacic kosztem nas, pracujacych ludzi, oszukujac na cenach mieszkan i jeszcze wreczajac na to kredyt.

A ty mowisz opanujcie sie, nie podniecajcie, cicho szaaaa.......a za chwile wszedzie beda podawac ze mieszkania zaczynaja drozec i ciiiiichooooo, nie gadac, kupowac.Czy o to chodzi ????
iouyyuiyiutyi / 178.37.168.* / 2011-11-04 13:33
to jest artykuł dla frajerów!! nawet ślepy widzi że rynek nieruchomości jest przeszacowany i nieuniknione są spadki cen nieruchomości .wiec lepiej wynająć mieszkanie poczekać jak związać się na 30 lat z bankiem i bulić za drogą klite 30 lat
xxxxxxxxxxxxyyyyyyyyzzzzzzz / 193.109.225.* / 2011-11-06 09:59
Gdybym zrobiła tak jak radzisz to od 10 lat płaciłabym za wynajem, napełniając komuś kieszeń i nic bym z tego nie miała. Naprawdę wolę te pieniądze płacić bankowi, bo ostatecznie mieszkanie, za które płacę będzie moje - w przeciwieństwie do wynajmu.
Janek_WWW / 83.136.224.* / 2011-11-04 13:30
Masz rację Pani Kasiu. Właśnie na tej chęci usamodzielnienia postanowiły się wzbogacić banki i deweloperzy i inni sprzedający własne M.

W niedawnych czasach na jedna ofertę sprzedaży mieszkania przypadało kilku chętnych. Zawsze jeden z tych chętnych był gotowy w imię usamodzielnienia wbić się w długi po uszy na 30 lat. Pozostali, rozsądni z tego grona (pewnie większość) mogli sobie następnym razem znowu odpuścić, albo iść w ślady tego kogoś - pierwszego naiwniaka.

Przy małej podaży mieszkań i łatwym pieniądzu (zdolność kredytowa wyliczana przez banki była i jest w sposób nieuzasadniony wysoka, w zasadzie zdaniem banku z dwóch pracujących małżonków jeden śmiało może wypłatę przeznaczyć na ratę; do tego zero wkładu własnego), mamy co mamy.

Nie bierz tego na siebie, ale młode pokolenie Polaków dało się grupowo wykorzystać.

Szkoda, że mało liberalne kolejne rządy nie zablokowały „akcji” kredytowej. Przy małej podaży i ogromnym popycie mieszkań było to uzasadnione. Zwiększenie do kilkudziesięciu procent udziału własnego mogłoby powstrzymać wzrost cen.
Observer. / 83.13.6.* / 2011-11-04 13:13
Ceny mieszkań jeszcze spadną, warto zaczekać. A ci, co piszą takie artykuły, robią to często na zlecenie developerów.
niech nie kupuje teraz mieszkania / 195.117.255.* / 2011-11-04 13:10
eżeli ktoś nie ma zdolności kredyowej - niech nie kupuje teraz mieszkania

Najnowsze wpisy