Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ropę

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ropę

Wyświetlaj:
Mieczyslaw / 2008-06-12 09:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Ten kto zbiera po obecnej cenie Getin, wie co robi
brydzia / 2008-06-12 09:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
w USA ostatnio są bardzo duże obroty na NYSE , chyba nasi do wygaśnięcia będą wywalać

kontrakty tylko 15 minut na plusie były
Krzych / 2008-06-12 09:21 / Płoteczka na forum
a teraz mamy - 0.11
witam
sarkafarka / 2008-06-12 09:06 / Tysiącznik na forum
http://rp.pl/artykul/147389.html
brydzia / 2008-06-12 09:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oskarżenia o drogowy dumping
Puls Biznesu
12.06.2008 05:08

Firmy budowlane tną ceny, bo zapowiadanych przetargów jak na lekartswo

Skanska posądza drogową konkurencję o dumping. Przetargów jest niewiele, więc firmy muszą sobie jakoś radzić — pisze "Puls Biznesu".

Firmy drogowe uzbroiły się w ciężki sprzęt i fachową załogę, licząc na eksplozję zamówień. Tych jednak nie jest zbyt wiele, więc ceny, które jeszcze w ubiegłym roku mocno przebijały administracyjne kosztorysy, teraz kalkulowane są na sporo niższym poziomie, niż w projektach założyli urzędnicy. Cenowa rywalizacja powoduje też, że firmy zaczynają zarzucać sobie dumping.


Najnowszym kontraktem, w którym firmy poróżniła cena, jest przetarg na drogę Stryszek — Białe Błota (okolice Bydgoszczy). Najniższą ofertę — 371 mln zł brutto — przedstawił Budimex Dromex. Stanowi ona 74,5 proc. wartości kosztorysu.

— Wkalkulowaliśmy dodatnią marżę dla kontraktu. Zapewniam, że nie podjęlibyśmy się jego realizacji, gdyby to przedsięwzięcie nie było dla nas rentowne — twierdzi w "Pulsie Biznesu" Dariusz Blocher, prezes Budimeksu Dromeksu.

Cena nie spodobała się jednak innemu uczestnikowi przetargu. Skanska, która zaproponowała wyższą kwotę —421,09 mln zł (84,5 proc. kosztorysu) — oskarżyła konkurentów (oprócz Budimeksu Dromeksu także Strabag i konsorcjum Eurovia, Warbud, Wazko) o „zaproponowanie rażąco niskiej ceny”.

Obecnie jednak Skanska nie komentuje wysuniętych zarzutów. Przyznaje, że ceny spadają, bo sporo zmieniło się na drogowym rynku.

— Znacząco wzrosła konkurencja na rynku budownictwa drogowego. W ubiegłym roku do przetargu startowało po kilka firm, a obecnie często jest ich kilkanaście, a czasem nawet dwadzieścia. Zwiększyła się także podaż materiałów budowlanych, w rezultacie spadły ich ceny, więc niższa jest też wartość ofert budowlanych — dodaje Piotr Sarnowski, dyrektor oddziału budownictwa drogowo-mostowego Skanska w Poznaniu.

Strabag, który był drugi w przetargu na Stryszek — Białe Błota (zaproponował 396,13 mln zł, czyli 79,5 proc. kosztorysu), przyznaje, że firmy nie mają wyjścia — rywalizują cenowo, by przetrwać - pisze "Puls Biznesu".
lukaszwych / 2008-06-12 09:07 / portfel / "Demon rynków"
wreszcie normalnie sie zrobilo
A2 / 2008-06-12 09:22 / Spekulantka
Normalnie ? ja chce zobaczyc wyniki Budimeksu. Dokladanie do kontraktow przez te firme juz przerabialismy.
lukaszwych / 2008-06-12 09:37 / portfel / "Demon rynków"
ja mowie o sytuacji, pamietasz jak w zeszlym roku ze materialow budowlanych nie bylo ?
jak ceny rozly dwukrotnie o 100% , jak ludzie importowali materialy budowlane z Niemiec bo tansze byly,
to bylo nienormalne.
kup sobie unibep jak chcesz miec spolke budowlana z wynikiami, budimexem sie nie interesuje wiec tu sie nie wypowiadam,
amigo2 / 2008-06-12 08:56 / Regulamin forum!
Samobójstwo Adama LedwoniaAutor informacji: Łukasz Piątek


Środa, 11 czerwca (22:46)

Piłkarz SK Austrii Kaernten i ekspert Polsatu podczas Euro 2008 Adam Ledwoń popełnił samobójstwo.

- To tragiczna dla mnie wiadomość - powiedział Kazimierz Sidorczuk trener bramkarzy w Grazu. - Na razie traktuję ją jako pogłoskę. Adam był przyjacielem moim i mojej rodziny. Przepraszam, ale nie mogę nic więcej powiedzieć w tak tragicznym momencie.

Jedną z przyczyn tego dramatu mogły być problemy rodzinne.

Adam Ledwoń urodził się 15 stycznia 1974 roku w Oleśnie. Karierę rozpoczynał w klubie Małapanew Ozimek. Był reprezentantem Polski. W kadrze rozegrał 18 spotkań i strzelił jednego gola.
Wigusia / 2008-06-12 08:55 / portfel / Inwestorka na 102 w różowej sukience
Za jakiś czas będziemy miło wspominali: kiedyś to były super czasy, ropka była taka tania tylko po 140 $ za brayłkę. I wcale nie chodzi o ropę, tylko o budyń czekoladowy.
brydzia / 2008-06-12 08:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na GPW, po ostatnich spadkach, technika ostrzega przed dalszymi, bolesnymi przecenami. WIG20 opuścił dołem trójkąt, wewnątrz którego przebywał od początku roku. To jest sygnał sprzedaży. Zakres spadku wytyczony przez AT nie jest jednoznaczny. Jeśli przyjmiemy, że to jest tylko wyłamanie z trójkąta to spadek powinien mieć wysokość tego trójkąta, czyli powinien spaść do 2.350 pkt. Jeśli założymy, że wchodzimy w falę C korekty, a zgodnie z teorią fala A zazwyczaj równa jest C, to spadek może sięgnąć nawet do 1.600 pkt. (!). Trudno mi w tę ostatnia wartość uwierzyć, ale znać ją trzeba.
08:06, piotr.kuczynski
kuzynx / 2008-06-12 09:20 / Tysiącznik na forum
kuczyn. niech juz wreszcie odlozy swoja szklana kule gdzies w kat
Mieczyslaw / 2008-06-12 08:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Myslalem ze to Twoja opinia, ale skoro Kuczynskiego to nie ma sie co obawiac :)
_Borys_ / 2008-06-12 08:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam!, tom się doczekał wszystkie moje papirki odważnie wychylają się przez barierkę i patrzą w dół. Dwudziesty dolarowy to chyba ma zasięg 1190 w bezpośrednim pikowaniu. Kurde obym się mylił. :)
lukaszwych / 2008-06-12 08:47 / portfel / "Demon rynków"
mi sie podobalo jak na tvn24 jakis komentator krzyczal ja nie wiem czy sobie pansto zdaja sprawe ale to jest prawdziwy kryzys, i tak osiolek darl sie do ludzi,
az sie zastanawialem czy tvn nie ma o czym rozprawiac i naprawde stara sie jakis kryzys rozkrecic, bo nudno jakos
GrzechO / 2008-06-12 08:42 / Bywalec forum
Coś mało piszą o niepokojach w Hiszpanii... stoja fabryki, sklepy, a policja walczy z juz nie tylko z desperowanymi kierowcami ale też innymi grupami ,są ranii , aresztowani.... A u nas cisza jak makiem zasiał..... ot eurocenzura...
Pilsener / 2008-06-12 08:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wielu z nas zadaje sobie to pytanie, dzisiaj odbicie czy dalsze dołowanie?
Moim zdaniem wakacyjne doły z 06 (okolice 2500) to bardzo silne oparcie, a brak fundamentów do dalszych silnych spadków. Mamy samą końcówkę "byczej bufonady" na rynku ropy. Twarde dno bym wyznaczył na okolice 1900, czy minima 05, dno absolutne to sam dołek sprzed hossy, czyli okolice 1200 + powiedzmy 10% rocznie, czyli jakieś 1500-1600. Inny sposób liczenia: potencjał spadków to 60% indeksu, zatem twarde dno to 1550 - a przecież to, że w historii nie było większych spadków nie oznacza, że nie mogą takie wystąpić w przyszłości. GPW pobiła rekordy wzrostów, to i spadki też będą rekordowe.
A2 / 2008-06-12 08:39 / Spekulantka
Co z wplywem cen energii , gazu na inflacje?
Ceny ropy juz przerobilismy.

Jesli dobrze sie doczytalam i dosluchalam to FED obecnie zezwoli na wzrost inflacji i bezrobocia , aby rozkrecic gospodarke. Ciekawe...ciekawe
anonim_03 / 2008-06-12 08:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z energią to trzeba ostrożnie, bo w USA to więcej energii idzie na klimatyzację niż na ogrzewanie :-))

Osobiście uważam że infalcji nie da się zmierzyć z dokładnością typu 1% (bo jak dokładnie uwzględnić rosnącą moc komputerów przy tej samej cenie, albo że typowy samochód spala mniej)
Mieczyslaw / 2008-06-12 09:19 / Uznany Gracz Giełdowy

z energią to trzeba ostrożnie, bo w USA to więcej energii
idzie na klimatyzację niż na ogrzewanie :-))



bez klimatyzacji mozna przezyc :) bez ogrzewania troche gorzej :)))
amigo2 / 2008-06-12 08:36 / Regulamin forum!
przywitał
siorbanko perełki polecam
A2 / 2008-06-12 08:40 / Spekulantka
Garnitury z Bytomia to kicha. Ale zycze wzrostow.
amigo2 / 2008-06-12 08:45 / Regulamin forum!
z całym szcuneczkiem droga inwestorko
to perła w koronie im szybciej zrozumiesz to zarobisz
od stycznia na BYTOMIU mozna było zarobic od 40-80 %
i to bez nerw
A2 / 2008-06-12 08:54 / Spekulantka
Czy ja napisalam , ze nie zarobisz .Ocenilam ich produkt.
Sklep formowy w Bytomiu to porazka na calej linii.
amigo2 / 2008-06-12 09:01 / Regulamin forum!
rozpoczeły sie zmiany na lepsze,
jeszcze chwilka i beda jedne z najlepszych
lukaszwych / 2008-06-12 08:38 / portfel / "Demon rynków"
wywaliles swoja 2 perelke ssi czy 3ymasz?
amigo2 / 2008-06-12 08:42 / Regulamin forum!
trzymam uparty jestem
czekam na 3 zeta
K. Kowalski / 77.254.53.* / 2008-06-12 08:34
12.6.Szanghaj (PAP/Bloomberg) - Cena miedzi spadła w Azji, ponieważ odbicie kursu dolara ograniczyło popyt ze strony inwestorów, którzy kupują surowce w dolarach, jako alternatywne źródła inwestycji zabezpieczające przed inflacją.

Dolar wzrósł wobec euro i wobec jena na fali spekulacji, że
czwartkowy raport z USA wykaże, że sprzedaż detaliczna wzrosła w maju, zmniejszając obawy, że największa światowa gospodarka zmierza ku recesji. Osłabienie dolara przyczyniło się do wzrostu cen miedzi w tym roku łącznie o 18 proc.

Cena miedzi na dostawy sierpniowe na giełdzie w Szanghaju spadła o 0,2 proc. do 59.930 juanów (8.678 USD) za tonę.

Na giełdzie w Londynie cena kontraktów trzymiesięcznych na miedź spadła nad ranem o 0,4 proc. do 7.890 USD za tonę.(PAP)
lukaszwych / 2008-06-12 08:27 / portfel / "Demon rynków"
nie wiem czy troche lentexu nie kupic i zakopac, juz sporo ponizej wartosci ksiegowej, c/z 15 ale jest podobno w trakcie restrukturyzacji i maja sie w przyszlosci poprawic wyniki.
przemysle jeszcze sprawe
Mieczyslaw / 2008-06-12 08:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Lotos tez sporo ponize WK :)))
lukaszwych / 2008-06-12 08:37 / portfel / "Demon rynków"
i lotos tez kupuje, przy lentexsie jest wieksze ryzyko ale i wiekszy potencjalny zysk.
max303 / 2008-06-12 08:32 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
i centek pięknie przeceniony
adrianoo / 2008-06-12 08:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
poczulem wlasnie to wczorajsze przecenienie...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy