Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jest już stoczniowa specustawa

Jest już stoczniowa specustawa

Money.pl / 2008-12-02 20:49
Komentarze do wiadomości: Jest już stoczniowa specustawa.
Wyświetlaj:
KAP / 2008-12-02 22:15 / Tysiącznik na forum
tylko zeby prezydent nie zawetowal z rozpedu ...
kukariusz / 83.24.82.* / 2008-12-02 21:34
a pomoc w miliardach euro dla banków jest legalna- ot
takie sobie elementy "moralnosci Kalego" gdzie silniejszy wyrywa co moze i jak widać lizanie butów Merkel czy Sarkosiemu jakoś nie pomaga.Co na to zakochani w unii europejskiej cudownej we wsiem?
Pilsener / 2008-12-02 20:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
60 tysięcy za 25 lat strajków, nieróbstwa i działania na szkodę stoczni - polska ma wyraźne priorytety: wspieramy pasożytów, miernoctwo i nieróbstwo.
jakijhakfkf / 89.229.68.* / 2009-01-09 16:21
dzięki stoczni polska jakoś sie rozwineła idioto jak ty siedziałes w domu i grałes na komputerze to ludzie ciężko pracowali całymi dniami dlatego teraz nalezą się im pieniądze a tobie baranie za pasożytowanie jedynie kula w łeb albo pochybel
tadekl / 62.69.198.* / 2008-12-15 19:18
chcialbym cie widziec jak ty wtrzymujesz tydzien tego nierobstwa po 1 dniu padlbys jak pet
verm / 213.158.196.* / 2008-12-03 18:22
A pracowałeś kiedyś w stoczni? Gdybyś w dokach 1 dzień popracował to inaczej byś pisał.... jeżeli w ogóle byś był zdolny do uczciwej pracy...
Pilsener / 2008-12-03 20:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie pracowałem, ale chętnie bym w sektorze publicznym "popracował" - zarabia się więcej, a wytwarza mniej - i nikt Ciebie nie zwalnia z dnia na dzień. Gdyby praca w stoczni była taka ciężka lub tak nisko płatna, toby szukali pracowników - a szukają, ale markety, prywaciarze... i oczywiście o odprawie możesz pomarzyć. Ja mam dopiero 30 lat a już pracowałem chyba w ponad 10-ciu firmach - a ile razy taki stoczniowiec-związkowiec się przekwalifikował w życiu? Gdyby Ci ludzie chcieli pracować i produkować statki, toby z taką żarliwością nie sprzeciwiali się prywatyzacji. Praca w stoczni to nie praca, tylko branie zasiłku za podpisanie listy.
SZREK / 87.207.149.* / 2008-12-04 20:56
To spróbuj trochę popracować w różnych warunkach pogodowych to moze bys zmienił zdanie a pozatym to chyba jestes bardzo uzdolniony skoro wszedzie pracowałes i pewnie wszystko potrafisz?
Pilsener / 2008-12-04 22:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie miałem wyjścia - była praca na budowie, to pracowałem na budowie (często w różnych warunkach pogodowych, a uwierz mi, tu na wschodzie bywa mroźno), była w magazynie - brałem w magazynie, potrzebny był sprzedawca pralek - sprzedawałem pralki, nosiłem teczki za prezesem, wciskałem ludziom lichwiarskie kredyty, byłem księgowym, kontrolerem finansowym a teraz jestem informatykiem. Niestety miałem za słabe koneksje, żeby dostać pracę w jedynej w regionie fabryce, takiej "lokalnej stoczni". Chętnie bym poszedł na państwową, ciepłą posadkę - nawet za mniejsze pieniądze, za to bym pracował od 8 do 16, brał socjal i miał pewność, że mój etat nie zostanie zlikwidowany z dnia na dzień. Mój kolega raz przyszedł do banku i dostał 15 minut na spakowanie się i pożegnanie - i cały czas towarzyszył mu ochroniarz. I co, ktoś mu da 60 tysięcy albo sobie pojedzie do Brukseli? Pracował 10 godzin dziennie za 1600 brutto, ale jego został zlikwidowany i nie dostał nawet podziękowania, dlatego jak widzę tych górników, co zarabiają po 5000 i jeszcze narzekają, tobym pasożytów i nierobów zesłał do biedronki i marketów do końca życia - 90% z nich nie wytrzymałaby tam miesiąca, bo taka praca im po prostu śmierdzi.
SZREK / 87.207.149.* / 2008-12-06 14:08
Jak chcesz ciepłą posadę to może spróbuj w europarlamencie tam mają dziesieć razy tyle wypłaty co w Polsce największa średnia krajowa!Po drugie za mało przepracowałeś żeby cokolwiek się na ten temat wypowiadac a co do odpraw to poczytaj szczegułowo kto ile dostanie i za ile lat pracy w stoczni.Zyczę ci powodzenia w dalszej karierze zawodowej.
Pilsener / 2008-12-07 18:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Faktycznie, najlepiej żebym w ogóle nie pracował - jak połowa polaków w wieku produkcyjnym. Ale ktoś musi pracować, żeby stocznie i górników utrzymywać. Dziękujcie mi, że pracuję - ale już niedługo zabraknie frajerów chcących pracować na czyjeś przywileje i w końcu ten zgniły kraj splajtuje.
KWAK / 77.114.82.* / 2008-12-05 21:28
ALE TY MASZ PUSTO W GŁOWIE. CHYBA MŁODY SZCZENIAK JESTEŚ BO NIEWIESZ CO PISZESZ.Ż YCZĘ TOBIE ŻEBYŚ POPRACOWAŁ W STOCZNI TO ZMIENISZ ZDANIE.
Pilsener / 2008-12-07 18:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdyby praca tam była choć trochę ciężka toby brakowało pracowników, może jestem jeszcze młody, ale nie głupi - nie kupuję bzdur o biednych stoczniowcach czy nauczycielach, któzy niesamowicie ciężko wręcz pracują. Taka trudna praca, a nikt prawie się nie zwalnia, choć bezrobocie niskie! Macie o wiele za dobrze w tych stoczniach i doskonale o tym wiecie, ale przyjdzie kryska na hanyska.
rychu756 / 91.94.132.* / 2008-12-13 16:19
Nigdy nie wolno porównywać pracę jednego zkładu z drugim tym bardziej, jeśli dotyczy to różnych dziedzin
produkcji czy usług. Uważ, iż każdy ma swoje branżowe zasługi, a w śród załogi są różni pracownicy, lepsi i gorsi.
I to się sprawdziło na przykładzie "pracownika" Wałęsy .
Jaki był wydjny w pracy i z kim współpracował wiedzą
najlepiej sami stoczniowcy. To On rowalił stoczni tak jak
zapowiedział, że bedzie jeździł na rowerze i rozgoni PGR-y.
Kto dał jakomkolwiek rekompensatę tym ludziom z PGR.
Kto przeanalizował ile ludzi z PGR oraz innych zakładów pracy z nimi współpracujących zostało bez środków do
życia, co z ich rodzinami jakie powstały patologie itp.
Nie mam nic do pracowników stoczni ale ustawa przczyć
będzie zasadzie równosci społcznej obywaieli co przcież
gwarantuje konstyrucja. Bowiem maja zostać zapłacone
zaległe składki ZUS. I to w czasie kiedy piszący te słowa
za zaległości składek ZUS jako pracodawca za okres ok.
4 miesięcy zaległości za 25 pracowników byłem na wniosek ZUS ścigany przez policję, zdjęto mi odciski
linii paoilarnych i wykonano zdjęcie jak pospolitemu
przestępcy. Wszystko zakończyło sie wyrokiem 1 roku
w zawieszenu na 2 lata, a od składek dalej rosną mi
w nieskończoność odsetki.
Moje wnioski są krótkie. Niech za wszystko zapłaci Wałęsa
łącznie z Solidarnością bo inaczej zostanę ponownie ukarany gdyż pomoc dla stoczni będzie min. z moich podatków.
Daję to do przemyślenia zarówno decydentom jak i samym stoczniwcom.


wszystko zpłaci Wałęsa
łącznie z Solidarnością

Najnowsze wpisy