Forum Polityka, aktualnościKraj

Jest porozumienie w sprawie krzyża pod pałacem

Jest porozumienie w sprawie krzyża pod pałacem

Wyświetlaj:
Wejdz i zagłosuj w sprawie krzyża !! krzyzyk.com !! / 89.76.112.* / 2010-08-13 14:11
Wejdz i zagłosuj w sprawie krzyża !!
krzyzyk.com !!
ździcho / 77.255.42.* / 2010-07-21 15:33
Zaszło porozumienie. Nie ma już nieporozumienia. Jak teraz żyć???
DemokrataRP / 95.41.54.* / 2010-07-21 14:48
Afera była potrzebna PiS, to ich nowa strategia, będą rozniecać nic nie warte afery aby rząd nie miał czasu zajmować się poważnymi sprawami tylko ciągle rozpatrywać dziwne nic nie warte gierki.
OdDupyStrony.pl
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-21 15:44

Afera była potrzebna PiS, to ich nowa strategia, będą rozniecać nic nie warte afery aby rząd nie
miał czasu zajmować się poważnymi sprawami tylko ciągle rozpatrywać dziwne nic nie warte gierki.
OdDupyStrony.pl

Kłamstwo to chyba twój chleb powszedni...? wszystko to co napisałeś pasuje ale do PO a nie do PiS-u.
Cała sprawę wywołał Pan Komorowski ze swoją partyjką od kręcenia lodów. i właśnie im jest potrzebna zadyma by przysłonić swoją nieudolność w "rządzeniu" krajem.
Więc nie kłam niby demokrato.
DemokrataRP / 95.41.87.* / 2010-08-07 23:05
To Jarosław Kaczyński został prawnie przez sąd uznany za kłamcę. Poza tym to PiS rozbudza religijne starcie. W Polsce żyją nie tylko katolicy i PISowcy, zrozumcie bezmózgi że my też tu żyjemy i nam też należy się szacunek. Jak ma tam być krzyż to i inne symbole religijne, jak nie będzie innych symboli to i krzyż ma stamtąd zniknąć.
Oddupystrony.pl
jt / 78.8.47.* / 2010-07-21 15:36
Bzdury piszesz .Aferę rozpętał Komorowski,i była potrzebna dla PO,aby pokazać że PiS jest przeciwny,a tym samym nie dąży do zgody,tylko do "wojny".Przecież można było od razu podpisać porozumienie,a nie robić tej całej "szopki" w świetle medialnych fleszy.
pascalalter / 2010-07-21 14:27
"tańcowały dwa Michały, jeden duży drugi mały.."
..cała afera była sztuczna; wywołana i podsycana ze wszystkich stron; Kościół zachowywał milczenie i oficjalnie tylko obserwował; kiedy okazało się, że nie da się czegoś tutaj ugrać, z ociąganiem..
..zgodzono się, aby Krzyż trafił do Kościoła.
.."to już nie te czasy" - nawet marszałek Piłsudski by się zdziwił; nie wystarczy w Polakach wywołać "odpowiedniego nastroju, żeby nimi rządzić" - i rozrabiać.;
"Za tym, by pozostał on na miejscu opowiadali się posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Pozostała część Sejmu uważała, że nie tam jest jego miejsce.".
na pocieszenie / 213.0.89.* / 2010-07-21 12:19
a gdzie gazy łzawiące, pałki szturmowe? Cóż to za awantura bez użycia sił porządkowych? Trzeba koniecznie wymyśleć nową awanturę, ponieważ WSI-24 będzie miało, no jakieś dwa, trzy, tygodnie do komentowania, jak strasznie było, a później.....
Zresztą cała historia przypomina taką przedwojenną jeszcze anegdotkę, otóż w przedziale pociągu jedzie Żyd i marudzi, ale chce mi się pić, ale chcę mi się pić.. i tak na okrągło. Dano mu zatem coś do picia, aby tylko przestał smędzić. Napił się, odczuł ulgę i zaczął: ale mi się chciało pić, ale mi się chciało pić ..... .
Jednym słowem mamy do czynienia z niekończącą się opowieścią i warto zatem do tego przywyknąć.
sfera2 / 2010-07-21 12:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Może nieliczni czują się przegrani, ale może być to, początek zasypywania podziałów pomiędzy Polakami. Szkoda tylko że najpierw musiało powstać tyle nienawiści pomiędzy ludźmi.
Na tym forum była już próba podziału na Polaków i polaków. Nie jest to dobry podział, ponieważ piszemy Polak jako przedstawiciel narodu, ale też piszemy polak jako człowiek mieszkający w Polsce.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-21 15:57
"Dziel i Rządź" właśnie dzięki takiej taktyce PO "rządzi" w naszym kraju. A dzięki mediom takim jak TVN czy Gazeta Wyborcza udało im się wmówić społeczeństwu że to PiS dzieli i skłóca Polaków.

Szkoda tylko że najpierw musiało powstać tyle nienawiści pomiędzy ludźmi.

Tak szkoda że wciąż POlitycy są pełni nienawiści do Polski i Polaków, kiedy z niej wyrosną..?
Szkoda że dla POlityków bliższe ich sercu są Niemcy i Rosja niż Polska?
No i szkoda że tak wielu również i ty ich popiera. żyjąc w ciągłej nie świadomości o ich nienawiści do wszystkiego co Polskie.
Bo dla nich Polska to tylko lodziarnia w której można kręcić lody?
niewierzący ateusz / 83.21.173.* / 2010-07-21 11:57
których bez nich ogóle by nie było
Bodek_ / 95.41.70.* / 2010-07-21 11:57
W onecie napisali jeszcze trochę więcej. Porozumienie zostało podpisane we wtorek wieczorem przez przedstawicieli władz naczelnych ZHP i ZHR oraz przedstawicieli Kancelarii Prezydenta, w obecności przedstawicieli Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła św. Anny.
Krzyż będzie miał swoje miejsce w kaplicy loretańskiej. Tam, gdzie jest pomnik katyński. Zostanie przeniesiony w sierpniu.

Bardzo się cieszę. To duży krok w kierunku Normalnej Polski - gdzie sejm i pałac prezydencki zajmie się wreszcie ważnymi dla kraju sprawami. A zadumę nad katastrofą i żałobę nad jej ofiarami będzie można w ciszy i spokoju przeżyć w kościele.

I nie piszę tu o żadnej konkretnej partii. Jedna atakowała drugą, druga pierwszą. Teraz nareszcie PO zajmie się rządzeniem, a PiS rozliczaniem rządzących z wykonywania zadań niezbędnych Polsce w tych trudnych czasach.
DO ROBOTY, panie i panowie na Wiejskiej!

Pozdrawiam
jt / 78.8.62.* / 2010-07-21 14:09
Tylko można postawić pytanie,dlaczego nie można było tak od razu,bez tej całej afery w mediach?,po co Komorowski ją wywołał?.
A co do rządzenia przez PO.Przecież oni już prawie 3 lata rządzą.Fakt że teraz mają 100% władzy,zobaczymy co przez ten rok zrobią.A czy społeczeństwo ich rozliczy przy najbliższych wyborach?,wątpię,tak niektórym zatruli umysły że zawsze na nich będą głosować,a za wszystko co złe będą winić PiS.Pozdrawiam.
realista71 / 148.177.129.* / 2010-07-21 15:02
zabawne jest Twoja interpretacja faktów, sczególnie w miejscu gdzie piszesz że Komorowski wywołał afere - sądzę że byłoby bardziej na miejscu gdyby zaproponował Jarkowi żeby sie wprowadził do Pałacu Prezydenckiego żeby mieć krzyz na oku, a sam grzecznie przeniósł się do Belwederu - żeby nie denerwować Prezesa, wszak przegrał wybory należałoby go jakoś pocieszyć :-)
Marzyciel z Sopotu / 89.74.10.* / 2010-07-21 16:27
Ale to jest całkiem nie głupie, dać Jarkowi do dyspozycji Pałac Prezydencki, trochę zabawek; modeli człgów , samolotow, i okrętów. Zamieszkalo by tam kilkunastu przybocznych PiSuarów i miał by Jarek miejsce i kompanów do zabawy w wojnę polsko-polską i polsko-ruską.
Może wtedy przy mamusi i biednym kocie (co ma glupiego pana), zszedł by z trybuny politycznej na zasłużona emeryturę a potem na Wawel.
To jest temat do przemyślenia dla PO i innych partii politycznych.
jt / 78.8.47.* / 2010-07-21 15:43
Coś słaby z Ciebie realista,skoro nie dostrzegasz faktów.Przecież Komorowski mógł od początku dożyć do podpisania tego porozumienia,a nie przedstawiać swoją decyzję.Czyżby jego hasło wyborcze "Zgoda buduje",znaczyło zgoda wszystkich na to co on zaproponuje?.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-07-21 12:11

Teraz nareszcie PO zajmie się rządzeniem,...

A Ty ciagle wierzysz w te cuda slonca peru.
niewierzżący ateusz / 83.21.173.* / 2010-07-21 12:00
"sejm i pałac prezydencki zajmie się wreszcie ważnymi dla kraju sprawami"

aleś mnie chłopie ubawił
Bodek_ / 95.41.70.* / 2010-07-21 12:12
Napisałem: "To duży krok w kierunku Normalnej Polski - gdzie sejm i pałac prezydencki zajmie
się wreszcie ważnymi dla kraju sprawami".. Cytując fragment mocno nagiąłeś moją wypowiedź.

Nie napisałem, że się wreszcie wezmą, tylko, że jest to duży krok w tym kierunku. Teraz niech opozycja zacznie patrzeć rządowi na ręce (a nie w serca, wyznania, historię). A my rozliczmy rząd za pracę, a nie rozwiązywanie tego typu sporów. Już za rok będzie okazja.
na / 83.21.173.* / 2010-07-21 12:17
dla żartu nagiąłem, dla żartu. najwyższa forma poczucia humoru to umiejętnośc śmiania się z samego siebie.

nagnij coś mojego, chętnie się pośmieję
na / 83.21.173.* / 2010-07-21 12:26
Bodek ,a propos "To duży krok w kierunku" słyszałeś tę wypowiedź towarzysza wiesława? staliśmy nad przepaścią ale zrobiliśmy wielki krok do przodu
Bodek_ / 95.40.14.* / 2010-07-21 13:11
Poczucie humoru, również z siebie samego, nie opuszcza mnie nawet w tych ciężkich czasach.
Ale ponieważ dyskusje na tym forum stały się odjechane - zamiast argumentów padają inwektywy - a dodatkowo temat jest dość ważny, bo pozwoli na właśnie krok we wskazanym kierunku, musiałem się odnieść.

A co do Wiesława... Oczywiście, że znam tę wypowiedź, dlatego napisałem duży :-) No i ogólnie można by znaleźć wiele innych cytatów z dużym/wielkim krokiem.
Mówiąc szczerze, to jednak nie jest wielki krok. Nawet może nie duży, ale jednak we właściwym kierunku.

Pozdrawiam
na / 79.186.0.* / 2010-07-21 13:19
to mały krok dla krzyża ale wielki krok dla ludzkości
wolny człowiek / 83.27.26.* / 2010-07-21 11:54
I o co tyle awantur? Czy nie prościej byłoby wyznaczyć krótki termin tym którzy go postawili na usunięcie z miejsca do tego nie przeznaczonego? Przecież to prawie podpada pod samowolę budowlaną. Gdyby postawiono tam cokolwiek innego niż dwa zbite pod kątem prostym krawędziaki nie byłoby problemu - usunięto by to bez przeszkód, a "budowniczemu" wlepiono mandat, ale "zbite pod kątem prostym" to zamach na wiarę.
sfera2 / 2010-07-21 12:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Myślę że przesadziłeś, ponieważ symbol krzyża obojętnie jak wyrażony jest bardzo ważnym symbolem chrześcijan, mówiący o więzi jaka ich łączy gromadząc.
Faktem jest też, że nieliczni zapomnieli o tym, poprzez swoją nienawiść i agresję.
wolny człowiek / 83.27.26.* / 2010-07-21 12:38
A podobno Polska nie jest krajem wyznaniowym. Miejsce jest publiczne, przed jednym z najważniejszych budynków państwowych, a w Polsce mieszkają nie tylko chrześcijanie, krzyż prawosławny też jest nieco inny, mimo że prawosławie to też chrześcijaństwo.
Jeśli mowa o agresji i nienawiści to może myślałeś o tych zastępach nawiedzonych trzymających straż przy krzyżu.
Zrozum mnie dobrze. Prywatnie z dwojga złego wolę kościół niż meczet, ale niech to będzie we właściwym miejscu, nie przed budynkiem symbolizującym najwyższy urząd w państwie.
klsdfsldgh / 195.238.227.* / 2010-07-21 12:34
A ty chyba zapomniałeż, że nie żyjemy w kraju jednego wyznania i że nie wszyscy muszą być chrześcijanami !

Najnowsze wpisy