Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jest ratunek dla Platformy. I wcale nie chodzi o pieniądze z Unii

Jest ratunek dla Platformy. I wcale nie chodzi o pieniądze z Unii

Wyświetlaj:
andrzej.eawa / 37.30.136.* / 2013-02-11 15:40
Czy ktoś z redakcji obliczył o ile wzrośnie składka do UE w latach 2014-2020. Według moich obliczeń składka wyniesie ponad 120 mld Płn. Oznacza to w praktyce że netto dostaniemy mniej niż 300 mld za całość. Ponadto w założeniach do budżetu Ue jest zapisane obcięcie płatności na poziomie 6 % czyli. 24 mld mniej niż jest zapisane w perspektywie budżetowej. Oznacza to de facto że możemy dostać max 276 mld Płn z czego 70 mld pochłoną dopłaty bezpośrednie dla rolników.Na inwestycje pozostaje netto 200 mld na 7 - 9 lat co stanowi zaledwie ok.2 % średniego PKB w tych latach przy założeniu 100 % wykorzystania.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
super-ekonom / 195.82.165.* / 2013-02-11 09:29
PO rozwązać bo zgraja leni i łapówkarzy bo :żywność mamy zatrutą,nikt jej nie kontroluje i za łapówki wszystko wchodzi do handlu-ludzie coraz liczniej chorują na raka,przetargi poustawane,piniądze dla podwykonawców rozkradzione,służba zdrowia leży,kolejtobałagan ze 117toma dyrektorami,szkolnictwo produkuje bezrobotnych,urzedy z przerostami zatrudnienia kolesi,samorządy i państwo na skraju bankrucji,organy ścigania powolne w ściganiu afer jak zasiadanie w 30 spółkach radnych,burmistrzów,prezydentów
jurgur / 178.235.55.* / 2013-02-11 09:06
Mam NADZIEJĘ, że w KOŃCU PO pogrąży się na tyle że emigrują jej posłowie z Polski oraz wszyscy Ci którzy na nią głosowali !!!!!...PZPR-bis to PO...
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-02-11 08:41
Słupki spadają to i money bierze się do roboty :)
Jednak fakt pozostaje faktem, wbrew waszym czarom. Słupki peło spadły na ryj!
I nawet przemilczenia odnośnie brukselskich rewelacji tego nie zmienią.
Gdyby faktycznie, to co się działo w stolicy Platformy, było negocjacjami, to Słońce Peru nie miałoby czasu na przygotowanie tak zmasowanej propagandy.
Tusk przywiózł tylko to co nam Cameron z Merkel zrzucili ze stołu. No! Ale Donald dostał kolejny medal!!!! :) Pewnie za negocjacje właśnie :)
Może MENDium takie jak money ośmieli się zrobić przeliczenie "na głowę" tego co poszczególne państwa dostały i zaprezentuje taki ranking???
Oj, prawdopodobieństwo tego jest równe temu, że money stanie się obiektywne :)
A może jakieś choć przeliczenie, ile należy się wg oficjalnych kalkulacji dla poszczególnych państw???
Oj, to samo co powyżej.
Dostaliśmy tak wiele, że miliardy i afery drogowe nam niepotrzebne :)
No i na kolej nadal wykorzystanie mamy wzorowe! Z punktu widzenia unii, stąd medal dla Słońca Peru! Kiedyś szczytem absurdu było państwo w którym Cep Cepa Cepem Poganiał. Teraz nawet i w tym jesteśmy najlepsi, gdzie Leming Leminga Lemingiem Pogania. Tak wiem... To nie wasz wina, bo teraz właściciel decyduje o tym, jakie treści mogą się ukazywać, co ze zrozumieniem przyjmują wszystkie wzorce polskiego dziennikarstwa :)
WilfriedF / 109.107.1.* / 2013-02-11 08:41

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
jam to ekonomista / 2013-02-11 10:40 / Bywalec forum
pamiętaj, że tę kasę to mu załatwiasz między innymi ty swoimi wejściami na stronę. No ale niestety w takich sytuacjach ludzie zamiast obchodzić to bokiem i nie zaglądać, to jednak wolą kliknąć (tym samym zapłacić za artykuł) i ponarzekać jaki głupi artykuł.
Gdyby więc cała ferajna narzekaczy opuściła to miejsce to może ono by po prostu zginęło śmiercią naturalną, albo zmieniło się.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-02-11 11:15
jeżeli jedynym kryterium warunkującym rzetelność dziennikarską ma być klikalność, to trudno oczekiwać jakiejkolwiek zmiany. Wybiórcza brnie w paranoję od X lat. Kurs Agory ryje dno w sposób stały. To nie jedyny mendialny przypadek.Czy coś to zmieniło? Owszem relację liczba reklam komercyjnych/liczba reklam z instytucji państwowych. Tylko to utrzymuje wpływy. Choć nawet ostatnio skład Zarządu musiał się zmienić, widocznie to co powyżej to jednak za mało, bo nawet jeden z dziennikarzyn ostatnio się skarżył, że nie stać go już na krótki wypad do Niemiec :)

Jeżeli siła argumentu zależy od nazwiska, to trzeba taką głupotę, tutaj serwowaną, paluchem wskazać i obśmiać. Jeżeli ktoś jest równie ślepy jak Wybiórcza to trzeba na to zwracać uwagę. Wbrew pozorom, ludzie czytają komentarze, i czytają je nie tylko szarzy internauci. Bo klikalność musi być wspierana odbiorem treści, która jest gwarantem tego, że Klient powróci!
jam to ekonomista / 2013-02-11 11:23 / Bywalec forum
ależ klient powróci, żeby wylać swoje żale ponownie. Wielu narzeka codziennie a i tak wraca.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-02-11 12:22
wraca, nie po informację, lecz po porcję humoru. Czasami można naocznie zapozanać się z socjotechniką, manipulacją, propagandą praktyczną :) Nie trzeba grzebać w archiwach III Reszy, wystarczy otworzyć taki lub inny portal, na którym Goebelsowskie metody są wdrażane.
Ważne, że narzekają, bo to tylko pokazuje, że krytyczny odbiór treści, wbrew praniu mózgów, nie wymarł! :) Najgorszy byłby "chocholi taniec".
Gazeta, która nie jest wiarygodna, wcześniej czy później padnie. Gazety papierowe już mają problem a wbrew próbom jedynie słusznej władzy internetu ograniczyć nie sposób.
jam to ekonomista / 2013-02-11 12:31 / Bywalec forum
no właśnie "wraca", powód już nie istotny, grunt że jest strona odsłonięta wraz z reklamodawcami i interes się kręci

a wbrew próbom jedynie słusznej władzy internetu ograniczyć nie sposób.

no na szczęście z pisowskich a potem peowskich pomysłów kontroli nie wiele wyszło.
A co do propagandy, każda partia się nią posługuje. Każdy ciągnie do siebie. Jeden za pomocą GW inny GP i tak to się kręci
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-02-11 13:59
niestety odpowiedzi się rozjechał !!!
Informuję, bo szalenie mnie zaintrygował ostatni wpis! :) A wyliczenia bardzo lubię !
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-02-11 13:07
he he he! A może jakieś przykłady tych "pisowskich" pomysłów???? Penie to Kaczor nawoływał do zabierania dowodów babci, czy obiecał dożynanie watach :)
Różnica pomiędzy GW a GP jest bardzo istotna.
Ostatni przykład, to konferencja Laska i kolegów. Absolutnie apolitycznej komisji bo kierowanej przez polityka Millera, oceniającego samego siebie :) A właściwie to co pod jej koniec się działo-odpowiedź Wybiórczej, w osobie jednej z redaktorek, na pytania odnośnie manipulacji, jakie ukazują się od prawie trzech lat w tymże mendium.
Film do obejrzenia w internecie. Jeszcze do obejrzenia, bo kto wie na jaki pomysł wpadnie jeszcze Boni-minister od wszystkiego :)
GP-chyba można określić jako współorganizatora drugiej komisji, złożonej z naukowych oszołomów, którzy swoje wnioski, dyskusje nie ukrywają nawet przed zagranicą. Mało tego, wszelkimi sposobami dążą do konfrontacji!
Czego nie można powiedzieć o GW. A czy przypadkiem rzetelność to nie jest przekaz jak najszerszego obrazu?
Inna jeszcze sprawa to kulisy powstania obu. Przekazy byłych pracowników itd.
Koneksje z brzydalami niby minionej epoki-np Urbanem.
Co do propagandy to owszem, masz rację, każdy stosuje. Jednak nie każdemu przyjdzie do głowy taki przekręt, którego można "gierkami" mierzyć.
No,może poza FOZZ... czy pożyczkami moskiewskimi itp. To ostatnie, historia zapomniana, ale nawet w podręczniku Prezydenta znalazło miejsce-wikipedii :)
Można się skłaniać, w kierunku opinii, że GP to skrajność, jednak z punktu widzenia warsztatu, GW czy money wypadają bladziutko.
Możemy sobie dyskutować dalej,ale podejrzewam, że poza przymiotnikami ala money w stylu "Kaczyńskie" "pisowskie" niczego nie jesteś w stanie przytoczyć. By mieć pogląd trzeba mieć ogląd.
jam to ekonomista / 2013-02-11 13:24 / Bywalec forum

A może jakieś przykłady tych "pisowskich" pomysłów????

zwało się to mniej więcej tak "komisja ds. monitorowania/kontrolowania internetu"



Możemy sobie dyskutować dalej,ale podejrzewam, że poza przymiotnikami ala money w stylu "Kaczyńskie" "pisowskie" niczego nie jesteś w stanie przytoczyć. By mieć pogląd trzeba mieć ogląd.

co mam przytoczyć? Pomysły pisu? Już przytaczałem i wiem że dyskusja z tobą jest ciężka. Bo na moje konkretne argumenty i wyliczenia ty wypisujesz poematy na forum, zamiast konkretnie się ustosunkować do wyliczeń.
Dlatego, też z kim jak z kim ale z tobą nie ma sensu dyskutować na ten temat
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-02-11 13:55
"komisja ds. monitorowania/kontrolowania internetu""

Znajdź państwo, które tego nie robi. Co innego kontrola a co innego wpływ poprzez wydawanie zgody na treść jaka może się ukazać, a taki pomysł właśnie się pojawił i to nie w pisie! Żadna służba, no chyba, że rozważamy kraj nad Wisłą, gdzie wynajduje się paragraf a potem bombera :) No więc każda poważna służba będzie monitorowała sieć, bo to jest inna przestrzeń aktywności, również przestępczej.
Nawet polska policja zagląda na allegro :)
Argumenty i WYLICZENIA :)
Ależ nie krępuj się. Nie pojawiła się żadna dyskusja z moim udziałem odnośnie tematu tutaj poruszanego, więc zastosowany wybieg nadaje się wyłącznie do przedszkola :)
Podsumowując, dominuje :)...echh, ale nie krępuj się :)
jam to ekonomista / 2013-02-11 14:11 / Bywalec forum
gdyby wyszła im ta kontrola internetu to musiliby pozamykać sporą częsć społeczeństwa wypowiadającą się tutaj (zwolenników wszystkich frakcji w tym swój elektorat).

Nie pojawiła się żadna dyskusja z moim udziałem odnośnie tematu tutaj poruszanego, więc zastosowany wybieg nadaje się wyłącznie do przedszkola :)

pojawiła się dyskusja odnośnie propozycji pisu, z moim udziałem, w której to próbowałeś uczestniczyć, ale w taki sposób żeby czasem do konkretów się nie odnieść. Także już wiem, że dyskusja z tobą jest jałowa
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-02-11 14:40
powtórzę jeszcze raz, bo widocznie nie dotarło: w każdym poważnym państwie, każda poważna służba kontroluje internet, bo jest to jedynie inna forma aktywności ludzkiej, w tym przestępczej.
Na dowód tego przytoczę platformiany sukcessss: Filmik, sprzed 12 lat (!!!!)który spowodował, że grupa prowadzona przez agentów ABW zakończyła działanie aresztowaniem.
Ups! Kontrola wystąpiła za Tuska! Ojej, i co teraz? Sciągniesz portret ze ściany ? :)

Dyskusja inna niż dziecinna polega na tym, że druga strona udowadnia, że jest inaczej.
To, że jakiś platformiany fan, tego nie wie, lub nie zna osiągnięć ministra od wszystkiego, żadnym argumentem nie jest. :)
jam to ekonomista / 2013-02-11 14:49 / Bywalec forum
zależy jak duża ta kontrola. Bo taki przykładowy oszołomowaty (i wielu innych) już dawno byłby na sali rozpraw. Czy tego chcesz?

Dyskusja inna niż dziecinna polega na tym, że druga strona udowadnia, że jest inaczej.

nie udało ci się wtedy tego zrobić, więc dlaczego mam sądzić że teraz będzie inaczej?

To, że jakiś platformiany fan

kto konkretnie? No chyba, że każdego przeciwnika pisu nazywasz fanem PO to wtedy będzie się zgadzać
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-02-11 14:34
w jaki sposób dyskutować z kimś, dla kogo temat dyskusji jest wyłącznie jeden? Pytanie retoryczne.
Propozycje pisu (a czego dotyczyły) to jedno a ratunek Peło (temat tu i teraz :) ) to dwie różne sprawy!
A skoro dyskusję tak dobrze pamiętasz, to widocznie jednak było co pamiętać :)
Odnośnie wyliczeń. Rostowski TEŻ MA wyliczenia i co? I Gierek rośnie, ale pewnie nie według ciebie, he he, bo pis przecież racji nie ma.
Inne wyliczenia. Centrum Zdrowia Dziecka. Arłukowicz też miał "wyliczenia", ale jak się niedawno okazało z masą błędów, ale co tam, przecież to minister Tuska! I tym sposobem będziemy bulić kolejne odszkodowanie zasądzone w sądzie pracy, bo pewnie ktoś przez te błędy stracił robotę.
Inny przykład. Wg kolejnego zderzaka, samolot potrafi cuda zdziałać, nawet ruska produkcja taka jak TU.
Tyle odnośnie platformerskich "wyliczeń".
jam to ekonomista / 2013-02-11 14:58 / Bywalec forum
miałeś już szanse odnieść się do wyliczeń i wskazać w którym miejscu jest błąd - nie zrobiłeś tego bo nie potrafiłeś.
oczywiscie jeśli chodzi o wyliczenia twoja partia nie musi wierzyć że 2+2=4 ale to już problem partii i elektoratu.
Jak już mówiłem wyliczenia przedstawiłem konkretne, które możnabyło łatwo zweryfikować (no chyba że trzeba jakimiś wielkimi wywodami udowadniać tobie jaka część składki emerytalnej idzie do ZUS a jaka do OFE, no to przykro mi bardzo).

w jaki sposób dyskutować z kimś, dla kogo temat dyskusji jest wyłącznie jeden?

no to jest twoja wersja. Ja mogę dyskutować o czym chcę, a do dyskusji zapraszam osoby, które chcą pogadać na konkretny temat. Nikogo do tego nie zmuszam. Ale jak ktoś mi mówi że nie mam racji BO NIE, to już wymagam konkretnych argumentów.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-02-12 10:11
"Ja mogę dyskutować o czym chcę,...."
to dyskutuj, byle na temat, co jak widać wychodz blado :)
Ponadto, forma tutaj zastosowana nie przewiduje "zaproszeń". Piszesz głupotę i ktoś tą głupotę wskazuje, czy tego chcesz czy nie.
To, że posługujesz się ograniczoną dziedziną (w znaczeniu matematycznym), to wcale nie musi oznaczać, że masz rację. Otóż, banalny dowód i wychodzi, że 2+2 wcale nie musi się równać 4 :) Przypomnij sobie matematykę, poziom "studencki"
Do reszty bełkotu odnośnie jakichś tam obliczeń odnosić się nie będę, bo już to zrobiłem.
Nawet doktorat z fizyki można zapisać BEZ użycia ani grama obliczeń. Jeden z współautorów największych osiągnięć w fizyce tego dokonał.
Umiejętność udowadniania obliczeniami to nie tylko + lub - ale również problem danych, czego najjaskrawszym przykładem jest Rostowski. Jako platformiany fan, jesteś wyznawcą jego metod. Tyle w temacie twoich pseudo wynurzeń pseudo ścisłych :)
To, że masz żal do tego, że ktoś odkrywa twoje bzdury, to naprawdę poważny problem, więc zgłoś się do specjalisty. To nie mój problem, tylko twój i twoich bliskich.
"zależy jak duża ta kontrola. Bo taki przykładowy oszołomowaty (i wielu innych) już dawno byłby na sali rozpraw. Czy tego chcesz?"
To tylko udowadnia, że nie masz bladego pojęcia, o zarzutach jakie stawiałeś odnośnie "pisowskich" pomysłów.
To działanie miało na celu określenie ram a nie zwiększania kontroli a nawet INGERENCJI w twoje opinie i prywatność jak planował super Tuskowy zderzak.
Temat uważam za zamknięty.
Jeszcze raz apeluję: specjalista ci pomoże.
jam to ekonomista / 2013-02-12 11:17 / Bywalec forum

Piszesz głupotę i ktoś tą głupotę wskazuje

tobie jeszcze nie udało się wskazać

Do reszty bełkotu odnośnie jakichś tam obliczeń odnosić się nie będę, bo już to zrobiłem

haha niegdy tego nie zrobiłeś i niegdy tego nie zrobisz bo po prostu nie potrafisz

Jako platformiany fan, jesteś wyznawcą jego metod

a ty jako fan pedofilów kim jesteś? Ładnie to tak kłamać? Kiepsko cię wychowali twoi rodzice, no ale cóż pinokio kłam dalej jak lubisz

To, że masz żal do tego, że ktoś odkrywa twoje bzdury, to naprawdę poważny problem

a kto to taki? bo na pewno nie ty.

"zależy jak duża ta kontrola. Bo taki przykładowy oszołomowaty (i wielu innych) już dawno byłby na sali rozpraw. Czy tego chcesz?"
To tylko udowadnia, że nie masz bladego pojęcia, o zarzutach jakie stawiałeś odnośnie "pisowskich" pomysłów.

poczytaj sobie najpierw o tym a później dyskutuj. PISowcy mieli zgłaszać jak ktoś na forach namawiał do nienawiści itp.

Także doradzam ci szanowny wodolejco, lepiej napisz jedno zdanie ale na temat a nie dziesiątki a żadne niczego nie wnosi.

Najnowsze wpisy