Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Jest szansa na niewielką poprawę

Jest szansa na niewielką poprawę

Money.pl / 2009-10-16 07:25
Komentarze do wiadomości: Jest szansa na niewielką poprawę.
Wyświetlaj:
JX / 91.193.160.* / 2009-10-18 13:30
Ciekawy artykuł o dolarze:
"Państwa arabskie nad Zatoką Perską w porozumieniu z Chinami, Rosją i Francją potajemnie wprowadzają nowy porządek świata, za pomocą wykluczania dolara amerykańskiego z transakcji kupna-sprzedaży paliwa. Pisze o tym Robert Fisk, 6go października, 2009, w piśmie „The Independent.”
Plan wprowadzenia „koszyka kilku walut” jako waluty rezerwowej na miejsce dolara jest głęboką rewolucją finansową na Bliskim Wschodzie. W nowym „koszyku walut” ma być japoński jen, chiński juan, euro, złoto, oraz nowa waluta planowana przez Radę Współpracy reprezentantów Arabii Saudyjskiej, Abu Dhabi, Kuwait’u, i Qatar’u.
Odbyły się już tajne spotkania ministrów finansów i prezesów banków centralnych w Rosji, Chinach, Japonii i Brazylii, żeby sprecyzować system transakcji według nowego planu, który ma na celu nie wycenianie paliwa w dolarach. Bankierzy państw arabskich nad Zatoką Perską, w Chinach i w Hong Kong’u potwierdzają ten stan rzeczy.
Wydarzenia te spowodowały nagły wzrost wartości złota oraz na przestrzeni najbliższych dziewięciu lat ma mieć miejsce postępowe usuwanie rynkowych transakcji w dolarach na rzecz nowej waluty rezerwowej. Nic dziwnego, że kurs wymienny dolara poważnie spadł z powodu projektowanych zmian w międzynarodowym wycenianiu paliwa.
Cena złota rośnie w oczach do rekordowego poziomu, a dolar spada w obliczu ujawnienia tajnych dotąd planów, wprowadzenia nowej waluty rezerwowej w kupnie-sprzedaży paliwa. Nawet w ONZ mówi się, że dolar powinien stracić swoją uprzywilejowaną pozycję, jako waluta rezerwowa na światową skalę.
Szerzą się podejrzenia, że prezydent Obama naumyślne nie broni wartości dolara, ponieważ dewaluacja dolara ułatwiłaby spłaty astronomicznych długów spowodowanych przez amerykański szwindel na trylion dolarów i wynikły z tego szwindlu gospodarczy kryzys światowy. Mamy do czynienia z finansową rewolucją o wielkim znaczeniu politycznym".
Całość tu: http://tnij.org/emj5
tadeusz214 / 2009-10-18 09:15 / Tysiącznik na forum
Witam bebe raz jeszcze już jako zalogowany . . zrobiłem to tylko dla Ciebie . . :))))
bebe / 2009-10-18 09:32 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
chyba nie dla mnie...;-)))..- bo uwazam, że zrobiles to przede wszystkim dla SIEBIE...;-)))
ale witaj już w jednym wcieleniu...- to dla mnie zrobiłeś /poniekąd dla siebie również......aleee...- odczyt Ciebie bedzie wiarygodniejszy...;-)))
pozdrawiam wobec tego "przypominacza = tadeusz 214"...;-)...no to działaj na forum...;-)))
tadeusz214 / 2009-10-18 09:35 / Tysiącznik na forum
lubię pożartować czasem . . oczywiście, wszyscy robimy dla siebie ale powinniśmy czasem pomyśleć o innych . . wtedy i nam będzie lepiej . . :)))
bebe / 2009-10-18 09:47 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

czasem pomyśleć o innych . . wtedy i nam będzie lepiej . . :)))

------------------------

podobami sie..;-)
rafcio555 / 94.254.185.* / 2009-10-18 09:25
tadek :D
rafcio555 / 94.254.185.* / 2009-10-18 09:29
Tadek niepotrzebnie sie ujawniałeś teraz juz nie będą z Tobą gadać ;) znowu musisz zmienić nick ;)
tadeusz214 / 2009-10-18 09:30 / Tysiącznik na forum

2009-10-18 09:29:03 | 94.254.185.* | rafcio555
Tadek niepotrzebnie sie ujawniałeś teraz juz nie będą z Tobą gadać ;) znowu
musisz zmienić nick ;)

czy aż tak się skompromitowałem ???
rafcio555 / 94.254.185.* / 2009-10-18 09:34
Tadek czy jesteś trzeźwy czy pijany ja Cie zawsze lubie :)
tadeusz214 / 2009-10-18 09:38 / Tysiącznik na forum
już kilka dni nie piję . . :D
tadeusz214 / 2009-10-18 09:37 / Tysiącznik na forum
. . mało tego . . Ty zawsze mnie rozpoznajesz, choćbym nie wiem pod jakim nickiem tu wszedł . .
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-18 08:38
Granie na emocjach nie jest czymś nowym . . strach, panika, entuzjazm są wywoływane celowo dla osiągnięcia wysokich zysków, przez spekulantów . .
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-18 07:52
Nie będzie żadnej zwały ani od poniedziałku, ani od wtorku . . będą małe przetasowania . .
niektóre spółki nie mają siły rosnąć i z nich się zaczną wycofywać . . są też takie spółki, które zaczną wreszcie rosnąć . .będzie spokojnie . . boczny wiaterek . .
http://www.youtube.com/watch?v=sA7lURtsNnU&feature=player_embedded#
anonim_03 / 2009-10-18 09:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rewelka :-)))
bebe / 2009-10-18 08:02 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
mam podobne zdanie......- przypominacz-u...-)))
witam niedzielnie o poranku...;-
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-18 08:12
witam . . link który wkleiłem pokazuje dobitnie w jaki sposób można działać na emocje . .
każdy niedoświadczony inwestor powinien to obejrzeć i mieć tego świadomość . . :)))
bebe / 2009-10-18 08:17 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobra.....otworzę i zaryzykuję od niezalogo...;-)
bebe / 2009-10-18 08:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tak.....znam, już ktoś zapodał niedawno na forum...;-)
warte wysłuchania.....;-))))))
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-18 08:35
tak wkleiłem to po raz drugi dla przypomnienia . . niech sobie obejrzą tacy jak Ken, Bessior, Longtern, rzeźnik . . i im podobni . . i niech swoje wpisy skonfrontują z tym filmikiem . .
bebe / 2009-10-18 08:45 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Kena /tego rasowego../.....akurat w tym wypadku bym mogła obronić, ponieważ.....- .to On m.in w swoich postach "wyśmiewał" działanie banków...i ich pracowników...;-)
ujawiał procedury "działania" finansowego...;-)
aleee... już z wizjami końca świata - finansowego....z nim i mu podobnym się nie zgadzam...;-)
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-18 08:48
oni wszyscy mają wiele racji ale sposób w jaki to robią nie bardzo mi się podoba . .
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-18 08:50
często opierają się na faktach, ale są one tendencyjne i pokazują te złe strony gospodarki, tak jak by tej dobrej nie zauważali . .
bebe / 2009-10-18 08:56 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

2009-10-18 08:50:23 | 89.228.23.* | pszypominacz
często opierają się na faktach, ale są one tendencyjne i
pokazują te złe strony gospodarki, tak jak by tej dobrej nie
zauważali . .

----------------------

tak......i to jest to jedno z prawd forumowych.../ opcja buntu forumowego dla takich działań i skorzystanie ze "zgłoś do usunięcia..."...;-)
- tą tendencję należy konfrontować...;-)))
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-18 09:05
osobiście nigdy nie skorzystałem z opcji "zgłoś do usunięcia" . . po pierwsze, że każdy może odczytać używając opcji "kliknij tutaj" , a jeśli dostanie bana na godzinę to nic nie zmienia . .
uważam, że tylko rzeczowa dyskusja wnosi jakieś wartości . . i dobrze, że są tacy co mają odmienne zdanie . .
bebe / 2009-10-18 09:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
wiem "przypominaczu".....- tak a propo...- dobry masz nick...;-)...dobrze będzie, ja się zalogujesz i utrzymasz ten sposób podejścia do sprawy..;-))))..nie mowiąc o

tacy co mają odmienne zdanie
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-18 09:13

2009-10-18 09:09:07 | bebe [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
wiem "przypominaczu".....- tak a propo...- dobry
masz nick...;-)...dobrze będzie, ja się zalogujesz
i utrzymasz ten sposób podejścia do
sprawy..;-))))..nie mowiąc o

tacy co mają odmienne zdanie

stały nick mam "tadeusz214" . . czasem się na nim loguję . . ale nie zawsze czuję potrzebę by się logować . . :)))
bebe / 2009-10-18 09:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
skoro masz taka poterzebe...albo i nie...- to Twój wybor...;-)))
jednak dużo piszesz...przynajmniej ostatnio, więc bawienie się w zalogowanie i wylogowanie..- strata czasu...- jak dla mnie...;-)))..poza tym...wszystko co piszesz na forum stanowi Twój wizerunek...;-)))....-
stały nick mam "tadeusz214"

---------------------------

szczerze napisałeś swoje "ja"...;-)...- to nie widze potzreby chowania się już pod niezalogowanym nick- iem..;-)))..- ale to moje zdanie...i nie musisz się z tym zgadzać.....a tym bardziej - sugerować...;-))))
tadeusz214 / 2009-10-18 09:25 / Tysiącznik na forum
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
bebe / 2009-10-18 08:18 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
oczywiście witam...;-)
szaraowca / 2009-10-17 21:34
1)jak Wam sie wydaje co będzie dalej z KGHM wzrost czy ostra redukcja?
2)w co teraz warto zainwestować ?
szymon / 2009-10-17 21:37 / Uznany Gracz Giełdowy
kup PEGAS, mega zyski nadchodza.
Z wig20 tylko TVN polecam, przychody z reklam rosna wiec beda profity. Wig5 olac, to to samo co kontrakty.
janlew / 2009-10-18 09:52 / portfel / Tysiącznik na forum

Z wig20 tylko TVN polecam, przychody z reklam rosna wiec beda
profity.


TVN fajny, mocno go obserwuję i nawet trochę mam, ale raczej trochę niż więcej bo drogi..... C/Z aż 27 a C/WK aż 4. Oznacza to, że biorąc współczynnik zysku jako odwrotność C/Z w tej chwili z akcji otrzymujemy tylko 3% tzw. gwarantowanego zysku w przyszłości na mocy ceny w stosunku do aktywów. To nawet mniej niż aktualna rentowność polskich bonów skarbowych, która wynosi 5%.

Poza tym TVN jest dość mocno zadłużony, czego nie ukrywa niepokojąc się tym w swych raportach, i zadłużenie to rokrocznie przyrasta. Zadłużenie większe od kapitału własnego (choć już nie tak jak w 2005, gdzie zadłużenie całkowite stanowiło aż prawie 3-krotność kapitału własnego; teraz tylko je trochę przekracza) a od rocznych przepływów netto aż 28 razy (oznacza to, że spółka potrzebowałaby aż 28 lat na spłatę zadłużenia z tego co ma w kasie na koniec każdego roku). Zadłużenie krótkoterminowe też nie wygląda dobrze: stanowi prawie dwukrotność aktywów obrotowych a tymczasem wedle standardów zdrowej księgowości nie powinno być już większe niż zaledwie ich połowa. Z kolei całkowite zadłużenie to aż 4-krotność aktywów obrotowych a tymczasem w ogóle nie powinno przekraczać ich dwukrotności. Itd.

Poza tym spółka bez przerwy generuje straty na działalności inwestycyjnej: widać tu niewypał jakim było wejście w platformę N, która jak na razie ciągnie TVN w dół jak kamień na szyi. TVN wydał mnóstwo kasy na tę jak na razie mocno nierentowną inwestycję, która bez przerwy tylko pożera zysk. No i na działalności finansowej też widać straty - aż 3 razy w ciągu ostatnich 5 lat.

Niepokojące są niejasności związane bardziej z głównym akcjonariuszem TVN jakim jest ITI: wycofanie z giełdy w Luksemburgu, brak przejrzystości w raportach, a także kontrowersyjne wypowiedzi Wejcherta. Poza tym czystki w zarządzie, wywalenie 6 z 10 dyrektorów też nie wygląda i nie rokuje dobrze. Coś tam mocno śmierdzi.

Na dodatek w sierpniu b.r. z funkcji wiceprezesa zarządu zrezygnowała Karen Burgess, odpowiedzialna w spółce za sprawy finansowe, administracyjne oraz sprzedaż. Odszedł filar firmy, wielkokrotnie nagradzana dyrektor finansowa, której sprawozdania wygrywały konkursy na najlepsze raportowanie, jedna z 50 "najbardziej wpływowych kobiet w Polsce". To też niepokoi a na pewno stanowi mocną stratę na finansowym wizerunku firmy. Teraz może już nie być to tak dobra finansowo spółka jak kiedyś.

A przeszłość wyglądała właśnie nieźle. ROIC rok do roku rósł powyżej 10%, NOPAT też wyglądał nieźle. Kapitał własny solidnie przyrastał rok do roku (24%). Tak samo przychody (aż 36%), przepływy netto (28 %).

Generalnie spółka prezentuje się nieźle, ma markę, renomę itd. Ale nie można się oprzeć wrażeniu, że czyni to zbyt dużym kosztem, zbyt wielkiego zadłużenia, czy wchodzeniem na siłę w nierentowne inwestycje. Spółce jej sukces uderzył do głowy na zasadzie wody sodowej i mocno ryzykuje tańcząc po prostu na linie. No i podkopuje własne filary (pozbywa się ludzi odpowiedzialnych za jej sukces). A to oznacza, że w razie jakichś trudności natychmiast popadnie w mocne tarapaty z jakich się nie wygrzebie (wystarczy, że jakiś wierzyciel zażąda spłaty już i tak ogromnych i wciąż rosnących długów w trybie natychmiastowym). A to oczywiście będzie oznaczać mocny spadek kursu jej akcji, tym bardziej, że kurs ten jest już też mocno zawyżony w stosunku do jej wyników a rynek zawsze wcześniej czy później w końcu i tak wyceni wszystko zgodnie z wartością (choć okresowo mu odbija to na dłuższą metę ma 'wagę'). Przykładów bankrutujących firm jadących na pustym baku zawierającym jedynie opary dawnego sukcesu, marki i renomy mamy aż zanadto wiele, wystarczy spojrzeć na General Motors.

Generalnie TVN to spółeczka niezła, z niezłymi perspektywami i wynikami, choć okupionymi zbyt drogo. Jako, że woda sodowa uderzyła im do głowy, przy jednocześnie wciąż nie najgorszych wynikach księgowych, zalecałbym powolne dobieranie jej akcji (zwłaszcza na long-term) przy mocno wzmożonej ostrożności ze względu na wspomniane punkty zapalne. Siedzi ona na bombie i w każdej chwili może się okazać, że trzeba będzie ten papier po prostu wywalać. Tym bardziej, że już teraz jest mocno przydrogi względem tego co firma ma w księgach.

Choć czasem mam wrażenie, że niezłe wyniki TVN to raczej efekt jakichś sztuczek księgowych. Jeśli wyodrębnić z nich II kwartał tego roku to ewidetnie widać, że dzieją się tutaj cuda: zysk brutto jest większy od zysku operacyjnego, a w I kwartale zysk operacyjny był większy od zysku na sprzedaży. Rośnie banieczka w rubryce "Wartość firmy", która przekroczyła 1,7 mld złotych, a do tego jest jeszcze osobna pozycja "Marka" wyceniona na 779 mln złotych. jak widać sama marka nieźle podpompowała im bilans, choć to tylko towar prędzej wirtualny i można zresztą wyceniać go dowolnie. W razie jak spółka wpadnie w problemy wartość marki pęknie niczym bańka mydlana.

Spółka nie p
janlew / 2009-10-18 09:58 / portfel / Tysiącznik na forum
c.d.

Spółka nie pokazuje też pełnej prawdy związanej ze skalą problemów po wchłonięciu N-ki. Wartość księgowa w pół roku spadła z tego powodu z 1,6 mld do mniej niż 1,2 mld złotych, podczas gdy spółka wypłaciła tylko 200 mln zł dywidendy. Jak to wyjaśnić w kontekście tego, że w międzyczasie spółka przyniosła prawie 100 mln zł zysku netto? Coś tu jest ukrywane: z ponad 400 milionów tylko 200 poszło na dywidendę, zasiloną 100 mln zysku, więc gdzie się podziało pozostałe 300 milionów straty? Dużo tu niejasności, spółka jak widać balansuje na linie i wciąż ośmielona swoim sukcesem pozwala sobie na różne ryzykowne zagrywki. Więc trzeba ich bacznie obserwować bo sukces równie szybko może zamienić się w porażkę.
asdfasdf / 83.14.173.* / 2009-10-18 12:59
a skad ty to wszystko wiesz ?
janlew / 2009-10-18 13:26 / portfel / Tysiącznik na forum

a skad ty to wszystko wiesz ?


Wystarczy poczytać raporty spółek i śledzić info jakie spółka na bieżąco podaje sama o sobie.

Wiem, pewnie rzecz totalnie ci obca, jak widok palm dla Eskimosa.
asdfasdf / 83.14.173.* / 2009-10-18 17:28
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
janlew / 2009-10-18 21:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
rafcio555 / 94.254.132.* / 2009-10-17 22:21
trzymaj dawno taki tani nie był ;)
stara zacofana / 213.158.199.* / 2009-10-18 07:24
Witam myslicie ze nadeszła juz teraz ta duza zwała co nas tak strasza od paru miesiecy ,czy to tylko korekta dwa dni i potem dalej do gory//prosze napiszcie cos bo nie wiem czy uciekac czy przeczekac ,na giełdzie jestem od niedawna i cały czas mam tyły chyba musze sprzedac wszystkie akcje bo wszyscy strasza okropna zwała,zwała chociaz jej nie ma ale naprawde zaczynam sie coraz wiecej bac a to moje oszczednosci całego zycia
bebe / 2009-10-18 08:07 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cytat]
2009-10-18 07:24:03 | 213.158.199.* | stara zacofana

----------------------------------


nigdy nie wsadzaj oszczędności całego życia w giełdę ...- pani o nicku "stara zacofana"...;-)...- bo to zakrawa na hazart...;-( ...nie dziwie się ... - zacofania...;-([
bebe / 2009-10-18 08:25 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
hazart = miało być hazard...
????? / 89.228.23.* / 2009-10-18 08:05

2009-10-18 07:24:03 | 213.158.199.* | stara zacofana
Witam myslicie ze nadeszła juz teraz ta duza zwała co nas tak strasza od
paru miesiecy

po takim tekście widać, że faktycznie jesteś zacofana ponieważ od paru miesięcy to tylko rośnie wig20 i na żadną zwałe się nie zanosi
szymon / 2009-10-17 21:29 / Uznany Gracz Giełdowy
"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że prawie 27,5 mln złotych wydał rząd na doradców w sporze z Eureko o PZU. Ponad trzy czwarte tej sumy pochłonęły honoraria prawników. Od 2003 roku Skarb Państwa podpisał umowy z trzema kancelariami i dwoma prawnikami.


troche slaby zawod wybralem, trzeba bylo isc na prawo. Oni dobra kase zarabiaja. Standardow kancelaria bierze 600 zl za godz pracy dla klienta.
rzeź ostateczna / 85.222.87.* / 2009-10-17 21:27
ale to tąpnie od poniedziałku
tomtay / 2009-10-17 20:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i gdzie Tomala oraz Flugowski,
Szymoniades Modliszencja i Barakuda też widze się zapodziawszy
przy sobocie, Anonim tylko pewnie gdzieś przyczajony kuka cichcemna forum :))
TOMOK / 2009-10-17 21:17 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć...browarki mi się kończą i w niepokoju jestem :-)
Pozdrawiam
szymon / 2009-10-17 21:12 / Uznany Gracz Giełdowy
wlasnie wpadlem a tu nudy
nawet JB nie pisze, chyba poszedl panienki podrywac po wczorajszej dyskusji :)
;)))) / 89.228.23.* / 2009-10-17 16:35
http://www.youtube.com/watch?v=sA7lURtsNnU&feature=player_embedded#
Amigo11 [SAMA PRAWDA] / 62.141.58.* / 2009-10-17 15:52
Karabin AK-47 dwa granaty, komputer i mina przeciwczołgowa - to nagrody, jakie otrzyma 17-latek, który wygrał, zorganizowany przez ugrupowanie islamskich rebeliantów al-Szabab na południu Somalii, konkurs wiedzy o Koranie i recytowania jego wersetów - poinformowała agencja Reutera.
22-letni zdobywca drugiego miejsca w konkursie przeznaczonym dla chłopców w wieku 10-25 lat otrzyma już tylko kałasznikowa i amunicję. Na ceremonii rozdania nagród rebelianci pouczali rodziców, iż powinni pozwolić swoim pociechom uczyć się obsługi broni i walki z wrogiem.

W trwającym od 18 lat konflikcie w Somalii rebelianci z al-Szabab i Hizbul Islam walczą ze wspieranym przez ONZ rządem Szejka Szarifa Ahmeda.
Amigo11 [SAMA PRAWDA] / 145.100.100.* / 2009-10-17 14:28
Oj leszcze lescze niezła dyskusja wczoraj była!!
HEHEHE. Chociaż i tak to lepsze niż jak łorren ze stróżówki nadaje że na lokacie jak ma się bańke dostaje się 18%.
Ja w tym czasie spokojnie podliczałem zyski z eLek na Złocie i eSek na DOLARZE, jednocześnie planując co zrobię z kaską z BYTOMia!!!

Widze dwie drogi dla JB na forum, albo jego twórczość się jeszcze zaostrzy (zacznie wrzucać więcej swoich fot na forum, wrzuci swoją matkę ojca byłą "Dziewczynę" itp tak jak to kiedyś jeden zaczął robić na PARKIECIE) albo zniknie(ze szkodą dla forum z zyskiem dla siebie)
szymon / 2009-10-17 21:12 / Uznany Gracz Giełdowy
2009-09-25 14:08:32 | | Amiko11
Jak ustawiałem zlecenie to pisałem że stop na 998. Wywaliło mnie już jakiś czas temu co nie zmienia faktu że GOLD-> 1500

podliczałem zyski z eLek na Złocie i


cos z tym goldem krecisz
rafcio55 / 2009-10-17 14:37 / Tysiącznik na forum
Nie marnuj czasu na pisanie.... siorbaj Bytom ;D
yuio / 79.184.174.* / 2009-10-17 11:09
Wojenna wystawa szarga dobre imię Polek

"Nasz Dziennik": W szwedzkim miasteczku Lund zorganizowano kontrowersyjną wystawę poświęconą losom więźniarek obozu koncentracyjnego w Ravensbrueck. Wywołała ona sprzeciw mieszkających tam Polaków, według których zawarte w ekspozycji treści są niezgodne z prawdą i szargają dobre imię polskich więźniarek.
"Nasz Dziennik" wyjaśnia, że niezgodnie z prawdą na pamiątkowej tablicy nazwano Polki przetrzymywane w Ravensbrueck więźniarkami politycznymi, podczas gdy były one cywilami. "Według Konwencji Genewskiej, cywil to nie ten, który idzie biernie do gazu, ale ten bez munduru i bez broni w ręku" - podkreśla w rozmowie z gazetą Jerzy Więckowski ze stowarzyszenia "Polonia Lundensis". Obóz w Ravensbrueck nazywany jest też obozem pracy, a nie obozem koncentracyjnym.

"Nasz Dziennik" pisze, że wcześniej pojawiły się informacje, że polskie więźniarki były głównie kryminalistkami i prostytutkami, jednak dzięki interwencji polskiej społeczności zmieniono tablice informacje.

Gazeta podkreśla, że polskie MSZ nie zamierza interweniować w sprawie wystawy. Powód: nie chce "ingerować w przestrzeń wolności artystycznej".


przestrzeń wolności artystycznej

Tyle dla Donka i Radka znaczy historia Polski. Co to dla nich, najważniejsze żeby powyzywać się z prezydentem i pisem.. Co ich obchodzi, że Polacy są poniżani, najważniejsze żeby Donek został prezydentem i dalej pozwalał kolesiom pokroju Radzia załatwiać interesiki. Już Fotyga to było nieporozumienie, ale Radzio jest sto razy gorszy.
Jak długo nasz (nie)rząd zamierza włazić w dupę wszystkim dookoła (pewnie któRyś z kolesi ma fabrykę wazeliny).

Ministerstwo hańby.
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-17 09:10
Komunikat - są jeszcze do nabycia akcje PGNiG - w poniedziałek jeszcze promocja a potem to coraz drożej
brydzia / 2009-10-17 13:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
było widać na fixie 2 mln akcji na sprzedaży
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-17 13:42
te 2 mln to bardzo niewiele, nie wszyscy się załapią
szaraowca / 2009-10-17 11:27
no nie jestem taki pewien cy PGNiG poszybuje na razie mam zamrożone 25 000 w KGHM i nie wiem co oni świrują
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-17 13:55
zawsze jest lepiej kupować dobrą spółkę w dołku niż na górce . . bo każda spółka ma wzloty i upadki
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-17 08:59
Dla Tych co odbiegają od tematu jest forum " W wolnym czasie "
pszypominacz / 89.228.23.* / 2009-10-17 08:51
Przypominam Tym co zapomnieli - to jest forum "Giełda i inwestowanie"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy