Forum Polityka, aktualnościKraj

Jest zgoda w szpitalu w Radomiu

Jest zgoda w szpitalu w Radomiu

Money.pl / 2008-03-22 13:33
Komentarze do wiadomości: Jest zgoda w szpitalu w Radomiu.
Wyświetlaj:
jeszcze zdrowy / 80.50.237.* / 2008-03-23 23:51
Należy wprowadzic całkowity zakaz prowadzenia prywatnych gabinetów lek. lekarzom którzy
są na kontraktach w szpitalach.Albo szpital,praca,wyniki,dabra płaca albo prywatny
gabinet.Razem rodzi natychmiast możliwośc korupcji, oraz przenoszenia osiągnięc zespołu
lekarskiego na konto osobiste.
voland / 83.17.125.* / 2008-03-23 12:40
Tak czy siak lekarskie święte krowy trzeba od zaraz wyposażyć w kasy fiskalne w ich prywatnych gabinetach. To kolejna kasta, którą trzeba poddać czystej rynkowej weryfikacji z uwzględnieniem wszystkich obowiązków wobec państwa.
Liberał / 2008-03-23 12:52 / Bywalec forum
Jesteś voland prosty człowiek skoro nie potrafisz z szacunkiem do drugiego człowieka się odnieść. Takich "psów ogrodnika" w tym kraju jest mnóstwo więc zaproponuję wam pewne rozwiązanie. Macie możliwość Inicjatywy obywatelskiej w tym kraju. Zbierasz, już dobrze nie pamiętam, chyba 10 000 podpisów albo 100 000, i składacie projekt ustawy, który będzie zakładał obowiązek posiadanie kas fiskalnych w prywatnych gabinetach lekarskich. Proste, a nie trzeba nikogo obrażać. Wesołych Świąt
andowc / 83.30.92.* / 2008-03-22 15:55
Wprowadzić system czterozmianowy (4 zmiany po 6 godz.). W innych zawodach to się sprawdziło.
W tygadniu, 7 dni x 6 godz. = 42 godz. tydzień pracy, bez dyżurów. (oczywiście za większą pensję).
Co na to lekarze ?
Pacjenci mają dostęp 24 godzinny.
Operacje przebiegają 24 godz. na dobę.
Jest to system wykańczający, ale pożyteczny.
ojkoko / 2008-03-22 23:51
moze kota w tym systemie bym zoperował ale siebie? podaj mi jakiś kraj w którym ten rewelacyjny system działa i się sprawdził? ten system moze dotyczyć i np.anestezjologów ale tez nie wszystkich, chirurgów już raczej nie-człowiek to nie jest samochód, ktos musi zdiagnozować chorobę,podjąć decyzje o rodzaju zabiegu, kontrolować stan pooperacyjny itd., ciagłość opieki nad chorym jest potrzebna -nie życzę Ci andwc byś leżał w szpitalu i miał co 6 godz. innego lekarza prowadzącego-
nawet Hameryce .. :)
ojkoko / 2008-03-22 13:33
uchwalona w sierpniu 2007 ustawa (głosami PO) o czasie pracy lekarza ,ogranicza ten czas jak innym pracownikom do 48godzin tygodniowo. Tzw opt-out czyli DOBROWOLNA zgoda na pracę do 78godz.tygodniowo nie moze podlegać żadnym naciskom i wymuszaniu. Od stycznia było wiadomo iz w Radomiu nalezy przyjąć więcej pracowników lub POPROSIC dotychczasowych o zgodę na wydłuzony czas pracy.
Dyrekcja, wojewoda i ministerstwo zdrowia wybrały drogę szantażu i wymuszenia ( grozby zamkniecia oddziałów, wyrzucenia z pracy, kłamstwa w mediach) Instytucje te łamały i łamia nadal prawo czym powinien zająć się prokurator i krajowy inspektor pracy. Swoją drogą opisywany 20% dodatek nocny
naktóry "zgodziła" się dyrekcja jest zapisany w kodeksie pracy i niewypłacanie go jest przestepstwem.
Czy doczekamy się czasów gdy chociaż administracja rzadowa będzie przestrzegać nota bene uchwalonego przez siebie, prawa?
qqq2 / 83.24.142.* / 2008-03-22 14:12
Ale o co chodzi. W Polsce mamy więcej łóżek szpitalnych na 1000 mieszkańców niż w słynących z dobrej służby zdrowia Niemczech. Kraju naszego nie stać na utrzymywanie takiego przerostu więc część szpitali należałoby zamknąć. A jak jeszcze nie ma chętnych do pracy, to tym lepiej. To w socjalizmie było tak że pracę się miało raz na całe życie. Lekarze żadnych gwarancji zatrudnienia nie mają.
ojkoko / 2008-03-22 23:45
niestety kłamiesz celowo albo jesteś po prostu niezbyt rozgarnięty- według WHO w Niemczech są
84 łozka na 10 000 mieszkańców a w Polsce 53- czyżby WHO się myliło ? Ilość głupot i kłamstw wypisywanych w prasie i na forach internetowych przeraza, ale czy to moze dziwić jezeli obecni minister
i wiceministrowie zdrowia nie wiedza albo udaja ze nie wiedzą czym kierują i chyba celowo opowiadają
rózne dyrdymały nie wstydząc sie nikogo?
Liberał / 2008-03-22 21:50 / Bywalec forum
Chodzi o to, żeby nie łamać PRAWA. Lekarze mają zagwarantowane 48 godzin tygodniowo i należy tego przestrzegać albo podpisać z nimi osobne umowy i koniec. Najgorsze jest to, że te bencwały na wiesjkiej podnoszą larum, że lekarze są źli bo nie chcą robić nadgodzin (darmowych). Nie znam nikogo, kto by chciał (nie tylko lekarze ale i każde inne grupy zawodowe).
Wszyscy mówią tylko o przysiędze Hipokratesa. Czy ktoś zadał sobie choć trochę trudu i przeczytał i w całości?? Jest taki punkt, iż za swoje porady lekarskie, będzie dostawał godziwe wynagrodzenie. O tym się nie mówi. Do namysłu wszystkim.
kot8 / 79.186.78.* / 2008-03-23 19:16
Lekarzom dałabym zamiast skalpela łopatę , żeby się wreszcie nauczyli ciężkiej pracy, poszłam kiedyś do lekarza, nie byłam zarejestrowana, na korytarzu nie było ani jednego pacjenta, ale Pani w rejestracji stwierdziła że skoro nie jestem zarejestrowana to nie mogę być przyjęta, w tym dniu, bo Pani doktor czeka na samochód, który ma zawieść ją do szpitala na konsulatecje, była godzina 16.30 a lekarka w tym dniu przyjmuje do godziny 18.00. Pytam się więc na co idą pieniądze z naszych składek zdrowtnych, chyba na to żeby opłacać pojazd Jaśnie Pani doktor która własnym samochodem lub autobusem dojechać do szpitala nie może ,za poza tym należy zadać pytanie dlaczego te konsultacje odbywają się kosztem pacjentów przychodni, kto wie może Pani doktor bierze jeszcze podwójne wynagrodzenie,ja osobiście to rozpędziłabym tych rzeźników do normalnej pracy a jak się nie podoba to won do białych niedźwiedzi
ojkoko / 2008-03-23 22:02
rozumiem że tą łopatą mieliby cię operować zamiast skalpelem?-wysmienity poysł!!!!!!
kotka / 79.186.78.* / 2008-03-23 19:14
Lekarzom dałabym zamiast skalpela łopatę , żeby się wreszcie nauczyli ciężkiej pracy, poszłam kiedyś do lekarza, nie byłam zarejestrowana, na korytarzu nie było ani jednego pacjenta, ale Pani w rejestracji stwierdziła że skoro nie jestem zarejestrowana to nie mogę być przyjęta, w tym dniu, bo Pani doktor czeka na samochód, który ma zawieść ją do szpitala na konsulatecje, była godzina 16.30 a lekarka w tym dniu przyjmuje do godziny 18.00. Pytam się więc na co idą pieniądze z naszych składek zdrowtnych, chyba na to żeby opłacać pojazd Jaśnie Pani doktor która własnym samochodem lub autobusem dojechać do szpitala nie może ,za poza tym należy zadać pytanie dlaczego te konsultacje odbywają się kosztem pacjentów przychodni, kto wie może Pani doktor bierze jeszcze podwójne wynagrodzenie,ja osobiście to rozpędziłabym tych rzeźników do normalnej pracy a jak się nie podoba to won do białych niedźwiedzi

Najnowsze wpisy