Forum Forum inwestycyjneFundusze

jeszcze o kosztach inwestowania

jeszcze o kosztach inwestowania

max1224 / 2008-05-23 00:22
kapitał wpłacony przez klienta w tym wypadku moje skromne oszczędności = 100%wartość portfela po odliczeniu kosztów czyli wszelkich poniesionych opłat (jak kto woli wartość portfela netto) = 133,82%
opłaty poniesione w tym czasie 1,56% wartości portfela
dla zobrazowania jeśli kapitał wynosi 100zł to oznacza że zarobiłem od początku roku 33zł82gr +2zł09gr które oddałem jako opłatę za 5 miesięcy zarządzania a czy to dużo? odpowiedzcie sobie sami
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-05-23 00:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak dobrze kojarzę, to Skandia jest Twoim narzędziem inwestowania. Jeśli tylko robisz z tego dobry urzytek, to czemu nie. Ja akurat preferuję bezpośrednie inwestycje (mam częśc środków w Aegonie, który uważam za bardzo drogi i nieskuteczny z uwagi na bardzo długi czas realizacji zleceń), głównie z uwagi na to, że jako pracownik dystrybutora nie płacę prowizji. Poza tym, nie mieszam aż tak często w portfelu, żebym potrzebował tak drgiego "parasola".
max1224 / 2008-05-23 00:38 / Tysiącznik na forum
do czerwca 2006 byłem klasycznym śpiochem jak mnie rąbnęło przy korekcie prawie 30% postanowiłem coś z tym zrobić by się nie dać no i w mojej ocenie można się w czasie dekoniunktury fajnie obronić pod warunkiem posiadanie dobrego narzędzia a skandia się sprawdza przynajmniej mi no i oczywiście znam paru (kilku na tym forum też) którzy robią z niej dobry użytek czasem wbrew zasadom inwestowania ważne że skutecznie
miki3d / 2008-05-23 00:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No cóż. Ja sobie podzieliłem swoje inwestycje na 3 kanały (nie liczac gotówki).
- Aegon (tylko polskie fundusze, bo nic innego sensownego tam nei ma)
- rachunek maklerski (pojedyncze spółki, certyfikaty na ropę, złoto, funudsze zamknięte)
- Xelion (fundusze zagraniczne).
Ten pierwszy ruszam czasami, zgodnie z trendami, tym drugim mocno spekuluję, ten trzeci kupuję i trzymam miesiącami, czasem robiąc nieznacze zmiany.
max1224 / 2008-05-23 00:57 / Tysiącznik na forum
no i jak Cię znam ( po wypowiedziach na forum ) to też dobrze na tym wychodzisz
postawiłem na skandię ze względu na wygodę obsługi, zestaw funduszy czas realizacji operacji koszty w sumie nie takie duże może i gdzieś jest taniej ale wolę dopłacić za jakość
często zmieniam ale wydaje mi się że z głową choć może mi się tylko wydawać;-))
miki3d / 2008-05-23 01:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Raz jest lepiej, a raz gorzej. Ale Aegona nie mogę osądzać o wygodę obsługi. Czas realizacji zleceń jest tak nie jasny, że uniemożliwia jakikolwiek timing. Ale mnie zniechęca do wykonywania szybkich działań. No i mój portfel Aegona jest ułomny nawet w sotosunku do bezpośrednich klinetów tej firmy. Mój Aegon został przygotowany tylko i wyłącznie, specjalnie dla klientów Citibanku - dlatego działa kijowo, a paleta funduszy jest mierna.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy