Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jeżeli ktoś oczekuje, że już w przyszłym roku zostaną obniżone podatki może się mocno zdziwić. Jesienny termin wyborów ogranicza praktycznie do minimum jakiekolwiek zmiany w systemie fiskalnym.

Jeżeli ktoś oczekuje, że już w przyszłym roku zostaną obniżone podatki może się mocno zdziwić. Jesienny termin wyborów ogranicza praktycznie do minimum jakiekolwiek zmiany w systemie fiskalnym.

Wyświetlaj:
gucio / .* / 2005-09-15 17:35
Gdyby tutaj chodziło tylko o te diety poselskie, to ostatecznie można by je im przydzielić awansem - coś w rodzaju odprawy. Ale tu chyba chodzi o coś więcej.
Chciałbym się mylić / .* / 2005-09-11 17:29
No i dobrze bo jak POPiS się dobierze do władzy to da nam taki popis swoich umiejętności i kompetencji, że premier z Łodzi to bedzie pryszcz w porównaniu z premierem z Krakowa.
Juras / .* / 2005-09-07 23:08
Naobiecują , a póżniej zrzucą wszystko na komunę , że nie wyszło , bo 50 lat ich rządów.... Skąd my to znamy?
fac / .* / 2005-09-07 21:00
Jeżeli ktoś oczekuje, że w ciągu najbliższej kadencji gruntownie zmieni się system podatkowy, grubo się myli.Prawda jest taka, że PO chce dobrze zrobić, ale PiS mu na to nie pozwoli, bo oczywiście chce "dobra obywateli" i nie pozwoli ich strzywdzić piętnastoprocentowym VATem (jakby był on tak na prawdę straszny)
mir / .* / 2005-09-21 15:50
Dobrze zrobić tym, co i tak mają dobrze. Podatek liniowy jest-CIT.Korzystają z niego nieliczni najbogatsi, bo jest to dla nich korzystne.Innni prowadzący działalność gospodarczą nie zdecydowali się na niego bo by stracili, tak jak stracą przy 3razy 15%.
Liberał przez duże L / .* / 2005-09-07 19:23
To swinie przy korycie zrobia znacznie chetniej. Bedą sobie mogli przykleic na gęby hasła, że dla dobra Polski przesuną wybory na wiosne, nażrą się pół roku dłużej, a przy okazji zrobią coś naprawdę pożytecznego.
jliber / .* / 2005-09-07 17:44
PO będzie potrzebowało dużo czasu na ułożenie się z socjalistycznym PiS który będzie blokował wszelkie sensowne usprawnienia podatkowe, podobnie jak kiedyś AWS.
rafal wojcikowski / .* / 2005-09-07 15:07
a poza tym warto w tym miejscu dodać : - a czy ja to wina ze wybory nie odbyły sie na wiosnę ???czy czasem nie aby czerwonych krasnali i tego z nich największego Koszałka - Belwederka ???
rafal wojcikowski / .* / 2005-09-07 14:57
jest na to rada :)wystarczy zmienic kształt roku fiskalnego - np. od wrzesnia do wrzesnia wowczas rok 2006 bedzie przejsciowy - 8 miesieczny a juz od wrzesnia zmiany :)i zdaje sie takie są plany :)pozdrawiam
darson / .* / 2005-09-07 11:55
He, he. Brawo autor. Nareszcie jakiś trzeźwy głos w tym zgiełku przedwyborczej paplaniny polityków.Skwituję krótkim cytatem:"Chciałoby się wielkich rzeczy a tu pospolitość skrzeczy."Ukłony dla autora, z którego tekstami nie zawsze sympatyzowałem. Mam też trochę podobnych spostrzeżeń.
DARWIN / .* / 2005-09-08 09:42
jak dla mnie artykuł jest słabiutki. Płyciutki. Brak w nim konkretów. Lakoniczny. Myślę, że fachowca z serwisu internetowego stać na więcej.
darson / .* / 2005-09-09 10:21
Sądzę, że autorowi chodziło o zwięzłe zwrócenie uwagi na fakt, że większość deklaracji polityków ma się nijak do rzeczywistości, w której ich zapowiedzi raczej są nie do zrealizowania choćby ze względów formalnych, a nie na amnezję czy złą wolę polityków. Dlaczego więc mówią to co mówią?Po pierwsze, bo elektorat chce to słyszeć. Po drugie, bo ich wiedza jest tak mizerna, że często nie zdają sobie sprawy ze skutków prawa, które sami stanowią.Każdy może obiecywać, że od przyszłego roku szkolnego wszystkie dzieci dostaną podręczniki. Trudniej będzie im powiedzieć kto za te rozdawane podręczniki zapłaci. I myślę, że było intencją autora wykazanie, że większość polityków to pleciugi, u których niekompetencja idzie w parze z nadmierną gadatliwością.
Wapniak / .* / 2005-09-12 17:50
Z jednym zastrzeżeniem: Zdają sobie doskonale sprawę ze skutków stanowionego przez siebie prawa! Inaczej by tak kurczowo się nie trzymali koryta i z niego pierwsi nie korzystali. Przykładów chyba nie trzeba podawać!?...A z drugiej strony czemu się dziwić skoro karuzela "wybrańców" kręci się już tyle lat. Kombatantom i ich spadkobiercom obu opcji /wiecznie żywym/ pomieszało się już w głowach...Nieposkromiony i bezkarny apetyt ciągle rośnie a źródełko powoli wysycha...Więc coś trzeba gadać...

Najnowsze wpisy