Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jeżeli nie zlikwidujemy ubezpieczeń finansowych, czeka nas katastrofa

Jeżeli nie zlikwidujemy ubezpieczeń finansowych, czeka nas katastrofa

Wyświetlaj:
Wiktor / 212.180.147.* / 2006-02-23 08:50
Witam,
Zawodowo zajmuję się ubezpieczeniami finansowymi takimi jak gwarancje (zapłaty wadium, należytego wykonania) oraz ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Tytuł pana artykułu mnie pana zaciekawił lecz nie znalazłem w nim nic co ma związek ze znanymi mi ubepieczeniami finansowymi.
Jakiego rodzaju ubezpieczenia finansowe miał pan na myśli?
Pozdrawiam
GAS / 62.29.253.* / 2006-02-07 09:09
Co za bzdura, uproszczony wzór na emeryturę wynosi 20 % średniej pensji + 1,3 % uśrednionej pensji (w stosunku do średniej krajowej) za każdy rok pracy. Jak z tego może wyjść kwota wyższa od pensji?... Świadczenia rodzinne stanowią ułamek powyższych, więc jak mogą być jeszcze wyższe?...
xyz / 212.76.33.* / 2006-02-07 08:23
SZANOWNY PANIE. Przystępując do pisania należy dokładnie ustalić pojęcia. NIECH Pan się zapozna z definicją "ubezpieczeń finansowych" i nie myli tego z innymi rodzajami ubezpieczeń o których Pan pisze.
Poza tym popełnia Pan ten sam błąd co większość tzw autorytetów - demografię traktuje Pan tak jak by postęp cywilizacyjny zatrzymal się na poziomie lat 60-tych, a nawet niech będzie 80-tych. Przecież dziś jeden człowiek robi czesto to samo co niedawno jeszcze kilku, a nawet kilkudziesięciu w niektórych przypadkach. Wzrost demograficzny dzisiaj - to produkcja bezrobotnych i tyle.
Do tego zjawiska należy podejść zupełnie po nowemu - obudźcie się i przestańcie czytać stare opracowania na te tematy. Trzeba iść z postępem także w demografii.
rafal wójcikowski / 83.14.76.* / 2006-02-07 09:19
1) ustalenie dfefinicji pojęcia - którego nie używałem - nie zaklnie rzeczywistości

2) postep cywilizacyjny zatrzymał sie ok 1920 roku - a przynajmniej znacznie zwolnił .... -

3) to prawda że obserwujemy stały wzrost wydajności pracy - ale mówienie o wzrście demograficznym jako o perodukcji bvezrobotnych jest bolszewią...

4) "postęp" w demografii oznaca w Pana przyopadku wymieranie :) - Rosja rozumim jest wybitnie postepowa
wiktor / 212.180.147.* / 2006-02-23 08:53
Ad 1) W tytule użył pan pojęcia ubezpieczeń finansowych
P__S / 156.17.85.* / 2006-02-07 08:59
Widze, ze panskie nowoczesne rozumienie swiata polega na odgrzewaniu dziewietnastowiecznych pogladow o organiczonej podazy pracy, gloszonych przez tych samych ludzi, ktorzy w imie troski o poziom zatrudnienia niszczyli maszyny parowe.

Do Pana Rafala: Mysle, ze kolejne socjalistyczne rzady rozwiaza problem ZUS zwiekszajac stopniowo "wiek emerytalny"

Najnowsze wpisy