Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Joseph Stiglitz: Światową gospodarkę czeka krach

Joseph Stiglitz: Światową gospodarkę czeka krach

Wyświetlaj:
panpikuś / 77.115.71.* / 2011-12-28 21:52
" wywiad z laureatem Nagrody Nobla, Josephem Stiglitzem " - tak na marginesie, nie było, nie ma i nie będzie Nagród Nobla z ekonomii. Ktoś, kto tak pisze lub twierdzi, że są takie nagrody to normalnie ćwierćinteligent.
A co do krachu to nie może być inaczej. Wcześniej ton światowej gospodarce nadawali PRODUCENCI - by coś produkować i to coś sprzedawać i zarabiać na tym to trzeba się dobrze na tym znać. Powtarzam, trzeba się dobrze na tym znać.
Od jakiegoś czasu gospodarką rządzą chciwi "bankierzy". Ci chciwcy umieją tylko dodawać i odejmować (zapatrzyli się w polskiego premiera?). Gdy wynik za mały to dodają wartości fikcyjne, uprawdopodobnione. Dla nich liczy się jedno: ile zarobią!
Przypomina mi to pewną nację z rejonu góry Synaj, wyznawców złotego cielca.
Dla nich liczy się tylko kasa, kasa, kasa.
ASAFAT / 77.114.78.* / 2011-06-06 13:38
obecnie mamy bańkę długu pieniądza papierowego prawie już nie ma to jak mają być oszczędności? wkrótce jak tak będzie to jeszcze się okaże, że banki które są największym dłużnikiem systemu są wypłacalne( no chyba, że bogaci rzucą się na bilon, pieniądz papierowy wtedy wszystkie banki upadną i stanie się jasne, że kreowały pieniądz bez opamiętania z chciwości której rozmiary przekraczają nawet rozmiary światowych długów).
Cezaryna / 2011-06-06 13:55
Przypomina mi to wypowiedzi specjalistów o tym kiedy upadnie Związek Radziecki!
HEH / 195.225.247.* / 2008-10-11 13:44
NO I CO TERAZ POWIECIE ??
DA-old / 195.225.71.* / 2008-01-18 16:42

Ekonomista uważa, że krach na światowej giełdzie jest absolutnie nieunikniony, nie wiadomo jedynie, kiedy nastąpi.


To jaj także proszę o Nobla. Mam takie zdanie od 15 lat!!! Urabianie inwestorów by pękli w nadchodzącym tygodniu i być może początku kolejnego. A dziać się na pewno będzie bardzo dużo. Oj . Zaboli... Ale to już końcówka. Kilka miesięcy będzie można pocieszać się wzrostami. I wtedy media ogłaszać będą powrót hossy.
Marqus / 79.187.251.* / 2008-01-18 12:57
giełdę może tak , ale nie gospodarkę. W końcu bez wirtualnych świadectw udziałowych da się żyć , a bez "jedzenia" nie.
ndn / 89.229.131.* / 2008-01-18 23:41
Giełda jest podstawą, jednak prowizje moim zdaniem powinny być dużo niższe. Największą kreatywnością wykazują się Chińczy co niedługo (8-12 miesięcy) będzie na pewno jasne dla wszystkich. Pisząc swego czasu o potrzebie obniżenia stóp w USA o 0,5 (było 0,25) liczyłem na pozostawienie ich w spokoju w Polsce - niestety ida w górę. Stany z pewnością sobie poradzą z tym kryzysem.
mechanizm finansowy / 2008-01-22 00:39 / Bywalec forum
A ja myślę, że wszystko będzie odwrotnie niż napisał ndn!

Najnowsze wpisy