Forum Polityka, aktualnościPolityka

Jurek: Opozycja łamie regulamin Sejmu

Jurek: Opozycja łamie regulamin Sejmu

Money.pl / 2006-08-23 09:19
Komentarze do wiadomości: Jurek: Opozycja łamie regulamin Sejmu.
Wyświetlaj:
Krycha / 83.23.247.* / 2006-08-23 20:22
Jasne :))):) Opozycja zawsze działa niezgodnie z prawem a Koalicja zawsze zgodnie. Juz raz to mielismy - Partia Przewodnia z wieczna racją . Wytrzymalismy 50 lat - teraz na pewno szybciej stracimy cierpliwośc. Zostały jeszcze 3 lata i znowu wybory. Rozliczymy z obietnic i nikt z nas juz nie da sie tak nabrac. A moze jednak!! Ludzie to barany, podatni na populizm. Nie maja włąsnego zdania, nie obserwują, nie czytaja.
Pozdrawiam
Jeszcze prawicowiec, ale juz mi wstyd
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-08-23 20:39
ale za co?!
PiSiory to żadna prawica!
jim / 194.116.193.* / 2006-08-23 20:19
gwałtu co się dzieje opozycja nie popiera koalicjantów, skandal na pochybel z nimi, objąć ich anatemą - na wszelki wypadek wyjaśniam iż kpię z zachowania jakie prezentuja panowie z PIS-u
wojcher / 2006-08-23 20:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Skoro każde głosowanie będzie powtarzane az do skutku to po co głosowania i w ogóle parlament. Rozgonić to towarzystwo a ustawy niech uchwala tylko PIS i Jurek
DA / 195.225.71.* / 2006-08-23 20:05
Głosowanie jest ważne, czyli się odbywa jeśli jest kworum. Gdy go nie ma nie ma też głosowania. Ale właśnie komuchom chodzi o sprawienia wrażenia, że bliźniacy zdominowali sejm...Mówiąc komuchy mam na myśli zarówno tych naturalnych (SLD), jak też kurki na wietrze (PSL) i malowanych czerwonych baronów (PO)...
Anty / 89.161.19.* / 2006-08-24 13:11
bo i zdominowali moherowo-fwszystowski pomiocie, otwórz oczy to już nie jest demokracja tylko podporządkowywanie demokracji swoim poglądom, już nie będę przytaczał powiedzinka o tym kiedy Kalemu jest dobrze...
sabinka / 83.6.224.* / 2006-08-23 16:47
Marsk Jurek już zapomniał jak kombinował aby nie udało sie uchwalić budżetu na czas. Tak przekładał terminy aż nastąpił bunt innych ugrupowań - w tym obecnych koalicjantów czyli LPR i Samoobrony. Jemu było wolno ale teraz innym już nie.
DA / 195.225.71.* / 2006-08-23 20:09
On jest Marszałkiem. Inni nie.
jim / 194.116.193.* / 2006-08-23 20:20
i co z tego , czy to marszałkowanie zwalnia z zasad etycznego zachowania
jim / 194.116.193.* / 2006-08-23 20:29
tak na marginesie drogi/droga DA w sprawach gospodarczych i społecznych to obecna koalicja jest najbardziej lewicowa z dotychczasowych rzadów po 89 roku i dla zachowania przynajmniej na forum zdrowego rozsadku proponują przestać używać określeń komuchy dla realiów 2006 roku, podział w RP na lewice i prawicę jest de facto związany z stosunkiem do kościoła a nie programu gospodarczego czy politycznego, w pozostałej części europy schematyzm podziału na lewicę i prawicę wiąże się z stosunkiem do podatków - zwiększenie to lewica a zmniejszenie to prawica (oczywiście jest to również pewne uproszczenie)
Mistral / 83.31.190.* / 2006-08-23 13:21
Ciekawa teza - komisja nie zachowywała się jak organ sejmu. Zapewne dlatego, że nie chciała bezkrytycznie przyjmować wniosków, które zgłaszało PiS. Robi się coraz ciekawiej - zapewne niebawem PiS wprowadzi poprawki w regulaminie sejmu, na mocy których marszałek Jurek będzie usuwał posłów niepokornych i wprowadzał na ich miejsce ludzi wskazanych przez premiera, bądź prezydenta. Najbardziej mnie zastanawia, dlaczego PiS tak skutecznie i tak długo prze do dyktatury i nikt, tak naprawdę, się temu nie przeciwstawia. Jeżeli nikomu to nie przeszkadza, to zróbmy referendum i oddajmy braciom Kaczyńskim pełnię władzy. Niech oni decydują, kto będzie posłem, radnym, ministrem, a nawet cieciem w palarni śmieci. Niech wydają wyroki i rozdają medale według swojego widzimisię. Niech przydzielają mieszkania, telefony, auta, żony i teściowe. Wówczas unikniemy niepotrzebnego nikomu załgania w polityce, bracia pełnię władzy dzięki, której staną się super skuteczni i będą mogli "szarpnąć cugle" (które nam ocvzywiście wcześniej nałożą na twarz), a my zyskamy wreszcie tanie państwo. Ja poproszę o 2 miliony euro, paszport i domek na Karaibach. Żonę i teściową wybiorę sobie sam. Pozdrko
Bernard / 83.30.71.* / 2006-08-23 17:27
Bo dyktatura zwykle tak się zaczyna że opozycja nie łączy się a jest podzielona ideologicznie lub z innych powodów nieistotnych wobec zagrożenia demokracji zaś rządzący krok po kroku budują w państwie układ dworski.
Kero / 2006-08-23 11:03 / -
Komisja musiała być rozszerzona bo trzydziestu nowych kolesi otrzyma z tego tytułu dodatki finansowe za udział w niej właśnie.
A majszłek Jujek niczym Pierwszy próbuje ogarnać to czego się nie da ogarnąć gdyż sam stosuje metody "buntowników". Więcej pokory panie majszałku.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-23 10:44
Zaniechanie głosowania jako obrona przed psuciem i tak już niezbyt dobrej ordynacji samorządowej - jest usprawiedliwione.
A poza tym ten muł bagienny Jurek jest ostatnią osobą, która ma moralne prawo krytykować takie zaniechanie głosowania. W głosowaniu przeciwko powołaniu gen. Jaruzelskiego na Prezydenta Polski zabrakło jednego głosu.
Zgadnijcie, kto siedział w ławie sejmowej i nie zagłosował...
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-08-26 22:14
i w tym miejscu keskese proszony o komentarz
keskese / 2006-08-27 08:57 / Reprezentacja Polski
sinn fein w latach sielskiej walki z brytyjskim okupantem przy pomocy swojego ramienia zbrojnego (IRA) stosowało metodę abstencji podobną do tej zastosowanej przez PO. jednakoż są różnice - tam była konsekwencja (chodź byli wybrani nie przyjeżdzali do westminsteru wcale przez cały okres kadencji) oraz wyższe cele. w polsce PO zastosowała to tylko tam gdzie zagrożony jest jej, powtarzam JEJ interes a nie Polski. w dodatku za to biorą gotówkę w wysokości 11 tys złotych. a jak któs da 2 zł na tace w kościele to tatko i inni chorzy z nienawiści czytelnicy NIE piszą o fundamentalistach watykańskich...
gdzieś na forum czytałem że dyktatura większości. niezły skręt, ale nie zapalę. nie dziekuje. przecież to jasne żę demokracja to dyktatura ploretaryatu. dominacja większości. częstokroć ostatnimi laty niewielkich różnic. vide włochy, czechy. istnieją zagrożenia jak w kongo gdzie demokratyczny wybór jednego z kandydatów bedzie przyczynkiem do kolejnej wojny. i nic nie pomogą patrole onz-tu. 49% do 51% - czasami myślę że to najgorsze co może być. bo jak wtedy wcielać w życie pomysły ?? jak realizować plan wyborczy z tak silną opozycją ?? anyway. powrót do meritum. skomentować miałem żę jurek siedział i nie zagłosował za wałęsą ?? ja powiem tylko tyle ze swego czasu jak miałem przed sobą kartkę z nazwiskami kwaśniewski i wałęsa to dałem szanse obydwu panom. :))) spełnić obowiązek obywatela jako członek społeczęństwa obywatelskiego musiałem. ale skreśliłem obydwie kandydatury. zatem podobny przykład i dlatego nie dziwię się panu jurkowi że ni głosował wtedy. dziwie się kto zagłosował za jaruzelskim... pozdrawiam chłopaki. taki pokościelny melanż intelektualny... kto pali ten wie :))))
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-08-27 10:57
udajesz, że nie rozumiesz, albo nie zrozumiałeś:
Podobnież Marek Jurek mógł zagłosować (wstrzymanie się od głosu), ale on nie nacisnął żadnego guziczka. Potem publicznie wyjaśniał to swoje kompromitujące zachowanie.
keskese / 2006-08-29 20:30 / Reprezentacja Polski
to ty nie zrozumiałeś - marek jurek znajdował się w stanie dysonansu poznawczego ponieważ do wyboru miał zbrodniaża, komucha oraz nobliste w gumiakach. ergo zrobił jak zrobił. ja dziś na ten przykład zagłosowałbym za lechem - noblista co by nie było i zagranicą sobie go chwalą. a jaruzel ?? jego to tylko michnik lubi. i zminipulowana przez jego periodyk część społeczęństwa. Ostro ?? lubie ostro
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-25 09:06
Marek Jurek
keskese / 2006-08-27 08:57 / Reprezentacja Polski
poważnie ?? nie chyba się pomyliłeś... możę jurek marek ??
keskese / 2006-08-23 10:05 / Reprezentacja Polski
w ostatnim miesiącu wybrani przez was przedstawiciele PO i SLD, którym płaci się po 11 tys zł mieszięcznie, 4 razy nie brali udziału w obradach parlamentu. TYLKO w ostatnim miesiącu. Praca posła polega na m.in. uchwalaniu prawa poprzez głosowania w sejmie. Zapytam zatem - za co oni biorą pieniądze ??
Niech zrzekną się mandatów jak nie chcą pracować. I po sprawie. Ale jednak nie dalej nic nie robią biorąc kasę - typowe SLD i PO...
NetMan / 83.5.187.* / 2006-08-23 18:43
Jesteś zwykły dupek. A co powiesz o tych co biorą kasę i nie przychodzą do roboty jak to było widać wczoraj i nie tylko.
Może szanowni ministrowie i rządzący mając tak duzo obowiązków zrezygnowaliby ze swoich mandatów. Tak byłoby uczciwiej.
Bernard / 83.30.71.* / 2006-08-23 17:35
Demonstracyjne nie głosowanie nie jest nicnierobieniem a opozycja ma prawo wyboru formy protestu, jeżeli w sejmie nie jest prowadzona dyskusja na argumenty tylko dyktat układu większościowego rozstrzyga wszystko jakby miał przyrodzony monopol na mądrość. A jaki ma przyrodzony zakres umiejętności stanowienia dobrego prawa widać po ustawie lustracyjnej. Polecam zapoznanie się z oceną tej ustawy przez senatora Romaszewskiego.
zapi / 2006-08-23 11:04 / Bywalec forum
Chyba zapomniałeś, że w poprzedniej kadencji twojemu PiS'owi rownież przytrafiły się takie sytuacje.

Typowe dla zwolennika obecnego układu -> naciąganie rzeczywistości tak, aby usprawiedliwić swoje postępowanie/skrytykować opozycje
brzezik / 83.8.95.* / 2006-08-23 11:47
a nie sorki:P hehe
chyba jeszcze neiwyspany jestem:P uznajmy że nie było tego posta;D pozdrawiam;)
brzezik / 83.8.95.* / 2006-08-23 11:42
nie wiem do kogo pijesz... bo ja mówiłem jak najbardziej źle ale o PiSie właśnie. Może niezbyt dobrze to ująłem;)
zapi / 2006-08-23 09:55 / Bywalec forum
Czy to jest początek komunizmu?
bizon / 83.17.143.* / 2006-08-24 06:59
Nie - gorzej to tak jak byśmy byli na Białorusi - naród jedno, a rzadzący i tak swego dopną.
brzezik / 83.8.95.* / 2006-08-23 09:41
PiS robi się całkowicie bezkarny! I oni mówią o sprawiedliwośći! Jeśli są tacy silni to niech pokażą że w normalnych demokratycznych warunkach potrafią wygrywać i wprowadzać to co chcą!
Miro_s / 212.244.61.* / 2006-08-23 09:34
Kiedyś Polacy pognali ZChN w wyborach - i to tam gdzie pieprz rośnie. I to ich uspokoiło - a to błąd - ZChN jest teraz wszędzie - powciskało się tałatajstwo do wszystkich znaczących partii ( jacy ideowi ) i teraz mamy.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-23 09:25
"Doszło do pewnej awarii i metodami parlamentarnymi, bez żadnego konfliktu, bez niczyjej krzywdy, przez korektę składu komisji, jak sądzę, przywróciliśmy warunki do tego, by komisja wykonywała swoje zadania jako organ Sejmu" - powiedział...
...i w ociekającej hipokryzją gębie język kołkiem mu nie stanął.
Niewiarygodne.
baronin / 83.145.185.* / 2006-08-23 09:24
PiS chce mić swoich ludzi wszedzie,dazy do władzy absolutnej no i nieomylnej"My z Bożej łaski w dwu osobach Kaczyńscy..........!Ale to nic słyszalam,ze szykuja Rydzyka na Prymasa.
Anty / 2006-08-24 13:25 / Bywalec forum
co za szczęście że kaczyńscy to nie trojaczki bi prymasa też już byśmy mieli...
KRUHA / 194.63.133.* / 2006-08-23 17:13
coooo.RYDZYK NA PRYMASA TO BY PAOIERZ NIE WYBIERAŁ GO ...LEPIEJ WOGÓLE GLEMP NIE PRZEKAZAŁ TYTUŁ PRYMASA NASTĘPCY ...DAJ MI SPOKÓJ KONIEC POLSKI W ŚWIECIE .
rybka / 2006-08-23 09:50 / Tysiącznik na forum
To i z Kościoła nas wyrzucą?
keskese / 2006-08-23 09:59 / Reprezentacja Polski
z jeziora chyba... chyba że pływasz w parafialnym akwarium piranio sld-owska
tatko / 2006-08-23 17:51 / Tysiącznik na forum
Ciekawe,jaka dzisiaj pirania jest gorsza : PiS-owska czy SLD-owska?
rybka / 2006-08-23 10:48 / Tysiącznik na forum
Szanowny Keskese!
Właśnie zapoznałm się ze wszystkimi Twoimi komentarzami i z przykrościa musze stwierdzić, że masz skłonność do obrażania wszystkich i krytykowania prawie wszystkiego. Oczywiście to są Twoje poglądy i ja to szanuję. Myślę jednak że Twoja ranga (Reprezentacja Polski) trochę uwłaszcza temu krajowi.
Pozdrawiam!
keskese / 2006-08-25 23:56 / Reprezentacja Polski
ja zapoznałem się z twoimi. z przykrością stwierdzam że nie żałuję czasu spędzonego na tą nędzną udrękę jaką jest czytanie twoich wypocin
Anty / 2006-08-24 13:24 / Bywalec forum
keskese jest jak nasza drużyna piłkarska: grać nie umie a się pcha na boisko
keskese / 2006-08-25 23:59 / Reprezentacja Polski
a ty jesteś jak każdy anty. pierwszy do krzyczenia ostatni do tworzenia. żeby tylko krytykować. wiecznie przeciw, cokolwiek by się działo. syczenie jadem - ciągle o tym mówię...
Anty / 2006-08-30 19:40 / Bywalec forum
nic nie wiesz a piszesz głupoty i właśnie jestem anty w stosunku do takich "mądrych" jak ty co to tworzą zamęt i sieją głupotę.
rybka / 2006-08-23 09:19 / Tysiącznik na forum
Zamiast: "...przywróciliśmy warunki do tego, by komisja wykonywała swoje zadania jako organ Sejmu"
powinno być: "...by komisja wykonywała NASZE zadania jako organ PIS-u"
Tak byłoby uczciwiej!
tatko / 2006-08-23 17:53 / Tysiącznik na forum
A może jako organ komitetu centralnego PiS-u?
keskese / 2006-08-26 21:51 / Reprezentacja Polski
za to PO miała bande trojga a teraz ma biznesmana wojciecha ł. wojchiech ów z "elytą" PO tworzyli układ korupcyjny. jakieś komenty na ten temat ??

Najnowsze wpisy