Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Już poszczekują, za chwilę będą kąsać

Już poszczekują, za chwilę będą kąsać

xio / .* / 2005-03-18 11:19
Komentarze do wiadomości: Już poszczekują, za chwilę będą kąsać.
Wyświetlaj:
drQ / .* / 2005-03-18 14:30
A skad ten Płaskoń taki mądry, że juz wszystko wie?
Reza / .* / 2005-03-18 14:20
Autor ma niewątpliwie rację ale ten felieton jakiś taki o niczym - tak jakby autorowi bardziej zależało na wierszówce niż na nasyceniu treścią felietonu...
Nowy / .* / 2005-03-18 13:59
Nie wiem co żeś Pan robił za komuny ale już sam język tytułu jest mi doskonale znany z dawnych czasów...
:( / .* / 2005-03-18 13:41
Dobrze wiemy czym był okrągły stół. Źródłem dzisiejszych problemów Polski. Wielką manipulacją SB. Sposobem na zawłaszczenie przez nia polskiej gospodarki. Problemem z którym nie poradzimy sobie przez lata ...
n@j / .* / 2005-03-18 22:05
A gdzie Ty byłeś i co robiłeś(zrobiłeś),że teraz szczekasz i krytykujesz.Takich mądrych w RP na pęczki ale kiedyś to się po cichu zapisywało do PZPR-u, bo" może coś się skorzysta" w "80 jak trzeba było się postawić to tak dużo chętnych nie było.Ale teraz to "mądrych"i "bohaterów" co rusz i na pęczki. Kultury i trzeżwości -GOŚCIOWIE!!!-Kultury politycznej, też.
robin / .* / 2005-03-18 13:04
Widzę, że autor ma spore trudności ze zrozumieniem istoty działania systemu demokratycznego. Widać zasady demokracji (z przymiotnikiem: socjalistyczna) wpojone w PRLu promieniują jeszcze 15 lat po powołaniu do życia III RP.Prawo tworzenia jawnie działających partii politycznych, wyrażających poglądy ich założycieli, w systemie demokratycznym ma każdy. Może głosić poglądy, które nie sa sprzeczne z prawem (konstytucja, kodeksy karny, cywilny i ustawy, itd.). Oceniają te poglądy wyborcy głosując na daną partię w wyborach.Jest więc w Polsce miejsce i dla poglądów p.Maciarewicz, Giertycha, Leppera, Oleksego, Frasyniuka i nawet rzekomej "partii Rydzyka". Czy partie te będą rządzić zadecyduja wyborcy a nie jakieś sitwy z Krakowskiego Przedmieścia czy Warszawskiego Zadupia.Przypomne, że w okresie PRLu mieliśmy jedynie słuszną partię i jedynie słuszne poglądy, które propagowały radio, telewizja i prawie cała prasa kontrolowane przez Urząd ds Kontroli Publikacji i Widowisk.Jeżeli ma Pan jakiś inny pomysł niż demokracja parlamentarna to proszę go niezwłocznie ogłosić.Może nawet jakiś nobel za to wpadnie.To, że w Polsce zasady demokratycznego państwa prawa nie funkcjonują tak jak w innych, bardziej rozwiniętych rejonach naszego kontynentu, to już zupełnie inna historia.Rozumiem, że sa w Polsce grupy, którym zależy na renimacji okrągłostołowego trupa i podtrzymywania tych elementów, które służą im samym a nie państwu i jego obywatelom. Zgodnie zresztą z PRLowskim schematem, w którym "mądre" partyjne "elity" musiały kierować niedojrzałym plebsem.Za erozję wymiaru sprawiedliwości, którego uwiąd tworzy konieczność tworzenia speckomisji, odpowiadają kolejne rządy będące mutacją mebla, o którym Pan pisze w zakończeniu artykułu. Mutacją, bo widać, że ich inteligencja jest zbliżona do nóg tego historycznego mebla.Cała nadzieja natomiast w ludziach, którzy swoją przedsiębiorczością tworzą firmy, zatrudniają ludzi i stanowią konkurencje na obcych rynkach. Bo to ich obawia sie Unia najbardziej, a nie naszych politykierów z lewa i prawa, którzy nie potrafią zarządzać własnym państwem.
ziele / .* / 2005-03-18 14:22
Chyba skomentowałeś jakiś inny artykuł - skąd wytrzasnąłeś tezy o PRL-u? Autor słowem o nich nie wspomina.Nie zauważyłem też aby był przeciwnikiem pluralizmu politycznego - po prostu krytykuje prokościelnych krzykaczy, którzy nie mają nic do zaoferowania w obrębie planu gospodarczo-społecznego, tylko zajmują się tamatami zastępczymi.Czeka nas milion komisji śledczych z byle powodu, zamiast racjonalnego programu poprawy finansów Państwa.
Jopra / .* / 2005-03-18 22:20
"Święte słowa" można powiedzieć, ale proszę uważać bo mimo wolności słowa będącej podstawą demokracji, u nas pod żadnym pozorem nie wolno krytykować prokościelnych partii, czy też jak ich ładnie nazwałeś krzykaczy. Niektórzy krzyczą tym głośniej, im więcej chcą ukryć - ale warto przypomnieć "krowa która dużo ryczy, mało mleka daje"! Ja też jakoś nie potrafię dopatrzeć się rozsądnego programu w ugrupowaniach rydzykowo-giertychowych - gdzie ten "szczytny cel" do którego chcą dążyć? A może wszystko sprowadzi się do tworzenia faktycznie kolejnych komisji?Po co nam tylko trzecia władza tj. wymiar sprawiedliwości? Może należałoby rozliczyć prokuratorów i sędziów z ich indolencji, a nie trzymać pod kloszem jako "nieomylnych i niezawisłych" w demokratycznym ustroju. Komisje zaczynają przybierać karykaturalne formy, a obawa że będzie gorzej jest uzasadniona!
robin / .* / 2005-03-18 14:48
Wg. ciebie "prokościelni krzykacze", jak ich sam nazwałeś, nie moga istnieć politycznie w państwie demokratycznym. Widzę, że masz osobliwe pojęcie demokracji. Określiłbym je jako takie charakterystyczne dla państw leżących na wschód od Polski.Masz specyficzny sposób czytania odczytywania cudzych wypowiedzi. Nie chciałbym nic sugerować, ale czytałem o czymś takim jako o analfabetyzmie funkcjonalnym.O ile mnie pamięć nie myli to ostatnie tematy zastępcze serwowała nam lewica. A to aborcja, a to małżeństwa homoseksualne, a to nierówne traktowanie kobiet i mężczyzn, i ki diabeł wie co jeszcze wymyślą przed wyborami.Ostatnio podobny twojemu sposób widzenia demokracji rozpowszechnia się. Ostatnie pomysły to zamykanie gazet bądź sugerowanie co maja pisać, odbieranie koncesji stacjom radiowym i telewizjnym, rządzenie Polską dekretami, pranie "po pysku" przeciwników w sądzie itd. itp.
rygar / .* / 2005-03-18 17:01
oczywiscie sie z Tobą zgadzam. czasami myslę, że Polacy, jako naród taki jak obecnie, NIE ZASŁUGUJĄ na wolność. W szkole podstawowej, czy średniej, ucząc sie o tym jak szlachta wykończyła Rzeczpospolitą swoim liberum veto, nie mogłem pojąc, jak to mozliwe że tak mogli postępować, że to tak głupie i krótkowzroczne itd. A dziś widzę to na własne (no, przez telewizyjne) oczy..
ziele / .* / 2005-03-18 15:41
Widzę, że cierpisz na zespół emocjonalnego zaburzenia objawiający się oskarżaniem innych o wypowiadanie treści, których nawet nie mieli na myśli.Dowód - nigdzie nie wspomniałem że nie powinny istnieć prokościelne partie polityczne, a jedynie że nie zgadzam się z ich tezami i że obawiam się o przyszłość Polski rządzonej przez tego typu ugrupowania.Jeśli nie wychwytujesz różnicy to dalsza dyskusja pozbawiona jest sensu. Tymsamym udowadniasz, że jesteś ekspertem od pojęcia analfabetyzmu funkcjonalnego - znasz go doskonale z autopsji.
Cezar / .* / 2005-03-18 12:15
A ja nadal mam wrażenie, że autor ma od kilku tygodni formę Małysza ( przepraszam mistrza z Wisły za porównanie ), tylko nie wiem czy to zbyt wolny rozbieg, czy słabe odbicie w każdym razie skoki są coraz krótsze. Taki typowy blekot z salonów "warszawki". żadna analiza, wszystkiemu winne radio Maryja, Giertych i Rydzyk. Ciekawe tylko kto kryje tą panią prokurator, czy Maciarewicz ?, a może przyzwolenie na takie działanie i przykład własny ( lekceważenie prawa ) postkomunistycznej sitwy.I tyle.
ziele / .* / 2005-03-18 13:07
A jakich analiz oczekujesz? Autor ma rację - prawicowi ekstremiści sami potrafią zniszczyć ikony solidarności, na których jeszcze nie dawno budowali swój wizerunek.Drżyj Polsko po wyborach...
Nowy / .* / 2005-03-18 13:52
Tak, tak wszystko przez tą prawicową ekstremę!A ikony szczególnie jedna ostatnio wyjątkowo aktywna powinna być beatyfikowana.Przcież jest na poewno zupełnie bez skazy i ty to wiesz najlepiej Zielke. Masz w końcu dostęp do wszyskich , nawet tych zniszczonych materiałów SBa na co dzień czytasz też materiały KGB.I dlatego jesteś taki pewniak!
ziele / .* / 2005-03-18 14:32
Muszę cię zmartwić - wcalę nie bronię Wałęsy, w zasadzie to nawet uważam go megalomana i prostaka. Ale mimo wszystko nie odważyłbym się go oskarżyć (bez dowodów) o współpracę z SB.Ale jeśli ty Nowy masz dostęp do pełnej wiedzy o teczkach i jesteś w stanie oskarżyć Wałęsę, to może powinienieś wypłynąć na szersze wody i pochwalić się Rydzykowi - chłopina na pewno będzie ci dozgonnie wdzięczny. Może nawet dostaniesz Maybacha w ramach podzięki.
xio / .* / 2005-03-18 11:19
Obaj ci panowie powinni zameldowac się na oddziale zamkniętym.I to jak najszybciej.Dla tego kraju zrobili jedno.Wprowadzili ogromny zamęt i mydlą ludziom oczy p*****łami nie ruszając waznych tematów,które są zywotne dla wiekszości obywateli.Gdybym zobaczył jak dzieki swj ciężkiej pracy zarobili na chleb(uczciwie pracując)to może zmienił bym zdanie.Ale prędzej Wisła popłynie w drugą strone niż ludzie ich pokroju zrobią coś pozytywnego dla kraju.Wyszczekaniem i bufonada pokrywaja swoją indolencję w rzadzeniu krajem,do czego bardzo obydwaj dążą.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy