Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Już we wrześniu będzie można sobie kupić posła Samoobrony, ewentualnie Ligi Polskich Rodzin. Z kompletnym dobytkiem, z żoną lub mężem i potomstwem. Osobiście byłbym zainteresowany nabyciem Renaty Beger.

Już we wrześniu będzie można sobie kupić posła Samoobrony, ewentualnie Ligi Polskich Rodzin. Z kompletnym dobytkiem, z żoną lub mężem i potomstwem. Osobiście byłbym zainteresowany nabyciem Renaty Beger.

Wyświetlaj:
Q / .* / 2005-08-07 17:32
Widze, że portal bierze się za wspieranie PD-degeneraci.pl, całą parą. Myślałem, że przynajmniej racjonalnie spoglądacie na rzeczywistość, ale już nie mam wątpliwości.
Aarmis / .* / 2005-08-08 09:01
E, nie sądzę, to tylko p. Płaskoń musi koniecznie wywnętrzyć się ze swych fobii, tylko pytanie czemu robi to publicznie? Może niektórych to smieszy, mnie nijak, a już aluzje do dzieci nienarodzonych w tym kontekście są ni zabawne, ni inteligentne. I nawet polemika z takim tekstem to strata czasu. Powie ktoś - nie podoba ci się - nie czytaj - i to jest chyba najlepsza rada. Pozdrawiam
pawel dulski / .* / 2005-08-07 01:10
Takie weksle sa nic nie warte a dlaczego? Zatem:1. kazde zobowiazanie w polskim systemie prawnym musi byc kauzalne.2. Causa w postaci czynnosciu prawnej lub zobowiazania sprzecznego z prawem odpada.Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno -gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony. Społeczno - gospodarcze przeznaczenie praw to cel, dla którego dane prawo zostało ustalone; prawo przysługuje stronom w jakimś konkretnym celu.Zasady współżycia społecznego to przyjęte zasady postępowania, mimo, że nie wynikają z przepisu prawa. Naruszenie norm moralnych jest przykładem naruszenie tych zasad.Art. 5 jest stosowany na gruncie orzecznictwa.Aby można stosować /Art. 5/ KC naruszenie musi być działaniem bezprawnym, sprzecznym z prawem społeczno - gospodarczym i takim, które wykracza poza granice zasad współżycia społecznego. Zasady współżycia społecznego dotyczą nie tylko osób fizycznych ale także prawnych. Osoba naruszająca zasady współżycia społecznego nie może domagać się obrony swoich praw.
ib / .* / 2005-08-10 11:10
a jeszcze wystrczy, że współmałżonek nie potwierdzi takiego weksla to można go potraktować jako papier toaletowy (oczywiście jeżeli jest wspólnota majątkowa), ponieważ zaciąganie zobowązań bez zgody współmałżonka jest bezskuteczne
kasia / .* / 2005-08-06 17:00
Weksle to instrument finansowy, którym coraz częściej posługują się (nistety) również prywatni przedsiębiorcy. Działając przy tym niezgodnie z prawem.Znam Prezesa serwisu samochodowego w Sochaczewie k/Warszawy, który zamiast Umowy o Zakazie Konkurencji zmusił pracowników do podpisania weksli na wartość 500.000 zł!!!Zgodnie z art.101 par.1 kodeksu pracy, pracodawca może zawrzeć z pracownikiem umowę zakazującą pracownikowi podejmowania działań na "własną rękę", które stwarzałyby konkurencję dla pracodawcy. Ale zgodnie z tym paragrafem pracodawca powinien za to pracownikowi płacić!!! Nie mogę zrozumieć skąd biorą się ludzie, podpisujęcy tego typu zobowiązania!?Potem boją się, nie mogą samodzielnie pracować, nie śpią po nocach... a wystarczyłoby kogoś spytać, poszukać w internecie...Oj, rodacy, rodacy...
Obywatel Polak / .* / 2005-08-06 11:49
a jeśli chodzi o weksle, to problem jest wcale nie taki śmieszny. jest wiele mend politycznych które zrobią i naobiecują przed wyborami wszystko co tylko zeby tylko sie dostać, a potem jest przy tym ugrupowaniu gdzie koniunktura i profity. dlatego poseł który kandyduje do parlamentu z ramienia jakiegoś ugrupowania, a po wyborach zmienia klub, powinien automatycznie przestać być posłem, a na jego miejce wchodziła by osoba nastepna na liście,,,,
A. Reputa / .* / 2005-08-05 21:30
Jak funkcjonują weksle in blanco bez protestu to znają wszyscy leasingobiorcy firmy TFL SA z Wrocławia, która np. po dwóch latach od spłaty przedmiotu leasingu wystawiła weksel in blanco na kwotę 30 razy wyższą od aktualnej wartości przedmiotu leasingu. A ja muszę jeszcze po 4 latach udowadniać, ze nie jestem wielbłądem. Szczegóły na stronie http://www.leasing.eta.pl/
A. Reputa / .* / 2005-08-05 21:25
Nie śmiejcie się Panowie z tych dwóch wodzów, bo również jeśli się chce pracować np. przy wystawianiu faktur VAT, albo w Kasie w jednej znanej firmie również należy podpisać weksel in blanco bez protestu. A nuż np. fima będzie upadać, to weksle jak znalazł mogą się przydać, aby podnieść swoją wartość aktywów.
dzeku / .* / 2005-08-05 21:17
Leppera i Giertycha, to jeszcze mogę zrozumieć z tymi wekslami. Taki poziom umysłu i wartości i nic nie zrobisz. Ale Ci co je podpisują, to już czysty przypadek kliniczny ( stop wariatom politycznym ) albo wyjątkowy popęd do kasy i władzy.
Andrut / .* / 2005-08-05 18:27
Przeciez Andy Leppa nawet bez kwitow robi co chce. Ma 1000 wyrokow na karku, zboze na torach i echo w glowie a i tak zrobi z pionkami na szachownicy swojej partyjki co zechce. Ale predzej czy pozniej ktos mu szacha mata zalozy az mu sloma z butow wyleci. Nawet Pingwin z "batmana" musial poniesc kare za swoje glupoty... A sa do siebie podobni:)
Pendrive / .* / 2005-08-05 12:13
...dawno, dawno temu, byl pewien mocno niedouczony aczkolwiek charyzmatyczno - populistyczny gostek, ktory, przy aprobacie swiata wyrosl na tyrana tysiaclecia. Podpowiem: ksywa Adolf. Do wspolobywateli wystepowal z prosta propozycja: albo idziecie ze mna, na moich warunkach, albo idziecie z cala rodzina za siatke (...pod pradem...)Moze mi ktos podpowie, dlaczego nie powinienem sie tu dopatrywac pewnej (sic!) paraleli...?Pozdrawiam,
Andre / .* / 2005-08-05 11:55
Jak o losach narodu moga decydowac ludzie bezwolni, uzależnieni na śmierć i życie od trzymajacego kwity lidera ? Tu powinien wkroczyć nie tylko prokurator, ale służby ochrony państwa.
myślący / .* / 2005-08-05 10:37
Dzięki temu można będzie wywalić z nowego sejmu ludzi ala Łapińskich.Samoobrony nie lubię, ale to jest akurat bardzo logiczne posunięcie.
przemo / .* / 2005-08-05 09:31
Głupota ludzka nie zna granic. Amen.

Najnowsze wpisy