Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
ziemek19 / 95.41.191.* / 2013-04-12 10:58
Pytanko .W jakim stopniu nowe projekty od ofe mogą wpłynąć na GPW?
moon_dial / 2013-04-15 12:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

ziemek19 / 95.41.191.* / 2013-04-12 10:58
+ - 0 usuń
Pytanko .W jakim stopniu nowe projekty od ofe mogą wpłynąć na GPW?


@ Ziemek19

Witaj, odpowiadając wprost na Twoje pytanie, powiem, że skrajnie negatywnie.

Jeśli by te zmiany doszły do skutku, wiodące agencje ratingowe zaczęłyby ciąć ratingi dla Polski.

Podobna sytuacja miała miejsce na Węgrzech, gdzie również majstrowano przy emeryturach w podobny sposób.

Następstwa ewentualnej obniżki ratingu dla Polski nie są trudne do przewidzenia; zmiana negatywna kosztów obsługi długu wewnętrznego i zewnętrznego, odpływ kapitału zagranicznego z rynku (w skrócie pisząc).

@ Wszystkich

Po ostatnich deklaracjach jednej z agencji ratingowych (pomimo iż to tylko luźna niewiążąca zapowiedź określonego zachowania w określonej sytuacji jeśli ta nastąpi)rynki zaczęły dyskontować tę "możliwość" i pod to grane są aktualnie "S"-y

Na KGHM oczywiście klubowy alert ST/DT, spadek poniżej ( - 5 % ).

Zdecydowanie lepiej, w tych warunkach rynkowych, zachowują się obecnie średnie spółki i ich indeksy.
tworaz555 / 83.28.81.* / 2013-04-15 14:58


Na KGHM oczywiście klubowy alert ST/DT, spadek poniżej ( - 5 % ).

Zdecydowanie lepiej, w tych warunkach rynkowych, zachowują się obecnie średnie spółki i ich indeksy.


Witam!
Jaki tam alert!
Przecież sytuacja jest całkowicie pod kontrolą!
Dostaliście koledzy na e - mail prognozę z bardzo dużym wyprzedzeniem.
Prognoza dotyczyła KGHM oraz WIG-20.
Na dziennym mamy 5 falową formację spadkową i mamy obecnie 5 falę.
Określamy zasięg spadku i przygotowujemy się do zajęcia pozycji długiej.
Pytanie jak określić optymalny setup czyli moment zajęcia pozycji (zlecenie z limitem aktywacji) oraz zlecenie stop loss.
Czekam na propozycje na forum mailowym
Zaznaczam, że ja już określiłem wspomniany setup.
Oczekuję propozycji ze strony kolegów.
Jeżeli będzie zainteresowanie, podam ten setup do wiadomości Klubowiczów.
Wreszcie musicie koledzy wyrzucić tą "szklaną kulę"...
Pozdrawiam!
prof-wiatr / 95.49.79.* / 2013-04-16 09:16
Tak naprawdę, cena KGHM-u jak wszystkim jest wiadomo, to pochodna cen miedzi i srebra.
Analiza tych wykresów może dużo wnieść do postrzegania KGHM-U.
Co do określenia "setupu" przez kol Twoarza to nie wiem co to jest, bo nie mam szklanej kuli.
Po wodzie też nie potrafię chodzić.
Patrząc na ceny miedzi formacja jeszcze się nie wypełniła, więc wiadomo co będzie się działo z KGHM-em- AMEN
tworaz555 / 83.28.161.* / 2013-04-16 13:00


prof-wiatr / 95.49.79.* / 2013-04-16 09:16
+ - 0 usuń
Tak naprawdę, cena KGHM-u jak wszystkim jest wiadomo, to pochodna cen miedzi i srebra.
Analiza tych wykresów może dużo wnieść do postrzegania KGHM-U.
Co do określenia "setupu" przez kol Twoarza to nie wiem co to jest, bo nie mam szklanej kuli.
Po wodzie też nie potrafię chodzić.
Patrząc na ceny miedzi formacja jeszcze się nie wypełniła, więc wiadomo co będzie się działo z KGHM-em- AMEN


Witam!
Kolego Krzysztofie!
Z Twojego postu wynika, że jednak nie rozumiesz wykresów, które wysyłałem na e- mail.
Nie jest to zarzut, ale stwierdzenie faktu.
Jak rozumiem ten fakt nieco Cię irytuje, ale ja nie jestem temu winny.
Należało poprostu zapytać...
Temat KGHM poruszyłem w związku z wczorajszymi spadkami, które wywołały panikę wśród Klubowiczów (nawet Moon ogłosił alert ??!!).
Ta sytuacja jest właśnie wynikiem tego, że nie potraficie analizować sytuacji na rynku, a Wasze wnioskowanie przypomina wróżenie z fusów, albo z przysłowiowej szklanej kuli.
I znowu nie jest to krytyka, ale stwierdzenie faktu, więc nie ma się o co obrażać.
Na razie jedna osoba wypowiedziała się merytorycznie na forum mailowym i ona z pewnością otrzyma wspomniany setup.
Nie oznacza to, że inni go nie otrzymają.
Chodzi o to, abym mógł ocenić na podstawie wypowiedzi na forum mailowym, co potrafi dana osoba i na tej podstawie dostosować poziom wyjaśnienia tego setupu.
Dotąd bowiem, jak mi się wydaje, moje wypowiedzi nie są rozumiane.
Myślę, że w tym momencie wykazuję max. dobrą wolę.
Czekam na dalsze wypowiedzi na forum e-mail.
Pzdr.
moon_dial / 2013-04-17 09:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Mój przedwczorajszy alert na KGHM okazał się trafny dziś silna kontynuacja spadków (kolejne około - 5%).

Przecena na srebrze (którego KGHM produkuje sporo) o której pisałem w uprzednim poście była bezprecedensowa w historii notowań kruszców i nie dotyczyła (niestety) tylko srebra. Skutek? vide notowania...

Pozdrawiam, (dla przypomnienia u mnie "S" ostro zarabia), ale każdy robi jak chce, od tego mamy demokrację.

Demokracja demokracją, ale pewne reguły kultury wypowiedzi muszą być. Przypominam o regulaminie i proszę osoby, które go nie akceptują o nie dokonywanie wpisów na tym wątku.

Pozdrawiam Moon
tworaz555 / 83.28.79.* / 2013-04-17 11:43


Pozdrawiam, (dla przypomnienia u mnie "S" ostro zarabia), ale każdy robi jak chce, od tego mamy demokrację.



Gratuluję Moon!
Widzę, że wreszcie ktoś wykorzystuje moje analizy. ;@))
Cieszę się!
Na wykresie dziennym KGHM, który dostaliście na e-mail zaznaczyłem w widełkach typowej korekty XY, typowy zasięg fali 5.
Jak widać został przebity, ale póki co kurs do niego powrócił.
Na razie czekamy spokojnie z gotówką...
Dalszy ciąg wyjaśnień po sesji.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-04-18 10:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

U mnie "S" domknięte już wczoraj na futach, dziś przymierzam się do "L". Nie podjąłem jeszcze decyzji.

Pozdr. Moon
moon_dial / 2013-04-18 11:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jestem na "L" na futach. Na kasowym z faworytów klubowych - WES odbicie (+ 1 6 , 3 9 %)
moon_dial / 2013-04-18 16:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA. Indeks Fed z Filadelfii (kwiecień): 1,3 pkt. (prognoza 3 pkt.)

Niestety tym razem dane makro nie pomogły ani mojemu portfelowi ani indeksom... Pomogły za to mojej pozycji płyciutkie stopy na kontraktach. Na kasowym z klubowych faworytów WES dalej przyzwoicie daje radę ( + 16 , 38 %)
Dziękuję Klubowiczom i Innym / 193.46.187.* / 2013-04-16 10:31
Nie jestem członkiem Klubu bo moje wiadomości są słabe. Ale jestem pod wrażeniem umiejętności i wiadomości niektórych Klubowiczów ( i nie tylko).
W ramach IKE próbuję inwestować na emeryturę dlatego regularnie je czytam i jestem wdzięczna wszystkim Klubowiczom i innym Forumowiczom za merytoryczne wypowiedzi.
Ciekawi mnie jak doszliście do tych umiejętności. Czy dużo czasu poświęcacie giełdzie ( ja pracuję zawodowo).
moon_dial / 2013-04-15 13:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na cenę (obecną) KGHM-u wpłynęło skokowe odejście na kontraktach surowcowych (m.in. np. srebro w dolarach teraz prawie -9% był nawet moment, że w okolicach -10%)
remi1 / 82.177.46.* / 2013-04-09 10:49
Może trochę optymizmu wiosennego doda opinia maklerów. " Z punktu widzenia AT jesteśmy w tym samym miejscu, co przez ostatnie dwa tygodnie, rysując konsolidację ponad wsparciami przy 2311-2329pkt. Od kilku dni inicjatywa jest po stronie popytu, czego obrazem jest rysowane wzrostowe odbicie. Dopóki nie zostanie ono złamane, oczekiwać można prób kontynuacji wspinaczki. Najbliższą przeszkodę stanowią wczorajsze maksima na 2363pkt., które odgradzają byki od istotnego oporu przy 2378pkt. Test drugiego z tych poziomów pozwoli optymistom myśleć realnie o zarysowaniu jakiejś formacjo odwrócenia."
Należy uważać na wyniki spólek. Za oceanem ruszył sezon publikacji ich wyników za I kw. 2013r.
tworaz555 / 83.28.164.* / 2013-04-10 06:52

Może trochę optymizmu wiosennego doda opinia maklerów. " Z punktu widzenia AT jesteśmy w tym samym miejscu, co przez ostatnie dwa tygodnie, rysując konsolidację ponad wsparciami przy 2311-2329pkt. Od kilku dni inicjatywa jest po stronie popytu, czego obrazem jest rysowane wzrostowe odbicie. Dopóki nie zostanie ono złamane, oczekiwać można prób kontynuacji wspinaczki. Najbliższą przeszkodę stanowią wczorajsze maksima na 2363pkt., które odgradzają byki od istotnego oporu przy 2378pkt. Test drugiego z tych poziomów pozwoli optymistom myśleć realnie o zarysowaniu jakiejś formacjo odwrócenia."
Należy uważać na wyniki spólek. Za oceanem ruszył sezon publikacji ich wyników za I kw. 2013r.


Witam!
Osobiście na razie nie widzę powodów do optymizmu.
Nie wiem co oznacza termin "rysowane wzrostowe odbicie".
Na razie na wykresie widać ostatnio złamaną formację świecową Three Inside Up.
Ogólnie tekst cytowanego komunikatu jest skrajnie nieprecyzyjny i na razie pozostaje moim zdaniem w sferze pobożnych niczym nie popartych życzeń.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-04-10 15:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie mniej jednak wszyscy faworyci klubowi odnotowują ponad trzyprocentowe wzrosty. Zarówno KGH jak i WES.

W kontekście wypowiedzi Krzysztofa pytanie o potwierdzenie trwałości tego ruchu pozostaje aktualne... Karty rozdaje NYSE... i forex:

S&P500 1575.41 +0.43% 15:33
Nasdaq 3251.72 +0.43% 15:33
USD/PLN 3.13880 -0.09% 15:33
EUR/USD 1.30884 +0.07% 15:33

Gratuluję zarobionym. Mam nadzieję, że nie tylko Remi1 jest na "L".

Pozdrawiam Moon.
tworaz555 / 83.28.156.* / 2013-04-11 06:34

moon_dial / 2013-04-10 15:35
+ - 0 usuń
Nie mniej jednak wszyscy faworyci klubowi odnotowują ponad trzyprocentowe wzrosty. Zarówno KGH jak i WES.



Witam!
Jeszcze raz wyjaśniam, bo widzę, że jednak jest to konieczne.
Kilka dni temu przesłałem kolegom wykresy KGHM, dzienny i tygodniowy.
Na dziennym zaznaczyłem hipotetyczną 5 falową formację spadkową.
Zakres ruchu fali 4 oznaczony jest niebieskim prostokątem.
Zaznaczone są także prawdopodobne poziomy wzrostu w postaci koncentracji zniesień.
Jak widać jest miejsce do wzrostów, więc nie jest to nic dziwnego.
Podobnie na S&P 500, gdzie prognoza znana jest od kilku miesięcy i opiewa na min. 1653 punkty.
Pzdr.
moon_dial / 2013-04-11 10:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich.

Dziś i wczoraj czynniki techniczne miały wtórne znaczenie i choć nie decydowały w większości, to można napisać, że były istotnym składnikiem obecnego kształtu indeksów.

Co więc miało decydujący wpływ na wczorajsze wzrosty?

Były to dwa czynniki makro: po pierwsze decyzja banku centralnego w Japonii odnośnie kierunku polityki monetarnej i będący pośrednio jej następstwem ruch na kontraktach terminowych na indeksy NYSE, za którym poszedł (zaczynając wczorajszą sesję kasową od rekordowych poziomów) S&P.

Za tymi wzrostami pojawiły się wzrosty i u nas na GPW.

W perspektywie ST jednak będzie rosło znaczenie czynników technicznych i tu popieram zdanie Krzysztofa, który trafnie to zjawisko zilustrował w swoim ostatnim poście na przykładzie KGHM.

Pozdrawiam Wszystkich Moon.
moon_dial / 2013-04-11 14:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z początku wydawało się, że na NYSE po rekordach wszech czasów na indeksie S&P dziś będzie odreagowanie, lub co najmniej uspokojenie.

Giełda w Nowym Jorku jednak chyba ma apetyt na trochę więcej... ponieważ....

( ! ) USA. Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (tydzień): 346 tys. (prognoza 365 tys.)
Ziemek19 / 77.112.145.* / 2013-03-29 11:55
Baranka wielkiego,zająca nieskromnego,jajek kolorowych ,świąt odlotowych dyngusa mokrego po pachy śmiesznego ,rodzinnej atmosferki,szynki trzy skrzynki,mazurka pysznego i koszyczka obfitego.Zyczy Ziemek
moon_dial / 2013-04-02 09:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich po świątecznej przerwie. Rynki z pewnością nie od razu się obudzą... niektórzy z nas są jeszcze na urlopie po - świątecznym...

Na rynku miedzi dalsze spadki, mogące potwierdzać wcześniej opisywane przeze mnie na tym wątku sygnały sprzedaży...

W kontekście ST swoich dotychczasowych prognoz i analiz AT Krzysztofa sugeruję zachowanie ostrożności, KGHM może (jeśli te nastroje na surowcu bazowym się utrzymają) nawet podjąć próbę testowania kolejnych minimów. Zasięg potencjalnego ruchu proszę określić samodzielnie na podstawie zestawień nadesłanych przez Krzysztofa.

Na WES czekamy na sprawozdania, do tego czasu kurs może podlegać wahaniom (analogicznie do naszego ostatniego udanego obrotu ST na tej spółce).

Mój wariant opiera się na pozytywnym odbiorze sprawozdań przez rynek. Publikacja oficjalnie planowana jest na koniec bm. Trzymajmy więc kciuki...
moon_dial / 2013-04-05 15:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Słabe dane makro z amerykańskiego rynku pracy, zdecydowanie poniżej konsensusu rynkowego...

USA. Zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym (marzec): 95 tys. (prognoza 209 tys.)

Pogorszyły nastroje na giełdach...
moon_dial / 2013-04-08 11:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś zaczynają się pojawiać pierwsze symptomy ożywienia na rynkach, jednak szału zakupów nie widać. Można oczywiście grać na tej zmienności - szczególnie na kontraktach, ale zalecam rozwagę przy zajmowaniu pozycji...

Dziś czekają nas ważne publikacje danych makro dot. produkcji przemysłowej w Niemczech poprzednie odczyty były recesyjne, jakie będą dzisiaj - okaże się po 12tej.

Z drugiej strony globu - ze znacznie mniej istotnym wpływem na naszą giełdę - czeka nas niebawem publikacja australijskiego indeksu zaufania w biznesie...
moon_dial / 2013-04-09 09:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Oczywiście co do wczorajszego mojego postu należy się małe uzupełnienie. Recesyjne odczyty danych o produkcji przemysłowej w Niemczech (-1,3%)dotyczą danych r/r wczoraj były publikowane dane w ujęciu m/m które wyglądają odrobinę korzystniej w stosunku do konsensusu rynkowego. Widać to było po pozytywnej reakcji indeksów bezpośrednio po publikacji. Nie mniej jednak optymizmu nie starczyło na zbyt długo... Choć jak pisałem uprzednio powodów do niepokoju także specjalnie nie widać... na tę chwilę kontrakty zachowują się względnie neutralnie...

Niestety KGHM wpisuje się w obraz prognozy, jaką przewidywałem 2 tygodnie temu.

Pozdrawiam Wszystkich Moon...
ziemek19 / 77.113.16.* / 2013-03-27 18:09
http://www.parkiet.com/artykul/7,1313740-GPW--sesja-krotsza-o-pol-godziny.html
ziemek19 / 77.115.170.* / 2013-03-21 08:44
Przeciecie lini na ichi.
moon_dial / 2013-03-21 10:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich

Trochę słabsze PMI dla Eurolandu od konsensusu rynkowego dały pretekst do lekkiej korekty rynków w dół, nie jest to jednak ruch znaczący.

Dalej odbieram WES po 0,6x (identycznie jak w uprzednim - bardzo udanym - obrocie ST na tym walorze).

Pozdrawiam Ekipę Klubową i trzymam kciuki za projekt Krzysztofa.... - Moon.
moon_dial / 2013-03-21 10:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziękuję Wszystkim za głosy poparcia oraz za krytyczne sugestie odnośnie obecnego kształtu Naszego Klubu.

W nawiązaniu do uprzednich ustaleń w sprawie, uprzejmie informuję, że większość Głosujących opowiedziała się za dalszym istnieniem Klubu W20/40/80 oraz za pozostaniem na platformie money.pl

Pozdr. Moon
moon_dial / 2013-03-21 11:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Darek

Swój wniosek o przyjęcie do KLUBU W20/40/80 musisz uzupełnić o:

1/ Nick, którego używasz na forum,
2/ Linki z postami dokumentujące Twój wkład w dyskusję klubową
3/ skrótowy opis tego czym chciałbyś się zająć w naszym Klubie

info o Twoim zgłoszeniu do mailingu przesłałem dw. Krzysztofowi pozdr. Moon
moon_dial / 2013-03-22 10:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Tak jak pisaliśmy na FKGHM "S" więc i obecny kurs kasowy nie dziwi, ostrożny byłbym z wyrokowaniem poziomu oporu. Ja jednak domykam krótką pozycję, w razie czego wejdę ponownie wypracowaną nadwyżkę zachowuję jako rezerwę finansową. Da mi to swobodę wyboru terminu zajęcia długiej pozycji na rynku kasowym.


Co do WES to w dalszym ciągu skupuję małymi pakietami po 0,6x - proszę też nie zapominać o tym co pisał Krzysztof n/t tej spółki.

Podsumowując - Zarabiajmy, ale z umiarem. Pozdrawiam Moon.
moon_dial / 2013-03-22 15:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Myślę, że niebawem trzeba będzie się przygotować do "L" na W20.

Na razie ze względu na ewidentną utratę korelacji rynków Eurolandu i USA trzeba zajmować pozycję ostrożnie.

Pierwsze symptomy poprawy zaczynają się pojawiać na rynkach terminowych i na forexie. Jak zachowają się pozostałe rynki... będziemy obserwować...

S&P500 1554.35 +0.55% 15:43
Nasdaq 3237.10 +0.45% 15:43
USD/PLN 3.21551 -0.94% 15:43
EUR/USD 1.29855 +0.68% 15:43
Ropa Crude 93.14 +0.79% 15:43
moon_dial / 2013-03-25 10:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgodnie z tym co pisałem w piątek z samego rana zmiana na "L" dziś przynosi owoce.

Na KGHM i FKGHM również "L" co do WES oczywiście również.

Na WES widzieliśmy sprawozdania jednego z członków holdingu, nie odbiegają znacząco od ub. r. a to oznacza, że póki co na walorze jest dobrze, bardzo dobrze, dziś nawet blisko ( + 9 % ) wzrosty pierwsza zapora na widłach, więc jakiś niezły cwaniak zbiera.

Ci co są ze mną na pokładzie wiedzą co i jak, więc postawię w tym miejscu kropkę.

Oficjalna wersja sprawozdań całej grupy kapitałowej 29 kwietnia, a szansa na prawdziwe wzrosty będzie jeszcze lepiej widoczna po domknięciu luki... Tyle na ten temat teoria, a praktyka... cóż do tej pory WES dała bardzo dobrze zarobić Klubowiczom, sądzę, że i tym razem też nas nie zawiedzie, powalczyć dla sportu nie zaszkodzi...
moon_dial / 2013-03-25 16:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rynek kasowy za oceanem bardzo szybko sprowadził pozostałe (w tym nasz) indeksy do punktu wyjścia....

S&P500 1552.47 -0.28% 16:27
Nasdaq 3232.46 -0.39% 16:28
USD/PLN 3.23076 +0.62% 16:29
EUR/USD 1.28821 -0.82% 16:29

że o forexie z grzeczności nie wspomnę...
tworaz555 / 83.28.85.* / 2013-03-26 09:23
Witam!
Cóż tu napisać?
Na rynku forex sytuacja jasna, prognozy przesłałem w ubiegłym tygodniu.
Co do KGHM, to usiłowałem sprowokować dyskusję, ale ...
Reszta jest milczeniem...
Napiszę tylko, że na tygodniowym kurs zmierza w kierunku PRZ dla formacji 5-0, więc zajmowanie pozycji jest na razie ryzykowne, tym bardziej, że granice PRZ są znane.
Oczywiście konsekwencją formacji Bearish Shark nie musi być 5-0, ale wtedy czekają nas większe spadki.
Jest oczywiście jeszcze kilka innych aspektów tej sytuacji, ale ponieważ nikt nie wykazał jakiegokolwiek zainteresowania więc nie będę już pisał na ten temat.
Analizę WIG-20 przesłałem, ale jest dokładnie tak samo jak z KGHM.
Kompletna cisza i niezrozumienie?
Może więc lepiej porozmawiajmy o kobietach... ;-))
Pzdr.
obiektywny1 / 2013-03-27 08:25
Witam
Krzysztof, nie mam dzisiaj możliwości przesłania wykresu, ale na Twojej wcześniejszej prognozie rozrysowałeś pięciofalową formację spadkową, która wypełniła się w poniedziałek, kiedy to kurs osiągnął poziom 152,30.

Dodatkowo Twoja czasówka wskazuje, że w dniach 27-29.03 możemy mieć do czynienia ze zwrotem kursu. Wydaje mi się, że bardzo możliwa jest teraz korekta wzrostowa abc – nie mogę wrzucić wykresu, aby próbować określić poszczególne targety, ale w najbardziej optymistycznym wariancie cała fala 5 może zostać zniesiona.

Obecnie kurs znajduje się między dwoma obszarami koncentracji zniesień na poziomie 152,xx i 155,xx. Wczoraj mieliśmy testowanie obu tych stref. Wczoraj USA zakończyło wzrostami, a fixing na kgh był słaby.

Wydaje mi się, że można zaryzykować zlecenie z limitem K powyżej wczorajszych maksimów czyli 155,20 i SL
tworaz555 / 83.28.47.* / 2013-03-27 08:40
Witam!
Dobrze to zrozumiałeś.
Zlecenie możesz złożyć, ale nie zapomnij po ew. zakupie założyć SL.
Ja osobiście czekam na potwierdzenie.
Z pewnością otrzymałeś wykres tygodniowy, więc wiesz jakie jest zagrożenie.
Z pewnością jakaś podbitka jest dzisiaj prawdopodobna, ale jak wiadomo jankesi są cały czas w trendzie wzrostowym, a u nas taka korekta...
Jest trochę tak jak napisał niedawno Moon, że nasz rynek stracił synchronizację z NYSE.
Pzdr.
moon_dial / 2013-03-27 09:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Jest trochę tak jak napisał niedawno Moon, że nasz rynek stracił synchronizację z NYSE.
Pzdr.


Jest dokładnie tak. Ta utrata korelacji (oczywiście lokalna) wynika z odczytów makro. W USA ostatnio były w zgodzie, lub nawet wyprzedzające konsensus rynkowy, natomiast w Eurolandzie nie koniecznie do tego ta afera z Cyprem... Z resztą to najlepiej widać po forexie, szczególnie na głównej parze.

Co do WES nie wykluczam wybicia (nie wiem czy tak spektakularnego jak ostatnio czy lepszego - to się okaże) pod WD za Q1 przed Wielkanocą, przypominam że na Ukrainie obchodzi się ją trochę później niż u nas.

Natomiast "nasi" inwestorzy działają w "naszym" kalendarzu to znacząco nie zmienia sytuacji, poza poprawką w związku z dniami wolnymi od handlu na GPW.
tworaz555 / 83.28.47.* / 2013-03-27 12:50


Jest dokładnie tak. Ta utrata korelacji (oczywiście lokalna) wynika z odczytów makro. W USA ostatnio były w zgodzie, lub nawet wyprzedzające konsensus rynkowy, natomiast w Eurolandzie nie koniecznie do tego ta afera z Cyprem... Z resztą to najlepiej widać po forexie, szczególnie na głównej parze.



No i w tym momencie wygłosiłeś hymn pochwalny na temat Analizy Technicznej, bo musisz przyznać, że moje prognozy nawet z połowy ubiegłego roku pokazywały dla KGHM formację Bearish ze znaną PRZ, zaś dla np. S&P 500, także formację Bearish, ale z nogą CD, która nie pozostawała w synchronizacji z nogą CD formacji KGHM. ;@))
Analiza oparta na fundamentach nie byłaby w stanie czegoś takiego pokazać z takim wyprzedzeniem.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-03-27 15:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Analiza oparta na fundamentach nie byłaby w stanie czegoś takiego pokazać z takim wyprzedzeniem.


Krzysztofie, mycie rąk nie zastąpi mycia głowy. Myślę, że nie będzie dużego zaskoczenia jeśli napiszę, że jedno i drugie jest konieczne dla zdrowia fizycznego i psychicznego (w sensie dobrego samopoczucia).

Sądzę również, iż nie jest to także żaden hymn, a jedynie sucha obiektywna konstatacja wobec zaistniałych faktów.

Co do Twojej prognozy, to cieszę się, że okazała się poprawna, jak również że nie stała i w dalszym ciągu nie stoi w sprzeczności z wnioskami wynikającymi z AF.

Pozdrawiam Moon.
tworaz555 / 83.28.81.* / 2013-03-28 09:13


Krzysztofie, mycie rąk nie zastąpi mycia głowy. Myślę, że nie będzie dużego zaskoczenia jeśli napiszę, że jedno i drugie jest konieczne dla zdrowia fizycznego i psychicznego (w sensie dobrego samopoczucia).



Witam!
Nie spinaj się Moon.
Ja tylko żartowałem.
Dyskusja na forum praktycznie żadna, więc chociaż zamarkuję spór z Tobą. ;-))
Pzdr.
moon_dial / 2013-03-28 10:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Tworaz

Krzysztofie, oczywiście, żadnego sporu nie ma.

Ja również przyznaję się do stosowania sztuczek socjologicznych i teatralnych nie zawsze nawet będąc do końca tego świadomym...


@ Wszystkich

Wszystkim Klubowiczom i Sympatykom Klubu W20/40/80 - z okazji Wielkanocy życzę zdrowia, spokojnego odpoczynku i spełnienia marzeń - nie tylko tych inwestycyjnych...

Moon_Dial
moon_dial / 2013-03-28 14:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Byki są blisko przebicia się przez połowę czarnej świecy z wtorku (2362pkt.). Definitywne pokonanie tej przeszkody byłoby pierwszym wymiernym sukcesem technicznym, sprzyjającym rozwinięciu odreagowania ku 2397. Wyżej jest już poziom 2420pkt., który broni sygnału sprzedaży z zeszłego tygodnia.


@ Remi1

Tak jak pisałem w zeszłym tygodniu, pomimo sprawdzenia się naszych prognoz, także byłbym ostrożny przy wyznaczaniu targetu dla tego ruchu. O powodach takiego stanowiska w tym temacie pisałem wcześniej. Dziś mogę tylko napisać, że są one aktualne w dalszym ciągu. Tym nie mniej w perspektywie ST/DT oczekiwałbym poprawy. Jak rynek się zachowa... będziemy obserwować.
moon_dial / 2013-03-28 15:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Tym nie mniej w perspektywie ST/DT oczekiwałbym poprawy.



Dodatkową motywacją DT do tej poprawy jest dzisiejsza rekomendacja JP Morgan Chase.
kat76 / 188.146.245.* / 2013-03-28 16:50
Witam Forumowiczów,

Wszystkim życzę Spokojnych i Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy i znalezienia tego czego szukacie we "wcześniej uszykowanych gniazdkach". Oczywiście specjalne życzenia dla KLUBU!!!
Swoją drogą trochę brakuje tych obrzędów świątecznych w tej chwili wszystko pędzi do przodu jak szalone, a po co?....
Pozdro
KAT
remi1 / 82.177.46.* / 2013-03-28 09:32
Witam
Przekazuję parę info.Opinia analityków z mojego DMu
"Byki są blisko przebicia się przez połowę czarnej świecy z wtorku (2362pkt.). Definitywne pokonanie tej przeszkody byłoby pierwszym wymiernym sukcesem technicznym, sprzyjającym rozwinięciu odreagowania ku 2397. Wyżej jest już poziom 2420pkt., który broni sygnału sprzedaży z zeszłego tygodnia.
Porażka stworzy pretekst do odwrotu. Póki przełamane opory nie odgrodzą rynku od dna korekty wsparcia będą bezpośrednio narażone na ataki podaży. Byki bardzo szybko mogą znaleźć się w defensywie, broniąc przed nawrotem przeceny."
Puls Biznesu podaje -
"Michał Kuzawiński, analityk amerykańskiego banku, wyznaczył 9-miesięczny kurs docelowy akcji KGHM na 172 zł. Na zamknięciu środowej sesji na GPW za akcję spółki płacono 157,30 zł"
Mimo dobrej rekomendacji kurs KGHM (obecnie 155,80)nie zachwyca. Coś mi tu brzydko pachnie.
Pozdrawiam.
moon_dial / 2013-03-26 10:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Wczorajsza sytuacja KGHM wywołana była wahaniami na rynku surowca bazowego.

Miedź dotarła do oporu, którego nie dała rady sforsować stąd taki zwrot akcji.

Co do trudności zajęcia pozycji (piszę oczywiście o perspektywie DT, bo ST i LT macie w prognozach od dawna) to ww. zmienność jest czynnikiem bezpośrednio "performującym" to ryzyko. Dodatkowo nakłada się na to ogół czynników makro, w tym nastroje inwestorów wokół medialnego głównie (jak pisałem w zeszłym tygodniu) wydarzenia tzw. pakietu pomocowego dla Cypru, co także nie wymaga komentarza...

Co do redukcji tego ryzyka, to sprawa jest prosta. Ja nie zajmuję chwilowo pozycji kasowej, jedynie terminową, gdzie w razie czego można łatwo i szybko zmienić "L" na "S" lub odwrotnie.

Co do WES znacie moją opinię... myślę że tu może niebawem być bardzo ciekawie...

Zobaczymy czy szansa na odbicie pod sprawozdania i WD pod Q1 funduszy, zostanie wykorzystana... z pewnością nie będzie łatwo...
tworaz555 / 83.28.85.* / 2013-03-26 12:34


Co do WES znacie moją opinię... myślę że tu może niebawem być bardzo ciekawie...

Zobaczymy czy szansa na odbicie pod sprawozdania i WD pod Q1 funduszy, zostanie wykorzystana... z pewnością nie będzie łatwo...


Witam Moon!
Już jest ciekawie.
Pierwszy target 0.68 - 0.66 osiągnięty.
Następny to 0.58 - 0.55.
Target bardzo optymistyczny AB=CD to 0.99 - 1.01, ale chyba jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie zanegowany.
Pzdr.
moon_dial / 2013-03-18 15:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Odnośnie pytań dotyczących WESTAISIC....

Uprzejmie informuję, że odebrałem swój pakiet WES po 0,7x tzn. ten co sprzedałem po 0,8x (co awizowałem w poprzednich postach).

Dalej oczekuję pozytywnej reakcji rynku na sprawozdania, za 2012 r. które niedługo będą publikowane, być może nawet jeszcze przed Wielkanocą.....

Tak jak pisaliśmy, szansa na domknięcie luki jest, papier dzielnie się broni, choć łatwo nie będzie...

Pozdrawiam Wszystkich Sympatyków tej ciekawej spółki... Moon-Dial
ziemek19 / 77.113.105.* / 2013-03-18 15:38
Ciekawa myśl od kol tworaz555 ,gdzieś widziałem prostą instrukcję wideo jak zrobic automat nawet z modelem 3D przeprowadzania zleceń.Zawarty algorytm oscylował ilośc zawartych tranzakcji i utratę kapitału od wszystkich zleceń.Znajdując optymalny model dla danej spółki.Jak znajdę link to dam znać.Pzdr,dzieki za odpowiedz.
tworaz555 / 83.28.165.* / 2013-03-18 20:52

ziemek19 / 77.113.105.* / 2013-03-18 15:38
+ - 0 usuń
Ciekawa myśl od kol tworaz555 ,gdzieś widziałem prostą instrukcję wideo jak zrobic automat nawet z modelem 3D przeprowadzania zleceń.Zawarty algorytm oscylował ilośc zawartych tranzakcji i utratę kapitału od wszystkich zleceń.Znajdując optymalny model dla danej spółki.Jak znajdę link to dam znać.Pzdr,dzieki za odpowiedz.


Witam!
Z tego co widzę, to kompletnie mnie nie zrozumiałeś.
Takie "czarne skrzynki" dające dobry efekt nie istnieją.
Myślałem o stworzeniu czegoś nowego i oryginalnego.
Do tego (jak napisałem) potrzeba wiedzy i pracy.
Pozdrawiam!
ziemek19 / 95.41.121.* / 2013-03-19 08:11
Zrozumiałem,jedno jednak nie wyklucza drugiego .Pomysł eSztabu jest wykonalny.
tworaz555 / 83.28.47.* / 2013-03-19 08:48
Witam!
Nieco z innej beczki.
Kwestia kierowania się tzw. "fundamentami", informacjami ze spółki czy jak to nazwać...?

http://pulsinwestora.pb.pl/3045737,21668,strata-polimeksu-duzo-wieksza-niz-oczekiwano

Wniosek jest jasny, o czym pisałem już wcześniej.
Mieszanie wyników AT z tzw. podejściem fundamentalnym w przypadku Polimexms prowadziło do fałszywych wniosków.
Podobnie jest prawdopodobnie w przypadku Westaisic.
Absolutnie nie podzielam zdania kol. Moon-Dial jakoby byłaby to spółka ciekawa.
Spekulacyjne wybicia o niczym nie świadczą.
Brak przejrzystości ma swoje uzasadnienie.
Oczywiście to co napisałem nie dotyczy osób lubiących hazard.
Pozdrawiam!
nowy XX / 188.33.83.* / 2013-03-19 10:58
Witam .

Jestem żółtodziobem na giełdzie ale Waszym czytelnikiem.
Mam pytanie do Tworaz555 ,kupiłem kgh po 170
i nie wiem jak się zachowadź :(,czy mogłbyś określić według AT gdzie się KGH zatrzyma lub jak sądzisz jak głęboko spadnie ?
pozdrawiam.
moon_dial / 2013-03-19 09:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Tworaz

Nie ma przypadku w moim wyborze WESTA ISIC jest to bardzo ciekawa spółka z dużą perspektywą poprawy fundamentów w czwartym kwartale 2012. Sprawozdania będą publikowane w tym miesiącu albo na początku następnego.

Prosiłbym abyś nie powielał tendencyjnych opinii prasowych, opieranych na sprawozdania z poprzedniego kwartału.

Cokolwiek będzie można powiedzieć miarodajnego o fundamentach tej spółki dopiero po publikacji sprawozdań rocznych.

Druga sprawa to wybicia które nazywasz spekulacyjnymi były potwierdzone przez wolumeny, dające rękojmie opieki inwestorów instytucjonalnych na spółce.

Co do jednego mogę się zgodzić, im wyższy zarobek (procentowy) tym wyższe ryzyko trzeba ponieść, tak jest z każdym aktywem finansowym (z resztą nie tylko finansowym)

Nie jest inaczej w przypadku WES,gdzie w grupie kapitałowej koncernu, poczyniono duże perspektywiczne inwestycje (np. nowa linia VRLA albo zakład odzysku ołowiu)i to także trzeba mieć na uwadze przy pojęciu ostatecznej decyzji.
tworaz555 / 83.28.47.* / 2013-03-19 11:17
Witam!
Chętnie się przyznam do pomyłki Moon, ale mam umiejętność uczenia się na błędach. Takie same wnioski jak obecnie wyciągałem w roku ubiegłym przy analizie Polimexms.
Aby jednak nie popadać w czarnowidztwo zasięgnąłem konsultacji fundamentalnej u jednego z kolegów interesującego się tym walorem.
W tym wypadku pytanie było konkretne "czy wg Ciebie spółce nie zagraża bankructwo ?"
On wg swojej najlepszej wiedzy odparł, że nie.
Jak jest wszyscy wiemy.
Obecnie na Westa, sytuacja się powtarza.
Załamaniu ulegają kolejne formacje harmoniczne typu Bullish, a obecna także Bullish wskazuje najpierw na spadki w okolice 0,64 - 0,58.
Analiza falowa generuje sygnał zakupu z targetem minimalnym 0.76 - 0.77.
Niestety wskaźniki popytowe potwierdzają to na razie tylko w 50%.
Tak więc sytuacja jest 50/50.
Oczywiście nawet Petrolinvest czasami odbija, więc i Westa z pewnością kiedyś odbije i to pewnie gwałtownie, ale fakt, że brak nawet tak podstawowej informacji kiedy dokładnie zostaną opublikowane wyniki nie napawa na razie zaufaniem do tej spółki.
Pozdrawiam!
tworaz555 / 83.28.47.* / 2013-03-19 11:34
No wreszcie ...
Ale fajnie.
Rada Dyrektorów się wysiliła i łaskawie podała terminy publikacji raportów.
Co do KGHM, to to co napisał Moon zgadza się, ale jak napisałem w mailu, PRZ jest dosyć szeroka.
Nie wiemy jakiego "trupa w szafie" ma jeszcze UE, a sytuacja wokół Cypru praktycznie nie ma precedensu w historii cywilizowanego Świata...
Więcej nie chce mi się na ten temat pisać...
Kiedyś śmiano się, że Ceausescu w Rumunii w XX wieku, wprowadził ujemne oprocentowanie na kontach bankowych...
Pzdr.
moon_dial / 2013-03-19 12:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak pamiętam.... Ceausescu zlikwidował również emerytury i renty - uważał że to zbędny wydatek dla państwa... zdaje się że tego pana odstrzelili ...

Dziś Rumunia jest w UE i czasy się zmieniły (nie tylko tam) choć pewne podobieństwa mentalności są i pewnie będą złym duchem "teoretycznie nowych czasów"


Co do Cypru to bardziej traktowałbym to jako wydarzenie medialne, niż jako coś co miałoby rzekomo decydować o losach wszechświata.

Tak mała kwota jest potrzebna do załatania tej dziury, że to śmiech na sali (zaledwie 1/10 zysku netto Gazpromu).

To jest tak marny temat, że nie będę go komentował, szkoda mi na to prądu... zostawię to na pożarcie sponsorowanych gazet i sprzedajnych dzienników telewizyjnych.

Pozdrawiam Moon.
tworaz555 / 83.28.47.* / 2013-03-19 13:18


Co do Cypru to bardziej traktowałbym to jako wydarzenie medialne, niż jako coś co miałoby rzekomo decydować o losach wszechświata.

Tak mała kwota jest potrzebna do załatania tej dziury, że to śmiech na sali (zaledwie 1/10 zysku netto Gazpromu).



To nieważne jaka kwota.
Sam fakt grabienia kont bankowych w majestacie niby-prawa czyni system bankowy niewiarygodnym i jest kompromitacją UE jako takiej.
Pewne zasady obowiązują.
Z jakichś powodów udajesz, że tego nie rozumiesz i starasz się to bagatelizować...
Nie rozumiem Twojego stanowiska.
Pzdr.
4554535 / 78.8.233.* / 2013-03-19 16:25
dokładnie się z Tobą zgadzam to jest podważanie autorytetu i zasad sytemu bankowego w całej UE ,a to może wywołać nie lada panike wśród mieszkańców poszczególnych krajów UE a do tego wystarczy mała medialna iskierka
kat76 / 178.180.238.* / 2013-03-19 16:41
Witam Forumowiczów,
Wielkie dzięki za słowa wsparcia na maila wiadomo dla Kogo.
Swoją drogą ominęło mnie kilka ciekawych sesji, ale, co się odwlecze to nie uciecze.
Swoją drogą ciekawe co zrobiliby np. Niemcy gdyby dostali taką propozycję jak Cypr? hehe oj działo by się działo.
Pozdro
KAT
moon_dial / 2013-03-19 14:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Doskonale wszystko rozumiem. Nie jest to tak jak przedstawiają gazety...

Media, by nie wywołać niepotrzebnego skandalu przedstawiają to w "poprawny politycznie sposób"

Historia "konfliktu finansowego" Cypru i UE to kwestia znacznie bardziej złożona.

Mówiąc wprost chodzi tu o to, że zarządy banków cypryjskich tolerowały grupy przestępcze piorące brudne pieniądze to jest po pierwsze, po drugie o pewnych polityków powiązanych z tymi grupami oraz o rewanż na unikających opodatkowania podmiotach "oficjalnie zarejestrowanych na Cyprze" nie mogę podać nazw i nazwisk bo wybuchnie skandal, z resztą ich porachunki wiszą mi kalafiorem.

Kwota jest niewielka w skali makro.... tylko to miałem na myśli to pisząc.

Choć co do zasady wiarygodności państwa prawa nie sposób odmówić Ci racji. Nie można zwalczać omijania prawa bezprawiem.

(najśmieszniejsze, że ten argument podnoszą grupy, które prawo maja delikatnie pisząc za nic)

Nie mniej jest to problem prawny nie makroekonomiczny, stąd mój taki stosunek do tej sprawy.

Szwajcaria dalej śpi na nazistowskim złocie i żyje z odsetek od kapitałów niewiadomego pochodzenia i nikomu to nie przeszkadza...

Za to taki mały Cypr w potrzebie łatwiej ukarać...
moon_dial / 2013-03-19 13:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niemcy. Indeks instytutu ZEW (marzec): 48,5 pkt. (prognoza 48 pkt.)

To dobry odczyt. Dziś Tokio ponad + 2 % do góry... Europa tak jak widać... Natomiast Stany mają "ostatnie słowo" w tej dyskusji, której finał tradycyjnie poznamy po 22-giej naszego czasu.


Co do WES jest jeszcze jeden ważny element WD pod Q1 dla funduszy - myślę że może się to przyzwoicie opłacić, gdy zechcemy o tym pamiętać.

Wielkanoc na Ukrainie jest odrobinę później tam się chyba ją obchodzi 6-go jeśli się nie mylę. Dlaczego o tym piszę niebawem się wyjaśni...
moon_dial / 2013-03-19 11:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie powtarza się Krzysztofie żadna sytuacja, ponieważ spółka na którą się powołujesz nie ma nic wspólnego z WES nie wiem na jakie komentarze fundamentalne się powołujesz, więc do tego także nie mogę się rzeczowo odnieść...

Nie oczekuję przyznania się do błędu bo nikt (na razie) chyba go nie popełnił. Dotychczas WES dał sporo zarobić Klubowiczom i myślę, że warto zainteresować się bliżej tematem i przyjrzeć się spółce... Nawet jeśli prawdopodobieństwo wysokich zysków jest w Twojej ocenie 50/50.

Publikacja sprawozdań rocznych będzie miała miejsce 29 kwietnia 30 opublikuje komentarz ze swoją analizą.

Natomiast decyzję oczywiście każdy musi podjąć sam.

Pozdrawiam Moon i dzięki za ciekawe spostrzeżenia.
moon_dial / 2013-03-19 11:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
11.03. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 41/2013

The Board of Directors of WESTA ISIC S.A. presents the schedule of publication of its periodic reports in the year 2013:

29-April Annual report for 2012, financial results
30-May Financial results for 1Q 2013
29-August Financial results for 1H 2013
29-November Financial results for 3Q 2013

Legal grounds: Article 56.1 in connection with article 56.6 of the Act of 29 July 2005 on the public offering, conditions governing the introduction of financial instruments to organized trading system and on public companies.

Więcej na: biznes.pap.pl i biznes.pap.pl/espi

kom espi amp/
moon_dial / 2013-03-19 11:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do NowyXX

Pytanie nie było do mnie ale odpowiem, kolejny możliwy punkt zatrzymania (trwalszego niż wahania DT) to okolice 15x,xx szczegóły poda Ci Krzysiek.

Do Reszty w sprawie pytań odnośnie sprawozdań

Mój oficjalny komentarz klubowy do fundamentów wg do sprawozdań rocznych 2012 WESTA ISIC planuję przygotować 30 kwietnia br.
moon_dial / 2013-03-14 10:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Zanim zamienimy nasz Klub w "za przeproszeniem" parlament proponuję powrót do meritum.

Tak jak pisałem w poprzednich prognozach "L" w perspektywie ST/DT.

Bynajmniej nie chodzi tu o wybór nowego papieża...lecz o poprawne dane makro z Eurolandu, poprawną sytuację na forexie i względne uspokojenie w perspektywie ST/DT na rynkach surowcowych.

Myślę, że KGHM w niedługim czasie będzie miał okazję (ponownie) dać zarobić na przyzwoitej dywidendzie...
ziemek19 / 77.114.46.* / 2013-03-16 13:58
Witam po przerwie .J tu zagadka jakie zwierze zagościło w lubawie.Czy jest to wiosenny owad czy inny motylek?
prof_wiatr / 83.31.59.* / 2013-03-18 08:19
Witam, w słoneczy, (ale tylko za oknem), poranek.
Zaczyna robić się ciekawie.
Teraz powstaje pytanie , gdzie się zatrzymamy ?.
Dzisiaj pewnie przebojem bedzie BZWBK, i pewnie pozostali udziałowcy WIG20 będą troche w cieniu.
mobyone / 2013-03-18 17:04 / Tysiącznik na forum

Teraz powstaje pytanie , gdzie się zatrzymamy ?.

Jeśli chodzi o mnie, to skłaniam się do 61,8% fibo ( czyli ok.2250 ) na FW20 .Na ten kierunek wskazują dwie linie klasycznej AT . Jedna poprowadzona po dołkach z lutego 2009 i maja 2012, a druga poprowadzona przez szczyty: z 27.10.2011, 3.02.2012, 16.08.2012 oraz lokalny dołek z 9.11.2012.Pytanie co potem ? Kolejna fala hossy ? Myślę, że tak .
moon_dial / 2013-03-18 10:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Swoje piątkowe lekkie potknięcie na puli DT KGHM-u, która wypadła na S/L z nawiązką błyskawicznie odrobiłem na "S" na rynku terminowym.

Co do motywacji AT takiego zagrania to sądziłem, że słynne wsparcie w okolicach 169 wytrzyma, dzisiejsza sesja pokazała niestety (albo raczej jednak "stety") co innego.

Wszyscy popełniamy błędy, to nieodłączna część inwestowania, ważne jest, aby w razie zmiany kierunku wiatru, umieć w porę zwinąć żagiel i zabezpieczyć pozycję za pomocą zlecenia s/l lub/i zajęcia odpowiedniej pozycji na rynku terminowym.

Mimo iż obecnie po realizacji zysków na kontraktach i strat na rynku kasowym nie posiadam już pozycji na KGHM to mam nadzieję, że KGHM w perspektywie DT odrobi choć część strat. Na razie przychylam się do diagnozy BWolf. i stoję z boku z przyzwoitą nadwyżką gotówki z realizacji poprzednich inwestycji.
moon_dial / 2013-03-18 11:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Generalnie widać za oceanem zmęczenie rekordami na S&P i innych indeksach.

Inwestorzy zaczynają zdawać sobie sprawę, że perspektywa dystrybucji akcji pod niejasne dyskonto oczekiwań może okazać się pułapką.

Rozdźwięk pomiędzy rozczarowującymi wciąż jednak danymi makro z gospodarki globalnej, a tzw. rekordami na S&P i DJ zaczyna być asumptem do rozważenia realizacji zysków z dystrybucji na rynkach kasowych i terminowych.

Stąd u mnie propozycja ewentualnego ponownego rozważenia koncepcji w perspektywie ST opowiedzenia się po stronie "S"

Pozdrawiam Wszystkich Moon.
moon_dial / 2013-03-18 11:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dalekie od optymizmu nastroje inwestorów instytucjonalnych potwierdzają reakcje rynków na niezbyt optymistyczne dane z bilansów HZ niektórych krajów Eurolandu.

S&P500 Fut 1538.95 -0.95% 11:26
DAX 7957.89 -1.06% 11:11
USD/PLN 3.20648 +1.15% 11:26
EUR/USD 1.29415 -1.01% 11:26
Ropa Crude 92.39 -1.27% 11:26
moon_dial / 2013-03-18 11:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Krzysztofa

Nie mam nic przeciwko projektowi, który zaproponowałeś w mailingu. Myślę, że to znakomity pomysł.

Oczywiście na ile będę w stanie czasowo, na tyle postaram się pomóc przy "zatwierdzaniu" fundamentalnym spółek proponowanych do modelu.

Zapraszam do współpracy inne osoby o doświadczeniu ekonomicznym, ekonometrycznym i finansowym. Zachęcam do udziału w projekcie Krzysztofa i dyskusji na forum klubowym. Szczegóły dostaliście w mailingu klubowym od Krzysztofa.
moon_dial / 2013-03-18 12:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
FKGHM także "S" z podparciem w piątkowym sygnale sprzedaży i przełamaniem uprzednio powołanego oporu.
tworaz555 / 83.28.165.* / 2013-03-18 11:30
Witam Moon !
Oczywiście wszyscy popełniamy błędy, dlatego...
Reszta w mailu. ;-))
Pozdrawiam!
tworaz555 / 83.28.165.* / 2013-03-18 10:10
Witam!
Wykresy, które wcześniej przesłałem, miały pomóc w podjęciu dobrych decyzji. Niestety jak zwykle, wszystko na próżno.
Na Edku widoczna formacja Bullish Butterfly powyżej PRZ wróżyła spadki, co się wypełniło tej nocy.
Na KGHM już w ubiegłym tygodniu widać było potencjalną 5 falową formację spadkową.
Dlatego "łapanie spadających noży było błędem".
Jako, że formacja jest 5 falowa, więc można z dużym prawdopodobieństwem wyznaczyć jej zasięg korzystając z narzędzi dostępnych w Fibotraderze, korzystając z wiedzy zaczerpniętej z lektury P. D.
Podpowiem tylko, że do arsenału należy w tym wypadku włączyć APP czyli Alternate Price Projections.
Bardziej zaawansowani koledzy mogą się pokusić o wyznaczenie dnia docelowego (zwrotu).
Resztę tej szczegółowej dyskusji proponuję przenieść na forum mailowe.
Co do S&P 500, to moje wysiłki, aby wywołać polemikę na ten temat także spełzły na niczym pomimo tego, że podałem szczegółowe wykresy.
Pozdrawiam!
tworaz555 / 83.28.157.* / 2013-03-14 13:12
Witam!
W uzupełnieniu krótki "esej" w skrzynkach.
Radzę dobrze obserwować sytuację na S&P 500 i odpowiedzieć na pytanie z e-maila.
Nie bardzo rozumiem określenie "poprawna sytuacja na forexie".
Wg mnie na podstawowych parach sytuacja jest jasna.
Widoczne są wyraźne formacje harmoniczne np. na D1.
Pozdrawiam!
prof_wiatr / 95.49.109.* / 2013-03-14 13:54
Ja niestety nic nie dostałem.
Może jestem wyklęty???
PZDR
moon_dial / 2013-03-14 15:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Prof. Wiatr
Nie wiem, czy widniejesz na mail- liście Krzysztofa, ja z listy klubowej Cię nie skreślałem, co do mailingu Krzysztofa musisz bezpośrednio kontaktować się z Krzysztofem (adres e-mailowy masz do Niego masz).

@ Pozostałych Klubowiczów
W związku z pytaniami odnośnie WES to jest prawie dokładnie tak, jak napisał Krzysztof w mailingu klubowym.

Ze swojej strony dodam, że mój ostatni ruch ST na pozycji to 0,65 - 0,76 KUPNO następnie 0,8x SPRZEDAŻ zgodnie z moją prognozą obecnie nie posiadam pozycji na tym walorze (tak jak pisałem w uprzednich postach w tej sprawie zalecałem rozważenie realizacji zysków w celu uniknięcia ryzyka oczekiwania na sprawozdania). Więcej szczegółów na temat WES znajdziecie na moim wątku na forum Bankier.pl gdzie również głos zabierał, w tej sprawie, Krzysztof.

Co do forexu, to Krzysztof napisał, że sytuacja jest wyjaśniona, ja również nie widzę potrzeby dalszego wałkowania tego tematu.

Dla przypomnienia w perspektywie ST/LT Na głównym ulubieńcu klubowym KGHM oczywiście "L"

Pozdrawiam Wszystkich Moon
moon_dial / 2013-03-14 15:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA. Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (tydzień): 332 tys. (prognoza 350 tys.)

Dobre dane z amerykańskiego rynku pracy z pewnością pomogą indeksom kasowym na NYSE... szansa na kolejną rundę rekordów za oceanem jest... jak potoczy się sesja dowiemy się tradycyjnie po 22-giej.
tworaz555 / 83.28.169.* / 2013-03-14 16:39

moon_dial / 2013-03-14 15:59
+ - 0 usuń
USA. Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (tydzień): 332 tys. (prognoza 350 tys.)

Dobre dane z amerykańskiego rynku pracy z pewnością pomogą indeksom kasowym na NYSE... szansa na kolejną rundę rekordów za oceanem jest... jak potoczy się sesja dowiemy się tradycyjnie po 22-giej.


Słuszna uwaga, bo na EDKU mamy formację Bullish Butterfly (D1), ale jeszcze ponad PRZ, więc teoretycznie możemy spadać, chociaż w ramach wstęgi Bollingera możliwy jest ruch do góry i to właśnie obstawiam.
Zaraz podeślę wykres do skrzynek to go sobie obejrzycie.
Mogę pisać spod różnych IP więc się nie przestraszcie, bo "jadę" z kilku komputerów.
Adres prof_Wiatra zaraz przywrócę.
Był przez dłuższy czas nieaktywny, więc go usunąłem (zgodnie zresztą z regulaminem).
Nic osobistego. Nie jest wyklęty...;@))
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-03-15 14:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Pomimo poprawnej sesji kasowej na NYSE wczoraj i całkiem przyzwoitych danych makro w dn. dzisiejszym w USA (prod. przemysłowa, inflacja i napływ kapitałów) mamy dość płasko zachowujący się rynek, szczególnie w Europie.

Na ile dobre dane makro przełożą się na rynek akcji zobaczymy... na razie kontrakty nadają ton rynkowi kasowemu...
moon_dial / 2013-03-15 15:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA. Indeks Uniwersytetu Michigan (marzec): 71,8 pkt. (prognoza 78 pkt.)

Słabszy odczyt tego indeksu nie pomógł rynkowi kasowemu za oceanem, reakcję było widać również w Europie, w tym także na GPW... gdzie po tej publikacji WIG20 oddał prawie cały dorobek wzrostowy dzisiejszej sesji.
moon_dial / 2013-03-15 15:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
15.03. Londyn (PAP) - Cena miedzi w transakcjach trzymiesięcznych na Londyńskiej Giełdzie Metali wzrosła do 7811,25 USD/t.
moon_dial / 2013-03-15 15:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pozwoliłem sobie zaryzykować na kasowym i nabyłem pakiecik KGHM w okolicach 170,xx
moon_dial / 2013-03-15 15:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niestety ... wyleciałem na S/L
tworaz555 / 83.28.165.* / 2013-03-15 17:30
No i co ja mam napisać w tym momencie, aby nie zostać posądzonym o wielokrotne łamanie regulaminu, megalomanię, zadzieranie nosa i wszystko co Wam przyjdzie do głowy?
Po co ja wypisuję te wszystkie elaboraty na temat S&P 500 i forexu?
Idę na piwo...
bwolf / 194.165.48.* / 2013-03-15 17:58
Witam.
Spokojnie Krzysztofie, spokojnie. Pisałem, kilka dni temu, że KGHM porusza się między dolną, a środkową bandą Wstęgi Bollingera i nie widzę szans na wzrosty (chociaż wcześniej rysowałem ab=cd) dlatego postanowiłem zostać z boku, chociaż pokusa była, aby zająć pozycję.
Dzisiaj nabyłem Asseco (43.5x) gdyż tu widzę potencjał. Jak będzie zobaczymy.

Kolego Moon.
Jeżeli o mnie chodzi, możemy zostać na money.pl Nie widzę potrzeby zmiany portalu. Ale Ty tu jesteś szefem.

I jeszcze, podziękowania dla Krzysztofa za analizę Westy . "Szykowałem się" po 0.73, ale na razie sobie odpuszczam.
Moon Westa, to Twoja "perełka" i jak coś daj znać:)


Idę na piwo...

Niektórzy to mają dobrze. Niestety ja, od pewnego czasu wyrabiam po 1.5 etatu (i zapowiada się, że tak będę .... do jesieni).

Pozdrawiam wszystkich.
moon_dial / 2013-03-12 10:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich

W związku z faktem, iż nikt poza mną prawie tu nie pisze na forum i na słabnące zainteresowanie poruszanymi w dyskusji tematami, podjąłem decyzję o poważnym ograniczeniu mojej działalności w klubie.

Wkrótce, po konsultacjach na forum i poza forum, podejmę decyzję co do celowości dalszego istnienia Klubu W/20/40/80. Maile z uwagami w tej sprawie proszę kierować na skrzynkę klubową, lub w formie postów na forum klubowym. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przed 22 marca 2013.

Pozdrawiam Moon-Dial
tworaz555 / 83.28.156.* / 2013-03-12 13:28
Witam!
Nie gorączkuj się Moon. ;@))
Poprostu niewiele osób ma coś do napisania.
Niektórzy chorują, a część się edukuje.
Jak się wyedukują to zaczną pisać...
Ja swoje prognozy przekazałem i obserwuję jak się spełniają.
Na SP500 ważne sesje, ale jak już pisałem chyba nikt na moje wykresy dotyczące SP nie zwrócił uwagi..., więc nie ma się co spodziewać, że ktokolwiek zauważy to i owo...
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-03-12 14:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie,

Pożyjemy, zobaczymy. Nie gniewaj się, że piszę prosto z mostu, ale trochę mam dość pisania sam do siebie. Obserwuję dyskusję w mailach i myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją przenieść na forum, im więcej osób zainteresowanych tematem, tym większa szansa aby wypracować jakieś wspólne stanowisko, a nie Moon napisał i cisza....


Chcę tylko wskazać, że nie jestem figurą woskową i nie kandyduję na papieża i nie ma żadnego dogmatu o rzekomej mojej nieomylności i nie zamierzam gadać do ściany, bo po co komu taki wątek.

Jeśli na forum będzie taki ruch jak do tej pory, zaproponuję zmianę platformy dyskusyjnej (ta najwyraźniej się wyeksploatowała) Twoja lista e-mailowa, także jest mocno okrojona, niech zgadnę z jakiego powodu....

Pozdrawiam Moon.
tworaz555 / 83.28.156.* / 2013-03-12 15:04
Pewnie chcesz napisać, że to moja wina... ;-)), ale ja się nie poczuwam...
Wolę mieć na liście 2 lub 3 osoby, z którymi można coś zrobić niż 100 osób, które nic sobą nie reprezentują.
Jeżeli dyskusja ma polegać na gdybaniu na podstawie fusów w kawie, to ja wypadam...
Trzeba stawiać jakieś wymagania. Inaczej poprostu szkoda na to czasu.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-03-12 15:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bynajmniej. Nikt nikogo nie obwinia, co do cięć na liście e-mailowej to akurat Cię zawsze w tej sprawie popierałem. Nothing for Nothing. Jeśli ktoś nic nie wnosi do dyskusji klubowej, to nie ma prawa czerpać z niej pożytków i korzyści, i rzecz jasna, vice versa - to uczciwy układ.

Jeśli temat się do czwartku nie rozkręci, to zamkniemy wątek i będziemy pisać tylko maile.

Do 21 marca chcę usłyszeć opinie Pozostałych Klubowiczów. Podejmę decyzję na podstawie tych opinii. Być może ciekawym pomysłem, będzie powrót Klubu W20/40/80 na łamy Bankiera... nie wiem... niewątpliwie coś z tym trzeba zrobić.

Na razie czekam cierpliwie na opinie (w tej sprawie) Pozostałych Klubowiczów.

Pozdrawiam, Moon.
kat76 / 79.189.190.* / 2013-03-13 08:30
Witam Forumowiczów,

I Moon i Tworaz macie rację!
Ja tak jak pisałem wcześniej jestem merytoryczne "0", jeżeli mam pisać bzdury tak jak to określa Tworaz to chyba nie ma sensu.
Tak jak pisałem w mailach mam kilka tytułów od Krzysztofa i czytam, ale to nie są pierwsze czytanki i potrzebna jest tzw. ogólna, czy też podstawowa wiedza z tematu.
Pewnie to trochę potrwa,ale może kiedyś ja założę swój Klub ( żart oczywiście!!!).
Myślę, że zmiana platformy nic nie da, a zwabi się kilku tzw. troli, którzy będą robić zamęt.
Każdy może tu zajrzeć, czy też na bankiera, to nie ma wielkiego znaczenia.
Jestem za pozostawieniem wszystkiego po staremu, ale nie moja już będzie decyzja ostateczna.
Ja jutro zmykam tam gdzie pisałem w mailu, myślę,że jeszcze tu wrócę.
Pozdro
KAT
kat76 / 79.189.190.* / 2013-03-13 08:43
Zapomniałem o jednym,
jeżeli Klub zostanie rozwiązany, to już dziś Wielkie Dzięki!!! Moon i Tworaz za "współpracę" i za lekcje.
Pozdro
KAT
prof_wiatr / 95.49.74.* / 2013-03-13 11:11
Szanowni uczestnicy.
A w praktyce Dwaj Panowie.


Zastanawiacie się czy dalej prowadzic forum?
Moja odpowiedż jest jednoznacznie - NIE.
Dlaczego ?
Bo od pewnego czasu forum przypomina dialog głuchego ze ślepym.
A dodatkowego smaczku dodaje fakt, iż 'mądrość", reprezentowana jest jedynie "DWUOSOBOWO".
Jakiekolwiek inne 'pisaniny" są określane jako wypowiedzi amatorów nie mających o o inwestowaniu pojęcia.
Rekapitulując, czemu się więc dziwicie, że doczekaliście tego ?
pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.159.* / 2013-03-13 12:42
Witam Profesorze!
Trochę przesadziłeś.
O ile to co napisałeś można częściowo "przypasować" do mojej osoby, to kol. Moon-Dial
nigdy o nikim nie napisał, że nie umie inwestować.
Ja nieraz rzeczywiście wyrażałem uwagi krytyczne, ale poprostu taki mam charakter i temperament.
Jeżeli można to było zinterpretować w taki sposób jak opisujesz to przepraszam tych, których uraziłem.
Oczywiście jak widać nie przypominasz sobie w jaki sposób w roku ubiegłym komentowałeś (wraz z innymi kolegami) moją prognozę dotyczącą WIG-20 i S&P 500.
Wszyscy chyba pamiętają.
Krytyka była niemerytoryczna i napastliwa.
Gdy prognozy się sprawdziły, nabraliście wody w usta i nie było Was nawet stać na przyznanie się, że jednak Wasza tak ostra reakcja nie była uzasadniona.
Jak byś to skomentował?
Na platformie mailowej proponowałem Ci merytoryczną współpracę.
Jesteś wszak jak piszesz doktorem elektroniki, więc z pewnością gdybyś nieco "zszedł z piedestału", współpraca byłaby obustronnie korzystna.
Niestety!
Ty wolisz krytykować i to często bezpodstawnie, analizy które mają uzasadnienie.
Dla mnie (jak już napisałem) nawet tylko 1 osoba, która chce być kreatywna jest więcej warta niż 100 osób piszących "up, up..." lub "down, down..."
W naszym mniemaniu to forum ma być merytoryczne.
Jest na nim miejsce dla Analityków Technicznych, Fundamentalnych, Ekonomistów i nawet Wróżbitów.
Ważne jest, aby mieli coś do powiedzenia i potrafili to uzasadnić.
Nie boleję, że czegoś tam doczekałem... ;-))
Zobaczymy, co zdecyduje większość.
Być może moja osoba jest przeszkodą, więc wtedy zamilknę, ale z pewnością nie będę się "unosił honorem" w odpowiedzi na takie posty jak Twój.
Do Ciebie nie mam pretensji, choć uważam, że powinieneś być nieco bardziej obiektywny.
Zapomnijmy o cenzusach i skupmy się na meritum.
Dla mnie jest ważne, że wiele osób zaczyna się przekonywać do naszego podejścia...
Pozdrawiam i zapraszam do MERYTORYCZNEJ współpracy. ;@))
moon_dial / 2013-03-13 14:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Panowie,

Niektórzy Klubowicze nie rozróżniają platform dyskusyjnych, w celu uniknięcia nieporozumienia w powołanej kwestii wyjaśniam ponownie, że;

Dyskusje są prowadzone niezależnie na dwóch platformach dyskusyjnych - prywatnej (nasz mailing klubowy pod opieką Krzysztofa)
oraz ogólnodostępnej platformie dyskusyjnej - forum klubowe na www.money.pl którym opiekuję się ja.

Regulamin Klubowy i ograniczenia z nim związane dotyczą oczywiście tylko platformy ogólnodostępnej. Natomiast nie dotyczą platformy mailowej, czyli korespondencji prywatnej między Klubowiczami.

Inne podejście do tego tematu byłoby sztuczne i nie na miejscu.

ps. Krzysztofowi M. (mamy kilku Krzysztofów w Klubie) Dziękuję za maila otuchy i wsparcia, a w imieniu swoim i reszty Przyjaciół z Klubu życzę szybkiego powrotu do zdrowia i na nasze skromne łamy klubowe.
kat76 / 79.189.190.* / 2013-03-13 13:48
@ Profesor Wiatr,

regulamin klubowy zakazuje krytyki i Klubowicze sie do niego stosują.
Jeżeli zaś chodzi o Twoją osobę to sytuacja, o której pisał Tworaz miała miejsce i to jest fakt, dlatego nie powinieneś zabierać w tej sprawie (Klubu)głosu.
A krytykować możesz nikt Tobie tego nie zabrania, są inne fora proszę bardzo.
pozdro
KAT
tworaz555 / 83.28.159.* / 2013-03-13 14:40

kat76 / 79.189.190.* / 2013-03-13 13:48
+ - 0 usuń
@ Profesor Wiatr,

regulamin klubowy zakazuje krytyki i Klubowicze sie do niego stosują.
Jeżeli zaś chodzi o Twoją osobę to sytuacja, o której pisał Tworaz miała miejsce i to jest fakt, dlatego nie powinieneś zabierać w tej sprawie (Klubu)głosu.
A krytykować możesz nikt Tobie tego nie zabrania, są inne fora proszę bardzo.
pozdro
KAT


Witam raz jeszcze!
Panowie, nie "nadymajmy" się nadmiernie.
Osobiście jestem zwolennikiem nawet ostrej polemiki.
Granica pomiędzy krytyką, a ostrą polemiką nie jest dla mnie wyraźna, więc jestem zwolennikiem krytyki merytorycznej tzn. mającej uzasadnienie wynikające z AT czy AF.
Bez ścierania się poglądów nie ma dyskusji.
Osób nieomylnych nie ma, a prognozy, które formułujemy mają określone (nieraz bardzo przybliżone) prawdopodobieństwa realizacji.
Uważam, że kol. prof_Wiatr jak najbardziej ma prawo wypowiedzieć się w tej kwestii.
Decydować powinna wiedza (wartość merytoryczna), a nie to czy czyjaś wypowiedź podoba nam się (z jakichś względów), czy nie.
Portal money.pl jest OK i ja nie jestem zwolennikiem jego zmiany.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-03-13 15:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Osobiście jestem zwolennikiem nawet ostrej polemiki.
Granica pomiędzy krytyką, a ostrą polemiką nie jest dla mnie wyraźna, więc jestem zwolennikiem krytyki merytorycznej tzn. mającej uzasadnienie wynikające z AT czy AF.
Bez ścierania się poglądów nie ma dyskusji.


Krzysztofie, oczywiście że tak, w mailach prywatnych można pisać wszystko i nikt nigdy nikogo nie ograniczał na tym polu dyskusji.

Jednakże na forum publicznym obowiązują pewne reguły (nie tylko regulamin klubowy, ale regulamin forum money.pl i powszechnie obowiązujące prawo)i tu, moim zdaniem, żadnego pola do dyskusji nie ma.

Regulamin klubowy sprawdza się od lat i myślę, że nie ma potrzeby go zmieniać...

Co do Twojej osoby, nie przypominam sobie, abyś kiedykolwiek na forum publicznym kogokolwiek krytykował, dyskusja tak... nic nie wnosząca destruktywna krytyka dla krytyki i pieniactwo (lub jak wcześniej ktoś dosadniej napisał troll - owanie) -to nie nasza bajka - od tego jest mnóstwo innych wątków.

Natomiast to co ktoś pisze w prywatnej korespondencji, to już inna zupełnie sprawa.
moon_dial / 2013-03-13 15:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeszcze raz przypominam, w sprawie uchwały odnośnie dalszego istnienia klubu można głosować na forum oraz mailem na skrzynkę klubową do 21 marca br. Wszelkie inne uwagi na temat kluby (również krytyczne) są mile widziane.

Wynik głosowania podam do publicznej wiadomości w dn. 22 marca br.
kat76 / 46.205.57.* / 2013-03-13 22:13
@Moon
ps. Krzysztofowi M. (mamy kilku Krzysztofów w Klubie) Dziękuję za maila otuchy i wsparcia, a w imieniu swoim i reszty Przyjaciół z Klubu życzę szybkiego powrotu do zdrowia i na nasze skromne łamy klubowe.
Wielkie Dzięki za wsparcie start jutro o 8.00!!!

@Tworaz
nie miałem na myśli samej krytyki tylko sposobu w jaki została wyrażona, a sam doskonale pamiętasz tą sytuację...
Pozdro
KAT
moon_dial / 2013-03-13 11:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Prof_Wiatr

Nasz regulamin klubowy wyraźnie zakazuje wszelkiej krytyki wypowiedzi, bo nie jest istotne czy celna uwaga pochodzi od amatora, czy zawodowego inwestora. Celna uwaga zawsze będzie celna, niezależnie ko się pod nią podpisze.

Co do regulaminu zawsze starałem się zachować równowagę pomiędzy tym co wynika z teorii i tego czego można spodziewać się w praktyce codziennego inwestowania.

Rozumiem, z twojego postu, że negatywnie oceniasz moje starania w tym zakresie.

OK . Na razie mamy dwa głosy "Za" Klubem jeden "Przeciw" i jeden (mój) "Wstrzymujący się" czekam na maile i posty w tej sprawie do 21 marca.
moon_dial / 2013-03-13 12:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W sprawie zmiany platformy dyskusyjnej mamy jeden głos "Za" dwa głosy przeciw. W tej sprawie czekam na uwagi i opinie również do 21 marca.
moon_dial / 2013-03-13 10:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ KAT

Na razie spokojnie. Dajmy sobie czas na wspólne przemyślenie wszystkiego, wysłuchajmy opinii innych i podejmiemy wspólnie decyzję.

Co do zmiany platformy, to także nie jestem przekonany... po prostu padła taka propozycja od jednego z Klubowiczów, luźno rozważamy wszystkie możliwości.

Myślę że sama platforma dyskusyjna jest ok. - tu mamy ciszę spokój i dobre relacje z bardzo życzliwym dla Naszego Klubu, kompetentnym - Zespołem Redakcyjnym.
kat76 / 79.189.190.* / 2013-03-13 10:59
@Moon
Ja jestem całe życie spokojny, ale niestety merytorycznego wkładu u mnie brak, a czytać umiem.
Pozdro
KAT
bwolf / 194.165.48.* / 2013-03-04 13:02
Witam.
Moon, przed chwilą pozbyłem się "Twojej perełki". Coś mi się wydaje, że jeszcze tu wrócę.

Pozdrawiam
bwolf
moon_dial / 2013-01-31 10:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Najpierw uwaga techniczna (dla tych Klubowiczów co z nami są od niedawna). Zawsze przed komentowaniem postu upewnij się, że włączyłeś(aś) opcję wyświetlania wg daty dodania malejąco, aby mieć pewność, że odpowiadasz na najbardziej aktualny komentarz (postów jest tu wiele i łatwo się pogubić).

Wracając do meritum tematu zaskakująca rewizja prognoz PKB w USA wynikała ponoć z przeszacowania zapasów i redukcji wydatków zbrojeniowych... tłumaczenie mętne, ale przyjęte przez rynki do wiadomości...

Europa podchodzi do tych "rewelacji" makro z za oceanu sceptycznie. Natomiast NYSE ambiwalentnie, z lekkim wskazaniem jednak na podaż.

U nas ostatnie sprzedaże sporych pakietów dwóch banków nie pomogły W20 i to wcale nie tylko w tym problem (szerzej pisałem o tych problemach wczoraj).

W perspektywie ST części kasowej rynku bardziej perspektywiczny wydaje się rynek szeroki małe i średnie spółki gdzie potencjalny ruch w górę jest łatwiej wygenerować. Polecam wybierać do portfela te spółki o dobrym C/WK o stosunkowo stabilnym i niskim FF.

Wczoraj kupiłem WES - właściwie odebrałem część akcji po 0,68 z części pakietu, który sprzedałem po 0,79 całkiem niedawno temu...

Oczywiście czy moja decyzja była słuszna, czas pokaże...

Co do W20 oczekuję w perspektywie ST/LT stabilizacji i powolnego wyrównywania dystansu do pozostałych rynków.
ericss / 80.244.158.* / 2013-02-25 13:33
witam
wiem ze są tu zapaleńcy i mam prośbę o podania jakiegos typu z MSP na dłuższy okres - raczej z analizy fundamentalnej
pliss;
moon_dial / 2013-01-31 11:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
S&P500 Fut 1495.45 +0.10% 11:12

Na FS&P kiełkują plusy... Ciekawe... Chyba zaczynają się ujawniać tacy, co po tamtej stronie oceanu, wierzą w 1500 na kasowym odpowiedniku tego kontraktu...
moon_dial / 2013-01-31 14:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA: Raport Challengera (styczeń) 40,4 tys. (poprzednio 32,6 tys.)

Na kontraktach za oceanem już optymistów mniej po tym raporcie.... co widać również na W20...

Można powiedzieć, że indeksy wróciły do punktu wyjścia...
moon_dial / 2013-01-31 16:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA: Indeks Chicago PMI (styczeń) 55,6 (prognoza 50,5)

Na deser dobry PMI za oceanem i natychmiast powrót optymizmu....
stefan2988 / 78.88.71.* / 2013-02-02 08:32
chyba juz wiem
to ramie moze byc bardzo dlugie
ale tak sobie mysle ze moga je skonczyc jak rozpoczna ciecia w usa od marca na te okolo 100mld
wtedy rynek stwierdzi ze trzeba sprzedac bo te ciecia zabiora troche kasy gospodarce
pkb bylo ujemne i argumentowali cieciami w obronie , co by wskazywalo ze te ciecia moga miec wychladzajacy wplyw na rynek
osobiscie w ujemne pkb nei wierze
podali ujemne ze fed mial argument dalej pompowac w tym tempie
uujemne nie moglo byc bo za dobre byly inne wskazniki i to sie kupy nie trzyma

co myslisz moon?
moon_dial / 2013-02-04 12:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Do Stefan2988,


osobiscie w ujemne pkb nei wierze
podali ujemne ze fed mial argument dalej pompowac w tym tempie
uujemne nie moglo byc bo za dobre byly inne wskazniki i to sie kupy nie trzyma

co myslisz moon?


Myślę, że kreatywna księgowość to nie tylko zjawisko obecne w niektórych wielkich korporacjach.

To zjawisko ma znacznie szerszy, wręcz globalny charakter, ponieważ dotyczy również wielu państw i finansowych instytucji i organizacji międzypaństwowych o szerszym znacznie charakterze...

Przykładów nie trzeba daleko szukać,np. w UE i poza nią: Włochy, Hiszpania, Grecja, Portugalia, Węgry, Argentyna ... mam wymieniać dalej?

Co do USA to oczywiście sytuacja jest skrajnie inna, lecz mechanizm polityki informacyjnej zbliżony.

Czy możemy dwudziesty pierwszy wiek nazwać wiekiem kreatywnej makroekonomii? Chyba mimo wszystko taka teza byłaby zbyt ryzykowna...

i całe szczęście.... pozdrawiam Moon
kat76 / 79.189.190.* / 2013-02-08 08:39
Witam,
widzę, że niestety Tworaz i Moon mieli rację nie ma komu "Merytorycznie " rozmawiać.
Jak widać sygnał zadziałał.
Wielkie dzięki Panowie!
Pozdrawiam
KAT
moon_dial / 2013-02-11 15:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich.

Cieszę się, że na skrzynkę klubową trafia dużo maili. Znaczy to, że wielu Klubowiczów i Sympatyków naszego klubu interesuje się poruszanymi tu problemami.

Martwi mnie tylko to, że nie ilość maili nie przekłada się na aktywność na forum, a szkoda, bo wolałbym mieć poczucie, że to forum a nie blog mój czy Krzysztofa.

Wracając do tematu cieszę się, że Hoki przesłał analizę ze swojego biura maklerskiego na nasze skrzynki, myślę że wielu z Was również może zrobić coś podobnego (każdy z nas ma gdzieś konto i dostęp do różnych analiz) czasem warto znać co myślą w temacie inni analitycy...


Wracając do tematu, za oceanem Amerykanie będą uchwalali budżet. Info będzie opublikowane w tej sprawie ok. godz. 20 -tej naszego czasu.

Pozdrawiam Moon
Janosik1000 / 46.204.33.* / 2013-02-11 19:15
Do Tworaz
Krzysiu,wyczytałem ile się dało z poczty że ograniczasz listę.Nie mogę być aktywny.Ciągle jestem na wyprawie,jest fajnie,szkoda wracać.Wszyscy uczestnicy to wolne zawody.
Gratuluję bulish na sp500 i bearish(dzienny).Mam wątpliwości na fsp500.
Obydwie formacje nie mają siły zmienić trend.Jestem wyznawcą na tą chwilę diamentu od 2000r(fsp500).Oczywiście zdaję sobie sprawę z nie transakcyjności tej prognozy.Transakcyjnie zagrałem raz pod strukturę Neelego z h1 telefonicznie.
Pozdrawiam Klub-proszę mnie nie wykreślać.
moon_dial / 2013-02-12 10:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Dziś o jednej spółce z W20. Mianowicie o walorze, na którym jakiś chyba kwartał temu było ostrzeżenie klubowe. Chodzi o TPSA niestety hiobowych wieści ciąg dalszy. Spółka odnotowała gorsze od prognoz przychody i przewiduje się dalsze ich zmniejszanie w 2013 r.

Na WES czekamy na publikację wyników za Q4 2012 z nieoficjalnych źródeł wiem, że wyniki raczej będą (jak na taką ilość inwestycji) raczej poprawne, więc teoretycznie szansa na dość długo oczekiwane wybicie rośnie tu znacząco z każdym dniem. Informację tę proszę traktować jako nieoficjalną do momentu potwierdzenia przez spółkę i publikacji sprawozdań.
JANOSIK1000 / 188.147.16.* / 2013-02-14 20:44
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a9b8802a4f3d7e9.html
tak wg.mnie może wyglądać zakończenie jednego z ramion trójkąta na fsp500.Wg.mnie to ciągle
domniemana struktura korygujaca od 2000r.jako czwarta fala cyklu.Ja na tą chwilę obstawiam
diament od 2000r.Najlepiej oddaje szaleństwo fundamentalne u Jankesa.
Pozdrawiam Klub
Alternatywą tego scenariusza to impuls od 666
niestety dla mnie nie do zaakceptowania.
moon_dial / 2013-02-18 16:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Janosik,

Cieszę się, ze wróciłeś... Jak tam urlop?

Do Wszystkich,

Dziś poprawna sesja na KGHM przy dość stabilnym forexie. Jutro czeka nas dość ważny dzień, ponieważ będą publikowane ciekawe dane makro min. o produkcji przemysłowej. Oczekiwania sa raczej umiarkowanie optymistyczne, dobra sesję zalicza dziś DAX.

Pozdrawiam Wszystkich i gratuluję dobrych decyzji inwestycyjnych
JANOSIK1000 / 37.31.52.* / 2013-02-18 18:02
No coś Ty nie wróciłem ,mam urlop wieczny.
Moja ocena wykresów KRZYSIA na fsp500 w ujęciu
miesięcznym jak zawsze w cel.Aż nudne.Co po drodze - nie wiem żeby prognozować.Bronię tezy fsp500 jest dla szybkiego gracza nie przewidywalny .Krzysiek pokazał że nie jest tak strasznie,ale KRZYSIEK to Krzysiek.Dla mnie na małym intra to horror.Co zagram to w plecy;prawie''.
Ale będzie lepiej ,kierunek nie jest istotny.
Ważne żebym był w zgodzie.
Pozdrawiam KLUB.
tworaz555 / 83.28.165.* / 2013-02-20 10:41

No coś Ty nie wróciłem ,mam urlop wieczny.
Moja ocena wykresów KRZYSIA na fsp500 w ujęciu
miesięcznym jak zawsze w cel.Aż nudne.Co po drodze - nie wiem żeby prognozować.Bronię tezy fsp500 jest dla szybkiego gracza nie przewidywalny .


Witam!
Gratuluję wiecznego urlopu.
Mam nadzieję dojść kiedyś do takiego etapu...
Zdradź jakie rejony globu eksplorujesz.
To z pewnością bardzo interesujące.
Dzięki za miłe słowa. ;-))
Oczywiście tradycyjnie się z Tobą nie zgadzam (chodzi o nieprzewidywalność rynku).
Moim zdaniem ticki czasowe nie mają tu nic do rzeczy.
Mam nadzieję kiedyś Ci to wykazać.
Teraz rozumiem, że nie jesteś skoncentrowany, więc rozwodzenie się nad tym nie ma sensu.
To rozmowa raczej na e-mail z dużą ilością wykresów.
Pozdrawiam!
JANOSIK1000 / 37.31.253.* / 2013-02-23 15:39
Witam Krzysiek
Jestem otwarty na dowody.Upomnę się o nie
we wrześniu.

Eksplorowałem dla ducha Workutę i okolice.
Od środy [jak wszystko zagra ]Kołymę okręg magadański.Od czerwca dla ciała Bajkał,wypływ
Angary[omul]docelowo zbiornik boguczański.
Pozdrawiam.
moon_dial / 2013-02-25 10:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Myślę że dziś zapowiada się ciekawa sesja dla byków... Nie tylko na forexie.

Wszyscy faworyci klubowi powinni ruszyć...

Na WES powinniśmy niebawem zobaczyć odbicie, SYG systematycznie do góry a KGHM zgodnie z Waszymi komentarzami...

Co do danych makro to pozostaną one chwilowo w cieniu wyborów we Włoszech i strajków w Hiszpanii.

Azja dziś dała popis zieleni... w USA też daje radę (vide S&P).

W kraju opublikowano dane o sprzedaży detalicznej, dane są nieco lepsze od konsensusu rynkowego.
iryhor / 83.24.201.* / 2013-02-25 19:16
gruby czaruje,zmiana na 20 obstawiam koniec marca
pozdrawiam
moon_dial / 2013-02-26 09:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Mój wczorajszy komentarz rynkowy nic nie stracił na swojej aktualności. W dalszym ciągu dane makro pozostają w cieniu wyborów we Włoszech. Za oceanem mamy posiedzenie FED i niezbyt ciekawe oczekiwania tamtejszych inwestorów wobec niego (vide S&P).

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na nastroje na NYSE jest perspektywa delikatnego zacieśniania polityki fiskalnej w USA.

Eurodolar ładnie się broni, więc szukać trzeba mniejszych spółek na kasowym dla równowagi.

Z pewnością na włoskim zamieszaniu stracą UC i PKO SA i inne instytucje powiązane.

Na W20 raczej dziś "S" powinno być bliżej prawdy, choć z pewnością nie w takiej skali jak na zewnątrz.
moon_dial / 2013-02-26 10:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co do faworytów klubowych to na WES jest szansa na kontynuację wczorajszego ośmioprocentowego odbicia pod wyniki za q4 2012 które powinny być na dniach ogłoszone.

Na pozostałych faworytach spodziewam się lekkiego odejścia DT lub lekkiej realizacji ostatnich wzrostów, w perspektywie ST oczekuję jednak stabilizacji i uspokojenia rynków po wyjaśnieniu sytuacji politycznej we Włoszech i po posiedzeniu FED.

Perspektywa dla KGHM analogiczna do perspektyw W20 co do szczegółów technicznych prognoz macie je od dawna w skrzynkach mailowych dzięki Krzysztofowi (Pozdrawiam)...
prof_wiatr / 95.49.67.* / 2013-02-27 09:35
Mam prośbę, jestem zmuszony do sprzedaży DZISIAJ części KGHM-U, jaki max poziom ustawić.
Ważne!!!
tworaz555 / 83.28.155.* / 2013-02-27 10:21
Witam Profesorze!
Wg wczorajszej analizy, na wykresie 5 min. mamy formację Bearish Butterfly z max. zakresem PRZ 186,11.
Na razie dzisiaj zadziałało zgrupowanie w okolicy 185-185,40 i kurs uległ cofnięciu.
Tyle informacji wg mojej najlepszej wiedzy.
Czy kurs dzisiaj wzrośnie tego nie wiem.
Oczywiście formacje na wykresach 5 i 15 min. są często przełamywane, ale na ten moment nie wiem czy to ma szansę dzisiaj nastąpić.
Pozdrawiam! ;-))
prof_wiatr / 95.49.67.* / 2013-02-27 11:57
Dzięki, może uda mi sie poczekać jęszcze 1 dzień.
trudno. Tak bywa.
pzdr.

Ps. dokładnie podobnie zakładałem.
prof_wiatr / 79.191.150.* / 2013-02-28 09:47
Dzięki krzysztofie, mam mały problem z głowy.
moon_dial / 2013-03-01 10:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Dziś u mnie na KGHM wielkie "S" głównie z powodu słabszych wyników finansowych i perspektywy mniejszej dywidendy. Rzecz jasna biorę pod rozwagę inwestycje poczynione przez KGHM w minionym roku finansowym. Co do perspektywy ST/DT zgadzam się prof. Wiatrem co do perspektywy LT bliższy jestem ocenie Krzysztofa.

Odnośnie sytuacji makro za oceanem dominować mogą obawy w przedmiocie możliwości dalszych cięć budżetowych.

Co do reszty faworytów klubowych mamy kontynuację odbicia, o której pisałem w prognozie w uprzednich postach. Po walnym i po publikacji wyników będziemy mieli pełna jasność w temacie.

Tradycyjnie pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów i Sympatyków Klubu i gratuluję zarobionym, niezależnie czy obstawiają "S" czy "L".
moon_dial / 2013-03-01 10:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W przedostatnim zdaniu pisałem oczywiście o aktualnym odbiciu na WES (tak dodam dla tych Czytelników co nie czytają nas codziennie.
moon_dial / 2013-03-04 10:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Ekipę,

Z uwagi na fakt, iz moja prognoza ST/DT odnośnie WESTYsprawdziła się i zakładany przeze mnie horyzont inwestycyjny został osiągnięty, uprzejmie informuję, że sprzedałem właśnie swój pakiet WES po 0,8x realizując zyski.

Życzę Wszystkim dalszych wzrostów (które również mam nadzieję wystąpią co najmniej aż do domknięcia luki) i równie udanych prognoz... Na pewno będę się jeszcze pojawiał ze swoim kapitałem częściej na tym ciekawym walorze.

Pozdrawiam Moon-Dial.
moon_dial / 2013-03-04 11:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do KAT

Myślę, że powinieneś być zadowolony z dzisiejszej sesji... (wiesz o którym składniku Twojego portfela piszę) Domknąłeś pozycję?
kat76 / 79.189.190.* / 2013-03-04 11:56
Witam Moon,
gratulacje!
niestety mam teraz bardzo dużo roboty i nie za bardzo czas na giełdę:(
Ale jeszcze nie zrealizowałem waloru, zastanawiam się nad dłuższym terminem, na razie nie potrzebuję tej kasy, przemyślę i postanowię.
Pozdro
KAT
moon_dial / 2013-03-04 14:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

kat76 / 79.189.190.* / 2013-03-04 11:56
+ - 0 usuń
Witam Moon,
gratulacje!



@KAT
Mogę chyba napisać że na wzajem, ponieważ kupowałeś prawie równo ze mną.

@BWolf
Również cieszę się, że pomogłem Ci podjąć dobrą decyzję inwestycyjną. W końcu od czego masie przyjaciół...

Pozdrawiam i Jeszcze raz gratuluję zarobionym.
kat76 / 79.189.190.* / 2013-03-04 15:44
@Moon,

Właśnie zjadło mi moje akcje:( ustawiłem na widłach i poszły.
Zobaczę, czy nie podbiorę jeśli się uda niżej.
Dzięki Moon,
Pozdro
KAT
moon_dial / 2013-03-06 13:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Ja tradycyjnie stawiam na naszego ulubieńca klubowego.

Myślę, że KGHM będzie dalej jedną z lepiej granych w tym roku pod względem obrotu spółką, w dodatku z ciekawą perspektywą ST.

Nie wyobrażam sobie takiego scenariusza, aby Skarb Państwa odpuścił sobie wysoką dywidendę na tej spółce. Choć z ostatnich relacji prasowych wiemy, że może być niższa niż w zeszłym roku.

Sądzę że możemy tę spółkę spokojnie w dalszym ciągu pozostawić na pierwszym miejscu naszej klubowej listy.

Tak na marginesie nabyłem skromny pakiecik i przymierzam się do kontraktów.

Aktualne lekkie wahania na rynku surowca bazowego powinny sprzyjać dalszym zakupom.
moon_dial / 2013-03-06 14:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Absolutnym hitem, jeśli chodzi o informacje makro z USA jest dzisiejszy rewelacyjny raport ADP

USA: Raport ADP (luty) 198 tys. (prognoza 169 tys.)

Rynki (właściwie prawie wszystkie ważniejsze)zareagowały bardzo entuzjastycznie na tę publikację. Mamy więc szansę na kolejne rekordy na S&P dziś i w najbliższych dniach w USA.

Nasz rynek, w tym W20, w tym także KGHM powinny dość szybko zyskać na wycenie i to nie tylko w perspektywie ST/DT.
prof_wiatr / 83.24.177.* / 2013-03-06 19:48
Dodatkow mocno spadną odsetki za zabezpieczenia walutowe, więc może ponownie zawita na naszym podwórku, poważny kapitał, a wtedy KGHM będzie na pierwszej linii ognia.
Ponadto, myślę, że nastąpi małe przesunięcie kapitału z sektora bankowego, ale gdzie?
Tu też można wskazać na KGHM.
No i dodatkowo, efekt stadny,po obnizce stóp, .... B E DZIE dużo NOWYCH Ynwestorów....
moon_dial / 2013-03-07 09:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do prof. Wiatr

Zgadza się, wczorajsza decyzja RPP to woda na nasz młyn. Pośrednio oczywiście. W dodatku przedwczoraj S&P odnotował maxima historyczne, wczoraj DJ również pobił rekord historyczny - gazety już piszą o nowej hossie... Ach te media...

Do pełni szczęścia brakuje tylko nam (w perspektywie ST/DT) jakiegoś wyraźniejszego wybicia w górę po ostatnim krótkoterminowym wychłodzeniu.

Forex i kontrakty w dobrych nastrojach, Europa otworzyła się na plusach, Azja również ma dobrą passę...

Z ważniejszych decyzji czeka nas komunikat EBC w sprawie stóp procentowych w Eurolandzie - analitycy oczekują pozostawienia ich na niezmienionym poziomie.
moon_dial / 2013-03-07 10:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Drugi akapit odnosił się oczywiście do rynku surowca bazowego, za ten skrót myślowy przepraszam.
moon_dial / 2013-03-07 10:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co raz częściej (szczególnie w kontekście ostatnich bardzo dobrych danych makro w tym z rynku walutowego) pojawiają opinie o możliwości zrealizowania się formacji PD na wykresie HG.F (10D) - w przypadku realizacji tego wariantu, możliwy jest dość dynamiczny wzrost na KGHM w dość krótkiej perspektywie.
moon_dial / 2013-03-07 12:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Źródło: PAP Makro 2013-03-07 08:31

Ceny miedzi w Londynie rosną po danych z rynku pracy w USA

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po danych z rynku pracy w USA - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.737,75 USD za tonę, po wzroście o 0,6 proc.

Miedź na giełdzie metali w Szanghaju w dostawach na czerwiec staniała o 0,7 proc. do 56.330 juanów (9.054 USD).

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na maj drożeje o 0,2 proc. do 3,4968 USD.

W firmach w USA przybyło w lutym 198 tys. miejsc pracy - wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services.

Analitycy oceniali, że w amerykańskiej gospodarce w lutym przybyło 170 tys. miejsc pracy.

W styczniu przybyło 215 tys. miejsc pracy - wynika z danych ADP po korekcie.

"Dane z USA wsparły ceny miedzi" - mówi Tetsu Emori, ekonomista Astmax Investment Management Inc. w Tokio.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę LME w Londynie wzrosły już w tym roku o 48 proc., a obecnie wynoszą 473.750 ton.(PAP)
moon_dial / 2013-03-07 13:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na wszystkich rynkach atmosfera wyczekiwania na decyzję EBC która ma być ogłoszona o 13:45
moon_dial / 2013-03-07 13:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
EBC zgodnie z oczekiwaniami analityków, pozostawił stopy procentowe bez zmian.
moon_dial / 2013-03-07 15:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Copper Future (HG.F) 7 Mar, 15:11 352.80 +2.30 (+0.66%)
moon_dial / 2013-03-07 15:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
EUR/USD 1.30849 +0.86% 15:19

Forex, kontrakty terminowe na surowiec bazowy, surowiec bazowy kasowo, wszystko wyraźnie w górę.... po rewelacjach pana Mario.
moon_dial / 2013-03-07 16:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zewnętrzna poprawa rynku kasowego widoczna jest już na spółkach średnich.

Na W20 i KGHM musimy poczekać na "zapóźnione w rozwoju" kontrakty terminowe...
moon_dial / 2013-03-08 10:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Szczególne pozdrowienia i najlepsze życzenia dla Pań, z okazji Dnia Kobiet.

Na ulubieńcu klubowym KGHM - mamy zgodnie z wczorajszymi oczekiwaniami popytową lukę otwarcia i teoretycznie otwartą drogę dla popytu. Forex i wszelkie decyzje makro (wewnętrzne i zewnętrzne) sprzyjają długiej pozycji pomimo, średnio ciekawej sytuacji technicznej. Czy kupujący wykorzystają tę szansę ? Będziemy obserwować. Ja jestem po stronie "L" (głównie z powodu rachunku dywidendowego)rzecz jasna w perspektywie LT.

W Europie bardzo optymistycznie zapowiada się ta sesja, - DAX ponad pół procenta do góry w Stanach na DJ mamy kolejne historyczne szczyty, a więc teoretycznie popyt nie ma przed sobą żadnych oporów technicznych, bo wszystkie dotychczasowe zostały pokonane.

Tokio analogicznie - NIKKEI znalazł się na historycznych maximach, więc jest ciekawie.

Ciekawie w kontekście niskich stóp procentowych. Po hossie na rynku obligacji, w naturalnym biegu wydarzeń, czas oczekiwać na hossę na rynku akcji... W każdym razie gołym okiem widać, iż na rynkach finansowych apetyt na ryzyko rośnie.... Czy przełoży się to w krótkiej i długiej perspektywie na wzrosty na głównych składnikach W20? Zobaczymy...
moon_dial / 2013-03-08 15:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nasze wczorajsze prognozy co do dzisiejszej zieleni sprawdziły się.

Dodatkowo dzisiejsze nastroje wzmocniły dobre dane z amerykańskiego rynku pracy.

Na wszelki wypadek przypominam u mnie`"L" ...
iryhor / 178.42.83.* / 2013-03-01 10:17
czyżby miedziak zmierzał 171,75
pozdrawiam
moon_dial / 2013-02-22 11:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam po małej przerwie...

Dziś informacją dnia jest niewątpliwie podniesienie perspektyw ratingu dla Polski. Czy zasłużenie, a jeśli tak, to na ile... Na ile to się przełoży na popyt na naszym rynku? Zobaczymy...

Na WES sytuacja na ostrzu noża, o tym w która stronę pójdzie rynek po trwającej aktualnie konsolidacji dowiemy się po publikacji sprawozdań za Q4 2012 termin ten nie jest jeszcze znany, najprawdopodobniej to okolice końcówki lutego, lub początku marca, czyli jesteśmy bardzo blisko rozstrzygnięcia.

SYG w dalszym ciągu rośnie - zgodnie z moja prognozą z przed kwartału.

KGHM powrócił do okolic poziomu cen z grudnia 2012

Co dalej z rynkiem? Vide maile i prognozy Krzysztofa...

Pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów i sympatyków Klubu.
kat76 / 79.189.190.* / 2013-02-12 10:13
Witam,
dzisiaj znów na Weście, ktoś albo się bawił, albo coś w najbliższym czasie się zacznie dziać.
TKO przez kilka minut było na 0,76 (+11%)
Poczekamy zobaczymy.
Pozdrawaim
KAT
moon_dial / 2013-02-12 14:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

kat76 / 79.189.190.* / 2013-02-12 10:13

Witam,
dzisiaj znów na Weście, ktoś albo się bawił, albo coś w najbliższym czasie się zacznie dziać.
TKO przez kilka minut było na 0,76 (+11%)
Poczekamy zobaczymy.
Pozdrawaim
KAT


Nie ma tu żadnego przypadku, bo wyraźnie ktoś podebrał dwie półki wyżej

Westa Isic SA (WES)12 Lut, 14:37 0.70 +0.02 ( + 2 . 94 %)

oczywiście obserwujemy bacznie co się dzieje... i trzymamy kciuki... Pozdrawiam Mooon
tworaz555 / 83.28.159.* / 2013-02-02 22:11

stefan2988 / 78.88.71.* / 2013-02-02 08:32
+ - 0 usuń
chyba juz wiem
to ramie moze byc bardzo dlugie
ale tak sobie mysle ze moga je skonczyc jak rozpoczna ciecia w usa od marca na te okolo 100mld
wtedy rynek stwierdzi ze trzeba sprzedac bo te ciecia zabiora troche kasy gospodarce
pkb bylo ujemne i argumentowali cieciami w obronie , co by wskazywalo ze te ciecia moga miec wychladzajacy wplyw na rynek
osobiscie w ujemne pkb nei wierze
podali ujemne ze fed mial argument dalej pompowac w tym tempie
uujemne nie moglo byc bo za dobre byly inne wskazniki i to sie kupy nie trzyma

co myslisz moon?

Witam!
Z całym szacunkiem, ale to co wypisujesz, świadczy o tym, że kompletnie nie masz pojęcia co to jest Analiza Techniczna.
Pozdrawiam!
stefan2988 / 78.88.71.* / 2013-02-02 08:27
motylek na sp500
czy on jest ryzowany po punktach :
szczyt ww wrzesniu, dolek w listopadzie, obsuwa na koniec grudnia i szczyt teraz?

jak daleko mozna wyciagnac to ostatnie ramie motylka?
rozumiem ze juz sie dokonalo ale czy moze byc dalej wyciagniete i o ile ?
stefan2988 / 78.88.71.* / 2013-02-02 08:24
co to znaczy horyzont miesieczny ?
chodzi o interwal czy o okres obserwacji
stefan2988 / 78.88.71.* / 2013-02-02 08:23
co to znaczy horyzont miesieczny ?
chodzi o interwal czy o okres obserwacji
moon_dial / 2013-01-24 12:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich czas na małe podsumowanie makro.

Dziś będziemy komentować głównie dane Eurolandu, bo tych ostatnio opublikowano najwięcej.

Ciekawostką są dobre (lepsze od konsensusu rynkowego) odczyty PMI dla gospodarki niemieckiej i słabsze dla francuskiej. Ogólne odczyty PMI dla całego Eurolandu, są zgodne z oczekiwaniami analityków. Odrobinę niepokojące (tu także nie ma zaskoczenia)jest wysokie bezrobocie w Hiszpanii, ponad 26%.

Reszta publikowanych danych makro nie odbiega od naszych prognoz i wpisuje się w realizację scenariuszy opisywanych w poprzednich postach.

Na WES cd konsolidacji w okolicach 0,7x. KGHM spokojnie robi swoje... czyli wpisuje się w nasze prognozy indeksu W20 - jako jego istotny składnik. Oczywiście ten "kij" ma 2 końce, co szczególnie widać po kwotowaniach kontraktów terminowych na ten walor...

Pozdrawiam Wszystkich Moon-Dial
moon_dial / 2013-01-25 09:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeszcze jedna sprawa, trochę zaprzeszła, ale miło, że rynek przyznał nam rację w przypadku SYGNITY choć spółka już nie jest faworytem klubowym (wysokie zyski zrealizowaliśmy na poziomie 14,xx) to sprawdziły się nasze przewidywania ST/LT gdzie szacowaliśmy kolejne wzrosty na tym walorze z zasięgiem kilku złotych wyżej, dziś mamy kurs SYG w okolicach 16,xx więc jest nawet odrobinę lepiej niż zakładaliśmy w prognozach.

WESTA ISIC dalej czeka na swoją kolej i konsoliduje się wokół 0,7x na wszelki wypadek przypominam sesję dokładnie z przed miesiąca, tak aby nie zapeszać (zorientowani w temacie wiedzą o co chodzi)nie napiszę nic więcej w temacie.

Dobre rekomendacje dla KGHM (aż trzy) jak zwykle wydawane przez instytucje finansowe po fakcie. Klubowicze i Sympatycy naszego Klubu mieli, właściwe informacje n/t uprzednich wzrostów znacznie wcześniej... i to jest przewaga internetu nad innymi "sponsorowanymi" mediami...
moon_dial / 2013-01-25 12:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczywiście (zgodnie z moim wczorajszym i dzisiejszym komentarzem) "L"

Pozdrawiam Moon-Dial
moon_dial / 2013-01-28 11:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

moon_dial / 2013-01-25 12:31
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Oczywiście (zgodnie z moim wczorajszym i dzisiejszym komentarzem) "L"

Pozdrawiam Moon-Dial


Z której strony nie spojrzeć na nasz rynek to konkluzja końcowa jest podobna.

W USA "L" na S&P zarabia przyzwoite plusy, a nasze indeksy coraz bardziej odstają...

Krótkoterminowo, to nie jest dobry sygnał w dłuższej perspektywie jest pewna szansa na wyrównanie tej dysproporcji. Dysproporcji która niestety wciąż rośnie i sięga już blisko 4% co oznacza relatywną słabość naszego rynku w stosunku do NYSE.

Jest wiele czynników, emisje lub sprzedaże prywatyzacyjne sp. skarbu państwa, w celu łatania dziury budżetowej (ostatnio sprzedaż PKOBP) i większa z tego powodu podaż, z drugiej strony słabszy popyt wynikający ze zmniejszonego zainteresowania naszym rynkiem przez inwestorów zagranicznych, co widać po forexie.

Czy będziemy w dalszym ciągu skazani na inwestowanie w zagraniczne instrumenty, czy nasz rynek ruszy wreszcie w pogoń za czołówką światową... ?... A może przemawia przez nas megalomania słowiańska poparta dumą szlachecką i nie poparta kapitałem, którego na rynku wyraźnie brakuje....
tworaz555 / 83.28.167.* / 2013-01-28 13:15


Z której strony nie spojrzeć na nasz rynek to konkluzja końcowa jest podobna.

W USA "L" na S&P zarabia przyzwoite plusy, a nasze indeksy coraz bardziej odstają...

Krótkoterminowo, to nie jest dobry sygnał w dłuższej perspektywie jest pewna szansa na wyrównanie tej dysproporcji. Dysproporcji która niestety wciąż rośnie i sięga już blisko 4% co oznacza relatywną słabość naszego rynku w stosunku do NYSE.

Jest wiele czynników, emisje lub sprzedaże prywatyzacyjne sp. skarbu państwa, w celu łatania dziury budżetowej (ostatnio sprzedaż PKOBP) i większa z tego powodu podaż, z drugiej strony słabszy popyt wynikający ze zmniejszonego zainteresowania naszym rynkiem przez inwestorów zagranicznych, co widać po forexie.

Czy będziemy w dalszym ciągu skazani na inwestowanie w zagraniczne instrumenty, czy nasz rynek ruszy wreszcie w pogoń za czołówką światową... ?... A może przemawia przez nas megalomania słowiańska poparta dumą szlachecką i nie poparta kapitałem, którego na rynku wyraźnie brakuje....

Witam!
Wygląda na to, że tylko ja mogę z Tobą podyskutować... ;-(
Mam wrażenie, że fakt, iż AT uważasz za "piąte koło u wozu" lub jak piszesz dodatkowy zegar na desce rozdzielczej, powoduje, że zostałeś zakładnikiem podejścia fundamentalnego.
W tym wypadku widać skutki w postaci praktycznie braku koncepcji w sprawie dalszego rozwoju sytuacji na rynku polskim.
Wczoraj wysłałem analizy S&P500, ale jak widać nikt nie zrozumiał ich wymowy, a szkoda bo połączone z wcześniejszymi analizami WIG-20, dają ciekawy obraz.
Dla ułatwienia doradzam, aby przyjrzeć się jeszcze raz wykresowi WIG-20 w horyzoncie miesięcznym.
Może wreszcie ktoś "poczuje bluesa"...?
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-01-28 16:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Witam!
Wygląda na to, że tylko ja mogę z Tobą podyskutować... ;-(
Mam wrażenie, że fakt, iż AT uważasz za "piąte koło u wozu" lub jak piszesz dodatkowy zegar na desce rozdzielczej, powoduje, że zostałeś zakładnikiem podejścia fundamentalnego.
W tym wypadku widać skutki w postaci praktycznie braku koncepcji w sprawie dalszego rozwoju sytuacji na rynku polskim.
Wczoraj wysłałem analizy S&P500, ale jak widać nikt nie zrozumiał ich wymowy, a szkoda bo połączone z wcześniejszymi analizami WIG-20, dają ciekawy obraz.
Dla ułatwienia doradzam, aby przyjrzeć się jeszcze raz wykresowi WIG-20 w horyzoncie miesięcznym.
Może wreszcie ktoś "poczuje bluesa"...?
Pozdrawiam!



Krzysztofie, nie uważam AT za piąte koło u wozu.... natomiast za dodatkowy zegar na desce rozdzielczej samochodu zdecydowanie tak.

Twoja diagnoza odnośnie tego w jakim miejscu jest rynek globalny nie odbiega od mojej. Po prostu doszliśmy do tego samego punktu, tylko różnymi drogami.

A jakby tego było mało to patrząc na fundamenty polskiej gospodarki symptomatyczne są ostatnie odczyty PMI dla handlu i usług.

Odpowiedź ze strony RPP jest... w postaci cięcia stóp procentowych. Obawiam się jednak, że to gaszenie pożaru szklanką wody... ugaszenie jest teoretycznie możliwe, ale podjęcie tych działań jest zdecydowanie spóźnione...
obiektywny1 / 2013-01-28 23:02
Cześć

Odnośnie wykresu WIG20, to mamy w tym przypadku fala 5 w której teraz jesteśmy, jest dłuższa cenowo do fali 3. W takiej sytuacji musi być impulsem. Wydaj mi się, że teraz jesteśmy w 4 tego ruchu, który z kolei ma postać ab=cd. Oceniałbym zasięg tej korekty na 2470. Na tym poziomie zobaczymy co dalej.

Drugi wariant jest taki, że jeśli kurs zaliczył PRZ dla danej formacji, to formację tą można uznać za wypełnioną.

Wydaje mi się, że pierwszy wariant jest bardzie prawdopodobny. To tak moja sugestia.

Czy nie sądzicie, że na TPE mamy podwójny szczyt?. Zasiąg spadku około 4,46.

Jutro rzucę wykresy. Miałem dziś ciężki dzień i najwyższa pora się położyć.

Pozdrawiam
obiektywny1 / 2013-01-28 23:09
Jeszcze raz pierwszy akapit bo coś nie po polskiemu to napisałem
;)

Odnośnie wykresu WIG20, to w tym przypadku fala 5, w której teraz jesteśmy, jest dłuższa cenowo do fali 3. W takiej sytuacji musi być impulsem. Wydaje mi się, że teraz jesteśmy w 4 tego ruchu, który z kolei ma postać ab=cd. Oceniałbym zasięg tej korekty na 2470. Na tym poziomie zobaczymy co dalej.

pzdr
moon_dial / 2013-01-29 12:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich

Dzisiejszy dzień jest pod znakiem 1500 (to nr tego postu) aktualnej części naszego forum...

...ale oczywiście nie tylko... zorientowani w temacie oczywiście od razu odczytali poprawnie moją aluzję do oporo - wsparcia na 1500 na S&P poziom jak zwykle bardziej ważny psychologicznie niż technicznie...

Ogólnie św. Mikołaj dostał zadyszki, a bieżący efekt stycznia zaczyna bardziej wyglądać na sezon ogórkowy...

SYG dalej rośnie WES testuje ponownie grosz niżej swojego ulubionego poziomu 0,7x KGHM widać wyraźnie (przepraszam za kolokwializm) tzw. chwilowe zmęczenie materiału po ostatnich "rekomendacjach"
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-30 09:55
Witam,

może mi ktoś wyjaśni o co chodzi z tymi przyspieszonymi księgami popytu?
Dlaczego 2 banki i to teraz w jednej chwili kto będzie następny?
Moje zdanie na ten temat jest takie, że ten kto to skupuje będzie miał duże narzędzie do sterowania rynkiem (JP), ale to moje zdanie.
Pozdro
KAT
moon_dial / 2013-01-30 14:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

może mi ktoś wyjaśni o co chodzi z tymi przyspieszonymi księgami popytu?
Dlaczego 2 banki i to teraz w jednej chwili kto będzie następny?
Moje zdanie na ten temat jest takie, że ten kto to skupuje będzie miał duże narzędzie do sterowania rynkiem (JP), ale to moje zdanie.
Pozdro
KAT


Witaj, Oczywiście wprost na tak postawione pytanie nikt Ci nie odpowie.

Jest ono jednak jak najbardziej na miejscu i ciągle jest aktualne nie tylko w perspektywie ST, ale również LT, a to już zaczyna budzić istotne obawy, co do dynamiki napływu kapitału zagranicznego na nasz rynek.

Co do źródła tego zjawiska, to można poczytać o tym w moich przedwczorajszych postach.

Prywatyzacja, emisje, sprzedaż majątku stały się pseudo - panaceum na łatanie dziury budżetowej.

Więc podaż rośnie... popyt jest podobny, lub w najlepszym razie ten sam... więc ceny spadają...

Oczywiście nie wszystkie spółki ta zasada dotyka w równym stopniu (i całe szczęście).

Popyt także nie jest stały, jednak zależy od koniunktury gospodarczej i skłonności do ryzyka inwestorów, która też zależy od kondycji gospodarki w wymiarze globalnym i lokalnym.
moon_dial / 2013-01-30 14:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś z danych makro najbardziej nieprzyjemnym zaskoczeniem dla inwestorów za oceanem była publikacja dot. PKB

USA. PKB (IV kwartał): -0,1% (prognoza +1,1%)
moon_dial / 2013-01-30 17:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Amerykanie jednak nie poddają się zaczęli sesję kasową na plusach, co wygląda ciekawie...

Zwłaszcza, po recesyjnym odczycie PKB... czyżby magia poziomu 1500 na S&P a może grają pod kolejną interwencję FED QE(n) piszę n- bo już nie wiem która to by ona była w takim przypadku... :)

ps. zakupiłem skromny pakiecik WES na próbę... zobaczymy co z tego wyjdzie...
tworaz555 / 83.28.80.* / 2013-01-30 16:03

moon_dial / 2013-01-30 14:54
+ - 0 usuń
Dziś z danych makro najbardziej nieprzyjemnym zaskoczeniem dla inwestorów za oceanem była publikacja dot. PKB

USA. PKB (IV kwartał): -0,1% (prognoza +1,1%)


Witam !
Na S&P 500 zgodnie z prognozą PRZ Bearish Butterfly zaliczona.
Pzdr.
moon_dial / 2013-01-23 16:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie... dziś humory za oceanem odrobinę bardziej interesująco dla byków, choć prawdę mówiąc, bardziej upatrywałbym (jeżeli w ogóle) w tym przyczyn technicznych niż fundamentalnych.

USA. Wnioski o kredyt hipoteczny (tydzień): +7% (poprzednio +15,2%)

Eurodolar bez euforii, podobnie jak kontrakty, ale te przynajmniej na delikatnych plusach.

Co do perspektyw to nie widzę przesłanek do niebywałych skoków indeksów za oceanem, raczej obstawiałbym spokojne wspinanie się w myśl starego giełdowego przysłowia...

ale to wątek merytoryczny, więc proponuję zrezygnować z zabobonów i mądrości ludowych, bo widać gołym okiem, że efekt stycznia odchodzi w zapomnienie...

Sprawa druga to wyniki Apple.... wcale nie muszą być dobre... a jednak indeks technologiczny chyba na razie nie chce rezygnować dziś z zieleni...

Chciałoby się powiedzieć... wszystko za oceanem jest dziś na opak... rynek szuka swojej drogi.... na ile skutecznie ? przekonamy się (tradycyjnie po 22-giej naszego czasu)
moon_dial / 2013-01-23 16:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pomimo z pozoru sceptycznego dystansu jestem po zielonej stronie rynku....


Pozdrowienia dla Wszystkich Klubowiczów i Sympatyków Klubu...
moon_dial / 2013-01-17 13:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Ekipę ponownie,

Przedwczoraj pisałem, że poprawę na S&P zaczniemy odczuwać w przeciągu kilku dni.

Myślę, że już dziś jest duże szansa na wypełnienie się tej prognozy. Prognozy, która bazuje m.in. na odczycie z wykresu Krzysztofa i moich analiz makro....
tworaz555 / 83.28.48.* / 2013-01-17 14:43

moon_dial / 2013-01-17 13:42
+ - 0 usuń
Witam Ekipę ponownie,

Przedwczoraj pisałem, że poprawę na S&P zaczniemy odczuwać w przeciągu kilku dni.

Myślę, że już dziś jest duże szansa na wypełnienie się tej prognozy. Prognozy, która bazuje m.in. na odczycie z wykresu Krzysztofa i moich analiz makro....


Witam!
Zajrzyjcie do skrzynek.
Byłbym ostrożny w prognozowaniu terminu poprawy.
Nadal jesteśmy w pasie oporów i na "dzidę" chyba nie ma co liczyć.
Musimy przebić odpowiednie poziomy.
Na razie powinniśmy trzymać sytuację (emocje) pod kontrolą.
Pzdr.
obiektywny1 / 2013-01-18 07:58
Witam

Czy na dziennym wykresie Ekoeksportu - EEX nie mamy do czynienia z bearish Bat i klasycznym przykładem BAMM? Poniżej link do prognozy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/67540e726209d1e2.html

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.151.* / 2013-01-18 09:45

obiektywny1 / 2013-01-18 07:58
+ - 0 usuń
Witam

Czy na dziennym wykresie Ekoeksportu - EEX nie mamy do czynienia z bearish Bat i klasycznym przykładem BAMM? Poniżej link do prognozy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/67540e726209d1e2.html

pozdrawiam


Witam!
No, pewnie tak... ;@))
Tylko jak teraz się zachować, aby zminimalizować prawdopodobieństwo straty?
Jakiego aparatu użyć do oceny ryzyka?
Czy ustawić zlecenie zakupu i jak?
Jak ustawić stop-loss?
Wg mnie górne ograniczenie PRZ to 2,24BC.
W sumie formacja posiada pewne "wady"...
O czym to może świadczyć?
Ogólnie to dzieją się ciekawe rzeczy, a "fundamentalistom" jakby turbany poopadały na oczy... ;@))
Pzdr.
Pzdr.
obiektywny1 / 2013-01-20 18:20
@tworaz

Czy możliwe, że w ruch CD wyznaczonej przez Ciebie formacji bullish crab, może wpisywać się mniejsza formacja ab=cd. Zasięgi dla obu formacji się pokrywają, ale czasowo mi to nie pasuje.

Czy o formacji ab=Cd będziemy mogli mówić dopiero wtedy, kurs przebije poziom 192,3?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b838373cd5a9d407.html

Dzięki za pozostawienie mnie na liście:)

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.157.* / 2013-01-20 23:05

Czy o formacji ab=Cd będziemy mogli mówić dopiero wtedy, kurs przebije poziom 192,3?


Cześć!
Nie rozumiem tego pytania.
Pewnie powinno być 182,3...
Kurs formacji zaliczył PRZ więc warunek konieczny został wypełniony.
Należy zakładać, że punkt oznaczony u Ciebie jako b to D.
Rozumiem, że chciałbyś penetrować strefę PRZ do poziomu 1,618XA, a to wcale nie musi nastąpić...
Wskaźniki siły popytu wskazują raczej na start co najmniej formacji AB=CD typu Bearish (wzrostowej) z punktu b (D).
Pzdr.
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-21 14:17
Witam,
widzę, że ferie w pełni.
@Tworaz,
aktualnie S&P przeszedł strefę oporów, czy według Ciebie będzie znów powrót czy wrócą ?
Ja sądzę,że wrócą co pozwoli im na zebranie sił przed dalszym natarciem w górę.
Pozdro
KAT
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-22 11:33
Jednak wrócili,
muszą podać dobre informacje, aby szło do góry, Niemcy dzisiaj dali powód do wzrostów,ale czy to wystarczy?
Styczeń zawsze jest lepszy od grudnia...
pozdro
KAT
tworaz555 / 83.28.171.* / 2013-01-22 22:33


kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-22 11:33
+ - 0 usuń
Jednak wrócili,
muszą podać dobre informacje, aby szło do góry, Niemcy dzisiaj dali powód do wzrostów,ale czy to wystarczy?
Styczeń zawsze jest lepszy od grudnia...
pozdro
KAT


Witam!
Chyba nadmiernie się ekscytujesz... :-))
Musisz się zdecydować jaki horyzont czasowy jest dla Ciebie istotny.
SP 500 rośnie stabilnie zgodnie z prognozą.
Analizy przeprowadzone kilkoma rożnymi metodami dają wyniki różniące się nie więcej niż ok. 15-18 punktów, co czyni je bardzo prawdopodobnymi.
Diabeł niby tkwi w szczegółach, ale ich nadmiar powoduje, że tracimy z oczu obraz całości...
Pzdr.
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-23 12:10
@Tworaz,
Ja niestety jestem tylko na naszym rynku, a aktualnie on nie za bardzo jest skorelowany z USA, ale mam nadzieje,że jeszcze troszkę podejdą tak jak pisałem do ok.2650.
Twoja prognoza oczywiście cały czas jeśli chodzi o S&P jest OK, tu nie ma wątpliwości, ale nasz rynek to niestety "walka".

Dobrałem dzisiaj kilka akcji PKO BP i (WESTA do okrągłej ilości szt.)
Pozdro
KAT
tworaz555 / 83.28.83.* / 2013-01-23 13:11

kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-23 12:10
+ - 0 usuń
@Tworaz,
Ja niestety jestem tylko na naszym rynku, a aktualnie on nie za bardzo jest skorelowany z USA, ale mam nadzieje,że jeszcze troszkę podejdą tak jak pisałem do ok.2650.
Twoja prognoza oczywiście cały czas jeśli chodzi o S&P jest OK, tu nie ma wątpliwości, ale nasz rynek to niestety "walka".

Dobrałem dzisiaj kilka akcji PKO BP i (WESTA do okrągłej ilości szt.)
Pozdro
KAT


Witam!
Rozumiem, że na PKOBP to daytrading, bo wydaje mi się, że zajęcie pozycji długiej jeszcze nie jest uzasadnione.
Nie odbieraj mojej wypowiedzi jako krytyki.
Być może czegoś nie widzę.
Pzdr.
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-23 13:41
@Tworaz,
od kilku sesji czaiłem się na PKO BP, zacząłem dziś od kilkadziesięciu sztuk, zejdzie niżej dobiorę 2 x tyle.
Na kreskach tak jak mówiłem się nie znam, ale poziom 34 zł na razie się wybronił, jest w tej chwili ok. 2 % od dzisiejszego dołka, zobaczymy co dalej.
Pozdro
KAT
tworaz555 / 83.28.83.* / 2013-01-23 21:53

od kilku sesji czaiłem się na PKO BP, zacząłem dziś od kilkadziesięciu sztuk, zejdzie niżej dobiorę 2 x tyle.
Na kreskach tak jak mówiłem się nie znam, ale poziom 34 zł na razie się wybronił, jest w tej chwili ok. 2 % od dzisiejszego dołka, zobaczymy co dalej.
Pozdro
KAT


Ponieważ, jak napisał Moon, forum jest merytoryczne, czuję się w obowiązku napisać, że fajne dowcipy opowiadasz KAT.;-))
Pozdrawiam!
obiektywny1 / 2013-01-23 23:03
Cześć

A może to nie dowcip i kolega KAT ma rację. Co prawda trzy czarne kruki straszą, ale możliwa wydłużona formacja AB=CD z D poniżej 1,618AB i dzisiaj mieliśmy zwrot byka.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/847de5a9319257b3.html

Na dziennym wykresie WIG20 rysuje się chyba bearish crab z zasięgiem 2705?

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.163.* / 2013-01-24 07:51


A może to nie dowcip i kolega KAT ma rację. Co prawda trzy czarne kruki straszą, ale możliwa wydłużona formacja AB=CD z D poniżej 1,618AB i dzisiaj mieliśmy zwrot byka.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/847de5a9319257b3.html

Na dziennym wykresie WIG20 rysuje się chyba bearish crab z zasięgiem 2705?

pozdrawiam


Witam!
No, może i tak, chociaż wg mnie powinien spaść w okolice 31,xx.
Jednak nie w tym rzecz.
Chodziło mi generalnie o uśrednianie na spadkach.
Co do WIG-20 to kilka tygodni temu przesłałem prognozę na tygodniowym (Bearish Butterfly) z górnym ograniczeniem PRZ w okolicach 2700, a koncentracja zniesień nawet w okolicach 2720-2740.
Tak więc można przyjąć, że Twoja prognoza jest prawidłowa, chociaż nie widzę tam Bearish Crab, ale może źle patrzę.
Pzdr.
obiektywny1 / 2013-01-24 08:43
Witam

Co do WIG20 to X dla tego craba jest 2.01.2013 na 2634, a potem już z górki. Nie mam możliwości wrzucić wykresu.

Sugerujesz może nietoperza na PKO BP? W takim razie już wczoraj mogli zejść znacznie niżej, przy takiej podaży nie byłoby to trudne. Ktoś kupił jednak akcje za ponad 800mln i choć luki nie udało się domknąć taki obrót ma chyba pozytywną wymowę. Czasem cały dzień handlu na naszym warzywniaku nie przekracza tej kwoty.

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.163.* / 2013-01-24 10:59


Sugerujesz może nietoperza na PKO BP? W takim razie już wczoraj mogli zejść znacznie niżej, przy takiej podaży nie byłoby to trudne. Ktoś kupił jednak akcje za ponad 800mln i choć luki nie udało się domknąć taki obrót ma chyba pozytywną wymowę. Czasem cały dzień handlu na naszym warzywniaku nie przekracza tej kwoty.



Witam!
Widzę, że robisz postępy Obiektywny1 i należy Ci się pochwała ;-)).
Oczywiście to żart. Ja także cały czas się uczę i chętnie biorę pod uwagę zdanie innych.
W tym wypadku mam pewne podstawy,aby sądzić, że trochę spadnie, chociaż może nie w tym momencie.
Fajnie KAT, że masz poczucie humoru i nie obrażasz się.
Jeżeli kiedyś zainteresujesz się kreskami, chętnie Ci pomogę.
Pozdrawiam!
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-24 11:16
@Tworaz,
Obrażać się nie mam za co i na kogo, chyba że na siebie "żem głąb"z kresek.
Zainteresowany jestem cały czas, ale nie wiem jak się do tego zabrać.
W zeszłym roku miałem nawet jakąś knigę o kreskach, nawet nie pamiętam tytułu, ale po przeczytaniu kilku stron miałem dosyć i ją oddałem.
PKO BP poszło po 35,12.
Pozdro
KAT
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-24 09:22

od kilku sesji czaiłem się na PKO BP, zacząłem dziś od kilkadziesięciu sztuk, zejdzie niżej dobiorę 2 x tyle.
Na kreskach tak jak mówiłem się nie znam, ale poziom 34 zł na razie się wybronił, jest w tej chwili ok. 2 % od dzisiejszego dołka, zobaczymy co dalej.
Pozdro
KAT


Ponieważ, jak napisał Moon, forum jest merytoryczne, czuję się w obowiązku napisać, że fajne dowcipy opowiadasz KAT.;-))
Pozdrawiam!



@Tworaz,
czy to dowcip to nie wiem, ale na dzisiaj kilka groszy jestem do przodu, co dalej to zobaczymy, ale idąc Twoim tropem PKO BP też musi wzrosnąć w podanym przez Ciebie terminie, bo jet jedną z 3-4 spółek z wig 20, które go ciągną.
We will see.

@Obiektywny,
chyba jesteś obiektywny.

pozdro
KAT
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-24 10:32
A zapomniałem dopisać, że dowcip posłałem na skrzynki.
Pozdro
KAT
moon_dial / 2013-01-14 12:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów,

Tak jak uprzednio pisałem o "L" dziś sprawdziło się... Choć z tego powodu jakiegoś nadmiernego zachwytu nie odczuwam....

Jakiś czas temu w mediach, w USA pojawiła się informacja, że istnieje możliwość obejścia konstytucyjnego progu zadłużenia / dodruku pieniądza. Istnieje pewna furtka - mianowicie bicie monet kolekcjonerskich bez limitu nominału.

Ktoś wpadł na "genialny" pomysł wybicia platynowej monety kolekcjonerskiej o wartości 1 biliona dolarów amerykańskich.... celem uniknięcia powołanego ograniczenia konstytucyjnego...

Co jeśli FED zdecyduje się na tego typu krok i takich monet np. powstanie więcej?

Na razie to tylko teoretyczne rozważania, ale im dłużej obserwuję poczynania FED tym bardziej przypomina mi się scenariusz "ratowania" gospodarki przez władze PRL i coraz trudniej mi jest odróżnić socjalizm od kapitalizmu, zwłaszcza tego za oceanem.

Wracając na nasze klubowe podwórko na WES cd konsolidacji w okolicach 0,7x - 0,8x a KGH bez niespodzianek...
moon_dial / 2013-01-15 12:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rynki przejmują się bardziej plotkami, niż faktycznymi informacjami...

Amerykańscy inwestorzy zapomnieli o świętach o Sylwestrze, o przemowach prezydenta, rozwiązanym (podobno) problemie klifu fiskalnego.

N rynki prócz informacji z Eurolandu odnośnie bilans handlu zagranicznego (listopad) 13,7 mld EUR (prognoza 10 mld EUR)
nie pojawiło się zbyt wiele danych makro godnych uwagi....

Rewelacji po dzisiejszym dniu bym raczej się nie spodziewał, ale zgodnie z tym co Krzysztof zaproponował w prognozie na S&P nawet w takim wariancie nie jest to w żadnym razie sytuacja zła dla popytu, co być może zaczniemy już zauważać na indeksach za oceanem w najbliższych dniach...

@ KAT

Przesłałem Krzysztofowi Twoją prośbę o dodanie do klubowej listy mailowej, życzę powodzenia na naszym klubowym forum i w inwestycjach.... pozdrawiam Moon
pozdrawiam Moon.
tworaz555 / 83.28.82.* / 2013-01-15 15:24


Rewelacji po dzisiejszym dniu bym raczej się nie spodziewał, ale zgodnie z tym co Krzysztof zaproponował w prognozie na S&P nawet w takim wariancie nie jest to w żadnym razie sytuacja zła dla popytu, co być może zaczniemy już zauważać na indeksach za oceanem w najbliższych dniach...



Witam!
W uzasadnieniu swojego stanowiska, przesłałem prognozy do skrzynek Klubowiczów.
Myślę, że są na tyle dokładne, aby uznać, że tak czy tak sytuację "mamy pod kontrolą".
Na S&P 500 na razie walka w strefie oporów.
Od jej wyniku zależy zanegowanie bądź potwierdzenie prognozy.
Dodam tylko, że formacje harmoniczne są z reguły sygnałami kontynuacji trendu, choć nikogo nie namawiam do bycia nieostrożnym...
Oczywiście z rekomendacji kol. Moon_Dial dopisałem kol. KAT do listy mailowej.
Zabieram się powoli do jej gruntownej weryfikacji.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-01-15 16:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja jeszcze w ramach wisienki na torcie opublikuję oczekiwane dane z godz. 16 tej

USA: Zapasy niesprzedanych towarów (listopad) 0,3% m/m (prognoza 0,3% m/m)

Dane zgodne z konsensusem rynkowym, mogą dać asumpt do szukania procesu odbudowy na rynku kasowym... Jak Amerykanie się spiszą dowiemy się jak zwykle po 22-giej naszego czasu.
obiektywny1 / 2013-01-16 08:44
Witam
Czy można uważać, że formacja bearish shark z obrazka poniżej została zrealizowana? Jest to wykres 15min.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f3c15427616b056f.html

Rysunek nie jest kompletny, bo to poprzedni post, ale D wypadło na poziomie 194,40.

Było trochę walki na oprze 192,25 wynikającym z bullish 5-0, ale ostatecznie został on przełamany, podobnie jak ten na minimum z 21.12.2012 na poziomie 185,40.

RSI na godzinowym – wykupienie. Licząc, że linia sygnału przebije od dołu poziom 30, zastanawiem się nad zleceniem z limitem aktywacji 184,50. SL ustawiłbym wtedy poniżej dołka z 7.12.2012 czyli 176,00 lub ciaśniej poniżej wczorajszego minimum tj. 182,40.

Na 178 mamy jeszcze zniesienie 23,8%fibo całego ruchu od 24.07.2012.

Pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.86.* / 2013-01-16 12:21


obiektywny1 / 2013-01-16 08:44
+ - 0 usuń
Witam
Czy można uważać, że formacja bearish shark z obrazka poniżej została zrealizowana? Jest to wykres 15min.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f3c15427616b056f.html

Rysunek nie jest kompletny, bo to poprzedni post, ale D wypadło na poziomie 194,40.

Było trochę walki na oprze 192,25 wynikającym z bullish 5-0, ale ostatecznie został on przełamany, podobnie jak ten na minimum z 21.12.2012 na poziomie 185,40.

RSI na godzinowym – wykupienie. Licząc, że linia sygnału przebije od dołu poziom 30, zastanawiem się nad zleceniem z limitem aktywacji 184,50. SL ustawiłbym wtedy poniżej dołka z 7.12.2012 czyli 176,00 lub ciaśniej poniżej wczorajszego minimum tj. 182,40.

Na 178 mamy jeszcze zniesienie 23,8%fibo całego ruchu od 24.07.2012.

Pozdrawiam


Witam!
No niestety sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.
Ogólnie rzecz biorąc zajmowanie pozycji na podstawie tylko jakiejś formacji na wykresie 15 min., może nie przynieść oczekiwanego efektu.
Wynika to z tego, że taka formacja powinna zostać potwierdzona przy pomocy innych metod.
Formację można uznać wg mnie za zrealizowaną jeżeli kurs zaliczy PRZ.
Jednak sposób w jaki kurs trwale opuści tą strefę pozwala wyrokować czy formacja została złamana czy nie.
Są metody pozwalające stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem czy dana formacja np. typu Bullish będzie skutkować wybiciem czy nie (tzn. czy zostanie przełamana).
To z kolei skutkuje takim, a nie innym sposobem ustawiania zleceń stop-loss.
Jest to temat na oddzielny kurs i w kilku słowach nie sposób go opisać.
Pzdr.
remigiu / 164.127.207.* / 2013-01-16 20:50
Czy w świetle tego można uznać ostatnią formacje craba za dopełnioną, zwłaszcza po zakończeniu dzisiejszych notowań i zdecydowanym odbiciu zakończonym mocnym kupnem na poziomie 188, przez co wyskoczyliśmy z PRZ. Jeżeli nie to została zanegowana, a dalsze wzrosty były by bardziej skorelowane z prognozowaną przez Ciebie perspektywą wzrostu kursu S&P500 w formacji motylka do ok. 1530.
Ogólnie w/g analityków na Wigu po udanej sesjii perspektywy wzrostu. Na KGHMie dno zostało zaliczone, chyba że jest to pułapka na byków- jeżeli miałby być kontynuowany crab. Co o tym sądzisz?
PS. Gdybyś mógł mnie zostawić na liście byłbym wdzięczny. Śledzę forum na bieżąco ale brak czasu ogranicza moje zaangażowanie. Pozdrawiam forumowiczów
obiektywny1 / 2013-01-17 07:09
Witam

Na dziennym mamy formację przenikania - wymowa wzrostowa. Dodatkowo połowa wczorajszej białej świecy daje wsparcie.

Wydaj mi się, że można uznać formację craba za ważną, kurs zaliczył wymagany poziom i odbił dokładnie w 2,618AB, choć do przetestowania całej PZR jeszcze trochę zabrakło.
Dodatkowo na godzinowym sygnał zakupu z macd.

Zastanawiam się czy teoria BAMM ma zastosowanie również dla formacji craba czy tylko dla Bat i AB=CD.

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.48.* / 2013-01-17 08:15
@kol. obiektywny1
Witam!
Wg mnie, to nie ma takiego terminu "formacja ważna".
Formacja, o której mowa, zaistniała ponieważ spełnione są odpowiednie proporcje (także w sensie geometrycznym).
Inną kwestią jest czy zostanie przełamana czy nie.
Wszystko zależy od konfiguracji popytu i podaży.
Jak pisałem wcześniej, są metody aby to ocenić.
Wg mnie BAMM ma zastosowanie w stosunku do wszystkich formacji harmonicznych.
W kwestii formalnej.
Z jakiegoś powodu nie mam powiązanego Twojego adresu e-mail z nickiem i nie wiem czy przypadkiem nie usunąłem Cię z lisy.
Podaj proszę odp. informacje na mój e-mail.

@kol. remigiu.
Warunkowo pozostawię Twój adres na liście, ale wybacz, zasłanianie się brakiem czasu czy wiedzy to trochę niepoważna wymówka. ;-))
Nikt z nas praktycznie nie ma czasu, a jednak...
Pozdrawiam!
JANOSIK1000 / 46.205.113.* / 2013-01-17 11:54
Witam klubowiczów serdecznie.
Złapałem łacze,czytałem wpisy.Z uporem maniaka
sadzę będzie ciężko na fsp500[końcówka 4 cyklu]
Jeśli ocena fundamentalna kol.Moona[tak sądzę] jest trafna to piąta cyklu powinna być trójkątem kończącym[po silnej korekcie w ramach fali 4[bez wybicia historycznego dołka 666]Sądzę że w przyszłej korekcie cyklu Jankes poradzi sobie z asfaltem
którego miejsce jest na drodze a nie w Białym
Domu.Nie jestem rasistą ale......
To prognozy bardzo długo terminowe- nie transakcyjne.W średnich Krzysio jest mistrzem
nie sposób polemizować.Krótkie ruchy to indywidualne umiejętności grajka.
Pozdrawiam,zimno w koło 45 rano.
moon_dial / 2013-01-15 14:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"S" (przyp. dla formalności)
moon_dial / 2013-01-15 14:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kolejna porcja informacji makro z USA uspokoiła trochę sytuację. Info odnośnie spadku cen producentów o 0,2% i wzroście sprzedaży detalicznej o 0,5% w grudniu zostały dobrze odebrane.

Podobnie pomogły w zahamowaniu spadków na kontraktach na amerykańskie indeksy pomyślne dla popytu dane z rynku nieruchomości.

Odrobinę gorzej za to został odebrany (w stosunku do konsensusu rynkowego) Indeks NY Empire State (styczeń) -7,78 (poprzednio -8,1).

Dane o inflacji w USA są odrobinę lepsze w ujęciu rocznym i trochę gorsze, w ujęciu miesiąc do miesiąca, od tego co przewidywali analitycy.USA: Inflacja PPI (grudzień) -0,2% m/m 1,3% r/r (prognoza -0,1% m/m 1,4% r/r)
tworaz555 / 83.28.86.* / 2013-01-14 14:06


Na razie to tylko teoretyczne rozważania, ale im dłużej obserwuję poczynania FED tym bardziej przypomina mi się scenariusz "ratowania" gospodarki przez władze PRL i coraz trudniej mi jest odróżnić socjalizm od kapitalizmu, zwłaszcza tego za oceanem.


Witam Moon!
Jak widać pozostało nas kilku "weteranów"...
Reszta tzw. Klubowiczów w sensie merytorycznym nie istnieje. ;-(
Nie chodzi mi wcale o znajomość AT, ale o analizy fundamentalne.
Wiele koleżanek i kilku kolegów deklarowało, że są ekonomistami, że analizują sprawozdania i raporty, że liczy się podejście całościowe, itp. itd, i co...?
"Ja...co" jak mawiał klasyk... ;@))
Dlatego często czytam wątek kol. Hukersa na Bankier.pl, bo choć jego teorie są nieraz banalne i lekko naciągane, ale przynajmniej "sieją ferment" i zmuszają do zastanowienia się!
Twoje słowa, które zacytowałem, sugerują, że jankesom potrzebne są raczej "reformy" w stylu tych przeprowadzonych w Polsce przez prof. Leszka B. pod kierunkiem Banku Światowego.
Niestety jak widać USA wcale się do tego nie pali tylko szuka "trzeciej drogi"...
Czy to Ci nie "daje do myślenia"?
Raczej nie zakładam, że w FED siedzą same matoły, które nie pojmują co robią!
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-01-14 16:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie, trafnie oceniłeś intencje mojego postu. Oczywiście troska administracji Białego Domu ogranicza się do troski o głosy w wyborach a z troską o gospodarkę ma to niewiele wspólnego (to generalnie wada demokracji)powyższe implikuje obecny brak reform strukturalnych, więc plan Balcerowicza byłby dla nich czymś w rodzaju political fiction...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy