Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
moon_dial / 2013-01-08 12:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Na faworytach klubowych bez istotnych zmian. KGHM prezentuje się poprawnie.

Co do WES mamy cd. konsolidacji w obszarze 0,7x. (Temu wariantowi na tym walorze poświęcaliśmy sporo miejsca na forum)

W kraju dyskusja nad budżetem. Na zewnątrz Niemcy - dane o przemyśle ujawniają nieco głębsze od konsensusu rynkowego spowolnienie.

Eurowaluta nawet poprawnie broni się, a rynek terminowy kontraktów na indeksy NYSE zachowuje się neutralnie...
tworaz555 / 83.28.149.* / 2013-01-08 13:24


Eurowaluta nawet poprawnie broni się, a rynek terminowy kontraktów na indeksy NYSE zachowuje się neutralnie...


Witam!
Ja widzę to nieco odmiennie...
Na S&P500 sygnał zakupu.
Target docelowy 1614,83 !
Pozdrawiam!
JANOSIK1000 / 77.112.156.* / 2013-01-09 20:39
Inne ip bo jestem na wyprawie.
Tym razem nie zgadzam sie z Krzysztofem tylko w temacie
fsp 500.Cytujàc Neelego ,,rynek ma ograniczonà przewidywalnosc''
Historycznie nie sprawdziła się moja prognoza diamentu ( h1-prywatnnie z Krzysztofem) .Nie sprawdziła się również wg.mnie na dziennym żadna formacja harmoniczna .Komu się sprawdziła narusza reguły.
Zadziałała dokładnie struktura Neelego na h1 - diametric.Tak punkt G ( alternatywa) jak i target struktury.Tyle historii.
Dzisiaj ( h1)wg.mnie kolejny diametric wg. mnie.Ja obstawiałbym wybicie w dół.Żeby było w zgodzie z teorią potrzeba jeszcze fali f i fali g.( u góry)
Nic nie przesądzam ,dla mnie rynek fsp500 w tej fazie jest trudny.Dla kogo jest prosty , to podziwiam tą osobę.
Samych zysków życzę klubowiczom w nowym roku.
tworaz555 / 83.28.79.* / 2013-01-09 23:02
Witam Wszystkich, a szczególnie Ciebie Andrzeju!
Jak napisałem w mailu, który wszyscy Klubowicze powinni otrzymać, cieszę się, że wreszcie ktoś się ze mną nie zgadza.
Dyskusje sprzyjają pogłębianiu wiedzy :@)).
Koncepcja ograniczonej przewidywalności rynku jest z jednej strony dosyć słabo zdefiniowana, a z drugiej strony samo określenie jest w odniesieniu do szeroko pojętego rynku , oczywiste.
Zawsze technicznie istnieje (teoretycznie) kilka wariantów rozwoju sytuacji.
Formułując prognozę wybieramy wariant najbardziej prawdopodobny (spełniający określone kryteria).
Wybieramy go ze zbioru wariantów, który jest zbiorem o skończonej ilości elementów.
W tym sensie nie zgadzam się z koncepcją ograniczonej przewidywalności rynku.
Oznacza ona, że zbiór wariantów jest nieskończony, a jest to założenie fałszywe.
Nie zgadzam się także, że na dziennym nie sprawdziła się żadna formacja harmoniczna.
Załączyłem prognozę, która temu przeczy.
Dodatkowo na wykresie zaznaczone są czasówki, które dodatkowo pokazują, że sytuacja była "do bólu" przewidywalna.
Zaznaczona zielona formacja harmoniczna jest bardzo prawdopodobna.
Dlaczego?
Odpowiedź jest zawarta na rysunku.
Zaznaczony pas oporów (dokładnie określony) przypomina, że istnieje wariant (choć mniej prawdopodobny) to jednak nie wykluczony (np. przejście w formację Bullish Shark czy wariant AB=CD...).
Cały możemy jednak "kontrolować " sytuację i "reagować" z wyprzedzeniem w miarę jak się będzie rozwijać.
Oczywiście obstawiane przez Ciebie wybicie w dół nie jest całkowicie wykluczone, ale diabeł tkwi w szczegółach.
Jeżeli nastąpi, to jeszcze zależy do jakiego poziomu, jaka to będzie formacja, itp., itd.
Dzisiejsza sesja w USA nie neguje mojej prognozy.
Pozostajemy w pasie oporów, czyli jeden z elementów tej układanki na razie pasuje... ;-))
Oczywiście zapraszam wszystkich do merytorycznej dyskusji.
Pozdrawiam!
Janosik 1000 / 77.113.229.* / 2013-01-10 11:14
Witam
Krzysiu dyskusja z Tobą to zawsze frajda
Wykres udało mi się otworzyć.Dla mnie jest ok.w długim terminie.
Nie łamie moich założeń bardzo długo terminowych a wręcz potwierdza.
Dla mnie to ciágle czwarta cyklu.
Jednak jeśli gram to gram też to co ,,po drodze"
Na fsp500 dźwignia ma swoje prawa ,a kusi od lat.
Mam inne zdanie w kwestii przewidywalności i zbioru zamkniętego wariantów gry .
Uzasadniam:
Czy gracz w 1996 mógł prognozować przy pomocy
struktury diametric lub formacji harmonicznej shark czy wcześniej trójkąta początkowego jako fala 1 lub A?
Czy masz pewność 100% że na wykresie nie rysują formację czy strukturę ( terminologia zwierzęce) np.słonia czy chrabąszcza.
W 2014 jeden z naszych guru ją wyczai i zdefiniuje.
I to jest piękno rynku .
Do 10 lutego mogę Krzysiu mieć problem z łączem.
Nadrobię komunikację z Tobą po powrocie.
Pozdrawiam
Tak dla refleksji przyszłe fundamenty Moona to wylęgarnia
nowych struktur i formacji harmonicznych-oczywiście statystycznie.
Nie sposób oderwać fundamentów od techniki.Sztuką( różne horyzonty czasowe) jest ocena przesunięcia czasowego.
Tak po ludzku,, kiedy dominanci rynku ocenią przyszłość- w dół lub w górę.
JANOSIK1000 / 77.113.134.* / 2013-01-10 12:10
Zapomniałem dodać.
Jeśli fundamenty(specjalista Moon,to fakt) są tak inne od historycznych dla
dominanta to jest statystycznie możliwe na wykresach zdyskontowanie przyszłości czymś nowym lub przynajmniej zachowaniem ,,raka " po drodze do targetu.Moje prywatne zdanie.
Pozdrawiam
moon_dial / 2013-01-09 13:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Eurowaluta nawet poprawnie broni się, a rynek terminowy kontraktów na indeksy NYSE zachowuje się neutralnie...


Witam!
Ja widzę to nieco odmiennie...
Na S&P500 sygnał zakupu.
Target docelowy 1614,83 !
Pozdrawiam!

______________________________________

Podówczas pisałem wyłącznie o dniu wczorajszym. Co do targetu S&P nie ma między nami nadmiernie istotnych różnic, natomiast odnośnie oscylatorów i sygnałów, które one generują proponuję zachować lekki dystans.

Oczywiście należy się cieszyć z poprawy nastrojów, ale z szampanem (zwłaszcza 9 dni po Sylwestrze)to bym radził zaczekać - mam na myśli głównie aktualną sytuację na forexie....

Póki co dalej mamy dość ograniczony zakres wahań w obszarze (ciągle) neutralnym...
moon_dial / 2013-01-09 14:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Poprawne odczyty makro z Kanady lekko wspierają indeksy za oceanem, jednak ciągle w bardzo ograniczonym zakresie.
moon_dial / 2013-01-09 16:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"L" - zgodnie z wykresem Krzysztofa.

Niezależnie od powyższego przypominam o oczekiwaniach wobec obniżek stóp procentowych w Polsce. Prezes NBP nie daje jednak wyraźnego sygnału w tym kierunku.
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-08 15:11
@Tworaz 555
Dziękuję bardzo za sygnał
Pozdro:)
KAT
tworaz555 / 83.28.149.* / 2013-01-08 20:32

@Tworaz 555
Dziękuję bardzo za sygnał
Pozdro:)
KAT


Nie ma za co...
Próbowałem temat nieco uściślić, pisałem posty, ale nie były transferowane na serwer.
Nie wiem co z tym portalem...
Aldabert663 / 46.205.4.* / 2013-01-08 23:10
hej,
mam prośbę do Was-zapoznajcie się z tekstem pod linkiem, może ktoś z Was chciałby pomóc. Dziękuję.
http://chorzow.naszemiasto.pl/artykul/1264921,klaudia-pajak-z-pisarzowic,id,t.html
obiektywny1 / 2013-01-09 07:26
Witam

Mam takie pytanie, czy siła PZU wynika może z formacji bearish crab na tygodniowym.

X – 361,95
A – 265,51
B – 327,22
C – 272,07
D – PRZ od 419 do 470

Wczoraj kurs właśnie wrócił do PRZ i zastanawiam się czy BAMM dla tej formacji jest możliwe i kurs dojdzie do górnej granicy PRZ? Zaznaczam, że formacja widoczna jest na wykresie nie uwzględniającym dywidend i czy jest to prawidłowe założenie – który wykres jest daje więcej informacji?

Druga sprawa jak mnie nurtuje, to czy można prognozować co się stanie się, kiedy ta formacja się zrealizuje. Nie bardzo wierzę we wzrosty na WIG20 bez PZU, a formacja na walorze ma wymowę spadkową. Czy to oznacza, że czeka nas jakieś załamanie w średnim terminie. Dodajmy do tego KGH, który też może zaliczyć 218zł, ale do nieba rósł nie będzie, też musi się przecież porządnie skorekcić.

pozdrawiam
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-09 09:50
@Tworaz555,
Jeszcze raz dzięki za sygnał na S&P,
A w 2 słowach jeśli możesz co z FW20 w tym przedziale czasowym?
ja mam nadzieję,że do tych 2650 dociągnie.
pozdro
KAT
Redakcja forum / 2012-12-21 18:40 / Administracja forum
Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia,
pomyślności w Nowym Roku, zawsze udanych inwestycji życzy Redakcja Forum Money.pl
moon_dial / 2012-12-28 14:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich po świątecznej przerwie. Oczywiście również Wszystkim Klubowiczom i Sympatykom Naszego Klubu składam najserdeczniejsze życzenia udanego Sylwestra oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2013.

ps. na WES mieliśmy dziś rano mieliśmy dotknięcie 85 groszy, więc wariant domknięcia luki i PD jest wariantem wygrywającym - myślę, że w perspektywie ST to dopiero zaledwie dobry początek... a najciekawsze to dopiero przed nami na tym walorze....

Ci co weszli ze mną po 6x groszy mogą się cieszyć z dobrej, bardzo dobrej decyzji...

Jeszcze raz pozdrawiam Wszystkich, Moon.

Specjalne pozdrowienia dla posiadaczy WES i KGHM.
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-02 09:36
Witam wszystkich Inwestorów w Nowym 2013 Roku,
wszystkim udanych transakcji,
co do dzisiejszego otwarcia myślę, że trochę chyba na wyrost, ale zobaczymy co dalej.
Westa nadal OK!
Pozdro
KAT
moon_dial / 2013-01-02 10:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ KAT,

Na WESTA ISIC to dopiero początek wzrostów, spróbuj sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał Twój portfel po domknięciu luki na WES po opublikowaniu sprawozdań za grudzień... styczeń itd.

@ Wszystkich,

Nowy Rok zaczął się po myśli byków, ponieważ wczoraj amerykański prezydent dogadał się z parlamentem w sprawie rozwiązania klifu fiskalnego. Na to zareagowały bardzo entuzjastycznie nieomal wszystkie rynki, w tym rynki surowcowe.

Pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów w nowym roku 2013 i tradycyjnie gratuluję zarobionym na naszych faworyzowanych spółkach....
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-02 13:27
@Moon_dial
myślisz o 0,98 czy coś więcej? Niestety jeśli chodzi o luki to jestem ogólnie mówiąc dopiero na początku ich studiowania, może znasz jakąś lekturę z tego tematu dla laików najbardziej przystępną dla początkujących?
Pozdro
KAT
moon_dial / 2013-01-02 16:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@Kat

Tak 98 jest obszarem do którego (teoretycznie) luka może być domknięta.

Co do lektur, to myślę, że raczej lepiej niż ja doradzi Ci Krzysztof.

Ja AT traktuję jako dodatkowy zegar na desce rozdzielczej samochodu, którym jadę.

Tak to u mnie jest, bo o wyborze konkretnej inwestycji decydują fundamenty.

Co do WES styczeń ma szansę być miesiącem przełomowym w sprawozdaniach tej spółki, już w sprawozdaniach za grudzień będzie widać pierwsze symptomy pozytywnych zmian. Pod to kupowane są teraz akcje przez inwestorów instytucjonalnych. C/WK tego waloru to okolice 24% czyli myślę, że ewentualny kolejny powrót w okolice powyżej złotówki nikogo nie zdziwi (nie dalej jak dwie sesje temu mieliśmy dotknięcie 0,8X)...

@ Wszystkich

Tak jak pisałem uprzednio, efekt stycznia zaczął się już w grudniu dziś nie tylko w przenośni, lecz również dosłownie indeksy ochoczo skonsumowały pozytywne wiadomości makro z za oceanu.
tworaz555 / 83.28.171.* / 2013-01-03 19:48


Co do lektur, to myślę, że raczej lepiej niż ja doradzi Ci Krzysztof.

Ja AT traktuję jako dodatkowy zegar na desce rozdzielczej samochodu, którym jadę.

Tak to u mnie jest, bo o wyborze konkretnej inwestycji decydują fundamenty.



Witam Wszystkich!
@ Moon-Dial...
Rozumiem Moon, że gdy pisałeś powyższe słowa, byłeś jeszcze pod wpływem Sylwestrowego szaleństwa...
Chodzi mi o Twoje jak piszesz "fundamentalne" podejście.
Zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, że ani inwestycja w Sygnity, ani w Westaisic w myśl kanonów podejścia fundamentalnego, nie jest uzasadniona.
Oczywiście rozumiem, że post był celowo prowokacyjny, aby wywołać trochę wpisów na forum.
Niestety jak widać nikt poza nami nie ma pojęcia o zasadach inwestowania wg przesłanek fundamentalnych (o technicznych nie wspomnę) i nie wiem czy jest sens ten temat drążyć.
Jeżeli ktoś jednak zmusi się do nauki, to doradzam poczytać np. o Warrenie Buffecie i jego sposobach i zasadach inwestowania.
Co do Twojego podejścia do Analizy Technicznej, to pozostawiam ten temat bez komentarza...i traktuję jako żart.
Dodam jedynie, że to co się wydarzyło na indeksach NYSE, Analiza Techniczna przewidziała z bardzo dużym wyprzedzeniem.
Przesyłałem nawet przed Świętami analizy indeksu S&P 500, ale Nikt, podkreślam Nikt z członków Klubu nie zareagował na te prognozy...
Prawda jest brutalna.
Możemy obydwaj wypisywać co chcemy, a i tak odzew będzie praktycznie zerowy!
Równie dobrze możemy tylko obydwaj wymieniać się mailami...

Pozdrawiam!
nie debilek / 95.49.58.* / 2013-01-06 21:50
Niestety jak widać nikt poza nami nie ma pojęcia o zasadach inwestowania wg przesłanek fundamentalnych (o technicznych nie wspomnę)..........

D O B R E, posikałam sie w majty ze smiechu
obiektywny1 / 2013-01-07 07:17
Witam
Czy na 15min wykresie można wyróżnić potencjalne formacje bullish 5-0 lub bearish shark?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f3c15427616b056f.html

Jeśli tak, to zwrot kursu powinien nastąpić w przedziale od 194,95 do 196,72. Ostatnie max mamy w 194,80. Wtedy kluczowe będzie zachowanie kursu w okolicy 50%fibo ruchu BC. W piątek co sprytniejsi, ja niestety nie, wykorzystali domknięci luki z czwartku. Czy to słuszne założenie zobaczymy.

Co do Taurona – wykres w poprzednim poście, wydaje mi się, że zasięg tego ruchu to 4,99. Nie mniej jednak, siła tych wzrostów wydaje się być duża, potwierdzają to obroty. Daje to możliwość złamania formacji bearish i szanse na przebicie oporu na 5,12. Oczywiście nie z marszu. Oznaczałoby to chyba odwrócenie długoterminowego trendu na tym papierze.

Co sądzicie?

Pozdrawiam
moon_dial / 2013-01-07 09:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Tworaz,

To prawda, że nie ma przypadku w tym co napisałem.

Co do wspomnianego przez Ciebie Warrena Buffeta to SYG i WES znakomicie pasują do jego filozofii inwestowania.

Nie jest sztuką kupić akcje z spółki z dobrymi sprawozdaniami i kiepskim c/wk i stracić na przewartościowaniu.

Sztuką jest kupić spółkę z ze słabszymi sprawozdaniami i dobrym c/wk bo tu szansa na poprawienie fundamentów i zysk jest (teoretycznie) wyższa.

Fundamentalnie do tego schematu pasują WES i SYG

Tak mniej więcej dobierał Buffet akcje do swojego portfela, stosując klucz branżowy, wchodząc w biznesy, które dokładnie rozumie.

Przepraszam, jeśli niedokładnie zacytowałem.

Ci co zainwestowali w SYG po 11 i sprzedali po 14 wiedzą to doskonale.

Podobnie z tymi co zainwestowali w WES po 40 i 60 gr i sprzedali po 80 gr lub w poprzedniej turze w okolicach złotówki.

Nie chodzi tu o inwestowanie i fundamenty ex post lecz chodzi o inwestowanie i fundamenty ex ante.
tworaz555 / 83.28.170.* / 2013-01-07 10:27
Witam!
Widzę, że jesteśmy skazani na siebie Moon...;@))
Nikt nie chce się włączyć do dyskusji.

Formalnie spółka Sygnity nie spełnia kilku kryteriów Buffeta.
Po pierwsze nie rozumie on tzw. branży nowych technologii więc Sygnity nie byłaby w kręgu jego zainteresowań, ale przyjmijmy, że nie jest to ważne.
Po drugie spółka ta nie spełnia warunku "fosy" czyli nie ma określonej przewagi nad konkurencją w sensie marki lub jakości wykonania swoich produktów.
Ocena zarządu także jest dyskusyjna.
Westaisic także nie spełnia warunku "fosy", a niejasne układy w Zarządzie z pewnością dla Buffeta byłyby dyskwalifikujące.
Z pozostałą częścią Twojej argumentacji w zasadzie się zgadzam.
Oczywiście spekulacyjnie można na obydwu spółkach zarobić (co uczyniłem... ;-)), ale z pewnością nie jest to inwestowanie w fundamenty.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-01-07 13:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Koncepcja Buffeta opiera się o następujące kryteria selekcji (cytuję);

"[...]
* Wartość wskaźnika zwrotu z kapitału zainwestowanego ma być odpowiednia,
* Niska lub najlepiej brak dźwigni finansowej,
* Odpowiednia marża zysku,
* Każda reinwestowana złotówka ma dać przynajmniej o złotówkę większą wartość rynkową w długim okresie. [...]"
_________________________

Nie wszystkie pasują do realiów polskiego rynku, tym bardziej nie wszystkie pasują do wymienionych uprzednio spółek.


Co prawda SYG (już jest poza portfelem klubowym) ma unikalną przewagę, o której piszesz. Mianowicie doświadczenie w dużych projektach publicznych i wygrany przetarg na e-podatki co pozwoliło nam otworzyć pozycję po 11 i zamknąć powyżej 14. (oczywiście te wszystkie wydarzenia wpływające na fundamenty są w cenie)

Co do WES to przewaga konkurencyjna w obszarze B+R polega na dostępie do nowych technologii dzięki silnym powiązaniom z akademickimi ośrodkami badawczymi.

Reszta kryteriów właściwie jest pół na pół, za wyjątkiem braku lewaru - obie spółki się w tym kryterium nie mieszczą, co nie przeszkadza w inwestowaniu w nie... nie tylko w formie zakupu akcji... bo przecież lewarowanie też jest formą inwestycji...
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-07 11:45
@ Tworaz555,
poniżej jest Twój komentarz, czy mogę wiedzieć o jakim, czy w jakim przedziale czasowym była ta analiza?
Z góry dziekuję za odpowiedź!
Pozdro
KAT

Nie ma za co !
Co do listy, to ew. zwróć się do Moona, może uwzględni Twoją kandydaturę.
Idąc za ciosem, przesłałem Wam najnowszą prognozę WIG-20.
Jest to prognoza harmoniczno-falowa.
Pewnie nieco kontrowersyjna... ;-))
Tylko popatrzcie na oś czasu, żeby znów nikt nie spodziewał się "dzidy".
Pozdrawiam!
tworaz555 / 83.28.170.* / 2013-01-07 13:21

kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-07 11:45
+ - 0 usuń
@ Tworaz555,
poniżej jest Twój komentarz, czy mogę wiedzieć o jakim, czy w jakim przedziale czasowym była ta analiza?
Z góry dziekuję za odpowiedź!
Pozdro
KAT

Witam!
Była to analiza w interwałach tygodniowych (świece tygodniowe).
Formacja Bearish Butterfly PRZ w przedziale
2549 - 2696.
Na wykres naniesiona była analiza czasowa wyznaczająca przedział max. indeksu pomiędzy 4.01.2013, a 1.03.2013.
Pozdrawiam!
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-07 13:59
@Tworaz555
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź,
jest to możliwe, a nawet więcej, znalazłem taką analizę na niemieckich stronach DJ-14800 do końca lutego.
Pozdro
KAT
svenska / 89.72.151.* / 2013-01-07 14:46
czemu usuneliście mnie waszej listy?
kilka razy sobie troche grosza dzieki temu zarobiłem, może sie nie udzielam ale jednoczesnie tez nie zasmiecam tego miejsca jakimis malo waznymi postami:(
kat76 / 79.189.190.* / 2013-01-03 15:38
@ Moon_dial
1.Dzięki za odpowiedź odnośnie Westa, mam nadzieję,że przebije 1.05.
2.Ostatnie pytanie bezpośrednio do ciebie, czytałeś może mojego maila na adres klubowy dnia 19.12.2012 godz. 13,20?
Dziękuje jeszcze raz za odpowiedź.
Pozdro
KAT
obiektywny1 / 2013-01-03 18:17
Ja również pozdrawiam i witam po świąteczno - noworocznym odpoczynku.

Czy dzisiaj mieliśmy koniec wzrostów na Tauronie? W linku formacja Bearish Bat http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bdcfd62c89513e54.html . Czy zależność BAMM ma szansę się wypełnić i kurs przetestuje całą PRZ zaliczając 4,99?. Kupiłem za 4,50 licząc na taki wariant. Sądzę, że np ustawienie zlecenia SL poniżej dzisiejszego min 4,78 i TP na 4,98 pod względem AT byłoby właściwym posunięciem w sytuacji gdy nie będę miał podglądu notowań?
Co sądzicie?. Wskaźniki chyba mówią sprzedaj.

pozdrawiam
ziemek19 / 79.190.174.* / 2012-12-28 11:35
Lepszego 2013 dla klubowiczów od Ziemek19.
zztop / 82.177.118.* / 2012-12-18 08:05
Cała ta Wasz giełda to dziecinada, marzenia o wielkich finansach , mercedesach ,wielkie hasła : inwestor, portfel, INDEKSY,a tak naprawdę to gamonie z wielkimi marzeniami o wielkich finansach
Przemo17 / 46.112.99.* / 2012-12-18 11:13
Bardzo pochopna ocena, są na giełdzie osoby które lokują nadwyżkę wolnych środków lub jej część (tak jak jest w moim przypadku). Nie jest to ani jedyne ani główne źródło dochodów. Dla mnie zrobienie 30% w skali roku to bardzo fajny bonusik jeśli alternatywą jest lokata na 6%, dodatkowo daje mi to sporą satysfakcję. Do Klubowiczów nie przejmujecie się takimi wpisami, szkoda że mimo tego, że bardzo często czytam Wasze wypowiedzi nie wiele mogę wnieść merytorycznie do dyskusji ja raczej działam na wyczucie nie rysując kresek. Pozdrawiam i życzę Wszystkim wszystkiego dobrego również na giełdzie :-)
moon_dial / 2012-12-18 11:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Przemo17

No właśnie... poza tym nikt nikogo nie zmusza do inwestowania na giełdzie, mamy demokrację. Ci co się boją, mogą inwestować w skarpetę, albo dziurawy materac...

a tak wracając do tematu, to chyba nawet poprawnie wygląda rynek na ten moment...

S&P500 Fut 1431.35 +0.28% 11:38

DAX 7645.75 +0.54% 11:23
moon_dial / 2012-12-18 10:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do ZZtop

To co jeszcze robisz na giełdzie? Zanieś swoje pieniążki do banku na lokatę i nie zawracaj nam głowy, z czasem, po latach doświadczysz na własnej skórze, co to jest poważne inwestowanie, gdy będziesz bardzo poważnym inwestorem, z 500 zł emeryturą i zerowym praktycznie (z powodu inflacji) kontem.

do Obiektywny

Zgadza się, bardzo dobra sesja w USA po mieszanych danych makro jest pozytywnym sygnałem. Koniec miesiąca, koniec kwartału i koniec roku, WD więc za 1,5 tygodnia raczej jest nieuniknione....

Stali Czytelnicy Wątku Klubowego wiedzą o co chodzi...

Pozdrawiam Wszystkich Sympatyków Klubu,

Moon - Dial.
zztop / 82.177.118.* / 2012-12-18 11:35
jestem nadsztygarem górniczym mam 6700 na ręke wypłaty do tego barbórka, 14-tka no i 8ton węgla po 700zł , mam 39 lat i za 3 lata odchodzę na emeryturkę dostanę pewnie 3800 pozdro wszystkich pseudo inwestorów
moon_dial / 2012-12-18 11:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

jestem nadsztygarem górniczym mam 6700 na ręke wypłaty do tego barbórka, 14-tka no i 8ton węgla po 700zł , mam 39 lat i za 3 lata odchodzę na emeryturkę dostanę pewnie 3800 pozdro wszystkich pseudo inwestorów


Cieszymy się, tylko nie frustruj się tak, ponieważ nikogo to nie interesuje ile zarabiasz, i tak większość z nas zarabia wielokrotnie więcej od Ciebie i nikt (prócz Ciebie) się tym tu nie chwali, bo nie ma czym.

Ja odejdę w wieku 70 lat na emeryturę (o ile dożyję) tyle tylko, że bez pylicy i raka wskutek "niby niewidocznego" oddziaływania radonu i bez wdychania metanu i pyłu węglowego w skrajnie trudnych warunkach, za to z innymi chorobami zawodowymi.

Ty za to(skrajnie)ryzykujesz codziennie swoim życiem (za co duży szacunek dla Ciebie i Twojej ciężkiej pracy), a ja tylko drobną częścią swoich oszczędności...

Obiektywnie w tej sytuacji nie wiem kto jest pseudo inwestorem, czy ten co ryzykuje co dzień życie, czy ten co ryzykuje mniej, ale w innym nie co wymiarze. Każdy odpowiada sam przed Bogiem historią i sumieniem własnym i swojej rodziny.
prof_wiatr / 79.191.187.* / 2012-12-18 12:13
moon_dial:

Obiektywnie w tej sytuacji nie wiem kto jest pseudo inwestorem, czy ten co ryzykuje co dzień życie, czy ten co ryzykuje mniej, ale w innym nie co wymiarze. Każdy odpowiada sam przed Bogiem historią i sumieniem własnym i swojej rodziny.
....


To co napisałeś, jest (poważnie), niezwykle mądre.
pzdr
tworaz555 / 83.28.152.* / 2012-12-19 12:08
Witam!

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/analitycy;zaskakuja;akcje;kghm;powinny;byc;duzo;drozsze;,33,0,1218593.html

Cóż można powiedzieć...?
Mają refleks szachisty emeryta ;-))
Pzdr.
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-21 11:58
Wszystkim Forumowiczom
Spokojnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz lepszego Nowego 2013 Roku, zawsze trafnych decyzji.
życzy
KAT
Halinka634 / 82.177.83.* / 2012-12-21 13:16
Wszystkim Forumowiczom
Radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia wielu sukcesów zawodowych, osobistych oraz inwestycyjnych w nadchodzącym Nowym Roku 2013
życzy Halinka
prof_wiatr / 79.191.187.* / 2012-12-18 12:10
Wczoraj przytuliłem TPSA, tylko zastanawiam się czy nie warto już dzisiaj, pożegnać ....
Przemo17 / 46.112.99.* / 2012-12-18 11:41
Myślę że nie warto wchodzić w polemiki ja mam tyle a ty tyle, ale zapewniam Kolegę (mimo że pensja bardzo dobra moje gratulacje) są osoby które zarabiają więcej dziennie i jakoś nie trąbią o tym na lewo i prawo
bwolf / 88.156.6.* / 2012-12-13 13:00
@tom1221

184-185 tu zamierzałem zająć pozycję. Była ku temu okazja, ale poszedłem "stroić" choinkę (syn nie dał mi spokoju). Tom, ja jestem leszczem, także lepiej zwróć uwagę na to co mówi moon i tworaz.
moon_dial / 2012-12-14 11:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Na WES widać wyczekiwanie na info w wiadomej sprawie. Szerzej na ten temat pisałem na innym wątku poświęconemu tej spółce.

http://www.bankier.pl/forum/temat_wartosc-bilansowa-na-jedna-akcje,12129108.html

Na razie kurs konsoliduje się w dalszym ciągu oscylując w przedziale 0,7x-0,75

Bardzo ciekawy poranek miał również KGHM, gdzie kurs dotknął 191,1

Pozdrawiam Wszystkich, szczególnie tych cierpliwych... No i gratuluję zarobionym...
moon_dial / 2012-12-14 15:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W listopadzie w USA lekka deflacja w ujęciu m/m spowodowała lekkie rozczarowanie co było widać na indeksach.

Obecnie możemy o tym zapomnieć, ponieważ waśnie opublikowano bardzo dobry PMI dla USA:

Indeks PMI dla przemysłu (grudzień): 54,2 pkt. (prognoza 52,3 pkt.)
moon_dial / 2012-12-17 10:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,

W związku z kierowanym do mnie pytaniem mailowym o Pivot Points dla WESTAISIC podaję co następuje:

PP1D = 0,72
PP1W = 0,73
PP1M = 0,91

Pozdrawiam Wszystkich Moon
moon_dial / 2012-12-17 12:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sygnity
DM BZ WBK - Biznes
17 Gru 2012, 11:00


Sygnity uzależnia realizację programu motywacyjnego w roku obrotowym 2012-2013, o którym ma zdecydować 10 stycznia 2013 r. WZ spółki, od wypracowania w tym okresie co najmniej 15 mln zł zysku netto - projekty uchwał przygotowane na walne Sygnity.

(DM BZ WBK SA)
moon_dial / 2012-12-17 13:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bilans HZ w UE 5mld EUR niższy od konsensusu rynkowego, jednak DAX po lekkim wahaniu wrócił do rejonów neutralnych.
obiektywny1 / 2012-12-17 23:00
Witam

Za nami dobra sesja w USA SP500 +1,19%. Nawiązując do analizy Krzysztofa i formacji Bullish Butterfly przesłanej kilka dni temu, sądzę, że dzisiaj mieliśmy przełom co do krótkoterminowych ruchów na tym indeksie.

W ruch CD tej formacji wpisuje się mniejsza formacja AD=CD – wszystko to opisał Krzysiek na swoim wykresie. B tej formacji jest na poziomie 1423,70. Po osiągnięci tego poziomu kurs się cofnął, a następnie wystąpiło fałszywe przełamanie oporu w B.

Dzisiaj poziom 1423 pokonany został białą świecą, więc skłaniam się do stwierdzenia, że mamy do czynienia z AB=CD BAMM.

Myślę, że opory wynikające z formacji Shark zostaną połamane i jeszcze przed końcem roku indeks powróci na tegoroczne maksima – 1478 również zaznaczone na wykresie Krzyśka.

Zastanawiam się nad zajęciem pozycji na TPS. Dzisiaj był duży ruch na tym walorze. Nie wiem czy to było celowe przewalanie, aby zaksięgować stratę i uciec z podatkiem, czy może sygnał, że skoro dwie lokomotywy KHG i PZU są już wysoko, to może czas zmienić konie, jeśli indeksy mają piąć się w górę.

Nie mniej jednak, średnie na godzinowym dały dzisiaj sygnał kupna. Jutro jeśli będę miał czas w pracy to będę obserwował, ale mały pakiet powyżej 12,23 chyba kupię.

Pozdrawiam i dobranoc.
moon_dial / 2012-12-03 10:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Piątkowa sesja (zgodnie z naszymi oczekiwaniami) impuls dla funduszy na podciągnięcie kursów przed końcem listopada.

Nowy miesiąc na zewnątrz został przychylnie przywitany i to pomimo obniżenia ratingów dla funduszy ratunkowych w Europie.

Ostatnia sesja kasowa w USA również w ub. tyg. na umiarkowanych plusach.

Optymizm na zewnątrz umiarkowanie przekłada się na wzrosty na GPW. Przyczyną są recesyjne PMI i generalnie (choć lepsze od oczekiwań analityków, to jednak)słabsze dane o polskim PKB.

Kłóci się to trochę z wizerunkiem zielonej wyspy (lansowanym swego czasu przez premiera)oraz z aktualną hossą na polskie obligacje...

Z uwagi na fakt iż ważną (jeśli nie najważniejszą) częścią rynku GPW stanowią inwestorzy zagraniczni, którzy patrzą bardziej globalnie.... myślę że należy się spodziewać umiarkowanego wpływu wewnętrznych danych makro i zwiększonego wpływu danych makro zewnętrznych.

Reasumując spodziewam się, że na fali tych nastrojów, na GPW grudzień będzie co najmniej taki ciekawy jak listopad i to nie tylko na faworytach klubowych....

Pozdrawiam Wszystkich Moon
tom1221 / 89.72.151.* / 2012-12-12 08:13
panowie czy to dobry moment na sprzedanie pakietu akcji kghm, czy byc troszke bardziej chciwym i poczekac:)?
te pare 3k zysku w sam raz przydaloby sie na swieta ale 6k na swieta brzmi lepiej.
zasugerujcie cos.
pozdrawiam
mobyone / 2012-12-12 09:11 / Tysiącznik na forum
Gruby napina cięciwę do granic możliwości.
tworaz555 / 83.28.80.* / 2012-12-12 09:56

mobyone / 2012-12-12 09:11 / Tysiącznik na forum
+ - 0 usuń
Gruby napina cięciwę do granic możliwości.


Trochę przesadzasz! ;@))
Do granicy jeszcze daleko.
Zajrzyjcie do skrzynek...
Pzdr.
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-12 10:22
Jeszcze raz Tworaz dzieki za odpowiedź.

Moon pytanie odnośnie dzisiejszego dnia na Wes, czy znalazłeś lub wiesz coś dokładniej o terminie ogłoszenia tej umowy.
Ja nic nie mogę się doszukać.

A jeszcze odnośnie kontraktów i akcji ja dalej twierdzę patrząc na wykresy W20 i Fw20, że chyba od poniedziałku jest tzw. dystrybucja ( to moje zdanie).
pozdro
KAT
moon_dial / 2012-12-12 11:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do KAT

Nowa linia produkcyjna WES akumulatorów VRLA podobno już działa !!! Nie są to oficjalne informacje, bo z trzeciej ręki. Jeden z przyjaciół jednego z naszych Klubowiczów korespondował z rezydentem na Ukrainie. Są podobno zdjęcia nowej linii, ale na razie nie ma zgody na ich publikację. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne potwierdzenie komunikatu.
moon_dial / 2012-12-12 12:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do KAT (cd)

Mam wstępne potwierdzenie tej ciągle nieoficjalnej informacji, również z innego forum.

"[...]Zakład został zbudowany, próbne egzemplarze akumulatorów VRLA - ADG STOP/START zostały przekazane do testowania, czekają na zamówienia. Mam zdjęcia przesłane od Artema Kuznetsov[...]"

Źródło:http://www.bankier.pl/forum/temat_re-dzisiejszy-tydzien,12157917.html
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-12 12:07
Dzięki Moon,

też to śledzę i czekam.
pozdro
KAT
moon_dial / 2012-12-12 12:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do KAT

Wydaje mi się, że te informacje (podkreślam raz jeszcze nieoficjalne i nie potwierdzone)

Mogą uzasadniać przypuszczenie, że linia jest, akumulatory są testowane, a przecięcie wstęgi prawdopodobnie nastąpi na dniach, gdy ruszy seryjna produkcja. Może to nastąpić dziś, za tydzień... Tego nie wiemy, póty póki spółka nie poda do publicznej wiadomości oficjalnego komunikatu w tej sprawie.
moon_dial / 2012-12-12 12:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Wszystkich

Na W20 testowanie 2,5k - całkiem obiecująco mały plus dla strony popytowej za obronę.

Ciekawe jak ta sytuacja przełoży się na nastroje na kontraktach.
tworaz555 / 83.28.80.* / 2012-12-12 12:25


moon_dial / 2012-12-12 12:16
+ - 0 usuń
do Wszystkich

Na W20 testowanie 2,5k - całkiem obiecująco mały plus dla strony popytowej za obronę.


A co na to powie kol. prof_Wiatr, który niedawno twierdził, że poniosła mnie fantazja? ;-))
Pzdr.
moon_dial / 2012-12-12 13:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wszyscy faworyci klubowi mocno na "L"

SYG 13,81(+3,76%) dlaczego, też wiecie...
KGH 188 (1,73%)
WES konsoliduje się wokół 0,7x z dlaczego? - też już wiecie.... pozdrawiam szczególnie tych co kupili po 0,6x razem ze mną...
bwolf / 88.156.6.* / 2012-12-12 14:18
Witam.
Przyznam szczerze, że trochę sceptycznie podszedłem do WES, ale muszę przyznać, że jak dotąd nie żałuję. KGH też dąży do wyznaczonego wcześniej celu (189). Także tylko się cieszyć.

Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie naszych dwóch "motorniczych" (moon_dial, tworaz), dzięki którym giełda staje się ... powiedzmy trochę przewidywalna.
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-13 08:44
Witam wszystkich forumowiczów dnia 13grudnia.
Proszę o interpretację sytuacji uwzględniającej kolejny dodruk, ja niestety nie bardzo wiem co dalej?
Po Q3 co było wiadomo, a co teraz?
Moim zdaniem na początku będzie podobnie,ale w dłuższym okresie czasu tzw. klops.
Pozdro
KAT
bwolf / 88.156.6.* / 2012-12-13 10:34
Witam.
Według mnie najistotniejszy jest teraz tzw. klif fiskalny.

"... Na zakończenie swojego wystąpienia szef Fed jednoznacznie stwierdził, że w sytuacji wystąpienia klifu fiskalnego, Fed nie dysponuje wystarczającymi środkami do zneutralizowania negatywnych skutków takiego scenariusza. Jest to wyraźne ostrzeżenie i przesłanie do polityków o możliwych następstwach braku porozumienia w tej kwestii ..."

KGHM osiągnął zakładany przeze mnie pułap i pozbyłem się go (co nie znaczy, że jeszcze nie kupię). Dalej trzymam WES.

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-12-13 11:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Uprzejmie Wszystkich Klubowiczów i Sympatyków Naszego Klubu.

SYG powyżej 14,xx więc perspektywa moich prognoz okazała się trafna

WES tu również mój komentarz nie jest konieczny, bo wszystko idzie perfekcyjnie zgodnie z planem

KGH - w perspektywie DT silny wpływ kontraktów (vide LOP) w perspektywie ST pełna zgoda z targetami technicznymi Krzysztofa

Odnośnie pytań dot. klifu fiskalnego w USA i wypocin szefa FED to jest dokładnie tak, jak wielokrotnie to argumentowałem w poprzednich postach.

Od kiedy za makroekonomię zaczęli odpowiadać politycy, a nie ekonomiści, a nadzór bankowy stał się fikcją - od wtedy zaczął się globalny kryzys finansowy i trwa do dzisiaj. QE3/4 nie jest lekiem, jest gaszeniem pożaru ogniem. To tak jak stawiać talerz na plamie i twierdzić że ponieważ już plamy nie ma to obrus "jest rzekomo czysty" i bolesne (trudne społecznie i kosztowne politycznie) reformy strukturalne są niekonieczne. BZDURA!
moon_dial / 2012-12-13 12:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyli... wątpliwości BWolf odnośnie NYSE są obiektywnie zasadne.

Jest jeszcze druga strona tego medalu. Rynkami oprócz strachu rządzi również chciwość. Grudzień raczej powinien się ustawiać pod tzw. "efekt stycznia" właściwie już się ustawia... ci bardziej zapobiegliwi od dawna akumulują wybrane walory.

Ta akumulacja skupiona na wybranych walorach przekłada się na małą szerokość rynku i powoduje taki a nie inny obraz indeksów, a pośrednio również kontraktów na te indeksy...
tom1221 / 89.72.151.* / 2012-12-13 10:51
bwolf na jakich poziomach wskakujesz znowu w miedziaka?
pzdr
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-12 11:49
Dzieki Moon,

czytałem na forum, nawet ktoś chciał je wkleić itp., ale czy jakaś konkretna decyzja ma być dziś i tylko dziś to nie wiadomo?
czy wiadomo dziś!?
pozdro
KAT
moon_dial / 2012-12-03 10:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wracając do faworytów Klubowych, na puli ST/DT moja sprzedaż SYGNITY i zakup za zysk z tej inwestycji przecenionego mocno WESTAISIC okazało się być poprawnym manewrem.

WES WESTAISIC 0.78 -1.27% 9:45
SGN SYGNITY 13.60 -2.16% 10:10

Choć jego poprawność będziemy mogli ocenić dopiero, gdy rajd efektu stycznia bykom uda się rozkręcić na dobre.

Co do KGHM - czyli naszego faworyta Klubowego w perspektywie LT, to nie muszę wyjaśniać jak bardzo zadowoleni są Ci, którzy kupli akcje w grudniu (czyi dokładnie rok temu) i przetrzymali do dziś...
tworaz555 / 83.28.165.* / 2012-12-03 13:22

Co do KGHM - czyli naszego faworyta Klubowego w perspektywie LT, to nie muszę wyjaśniać jak bardzo zadowoleni są Ci, którzy kupli akcje w grudniu (czyi dokładnie rok temu) i przetrzymali do dziś...


Witam!
Myślę, że jeżeli ktoś kupił w strefie PRZ formacji Bullish Shark (po odcięciu dywidendy), to też nie może narzekać.
Przedział PRZ był podany na tym wątku w lipcu (109,xx), ale czy ktoś o tym jeszcze pamięta...?
Na razie Wig-20 pnie się do góry zgodnie z prognozą...
Pzdr.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-12-04 08:26
Witam.

Pamiętamy przedział PRZ 109, 129 i ostatni dotyczący wyjścia 184. Ja z nich skorzystałem i jestem zadowolony. Teraz też w pociągu, dokąd mnie zawiezie???

Pozdrawiam.
svenska / 89.72.151.* / 2012-12-05 09:24
kiedy wyskakujesz z tego pociągu?:->
moon_dial / 2012-12-05 12:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

svenska / 89.72.151.* / 2012-12-05 09:24
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
kiedy wyskakujesz z tego pociągu?:->


Witam,

Na razie (jak pisałem wcześniej) kupiłem po 0,7x pakiet WES za nadwyżkę zarobioną na SYGNITY (dziś też dokupiłem trochę)ale z mojej perspektywy nie ma to większego znaczenia dla całości portfela ponieważ moja ostatnia sprzedaż WES była grubo powyżej złotówki. Tak więc to nie zakup, lecz odkup w większej (znacznie ilości)za nadwyżkę z wcześniejszej realizacji zysków.

Co do głównego faworyta klubowego KGHM to także nie mam powodów narzekać

Sygnity również pomimo wahań daje radę, choć przyznaję, że trochę żałuję, że zrealizowałem już dawno zysk z tego waloru.
moon_dial / 2012-12-06 10:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Nie mogłem wczoraj pisać, bo byłem poza biurem

Na WES wypadłem wczoraj z ostatnią pulą dt na -4% wariant luki (Krzysztofa)zrealizował się (niestety dla mnie) najbliższy opór to okolice 0,63 / 0,64 tam część odkupię z powrotem z tego co wczoraj wypadło z puli DT

Sygnity dalej okolice 14,xx

A nasz ulubieniec (KGHM) tradycyjnie w czołówce...

KGHM Polska Miedź SA (KGH)6 Gru, 10:17 183.90 +3.70 (+2.05%)



SYGNITY dalej oscyluje wokół 14 zł
moon_dial / 2012-12-06 11:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Kat

Dobrze zrobiłeś, po zamknięciu luki powinno być odbicie w górę - ja też odebrałem zgodnie z planem po 0,64 to co wypadło na 0,7x.

Też w dobrej wierze czekam na to info. Na pewno nie będzie łatwo i nie jedna wojna nerwów przed nami - emocje mamy więc gwarantowane.
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-06 11:33
Podebrałem trochę po 0.64 i poczekam chyba do infa.
Pozdro
KAT
moon_dial / 2012-12-06 13:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-06 11:33
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Podebrałem trochę po 0.64 i poczekam chyba do infa.
Pozdro
KAT


Dobra robota, myślę podobnie jak Ty (choć szerzej uzasadniałem swój wariant sporo wcześniej).

Choć WES to tylko wisienka na naszym torcie klubowych "ulubieńców" to też myślę, że warto być konsekwentnym i w perspektywie ST próbować ustawiać pozycję pod (przewiduję, że na dniach zbliżające się) info uruchomienia "rewolucyjnej technologicznie" dodatkowej linii produkcyjnej VRLA.

Zapotrzebowanie jest perspektywiczne nie tylko chodzi o tradycyjne samochody, ale również o te hybrydowe oraz masę innych urządzeń i maszyn...
moon_dial / 2012-12-06 13:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zwracam uwagę, że KGHM zalicza kolejną ciekawą sesję z godną uwagi przestrzenią DT przykładowo S(+2%) ->rano teraz ->K lub BB(-1.2%)...
bwolf / 194.165.48.* / 2012-12-06 13:45
Witam.
Nic nie mów Moon. Zakupiłem po 177, zlecenie sprzedaży ustawiłem po 189 (stopa oczywiście też) i przestałem śledzić kurs. Choroba w rodzinie (na szczęście już ok.), mocno zaangażowałem się w Szlachetną Paczkę. Dziś patrzę, a tu nieźle można było wyciągnąć na KGHM.
Też podebrałem mały pakiecik WES.

Pozdrawiam

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-12-06 15:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Bwolf

Cieszę się, że u Ciebie już wszystko OK.

Zdrowie najważniejsze...

Na WES duża presja i duży opór i wyższy niż zwykle obrót, więc panowie podeszli ambitnie do tematu obrony oporu - pomimo trudnej syt. AT (vide prognoza Krzysztofa)

Czy nasz wariant wygra zobaczymy. Udało się zrealizować zysk na SYG to może WES da również przyzwoicie zarobić. Tu tak jak ifo o projekcie E-tax dla SYG kluczowe dla WES będzie info o linii VRLA. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.
moon_dial / 2012-12-06 15:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cena miedzi na LME spadła do 8046,50 USD za tonę
Halinka634 / 82.177.83.* / 2012-12-06 19:38
Rzadko tutaj zaglądam, brak czasu a poza tym dopiero uczę się. Jak do tej pory nie odważyłam się kupić akcji w obawie przed stratą. Muszę w końcu zacząć. Co panowie myslicie o WASKO i HAWE?. WEST przyglądałam się od dłuższego czasu, czekałam na zamknięcie luki. Czytam, że panowie kupiliście a ja jeszcze nie. Brakuje mi odwagi.
tworaz555 / 83.28.162.* / 2012-12-07 09:07

Halinka634 / 82.177.83.* / 2012-12-06 19:38
+ - 0 usuń
Rzadko tutaj zaglądam, brak czasu a poza tym dopiero uczę się. Jak do tej pory nie odważyłam się kupić akcji w obawie przed stratą. Muszę w końcu zacząć. Co panowie myslicie o WASKO i HAWE?. WEST przyglądałam się od dłuższego czasu, czekałam na zamknięcie luki. Czytam, że panowie kupiliście a ja jeszcze nie. Brakuje mi odwagi.

Witam!
Jeżeli się uczysz, to się ucz, a inwestycje zostaw na później.
Przy każdym zajęciu pozycji powinnaś mieć oszacowane ryzyko, a co za tym idzie ustawiać odp. zlecenia stop-loss po zakupie.
Pozdrawiam!
Halinka634 / 82.177.83.* / 2012-12-07 11:13
Witam Panie Krzysztofie!
Miło, że Pan zauważył mój wpis. Jak wspomniałam wyżej, uczę się. Trzymam wszystkie Pana wykresy od początku, analizuję, porównuję itp. Odwagi mi brak. Podziwiam Pana wiedzę.
Pozdrawiam.

Łączę również pozdrowienia dla Moondial, który wiele tutaj się udziela i pozostałych uczestników Klubu.
moon_dial / 2012-12-07 09:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Średnia rentowność netto Sygnity w latach 2013-15 ma wynieść 4,8 proc., przychody 550 mln zł (update)
PAP - Biznes
7 Gru 2012, 8:38


07.12. Warszawa (PAP) - Zgodnie z przyjętą strategią średnia rentowność netto Sygnity w latach 2013-15 ma wynieść 4,8 proc., średnia marża EBIT 6,2 proc., średnia marża brutto na sprzedaży 21,1 proc., a przychody mają ukształtować się w tym okresie na średnim poziomie 550 mln zł. Strategia zakłada zmniejszenie zadłużenia spółki w latach 2013-2015, w tym wyzerowanie salda obligacji, z jednoczesnym zwiększeniem środków pieniężnych - podało Sygnity w komunikacie.

Celem strategii jest koncentracja na umacnianiu pozycji w kluczowych segmentach działalności oraz wprowadzenie dyscypliny w zarządzaniu finansowym i budowaniu wartości dla akcjonariuszy poprzez: koncentrację prac rozwojowych na tworzeniu własnych produktów, dalsze umacnianie pozycji rynkowej w kluczowych segmentach, poprawę marżowości i kondycji finansowej, wdrażanie nowoczesnych systemów zarządczych, kontynuację procesu reorganizacji spółki oraz grupy Sygnity i poprawę przewidywalności przychodów spółki.

W 2013 r. Sygnity w szczególności koncentrować się będzie na poprawie marżowości. Priorytety spółki w 2013 roku to:

- wzrost przychodów ze sprzedaży w związku z koncentracją działań na trzech obszarach rynku: public, bankowy oraz utilities,

- wzrost marży brutto w związku z zakończeniem nierentownych projektów oraz wprowadzeniem zmian w kontrolingu spółki, zarządzaniu ryzykiem i centralnym zarządzaniu projektami,

- wzrost marży operacyjnej w związku z dostosowaniem organizacji i struktury kosztów do realnych warunków prowadzonej działalności, w tym w zakresie back office, powierzchni biurowych oraz zasobowania projektów,

- wzrost marży netto w związku z poprawą struktury finansowania.

Spółka w oparciu o realizację planów na 2013 r., w kolejnych latach poszukiwać będzie dodatkowych obszarów generowania przychodów (np. przejęcia, wejścia w nowe segmenty, powrót na rynku zagraniczne).

Sygnity swoje strategiczne kierunki działania na lata 2013-2015 będą realizować, w szczególności, poprzez działania:

- w zakresie poprawy marżowości i kondycji finansowej spółki - optymalizację struktury finansowania spółki, stałą kontrolę kosztów projektów oraz usprawnienie zarządzania przepływami finansowymi,

- w zakresie poprawy przewidywalności przychodów spółki - centralne zarządzanie portfelowe projektami spółki, koncentrację działań sprzedażowych w oparciu o pozycję i silne strony spółki oraz budowanie ścieżek wzrostu na potencjałach segmentów rynku,

- w zakresie kontynuacji procesu reorganizacji spółki i grupy Sygnity - optymalizację backoffice, w tym outsourcing usług, ograniczenie kosztów administracyjnych (np. powierzchni biur) oraz optymalizację kosztów usług zewnętrznych, ubezpieczeń i floty,

- w zakresie wdrażania nowoczesnych systemów zarządczych - zmianę kultury organizacyjnej, dalsze inwestowanie w kluczowe kompetencje pracowników oraz wdrożenie KPI i wprowadzenie zarządzania przez cele (MBO),

- w zakresie dalszego umacniania pozycji rynkowej w kluczowych segmentach - pogłębienie obecności w trzech kluczowych obszarach rynku, reorganizację kanałów sprzedaży dla rozwiązań SMB oraz zmiana obecnego modelu współpracy z Huawei,

- w zakresie koncentracji prac rozwojowych na tworzeniu własnych produktów - rozwój w oparciu o posiadane produkty i technologie oraz obserwowanie i adaptowanie trendów rynkowych w pracach badawczo-rozwojowych.

Spółka stawia sobie za cel osiągnięcie salda końcowego środków pieniężnych na rok 2015 w wysokości 59 mln zł.(PAP)

gsu/ ana/
__________________________

Źródło: Polska Agencja Prasowa
moon_dial / 2012-12-07 09:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No to chyba jednak dobrze, że wcześniej zrealizowaliśmy zyski z SYG... Ponieważ strategia (pomimo poprawności) odrobinę rozczarowuje pasywnym podejściem do problemów trudnego rynku usług IT. Oczywiście to moje subiektywne zdanie, też trzeba mieć świadomość, że być może ta strategia jest implikacją aktualnej sytuacji finansowej spółki...


Co
moon_dial / 2012-12-07 11:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W kontekście oceny nastrojów inwestorów wobec aktualnego zachowania KGHM myślę, że warto obserwować eurodolara i kontrakty.

Co do WES to wreszcie sytuacja wygląda odrobinę spokojniej. Do oficjalnej informacji o linii należy się chyba raczej spodziewać atmosfery wyczekiwania...
moon_dial / 2012-12-07 12:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ci co razem ze mną wskoczyli wczoraj w WES powinni być raczej zadowoleni...

( ! ) Westa Isic SA (WES) 0,71 ( + 5 , 97 % )
moon_dial / 2012-12-07 12:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

moon_dial / 2012-12-07 12:40
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Ci co razem ze mną wskoczyli wczoraj w WES powinni być raczej zadowoleni...

( ! ) Westa Isic SA (WES) 0,71 ( + 5 , 97 % )



Specjalne pozdrowienia dla: Kat, BWolf i Krzysztofa...
bwolf / 194.165.48.* / 2012-12-07 14:36
Witam.

Dziękuję i również pozdrawiam.
svenska / 89.72.151.* / 2012-12-07 13:18
tez skorzystałem po 0,64.
trzymać dalej czy powoli sprzedawać...:)
dzieki moon
moon_dial / 2012-12-07 14:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

svenska / 89.72.151.* / 2012-12-07 13:18
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
tez skorzystałem po 0,64.
trzymać dalej czy powoli sprzedawać...:)
dzieki moon



Nie ma sprawy. Już na WES 0,74 czyli ponad ( + 10 % )

Ja trzymam dalej do infa o ot linii Vrla wtedy myślę, że kurs będzie miał sporą szansę na powrót powyżej złotówki, i to bez większego wysiłku. Oczywiście będą wahania po drodze.
svenska / 89.72.151.* / 2012-12-08 14:16
to w takim razie tez potrzymam juz wiele razy miałeś racje:)
a co kghm?
warto zakupic w obecnych cenach, do kiedy trzymac?
pzdr
Halinka634 / 82.177.83.* / 2012-12-09 21:59
Witam
LOTOS, wydaje mi się, że spółka warta uwagi.
W okolicach 42,- może być korekta ale nadal jest w trendzie wzrostowym.
co wy na to?
pozdrawiam
moon_dial / 2012-12-10 10:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Powtórzę jeszcze raz, nie ma tu żadnej mitologii, w przypadku WES otwarcie linii Vrla będzie oznaczało otwarcie realnej drogi do możliwości powrotu powyżej złotówki i to szybciej, niż się niektórym osobom wydaje.

Co do SYG kupowanego z mojej inicjatywy po 11 pod mityczny e-tax na mityczne 230 mln zł dziś również powyżej 13,7x więc zarobek na tym walorze również nie jest mityczny tylko realny, bo już go macie w gotówce w kieszeni odkąd e-tax dla SYG stał się faktem.
moon_dial / 2012-12-10 10:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co do całości rynków to obawiam się na W20 jednej rzeczy, mianowicie odbioru przez Europę dymisji rządu Mario

"[...]Premier Mario Monti zapowiada dymisję, bo Silvio Berlusconi odebrał mu większość we włoskim parlamencie. Były szef rządu chce wrócić na swój stary fotel, ale nie ma dużych szans. Zanosi się jednak na krwawą kampanię wyborczą.[...]"

Źródło GW; Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,13019567,Berlusconi_zmusza_do_dymisji_szefa_rzadu_Maria_Montiego_.html#ixzz2EdoOOPJe

Kluczowe dla całej sprawy jest drugie zdanie z powyższego cytatu fragmentu artykułu.

Mianowicie niskie szanse wyborcze Sylwia...

Na razie rynki nie przyjęły przychylnie tego faktu, choć trzeba przyznać z drugiej strony, że póki co reakcja ta jest bardzo umiarkowana.
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-10 14:19
Witam ponownie,
dzisiaj wszystkie posty z rana wcięło.
Myślę,że do końca tego tygodnia będzie powolna ewakuacja "grubego" zaczął dzisiaj tak sądzę po zmianie LOP od max. zszedł ok 3000 pozycji, oczywiście zobaczymy czy czegoś nie wykombinuje, ale na serii H dzisiaj LOP stoi praktycznie w miejscu a w ostatnich dniach rósł dość szybko.
Moon dzięki za pozdrowienia te "Specjalne"
Pozdro
KAT
moon_dial / 2012-12-10 16:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do KAT

Sytuacja jest pod kontrolą część porannych postów, o których piszesz została wykasowana, w wyniku prośby Kol. Obiektywnego, który niesłusznie został posądzony o powoływanie się na nie swój tekst. Na wszelki wypadek spowodowałem usunięcie spornych postów.

Do Wszystkich

Poprawa nastrojów na NYSE pomogła również Europie, oby te obecne pozytywne nastroje się utrzymywały się jak najdłużej....

Trzymam kciuki i pozdrawiam Wszystkich Moon.
464654646 / 78.9.143.* / 2012-12-10 21:01
Sytuacja jest pod kontrolą część porannych postów, o których piszesz została wykasowana, w wyniku prośby Kol. Obiektywnego, który niesłusznie został posądzony o powoływanie się na nie swój tekst. Na wszelki wypadek spowodowałem usunięcie spornych postów.

a czytałeś tamtą analize?
podalem linka czytałeś?
moon_dial / 2012-12-11 10:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do 464654646

Tak, i dlatego - aby nikt nie miał żadnych wątpliwości spowodowałem usunięcie tych postów.

Wg mnie kol. Obiektywny działał w dobrej wierze, choć z pewnością, warto pamiętać, że cytując czyjeś poglądy, powinno się podać źródło i Autora cytatu nawet, gdy ten "Autor" sam "podpisuje się" za pomocą nieistniejącego numeru telefonu np.: 464654646. Tak czy siak postów tych już nie ma, więc temat ten uznaję za zamknięty.

do Wszystkich

Wczorajsza sesja w USA zakończyła się pozytywnie. Dziś Europa również handluje spokojniej i raczej w zielonych barwach...

KGHM niezawodnie w czołówce... pozostali faworyci klubowi również trzymają cenę... Czy tzn. że czekamy na efekt stycznia już w grudniu? Zobaczymy....
6546465465465 / 78.8.200.* / 2012-12-11 19:17
działał w dobrej wierze cytując czy perfidnie kopijujac czyjas prace i błyszcząc na forum zadał pytanie "co Wy na to?" twoja sprawa ty rządzisz na forum, szkoda że to wykasowałeś bo miałem napisać do właściciela tej analizy i bysmy zobaczyli co by było!!!!!!!!!!!
moon_dial / 2012-12-11 11:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niemcy: Indeks instytutu ZEW (grudzień) 6,9 (prognoza -12)

Bardzo dobre odczyty indeksu ZEW pomogły Europie w kontynuacji porannych zakupów na rynkach kasowych....
tworaz555 / 83.28.150.* / 2012-12-11 11:06
Witam!
Nie wiem o co chodziło, bo akurat nie miałem okazji czytać tych postów, ale link do wymienionej analizy chętnie bym dostał.
Ogólnie to jestem przeciwnikiem wszelkiej cenzury...

Pzdr.
654654654654 / 78.8.200.* / 2012-12-11 19:20
prosze bardzo watek KGHM na bankierze a oto link http://nawiga.blogspot.com/2012/12/analiza-techniczna-czarne-chmury-nad.html
tworaz555 / 83.28.150.* / 2012-12-11 19:52

654654654654 / 78.8.200.* / 2012-12-11 19:20
+ - 0 usuń
prosze bardzo watek KGHM na bankierze a oto link http://nawiga.blogspot.com/2012/12/analiza-techniczna-czarne-chmury-nad.html


Witam!
Myślę, że to "burza w szklance wody".
Komentować tej analizy nie zamierzam.
Członkowie Klubu dużo, dużo wcześniej otrzymali odp. jakości analizy.
Z pewnością mogą potwierdzić, że się sprawdziły.
Sytuacja jest nieco bardziej złożona.
Pozdrawiam!
obiektywny1 / 2012-12-12 00:29
Jutro jestem w rozjazdach więc mimo późnej pory muszę coś napisać. Jeszcze raz powtórzę, niczego nie skopiowałem. Nie jestem złodziejem. Znam zasady i wiem co to prawa autorskie, na forum widać mojego maila, w którym jest moje imię i nazwisko. Byłbym totalnym ignorantem, gdybym beztrosko kopiował czyjeś prace. O usunięcie wpisu oprosiłem tylko dlatego, że zrobiłem to w pracy, a za to pracodawca mi nie płaci - nie chciałem dalszego zamieszania i udowadniania kto ma rację.

Przyznam, że było podobieństwo, bo pisaliśmy o tej samej formacji. Jej nazwę wpisałem sobie w google i na tym się opierałem pisząc co ją neguje a co potwierdza. Jeszcze jedno, ja swój wpis zakończyłem optymistycznym akcentem, pisząc, ze stochastic i macd na godzinowym sugerują możliwość odbicia i tak się stało. Autor tamtej analizy, był raczej pesymistą. Dodam jeszcze, że poprosiłem o usunięcie wpisu, zanim przeczytałem "oryginał". Służbowy sprzęt ma blokady na strony typu entertiment i nie miałem możliwości otworzyć tamtego bloga.

Poziomy wsparcie w obu wpisach też były nieco inne. Ja swoje próbowałem uzasadnić - nie wiem czy właściwie, ale to może dowodzić, że chyba wiedziałem o czym piszę. Pisałem też do jakiego wykresu się odnoszę.

Kolego, robisz ze mnie złodzieja, a podpisujesz się dziwnymi nickami i oczywiście nie jesteś zarejestrowany. Zbyt młody jestem, aby dobrze pamiętać komunę, ale anonimowe donosy były wtedy w popularne i cenione w pewnych kręgach. Może Tobie tęskno za tamtymi czasami?

Chcę przeprosić wszystkich użytkowników forum za to całe zamieszanie. Oceniając to wszystko z boku, oba te wpisy to jedne z wielu, niczego konkretnie nie mówiły i nie uważam, że czymś takim mógłbym zabłysnąć na forum.

jacek
moon_dial / 2012-12-11 12:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie,

Ja również, i unikam tego jak ognia, ale czasem się inaczej nie da. Zwłaszcza gdy o usunięcie postu prosi jego autor. Postów spornych już nie ma, więc dalsza dyskusja o nich jest bezprzedmiotowa i zaśmieca tylko wątek.

Do Wszystkich

Byki co raz śmielej patrzą na półkę 2,5k forex także wygląda ciekawie, zwłaszcza na głównej parze....
moon_dial / 2012-12-11 13:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
... O ile na FW20 2,5k to już fakt, a nie życzenia, o tyle na jego kasowym odpowiedniku niezupełnie....
tworaz555 / 83.28.150.* / 2012-12-11 15:30

moon_dial / 2012-12-11 13:56
+ - 0 usuń
... O ile na FW20 2,5k to już fakt, a nie życzenia, o tyle na jego kasowym odpowiedniku niezupełnie....


Pamiętasz Moon co się działo nie tak dawno jak prognozowałem 2,5k na WIG-20 ?
W sumie to trzeba niestety stwierdzić, że dyskusja na forum uległa umarła śmiercią naturalną.
Brak (poza naszymi) oryginalnych komentarzy zarówno fundamentalnych jak i technicznych, a z tego co mi wiadomo, to w naszym gronie byli kandydaci na maklerów jak i ludzie z wysokimi tytułami naukowymi.
Trochę szkoda...
Mimo to w skrzynkach znajdziecie trochę moich przemyśleń...
Pzdr.
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-11 15:43
Panowie, jak można tak długo ciągnąć taki wykres? Drugi dzień tylko góra.
Czy będzie jakaś korekta?
Pozdro
KAT
tworaz555 / 83.28.150.* / 2012-12-11 15:54
Czy chodzi Ci o KGHM?
Pzdr.
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-11 15:55
W20 i KGHM
Pozdro
KAT
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-11 15:56
Dawno nie było tak, że całe dwa dni równo góra.
Pozdro
KAT
tworaz555 / 83.28.150.* / 2012-12-11 16:12
Wydaje mi się, że rzecz nie w tym czy 2, czy więcej dni do góry.
Prognozy dotyczące poziomów docelowych były sformułowane i wysłane na e-mail wiele dni temu.
Inna sprawa, że wtedy mało kto traktował je poważnie.
Obecnie się wypełniają i panuje zdziwienie!
Ludzie sugerują się oscylatorami, które jednak jak wiadomo, przy silnym trendzie wzrostowym, mogą pozostawać bardzo długo w strefie wykupienia.
Wystarczy w tym momencie popatrzyć na zwykły RSI i już perspektywa się zmienia.
Oczywiście korekty będą po drodze, jednak istnieją metody pozwalające rozpoznać czy to tylko korekta czy koniec trendu wzrostowego.
Dlatego jest ważne, aby znać poziomy docelowe jakie może osiągnąć kurs i nie ulegać panice stawiając "mądre" stop loss.
Pzdr.
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-11 16:16
Dziękuję za odpowiedź Tworaz555,
niestety nie załapałem się na Waszą listę a jestem początkującym "traderem" i uczę się na swoich błędach tj. depo.
Jeszcze raz dzieki za odpowiedź
Pozdro
KAT
tworaz555 / 83.28.150.* / 2012-12-11 16:36
Nie ma za co !
Co do listy, to ew. zwróć się do Moona, może uwzględni Twoją kandydaturę.
Idąc za ciosem, przesłałem Wam najnowszą prognozę WIG-20.
Jest to prognoza harmoniczno-falowa.
Pewnie nieco kontrowersyjna... ;-))
Tylko popatrzcie na oś czasu, żeby znów nikt nie spodziewał się "dzidy".
Pozdrawiam!
moon_dial / 2012-12-11 15:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co do Twojej/ naszej prognozy/ prognoz to oczywiście zgoda, bo zwyczajnie sprawdziły się.

Jednak z tą dyskusją na forum to chyba też nie jest aż tak źle, skoro ludzie zadają pytania, piszą maile i choć nie zawsze to przekłada się na ilość postów, to jednak ciągle coś się dzieje na rynkach i Nasz Klub dość poprawnie spełnia swoją rolę, jako jednego z ostatnich finansowych mediów niezależnych, by nie powiedzieć off-owych...
tworaz555 / 83.28.85.* / 2012-12-07 22:23
Witam Moon!
Owszem na razie należy trzymać, ale aby ten scenariusz się spełnił musi zostać wypełnionych kilka warunków.
Na razie zarabiamy, ale kilka subtelnych narzędzi AT wskazuje, że wykres jest "rysowany" w sposób na tyle prymitywny, iż jest to do wykrycia.
Resztę postaram się opisać w najbliższych dniach na e-mail.
Zachowajmy ostrożność (krótkie stopy).
Pzdr.
moon_dial / 2012-12-06 13:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA: Raport Challengera (listopad) 57,1 tys. (poprzednio 47,7 tys.)
kat76 / 79.189.190.* / 2012-12-06 10:30
Na razie (jak pisałem wcześniej) kupiłem po 0,7x pakiet WES

Moon jak sądzisz czy do ogłoszenia tego info będą dalej zbijać cenę?
Zastanawiam się czy nie dobrać parę akcji.
Pozdro
KAT
mobyone / 2012-12-06 10:12 / Tysiącznik na forum
Poziom internetowej hossy z 2000 roku i klika pomniejszych szczytów i dołków, jak na razie barierą nie do przejścia. I myślę, że tak w tym roku pozostanie, mimo że do 15 grudnia będą się działy rzeczy dziwne, jak zwykle na polskim grajdołku .
moon_dial / 2012-12-04 11:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Co do faworytów klubowych to nasze przewidywania ST nie ulegają zmianie.

Z nowości dotyczących WESTAISIC ważna nieoficjalna informacja (na razie nie potwierdzona).

Mianowicie chodzą słuchy, iż WES planuje w okolicach 12 grudnia oficjalne otwarcie nowych linii produkcyjnych dla nowego kooperanta, wśród potencjalnych kooperantów wymienia się najczęściej firmę Bosh.

Na razie traktujemy to jako informację niepotwierdzoną, jednak należy się spodziewać, że jak pojawią się oficjalne komunikaty prasowe w tej sprawie, to będzie możliwy znaczny skok w górę na tym walorze....
moon_dial / 2012-12-03 14:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie, Witaj... Poruszyłeś ciekawą kwestię.

Problem korekty wykresu i interpretacji formacji technicznych po odcięciu dywidendy (z uwzględnieniem aspektu podatkowego)jest wbrew pozorom dość złożony.

Najczęściej analizę techniczną robi się osobno, a rachunek dywidendowy osobno.

Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że ignorowanie tego faktu w analizach jest zbyt daleko idącym uproszczeniem, mogącym często prowadzić do niekoniecznie słusznych wniosków.

SGN SYGNITY 13.80 -0.72%
WES WESTAISIC 0.79 0.00%
KGH KGHM 181.00 +1.29%

Klubowa "trójka" daje radę, myślę że w grudniu/styczniu będziemy mieli realną szansę na kontynuację ponadprzeciętnych zysków osiągniętych w listopadzie.

Pozdrawiam Moon
moon_dial / 2012-11-29 10:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Dziś ważna sesja, - nie tylko ze względu na dobrze reagującą Azję i rynki finansowe USA oraz Eurolandu na relacje z ustaleń zdawaną wczoraj przez prezydenta Obamę.

Wszystkie nasze prognozy (w tym ta o wyraźnym przebiciu w górę 2400 na W20) sprawdziły się i mamy kolejny przypływ umiarkowanego uspokojenia i lekkiego optymizmu na rynkach.

Bardzo dobre zachowanie (zgodne z naszymi przewidywaniami) obu faworytów klubowych...

KGH KGHM 177.80 +1.89% 10:13
SGN SYGNITY 13.48 +1.35% 10:12
moon_dial / 2012-11-30 11:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wczoraj mieliśmy bardzo poprawną sesję kasową w USA.

Dziś rynek kontraktowy na zewnątrz to dyskontuje. Nie mniej jednak u nas widać wyraźny sceptycyzm w odniesieniu do tych kontraktowych nadwyżek na zewnątrz...

LOP na szortach może budzić obawy co do reakcji inwestorów na dane makro z Polski (mam na myśli ostatnią publikację dot. PKB).

Oczywiście to o niczym nie przesądza, zalecam jednak umiar i ostrożność.

Ja zrealizowałem się na rynku kasowym, sprzedałem SYGN po 13,xx kupione po 11,xx i to nie dla tego, że uważam, że zbliżająca prognoza wyników będzie słaba, tylko ze względów technicznych.

Poza tym na SYG mogą być podbitki jeszcze ze względu na WD (dziś koniec miesiąca).

Ja jednak na kontraktach szykuję się na ewentualne "s" i w tej sytuacji posiadanie jakiejkolwiek pozycji kasowej nie licuje z tą strategią.
moon_dial / 2012-11-30 11:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczywiście to, jaką pozycję na rynku terminowym zajmę będzie zależało od tego jak w najbliższej godzinie zachowa się W20.

Jeśli pójdzie za optymizmem na zewnątrz i odrobi straty wtedy rozważę szanse powodzenia "L" na kontraktach lub częściowy powrót na rynek kasowy, jeśli pogłębi poranne straty wtedy zastanowię się nad szansami "S" na rynku kasowym na razie zrealizowałem zyski i czekam na ewentualną kolejną okazję ST/DT...
moon_dial / 2012-11-29 10:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wskaźniki techniczne dla SYGNITY Wartość
RSI(14) 69.66 kupuj
STS(14,3) 98.62 wykupiony
MACD(12,26,9) 0.2069 (SIGNAL: -0.0204) kupuj
TRIX(14,9) 0.0000 (SIGNAL: -0.0026) kupuj
Williams %R(10) -5.37 wykupiony
CCI(14) 188.44 kupuj
ROC(15) 20.0000 kupuj
ULT(7,14,28) 79.47 wykupiony
FI(13) 49581 kupuj
MFI(14) 91.73 wykupiony
BOP(14) 0.2344 kupuj
EMV(14) 0.01292501 kupuj
moon_dial / 2012-11-29 16:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA. Indeks podpisanych umów kupna domów (październik): +5,2% m/m (prognoza +0,8% m/m)

Do tego całkiem poprawne dane o inflacji w USA....

Jest więc poprawnie... całkiem poprawnie...
moon_dial / 2012-11-29 11:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do oscylatorów z uprzedniego postu zapomniałem dodać horyzont pomiaru (7D).

Oczywiście oscylatory traktujemy jedynie jako wskaźniki pomocnicze wspierające nasze uprzednie przewidywania...
franco7 / 193.108.194.* / 2012-11-22 12:54
oj ...a bessę widze szybką i głęboką...he he
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-22 13:09
A ja widzę inaczej[głębia]Franco[dobra ksywa]
he,he,he.
Pozdrawiam.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-22 13:16
Pomyliłem się.
Powinno być;he,he,he,he[abcde]
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-22 13:26
Tak z nudów .[ Janki]
Kto się u nas wachluje ten nie narzeka[fw20]
Pozdrawiam.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-22 13:44
Franco,przepraszam zapomniałem dodać
JP też mi się ,,podoba''Takie jakieś znajome.
Pozdrawiam.
franco7 / 193.108.194.* / 2012-11-22 14:15
obserwując rózne wpisy widzę ,że tzw.byki sa w wiekszości, z czego osobiscie sie ciesze.poza tym Goldmany i inne prognozuja tylko wzrosty...czyli OK...JANOSIK ...tyz pikne..
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-22 15:05
Franco,nie ucz ojca dzieci robić.
Goldi,2 razy kłamstwo ,raz prawda,dwa razy prawda,raz kłamstwo.Czyni dzieło boże,jest mu
łatwiej.Przekląłbym sobie.Moona się boję.
Pozdrawiam
moon_dial / 2012-11-27 12:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nawiązując jeszcze do mojego wczorajszego podsumowania lepszego zachowania rynku w tzw. "szerokości" w tym w szczególności "średniaków" zwracam uwagę na jeszcze jeden indeks:

( ! ) mWIG40 2489.69 +0.91% 12:20
moon_dial / 2012-11-27 16:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś ważna data dla posiadaczy drugiego Faworyta Klubowego, SYGNITY.

W poniedziałek upłynął termin odwoływania się od ostatniej decyzji KIO i Ministerstwa w przedmiocie przyznania palmy pierwszeństwa w przetargu na e-podatki (o wartości ponad 230 mln zł).

Upływ powołanego terminu odwołania oznacza uprawomocnienie przedmiotowej decyzji i z prawnego punktu widzenia oznacza, że wygranie przedmiotowego przetargu przez SYGNITY jest przesądzone, a oczekiwane podpisanie umowy (awizowane w oświadczeniu ministra) przewidywane jest na grudzień br.

Uprawomocnienie decyzji w sprawie przetargu na e-podatki, daje szansę na wcześniejsze załatwienie tematu. Nieoficjalnie mówi się nawet o listopadzie lub okolicach 15 grudnia.
tworaz555 / 83.28.151.* / 2012-11-28 06:56
Witam z rana!
W skrzynkach znajdziecie kilka analiz.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam!
kat76 / 79.189.190.* / 2012-11-28 08:46
Witam,
od części 36 na Bankierze czytam Was dość systematycznie, niestety nie załapałem się na listę byłem na urlopie listę zamknieto, ale nie o tym, jest niestety tak jak pisze czasem
Tworaz555, na dzisiaj 2-3 osoby biorą udział w dyskusji merytorycznej bądź nie.
Na poprzednim wątku było więcej komentarzy, ale też więcej pracy miał prowadzący.
Ponowie moją prośbę o podawanie na forum choć oporów lub wsparć dla nowicjuszy takich jak ja, abyśmy mogli czasem też zająć chwilkę na tym forum.

pozdro
KAT
moon_dial / 2012-11-28 09:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do KAT76

Witam, Cieszę się, że wróciłeś. Jak słusznie zauważyłeś, przez ostatnie kilka lat nasz klub zmienił trochę formułę działania.

Napisz na skrzynkę klubową maila ze swoimi danymi, wraz z nickiem, i paroma linkami do Twoich postów dokumentujących Twój dotychczasowy wkład merytoryczny do dyskusji klubowej (warunek konieczny)i adresem e-mailowym na który chcesz otrzymywać korespondencję. Zwyczajowo rozpatruję wnioski o dopisanie do listy klubowej w przeciągu kilku dni, a odpowiedzi na wnioski zamieszczam na forum.

Do Wszystkich

A ja w nawiązaniu do przedwczorajszego podsumowania średnich spółek z uporem maniaka, cytuję jedną (bardzo ważną) liczbę....

( ! ) mWIG40 2501.45 +0.85% 9:29
kat76 / 79.189.190.* / 2012-11-28 10:10
Moon_dial,
cały czas czytam Wasze posty, ale niestety merytorycznie nie mogę wnieść wkładu własnego ponieważ uważam, że nie posiadam, takiej wiedzy, którą mógłbym się podzielić na forum nie będąc potem krytykowanym etc.
Staram się na "własne potrzeby" kontrolować różne wskaźniki np. MACD, RSI itp. Każdy coś tam próbuje indywidualnie, ponieważ wcześniej kierowałem się czym innym i na niewiele się to zdało zacząłem " tworzyć" sam z różnym skutkiem, ale coś trzeba robić (poza pracą oczywiście).
Cały czas śledzę wątek i pozdro.
KAT
moon_dial / 2012-11-28 11:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do KAT76

Nie obawiaj się pisać i rzeczowo argumentować.

Zapewniam Cię że nikt nie ma żadnego powodu Cię krytykować, z resztą (dla dobra atmosfery dyskusji) zabrania tego regulamin...

Do Wszystkich

Tak z kronikarskiego obowiązku dla formalności podaję..

( ! ) Sygnity SA (SGN)28 Lis, 10:43 12.82 +0.12 (+0.94%)
moon_dial / 2012-11-28 11:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
( ! ) Sygnity SA (SGN) 28 Lis, 11:29 13.15 +0.45 (+3.54%)
moon_dial / 2012-11-28 12:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W związku z pytaniami o AT SYGNITY przypominam o analizie Krzysztofa (macie ją w skrzynkach) oprócz tego w sieci krąży kilka różnych wersji m.in. j/n:

Sygnity: analiza techniczna

http://www.stockone.pl/analizy/102-analizy-bezplatne/42596-spolka-dnia-sygnity
tworaz555 / 83.28.151.* / 2012-11-28 13:18
Witam!
Ta analiza, o której wspominasz, to taka oczywista oczywistość.
Daleki jestem od jej krytykowania, ale tak naprawdę wypracować sobie jakąś strategię postępowania w oparciu o nią jest trudno.
Nie twierdzę, że moje analizy są "jedynie słuszne", ale chyba kilka razy w kluczowych momentach pokazałem słuszny kierunek.
I taka powinna być analiza.
Oczywiście nie należy popadać w technokratyzm i zawsze trzeba mieć dystans do aparatu, którym się posługujemy.
Nie można jednak lekceważyć jego wskazań.
Stara, sprzed kilku tygodni analiza harmoniczna, której aktualizację dziś otrzymaliście, sprawdziła się.
PRZ jest jednak dosyć szeroka, a próba szczegółowego określenia poziomu odbicia (zmiany trendu) dała wynik 8,xx.
Zakładam, że się pomyliłem, ale podobny wynik daje analiza z wykorzystaniem fal Elliotta !??
Obecnie mamy wzrosty, ale generalnie walor jest w trendzie spadkowym.
W skrzynkach macie analizę falową.
Pomimo tego, że sam jestem wobec niej sceptyczny, trzeba brać ją pod uwagę.
Nie powinno to oczywiście przeszkadzać w zarabianiu w chwili obecnej...
Pozdrawiam!
moon_dial / 2012-11-28 15:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiem Krzysztofie,

Wszystko ok. są różne metody, każda jedna to tylko narzędzie. Rynek to i tak (jak zwykle) zweryfikuje po swojemu.

Co do Twoich prognoz nie mam żadnych zastrzeżeń, co do cytowanej uprzednio wersji również.

Ja jednak (jak dotąd słusznie) opieram się głównie na założeniu powodzenia projektu e-tax a analizy techniczne traktuję, jako dodatkowe narzędzie (bardzo pomocne) wspierające podejmowanie decyzji.

Pozdrawiam i dzięki za to że odniosłeś się do AT tej spółki, bo to nie tylko technicznie bardzo ciekawy przypadek.... Bardzo mi pomogłeś.
moon_dial / 2012-11-28 16:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA: Sprzedaż nowych domów (październik) 368 tys. (prognoza 390 tys.)
obiektywny1 / 2012-11-29 08:34
Witam

Co sądzicie o TPE, straszny gniot z niego, ale kupiłem wczoraj za 4,41. Oparłem się o wskazanie średnich i STS na 15min. Formacji harmonicznej nie widzę, no może pro spadkowe ABCD z zasięgiem około 4,6x.

Wydawało się że przebije 4,50 jednak na sporym obrocie kurs wrócił do 4,45. Z jednej strony cudofix, ale wczorajszy obrót może o czymś świadczyć.

Dałbym wykres, ale w pracy fotosik zablokowany.

pozdrawiam
moon_dial / 2012-11-30 12:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

obiektywny1 / 2012-11-29 08:34
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Witam

Co sądzicie o TPE, straszny gniot z niego, ale kupiłem wczoraj za 4,41. Oparłem się o wskazanie średnich i STS na 15min. Formacji harmonicznej nie widzę, no może pro spadkowe ABCD z zasięgiem około 4,6x.

Wydawało się że przebije 4,50 jednak na sporym obrocie kurs wrócił do 4,45. Z jednej strony cudofix, ale wczorajszy obrót może o czymś świadczyć.

Dałbym wykres, ale w pracy fotosik zablokowany.

pozdrawiam


Witaj, o Tautonie kiedyś się wypowiadałem i to przed niezbyt udanym debiutem tej spółki, niestety niekoniecznie w nadmiernie optymistycznych barwach.

Co do technicznej strony, to wydaje mi się, że za bardzo skupiłeś się na perspektywie DT zapominając o negatywnym kontekście ST/LT.

Co mogę więcej napisać... gdybyś zadał podobne pytanie jeszcze przed zajęciem pozycji, może byśmy znaleźli jakieś rozwiązanie, a tak sam rozumiesz...
tworaz555 / 83.28.166.* / 2012-11-30 12:50


Co mogę więcej napisać... gdybyś zadał podobne pytanie jeszcze przed zajęciem pozycji, może byśmy znaleźli jakieś rozwiązanie, a tak sam rozumiesz...


Witam!
Moim zdaniem ta inwestycja niekoniecznie musi zakończyć się stratą.
Na dziennym widoczna potencjalna formacja Bearish Bat z PRZ w granicach 4,84 - 4,99.
Jest więc szansa, ze wzrośnie i wtedy można wyskoczyć we wskazanej strefie.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2012-11-30 14:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Witam!
Moim zdaniem ta inwestycja niekoniecznie musi zakończyć się stratą.
Na dziennym widoczna potencjalna formacja Bearish Bat z PRZ w granicach 4,84 - 4,99.
Jest więc szansa, ze wzrośnie i wtedy można wyskoczyć we wskazanej strefie.
Pozdrawiam!



Nie neguję twoich spostrzeżeń, mogę tylko dodać, że komentowałem ostatnie 2D na wykresie 1W. Cała reszta się oczywiście zgadza.
moon_dial / 2012-11-30 14:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na WESTAISIC na 1W MACD wygenerował sygnał kupna.
obiektywny1 / 2012-11-28 11:49
Witam

To co teraz mamy na KGH wygląda mi na konsolidację, rano szybkie zejście i potem mozolne odrabianie strat.

Mam wątpliwości, na wykresie jest luka, ale może warto dać zlecenie kupna z limitem aktywacji powyżej 176,4. Oczywiście obserwując średnie kroczące i czekając na ich przecięcie. Mówię o wykresie 15min. Na godzinowym jeszcze daleko do takiej sytuacji.

LOP bardzo wzrósł w czasie ostatnich wzrostowych sesji - czy można się jakoś połapać w tym czy otwierano S-ki czy L-ki?

pozdrawiam
obiektywny1 / 2012-11-28 11:53
Zapomniałem dodać, że SL poniżej 173, które testowano rano.
Krzysztof, serdecznie dziękuję za wykresy.

pozdrawiam
moon_dial / 2012-11-23 13:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Indycze święto w USA to jedno, a pracowity i owocny szczyt krajów Eurolandu to drugie.

Nas co prawda nie interesują środki do celów, nas interesuje ich skutek dla rynków finansowych.

W sumie uchwalenie budżetu z którego nikt nie jest zadowolony to sukces.

Z innych tematów zawieszenie broni na Bliskim Wschodzie również jest pozytywną informacją i taką pozostanie, o ile będzie w miarę trwałe.

Z perspektywy ST niedługo spadnie kartka z kalendarza z rzymską dwunastką i za 1,5 m powitamy Nowy Rok.

Myślę, że Ci co liczyli na efekt stycznia jak dotąd nie powinni czuć się zawiedzeni, czy tak będzie do końca roku? Będziemy obserwować...

Pozdrawiam Moon
tworaz555 / 83.28.157.* / 2012-11-23 17:01
Witam!
Na wątku kol. Hukersa na bankier.pl, brak wpisów na forach większych spółek interpretują jako informację, że wszyscy sprzedali... ;-))
Ciekawe podejście...
No to piszmy coś... :@))
Miłego weekendu!
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-23 19:31
Witam,czytałem ,Enigma to praktyk,dobry praktyk
Znam go trochę ze starego blogu.Miał nasze hasło.
Krzysztof dzięki.
Pisałbym więcej ale ta ramka dla mnie za trudna.Jankes blisko kreski.
Miłego week.
Hoki1 / 83.24.130.* / 2012-11-23 20:20
Witam

Ja napiszę... dokupiłem Polimex

miłego week....
prof_wiatr / 95.49.28.* / 2012-11-24 10:24

Hoki1 / 83.24.130.* / 2012-11-23 20:20 + popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia Witam

Ja napiszę... dokupiłem Polimex

miłego week....



Ja się boje, mam troszke, i mieszam dla sporu, bo pieniądze niezbyt duże.
Ale i kasa włorzona tyż.
A nie sądzisz , że jak wejdzie "masa" świeżego towaru to zaleje te spółkę.
Ale to moim zdaniem jeszcze potrwa.
PZDR
Hoki1 / 83.6.176.* / 2012-11-26 21:47
Świerzy towar najwcześniej w następnym roku, przed nami walne zapraszam zawsze coś ciekawego do ucha wpadnie.
Dla ciekawości ostatnio był prezio Boryszewa??
-przecież impex sprzedawał??
tak poza tym wszystkim to mogą nas jeszcze zaskoczyć??

pozdrawiam
mobyone / 2012-11-25 09:52 / Tysiącznik na forum
Kol. Janosik
Dzień prawdy się zbliża . Nie pisałem, bo i po co strzępić język po próżnicy. Korekta spadku większa niż zakładałem ( 2395 ), ale nadal tylko korekta.Pozdrowienia
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-25 16:05
Witam Mobyone
Wrzucę Ci w swoim czasie wykres sporządzony
z wyprzedzeniem czasowym.Scenariusz musi się
zrealizować.Tylko w ten sposób jest szansa
żebyś zresetował szkodliwe nawyki na których
budujesz scenariusze wyprzedzające rynek.[Prechter]. Przebicie Twojego poziomu max
powinno dać Ci do myślenia.Pomijam fakt-
na w20 nie tworzy się scenariuszy wyprzedzających.Kto tak czyni skazany jest
na przekazanie części depo lepszym.
Nic więcej ode mnie się nie dowiesz falowo.
Wszystko w swoim czasie.
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-25 16:50
Mobyone,zapomniałem dopisać
w kwestii formalnej;
U nas korekta trwa od 2007 roku.
W Jankach od 2000r[inny stopień czwartych fal]
Zejdą się w ostatnim ruchu cyklu -piąta cyklu.
Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-11-26 10:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów i Sympatyków Naszego Klubu na pokładzie.

Dziś otwarcie W20 nadmiernie nie imponuje, choć z drugiej strony widać wśród analityków i komentatorów wiele opinii przychylnych wariantowi optymistycznemu tj. wyjściu ponad 2400.

Na FW20 już ten poziom jest osiągnięty, ale kasowym sił trochę brakuje, głównie z powodu mieszanych nastrojów na kontraktach na indeksy kasowe NYSE.

WIG20 2391.92 -0.27% 10:20

Skoro na tę chwilę oscylatory na niektórych dużych spółkach wydają się w perspektywie DT odrobinę "przegrzane" to co?

- To pozostaje perspektywa ST/LT lub/i.... szukanie spółek mniejszych w celu dywersyfikacji portfela...

(!) mWIG40 2464.95 +0.61% 10:04

Warto szukać takich spółek, nieprzypadkowo dobrane (jako przykłady) są spółki z grona faworytów klubowych...

Sądzę jednak, iż prawdziwe wzrosty mają szansę się pojawić właśnie w końcówce roku, zgodnie z efektem stycznia, który nie jest zabobonem, lecz praktyczną konsekwencją wydatków inwestycyjnych w niektórych firmach i instytucjach finansowych) na koniec roku, bynajmniej nie ze względu na WD funduszy.
tworaz555 / 83.28.80.* / 2012-11-26 19:57


Dziś otwarcie W20 nadmiernie nie imponuje, choć z drugiej strony widać wśród analityków i komentatorów wiele opinii przychylnych wariantowi optymistycznemu tj. wyjściu ponad 2400.



Witam!
Tak bez megalomanii, to tylko pogratulować takich "analityków", którzy dopiero teraz zauważają określone sygnały rynkowe...
U nas na forum jakiś czas temu kilku kolegów chciało mnie "zlinczować" za taką prognozę, myśląc, że będzie "dzida" z dnia na dzień...
Ech..., ręce opadają poniżej kolan...
Pzdr.
moon_dial / 2012-11-27 10:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)


Dziś otwarcie W20 nadmiernie nie imponuje, choć z drugiej strony widać wśród analityków i komentatorów wiele opinii przychylnych wariantowi optymistycznemu tj. wyjściu ponad 2400.

Witam!
Tak bez megalomanii, to tylko pogratulować takich "analityków", którzy dopiero teraz zauważają określone sygnały rynkowe...
U nas na forum jakiś czas temu kilku kolegów chciało mnie "zlinczować" za taką prognozę, myśląc, że będzie "dzida" z dnia na dzień...
Ech..., ręce opadają poniżej kolan...
Pzdr.



Witam Wszystkich, szczególnie Krzysztofa...
_______________________
Niecierpliwość to okropnie brzydka wada...

Przez tę wadę się niekiedy głupio wpada...
_______________________


Doskonale Cię rozumiem, bo jestem w podobnej sytuacji.

Mnie też jest trochę niewygodnie o tym (ponownie)pisać, bo gdybym patrzył wyłącznie ex cathedra zrobiłbym z siebie kogoś kim bym nie chciał być.

Wiem że wpis typu "a nie mówiłem" albo "Patrzcie Moon znów miał rację, więc chyba ma na nią monopol" także może zabrzmieć jak megalomania, lub wręcz żenada.

Opieranie swojej decyzji na jednej diagnozie, na jednej metodzie analitycznej, czasem pomaga (bo upraszcza sprawę) ale ZAWSZE na dłuższą metę okazuje się bałwochwalstwem, które za pomocą tego właśnie uproszczenia rzeczywistości, wcześniej czy później prowadzi nas wprost na "cudowne manowce".

Tym nie mniej (wracając do tematu) uważam, że należy cieszyć się z sukcesów faworytów klubowych i sukcesów inwestycyjnych naszych własnych i pozostałych Klubowiczów.

Jednakże zalecam w umiar i dystans do prognoz (wszelkich prognoz) zgodnie z piątym punktem naszego regulaminu klubowego.

Wtedy nikt nie będzie miał powodu nikogo linczować z zawiści lub z innego idiotycznego pseudo powodu(jak to trafnie ująłeś) za bardzo dobrze wykonaną robotę.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-27 11:41
Moon ,nic dodać nic ująć z Twojego wpisu z godziny 10.21.
Dodałbym tylko jeden mały drobiazg.
Pokora wobec rynku.Nie będzie łatwo.
I z końcówką czwartej i piątką domniemaną ostatniego impulsu cyklu.[ domniemany trójkąt kończący]- terminy długie,nie transakcyjne.
Pozdrawiam
moon_dial / 2012-11-27 11:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zwróćcie uwagę na wolumen na KGHM-ie i jego blisko 50% udział w dzisiejszych obrotach kasowych na W20.

ps. DW zwracam również uwagę (szczególnie tym co grają DT) na ostatnią rekomendację Citka dla klubowego ulubieńca.

Tym co grają ST radzę tę rekomendację traktować z lekkim dystansem.
moon_dial / 2012-11-27 11:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To tak z kronikarskiego obowiązku... 15 grudnia już blisko co raz bliżej(ci co są w temacie wiedzą o co chodzi).

( ! ) Sygnity SA (SGN) 27 Lis, 11:08 12.51 +0.12 (+0.97%)
mobyone / 2012-11-26 20:16 / Tysiącznik na forum
Dzidy nie będzie, ani z dnia na dzień, ani z tygodnia na tydzień. 2450 jest jak stół.
Kol. JANOSIK
Fjuty polskie nie nadają się do falowej rozbieranki-stąd Twoje problemy.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-27 11:03
Mobyone masz rację.Rozbieranie ,,fjutów polskich'' nie obyczajne na forum.Nie mam problemów z rozbieraniem.Nie jestem wstydliwy.
Sądzę że dalsza nasza wymiana poglądów nie ma
sensu.Uszanuj moje zdanie.Twój kesz,Twoja sprawa.Sorry za ładowanie się z ,,buciorami''
w Twoje schematy.
Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-11-26 13:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Plan minimum na W20 zrealizowany, mamy 2400 - którego domagałem się rano.

Pomimo tego, że GPW w tej fazie sesji relatywnie silniej się zachowuje (na tle Europy), to na zewnątrz (FS&P) symptomów poprawy nastrojów na razie jeszcze nie widać...


Pozdrawiam wszystkich optymistów... i gratuluję zarobionym...
Rasial / 178.212.24.* / 2012-11-19 14:16
Witam.odpowiadając na email klubowy -osobiście uważam ,jeżeli AB wynosi 22 . ,to fala CD powinna dojść do około 178.Oscylatory dzienne ,godzinowe i 15 minutowe są czerwone .Należy je schłodzić ,jak to zrobią ? któż to wie ale chyba delikatnie musi się cofnąć .Czy poziom wskazany przez Ciebie będzie osiągnięty ? .Jeżeli utrzymamy się w trendzie ,to wszystko możliwe ,lecz z przystankami.Pozdrawiam
Redakcja forum / 2012-11-18 12:50 / Administracja forum
Z przyjemnością ogłaszamy, że ostatnią X edycję naszego cotygodniowego konkursu wygrał:

Pietroo – spółka Energopol. Otrzymuje tytuł: Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Drugie miejsce: Ciułacz – spółka Resbud. Już ma tytuł mistrzowski.
Trzecie miejsce: Piciu – spółka Gant. Już ma tytuł mistrzowski.

New Connect nie ma na liście, gdzie sprawdzamy wyniki, ale najlepszy wynik – spółka Ad Astra typowana przez Dodge – honorujemy tytułem: Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Dziękujemy wszystkim uczestnikom gry. Odkryła ona wielką wartość tego forum. Są na niej inwestorzy, którzy potrafią inwestować tak, by zarabiać tydzień po tygodniu. Oto złota lista:
Ciułacz
Dodge
Giero13
Kazumi
Piciu
Pietroo
Tomtay

Warto śledzić ich wypowiedzi, typowania, opinie.

A wkrótce kolejny konkurs!
moon_dial / 2012-11-19 10:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Obydwaj główni faworyci klubowi tj. KGHM oraz SYGNITY radzą sobie bardzo dobrze.

Poprawne nastroje w Europie, Azji jak również w USA na kontraktach na indeksy NYSE nie mogły zostać niezauważone przez naszych inwestorów.

WIG20 (WIG20)19 Lis, 10:04 2395.35 +27.61 (+1.17%)

Ten obraz dzisiejszego poranka wpisuje się -nadzwyczaj precyzyjnie- w nasze przewidywania techniczne z ubiegłego tygodnia.

Krzysztofie, myślę, że na wzajem możemy sobie pogratulować udanych wyliczeń.

Pozdrawiam Wszystkich Moon.
tworaz555 / 83.28.151.* / 2012-11-19 12:42

Ten obraz dzisiejszego poranka wpisuje się -nadzwyczaj precyzyjnie- w nasze przewidywania techniczne z ubiegłego tygodnia.

Krzysztofie, myślę, że na wzajem możemy sobie pogratulować udanych wyliczeń.


Witam!
Myślę, że możemy Moon jak najbardziej... ;-))
Szkoda tylko, że reszty Klubowiczów to nie obchodzi...
Pozdrawiam!
tworaz555 / 83.28.151.* / 2012-11-19 12:58

Myślę, że możemy Moon jak najbardziej... ;-))
Szkoda tylko, że reszty Klubowiczów to nie obchodzi...


No, ale może zajrzą do skrzynek i zareagują na "odrobinę fantazji"... :@))
Pozdrawiam!
franco7 / 193.108.194.* / 2012-11-19 11:03
a ja Wam napisze tak...możliwy szczyt na dniach z wynikiem 2449pkt.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-19 15:04
Franco7,wszystko jest możliwe na wykresie
z wyjątkiem okręgu.Jak fantazja to ja też.
Na wykresie tygodniowym fw20 typowa formacja
semtexsu,na dziennym nie mniej typowa struktura
dynamitu.Na h1 już wyłania się figura spychacza
Wnioski jednoznaczne;
Na dniach zlikwidują GPW.Teren po niej oczyszczą ,zaorają i posieją kukurydzę.
p/s Fanco Twój target jest jako ostatni.
Po drodze kilka innych do gry.
Pozdrawiam
franco7 / 193.108.194.* / 2012-11-19 15:07
dobre,dobre...sie usmiałem...
moon_dial / 2012-11-19 16:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przestańcie z tym trotylem i nitrogliceryną, bo powołam jednoosobową klubową komisję śledczą i zrobię porządek z tymi kursami....

WIG20 Fut 2416 +1.38% 15:37
KGHM Polska Miedź SA (KGH)19 Lis, 15:54 177.40 +7.40 (+4.35%)
Sygnity SA (SGN)19 Lis, 15:03 12.20 +0.40 (+3.39%)

Cieszę się, że humory wszystkim na wzrostach dopisują, ale przypominam, że to jest forum merytoryczne... a regulamin dalej obowiązuje....
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-19 16:37
Moon odczep się ode mnie .
7 lat jw,4101 Dziwnów.
Mam prawo do schorzeń zawodowych.Pilnowałem Cię na kierunku skandynawskim żebyś spał spokojnie.[ żart historyczny]
Pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.151.* / 2012-11-19 17:23
Aby było bardziej "poważnie", zapraszam do skrzynek...;-))
Moich etatowych adwersarzy proszę o krytykę...
Pzdr.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-19 18:00
Krzysiu nie jestem Twoim adwersarzem ale też nie klakierem.Będę ostrożny na fsp500.Dla mnie formacja motyla zamieniła się powtórnie w larwę.Piękno odbicia,to może być subiektywne
piękno.Widzę wady tego piękna.Dla mnie jeszcze musi być piękniej na duże L.DT-TAK.
Pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.151.* / 2012-11-19 18:42

Krzysiu nie jestem Twoim adwersarzem ale też nie klakierem

Witaj!
To nie było do Ciebie! ;-))
Wiesz, próbuję to oceniać przez pryzmat mojej wiedzy o AT.
Na razie wygląda to nieźle, ale..., oczywiście trzeba być sceptycznym i zabezpieczać swoje pozycje, tak, że generalnie zgadzam się z Tobą.
Chyba nie myślisz, że chciałbym mieć choć jednego klakiera...???
Czasami próbuję nawiązać jakąś merytoryczną polemikę, ale sam wiesz jak trudno o coś takiego...
Dominuje nuda...
Co do Polimexms (otrzymuję wiele zapytań na e-mail), to na razie nie widzę na wykresie nic ciekawego poza tym, że mamy boczniaka z tendencją lekko wzrostową.
Przewiduję wzrostową AB=CD, ale nie potrafię w tej chwili ocenić kiedy będzie odbicie.
Na razie wszystkie sygnały mają neutralną wymowę.
Poprostu stagnacja i chyba na razie fundamentalnie uzasadniona.
Pozdrawiam!
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-19 19:53
Do TWORAZ 555
Wiem że nie.Szacunek i sympatia ma się dobrze.
Pozdrawiam,
obiektywny1 / 2012-11-19 21:14
Witam

Długo nie było mnie na forum, ale też na giełdę prawie trzy tygodnie nie patrzyłem. A szkoda, bo jak wczoraj zobaczyłem kurs Miedziaka i Ekoeksportu to troszkę żal mi się zrobiło, że mnie to ominęło.

Wczoraj dałem zlecenie na KGH tak jak na fotce poniżej, ale tylko część się zrealizowała, bo ustawiłem cenę zakupu równą 171,00 a otwarło się luką i było to dzisiejsze minimum i akcji w tej cenie po prostu zabrakło:).

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e27f506e72468849.html

Potem się zreflektowałem, że to zlecenie ustawiłem źle, bo powinno być powyżej 171,00, bo przecież, właśnie od tego poziomu kurs już kilka razy się odbił.

Decyzję o zakupie podjąłem na podstawie średnich-zanosiło się na ich wzajemne przecięcie i oczywiście prognozy SP500 autorstwa Krzysztofa.

Proszę skomentujcie czy to było prawidłowe zajęcie pozycji, czy tylko dopisało mi szczęście,

pozdrawiam.
tworaz555 / 83.28.151.* / 2012-11-19 21:56
Wg mnie zachowałeś się prawidłowo, tzn. przy założeniu, że moja prognoza SP500 okaże się prawidłowa, prawdopodobieństwo wzrostów na KGHM będzie bardzo duże.
Teraz pytanie co dalej...?
Pozdrawiam!
moon_dial / 2012-11-20 10:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów,

Rynki po wczorajszej euforii są odrobinę ostrożniejsze. Chęć do realizacji jest jednak znikoma i przeważa w tej fazie sesji nastrój sprzyjający raczej kierunkowi bocznemu. Co dalej zmajstrują inwestorzy, będziemy obserwować.

Podsumowując wczorajszą sesję, to w zasadzie mamy dwa (przewidziane w naszych prognozach) wydarzenia klubowe;

Pięcioprocentowy wzrost na SYGNITY z perspektywą kontynuacji w niedalekiej przyszłości (podpisanie umowy e-podatki już w grudniu, a może nawet wcześniej) oraz ponad czteroprocentowy wzrost na KGHM (również przewidziany w naszych prognozach - ściślej między innymi: moich, Krzysztofa i Janosika)nasze przewidywania różniły się w zasięgu - co do kierunku jednak większość z nas była zgodna i raczej w miarę trafna w ocenie sytuacji.

Co do trzeciego faworyta klubowego WES to raczej zalecałbym ostrożność i traktowałbym ten walor bardziej w kategoriach ciekawostki ST/DT.

Mimo, iż jak wiecie WES w minionym kwartale dał mi bardzo dużo zarobić, to zrealizowałem tłusty zysk i zainwestowałem w SYGNITY i opłaciło się...

Jest bardzo prawdopodobna szansa, że SYGNITY opłaci się jeszcze bardziej ;) dlaczego, to już wiecie....

Pozdrawiam Moon
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-21 12:09
Witam
Wg.mnie na fsp500 w krótkim terminie grają w diamencie.W dłuższym;ruch w dół od szczytu można rozpisać aż trzema wariantami fal.
Dwóch zbędnych wariantów oraz kierunku wybicia z figury nie potrafię określić.
Jest podobieństwo fraktalne ostatniej fali
wzrostów z trwającą spadkową.Muszę z pokorą
poczekać na podpowiedż rynku.
P/s mimo trudności,łatwiej grać niż pisać
w tej chorej ramce.
Pozdrawiam
hoki1 / 83.9.104.* / 2012-11-21 13:48
Witam,

zwracam uwagę na polimex, czy te wybicie z konsolidacji coś nam daję\?
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-21 14:54
Witam
jako ciekawostka [figurę pomijamy]
na dziennym fw20 jest całkiem,całkiem Wolf
1 - 2396,3.Teraz bawią się na domniemanej
szóstej.Czy wymowa się potwierdzi?
Pozdrawiam.
hoki1 / 83.9.104.* / 2012-11-21 15:39
cały sektor wig-budownictwo również up.

Premier wypowiedział się o zainwestowaniu 100 mlr.zł do 2020 r. w sektor Energetyczny.
obiektywny1 / 2012-11-22 08:26
Witam

Sugerując się średnimi kroczącymi na wykresach 15min i godzinowym, zastanawiam się nad dokupieniem kilku akcji, zlecenie z aktywacją powyżej 178,30. Linia trendu przebiega w okolicach 171 i dopóki tam nie spadnie to chyba katastrofa nie grozi.

Co sądzicie o TPE – kurs znowu mocno spadł ostatnio i choć wczoraj widoczne były symptomy odbicia, to niemrawo to wygląda.

pozdrawiam
bwolf / 194.165.48.* / 2012-11-22 09:57
Witam.
Uważam, że możesz mieć rację. Sądzę, że powinniśmy podejść pod okolice wyznaczone przez Krzysztofa (184). O TPE

Co sądzicie o PXM? Wybił się z konsolidacji. Jakie perspektywy?

P.S. Pozbyłem się dziś akcji spółki Synthos (K-5.10, S-5.40), także to był dobry tydzień.

Pozdrawiam
moon_dial / 2012-11-22 11:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do BWolf

Gratuluję obrotu ST/DT.

Do Wszystkich

Zapowiada nam się ciekawa sesja zarówno na rynku kasowym akcji, jak i na forxie.

Na eurodolarze dominuje popyt, a nastroje za oceanem również są pozytywne.

Wyczekiwanie na rynki kasowe NYSE może przynieść kilka (tradycyjnych) niespodzianek po drodze.

Kalendarium makro jest dziś mocno ograniczone. Europa (szczególnie DAX) na wyraźnych plusach.

Pozdrawiam Wszystkich Moon
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-20 11:34
Witam
Tak jak pisze kol.Moon.Rynki w konsoli.
Wg. mnie jak zwykle diamenty.Nie będzie trudno
wyłapać kierunek wybicia.Nie zaszkodzi pamiętać
o powrocie do przebitej kreski i różnicach
wolumenu między diamentem a RGR.
Piłka po stronie rynku.
Pozdrawiam.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-20 11:50
Zapomniałem dopisać;w domniemanym diamencie
warto użyć prostego wachlarza.Mnie pomaga -
nie pocę się.
Pozdrawiam.
hoki1 / 83.6.186.* / 2012-11-19 18:18
The Board of Directors of WESTA ISIC S.A accepted the resignation of Mr. Denys Dzenzers'kyy, A Director of the Board of Directors of the Company, starting from November, 19, 2012 after being elected to Verkhovna Rada, the legislative body of Ukraine.

może komuś się przyda

pozdrawiam
hoki1 / 83.6.186.* / 2012-11-19 18:19
Rada Dyrektorów spółki WESTA ISIC SA przyjęła rezygnację pana Denys Dzenzers'kyy, Dyrektor Zarządu Spółki, począwszy od listopada, 19, 2012 jako deputowany do Rady Najwyższej, organ ustawodawczy Ukrainy.

po polskiemu :)
hoki1 / 83.6.186.* / 2012-11-19 18:19
Rada Dyrektorów spółki WESTA ISIC SA przyjęła rezygnację pana Denys Dzenzers'kyy, Dyrektor Zarządu Spółki, począwszy od listopada, 19, 2012 jako deputowany do Rady Najwyższej, organ ustawodawczy Ukrainy.

po polskiemu :)
bwolf / 194.165.48.* / 2012-11-19 11:51
Witam.
W dniu dzisiejszym dokonałem zakupu po 172 i sprzedałem po 175. Cały zysk przeznaczam na szlachetną paczkę (którą organizujemy razem z kolegami z pracy). Także w imieniu własnym i rodzin potrzebujących, bardzo dziękuję wszystkim Klubowiczom za merytoryczną i jakże owocną dyskusję.

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-11-19 12:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do BWolf

Gratuluję zarobku i cieszę się, że pamiętasz o potrzebujących. Popieramy działania charytatywne Klubowiczów.

Do Wszystkich

Mamy istotny POZYTYWNY przełom w sprawie SYGNITY poniżej podaję trochę przydługi (ale wiele wyjaśniający) link do stanowiska pana ministra w kluczowej dla Akcjonariuszy SYGNITY sprawie

http://www.mf.gov.pl/no-cache/ministerstwo-finansow/ministerstwo-finansow/zamowienia-publiczne-i-oferty-sprzedazy?p_p_id=mfportalpublicorder_WAR_mfportalpublicorderportlet_INSTANCE_m4aB&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-2&p_p_col_pos=1&p_p_col_count=3&_mfportalpublicorder_WAR_mfportalpublicorderportlet_INSTANCE_m4aB_jspPage=%2FviewArticle.jsp&_mfportalpublicorder_WAR_mfportalpublicorderportlet_INSTANCE_m4aB_articleId=1773709&_mfportalpublicorder_WAR_mfportalpublicorderportlet_INSTANCE_m4aB_groupId=764034

Plik decyzji w sprawie PONOWNEGO przyznania SYGNITY palmy pierwszeństwa w ofercie przetargowej na e-podarki jest do ściągnięcia ze strony ministerstwa w formacie PDF.

Pozdrawiam Moon...
moon_dial / 2012-11-19 12:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sygnity SA (SGN) 19 Lis, 11:54 12.02 +0.22 ( + 1 . 8 6 % )
moon_dial / 2012-11-19 12:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
KGHM Polska Miedź SA (KGH) 19 Lis, 12:26 176.60 +6.60 (+3.88%)
moon_dial / 2012-11-19 12:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ps. Gratuluję zarobionym

Natomiast w sprawie SYGNITY przypominam, że podpisanie kontraktu na ponad 230 mln zł (e-podatki) - przewidywane jest na grudzień br.(może nawet uda się wcześniej).

Vide oficjalne stanowisko Ministerstwa w tej sprawie.
moon_dial / 2012-11-19 10:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na kontraktach oczywiście "L" piszę tak dla formalności, z kronikarskiego obowiązku.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-11-14 12:02
Witam.

Sądzę, że kluczem jest rejon 2370, o którym pisał kolega franco7. Przebicie tego oporu to duża szansa na wzrosty.

KGHM przebił 168 (ostatni szczyt). Co dalej?
Redakcja forum / 2012-11-11 20:46 / Administracja forum
Z przyjemnością ogłaszamy, że IX edycję naszego cotygodniowego konkursu wygrał:

Piciu – spółka POINTGROUP (PGM) – wzrost o 85%. Ten wspaniały inwestor giełdowy ma na koncie już 3 finały w naszym konkursie. Piciu otrzymuje tytuł: Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Drugie miejsce zajął:
Tomtay – spółka PCGUARD (PCG) – wzrost o 20,47%. Ten wspaniały inwestor giełdowy ma na koncie już 6 finałów w naszym konkursie. Po prostu MISTRZ.

Trzecie miejsce zajął:
Ciułacz – spółka Exillon Energy (Exillon) – wzrost o 14,48%. Ten wspaniały inwestor giełdowy ma na koncie już 5 finałów w naszym konkursie. Po prostu MISTRZ.

W zestawieniu jest również wysoko:
Pietroo – spółka Krezus (KZS) – wzrost o 13,24%. Ten inwestor giełdowy ma na koncie już 2 finały w naszym konkursie. Pietroo otrzymuje tytuł: Finalista gry: „Najlepsze spółki tygodnia”.

Gra toczy się dalej - ostatnia runda!!! ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA DO PONIEDZIAŁKU 12 listopada 2012 włącznie! Która spółka wzrośnie najwięcej w tygodniu 12-16 listopada?
moon_dial / 2012-11-12 09:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich uprzejmie,

Szczególnie jest mi miło powitać Krzysztofa na łamach naszego skromnego forum (mam nadzieję, że urlop Ci się udał).

Zazwyczaj nie pochwalam OT ze względu na dość restrykcyjny regulamin, ale to na co zwrócił uwagę Warren124 jest ciekawe i rzeczywiście uwagi warte.

Branża medyczna i farmaceutyczna obok bankowości to najsilniej rozwijająca się gałąź gospodarki.

Na fakcie że rodzimy się nadzy i nadzy umieramy można świetnie zarabiać.

Gdy jednak bliżej się tej prawdzie przyjrzeć, to właściwie okazuje się, że nie ma większego znaczenia, czy mamy w portfelu 6000 zł czy 6 zł ważne jest kim jesteśmy, a nie co chwilowo mamy.

Przypomnę jeszcze raz rodzimy się nadzy i nadzy umieramy.

Zamykając ten przydługi OT (za który przepraszam) pozwolę sobie jednak wrócić do głównego tematu naszych rozważań;

W niedzielę w nocy grecki parlament poparł budżet zawierający cięcia niezbędne do uzyskania kolejnej transzy finansowania z UE.

Trwają rokowania demokratów z republikanami w kwestii porozumienia przyjęcia rozwiązań zmierzających do rozwiązania klifu fiskalnego w USA. Tu właściwie wątpliwości nie ma bo te rozmowy po prostu skazane są na sukces z wiadomych powszechnie względów.

Nasz parkiet więc wystartował optymistycznie, jak potoczą się dalej losy sesji? Zobaczymy.

Z ważnych punktów do prześledzenia - zwracam uwagę na publikację wyników KGHM i PGNiG

Pozdrawiam Moon
Warren124 / 87.206.7.* / 2012-11-10 19:33
Witam Państwa,
Z podziwem obserwuję Państwa zaangażowanie w inwestowanie...ale mam jako laik jedno malutkie pytanko. Kiedy ostatni raz zainwestowali Państwo w remont kapitalny swojego zestresowanego organizmu? Kto będzie korzystał ze wszystkich tych ciężko zarobionych bonusów jeśli wskazówki waszego zegara zatrzymają się przed czasem? Tak tylko pytam bo ja inwestuję głównie w zdrowie. Serdecznie pozdrawiam i życzę sukcesów na wszystkich giełdach świata.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-11-07 09:32
Witam.
Wyszedłem z KGHM-u, a on ciągle do góry. Moon, czy sądzisz, że jest to gra pod wyniki. Może warto iść z trendem.

Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-07 22:14
http://www.youtube.com/watch?v=DpHZ-c3kw98
Ja tak gram.
Piątek cyframi nie rozpisuję bo są tylko częścią korekt.Jest trochę poszukiwań sharków ,,na siłę''-cóż ruchy nie są impulsami.Shark często się pojawia jak impuls nie ma chęci się rozwinąć,podobnie do fal Wolfa.
Sądzę że podobnie jest na fsp500.Też można policzyć target zwrotu [xa do ab]dla domniemanego sharka.
To tylko przypuszczenia rozgrywki.
Pozdrawiam
Sun1 / 92.251.144.* / 2012-11-08 11:15
Witam,

@ Janosik1000.

Zastanawiam sie jaka, to formacja "ujeta" w zielonych liniach (a,b,c,d,e)? Czy uwazasz, ze jest, to trojkat zwyzkujacy? Z tego wykresu wynika, ze po korekcie [2] KGHM posiada bardzo duzy potencjal wzrostowy.
Jezeli tak, to do ilu - jak sadzisz?

Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-08 12:30
Sun,jak pisał kol.Mobyone technika falowa na spółkach to szansa na zysk znikoma.Lepiej się sprawdzają techniki harmoniczne.Mobyone to uzasadnił logicznie,zgodnie z teorią.Z moich obserwacji;
waluty - decyduje technika harmoniczna,Elliott dodatek.
rynek towarowy- 50/50 fale/harmonia
indeksy- decydują fale,harmonia tylko poziomy
korekt[cd]
Uzasadniam;
waluty;jeśli słyszę na edku jest impuls wiem mam do czynienia z ignorantem.Pary walutowe dażą do 1=1.Wieczne uklady korekcyjne.
Impuls to ciągły wzrost przeplatany korektami różnych stopni.
indeks-dominuje ciągły ruch impulsów na północ[postęp cywilizacyjny].Harmonia tylko korekty w impulsach róznych stopni.Rzadzą fale.
rynek towarowy-za mało mam przemyśleń żeby wnioskować z sensem.
Mój rozpis na Kghm,to tylko jeden z wariantów,obarczony ogromnym ryzykiem.
Ja tego nigdy nie gram bo nie ufam.Ale sa tacy co potrafią harmonia + fale.Nie potrafię podać Ci poziomu na kghm.Niestety.
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-08 13:00
Sun,umknęła mi odpowież na Twoje kluczowe pytanie a rozpisałem się nadmiernie w akademickich wróżbach sorry.
Zielony to wg.mnie czwórka [trójkąt korygujacy]
Pozdrawiam.
Sun1 / 92.251.206.* / 2012-11-08 22:26
Witam,

@Janosik1000

Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie. Czesto sledze Twoje analizy i spostrzezenia na tym i innych forach, poniewaz w analizie rowniez stosuje Elliott'a z reguly zgadzam sie z Twoimi analizami. Od kilku lat struktury sa bardzo skomplikowane ze wzgledu na zalamania, nieregularne i zlozone korekty, dlatego jestem krok za rynkiem.
Kiedys mialam ten komfort, ze bylam krok przed rynkiem. Sledzac Twoje ostatnie analizy
widze, ze jestes za polnoca (umiarkowanie).
Natomiast ja widze poludnie - wig20 w okolicach 1700. Czy bedziesz uprzejmy jeszcze raz zamiescis w fotosiku.pl Twoja analize konsolidacji na wig20 trwajacej od sierpnia 2011 - wg. mnie tutaj jest klucz rozstrzygajacy kierunek wybicia.
Wkleilabym swoj obrazek, ale nie potrafie - przepraszam. Nie mialam mozliwosci wczesniej odpowiedziec - praca w terenie.

Pozdrawiam rowniez Mobyego, ktory jest elliottowcem i widzi rowniez poludnie.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-09 09:29
Witam
Sun ,ja nie wrzucałem na forum wykresu w20 z takiego okresu.Nie posługuję się w20.
Pozdrawiam
prof_wiatr / 83.6.56.* / 2012-11-09 13:12
SP&500 fut
prof_wiatr / 83.6.56.* / 2012-11-09 14:30
SP&500 fut. 1364 !!!!
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-10 12:27
Witam
Na fsp500[sp500]chyba warto zastąpić formację
bullish bat[wykres Krzysztofa]crabem.
Ten target wzmacnia technika fal-domniemany
kolejny diament o sporej amplitudzie[dogrania
Złamanie tego targetu to może być problem dla byka.U nas fw20 zachowuje się jak na razie zgodnie z założeniami.
To jak zwykle tylko statystyczne wróżenie.
Chyba nikt z klubowiczów nie gra na fw20.
Nikt nie zwrócił uwagi na różnice;
-fw20 -shark + diament[ mój wykres]
-w20 - bat,diament nie czytelny[wykres Krzysztofa mimo opisu fw20 jest wykresem w20]
To przykład z gatunku słabszych;
obserwuj to na czym grasz,prognozowanie na podstawie innych wykresów wg.mnie lepiej zostawić tym z dużym depo.
Warto przypomnieć ,,Neelego;rynki weszły w fazę ograniczonej przewidywalności.
Pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.154.* / 2012-11-11 17:31

JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-10 12:27
+ - 0 usuń
Witam
Na fsp500[sp500]chyba warto zastąpić formację
bullish bat[wykres Krzysztofa]crabem.
Ten target wzmacnia technika fal-domniemany
kolejny diament o sporej amplitudzie[dogrania
Złamanie tego targetu to może być problem dla byka.U nas fw20 zachowuje się jak na razie zgodnie z założeniami.

Witam Wszystkich!
Zgadzam się z tym, co napisał kol. Janosik.
Oczywiście ponieważ B to było zniesienie 0.564XA, więc najpierw zakładałem wystąpienie tzw. praktycznej formacji Bullish Bat, licząc, że wywoła to szerszą dyskusję, ale jak widać nie wywołało.
Formacja ta była prawdopodobna, ale nie wystąpił sygnał zajęcia pozycji, więc wszystko odbywa się "bezkrwawo"...
Teraz to może być Bullish Crab, bądź Bullish Butterfly.
Granice PRZ to wg mnie 1375,36 - 1348,39.
Punkt wejścia określamy innymi metodami, ale jak widać na razie nikt nie porusza tego tematu oprócz mnie, więc poczekam..
Prognoza falowa na razie nie uległa zmianie.
Dalej jest wzrostowa.
Pozdrawiam!
13hrabina / 2012-11-10 16:40 / Bywalec forum
Witaj Janosik

Bullish bat nie wytrzymał na s&p to fakt, ale jak cofniesz się do ubiegłego miesiąca to podobnie my gramy.

Wydawało mi się, że od 1 szczytu będzie bullish bat, a tu zrobilki myk i wrócili blisko pod szczyt ( na targecie AB=CD), i sądziłam że teraz ten nietoperz się utrzyma a tu figa. Długą czarną świecą przeszli 1395-1393. i doszli do MA200 i tu się kręcą.

Wydawało mi się, że my zejdziemy na wig20 do 2282 i z tego miejsca można by było wziąść L albo płynne akcje. Tymczasem doszliśmy blisko 2300 na wig 20( i nie naruszyliśmy szczytu fali 1) i na kontraktach do 2311 i zwrot.
Pytanie czy to nie jest zmiana pozycji, w ubiegłym tygodniu na kasowym było 500-600 mln a na kontraktach po 20-25 tys. kontr. i LOP rósł. Albo wcale gruby nie musi zmieniać pozycji tylko mieć obie i L i S. Ja wczoraj to wypróbowałam i da się , z L mnie wywaliło a na S zarobiłam - ryzyko tylko jest podwójne, bo może wywalić w obie strony. Ale w takim razie koncentracja na kontraktach nic nie znaczyła.
Nie wiem czy na 2311 na fut wig20 była 5 w C, czy dopiero koniec 3 w C, teraz właściwa 4 w C i dopiero indeksy zejdą pod 2300. Mieszają u nas tak, że chyba łatwiej grać na s&p albo daX, bo tam takie cudofixy się nie zdarzają a u nas ze dwa razy w tygodniu.


Odnosząc się do kghm , to powinien spaść wg mnie do 150,50-149 ale wcale to nie znaczy, że nie poddejdą jeszcze raz do góry, jego mimo wszystko trzymają, jakby chcieli nim jeszcze grać i gdyby miało być odbicie to na nim dynamiczne.

Pozdr.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-11-12 11:05
Witam.

13hrabino, również czekam na zejście kghm-u do okolic, o których pisałaś (dlatego sprzedałem po 164), a on coś się trzyma. Widzę potencjał wzrostowy dla tej spółki i już nie wiem, czy czekać dalej, czy powoli kupować.

Pozdrawiam
13hrabina / 2012-11-12 11:24 / Bywalec forum
hej bwolf

Całkiem możliwe jest odbicie - jestem na L na wig20, i to przedewszystkim kghm może go ciągnąć - ale wydaje mi się, że to co jest dziś, być może jutro, pojutrze to tylko korekta spadków.
Kghm dziś wybił się z trójkąta i może wrócić na szczyty i może wtedy zakończy się korekta spadków, podwójny szczyt na kghm i oczekiwane 150 za kghm - ale być może to tylko moje życzenia. Równie dobrze może być, że s&p pokona ok. 1410 - linię szyi i wróci do wzrostów, narazie walczą o 200MA.

Jak Krzyszotof pisze na kasowym wciąż nie jest przebity szczyt 1 fali (2302)więc scenariusz z realizacją 5 fali wzrostowej jest możliwy. Ale kontrakty (baza to 5-10 pkt)już je przebiły, euro/$, miedź i spadki na innych giełdach dziś wielkiego optymizmu nie wróżą.
Pzdr.
13hrabina / 2012-11-12 13:46 / Bywalec forum
Już jestem bez L i zastanawiam się nad S.


Pozdrawiam wszystkich
franco7 / 193.108.194.* / 2012-11-12 14:32
myśle ,ze moze juz pora...
13hrabina / 2012-11-12 16:16 / Bywalec forum
witaj franco

Wzięla, S, ale sądziłam, że do 2356 będą ciągnąć, ale skoro tam nie chcą dać trzeba brać co dają.

Pzdr.
13hrabina / 2012-11-12 16:17 / Bywalec forum
sorry, miało być wzięłam S
13hrabina / 2012-11-12 16:21 / Bywalec forum
odrazu uzupełnię, z krótkim SL, bo być może to korekta abc spadków i dzisiejsza godzinowa 5 to fala a, po niej b (ok 2330-23360 i może pojawić się c wyżej niż dzisiejszy szczyt.
Zresztą ja kontraktach raczej raczkuję więc być może to tylko zabawa, akcji narazie nie kupuje.

Pozdr.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-12 23:28
Witam
W przedziale 1354-56 na fsp500 będę próbował odwrócić pozycję[target domniemanego diamentu h1 i bat Krzysztofa].Mój crab jest mniej prawdopodobny.Zadecyduje zgoda na wskaznikach i budowa prognozowanego ruchu w dół.
Dobranoc
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-13 09:41
Sorry,motyl Krzysztofa - powinno być
Jak jest jakaś teoria i ma reguły to trzeba je stosować.Kontakt1 z 4 ani świecą ani gromnicą ani lampą naftową nie jest dopuszczalny[dwa wyjątki].
Pozdrawiam
13hrabina / 2012-11-13 09:38 / Bywalec forum
Witam

Ja wyszłam z moich S (choć niewykluczone , że zejda na kontr. niżej np 2332-2327), wrócę do nich nieco wyżej i wtedy poczekam z nimi na 2280 - takie założenie mam na dziś, ale wiadomo kobieta zmienną jest.

Pzdr.
franco7 / 193.108.194.* / 2012-11-14 10:40
z moich obliczen wynika ,ze moze dojdą dzis na 2367/8 na 20 i to byłoby na tyle,pózniej spadki,spadki,spadki...
moon_dial / 2012-11-13 10:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Hrabina

Co raz trudniej jest ugrać cokolwiek sensowną nadwyżkę (w tych warunkach rynkowych) na "S" ale daje się od czasu do czasu ;)

Nie mniej jednak nie wyciągałbym, na bazie tego jakichkolwiek nadmiernie daleko idących wniosków.

Do Wszystkich
________________________________________
Credit Suisse podniósł cenę docelową akcji KGHM do 152 zł, podtrzymał "neutralnie"
PAP - Biznes
13 Lis 2012, 9:46


13.11. Warszawa (PAP) - Analitycy Credit Suisse, w raporcie z 13 listopada, podwyższyli cenę docelową akcji KGHM do 152 zł ze 143 zł wcześniej. Jednocześnie podtrzymali rekomendację "neutralnie".

Raport wydano przy kursie na poziomie 166,4 zł, a we wtorek ok. godz. 9.28 za jedną akcję KGHM płacono 165 zł.

Analitycy Credit Suisse zwrócili uwagę na dobre wyniki miedziowego koncernu zanotowane po III kwartale 2012 r.

"W konsekwencji podnosimy nasze prognozy dotyczące skonsolidowanego zysku netto spółki w 2012 r. o 12 proc. do 5,33 mld zł, a w 2013 r. o 6 proc. do 4,67 mld zł" - dodali. (PAP)

jow/ asa/
____________________________________
Do Krzysztofa

Dzięki za bardzo dobre kreski do SYGNITY i pomoc "techniczną" dla Pozostałych Forumowiczów.

Do Janosik i Hrabina

Ciekawy jestem dalszych Waszych obserwacji i wymiany zdań, myślę że Krzysztof chciał Was sprowokować do małej twórczej konfrontacji.

Nie mogę się zgodzić z opinią, że zagościł w klubie jakikolwiek chaos.

Nic bardziej mylnego, ponieważ klubowi faworyci są znani, targety i ceny docelowe są wyznaczone i poparte analizą fundamentalną i techniczną (choć w przypadku tej drugiej mamy ciągle ostrą polemikę w sensie zażartości nieostrą w sensie rezultatu)...

Dotychczasowe prognozy odnośnie indeksów również się sprawdzają, więc wszystko jest w jak najlepszym porządku WIĘC SZAFA GRA !!! Panowie i Panie.

Pozdrawiam Moon.
13hrabina / 2012-11-13 10:30 / Bywalec forum
witaj Moon

Generalnie czekam na okazje zakupowaą, ale wciąż wydaje mi się , że to jeszcze nie pora więc na spadkach zainteresowałam się kontraktami.

Na kontr,wig 20 po ostatniej 5 falowym impulsie wzrostowymz 2311 do 2353 (A), i obencym spadku do 2337(B), pora na wzrostowe C , której szczyt będzie ponad 2353 - czy już się to C zaczęło?- być może tak - skusiłam się na L z ciasnym SL - ale to czysta spekulacja. Czy trafiona to się przekonam wkrótce.

Kupowanie dziś akcji jest obarczone dużym ryzykiem, przynajmniej tak mi się wydaje, że jeszcze możliwe dalsze spadki.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-11-13 11:15
Witam wszystkich.

Hrabino widzę, że obrałaś podobną taktykę do mojej. Z tą różnicą, że na kontrakty jestem za cienki, także czekam na "okazję zakupową" akcji.

Patrzyłem trochę na PXM. Kurs generalnie porusza się między 0.56 a 0.61. Zastanawiam się, czy nie warto zaryzykować.

Pozdrawiam
moon_dial / 2012-11-13 11:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z kronikarskiego obowiązku tylko wkleję postępy drugiego faworyta klubowego SYGNITY

Wczoraj ( + 3 % ) dziś również przyzwoicie - tak jak przewidywałem rano - vide kilka postów wstecz.

( ! ) Sygnity SA (SGN)13 Lis, 10:52 11.70 +0.50 ( + 4 . 4 6 % )
moon_dial / 2012-11-13 11:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dlaczego Sygnity rośnie to już wiemy, więc pozwolę sobie nie rozwijać tego tematu nadmiernie.

Co do reszty rynku, już tak różowo nie jest. Zgodnie z Waszą diagnozą, moja perspektywa DT dla indeksów ciągle jest negatywna.
tworaz555 / 83.28.164.* / 2012-11-13 21:58

Dlaczego Sygnity rośnie to już wiemy, więc pozwolę sobie nie rozwijać tego tematu nadmiernie.


Witam!
Podtrzymuję swoją wcześniejszą prognozę dotyczącą Sygnity.
Obecne wzrosty to prawdopodobnie 4 fala korekcyjna w 5 falowym impulsie spadkowym.
Doradzam ostrożność.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2012-11-14 09:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)


Dlaczego Sygnity rośnie to już wiemy, więc pozwolę sobie nie rozwijać tego tematu nadmiernie.


Witam!
Podtrzymuję swoją wcześniejszą prognozę dotyczącą Sygnity.
Obecne wzrosty to prawdopodobnie 4 fala korekcyjna w 5 falowym impulsie spadkowym.
Doradzam ostrożność.
Pozdrawiam!


Krzysztofie, jeśli chodzi o techniczną stronę to jest to oczywiste dla wszystkich Klubowiczów od dawna co najmniej tak dawna jak prognoza, na którą się powołujesz.

Nie mniej jednak dla nas ważniejsze jakby jest skąd to "nagłe" wzmożone zainteresowanie funduszy tą spółką(?)

Wygrany przetarg na ponad 200 mln, (mocny wzrost na trzeciej fali), unieważnienie przetargu (korekta), oświadczenie ministra w sprawie przewidywanego braku zmian w przedmiocie decyzji wyboru i kolejne (obecne) wzrosty w pozytywnej perspektywie.

Dlaczego w pozytywnej perspektywie? A no dla tego, że od tamtej pory gdy publikowałem na forum klubowym swoją analizę (jeszcze przed Twoim podsumowaniem AT) spółka wygrała kolejne przetargi na zamówienia publiczne na kilkadziesiąt mln zł których nie było w ówczesnej wycenie.

Co do ostrożności to jestem za, ale też bez przesady w drugą stronę. ;)

Przypomnę przedwczoraj ponad +3% wczoraj pond +4% dziś znowu...

( ! ) Sygnity SA (SGN) 14 Lis, 9:31 11.90 +0.30 ( + 2 . 5 9 % )
tworaz555 / 83.28.155.* / 2012-11-14 12:53


Krzysztofie, jeśli chodzi o techniczną stronę to jest to oczywiste dla wszystkich Klubowiczów od dawna co najmniej tak dawna jak prognoza, na którą się powołujesz.

Nie mniej jednak dla nas ważniejsze jakby jest skąd to "nagłe" wzmożone zainteresowanie funduszy tą spółką(?)

Wygrany przetarg na ponad 200 mln, (mocny wzrost na trzeciej fali), unieważnienie przetargu (korekta), oświadczenie ministra w sprawie przewidywanego braku zmian w przedmiocie decyzji wyboru i kolejne (obecne) wzrosty w pozytywnej perspektywie.

Dlaczego w pozytywnej perspektywie? A no dla tego, że od tamtej pory gdy publikowałem na forum klubowym swoją analizę (jeszcze przed Twoim podsumowaniem AT) spółka wygrała kolejne przetargi na zamówienia publiczne na kilkadziesiąt mln zł których nie było w ówczesnej wycenie.

Co do ostrożności to jestem za, ale też bez przesady w drugą stronę. ;)

Przypomnę przedwczoraj ponad +3% wczoraj pond +4% dziś znowu...


Witaj Moon!
Chyba się nie rozumiemy.
Ja nie doradzam, aby nie kupować, ale sygnalizuję w jakim (prawdopodobnie) segmencie ruchu się znajdujemy, a ostrożność oznacza w tym wypadku krótkie stopy.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2012-11-14 14:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Witaj Moon!
Chyba się nie rozumiemy.
Ja nie doradzam, aby nie kupować, ale sygnalizuję w jakim (prawdopodobnie) segmencie ruchu się znajdujemy, a ostrożność oznacza w tym wypadku krótkie stopy.
Pozdrawiam!


Wiem. Wszystko w porządku Krzysztofie, pozdrawiam Moon.
tworaz555 / 83.28.155.* / 2012-11-14 16:12
Z kronikarskiego obowiązku dodam, że właśnie kurs KGHM zaliczył poziom 171 czyli jeden z pierwszych ważnych oporów pokazanych w mojej prognozie opublikowanej ok. 3 tygodni temu.
Wtedy nikt chyba w to nie wierzył...
Kto zachował te wykresy ten wie jakie są następne targety.
Oczywiście to nie będzie "dzida", ale mozolna wspinaczka przeplatana korektami.
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2012-11-15 09:12
Witam.
Wygląda na to, że niepotrzebnie wychodziłem po 164. Czekam cały czas na korektę i nie mogę się doczekać.

Hrabino, chyba pociąg odjeżdża bez nas. Zastanawiam się czy nie wskoczyć.

Pozdrawiam
moon_dial / 2012-11-15 09:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj BWolf,

Zarobiłeś i żadne "okoliczności" rynkowe ci tego zarobku nie odbiorą.... więc powodu do rozczarowania w twojej sytuacji nie widzę.

Pozdrawiam i gratuluję dobrego obrotu.


Do Wszystkich,
W związku z kierowanymi do mnie pytaniami odnośnie Sygnity i kluczowego przetargu, polecam lekturę artykułu w PB - niżej podaję link;

http://pulsinwestora.pb.pl/2848665,76259,sygnity-blisko-wygranej-megakontraktu
tworaz555 / 83.28.155.* / 2012-11-15 09:35

Zastanawiam się czy nie wskoczyć.


Witam!
Celowo zacytowałem to zdanie.
Przypominam, że są sposoby zajmowania pozycji minimalizujące prawdopodobieństwo straty.
Wskoczyć to można do wody i to raczej nie na "bombę" czyli głowę... ;@))
Chyba Moon, musimy pomyśleć o jakimś mini kursie zajmowania pozycji, bo niewiedza jest zatrważająca...;-((
Przepraszam za ten krytykujący nieco to, ale takie są fakty.
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2012-11-15 09:57

Chyba Moon, musimy pomyśleć o jakimś mini kursie zajmowania pozycji, bo niewiedza jest zatrważająca...;-((


Jak najbardziej popieram. Krzysztofie, kiedyś pisałeś, że na początku roku opisywałeś zasady zajmowania pozycji, gdybyś mógł podesłać takiego e-maila byłbym bardzo wdzięczny.
moon_dial / 2012-11-15 10:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie,

Słuszna obserwacja. Tylko my nie jesteśmy instytucją edukacyjną, od tego są uniwersytety, szkoły, firmy szkoleniowe.

Głodnym wiedzy polecam również internet i książki fachowe w temacie. Jeśli to nie pomoże pozostaje metoda prób i błędów (najbardziej kosztowna forma nauki).

Nasz Klub jest platformą wymiany poglądów, a walory naukowe wątku i Klubu to tylko ornament, fakultatywny (podkreślam) ornament.
moon_dial / 2012-11-15 11:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kontrakty na indeksy za oceanem wyglądają pozytywniej, niż wczorajsze kwotowania ich kasowych odpowiedników.

Może to sugerować chęć szukania odbicia....

S&P500 Fut 1356.65 +0.26% 11:18
prof_wiatr / 95.49.249.* / 2012-11-15 21:42

moon_dial / 2012-11-15 11:19 + popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia Kontrakty na indeksy za oceanem wyglądają pozytywniej, niż wczorajsze kwotowania ich kasowych odpowiedników.

Może to sugerować chęć szukania odbicia....

S&P500 Fut 1356.65 +0.26% 11:1



Miom zdaniem tak jak już sugerowałem Krzysztofowi, przeciwfaza Polski, a SP&500 i Dax stale się powieksza.
Czy teraz przyznasz mi racje?
Tak naprawdę nie chodzi o "racje", a raczej powstaje pytanie czy nasz rynek za chwilę nie wykona gwałtownej wolty......
13hrabina / 2012-11-15 21:53 / Bywalec forum
witaj prof wiatr

Teoretycznie mamy impuls wzrostowy, ale dziś obróciło się na kontraktach ponad 30 tys sztuk a wahania już nie były tak wielkie, więc pewnie możliwy jest test do lini 2403 i jak nie zda egzamiu albo tylko cieniem go naruszy to może rozpocząć się conajmniej korkta całego impulsu albo początek kolejnej fali spadkowej i może wtedy 2280 na wig20.Niewykluczone, że szczyt impulsu wzrostowego był już dziś.

Rynki nasze i w USA rozjechały się zupełnie, więc jeżeli oni zaczną odbijać to my możemy spadać - gdyby chciało się dalej tych rozbieżności trzymać.
tworaz555 / 83.28.80.* / 2012-11-16 07:51

Rynki nasze i w USA rozjechały się zupełnie, więc jeżeli oni zaczną odbijać to my możemy spadać - gdyby chciało się dalej tych rozbieżności trzymać.


Witam !
Wg mnie, to nic się tu nie "rozjeżdża".
SP cały czas w trendzie wzrostowym, a to, że na razie spada poruszając się w kanale wzrostowym to chyba normalne.
Wykres w skrzynkach.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2012-11-16 11:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

DAX wykazuje względną słabość, a nasz rynek zdaje się patrzeć na to z rezerwą, wykazując lokalnie (jak słusznie podsumowaliście) względną siłę.

Oczywiście stwierdzenie to tyczy się wyłącznie lokalnego zachowania się indeksów i przy tej zmienności szukanie korelacji (ujemnej bądź dodatniej) na siłę może doprowadzić do niekoniecznie słusznych wniosków.

Myślę że wykres Krzysztofa (ten najnowszy) dot. S&P od strony technicznej sporo wyjaśnia.

Jednak fundamentalnie już tak jednoznacznej optyki nie ma.

Z jednej strony mamy możliwość eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie, z drugiej strony mieszane dane makro i przepychanki w amerykańskim parlamencie oraz w miarę opanowany chaos w strefie euro i kontrowersje w wymiarze polityki spójności w tle udawanej groźby veta GB pod ichniejszą publikę eurosceptycznego elektoratu.
tworaz555 / 83.28.158.* / 2012-11-16 16:58


moon_dial / 2012-11-16 11:24
+ - 0 usuń
Witam Wszystkich,

DAX wykazuje względną słabość, a nasz rynek zdaje się patrzeć na to z rezerwą, wykazując lokalnie (jak słusznie podsumowaliście) względną siłę.

Oczywiście stwierdzenie to tyczy się wyłącznie lokalnego zachowania się indeksów i przy tej zmienności szukanie korelacji (ujemnej bądź dodatniej) na siłę może doprowadzić do niekoniecznie słusznych wniosków.

Myślę że wykres Krzysztofa (ten najnowszy) dot. S&P od strony technicznej sporo wyjaśnia.

Jednak fundamentalnie już tak jednoznacznej optyki nie ma.

Z jednej strony mamy możliwość eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie, z drugiej strony mieszane dane makro i przepychanki w amerykańskim parlamencie oraz w miarę opanowany chaos w strefie euro i kontrowersje w wymiarze polityki spójności w tle udawanej groźby veta GB pod ichniejszą publikę eurosceptycznego elektoratu.


Gratuluję, bardzo dobry komentarz Moon !
Technicznie indeks gotowy do zwrotu w górę, ale teoretycznie obsunięcie się w kierunku Alternate Bat nie jest wykluczone.
Niewiele to właściwie zmienia prognozę, bo przesuwa dolną granicę PRZ w kierunku ok. 1339 pkt.
Określone wskaźniki śledzące nastawienie psychologiczne inwestorów, pokazują gotowość do wzrostów.
Wydaje się, że teraz jedynie jakiś "trup w szafie" mógłby odwrócić tą tendencję.
Pozdrawiam!
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-17 11:19
Witam Krzysztofie
Jestem bardziej ostrożny w typowaniu zwrotu na fsp500.Wg.mnie formacja bullish nie zatrzymała spadku a 0,618 całej fali.
W perspektywie transakcyjnej [przedłużone dt]
zupełnie możliwa budowa nowej formacji bullsh
i nowego targetu.Patrząc na fsp500 bardzo
pesymistycznie ciągle jest shark bullish na
tygodniowym - pytałem Cię kiedyś na poczcie
o zdanie w tym temacie.
U nas nowa formacja i nowy target też możliwa
Transakcyjnie;spodziewam się zwrotu na fw20
z ok. 2416.Wg.mnie jest figura na h1.
Witam Mobyone
Tak dla równowagi i w kwestii formalnej;
Całą Twoją prognozę pamiętam -zjazd poniżej
2000pkt.
Transakcyjnie ;pisałeś 2 tygodnie temu że będziesz grał tylko S.Zrobiłeś tak ?
Przypominam kolejny raz-rynek jest w fazie
znikomej przewidywalności.Narzędzia są mało
wiarygodne.Czujecie to przecież.
Miłego week.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-17 11:48
https://twitter.com/SqueezedEquity/status/268262038692843520/photo/1
Krzysztof zapomniałem Ci wkleić wykres nie mojego autorstwa,jak mnie ,,ponosi''to na niego
patrzę.
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-17 15:06
Mili klubowicze,jak potoczy się druga część
korekty[fala 4 cyklu] na fsp500 w dłuższym
terminie tego nie wie nikt.Kto wie ten kłamie.
Ale jedno jest pewne,nie szukajcie impulsów.
Szukajcie formacji harmonicznych[korekta one rządzą rynkiem]i dopiero w drugiej kolejności
piątki[zgz,korekta 335].
Osobnym tematem w tej domniemanej korekcie-
czwarta fala cyklu,są figury z klasycznej AT.
Diament-dwa trójkąty,pierwszy niepewność
graczy,drugi decyzja podjęta.
Miłego week.
mobyone / 2012-11-16 22:35 / Tysiącznik na forum
Z przekory przypomnę, że 2 tygodnie temu zakładałem korektę spadków do 2395 max. Skoro korekta to po niej kontynuacja i tego się trzymam .
moon_dial / 2012-11-16 11:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Euroland. Bilans handlu zagranicznego s.a. (wrzesień): 11,3 mld EUR (prognoza 10,5 mld EUR)
zyga586 / 83.28.227.* / 2012-11-15 13:54
Witam

zwracam uwagę na Polimex od czasu obrony ostatniego wsparcia systematycznie wspinamy się.
Dodatkowo dziś nie najlepsze wyniki za IIIk.
Krzysztofie czy możesz zaktualizować AT.

pozdrawiam
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2012-11-15 09:52

Chyba Moon, musimy pomyśleć o jakimś mini kursie zajmowania pozycji, bo niewiedza jest zatrważająca...;-((

Myślę, że wielu inwestorów byłoby Wam wdzięcznych; przyznaje łącznie ze mną. Jestem w szoku jaką wiedzę posiadają niektórzy z Was / może pracowaliście kiedyś w jakimś DM albo Funduszu Inw./
13hrabina / 2012-11-13 23:42 / Bywalec forum
Witaj Krzysztofie

Czy to koniec odbicia na wig 20? i s&p ?
Jakie są obenie twoje prognozy?

Pzdr.
tworaz555 / 83.28.164.* / 2012-11-14 07:12
Witaj Hrabino!
Wg mnie istnieje spore prawdopodobieństwo, że to dopiero początek odbicia na wig 20.
Podobnie na S&P, w poprzednich postach podałem granice targetu dla Bullish Butterfly i prawdopodobnie z tego przedziału nastąpi wybicie.
Pozdrawiam!
13hrabina / 2012-11-14 09:51 / Bywalec forum
Witaj

Ja chyba nie mam takiego maila, ostatni twój s&p to exit przy poziomie 1403, a butterfly z poziomu 1393 - się nie zrealizował.
|Potem już nie miałam żadnych kresek od Ciebie, proszę więc o aktualizację.

Pozdr.
moon_dial / 2012-11-14 10:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wlk. Brytania. Stopa bezrobocia 7,8% (oczekiwano 7,9%)
moon_dial / 2012-11-13 11:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niemcy: Indeks instytutu ZEW (listopad) -15,7 (prog. -9,8)
moon_dial / 2012-11-13 11:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wlk. Brytania: Inflacja CPI (październik) 0,1% m/m 2,7% r/r (prognoza 0,1% m/m 2,3% r/r)

Tu dane odnośnie inflacji r/r są znacząco gorsze od konsensusu rynkowego, na co inwestorzy zareagowali dość wyraźnie....
moon_dial / 2012-11-13 13:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wreszcie jakaś pozytywna informacja makro dzisiaj...

44 mld EUR dla Grecji od Niemiec jednorazowej pomocy.

To powinno uspokoić nerwy i zdecydowanie poprawić nastroje inwestorom....
moon_dial / 2012-11-13 09:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Przysłuchując się Waszej dyskusji technicznej, podsumuję.

Zgadzam się z argumentami technicznymi odnośnie wskazań fal przez Was zidentyfikowanych (Janosik dobra robota).

Jak zachowa się KGHM? Przed tzw. rajdem sezonu grudniowego może zaliczyć kilka pod-fal -tradycyjnie w takt surowców i forexu.

Co do drugiego Ulubieńca SYGNITY dochodzą na rynek bardzo ciekawe informacje w przedmiocie spodziewanego kluczowego przetargu (który rynek zaczyna traktować jak zwykłą formalność) ponieważ dyskonto tych informacji widoczne zaczyna być fizycznie w kursie.

Wczoraj SYGNITY zaliczyło ponad +3% wzrost dziś (na fali powyższego)może ten wzrost dalej być kontynuowany.
moon_dial / 2012-11-09 14:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie będzie kolejnej transzy pomocy dla Grecji, na nastroje na rynkach Eurolandu (np. na DAX) wpłynęło to negatywnie. U nas ta wiadomość aż tak bardzo jak tam nie wpłynęła na ceny akcji, natomiast kontrakty na indeksy NYSE dalej są w rejonach neutralnych lub na lekkich minusach.
moon_dial / 2012-11-09 14:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dane HZ z USA również niezbyt optymistyczne, więc te niezbyt sprzyjające nastroje, mogą się jeszcze czas jakiś utrzymywać.
moon_dial / 2012-11-09 15:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić scenariusz trzech sesji spadkowych pod rząd w USA.

Sytuacja może więc (przynajmniej teoretycznie) się poprawić, o ile rynki kasowe za oceanem trochę ambitniej podejdą do tematu, niż Europa, która wyraźnie złożyła broń, jeszcze przed przystąpieniem do bitwy.
moon_dial / 2012-11-09 15:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak jak pisałem w poprzednim komentarzu, sesja kasowa za oceanem zalicza w pierwszych taktach scenariusz korzystny dla byków.

Dziś długo oczekiwane przemówienie prezydenta elekta B.Obamy n/t środków zaradczych w związku z tzw. klifem fiskalnym w USA.
moon_dial / 2012-11-08 13:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Radość z reelekcji prezydenta USA trwała krótko. Chwilę później inwestorzy zwrócili swoje obawy w kierunku Grecji, dziś już te nastroje są lepsze...

ps. Do Janosik
KGHM jest naszym głównym faworytem klubowym, podobnie jak Sygnity, które czeka na rozstrzygnięcie w przedmiocie kluczowego przetargu... w przypadku obu tych spółek w perspektywie ST jestem raczej dobrej myśli.

Czy KGHM będzie dalej rosło, czy nie uzależnione jest od forexu, ceny surowca bazowego oraz jakości wyników na koniec kwartału, jak również "ogólnego" trendu na kontraktach...
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-08 15:29
Moon ja uważam tak;
Jest pełna zgodność fundamenty/harmonia,fale.
Są fundamenty istotne dla fal wtórnych [większość zna]
Są fundamenty istotne dla fal głównych[mniejszość zna].Jak gram na fw20 to ten instrument mnie obchodzi.Zależności np.z forexem raz są innym razem nie lub przesunięte czasowo.CZyli można zdrowo wtopić.Jak pisałem ;na spółkach do fal podchodzę jak do jeża.Jedyne w co wierzę na spółkach to formacje harmoniczne w wydaniu Krzysztofa.
Fale przemilczę.
Pozdrawiam
moon_dial / 2012-11-08 14:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mamy decyzję EBC w sprawie stóp procentowych - pozostają bez zmian...
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-07 22:27
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e5800e6587b1a7b8.html
Przepraszam jakaś głupota mi się wkleiła
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-07 23:13
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/694ee1e957db4bed.html.
Niestety nawet gdy rozpis jest prawidłowy nie mam pojęcia czy to koniec C czy tylko pierwsza piątka w C.
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-07 23:54
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/694ee1e957db4bed.html
Coś znowu żle wkleiłem poprzednio.
prof_wiatr / 95.49.123.* / 2012-11-07 16:55
Alert !!!!
SP@500
13hrabina / 2012-11-07 17:50 / Bywalec forum
witaj prof wiatr

Dobrze idzie, we właściwym kierunku aczkolwiek sądziłam, że odbije od 1395 -1393.

Może jeszcze się cofjną a może idą na 1345-1341. Po drodze jeszcze 200MA - ok. 1380.

Pzdr
bwolf / 194.165.48.* / 2012-11-06 09:14
Witam.
Ależ nastała cisza. Czyżby wszyscy czekali na korektę na W20 do okolic 2250-2270. Wczoraj pozbyłem się KGHM-u (kupiłem w ubiegłym tygodniu po 158 i chciałem się pozbyć w środę po 163.50, ale mimo wystawionego zlecenia nie poszło. Może i dobrze, bo wczoraj poszło po 164). W chwili obecnej obserwuję.

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-11-06 10:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Po małej przerwie urlopowej. Technika techniką, ale to co najbardziej porusza wyobraźnię inwestorów, w obecnej chwili, to wybory prezydenckie w USA.

Po wyborach spodziewam się odbicia na rynkach globalnych i to niezależnie od tego, który z kandydatów wygra. W kuluarach mówi się, że rynki nie optują nadmiernie za reelekcją urzędującego prezydenta, ale jeśli do niej dojdzie- optymizm także powinien być widoczny, dzięki tym co grają na wariant "stabilizacyjny".

Oczywiście to luźne spekulacje oparte na mniej lub bardziej ciekawych doniesieniach prasowych, jak będzie to może (lub nie) zOBAczyMY po wyborach.

Osobiście w perspektywie ST opowiadałbym się za umiarkowanym optymizmem (z tradycyjnym podkreśleniem słowa "umiarkowany")


Co do faworytów klubowych ciekawi mnie postawa SYG, który czeka na kluczowy przetarg - rozstrzygnięcie w końcówce listopada (do grudnia br.) - więc w tym (w przypadku wygranej) może być potężny potencjał do wzrostów.

Pozdrawiam Wszystkich Moon....
lukaszwych.niel. / 94.42.202.* / 2012-11-06 11:17
Wszystko możliwe w krótkim terminie, ale jak spojrzeć na dłuższy to tam musi się skończyć hossa niebawem stanach, kwestia jeszcze ustalenia timingu. Fale wzrsotowe coraz krótrze już nie będe się powtarzał ale generalnie widać że trend w stanach jest już zmęczony i dość stary, druga to długość czasu hossy w stanach to ponad 3.5 roku, trzecia to klif fiskalny, i olbrzymi dług, w ogóle się zastanawiam czy warto inwestować w kraju w którym dług wynosi 100% PKB?
moon_dial / 2012-11-06 11:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Euroland. Inflacja PPI (wrzesień): +0,2% m/m i +2,7% r/r (prognoza +0,2% m/m i +2,6% r/r)

Inflacja w strefie euro zgodnie z konsensusem rynkowym....
Redakcja forum / 2012-11-04 12:16 / Administracja forum
Wyniki konkursu o najlepszą spółkę tygodnia: 29.10. – 02.11. 2012

Z przyjemnością ogłaszamy, że VIII edycję naszego cotygodniowego konkursu wygrał:

Tomtay – spółka ZASTAL (ZST). Tomtay wytypował również poprawnie spółkę trzecią w tym tygodniu: WIELTON (WLT). To już trzecie zwycięstwo (i dwukrotnie zajęte miejsca kolejne nagradzane) tego wspaniałego inwestora giełdowego. Mamy Mistrza na forum!

Drugie miejsce zajął:
Dodge – spółka BAKALAND (BAK). To trzeci finał Dodge’a. Przyznajemy tytuł: Finalista gry: „Najlepsze spółki tygodnia”.

Trzecie miejsce zajął:
Giero13 – spółka IDMSA(IDM). To trzeci finał Giero13, w tym były dwukrotnie zwycięstwa. Przyznajemy tytuł: Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Gra toczy się dalej.
http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA DO PONIEDZIAŁKU 5 listopada 2012 włącznie! Która spółka wzrośnie najwięcej w tygodniu 5-9 listopada?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy