Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
Redakcja forum / 2012-10-29 07:18 / Administracja forum
Zapraszamy, wygraj koszulkę albo kubek:
http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html

Pomóż innym zarabiać...

Oddać głos można tylko dzisiaj, w poniedziałek 29.10.
moon_dial / 2012-10-29 10:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Dziś giełda za oceanem będzie nieczynna z powodu możliwości wystąpienia huraganu.

Jak sobie poradzą rynki bez kompasu made in USA? Jak na razie wyłania się obraz marazmu bez koncepcji.

Tę atmosferę wyczekiwania inwestorów pogłębia fakt, iż do wyborów prezydenckich w USA pozostał tydzień...

Więc listopad z tej perspektywy zapowiada się dość interesująco.
prof_wiatr / 79.191.146.* / 2012-10-29 10:06
I jutro giełda za oceanem, też może być zamknięta....
moon_dial / 2012-10-29 12:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niektórzy obserwatorzy twierdzą, że bardzo prawdopodobne jest, że FED poszerzy QE3 w związku z Sandy. Paradoksalnie ostatni mogą stać się pierwszymi i po wyborach możemy mieć kolejne szczyty na razie eurodolar w bok i rynki bez obrotów osuwają się i podnoszą na przemian w rytm kaprysów eurowaluty.
moon_dial / 2012-10-30 14:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś na fali luzowania polityki pieniężnej w Azjatyckiej części rynków globalnych, mamy lekką poprawę nastrojów.

Mogłoby to wyglądać paradoksalnie, ale przy bliższym zanalizowaniu tematu, może nie tak do końca.

Jeszcze nie policzono strat, a już policzono pozytywny wpływ inwestycji na odbudowę infrastruktury, podając za przykład poprzedni huragan... i coś w tym pozytywnym spojrzeniu na negatywne informacje jest na rzeczy.


Niezależnie od powyższego dobrą informacją dla byków, jest uspokojenie się eurodolara.

Przypominam, że do grudnia ministerstwo ma podpisać finalną wersję umowy w sprawie informatyzacji e-podatków, faworytem jest poprzedni zwycięzca przetargu SYGNITY. Jak będzie zobaczymy...
moon_dial / 2012-10-31 09:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kolejne dobre wieści (tym razem z Korei) pomagają indeksom w Europie, w tym u nas....
mobyone / 2012-10-31 18:32 / Tysiącznik na forum
Znowu parę złociszy na Mirbudzie :)
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-24 08:24
Przypomnijcie sobie wykres kolegi obiektywnego1 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6686c4db0783bbcd.html
(podobny przedstawił kiedyś również Krzysztof). Być może czeka nas zjazd w okolice 2200 (giełda w Stanach też zanurkowała), a później szybko do góry.
13hrabina / 2012-10-25 20:20 / Bywalec forum
Witam wszystkich

Próbuję coś sobie wyrysować i mam pytanie do bardziej doświadczonych klubowiczów, czy znaleziony przeze mnie bullish gartley jest prawidłowy?

x- 145,7
a-168
b-153,1
c-162
d - 150,50?

Macie jakieś inne koncepcje?
obiektywny1 / 2012-10-26 09:33
Witam

@Hrabina
Trochę ostatnio się nie udzielałem – czas niestety:), mam nadzieję, że w najbliższym czasie będzie trochę lepiej. Hrabina, możesz mi wierzyć lub nie, ale o to samo chciałem zapytać. Co prawda B nie wypada dokładnie w 61,8fibo XA ale jest całkiem blisko. Dla mnie wszystko się zgadza i ustawiam zlecenia na 151, jak nie dzisiaj to może w poniedziałek coś wpadnie.

W USA męczą się z domknięciem wtorkowej luki, więc zanosi się na to, że indeks musi jeszcze spaść, aby z większym animuszem zaatakować opór. Tego Gartleya próbowałem wrysować w coś większego, wtedy prawdopodobieństwo realizacji było by większe, ale niestety nic nie widzę,

@Bwolf

Gratuluję wyczucia:)

Pozdrawiam
13hrabina / 2012-10-26 12:46 / Bywalec forum
Witam wszystkich

@obiektywny

Podbudowałeś mnie, chyba pierwszą w życiu formacje znalazłam sama:-))

Patrzę dalej i z bliższej perspektywy szukam i nie jestem pewna ale czy nie rysuje się gartley?
x 168
a-153,1
b-162
c-dziś 156,7
d- 162,30? albo w prywach 166,40 (AB=CD)

Chyba, że sie C połamie i zejdą poniżej 156,70 .

Pzdr.
obiektywny1 / 2012-10-26 13:43

Podbudowałeś mnie, chyba pierwszą w życiu formacje znalazłam sama:-))


Nie bądź taka skromna:)


Patrzę dalej i z bliższej perspektywy szukam i nie jestem pewna ale czy nie rysuje się gartley?
x 168
a-153,1
b-162
c-dziś 156,7
d- 162,30? albo w prywach 166,40 (AB=CD)

Chyba, że sie C połamie i zejdą poniżej 156,70 .



Punkt C Twojej formacji powinien znaleźć się w przedziale od 158,6 do 154,1, więc poziom 156,7 nie ma, moim zdaniem oczywiście, większego znaczenie dla tej formacji. Z drugiej strony to 23,6% ostatniego ruchu z 168 do 153,1, więc ostatnie wsparcie. Jeśli zostanie przełamane, ale 154 wytrzyma to formacja najprawdopodobniej się zrealizuje. Dopiero wtedy będziemy mogli również określić PRZ i D.

pozdrawiam

PS
mam nadzieję, że ktoś mądrzejszy również się do tego odniesie.

Swoją drogą kilka osób miało pretensje do Krzysztofa, że jego prognozy, jak do tej pory, się nie sprawdziły - ŚMIECH. Szkoda, że nie popisują się teraz swoją wiedzą. Przed krytykowaniem kogokolwoek, powini najpierw sprawdzić w słowniku znaczenie słowa PROGNOZA.
13hrabina / 2012-10-26 21:42 / Bywalec forum
Witam

Czy nie wydaje się wam, że możliwy jest taki scanariusz.

Stany skończą blisko zera, może ciut na plus. U nas też kursy podciągnęli ale to jest tylko odreagowanie spadków jako korekta abc, być może c jeszcze nie skończone i możliwe jest podciągnięcie jeszcze w poniedziałek( do kursu na kghm 162).

Potem ostatnia 5 w dół tej fali spadkowej, i na niej kurs kghm spadnie w okolice 150 zł.

Drugą kwestią jest czy będzie zmiana trendu na spadkowy czy nie.
Obecnie na wig 20 jesteśmy w fali 4 jej dołek nie przebił szczytu fali 1 (2302), ale gdyby się miał spełnić scenariusz z kghm po 150 zeta to wig 20 musi zejść poniżej 2300 i wtedy otwiera się drogę na jeszcze jedną fale spadkową .:
fala 1 od szczytu 2424 - 2347
fala 2 do szczytu 2407 ( a może właściwe byłoby 2417)
fala 3 do 2303
fala 4 w trakcie
a przed nami 5 w dół?

Pozdrawiam
13hrabina / 2012-10-26 22:37 / Bywalec forum
witam ponownie

Chyba mnie zaraził tymi formacjami Krzysztof, ale szukam ich i na wig20 też się można czegoś dopatrzyć.
X- 2227
a-2424
b-2347
c -207
d- 2282?

Gdyby gartlay na kghm miał się dokonać, to wówczas wig20 mógłby się zatrzymać w okolicach 2282.
To niweluje wzrosty od maja jako początek hossy, lecz należałoby je traktować jako korektę spadków i obecne spadki rozpatrywać w zupełnie innej perspektywie: mianowicie albo jesteśmy w fali 1 spadków ( wariant bardzo pesymistyczny, w sam raz dla Mobiego) albo jesteśmy w fali3 spadków ( a może właściwie w 4 fali).
prof_wiatr / 178.42.5.* / 2012-10-27 08:32

Chyba mnie zaraził tymi formacjami Krzysztof, ale szukam ich i na wig20 też się można czegoś dopatrzyć.
X- 2227
a-2424
b-2347
c -207
d- 2282?





Popatrz na C ????
13hrabina / 2012-10-27 15:05 / Bywalec forum
Witaj prof wiatr

Chodziło mi o 2407 jako C- uciekła mi cyferka.
Dzięki za zwrócenie uwagi.

Jak tam grzyby?, są jeszcze?
Niedawno pierwszy raz w życiu jadłam kanie, rewelacja - a miałam taki dystans do grzybów, a tu taka smaczna niespodzianka.
Człowiek cały czas doświadcza nowych rzeczy, pytanie czy to poprawny nietoperz i czy będą go grali?. Mi jakoś pasuje ze spadkami na kghm do 150, ale być może najpierw kghm podciągną na 162, maks 164.
Sama jestem ciekawa czy takie przewidywania się spełnią?, wtedy uwierzę że zaczynam coś łapać z at.
Pzdr.
prof_wiatr / 95.49.117.* / 2012-10-27 22:00
Witam 13hrabina.

1. Mnie wychodzi, aż boje sie napisać---2150, zakres odcietej ok 30-40 jednostek czasu.

2. Gdybym na giełdzie odnosił takie sukcesy jak na grzybkach, to byłbym milionerem....
Plon tradycyjnie ledwo upchalismy w SUVa.
(podrzybki, troche prawdzików, no i masa opieniek- kocham je...jeść)

3.Wróciliśny wśrodę wieczorem, a dzisiaj (warszawa), pełnia zimy....

4. Kanie super tez były, ale tu jesteśmy zawodowcami i takie są przypadkowe.
Generalnie to tak wyszło z grzybami, jagbym przewidział 50% zyskna spółce X w ciagu 2 dni.
No ale już po grzybach...

Mam jeden podstawowy problem bo w 85% jestem, na peronie, powstaje problem kiedy nacisnąc enter.
Czym wiecej wiesz, i masz większe doświadczenie tym paluszki sztywniejsze, i nie chcą trafić w enter.

PZDR
13hrabina / 2012-10-31 22:18 / Bywalec forum
witaj Porf Wiatr

Z tymi spadkami to ci wyszły spore, mi się skończyły na 2280 na wig 20 , ewentualnie nieco mniej ( ok. 2250-2220) - do poziomu na kghm w okolicach 150 - i z tego poziomu korekta całkowitego impulsu spadkowego od 2446. Ale żeby to był pooziom 2150 to narazie nie widzę.

Być może będzie to fałszywe wybicie w dół, jeśli chodzi o Elliotta - poniżej szczytu fali 1, która ostatnio się wybroniła, a być może będzie to początkiem większej kortkty na giełdach - niestety tego nie wiem.

Kiedyś wypatrzyłam, że na kghm możliwe jest odbicie do 162, maks 164 - ale niestety jestem cieńkim analitykiem i sama wątpie w to co widzę a można było pod to zagrać skutecznie.
Teraz nie wiem czy dzisiejsze wzrosty to była fala 4 całego impulsu spadkowegto i czekamy na tą właściwą 5? Ale jeżeli 5 nie powinna być dłuższa od 3, to o dojściu do 2150 nie ma mowy w tym impulsie. To jest możliwe tylko wtedy gdybyśmy po korekcie całego impulsu spadkowego mieli jeszcze jeden impuls spadkowy ale to rozważania na dłuższy okres, dziś aż tak sceptyczna nie jestem.

Pzdr

@ Moby

Grat. Mirbudu.
Jak tobie rysują się fale na wig20 i kghm?
13hrabina / 2012-10-31 21:12 / Bywalec forum
witaj Porf Wiatr

Z tymi spadkami to ci wyszły spore, mi się skończyły na 2280 na wig 20 , ewentualnie nieco mniej ( ok. 2250-2220) - do poziomu na kghm w okolicach 150 - i z tego poziomu korekta całkowitego impulsu spadkowego od 2446. Ale żeby to był pooziom 2150 to narazie nie widzę.

Być może będzie to fałszywe wybicie w dół, jeśli chodzi o Elliotta - poniżej szczytu fali 1, która ostatnio się wybroniła, a być może będzie to początkiem większej kortkty na giełdach - niestety tego nie wiem.

Kiedyś wypatrzyłam, że na kghm możliwe jest odbicie do 162, maks 164 - ale niestety jestem cieńkim analitykiem i sama wątpie w to co widzę a można było pod to zagrać skutecznie.
Teraz nie wiem czy dzisiejsze wzrosty to była fala 4 całego impulsu spadkowegto i czekamy na tą właściwą 5? Ale jeżeli 5 nie powinna być dłuższa od 3, to o dojściu do 2150 nie ma mowy w tym impulsie. To jest możliwe tylko wtedy gdybyśmy po korekcie całego impulsu spadkowego mieli jeszcze jeden impuls spadkowy ale to rozważania na dłuższy okres, dziś aż tak sceptyczna nie jestem.

Pzdr

@ Moby

Grat. Mirbudu.
Jak tobie rysują się fale na wig20 i kghm?
mobyone / 2012-10-31 21:40 / Tysiącznik na forum
Cześć 13hrabina
Nie chcę się powtarzać co do W20, bo może być to dla niektórych nudne. Co do pojedynczych spółek, nawet tak dużych jak KGH, to jak może pamiętasz nigdy nie próbuję rozpisywać ich na fale, bo to głupiego robota. Fale to żywioł, masy wody, wreszcie tłum, a pojedyncze s-ki są zbyt łatwe do manipulowania.(Za silna jedna ręka )
13hrabina / 2012-10-31 22:23 / Bywalec forum
hej Moby

Ale mnie interesuje czy dzisiejszy wzrosty to wg ciebie fala 4? i dokąd dojedzie fala 5? 2280? czy mniej i ewentualnie dlaczego?

Bo mi wychodzi kghm po 150 a wig20 po 2282 ale nie gra mi to, dlatego zastanawiam się czy nie dojedziemy do 2250-2230 i z tego miejsca korekta całego spadku?

Pzdr.
mobyone / 2012-11-01 14:50 / Tysiącznik na forum
Do 13hrabina
Jak na razie ciężko mi dostrzec falę 4 czy 5. To co widzę to dopiero pierwsza fala spadkowa. Czy zejdzie jeszcze niżej, czy ruszy jako 2 na północ - nie wiem. Czekam na rozwój wydarzeń. Natomiast nie zdziwi mnie nawet 2395.
prof_wiatr / 95.49.106.* / 2012-11-02 09:45
Wczorajszy dzień skłaniał do refleksji.
Przekładając to na sprawy giełdy, zaczynam myśleć na poważnie o spółkach energetycznych (Tauron, PGE).
Dotychczas z racji swej przewidywalności były dobre da DT i ST. Ale teraz z racji ceny?
No ale tu konieczny byłby.Krzysztof...Please!!

Ps. 13 hrabina, tak mi wychodzi, sam co prawda w to nie wierzę, ale po wyborach i euforii (obojętne kto wygra), wystarczy jakis impuls, i... nieszcęście gotowe.
prof_wiatr / 95.49.110.* / 2012-11-02 17:36
No i jak po sesji?
Chyba bedziemy mieli dwa nastepne Petrolinvesty>>>>
13hrabina / 2012-11-02 21:21 / Bywalec forum
witaj prof wiatr.

Nie łapię o co chodzi z tym drugim Petrolinvestem?- wyjaśnisz?
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-02 20:28
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77eb031250ffb1d8.html
To oczywiście hipoteza przeszłości i przyszłości ruchów fw20 widziana ,, objawionym Ellottem ''- innego lepszego nie znam.Ten mi wystarcza zupełnie od lat.
W ramach posiadanej wiedzy ani w dół ani w górę nie spodziewam się w najbliższym czasie impulsu [ cały czas korekta od 2007r.]Ruchy są wykonywane strukturami przynależnymi korekcie.Target obecnej korekty w korekcie każdy sobie sam wyliczy.Mój może być objawiony.
Zamieszczony fragment wykresu jest częścią większej struktury pro wzrostowej.Na nią jeszcze za wcześnie.Rynek musi wykonać ruch.Potwierdzający lub negujący o mniejszym znaczeniu.
Pozdrawiam białe.
13hrabina / 2012-11-02 21:20 / Bywalec forum
witaj Janosik

Mi też wyszło, że powinniśmy na wig 20 spaść co najmniej do poziomu 2280 albo okolic 2250 (tak aby kghm zjechał na 149-151). Ostatnia formacja na kghm w przedziale 162, maks. 164 właściwie się wypełniła.

Z poziomu 2280-2250 większe wzrosty, znaleziony punkty formacji podane na forum, a tymczasem S&p500 powinien przetestować conajmniej 1395.

Ciekawie się zachowuje nasz fut. wig 20, baza praktycznie znikła, i cudofix.

Z innej beczki knf zaczął publikować S na poszczególne spółki, ale te inf. zupełnie nic nie mówią, jest tylko podane BRE.

Jedno mnie zdumiewa w twojej analizie to stwierdzenie, że mamy do czynienia z korektą z 2007 i używania tylko liter - z wymiany waszych podglądów z Mobym myślałam, że widzisz 5 falowy impuls wzrostowy. Nieważne czy się z nim zgadzasz, istotne jest aby rynek szedł w kierunku, który nam odpowiada.

Pzdr.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-02 21:52
Problem jest prosty Hrabino.
Piątka w strukturze np.ZgZ czy C nieregularnej to nie jest impuls.Nigdy nie pisałem nigdzie o impulsie. Musisz dokładnie zrozumieć czym różni się piątka w impulsie [konsekwencje] od piątki w strukturach korygujących.Wiem Tobie chodzi co dalej; wg.mnie po zakończeniu korekty w korekcie będą duże wzrosty w ramach ciągle trwającej korekty ,nie będą to impulsy bo być nie mogą.
Tym samym zasadom podlegają małe fale i duże fale.Daj szansę dużym falom i analogicznie dużym korektom tych fal.
Pozdrawiam
13hrabina / 2012-11-02 22:19 / Bywalec forum
Hej Janosik

Z niuanusów Elliotta rozumiem jedno, że jeżeli ma się wypełnić bullish gartley na kghm i jednocześnie formacja wzrostowa na wig20, to musi on najpierw zejść conajmniej do 2280, a to istotnie zachodzi na szczyt fali A (2302), więc to nie mogłaby być fala 4. Chociaż na dzien dzisiejszy tak to wygląda- wybronione na wig 20 2303 i stąd to odbiecie - ale jeżeli formacje harmoniczne mają się wypełnić i ma być cała 5 w dół to powinna być jeszcze jedna fala w dół.
1 ze szczytu 2424 do 2347
2 korekta do 2407
3 fala do 2303
4 obecna zrealizowana lub w trakcie realizacji
5 przed nami , do conajmniej 2280 a maks. 2250.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-02 23:51
Zamiast szukać fali cztery [ nic takiego nie ma miejsca] poszukaj rozwinięcia fali C jako trójkąta w korekcie .Żeby było bardziej zawile;cały ruch od 1237[historyczny dołek] może być [B] większego trójkąta jako fala
IV od 2007r.Ruch obecny falą [D] tego trójkąta.
Fala [C]była na poziomie 1986.
Wersja pesymistyczna;ciągle robimy falę [B]
Przepraszam,nie ja to wymyśliłem.
Robię za papugę.
Dobranoc
mobyone / 2012-11-03 18:54 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK
Fotosik piękny, mimo, że objawiony :) Brawo. To nie żart.Wyskrobałem coś prawie identycznego, dlatego się zachwycam. Pytanie co dalej. Moje od tego momentu contre toi. Nie wiem tylko, czego( w dół ) się spodziewać : 1,2,3,4,5 czy abc ??? Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-11-03 20:52
Do Mobyone
Mam podobnie jak TY problem z przekonaniem siebie co dalej?Mam zamiar w niedzielę nad tym popracować.Jest trochę danych.
-formacja harmoniczna ,dzienny wykres Krzysztofa [fw20 ]
-formacja harmoniczna na h1
-jakaś szansa na wolfa h1
-zależności fraktalne
Schodzą się one najsilniej przy poziomie ok.2280.Jednak wybory mogą zaburzyć każdy scenariusz mam nadzieję że tylko ruchu wtórnego.Na wykresie tygodniowym mam dwie linie dwa ostatnie szczyty i dwa ostatnie dołki.Sądzę że są istotne w troszkę dalszej perspektywie.W środku tych dwóch linii zacząłem testować nowy programik falowy Neelego.W piątek zgłupiał albo on albo ja.
Pozdrawiam
moon_dial / 2012-10-26 09:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Dziś jestem na "S" po tym co Azja pokazała rano i po rozczarowujących wynikach Appl'a

Z tym rozczarowaniem, to już lekka żenada, skoro rynki "rozczarowuje" spółka, która ma +20% wyższe przychody r/r to ja już nie wiem c sądzić o takich "analitykach" i takich "inwestorach" no ale wiadomo z rynkiem się nie dyskutuje, dla rynku ważny jest EPS a nie przychód w rachunku wyników....
remi1 / 31.174.52.* / 2012-10-26 09:49
Do moon_dial
Trzeba dodać, że powodem spadku również jest plotka o zbliżającej się obniżce ratingu USA przez agencję Fitch.
moon_dial / 2012-10-26 09:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dla równowagi powiem, że ogólnie jakiejś paniki nadmiernej nie widać ani na kontraktach na S&P ani na eurodolarze, więc nie wykluczone, że niedługo będę za chwilę znowu odwracał pozycję....
13hrabina / 2012-10-24 10:23 / Bywalec forum
witaj bwolf

Też bym chciała to wiedzieć, wywaliło mnie dziś z mojej S o punkt, szkoda.

Może warto pomyśleć o L?
mobyone / 2012-10-24 10:33 / Tysiącznik na forum
Kol. JANOSIK1000
To jaki w/g Ciebie jest "klepnięty" trend główny ? Rozumiem, że teoria Elliota " właściwie stosowana " to ta, której objawienia doświadczyłeś .Reszta owieczek pobłądziła ?
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-24 12:10
No coś TY Mobyone żadne objawienie.
Elliott mi się śnił.Mówił że weżmie się za Ciebie.Czym mu tak podpadłeś? Na jawie jaki kierunek jest klepnięty?To proste-rzuć monetą.
moon_dial / 2012-10-24 13:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pojawia się duzo ciekawych plotek odnośnie odwołania i oświadczenia KIO z 05/10/2012 w sprawie wyboru Sygnity w przetargu na e-podatki.

Mówi się, wśród analityków w branży, że podobno Sygnity ma dużą szansę na utrzymanie tego (wygranego przecież) kontraktu.

Informację tę proszę traktować jako niepotwierdzoną, bo nie znalazłem żadnego oficjalnego komunikatu prasowego potwierdzającego tę informację.
moon_dial / 2012-10-26 10:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

moon_dial / 2012-10-24 13:09
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Pojawia się duzo ciekawych plotek odnośnie odwołania i oświadczenia KIO z 05/10/2012 w sprawie wyboru Sygnity w przetargu na e-podatki.

Mówi się, wśród analityków w branży, że podobno Sygnity ma dużą szansę na utrzymanie tego (wygranego przecież) kontraktu.

Informację tę proszę traktować jako niepotwierdzoną, bo nie znalazłem żadnego oficjalnego komunikatu prasowego potwierdzającego tę informację.



UWAGA !!!! Mamy potwierdzenie prasowe tej pogłoski;

25.10. Warszawa (PAP) - Umowa na budowę, wdrożenie i utrzymanie sytemu e-Podatki powinna być podpisana do grudnia 2012 r. - wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Jacka Kapicy.

"Ze względu na wyrok KIO oferta zostanie odtajniona i nastąpi wybór wykonawcy. Nie sądzimy, żeby to wydłużyło zakładany termin podpisania umowy do grudnia 2012 roku i możliwość zrealizowania programu do końca 2015 roku" - powiedział podczas posiedzenia Komisji Finansów Publicznych Kapica.

W ocenie wiceministra przetarg jest na tyle łakomym kąskiem na rynku informatycznym, że firmy zaangażowane w jego wygranie, są również zaangażowane w to, żeby nie wygrał konkurent.
moon_dial / 2012-10-24 15:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"L" (vide eurodolar) chciałoby się napisać wreszcie !
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-24 15:57
Moon,jak mawia mój kumpel.
Musi być jeszcze trochę gorzej żeby było lepiej,dużo lepiej dla L.[indexy].Na małej pod falce decyduje się Jankes[cały czas ruch wtórny].
Obstawiam jeszcze jedno zejście.
Poziomy;nie ma Krzysztofa,nie ma poziomów.
Pozdrawiam białe owieczki.
13hrabina / 2012-10-24 17:51 / Bywalec forum
@ Janosik

witaj Janosik

Mi też się widzi jeszcze zejście niżej.

Nabyłam dziś L, ale wyszłam z nich na fixie- coś niemrawo pokonywali poziom 2343, sadziłam że odbici epowinno być bardziej dynamiczne a nie takie wątpliwe.
Postanowiłam spać spokojnie i wyjść z pozycji.

@bwolf
Patrzyłam na kghm i grat. ja nie weszłam bo mi się wydawało że nie może tak rosnąć przy spadającej miedzi - widać na giełdzie nie ma nie może - wrócił kurs pod linię trendu, zobaczymy czy odpadnie czy nie.
Weszłam dziś chwilowo na L, ale te wzrosty kontraktów to pikuś w stosunku do kghm . Poza tym już ich nie mam.

Pzdr.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-24 19:14
U Jankesa fsp500 kontakt z poziomem 1416[cienie czy korpus]komplikuje scenariusz.Brak kontaktu- jest czytelnie.
Trzecia nie może być najkrótszą.Tak dla przypomnienia.Start tej piątki wymaga prawidłowego zidentyfikowania figury szczytowej
Starty i targety do działka Krzyśka.Zna się na tym najlepiej z osób mi znanych.
tworaz555 / 83.28.162.* / 2012-10-25 06:25
Witam Wszystkich!
Dziękuję za miłe słowa oraz za słowa krytyki także.
Zrobiłem sobie urlop, który potrwa jeszcze z 10 dni.
Dziękuję za wszystkie maile.
Wybaczcie, że na razie nie będę na nie odpowiadał.
Odciąłem się od wszystkiego związanego z giełdą, forexem, dla "oczyszczenia umysłu".
Po urlopie postaram się Was wspomagać swoimi analizami.
Nikogo z listy (pomimo upoważnienia Moona) na razie nie usuwam, gdyż nadal mam nadzieję na współpracę (konstruktywną), także z kol. doktorem elektroniki, który zapewne mógłby nam pomóc w zakresie np. programowania.
Oczywiście jest to luźna sugestia do ew. rozwinięcia na platformie mailowej.
Także pozostałych Klubowiczów zachęcam do ew. twórczego podejścia...
Pozdrawiam!
moon_dial / 2012-10-25 10:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
U mnie także "L" (uzasadnienie vide moje wczorajsze posty)

Dodatkowo dziś kilka ciekawych spółek publikuje wyniki. W wieściach z kraju Prezes NBP wygłosił oświadczenie w przedmiocie perspektywy obniżek stóp procentowych.

No i PKN przed wynikami... ogólnie sesja zapowiada się ciekawie, również w Europie.
moon_dial / 2012-10-25 11:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ps do Krzyśka

No to udanego urlopu ;) życzymy.

Ja także planuję na parę dni wyskoczyć w góry, na razie nie mam czasu myśleć o urlopie...

Pozdrawiam,

Moon_Dial
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-25 11:06
Witam.

"Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po wzroście importu w Chinach - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.900,00 USD za tonę, po wzroście o 1,1 proc."

"Najgorszy czas chińska gospodarka ma już za sobą" - ocenia Wang Jingjing, analityk Founder Futures Co. "Dalsze spadki cen miedzi powinny być ograniczone" - dodaje.

@13hrabina
Wczorajszy skok na KGH okazał się trafioną decyzją. Dziś pozbywam się papieru (jak jeszcze deko podskoczy).

Pozdrawiam
13hrabina / 2012-10-25 11:19 / Bywalec forum
witaj bwolf

Trafniejsze decyzje masz niż ja.
Ja sobie próbuję coś rysować i nawet znalazłam bullish bat na kghm
x-152,60
a-168
b-162
c-164
d- 154,3

Ale znowu coś śle sobie wyrysowałam , bo potem był chwilowy wzrost i spadek do 153,10 i przy spadającej miedzi mnie akcje trochę zniechęciły.
Ja chyba nie te kreski rysuję co trzeba.
Dziś patrzę ale jak widzę 162 nie mogą przejść. Narazie postoje , poczekam.

Pzdr.
moon_dial / 2012-10-25 14:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA. Zamówienia na dobra bez środków transportu (wrzesień): +2% m/m (prognoza +0,8% m/m)

Bardzo dobre dane makro w USA, również te z rynku pracy.

Powinno to pomóc indeksom....
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-24 16:17
Moon,stratę Krzysztofa odczujecie boleśnie,łącznie ze mną .Rola białych owieczek to;połączyć się w stado i kopnąć w d...ę czarną[kulturę odłożyć na lepsze czasy].
Pozdrawiam Moon.
moon_dial / 2012-10-24 16:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Janosik
Demokracja to ustrój szalenie ułomny, ale lepszego nikt jeszcze nie wymyślił. Ja zamordyzmu wprowadzał nie będę. Upoważniłem Krzysztofa do usunięcia osób nie regulaminowo postępujących z listy.

Na marginesie rozumiem jego decyzję, pewnie na jego miejscu postąpiłbym podobnie.

do Wszystkich
USA: Sprzedaż nowych domów (wrzesień) 389 tys. (prog. 385 tys.)

Mimo dobrych danych makro nie oczekiwałbym (na tę chwileczkę) rewelacji po nadchodzącej sesji kasowej na NYSE dopiero zacznie się tam handel gdy FED zakończy posiedzenie.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-24 18:01
Moon ,nie zamordyzm miałem na myśli a wdzięczność stada[klubu]werbalna.
Pozdrawiam
13hrabina / 2012-10-24 10:40 / Bywalec forum
cześć Moby

A nie uważasz, że teraz może być odbicie?
Jak ci się teraz rysują fale?

pozdrawiam
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-24 10:30
To co, łapiemy spadające noże? Może opór na 152.60 nie zostanie przebity.
moon_dial / 2012-10-24 09:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich. Dziś spodziewam się odreagowania na giełdach europejskich. Choć to czy my jesteśmy w tej Europie (tej finansowej) to mam delikatne obiekcje...

Nasza szlachecka duma nie przystaje do realiów, mamy dwa równie kłamliwe stereotypy w patrzeniu na samych siebie i innych; nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, a drugi Polska od morza do morza.

Prawda o nas samych i o naszym spojrzeniu na siebie, w tym na nasz rynek finansowy jest niestety o wiele bardziej banalna.

Podsumowując, należy wierzyć w korelację rynków, ale też przy jej szacowaniu trzeba zdawać sobie sprawę z tego psychologicznego czynnika lokalnego danego rynku, który wynika wprost z historycznych zaszłości kształtowanego od wieków charakteru naszej zbiorowej społeczności.

No i druga sprawa, nie jesteśmy sami na tym rynku. W Warszawie obecny jest kapitał z Londynu, NY, Paryża tylko o innym niestety albo stety charakterze...

Na plus dzisiejszego dnia będziemy mieli zakończenie posiedzenia FED, dobre jak mniemam PMI. Na polepszenie nastrojów wpłyną zapewne lepsze dane z Chin.

Czy te lepsze nastroje się utrzymają? Będziemy obserwować...
moon_dial / 2012-10-24 10:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Po wczorajszej korekcie zainteresowałem się jednym z naszych faworytów klubowych, myślę że jest spora szansa na odbicie...


* 23.10.2012 Service Agreement by and between Sygnity and Energa Operator SA

Sygnity signed 3-year agreement with the Energa Operator S.A. covering service and development of the systems already developed and implemented by Sygnity. Value of the agreement is estimated to PLN 7 722 000.
moon_dial / 2012-10-24 10:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy ten kolejny nowy kontrakt SYGNITY pomoże?

Jest to bardzo prawdopodobne,w dodatku wczorajsza przecena (mocno na wyrost) uatrakcyjniła ten walor.

Mamy warunki na zewnątrz dość trudne, ale szanse popytu paradoksalnie rosną z każdą godziną.

Nie wolno przegapić takiej okazji....
moon_dial / 2012-10-24 11:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Hrabina

Owszem terminowe "L" jest do rozważenia i jest bardzo szansowe... ja jednak ostrożnie, na razie tylko na kasowym małym kapitałem zbieram/odbieram taniej symboliczne pakiety mocno przecenionych spółek.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-24 11:49
A ja kupiłem trochę KGH (154.xx). Po prostu, liczę na odbicie ostatnich spadków.
Redakcja forum / 2012-10-22 08:24 / Administracja forum
Zapraszamy do udziału w pożytecznej zabawie na forum:
http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html
hoki1 / 95.49.245.* / 2012-10-19 18:14
Witam
przyłączam się do gratulacji!

Ja zgodnie z prognozą Krzycha na kasowym zapakowałem L

pozdrawiam
mobyone / 2012-10-19 18:35 / Tysiącznik na forum
Do 13hrabina vel Joanna
Troszkę do sieci wpadło na W20 ? Czy nie wsiadłaś ? Jeśli nie, to myślę, że okazja dopiero się rozpoczyna . Nie wiem, czy to już teraz, ale czekam na zjazd poniżej 2000, tak jak pisałem od sierpnia 2011. Pozdrawiam
13hrabina / 2012-10-19 19:56 / Bywalec forum
hej Moby vel Chudy, a nawet bardzo chudy?

Nie, jestem na większości na gotówce,nie licząc drobnych inwestycji w wig40 i wig80- ale to dawne, dobre czasy.

Szkoda mi, że mnie wywaliło wczoraj na S, miałam s-ki na wig 20. Dziś już żadnych ruchów nie robiłam i nie zaryzykowałam.

Wig 20 od kilku sesji jest poniżej linii trendu, ale kghm wciąż jest w trendzie wzrostowym, na linii ale jej nie przebiło. Też bym chciała kghm po 130.
Ale do tego musiałby być zjazd na kghm, a kurs 168 szczytem 5 fali. A obroty na kghm takie sobie, czy nie powinny być większe.

Dziś wig20 zamknął się poniżej ostatniego zamknięcia na 2357 z 26/09 ( intra 2347). i to jest ta pozytywna informacja dla kasiarzy. Pozostaje pytanie czy 2350 będą bronić jako podwójnego dna i 23,6% zniesienia całego impulsu, liczonego od lipca.
I ciekawe czy zmieniła się koncentracja na kontraktach po dzisiejszym dniu - ja mam jeszcze dane z wczoraj i czy z tej inf. można coś wywnioskować.

Pzdr.
13hrabina / 2012-10-20 20:15 / Bywalec forum
Witam

Patrzę sobie na wykresy i zastanawiam się nad tym co może wydarzyć się dalej.

Patrząc na notowania w USA to nie wydaje mi się abyśmy się na 1350 zatrzymali. Być może robimy falę 4, na wig20 spadki powinny zatrzymać się nad 2302 - szcyt fali 1 (licząc falę od 24/V). Po drodze mamy dwa poziomy wyznaczone fibo 2322 -2326 a pierwsza pełna kumulacja to 2270 (to także poziom wynikający z szerokości flagi i połowa długiej tygodniowej świecy) - ale to jest poniżej szczyty fali 1 i oznaczałoby negacje całego impujlu. Poza tym na poziomie 2330 przebiega dolna linia flagi. Za to na poziomie 2300 przechodzi linia poprowadzona po szczytach z ostatniego roku i możliwe, że tam będzie testowane wybicie ponad tą linię. To może być punkt zwrotny.I być może tam byłby koniec fali 4.
Ciekawe, które z tych poziomów są istotne i co rynek będzie grał.
Koncentracja na kontraktach się nie zmieniła.


Gdyby te poziomy nie wytrzymały to cały wzrost od 24 maja należałoby rozpatrywać jako 3 falowy impuls i jedynie korektę spadków?

S&p500 zatrzymało się powyżej ostatniego dołka, ale być może dojdzie do 1415(majowy szczy, połowa białej świecy) albo 1402 i utworzy bullish bat? i co może ważniejsze linia trendu od 2011 roku.

Sporo możliwych poziomów wsparć. Dopóki nie zostaną pokonane możliwy jest zwrot do góry i 5 fala i scenariusz Krzysztofa

Dopiero ich pokonanie w dół rozkręci spadki
i rozwinie się scanariusz Mobiego.

Kghm na tle indeksu wig wygląda rewelacyjnie, jest na linii trendu, wsparcia 159, 154,6 i 146 - wszystkie nad szczytem fali 1 (138,6). Ale za to są ujemne dywergencje i to już gorzej wróży na przyszłość. Poza tym miedź wczoraj naruszyła dół flagi i jeśli się z niej wybije to możliwa jest spadek do 350 (szerokość flagi)

Kiepsko za to wygląda tpsa, pekao (16/08 był szczyt na oscylatorach i od tej pory spółka, poza wyskokiem na QE3 jest coraz słabsza, a właściwie spadki zrównały się z poziomem szczytu fali 1 - być może ona da wskazówki co dalej na giełdzie) PKN także jest na linii trendu.

Ciekawie się porobiło.
Macie jakieś typy- co dalej?
mobyone / 2012-10-21 10:03 / Tysiącznik na forum
Cześć 13hrabina
Jeśli chodzi o mnie, to uważam, że zabawa się skończyła i rozpoczęła się druga fala spadkowa( pierwsza trwała od kwietnia 2011 do maja 2012), a fala trwająca od 24 maja zakończyła się strukturą a,b,c,d,e ( nie dostrzegam w tej fali znamion impulsu wzrostowego, a trójkąty początkowe uważam za bzdury wyssane z palca ) Czasowo, wychodzi że spadki potrwają minimum do czerwca, ale to w/g mnie nie jest absolute condition.
13hrabina / 2012-10-21 12:28 / Bywalec forum
hej Moby

A nie wydaje Ci się, że u nas Wig 20 zejdzie na 2300 - 2330, s&p500 zrealizuje bullish bat i zatrzyma się w przedziale 1425-1402, potem nastąpi jeszcze jedna fala tak na Mikołaja . Spadki dopiero potem.

Przełamanie lub wybronienie którego poziomu będzie dla ciebie istotne?
mobyone / 2012-10-21 16:39 / Tysiącznik na forum
Struktura, która wyrysowała się na tą chwilę jest dla mnie pro spadkowa, jednak w dłuższym terminie kluczowy pozostaje poziom 2224 z trzech powodów :
1) dno fali
2) linia kanału
3) 50% fibo
Czy w międzyczasie będą odbicia na podawanych przez Ciebie poziomach ? Cholera wie !!! Może tak, może nie. Natomiast powrotu do wzrostów ( czyli przebicia 2450) moim zdaniem nie będzie.Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-10-22 09:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Dziękuję za gratulacje. Dziś prognozuję lekkie odbicie piątkowego odejścia na NYSE. Nie spodziewałbym się rewelacji po tym ruchu, ale na pewno powinien być niebawem widoczny również u nas.

Co do rodzimego parkietu to z maluchów dalej na uwagę zasługuje WES.

Z KGHM proponuję odrobinę ostrożności, nie tyle ze względu na kurs kasowy, lecz raczej ze względu na terminowy (vide kwotowania).

Na forexie powinno być spokojniej, między innymi z powodu informacji o możliwości skupu własnego długu przez Grecję.
moon_dial / 2012-10-22 11:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Słowo ciałem się stało... DAX właśnie wyszedł na plus, a kontrakty na indeksy za oceanem podbijają stawkę o kolejną półkę do góry, zdecydowanie po myśli byków.
moon_dial / 2012-10-22 14:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
długo się nie nacieszyliśmy tym podejściem DAXA, który znów jest pod kreską, na szczęście dla byków dalej w rejonie neutralnym.

Kontrakty na indeksy NYSE z nieco mniejszym optymizmem, ale ciągle na zielono.

Eurodolar jednak bardzo silnie dziś sprzyja bykom i to może być element rozstrzygający, popierający nasz wariant porannej prognozy.
moon_dial / 2012-10-22 15:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Hrabina

Tak to ciekawa sesja, ja jednak jestem dobrej myśli, ponieważ kontrakty terminowe na S&P już wróciły do poziomów z porannego optymizmu...

S&P500 Fut 1428.45 +0.29% 15:36
moon_dial / 2012-10-22 15:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Otwarcie rynków kasowych również bez sensacji, na lekkich plusach. Zgadzam się z tezą jednego z analityków, że dziś wyraźnie widać, że Europa majstruje coś przy kontraktach, więc może jeszcze być całkiem ciekawie....
moon_dial / 2012-10-22 16:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
U nas negatywna rekomendacja dla TPSA ciągnie indeks z góry ku dołowi, widać kontrakty chcą grać pod kontynuację, ale wszystko może się jeszcze odwrócić zależnie od wskazań NYSE...

S&P500 1432.79 -0.03% 16:01
Nasdaq 3011.76 +0.20% 16:01
EUR/USD 1.30547 +0.27% 16:01

która na przestraszoną raczej nie wygląda...

Oj czuję w kościach, że dzisiejsze niedźwiadki się chyba ostro pomyliły...

Bo bykom szykuje się na jutro niezła jazda, a kto wie, może nawet jeszcze częściowo dziś w końcówce....

jest mi to wygodnie pisać, bo na dziś nie mam pozycji (żadnej) na rynku terminowym...
moon_dial / 2012-10-22 16:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
przymierzam się do "L"
moon_dial / 2012-10-22 16:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na DAX -ie niedźwiadki wreszcie przyznały (częściowo) się do błędu i mamy coś a la cień do "przedwczesnej" (by nie napisać niewłaściwej do kontekstu rynkowego) świeczki na wykresie.
moon_dial / 2012-10-22 16:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale nie pojąłem jeszcze decyzji o zajęciu pozycji na rynku terminowym.

Poczekam cierpliwie z decyzją na rozstrzygnięcie dzisiejszej sesji na NYSE.

Mimo, że "L" ciągle korci....
prof_wiatr / 95.49.247.* / 2012-10-22 20:32
Ja stoje z boku, byłem w weekend na grzybach i to był największy sukces.Nie licząc paru gr dzisiaj na DT.
Chyba powtórzę wyjazd, będzie zdrowiej i przyjemniej.
Co prawda patrząc na analizy wielkiego nieobecnego powinniśmy już być na 2500, ale co tam.
Pewnie najpierw zaliczymy 2300, a ja na grzybkach nie będę miał pod reką klawisza enter. I DOBRZE.
PZDR
prof_wiatr / 178.42.5.* / 2012-10-26 14:06

Ja stoje z boku, byłem w weekend na grzybach i to był największy sukces.Nie licząc paru gr dzisiaj na DT.
Chyba powtórzę wyjazd, będzie zdrowiej i przyjemniej.
Co prawda patrząc na analizy wielkiego nieobecnego powinniśmy już być na 2500, ale co tam.
Pewnie najpierw zaliczymy 2300, a ja na grzybkach nie będę miał pod reką klawisza enter. I DOBRZE.
PZDR



Jednak miałem racje, a może tak jak Krzysztof, też powinienem z kasą zostac na kilkanascie dni?
moon_dial / 2012-10-26 14:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
14:30 USA: PCE core - wst. (III kw.) 1,3% k/k (prog. 1,3% k/k)
14:30 USA: Deflator PKB - wst. (III kw.) 2,9% k/k (prog. 2% k/k)
14:30 FOREX: USA: PKB (annualizowany) - wst. (III kw.) 2,0% (prog. 1,9%)

Bardzo dobre dane makro, zauważyły to rynki, reakcja była prawie natychmiastowa....
moon_dial / 2012-10-23 09:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
z faworytów klubowych jedynie WES trzyma fason na przyzwoitym plusie, ale to papier który sam dla siebie jest mini rynkiem.

Na W20 natomiast widać obawę przed kontraktami na S&P no zobaczymy co rynki wykombinują tym razem... jutro będziemy mieli ustalenia z posiedzenia FED
moon_dial / 2012-10-23 10:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Hrabina,

Dzięki Twojej uwadze (jakże cennej) odstąpiłem od podjęcia ryzyka na wczorajszej sesji, dziś już jakby jestem bardziej konsekwentny, i wracam do wariantu prognoz z przedwczoraj.

Jednakże patrzę też z dystansem, sądzę że w USA gra pod wybory i pod jutrzejsze zakończanie posiedzenia FED dadzą szansę na nie jedną okazję do zarobku.


Do Wszystkich

Jest mi niezmiernie przykro, że Krzysztof ograniczył działalność w naszym klubie.

Gdyby wszyscy postępowali zgodnie z regulaminem i kulturą osobistą (tak jak wielokrotnie do tego namawiałem) prawdopodobnie Krzysztof byłby dalej z nami... z drugiej strony dziwi mnie, skąd u niektórych bierze się obwinianie innych za swoje błędy.... na wszelki przypadek wzywam wszystkich do UWAŻNEJ lektury regulaminu klubu (wątek przewodni) szczególnie do pkt. 5
remi1 / 46.113.36.* / 2012-10-23 11:47
Całkowicie popieram Twój apel "Do Wszystkich".Sądzę,że atak na Krzysztofa przez wiadomych forumowiczów był celowy, a użyty obrażliwy miał na celu odcięcie listy e-mailowej od trafnych jego prognoz.Widocznie komuś to przeszkadzało w skubaniu mniej doswiadczonych inwewstorów. Mam ciągle nadzieję że Krzysztof przemyśli na spokojnie całe to zajście i do nas powróci.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-23 14:43
Kol.Remi
Nic dodać,nic ująć.To było nieuniknione.
Wystarczyło jedno małe potknięcie[ruch wtórny] na 100 trafionych i jest reakcja.Rynek wytłumaczy co niektórym jaki jest klepnięty ruch główny.[Teoria p.Elliotta właściwie stosowana]
Alternatywa - pomyliłem się w rozpisie istotnych fal i figur.
Pozdrawiam
P
13hrabina / 2012-10-23 22:19 / Bywalec forum
Dobry wieczór wszystkim

Czekałam na spadki i się doczekałam, pytanie czy teraz będzie odbicie? czy z jeszcze niższego poziomu?
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-24 08:03
Witam.

Hrabino, mam ten sam problem. Należałoby teraz oczekiwać odreagowania po spadkach, ale czy spadki już się skończyły?

Pozdrawiam
moon_dial / 2012-10-23 14:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co do przedwczorajszego wariantu prognozy to mam oczywiście na myśli powrót do "S".

Piszę oczywiście dla formalności, by przypomnieć przedwczorajszy kontekst mojej dyskusji z Hrabiną.
moon_dial / 2012-10-23 14:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A bardziej doprecyzowując chodzi mi o moje posty z piątku rano, nie z przedwczoraj, oczywiście.
13hrabina / 2012-10-23 11:37 / Bywalec forum
cześć Moon dial

Cały czas wydaje mi się, że kluczowe jest 2415-2402 na s&p - ale to tylko moje subiektywne wyliczeni, a u nas potencjalnie okolice 2300.
Choć nie można wykluczyć, że 2330 na wig20 będą bronić, podobnie jak 1426 w Stanach.
Ja jestem na S na wig 20.z krókim SL.

Mam nadzieję, że Krzysztof nie wszystkich postrzega przez pryzmat tylko i wyłacznie pretensjonalistów.
Każdy ma swoje poglądy i gra dla siebie i za swoje,a rynek po czasie zweryfikuje kto ma rację.
Każdy chciałby straty przerzucić na kogoś, pytanie tylko czy zyskami też się dzielą?

Pzdr.
13hrabina / 2012-10-23 10:18 / Bywalec forum
witaj Moon dial

Zbliżyliśmy się na wig20 do 2330 - tu może się coś rozgrywać, ale wczorajsza korekta raczej marna była, zobaczymy co będzie dziś.
pzdr.
13hrabina / 2012-10-22 12:17 / Bywalec forum
witaj Moon dial

Ale jak na spadek 2%, to odbicie takie wolniutkie, po 3 godz. 0,2%.
Jak to odbicie nie przyspieszy, i to szykują się raczej jeszcze spadki.
swing / 91.222.127.* / 2012-10-22 14:31
przeszło tydzień nie czytałam was zbyt dużo działo się czasu brak ostatnio zlecenia skracałam górkami teraz bez dt został swing trading od kilku do kilkunastu dni wyłapywanie istotniejszych ruchów cenowych obecnie niby bp czekam na wyłamanie eu/us tak więc powodzenia w grze z algorytmami vi
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-18 14:18
Witam wszystkich.
Możecie skomentować wykresik http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2f19e4f61e239a8f.html

Ostatnio z kolegą obiektywnym1 dyskutowaliśmy o HAWE. Poprosił mnie o umieszczenie wykresu. Czy również sądzicie jak my, że 0,786 XA to okolice 3.65-3.66

Pozdrawiam
moon_dial / 2012-10-18 14:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA: Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych: 388 tys. (prog. 362 tys.)

To fatalna informacja, spodziewano się dobrych danych, a tu takie rozczarowanie...

Niestety nie wróży to dobrze perspektywom dzisiejszej sesji na NYSE.

Ponawiam dzisiejszy apel o rozwagę i ostrożność z powodu niejasnej sytuacji na forexie.
moon_dial / 2012-10-18 15:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
po "takich" danych to "S" nie zawadzi... ja na razie z boku z gotówką....
13hrabina / 2012-10-18 19:22 / Bywalec forum
Witam wszystkich

Notowania google w Stanach zawieszone , Apple -2%, nasdaq traci ponad 1%. Może to koniec odbicia po wzrostowym motylu i wracamy do bullish bat ? czy tamta formacja przez tego motyla została złamana i jest już nieobowiązująca? Gramy coś od nowa?

Pzdr.
moon_dial / 2012-10-19 09:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

13hrabina / 2012-10-18 19:22
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Witam wszystkich

Notowania google w Stanach zawieszone , Apple -2%, nasdaq traci ponad 1%. Może to koniec odbicia po wzrostowym motylu i wracamy do bullish bat ? czy tamta formacja przez tego motyla została złamana i jest już nieobowiązująca? Gramy coś od nowa?

Pzdr.



Ja (tak jak pisałem w ostatnim poście) z "S" zrezygnowałem, choć wyglądało ciekawie. Dziś ostatni dzień na zapisy PAK z puli dla fizoli.

Chyba się skuszę, choć wg moich szacunków cena jakąś super rewelacją nie jest.

Debiut Tauronu nie dał "z mety" takich znowu kokosów, dopiero po jakimś czasie zaczął zarabiać na siebie. Tu może być podobnie.

Spółka jest solidna i ogólnie warta swojej cny, mimo że bloki energetyczne ponoć nieco przestarzałe...
moon_dial / 2012-10-19 09:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mimo, że wczoraj odpuściłem stawianie "S" nie wyrzucałbym jeszcze tego pomysłu do lamusa.

Dalej jestem gotowy do zajęcia krótkiej pozycji.

Ewentualny PS na eurodolarze mógłby (teoretycznie) sprowokować powrót do chęci testowania poziomów z sierpnia (w bardzo pesymistycznych założeniach).

Na razie zachowajmy spokój i obserwujmy waluty, z nadzieją, że może ten czarny wariant prognoz się nie ziści.
moon_dial / 2012-10-19 13:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"S" - piszę tak dla formalności, bo uzasadnienie znacie z poprzednich postów.
13hrabina / 2012-10-19 17:57 / Bywalec forum
gratuluję Moon dial

Mnie wczoraj kusiło na S, ale mnie wywaliło, szkoda.
Dobrze, że chociaż tobie się udało.

Ciekawie zachowało się pko sa z 155 przed fix na 151 po fixie.
sverige / 89.72.151.* / 2012-10-19 17:50
rozumiem, że Krzyszof zaprzestał rozsyłania wykresów....
szkoda, na kagiechu trafiał aż miło.

ps. Krzychu daj nam też troche zarobić :-)
matkapolka / 83.22.235.* / 2012-10-19 00:59
http://www.patentowi-nie.pl/?p=366
matkapolka / 83.22.235.* / 2012-10-19 01:03
http://www.patentowi-nie.pl/?p=295http://www.patentowi-nie.pl/?p=366
13hrabina / 2012-10-18 17:31 / Bywalec forum
@Moon dial
mnie na S wywaliło a szkoda. Na tpsa drugi raz nie weszłam. Z polimexu także nie skorzystałam.
Na kontraktach na wig20 naruszona linia wzrostowa od góry ale kasowy tego nie potwierdza.

@bwolf
Ja mam Hawe z dobrych dawnych czasów i życzę Wam i sobie aby ten scenariusz się spełnił. Ta formacja jak dla mnie jest bez zarzutu, ( i chyba się realizuje, bo dziś kurs +5), ale ja jestem dopiero nowicjusz w tym więc nie należy mnie traktować poważnie.

A wracając do rynku, to kghm jest outsiderem, inne dawno klapły, pkosa, pko bp, dziś pknorlen , wczoraj tpsa. Ile ten kghm może ciągnąć ten rynek.

Pzdr.
ziemek19 / 79.190.174.* / 2012-10-18 13:44
Ciekawie urwał futse właśnie?
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-17 09:26
Witam.
KGHM jedzie dalej, a ja wyskoczyłem po 159.80 PLN. Cóż, tym razem się nie załapałem. Mam nadzieję odkupić trochę taniej niż obecna cena, bo to, że będzie rosło, to nie ma wątpliwości.

Pozdrawiam
13hrabina / 2012-10-17 10:23 / Bywalec forum
witam wszystkich.

Czy ktoś patrzy na tpsa?
Promocja czy łapanie spadających noży? prawie -20%
moon_dial / 2012-10-17 10:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Hrabina

Widziałem, powiem szczerze, w cuda nie wierzę. Ktoś duży sypie i nie ma gwarancji, że rychło przestanie, gdy prawdziwą kasę trzepie na terminowym z krótkiej pozycji.

do Wszystkich

Zrealizowałem pulę ST na WES k 0,98 s 1,01 - 1,03.
moon_dial / 2012-10-17 10:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Hrabina

Na wszelki wypadek odrobinę kupiłem tepsy
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-17 11:05
Moon, zastanawiam się, czy nie podebrać małego pakietu, ale to chyba zbyt ryzykowne.

Hawe spadło do poziomu, jaki sobie wyrysowałem (ale sam za bardzo nie wieżę w swoją analizę). No chyba, że Krzysztof przyszedłby trochę z pomocą.
moon_dial / 2012-10-17 14:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do BWolf

Oczywiście ryzyko ocenia i wycenia każdy sam, ja się zdecydowałem na zakup, bo przyczyną omawianego ruchu cenowego była reakcja (mocno przesadzona) na gorsze od oczekiwań wyniki i na "zasadę działania" przyszłej spółki "Inwestycje Polskie".

Spółce nic nie grozi, a ww. obawy są przedwczesne, lub wręcz niezasadne. To jedna z solidniejszych firm w W20 i nic tego nie zmieni.
moon_dial / 2012-10-17 15:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA. Rozpoczęte budowy domów (wrzesień): 872 tys. (prognoza 770 tys.)

To bardzo dobra (długo oczekiwana przez rynki)informacja makro.

Jako reakcję na te dane widać delikatne ożywienie wśród obozu byków, co daje się zaobserwować po kontraktach na indeksy NYSE.

ps. Krzysztofie, jeśli to nie kłopot poproszę Ciebie o Twoją opinię techniczną na temat TP SA.
moon_dial / 2012-10-17 15:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zrealizowałem właśnie tłuste zyski z dzisiejszej puli DT na TP SA

Dziękuję Wszystkim (szczególnie Hrabinie) za udział w dzisiejszym pociągu do Zielonej Góry.

Oj rzadko w ciągu jednego dnia można tak szybko wyciągnąć zyski z tak płynnego waloru...
13hrabina / 2012-10-17 19:46 / Bywalec forum
@ Moon dial

Ja jeszcze w tpsa, czy to dobrze, czy źle to się przekonam jutro.

@ bWolf

"No chyba, że Krzysztof przyszedłby trochę z pomocą", mam nadzieję, że nie oberwiemy od Krzysztofa rykoszetem za zdania niezadowolonych. Zawsze myślę, że każdy decyzje podejmuje sam i gra swoją kasą i to jest podstawowa zasada.
prof_wiatr / 95.49.24.* / 2012-10-17 22:30
Ja też wskoczyłem w TPS-e, ale na dogrywce wyskoczyłem.
Policzyłem pieniądze, i spie spokojnie.
Jutro może być róznie.
Ale na jutro zakładam DT, bo mam nadzieję, że jeszcze bedzie "bujać"

Ps. Jutro warto też pobawić się na PMX, prawdopodobnie bedzie ciekawe info....
mobyone / 2012-10-18 08:52 / Tysiącznik na forum
WIG20 trzyma się, praktycznie, już tylko na KGHM-ie. Jabłko dojrzało.
13hrabina / 2012-10-18 09:18 / Bywalec forum
witam wszaystkich

Zralizowałam się na tpsa, ale nie wiem czy jeżeli wybroni się 13, 50 to nie będzie jeszcze jedna próba podciągnięcia kursu w kierunku 14 zł

@Moby
Notowania na wig 20 od 9/10 są w trójkącie międzu 1370 a 2398 i wciąż poniżej linii średnioterminowej. Wzięłam S na futwig 20.do zrealizowania pewnie jeszcze dziś - za cykorowata jestem aby z nimi spać.

Tpsa także bykom nie pomaga, więc może odpuszczą?
moon_dial / 2012-10-18 09:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Wielu moich znajomych analityków wyszukuje usilnie PS-a na eurodolarze, paradoksalnie uzasadniając swój wariant słabymi fundamentami gospodarki globalnej, zamiast AT.

W tym jednak wypadku obie te "szkoły" podejścia do analiz są ze sobą zgodne i to nawet jak rzadko.

Jeśli nie dojdzie do wyraźnej negacji tego wariantu, może faktycznie wyglądać (w perspektywie ST) to nieciekawie.

Co do perspektywy DT analogicznie. Słaba luka otwarcia natychmiast zasłonięta przez podaż. Co dalej wykombinują indeksy?

Jak pisałem wczoraj, ponawiam również dzisiaj apel o ostrożność i rozwagę.

Na TP SA istnieje potencjalne zagrożenie pogłębienia spadku, w mediach pojawiają się takie komentarze, jak krach na TP SA czy inne podobne określenia.

Nam wczoraj nie przeszkodziło to (o ile właściwiej byłoby napisać, że pomogło) w zarabianiu na tym walorze metodą odbicia tzw. "zdechłego kota" ta niezbyt wyrafinowana sztuczka okazała się bardzo zyskowna (głównie dzięki Hrabinie).
13hrabina / 2012-10-18 10:41 / Bywalec forum
witaj Moon dial

Wypaliły mi SL na futwig20 po 2411, może jeszcze raz je podbiore znowu po 2417.

A co tpsa, myślałam, że bardziej będą jej bronić, jak ruszyły rano obroty tak jakoś zniżkują na odbiciu. Nie wiem dlaczego kojarzy mi się to ze spadkiem kghm po ogłoszeniu podatku od dywidendy. O luce (15% kursu)nie wspomnę, bo trudno oczekiwać na rychłe jej zamknięcie.

Pzdr.
moon_dial / 2012-10-18 10:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wlk. Brytania. Sprzedaż detaliczna (wrzesień): +0,6% m/m i +2,5% r/r (prognoza +0,4% m/m i +2,1% r/)

Dane odrobinę lepsze od konsensusu rynkowego, ale reakcja inwestorów na nie jest byt widoczna.
moon_dial / 2012-10-18 12:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Eurodolar dzielnie się broni, u nas na W20 sentyment za 2,4k średnio efektywnie (najoględniej pisząc) podtrzymuje na duchu obóz byków.

Ja nie zdążyłem odebrać Wieśki i uciekła mi +21% do góry a ja zostałem z gotówką... za dużo pracy w pracy....

Chyba z tej zgryzoty zapiszę się na PAK.
moon_dial / 2012-10-18 13:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Hrabina

Witaj, Analogia pewna jest, ale raczej bym jej nie ufał ponieważ więcej w niej różnic niż podobieństw.

Po pierwsze dla tego, że KGHM ma rewelacyjne wyniki finansowe a TPSA dramatycznie rozczarowujące.

Po drugie sytuacja techniczna KGHM jest podręcznikowo znakomita (wiesz, więc tylko przypomnę) natomiast TPSA jest wyjątkowo nieciekawa.

Poza tym (jak pisałem wczoraj) nikt nie wyrzuca kilkudziesięciu milionów akcji takiej spółki bez powodu.

Trudno więc przewidzieć realną perspektywę nadrobienia choćby części wczorajszego odejścia kursu. Dziś raczej oczekiwałbym pogłębienia spadków i to dość dynamicznego, jeśli na eurodolarze wygra wariant PS.
moon_dial / 2012-10-18 13:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Morgan Stanley EPS: -0,55 USD vs. prognoza +0,24 USD

to nie jest dobra informacja, forex już zareagował...
bwolf / 88.156.9.* / 2012-10-17 22:15
@13hrabina, Moon
Mogę Wam tylko pogratulować. Bałem się zaryzykować i niestety okazja dziś mnie ominęła.

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-10-17 15:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co do dzisiejszej sesji kasowej na NYSE, to zalecam rozwagę i ostrożność.

Bardziej patrzcie na Nasdaq i na Edka niż na S&P.
moon_dial / 2012-10-17 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Edek bardzo ładnie przyspiesza, może to pomóc bykom na NYSE. Trzymamy kciuki.
13hrabina / 2012-10-17 10:36 / Bywalec forum
witaj Moon

A czy na tpsa nie wyrysował się bullish krab? czy znowu mi się tylko wydaje?
ziemek19 / 79.190.174.* / 2012-10-16 13:21
koło fortuny miele powoli
Redakcja forum / 2012-10-14 11:32 / Administracja forum
Wyniki konkursu o najlepszą spółkę tygodnia: 8–12 października 2012

Z przyjemnością ogłaszamy, że V edycję naszego cotygodniowego konkursu wygrał:

rwrc - spółka ATLANTIS (ATS) - otrzymuję koszulkę Money.pl

Drugie miejsce zajął:

tomtay – spółka ENERGOPLD (EPD)- otrzymuje specjalną ranga przy nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki tygodnia”.

Trzecie miejsce zajął:

kazumi - spółka MAKRUM (MKM) - otrzymuje specjalną ranga przy nicku o treści: Finalista Gry: „Najlepsze spółki tygodnia”.

Serdecznie gratulujemy i prosimy o przesłanie adresu (do: forum@money.pl).

Gra toczy się dalej. Przypominamy, że:

Każdy forumowicz może tylko raz wygrać koszulkę.

- Kolejna wygrana w typowaniu tygodnia jest nagradzana kubkiem i
specjalną rangą przy nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki
tygodnia” , trzecia wygrana – specjalną rangą przy nicku o treści: Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia”.

- Trzykrotne zajęcie drugiego lub trzeciego miejsca jest nagradzane
specjalną rangą przy Nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki
tygodnia”.

Która spółka będzie najlepsza w tygodniu 15 – 20 października 2012 roku?

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA DO PONIEDZIAŁKU 15 października 2012 włącznie.
moon_dial / 2012-10-15 11:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Cieszy postawa ulubieńca, również wracam uwagę na możliwość odebrania WES, który w zgodzie z naszymi prognozami dalej się konsoliduje w okolicach złotówki.

Ogólnie sytuacja na rynku jest wypadkową dobrych kwotowań amerykańskich kontraktów i atmosfery wyczekiwania na kolejne wieści z eurostrefy.

Na ten czas na rynkach globalnych wygrywają optymiści u nas indeksy są dalej w rejonach neutralnych (pomimo poranka zdecydowanie powyżej oczekiwań).
moon_dial / 2012-10-15 13:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
odebrałem z powrotem swoją WES po 0,96 tę którą realizowałem w z. tyg. po 1,02
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-10-15 15:43
otwarcie kasowe NYSE... po myśli byków... więc nasze poranne przewidywania sprawdzają się...


ps. Bardzo proszę o przestrzeganie Regulaminu Klubowego nie tylko na forum, ale również w korespondencji na klubową skrzynkę e-mailową.

Przypominam, że osoby które będą się wypowiadały na forum, lub w mailach klubowych w sposób nieregulaminowy, mogą podlegać karze przewidzianej w powołanym regulaminie klubu.

@ Krzysztofa i Mariusza

Bardzo uprzejmie Was proszę (dla wspólnego dobra i dobrej atmosfery) o stonowanie Waszej dyskusji i unikanie pozamerytorycznych wypowiedzi.
moon_dial / 2012-10-15 16:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
pomimo delikatnego ochłodzenia nastrojów na NYSE w europejskiej końcówce, wydaje się, że ostatnio (mieszane) dane makro nie powinny wzbudzać jakichkolwiek emocji..
prof_wiatr / 95.49.34.* / 2012-10-15 20:04
1. prosze uzasadnij te "delikatneochłodzenie" nastrojów na NYSE.
, bo moim zdaniem raczej mamy odmienna sytuacje :
godz 20.00
DOW +0,68%
NASDAX +0,35
S@P 500 +0,62
Wiec gdzie te ochłodzenie, może piszesz o ubiegłym tygodniu?
moon_dial / 2012-10-16 09:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

1. prosze uzasadnij te "delikatne ochłodzenie" nastrojów na NYSE.


to określenie dotyczyło wczorajszego odejścia kontraktów na kasowe indeksy NYSE przed fixingiem gdy z blisko pół procentowych plusów zeszły pod kreskę.

Sugerowałem aby nie przywiązywać nadmiernej wagi do tego ruchu ze względu na mieszane dane makro.

Moje oczekiwania potwierdził wczorajszy wzrostowy fixing i bardzo dobra wczorajsza sesja kasowa na NYSE.
prof_wiatr / 95.49.55.* / 2012-10-16 09:40
Jednak przypomne CI twój post:

pomimo delikatnego ochłodzenia nastrojów na NYSE w europejskiej końcówce, wydaje się, że ostatnio (mieszane) dane makro nie powinny wzbudzać jakichkolwiek emocji..

(z góry przepraszam, że niezgodnie z regulaminem).

CYT2:
Moje oczekiwania potwierdził wczorajszy wzrostowy fixing i bardzo dobra wczorajsza sesja kasowa na NYSE.

No wiec jak mam to rozumieć.???
PZDR
moon_dial / 2012-10-16 11:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do prof wiatr

Musisz rozróżnić perspektywę DT od ST i zwróć uwagę na datę i godzinę postu, do którego odnosisz zapytanie, bo bez tego dyskusja traci sens.

Wybacz ale nie wiem jak prościej mam ci to wyjaśnić.

Jako wykładnię docelową w perspektywie ST (bo jak mniemam z kontekstu o to pytasz) przyjmij różnicę kwotowań eurodolara z wczoraj ze stanem obecnym tych kwotowań.

Pytasz jak masz to rozumieć ? Odpowiadam wprost "L".
prof_wiatr / 95.49.55.* / 2012-10-16 11:33
Moon...
wszystko rozumiem, ale powiedz mi jak po zakończeniu sesji znieniasz DT na ST.
Bo ja dotychczas myślałem , że ST tyczy 1 sesji.
No ale widzę, że pora na ....naukę.
PZDR.

ps.
Przypomina mi się stare powiedzenie, inwestor DT w wypadku porażki zmienia się w STrajdera, a potem zostaje imwestorem długoterminowym, czego sobie i Wam nie życzę.
Tak bo ktos ostatnio pisał o prognozie 2tygodniowej która przeszła w prognozę średnioterminową, oraz pojawiły się prostokąciki.....
moon_dial / 2012-10-16 11:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do prof.wiatr


Moon...
wszystko rozumiem,


Skoro wszystko rozumiesz, to wiesz, że to co dalej napisałeś po przecinku cytowanego fragmentu, jest bezprzedmiotowe i pozamerytoryczne.

Podsumowując mogę wyrazić zadowolenie, że wszystko zrozumiałeś.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-16 12:34
Witam
Doktorze elektroniki
Nie życzę sobie na mojej poczcie żadnych wpisów od Ciebie.Mamy inne ,,horyzonty średnioterminowe''Tytułu powinieneś się zrzec a krowy które za niego dałeś wpisać
w straty .Dla mnie prognozy Krzysztofa są doskonałe.
Doktorze elektroniki graala szukaj u siebie w chlewie lub hlewie
moon_dial / 2012-10-16 13:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Janosik

Ja również uważam, że prognozy Krzysztofa są świetne, rozumiem twoją irytację, ale proszę o zaniechanie osobistych wycieczek na forum publicznym.

do Krzysztofa,
Upoważniam Cię do skreślenia z listy mailingowej osób, które nie chcą, lub nie zasługują na otrzymywanie owoców Twojej bardzo dobrej (w mojej skromnej ocenie) pracy.

Na razie z listy klubowej nikogo nie skreślam, ale z góry uprzedzam, że jak sytuacja się powtórzy posypią się wykluczenia.
moon_dial / 2012-10-16 13:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niewątpliwie WES dzisiaj jest klubową gwiazdą... bo zalicza ( + 7 , 22 % ) wzrostu i rośnie dalej....
moon_dial / 2012-10-16 14:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Coca Cola za 3Q miała zysk na poziomie 0,5$ to wartość b. bliska oczekiwaniom (prognoza 0,51$, wynik GAAP zgodnie z konsensusem rynkowym)

po tej publikacji popyt zdecydowanie ożywił się.... nie tylko na kontraktach...
moon_dial / 2012-10-16 14:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie,

Poproszę Ciebie o AT dla WES, w horyzoncie do 3M, o ile to nie będzie duży kłopot.

Pozdrawiam,

Moon.
moon_dial / 2012-10-16 14:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zobaczcie co się dzieje z akcjami Goldmana...


Nasze "L" zarabia...
moon_dial / 2012-10-16 15:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA Napływ kapitałów długoterminowych 90 mld USD (prog 45 mld USD)

To chyba najlepszy news dzisiejszego dnia....
moon_dial / 2012-10-16 15:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zwracam również uwagę, na znacznie lepsze od oczekiwań dane odnośnie produkcji przemysłowej w USA.
tworaz555 / 83.28.81.* / 2012-10-16 13:30
Witam Wszystkich!
Dzięki Panowie za wsparcie.
Dobra prognoza obroni się sama, a zła zostanie zapomniana.
Przykro mi, że stałem się powodem tak ostrej wymiany zdań i przepraszam osoby, które poczuły się urażone i obrażone.
Chyba sytuacja nieco wymknęła się spod kontroli.
Problem wynika z niezrozumienia kierunku inwestowania.
W tym konkretnym wypadku, koledzy potraktowali prognozę na wykresie dziennym jako podstawę zajmowania pozycji, a wyznacza ona tylko kierunek inwestowania.
Pozycję należy zajmować zgodnie z analizą z mniejszego horyzontu czasowego (np.60, 15 min), bądź zgodnie ze wskazaniami mierników momentum popytu.
Narysowanie pojedynczego swingu nie oznacza tzw. "dzidy" jak sądzą niektórzy.
Najlepszym przykładem jest znana od wielu dni prognoza KGHM czy indeksu S&P500.
Pzdr.
moon_dial / 2012-10-16 12:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wracając jednak do tematu Wszyscy "faworyci klubowi" zgodnie z naszymi przewidywaniami i prognozami spisują się bardzo poprawnie.

KGH +0.25% (FKGH znacznie lepiej)
WES +5.15%
SYG +0,70%
prof_wiatr / 95.49.55.* / 2012-10-16 11:34
sorry pisałemo DT- tyczącym 1 sesji, a wiadomo ST...tyczy...
moon_dial / 2012-10-16 11:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Natomiast co do eurodolara w perspektywie DT mamy nie co odmienną sytuację niż w perspektywie ST, ponieważ mamy do pokonania opór na 1,3xxxx możliwe, że bardziej psychologiczny niż techniczny, ale jeśli się mylę niech bieglejsi w AT mnie skorygują.
moon_dial / 2012-10-16 11:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dane makro sprzyjają bykom, może nie nominalnie, ale raczej w odniesieniu do konsensusu rynkowego.

Mamy lepsze od oczekiwań kwotowania indeksu ZEW oraz nieco lepsze odczyty inflacji w strefie - euro.
prof_wiatr / 95.49.34.* / 2012-10-15 20:13
Tak nawiasem mówiąc na S@P 500 widać książkową formację- butterfly.
Więc po co pisać o chłodzie, nawet w pogodzie ten tydzień zapowiada sie słonecznie.
I dobrze, bo w przeciwieństwie do giełdy moje mazurski grzybobranie było marniukie, ale od środy patrząc na pogodę, widać formacje sprzyjającą rozwojowi grzybni, podobnie jak na giełdzie.
PZDR
Klubowiczów.

Ps jak tam PMX ???
13hrabina / 2012-10-15 21:25 / Bywalec forum
Witaj profesorze!

Na s&p to się raczej formacja bat rysyje, domniemany punkt D jest powyżej punktu x, jeżeli oczywiście za x przyjmiemy poziom 1396.

Chyba, że ty widzisz mniejszego motyla - może od impulsu x z 26.09 i poziomu ok 1430.
moon_dial / 2012-10-15 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
DAX nie ustępuje. W dalszym ciągu konsekwentnie na silnym plusie...
hoki1 / 83.31.92.* / 2012-10-11 14:32
Mamy dobre dane z rynku pracy
kolejka po zasiłki 339 tyś oczekiwano 370 tyś!!!!!!!!!!


oby tak dalej
moon_dial / 2012-10-11 14:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kanada: Indeks cen nowych domów (sierpień) 0,2% m/m (prog. 0,1% m/m) Tomasz Gessner
14:30 FOREX:
Kanada: Bilans handlu zagranicznego (sierpień) -1,32 mld CAD (prog. -1,9 mld CAD)
USA: Ceny importu (wrzesień) 1,1% m/m (prog. 0,8% m/m)
Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (tydzień) 339 tys. (prog. 370 tys.)
Ceny eksportu (wrzesień) 0,8% m/m (prog. 0,4% m/m)
USA: Bilans handlu zagranicznego (sierpień) -44,22 mld USD (prog. -44 mld USD)
USA: Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych 339 tys (prog 370 tys)

[...]

Z lekkim opóźnieniem, bo byłem na lunchu... Jednakże wszystkie dzisiejsze dane makro są wyśmienite.

U mnie oczywiście "L" na terminowym.
moon_dial / 2012-10-11 16:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W USA bardzo poprawne otwarcie rynku kasowego, eurodolar zdecydowanie powyżej oporu, więc dziś karty na NYSE będą rozdawać byki.
hoki1 / 83.31.213.* / 2012-10-11 11:37
Ulubieniec (k 156,1) jak tylko kupiłem wywaliło go do góry.

PXM też uważam że po walnym będzie po ptokach.......

ps. Krzysztofie czy możemy prosić o aktualny wykres na Polimex
hoki1 / 83.24.212.* / 2012-10-10 21:56
Melduję że wywaliło mnie z PXM, chyba poczekam do walnego i dopiero po odkupię ...

czy ma ktoś z was ten walor.

pozdrawiam
prof_wiatr / 79.191.56.* / 2012-10-11 08:20
hoki1 / 83.24.212.* / 2012-10-10 21:56 .+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia .Melduję że wywaliło mnie z PXM, chyba poczekam do walnego i dopiero po odkupię ...

czy ma ktoś z was ten walor.


Ja bawie sie ta spółką.
Aktualnie jestem z boku. Dzisiaj planuje wejść tradycyjnie za 25% kapitału przeznaczonego na tę spółkę.
Wejście uzależniam od zachowania wig20.
Pewnie w drugiej cześci dnia.
Moim zdaniem w miare bezpieczne wejście to poziom ok 0,64, ale kto wie.....
Ps. Myśle ,że spekuła z wolna opuszcza Petrola i może znów w większej liczbie zleceń zawita na PMX.
Ps. Po walnym może być za późno.
PZDR
hoki1 / 83.31.92.* / 2012-10-11 20:30
I jak kupiłeś dziś??

Widziałeś co oni chcą uchwalić na walnym!

Akcje dla ARP po 0,50 gr za 250mln czyli 500mln dodatkowych akcji.
A dla obligatariuszy po 0,60 gr

co ty na to??
moon_dial / 2012-10-12 10:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Na kontraktach na ulubieńca zrealizowałem zyski, nie mam obecnie pozycji na rynku terminowym.

Sądzę jednak, że nie koniec ciekawostek na ulubieńcu (zaczyna się gra pod wyniki).


Co do mniejszych faworytów klubowych to na polu walki pozostaje SYGNITY, które wyraźnie po korekcie szuka konsolidacji wokół 13,xx i wydaje się to być bardzo interesujący poziom... jest to z pewnością papier dla cierpliwych, myślę jednak że z dużym potencjałem wzrostowym. Jak rynek się zapatruje na kolejne poziomy, będziemy starali się (tak jak ostatnio) obserwować i informować o newsach na bieżąco na wątku klubowym.
moon_dial / 2012-10-12 11:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
GPW na expose Premiera zareagowało obojętnie.

Niezależnie od powyższego kontrakty na indeksy NYSE dalej na plusie i choć DAX się ociąga widać umiarkowaną chęć o odpracowania luki otwarcia, która zamiast cienia dostała minimalne odejście. Eurodolar na plusie, obroty jednak niskie i wciąż dominuje atmosfera wyczekiwania, na to co zrobi NYSE.
moon_dial / 2012-10-12 11:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
długo to oczekiwanie nie potrwało, wystarczyły niewielkie minusy na kontraktach, a kasowy zalicza kontynuację odejścia.

Pretekst dobry, jak i każdy inny "S"....
moon_dial / 2012-10-12 11:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
parę słów (ważnych) wyjaśnienia skąd ten "zwrot"...

Pojawiły się plotki odnośnie tego, że Hiszpania poprosi o pomoc jeszcze w tym tygodniu (np. w sobotę) tak by nie straszyć rynków.

Wielu inwestorów zdecydowało się na realizację zysków, by uniknąć ryzyka ewentualnej poniedziałkowej luki, która mogłaby być kosztowna.

Nie pomogły nawet dobre dane makro Eurolandu odnośnie produkcji przemysłowej.

Sądzę jednak że (blisko jednoprocentowy) ruch W20 w dół jest przesadzony....

ale zaznaczam, że to moja subiektywna ocena z perspektywy DT w szerszej perspektywie, może to wyglądać mniej optymistycznie, niż na razie nam się to wydaje...
moon_dial / 2012-10-12 13:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Potwierdzeniem tej diagnozy może być bardzo słaba reakcja rynków na wyniki JP Morgan wyniki nieco lepsze od oczekiwań, może po wynikach US Fargo reakcja indeksów będzie wyraźniejsza. Na razie europejskie indeksy sceptycznie się odnoszą do tych "rewelacji" z za oceanu.
moon_dial / 2012-10-12 14:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wells Fargo również powyżej oczekiwań. Wprawdzie EPS zaledwie 1 cent powyżej konsensusu, ale zawsze lepiej...
13hrabina / 2012-10-12 17:51 / Bywalec forum
Witam wszystkich

Wells Fargo traci ponad 3%
Na Apple przez kolejne 4 dni nie domknięta luka spadkowa. Jak dobrze rozumiem sugeruje to dalsze spadki.

S&p500 przebił w dół trend wzrostowy i pewnie teraz będzie decydujące czy wybronią 23,6% zniesienia fibo ok. 1426. Przebicie tego w dół oznaczałoby, że mamy koniec wzrostów i trzechfalowy impuls.

Prognoza Krzysztofa co do kghm sprawdziła się idealnie, pytanie co dalej?
Gratuluję zarobionym, miłego weekendu.
tworaz555 / 83.28.171.* / 2012-10-12 20:54


13hrabina / 2012-10-12 17:51
+ - 0 usuń
Witam wszystkich

Wells Fargo traci ponad 3%
Na Apple przez kolejne 4 dni nie domknięta luka spadkowa. Jak dobrze rozumiem sugeruje to dalsze spadki.

S&p500 przebił w dół trend wzrostowy i pewnie teraz będzie decydujące czy wybronią 23,6% zniesienia fibo ok. 1426. Przebicie tego w dół oznaczałoby, że mamy koniec wzrostów i trzechfalowy impuls.



Witam Cię Hrabinko!
Imponuje mi Twoja determinacja w dążeniu do celu i lekko martwi fakt, że nie chcesz widzieć całości...
Widać nie jesteś wzrokowcem jak my faceci...
, a może się mylę...? ;-))
Proponuję, abyś skorzystała z definicji formacji AB=CD i wyznaczyła poziom potencjalnego wsparcia dla indeksu S&P500.
Dla ułatwienia podam przedział, który powinnaś otrzymać czyli (1426,98 - 1425,27).
Dodam, że jego przebicie wcale nie musi oznaczać końca wzrostów.
Proponuję, abyś przypomniała sobie definicję formacji Bullish Bat...
Dziękuję za pochlebną ocenę mojej prognozy, ale tak naprawdę to sprawdziła się na razie tylko jej część...
Wiesz o tym doskonale bo z pewnością znasz ją...
Pozdrawiam!
13hrabina / 2012-10-12 22:02 / Bywalec forum
witam panów


@Tworaz555, Mobyone!

Zazdroszczę wam obu waszej jasnej diagnozy, zaróno Tobie Krzysztof, który wierzysz we wzrosty jak i Tobie Moby, który czekasz na spadki.

Dla mnie na giełdzie nie ma nic tak jasnego i prostego jak dla was. Wiem narazie jedno, że dane, wyniki, nie jest tak decydujące dla giełdy jak at.
Narazie przetestowano na s&p500 okolice 1426. (AB=CD pokrywa się ze zniesieniem fibo). Niżej nie spadło i co dalej?Tam mieli dojść? czy tam ważą się losy trendu wzrostowego?

A może ty Krzysztof odniesiesz się do wypowiedzi Mobiego, są na forum, dlaczego miałoby nie spadać??, bo nie wiem Moby czy ty masz wykresy Krzysztofa(wpisałeś się do klubu?, bo nie komentujesz jego prognoz.
tworaz555 / 83.28.47.* / 2012-10-13 06:34

Zazdroszczę wam obu waszej jasnej diagnozy, zaróno Tobie Krzysztof, który wierzysz we wzrosty jak i Tobie Moby, który czekasz na spadki.

Dla mnie na giełdzie nie ma nic tak jasnego i prostego jak dla was. Wiem narazie jedno, że dane, wyniki, nie jest tak decydujące dla giełdy jak at.
Narazie przetestowano na s&p500 okolice 1426. (AB=CD pokrywa się ze zniesieniem fibo). Niżej nie spadło i co dalej?Tam mieli dojść? czy tam ważą się losy trendu wzrostowego?



No, witam z rana...!
Po pierwsze to jednak widzę, że moja pisanina to walenie głową w mur.
Po drugie wiara nie ma tu nic do rzeczy.
AT służy do czytania sygnałów rynkowych, a giełda w żaden sposób nie jest od niej zależna!
Jak tu jednak dyskutować skoro dla Ciebie Hrabino, formacja AB=CD to tylko AB=CD !
Wspomniałem o definicji (otrzymałaś ją wieki temu...), która mówi o znaczeniu impulsu BC, a konkretnie na ile znosi impuls AB (w tym wypadku 0,886), co skutkuje targetem CD=1,13AB.
W połączeniu z AB=CD, daje to wspomniany przedział wsparcia.
To, że AB=CD pokrywa się z jakimś tam zniesieniem fibo ma swoja wymowę o tyle, że określa poziom popytu i ma w tym wypadku wymowę optymistyczną (zniesienia 0.236, 0.382 itp. świadczą o silnym popycie...).
Dopiero zniesienie 0,50 może oznaczać równowagę popytu i podaży.
Czy naprawdę trzeba przypominać takie trywialne podstawy?????

Definicji popytu i podaży nie podaję, mając nadzieję, że czytający je znają... :@))
Formacja AB=CD często jest składnikiem większej formacji harmonicznej (w tym wypadku Bullish Bat w wersji mniej doskonałej..).
Dlatego nawet złamanie wspomnianego przedziału wsparcia nie oznacza jeszcze Armageddonu.
Dodatkowo sytuacja na EDKU (prognoza H1 kilkakrotnie podawana...), gdzie formacja Bullish Bat jest skojarzona z Bearish Shark,
pozwala zakładać scenariusz wzrostowy.
Długoterminową prognozę dla S&P500 podałem wiele dni temu i nie chce mi się przesyłać jej kolejny raz...
Pozdrawiam!
13hrabina / 2012-10-13 08:53 / Bywalec forum
witaj Krzysztof

Wcale nie walenie głową w mur, tylko próbuję zrozumieć co jest ważne na giełdzie. Jest sporo różnych analiz i chciałabym wiedzieć, która jest najlepsza albo lepiej doszukać się ich spójności . A wcale mi to nie wychodzi, bo:

1. Na s&p500 widzę spadek poniżej kanał wzrostowy i zatrzymanie na pierwszym zniesieniu fibo i ten poziom pokrywa się z AB=CD. Przyjmując , że poziom 1426 to domniemamy punkt D bullish bat, z tego miejsca powinno być odbicie. I pewnie potem komentarze, że naruszono kanał ale rynek mocny i wrócił do wzrostów.
Tylko, że może się czepiam ale popatrzyłam na kurs Apple i tu pierwsze zniesienie fibo się nie wybroniło, a ponadto od 5 dni nie jest zamnięta luka spadkowa - to chyba dobrze nie wróży?, choć na plus działają tu jak i na całym s&p500 oscylatory.
(przy okazji czy na s&p są dwa bullish bat , jeden za drugim?, które łącznie tworzą jeden bullish bat?). Może doszukuję się abyt wielu sygnałów?

2.Wracając do rodzimego rynku
Na Wig20trzy dni temu notowania zeszły poniżej linii trendu wzrostowego i od dobrych kilku dni pojawiają się świece przenikania a kursy znajdują się w zniżkowym trójkącie (przedział 2347 - 2417 a może i 2424)
Z tego trójkąta wybił się kghm a oscylatory niewiele mi mówią. Najlepiej rysuje się PZU ale oscylatory są gorące, więc wiele już rosnąć nie będzie.
Na PKO BP jest korekta podobnie na PKOSA -ale te spółki zachowują się gorzej niż kghm.Zwłaszcza wczoraj wywalali te spólki.

Wiem, że są to inf. zebrane może chaotycznie ale jak dla mnie nieco sprzeczne.
Może prześlesz swoje uzasadnienie, zwłaszcza formacje harmoniczne. Bo na wig20 i kghm , nie widzę żadnej, i tu pewnie się mylę.Bo pewnie coś się rysuje, tylko co?

Pozdrawiam
mobyone / 2012-10-13 16:10 / Tysiącznik na forum
Cześć 13hrabina
Myślę, że gdyby wszystko było takie proste, jak przedstawia Krzysztof, nie byłoby tylu( jak podają statystyki ok. 95% ) przegranych na giełdzie. Twoje obawy są SŁUSZNE !!! Na S&P500 obecna fala wzrostowa trwa na tą chwilę 0,618 czasu fali z lat 2002-2007. Już sam ten fakt każe rozważyć co najmniej korektę, a figury harmoniczne mają to do siebie, że często znikają kilka dni po tym jak się pojawiły, tworząc jedynie pretekst do chwilowego wsparcia lub oporu . Pozdrawiam
paszpin / 78.8.127.* / 2012-10-13 19:16
jest tylu przegranych bo brak im konsekwencji, cierpliwości, i nie stawiają stop loss i to ty nie wprowadzaj w błąd
tworaz555 / 83.28.47.* / 2012-10-13 13:21
OK!
Widzę, że jednak kompletnie nie kumasz o co chodzi! ;-))
Wieczorem jak znajdę czas, prześlę Ci analizy.
Pozdrawiam!
mobyone / 2012-10-12 18:51 / Tysiącznik na forum
Cześć 13hrabina
Widzę, że opuszczasz obóz byków :))
A więc witaj w klubie.
Moim zdaniem czas na ruch poniżej 2000 pkt.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-12 10:45
Witam.
Również wyszedłem z ulubieńca (159.80). Kolejny dobry zakup (za co dziękuję Wszystkim wypowiadającym się). Teraz czekam i obserwuję Hawe (dalej czekam na spadki), ach i ten Polimexms.

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-10-12 10:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Na kontraktach na ulubieńca zrealizowałem zyski, nie mam obecnie pozycji na rynku terminowym.

Sądzę jednak, że nie koniec ciekawostek na ulubieńcu (zaczyna się gra pod wyniki).


Co do mniejszych faworytów klubowych to na polu walki pozostaje SYGNITY, które wyraźnie po korekcie szuka konsolidacji wokół 13,xx i wydaje się to być bardzo interesujący poziom... jest to z pewnością papier dla cierpliwych, myślę jednak że z dużym potencjałem wzrostowym. Jak rynek się zapatruje na kolejne poziomy, będziemy starali się (tak jak ostatnio) obserwować i informować o newsach na bieżąco na wątku klubowym.
moon_dial / 2012-10-11 09:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
WES ( + 7 % )

SYG ( + 1 ,49 % )

Kontrakty "L" od wczoraj

Kto zaryzykował zagrać na moją prognozę dziś ma sporo grubszy portfel.....
moon_dial / 2012-10-11 10:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
WES - zrealizowane zyski (k 0,95 s 1,05-1,07)

SYG - doważam

Kontrakty terminowe bez zmian "L"
ha ,aha / 83.30.253.* / 2012-10-11 10:29
Sprawy w kraju idą baaardzo źle. Tusk dzwoni do Nowaka i mówi: Sławuś, kochany, weź mi coś doradź, bo chcę sobie kupić bilet na emigrację, ale boję się wyjść z domu. Co robić? Hmm, no wiesz, trzeba by coś tak żeby się z Tobą jakoś zgrywało, może .. hmm.. co by tu? Może jak Piesiewicz przebierz się za babę? Albo nie! Stój! Wiem! Mam lepsze! Przebierz się za zakonnicę - radzi mu Nowak. Tusk przebrał się i idzie na lotnisko. Całą drogę przeszedł spokojnie i nikt go nie rozpoznał ale, jak na złość, tuż koło dworca przechodziła zakonnica. Zatrzymała się, popatrzyła na niego badawczo a po chwili ruszyła w jego kierunku i zawołała: Siostro!? Siostro!?. Donek skulił się w sobie, zbladł i szybko wszedł do hali. Zakonnica za nim i głośniej woła do niego: Siostro!?, Siostro!?. Przestraszony Donek zaczął uciekać. Biegnie, lawiruje w korytarzach raz w jedną, raz w drugą stronę, przeskoczył przez barierkę, przewrócił śmietnik i pędzi co sił w nogach, ale zakonnica nie daje się zgubić, goni go i krzyczy: Tusk! Tusk! Przerażony Donald wpadł do jakiegoś magazynu. Rozgląda się i widzi że nie ma wyjścia. Zdesperowany, chaotycznie wspina się po bagażach do okna i już ma się chwycić za parapet gdy zasapana zakonnica wlatuje do magazynu, dopada go, łapie za nogawkę i woła: Siostro Tusk! Siostro Tusk! To ja, Siostra Rostowski!
bwolf / 88.156.42.* / 2012-10-10 22:15
Hm. Ktoś miał, ale się go pozbył z małą stratą. Zdecydowanie wolę spółki z W20.

Pozdrawiam
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-09 14:43
Witam.
Postanowiłem wskoczyć na polimexms (mały pakiecik). Wydaje mi się, że powinno być gdzieś w tych okolicach dno i fala 5 do góry (cel trochę powyżej 1 PLN). Co sądzicie?

Moon, w piątek pozbyłem się WES (tak miałem zrobić), tylko cenę musiałem zweryfikować.

Pozdrawiam
hoki1 / 83.31.92.* / 2012-10-09 15:17
Na PXM jest co najmniej ciekawie! Od 4 dni jest info na ich stronie o wyprzedaży akcji własnych.
Jest niby pierwszy wniosek o upadłość likwidacyjną zgłoszony przez Eurometal S.A.
Dziwne to wszystko wygląda przed poniedziałkowym walnym.
Co do AT Krzysztofa to pierwszy target jest w ok 1.xx
Myślę że warto, w poniedziałek wybieram się na walne....zobaczymy jak to dalej będzie.
jarek k / 2012-10-09 10:29 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
Polecam z NC

VOXEL argumenty za inwestycją :
1. Przy cenie ok. 13 zainwestował w to najlepszy fundusz TOTAL FIZ .
Przypomnę tylko inwestycje w CRM tego funduszu przy cenie ok. 3 PLN. dziś ponad 11 PLN.
2. Mały Free Float i stabilny akcjonariat.
3. Akceptacja przez KNF prospektu emisyjnego i perspektywa szybkich przenosin na rynek główny GPW.
4. Szybki organiczny wzrost wartości spółki, przychody na akcje to ok. 10 PLN , zysk ok. 0,5 PLN , małe zadłużenie mimo wczesnego etapu rozwoju i dużego wzrostu organicznego skali działalności. Wzrost skali działalności o ok. 20 do 30% rocznie: www.voxal.pl
5. Kompetencje pracowników, budowa cyklotronu w Krakowie, jego uruchomienie spowoduje może spowodować skokowy wzrost przychodów, uruchomienie planowane na IV kw.2012 / I kw 2013 .
6. Umiejętność pozyskiwania środków z UE , ostatnio pozyskane ponad 30 mln na budowę cyklotronu w ramach innowacyjnej gospodarki.
7. Ostatnie nabycia akcji przez osoby związane z władzami spółki , raporty :
http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/emitents/news/VOXEL,PLVOXEL00014,1,current,1,1;jsessionid=e-0RYX1enHb3Wd31cz2simV8.jb-web-05-node1 lub
8. Na koniec AT , podwójne dno , wyjście z rocznej korekty na zwiększonych wolumenach , opuszczenie 2/3 miesięcznej konsolidacji górą , obecne wzrosty nie powodują nawet korekcyjnego zejścia kursu na Pd., nie ma więc dystrybucji.
Nie ma fajniejszego miejsca na spekulacyjne zajęcie pozycji, bliski stop
moon_dial / 2012-10-09 11:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Krzysztofa

Krzysiek, czemu przestałeś pisać, a jedynie mailujesz do nas?

Co do Twojej sugestii odnośnie alertu forexowego, najbliższy poziom który byłby niepokojący to taki, który byłby WYRAŹNIE niższy od 1.29 tym czasem... mamy (póki co) na eurodolarze spory "zapas"

(!) EUR/USD 1.29300 -0.27% 11:19

Tym nie mniej (niestety) trudno uznać bieżącą sytuację na forexie (nie piszę tylko o głównej parze) na nadmiernie sprzyjającą bykom...
tworaz555 / 83.28.155.* / 2012-10-09 13:27

moon_dial / 2012-10-09 11:24
+ - 0 usuń
Do Krzysztofa

Krzysiek, czemu przestałeś pisać, a jedynie mailujesz do nas?


Witam!
Chcę innym dać możliwość wypowiedzi...
Co do Edka, to sytuacja się skomplikowała (jeszcze gorące analizy na skrzynkach), ale formacja Shark nie została złamana.
Co do poziomu alarmowego to myślę, że załączona analiza falowa powinna dać wskazówki.
Pozdrawiam Wszystkich!
moon_dial / 2012-10-09 14:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Informuję o domknięciu pozycji na rynku terminowym.

Rozważam możliwość otwarcia "L". Na razie z gotówką stoję z boku.
moon_dial / 2012-10-09 15:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mam na widoku kilka strategii. DAX już jest na plusie kontrakty terminowe na ulubieńca również. Co do boków portfela nie wykluczam ostrożnego (w małych ilościach) odbierania WES.

S&P500 Fut 1451.45 +0.12% 15:09
moon_dial / 2012-10-09 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Otwarcie na NYSE w rytm eurodolara, a tam przyjemna dla byków niespodzianka... odejście zatrzymane i wyraźna chęć popytu do odpracowania tego co się należy...
moon_dial / 2012-10-09 16:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Giełda w Paryżu na delikatnym plusie podobnie jak DJ.F Eurodolar jeszcze ma dużo czasu na nadrobienie. Przypuszczam, że pomoże indeksom kasowym na NYSE po zakończeniu części europejskiej kwotowań. Jeśli ten wariant zda egzamin jutro będziemy mogli liczyć na popytową lukę otwarcia.
moon_dial / 2012-10-09 16:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no niestety eurodolar na razie nie odrabia... więc szanse naszego wariantu są mniejsze...

a Nasdaq pogłębia przecenę...
moon_dial / 2012-10-09 17:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgodnie z naszymi zastrzeżeniami Alert forexowy, Eurodolar poniżej 1,29xx wracamy na "S" - !!!!!
13hrabina / 2012-10-09 22:21 / Bywalec forum
witam wszystkich

Wig 20 oraz kghm ciągle na linii trendu wzrostowego ale na kghm 1h - widoczne wyłamanie szybkiego trendu liczonego od 26.09. Gdyby kurs spadł poniżej 152,60 oznaczałoby, że ostatnie wzrosty to jedynie korekta spadków?.

Niepokojąco wygląda fut.wig2o, oraz euro/$ -tutaj wyłamanie poniżej trendu .S&P500 testuje ok 1444-1442 a kontrakty na Dax znów w okolicach 7220.
Czy na Apple uformowała się formacja RGR?

A w nawiązaniu do różnicy zdań Mobiego i Janosika - złośliwości nie mają sensu. Ja jestem zbyt cienka aby merytorycznie oceniać waszą dyskusje, myślę że rynek oceni, który ma rację? Na to potrzeba czasu i mam nadzieję, że nie przestaniecie wymieniać poglądów. Choć dla mnie trudno coś wnieść do waszej dyskusji to chętnie ją czytam - to zawsze mobilizuje do zastanowienia i dokształcenia.
moon_dial / 2012-10-10 10:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Hrabiny

Oczywiście zgoda w kwestii potrzeby dyskusji, nikt nie ma monopolu na rację.

do Krzysztofa
Dobre AT do eurodolara (to po ostatniej aktualizacji), myślę że ta czarna świeca była dostatecznie czytelna, choć jeszcze w środku sesji była widoczna próba obrony, która zakończyła się pogłębieniem spadku.

do Wszystkich

Spadek na eurodolarze i wczorajszej sesji kasowej NYSE wiązał się (oprócz negatywnych sentymentów makro z części europejskiej kwotowań) również z kłopotami Wells Fargo:

"[...] Amerykański bank Wells Fargo zapłaci co najmniej 175 mln dol. w ramach ugody w sprawie dyskryminacji rasowej swoich klientów

Sprawa dotyczy oskarżeń wobec banku Wells Fargo, który w latach 2004-2009 miał żądać od swoich czarnoskórych i latynoskich klientów wyższych opłat oraz odsetek od kredytów hipotecznych, niż w przypadku białych kontrahentów. Bank zaprzeczył tym twierdzeniom.

Wczoraj Ministerstwo Sprawiedliwości USA ogłosiło, że Wells Fargo poszło na ugodę, w ramach której zapłaci 175 mln dol. kary, z czego 125 mln przeznaczone zostanie na odszkodowania dla około 4 tys. klientów, a pozostałe 50 mln wspomoże społeczności dotkniętych kryzysem rynku nieruchomości. Wells Fargo stwierdził, że zawarł ugodę „wyłącznie w celu uniknięcia procesów sądowych z Ministerstwem Sprawiedliwości USA".

Wells Fargo kontroluje niemal jedną trzecią amerykańskiego rynku kredytów hipotecznych i w zeszłym roku zanotował 15,9 mld dol. zysku, a jego łączne aktywa wynosiły 1,31 bln dol.

Jak poinformował James Cole, zastępca prokuratora generalnego USA, dochodzenie wykazało, że Wells Fargo prowadziło „systematyczną dyskryminację" wobec swoich czarnoskórych i latynoskich klientów. Naruszało to ustawy o równych możliwościach uzyskania kredytu (Equal Credit Opportunity Act) i równego dostępu do mieszkań (Fair Housing Act).

Ponadto pożyczkobiorcy skłaniani byli przez pracowników banku do zaangażowania w bardziej ryzykowne kredyty hipoteczne typu subprime, cechujące się wyższym oprocentowaniem. – Wiarygodność kredytowa klienta, a nie kolor jego skóry, powinna mieć wpływ na to, jaka pożyczka powinna mu zostać udzielona – stwierdził James Cole.

Ugoda z Wells Fargo jest drugą najwyższą, jaką udało się osiągnąć amerykańskiemu ministerstwu sprawiedliwości w sprawie pożyczek. W grudniu ubiegłego roku Countrywide Financial, należący do Bank of America, zawarł ugodę z władzami USA wartą 335 mln dol. Podobnie jak Wells Fargo, Countrywide zażądał od ponad 200 tys. czarnoskórych i latynoskich klientów wyższego oprocentowania ich kredytów.
Przeczytaj więcej o: Wells Fargo, proces, ugoda, usa
ekonomia24[...]"
moon_dial / 2012-10-10 13:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś wyraźnie słabsze dane z rynku nieruchomości...

USA: Wnioski o kredyt hipoteczny (tydzień) -1,2% (poprzedno 16,6%)

... nie pomagają bykom. Na razie...

Można jednak liczyć na poprawę nastojów na Edwardzie i ewentualny wariant odreagowania za oceanem...
moon_dial / 2012-10-10 16:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
WES górne widły po raz drugi ( + 6 % )

Eurodolar wziął się do roboty... trzymamy kciuki..
moon_dial / 2012-10-10 16:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zaryzykuję "L"
moon_dial / 2012-10-10 16:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

moon_dial / 2012-10-10 16:15
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
zaryzykuję "L"


EUR/USD 1.29081 +0.20% 16:30

Edek się ładnie wybronił przebił opór od dołu teraz "L" piszę tylko tak dla formalności bo już wszystko Wiecie... od wczoraj....
franco7 / 193.108.194.* / 2012-10-08 15:51
2500pkt.wig20 szczyt 16.10.2012...moze byc?
moon_dial / 2012-10-08 16:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wizyta Kanclerz Niemiec w Grecji nie pomaga dziś DAX-owi....
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-08 16:50
Wizyta Kanclerz Niemiec w Grecji nie pomaga dziś DAX-owi....
Boją się może że Kanclerz da się skorumpować
nowym fioletowym kostiumem zapakowanym w zieloną wyspę.ADX na dziennym u nas ma bardzo ,,głęboko'' ruchy i w górę i w dół.
Pozdrawiam MOON
mobyone / 2012-10-08 20:42 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Prościej rzeczywiście nie można było ???
A wystarczyło trochę życzliwości .....
Poproszę rodziców o pomoc . HA HA HA
P.S. To Ty jesteś w błędzie i niebawem się o tym przekonasz .
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-08 22:06
Mobyone,drażniłem się tylko.Sądziłem że się zgrywasz.Życzliwości masz u mnie ogrom.Błąd przyjmę z pokorą ,,na klatę''To nie koniecznie będzie Twoja prognoza moim błędem.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy