Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
hoki1 / 83.6.151.* / 2012-10-08 10:37
Witam

Przypominam 12 Pazdziernika expose naszego Premiera, 15 Pazdziernika NWZ PXM.

Odnośnie PXM to czy nie mamy tam chorągiewki??
może ktoś opisze po swojemu...

pozdrawiam
Redakcja forum / 2012-10-08 08:15 / Administracja forum
Zapraszamy. Dzisiaj ostatni dzień głosowania na najlepszą spółkę tygodnia - która najwięcej zarobi w tym tygodniu? Odpowiedz i wygraj koszulkę albo kubek Money.pl

http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314s4.html
moon_dial / 2012-10-08 09:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Piątek był bardzo ciekawy, obfitował w wiele dobrych okazji do sprzedaży i zakupów (nieraz wielokrotnie na jednej sesji) niektórych walorów "klubowych" cieszę się, że wachlarz Waszych faworytów jest co raz ciekawszy.

Oczywiście na niektórych spółkach klubowych mieliśmy realizację, dziś one znowu wracają do łask inwestorów. W20 jakoś (na razie) ma małe obroty i na ten początek sesji trzeba chyba patrzeć ostrożnie i z dystansem.

Jeśli chodzi o Wieśkę podjąłem decyzję iż zatrzymam ten walor w puli ST (dobry trener nie zmienia nadmiernie składu dobrej drużyny)

Tyle ile ten walor dał mi zarobić we wrześniu, tyle nie zarobiłem na pozostałych spółkach przez pół roku.

Choć powodu do euforii z tych zysków nie mam, bo moje aktywa giełdowe to zaledwie ułamek tego co inwestuję (u mnie ponad 90% inwestycji to nieruchomości)to frajda, adrenalina i satysfakcja jest...
moon_dial / 2012-10-08 10:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na W20 przeważa "S" głównie z powodu słabszych perspektyw chińskiej gospodarki i średnio entuzjastycznej końcówki w piątek na NYSE.

Jedynie średnie spółki trzymają fason...

sWIG80 10101.30 +0.07% 10:30
Hoki1 / 83.9.143.* / 2012-10-01 14:10
tz. już ją mamy teraz w lewo albo w prawo.
moon_dial / 2012-10-01 16:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
16:00 USA: Indeks ISM dla przemysłu (wrzesień) 51,5 (prog. 49,7)
16:00 USA. Wydatki na inwestycje budowlane (sierpień): -0,6% m/m (prognoza +0,4% m/m)

Bardzo dobre dane makro, nie powinno więc być przeszkód dla "L"
Hoki1 / 83.9.143.* / 2012-10-01 14:03
Na Bogdance chyba robi się formacja diamentu ładnie to widać na miesięcznym.

http://gielda.onet.pl/eat-online/index.html
ziemek19 / 46.134.198.* / 2012-10-01 12:05
Jaka to formacja White Stork ?
Hoki1 / 83.9.143.* / 2012-10-01 11:19
Witam

Zerknijcie proszę, zwiększone obroty na spółkach budowlanych/developerskich.
Lekkie wzrosty od pierwszych dni mc. Od dołków naprawdę solidne.

12.10 Mamy expose naszego Premiera przypominam że kończymy ostatni kwartał programu "Rodzina na swoim" który prawdopodobnie będzie zastąpiony kolejnym programem.

Co do budowlanki ciężkiej (energetyka,kolejnictwo,drogi) też będzie się musiał wypowiedzieć jaką role spełni państwo celem ratowania branży.

Obserwując ostatnie notowania całego sektora można zauważyć grę pod te wydarzenia.

pozdrawiam
Redakcja forum / 2012-10-01 09:14 / Administracja forum
Jaka spółka będzie najlepsza w tym tygodniu? Zapraszamy do głosowania:
http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html

Tylko dzisiaj, w poniedziałek, 1 października. do wygrania koszulki i kubki Money.pl
Redakcja forum / 2012-09-30 08:57 / Administracja forum
Wyniki konkursu o najlepszą spółkę tygodnia: 24 – 28 września 2012

Z przyjemnością ogłaszamy, że trzecią edycję naszego cotygodniowego konkursu wygrał:

Ciułacz (spółka WES - WESTAISIC)
Otrzymuję koszulkę Money.pl

Drugie miejsce zajął i kubek Money.pl otrzymuje:
rwcr (spółka JHM - JHM DEVELOPMENT SA)

Trzecie miejsce zajął i kubek Money.pl otrzymuje:
kazumi (spółka IQP - IQ Partners SA). To już drugi finał kazumiego – gratulujemy!

Serdecznie gratulujemy i prosimy o podanie adresu w e-mailu do forum@money.pl (adres Ciułacza i Kazumiego już mamy)

Gra toczy się dalej. Przypominamy, że:
Każdy forumowicz może tylko raz wygrać koszulkę i raz kubek.
- Kolejna wygrana w typowaniu tygodnia jest nagradzana kubkiem i
specjalną rangą przy nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki
tygodnia” , trzecia wygrana – specjalną rangą przy nicku o treści: Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia”.
- Trzykrotne zajęcie drugiego lub trzeciego miejsca jest nagradzane
specjalną rangą przy nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki
tygodnia.

Która spółka będzie najlepsza w tygodniu 1 – 5 października 2012 roku?

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA DO PONIEDZIAŁKU 1 października 2012 włącznie.
moon_dial / 2012-10-01 09:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Redakcja forum / 2012-09-30 08:57
Wyniki konkursu o najlepszą spółkę tygodnia: 24 – 28 września 2012

Z przyjemnością ogłaszamy, że trzecią edycję naszego cotygodniowego konkursu wygrał:

Ciułacz (spółka WES - WESTAISIC)
Otrzymuję koszulkę Money.pl


Widzę że nie tylko u nas w klubie wzrosty na tej spółce są pod obserwacją....

Pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów...
moon_dial / 2012-10-01 09:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś mamy nieco słabsze wieści z Hiszpanii.

Mimo iż o większości tych spraw wiedzieliśmy od b. dawna i są one już zdyskontowane w obecnych cenach akcji, to mogą one spowodować lekkie chwilowe wahania nastrojów.

W perspektywie ST za to oczekiwałbym jednak stabilizacji i spokojniejszego handlu.

Handlu raczej prowadzonego w kierunku powolnej odbudowy lub konsolidacji indeksów.
moon_dial / 2012-10-01 10:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wlochy. Indeks PMI dla przemysłu (wrzesień): 45,7 pkt. (prognoza 44,1 pkt.)

Wariant odbudowy szybciej spełnił się niż zakładaliśmy

Dokupiłem Wieśki po 1,08 - 1,1x za część nadwyżki gotówkowej z realizacji zysku z rynku terminowego.

To może być nawet poprawna sesja dla byków... zobaczymy, jak z tym "zadaniem" uporają się inwestorzy...
w50 / 2012-09-29 20:54
DO JANOSIK 1000: Dlaczego gleen neely w swoim neowave w prognozach s&p500 używa od 2009 r tylko literki?
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-01 09:54
Witam
W50,wnioskuję po Twoim pytaniu że nie powinieneś zaprzątać sobie głowy jakimś Glennem czy Neelem.
W kwestii formalnej;odwracając głowę lekko w lewo,pewnie byś zauważył że literki pojawiły się od 2000r.a nie od 2009r.
Mobyone,wg.mnie jesteś w błędzie.
Najlepszym wykresem do budowania ruchów falowych jest u nas;
Wig
fw20
W20-zupełnie nie przydatny.
Uzasadniam;
W okresie bańki internetowej były szef FED,
starszy pan,schował do sejfu fundamenty rynków USA[ nadmiernie niskie stopy]i zapomniał szyfru.Fundamentaliści-inwestorzy,pozbawieni,,mapy drogowej''mieli do wyboru;przyłączyć się do spekulantów lub nie istnieć na rynku.Ten stan trwa,ogon kreci psem.U nas jest to bardzo widoczne.
Duży gracz,zajmuje dużą pozycję na fw20 i manipulując W20,osiąga cel.To jest moja prywatna opinia.Ocenę Twoich rozpisów w20 i sp500proponuję zostawić rynkowi.
PS.zmiany kierunku indeksów[coś więcej niż domniemana fala 4]Ja nie umiem jeszcze dostrzec.
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-01 19:17
Witam
Po dzisiejszej sesji wg.mnie obroni się scenariusz z czwórką.Ruch z punktu e może być piątką w C.Podfala 3 wg.mnie uległa wydłużeniu.
Zakres ruchu można spróbować określić falami
Wolfa[fw20 15min.]. Pierwsza fala Wolfa to 2398
Wg.mnie fsp500 kończy podfalę e w trójkącie.
Burzy ten scenariusz kontakt falki e z 1424.
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-01 19:40
Zapomniałem napisać że górny target najlepiej wyznaczy [jak się wypełni],formacja harmoniczna o której pisał Krzysztof.
Wykres dzienny fw20
Pozdrawiam.
mobyone / 2012-10-01 21:25 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Spójrz na to:
http://www.bankfotek.pl/view/1335744
Moim zdaniem, kto się nie przekręcił na S, może mieć bardzo mało czasu, żeby to zrobić .
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-01 23:21
Witam Mobyone
Co widzę na wykresach już pisałem i tego się trzymam.
Doskonale wiesz że rynek może zanegować najlepszy scenariusz ale dopóki nie,po co mnożyć problemy .
Pozdrawiam
mobyone / 2012-10-02 08:56 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Cześć .
A co powiesz na to ?
http://www.bankfotek.pl/view/1335850
13hrabina / 2012-10-02 09:17 / Bywalec forum
witaj Moby

a widziałeś wykres CAC z piątku.- w piątek -2,5, w poniedziałek prawie tyle samo w drugą stronę.

Dzisiejsze giełdy w plecy a u nas blisko 0.

Pozdrawiam
mobyone / 2012-10-02 10:00 / Tysiącznik na forum
Do 13hrabina
Wiem, wiem, wszystko tak pięknie wygląda, że aż rączki świerzbią ......Zmienię zdanie jak przebije 2450, nie wcześniej .Pozdrawiam
moon_dial / 2012-10-02 09:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Dziś mamy szansę na kolejną sesję wzrostową w Europie, a więc również u nas.

Generalnie dziś nie będzie zbyt wielu znaczących odczytów makro, więc raczej wczorajsze dobre nastroje teoretycznie powinny pomagać - szczególnie ważny był wczoraj indeks ISM w USA który jest takim "testem" przemysłowej części gospodarki.

Pierwszy nierecesyjny, dobry poziom tego indeksu wywołał nadzieję na dalsze wczorajszy entuzjazm.

Czy byki również dziś pójdą za ciosem? Będziemy obserwować...
moon_dial / 2012-10-02 09:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wczorajsze zakupy na Wieśce w okolicach 1,08 - 1,1x okazały się trafione.

Przedwczoraj papier spokojnie się konsolidował.
Wczoraj zaliczył ponad ( + 3 % )

Dziś również zapowiada się kontynuacja tych wzrostów, co uzasadnia przypuszczenie, iż jest to trwalsza tendencja, a nie jednorazowy wyskok.

Postanowiłem więc WES przetrzymać dłużej i przenieść ją do puli ST i w dalszym ciągu delikatnie dobierając.
moon_dial / 2012-10-02 10:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ach jednak nie oparłem się pokusie realizacji tłustych zysków na WES i wystawiłem po 1,2x poszło wszystko jak w masło prawie za jednym zamachem... ( + 10 % )a ktoś tu pisał, że to niepłynny walor...
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-02 10:19
Witam.
Moon, ostatnio pięknie typujesz. Ja niestety z boku (z Wieśką). Tym razem dużo pracy w pracy. Pisałem jakiś czas temu o Hawe, ale nikt nie podjął tematu (ja wszedłem po 4.25, wczoraj wyszedłem na szczycie). Kol. obiektywny1 przedstawił ciekawe wykresy (czyżbym za szybko wyszedł). Jadę w pociągu o nazwie KGHM (i dobrze mi tu).

Pozdrawiam ekipę.
moon_dial / 2012-10-02 10:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do BWolf

Witaj, specjalistą od Hawe w naszym Klubie był Bidi (pisywał bardzo często w poprzednich edycjach klubowego wątku).

Co do Hawe to należy pamiętać o lekkim niepowodzeniu z przejęciem prywatyzowanego TK Telekom.

Jednakże z drugiej strony patrząc po wycenach rynkowych, może mieć to wydarzenie pozytywny aspekt.

Gratuluję zarobionym, pozdrawiam Moon.
moon_dial / 2012-10-02 12:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Euroland. Inflacja PPI (sierpień): +0,9% m/m i +2,7% r/r (prognoza +0,5% m/m i +2,5% r/r)

Dane o inflacji m/m niby odrobinę lepsze, ale te ważniejsze r/r już niekoniecznie - eurodolar dalej "na krawędzi".

Wczoraj podobne do dzisiejszych wzrosty w USA zakończyły się realizacją i małymi minusami, więc dzisiaj (analogicznie) również zalecam ostrożność i baczne monitorowanie sytuacji.
moon_dial / 2012-10-02 14:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Udało mi się odebrać częściowo Wiśkę po 1,2 z tej części co dziś sprzedałem po 1,25

Na kontraktach oczywiście (awizowana przeze mnie na wątku klubowym od wczoraj) "L"
mobyone / 2012-10-02 20:56 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Cześć. Co Ty na to ?
http://www.bankfotek.pl/view/1336335
Odwracamy trend ? Bo moim zdaniem tak.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-02 23:08
Witaj Mobyone
Dla tej formacji na fw20 Krzysztof podawał na poczcie przypuszczalny zasięg.Widocznie przeoczyłeś.Te targety które masz na wykresie
fw20 wg.mnie są w zasięgu ruchu przypuszczalnej
piątej [wydłużona podfala trzecia]. Przy tym
założeniu oznaczeń fal, powinna być korekta w trendzie a nie jego zmiana.Scenariusz falowy przewraca kontakt z pierwszą .Ale nie
koniecznie neguje scenariusz harmoniczny.
Pozdrawiam
mobyone / 2012-10-03 00:23 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Jeśli założymy,że trwa piątka, kłaniają się proporcje korekt, o których sam pisałeś w ślad za swoim guru ( 4 jako 380% 2 ) .Ponadto w hipotetycznej fali ii mamy zachodzenie podfal( stosując twoją metodę,w mojej zachodzenia nie ma ) więc to nie jest impuls .Trzeba na coś się zdecydować . Gdyby nawet to była piąta, to jej zasięg max liczony z jedynki 2440 .Chyba jednak bezpieczniej zaczekać z boku .
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-03 09:25
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8463ea345dc1d7f2.html
Witam Mobyone
Nie rozumiem troszkę Twojego wpisu z godz.00
Wrzuciłem Ci wykres z oznaczeniami pod który grałem.Naniosłem kilka wskazówek które pomagały mi uczestniczyć w ruchu aż do zamknięcia.Do góry na l w dół na s.
Nie ma na tym wykresie wg.mnie złamania reguły do zamknięcia sesji.Złamana jest wskazówka ,,mojego guru''głębokość korekty tego samego stopnia,wskazówka czasu jeszcze się broni.Nie wiem na jakich instrumentach grasz i czy z sukcesem stosujesz w20 bez świeczek ,praktycznie w czasie ruchu a nie bawiąc się oznaczeniami po jego zakończeniu.
Ja gram na kontraktach.Zupełnie nie istotne dla mnie jaki kierunek.Istotne żeby był czytelny i jak najdłuższy.
W kwestii formalnej od 2007 nie widziałem na wykresach piątki impulsu w żadną stronę.Widziałem natomiast wiele piątek w zgz,duble zgz,c nieregularnej i to staram się grać stosując teorię fal.Każdą figurę można złamać,gra się pod zachowania statystyczne.Przy takiej koncentracji jak u nas im ładniej budują falę tym prawdopodobieństwo złamania większe.Podobnie jak TY bardzo lubię scenariusze dłuższe ale gram metodą ,,krok po kroku''
Pozdrawiam
mobyone / 2012-10-03 21:20 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Twoje oznaczenia chyba nieaktualne, 4 zaszło na 1. Zwróć uwagę na dzisiejsze świece na Lotosie i PKN w kontekście tego co dzieje się z ropą .
Co do piątki, to rzeczywiście użyłem złego określenia(impuls).Powinno być piątki w zgz oczywiście.
Jeśli chodzi o taktykę, to czekam na......wyjaśnienie sytuacji. Czy to co jest w tej chwili to spadkowe abc czy rozwinie się to w piątkę .Moja gra teraz, to wykorzystywanie ruchów, ale tylko na południe.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-03 21:59
Witam,Mobyone
Pełna negacja .Piątą falą może być trójkąt[stopy,wysyp złych danych,historycznych]
Rynek gra pod przyszłe dane.U mnie kierunek północny.Zauważyłem że jak wig pierwszy potwierdzi istotny szczyt to kierunek zatwierdzony.Zauważyłem również że jak wig pierwszy nie potwierdzi dołka to kierunek też zatwierdzony .Dj i sp500 nie inaczej.
Pozdrawiam
moon_dial / 2012-10-04 08:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Ekipę,

Dziś daje się zauważyć wyraźny optymizm, zarówno za oceanem, jak i w Tokio.

Uwaga tyczy się nie tylko wczorajszego wyraźnie zielonego zamknięcia NYSE, ale również obecnych kwotowań kontraktów na indeksy kasowe tamtejszego rynku.

Czy Europa wyrówna do szeregu i również dziś przyłączy się do tego klubu? Myślę, że jest na to bardzo duża szansa....
moon_dial / 2012-10-04 10:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś na Westa Isic na wykresie 1D oscylator MACD wygenerował sygnał kupna, więc dobrałem po 1,1x
moon_dial / 2012-10-04 10:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W wyniku, w mojej ocenie przesadnej, reakcji na lekkie przysłonięcie popytowej luki otwarcia na DAXie u nas na GPW skopiowano ten ruch. Dalej nasze indeksy w rejonie neutralnym czekają na kolejne dane makro....
moon_dial / 2012-10-04 11:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niesprawdzone plotki odnośnie IMF, kompletnie absurdalne i wzięte z sufitu, w dodatku rażąco sprzeczne z oficjalnymi komunikatami wprowadziły trochę zamieszania.

Niektórzy zamiast KUPOWAĆ plotki i sprzedawać INFORMACJE robią dokładnie odwrotnie, również ci za Odrą na szczęście bez większego znaczenia dla ogólnego obrazu rynków globalnych.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-04 11:34
Witam Mon
Wywnioskowałem,że lubisz szybką grę ja też,aż z przesadą.Od wczoraj [zamknięcie]grają dla nas.
Linia trendu krótkoterminowego [intra 5]
dzisiaj podejście z naruszeniem[precyzja linii obowiązkowa]lekki wzrost wolumenu,cofka trójką
drugie podejście bez wolumenu -pozycja S.
Rozwój ruchu w dół domniemywam że piątka.
Całość zgz [fw20]
Na szybko wg.mnie 4 w tym zgz.L na horyzoncie
Serdecznie pozdrawiam
P/s pomyłki są częścią gry
moon_dial / 2012-10-04 11:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Janosik,

Witaj, oczywiście bardzo lubię, ale na razie (m.in. z powodów o których pisałeś)muszę uzbroić się w cierpliwość.

Dzisiejsza sesja będzie obfitować w wiele informacji makro, więc ci co ustawili "S" pod plotki, mogą poślizgnąć się na własnych S/L i to szybciej niż o nich zdążą pomyśleć...

Ja cierpliwie akumuluję to co sprzedawałem niedawno (jak Wiesz) znacznie, ale to znacznie drożej, więc tak czy siak mam większa ilość za tę samą gotówkę i ... dużo czasu na realizację swojego wariantu.

Czy się sprawdzi zobaczymy, na razie popyt na eurodolarze wyraźnie obronił kluczowe poziomy i spokojnie rośnie, również kontrakty za oceanem zachęcają do szukania wariantów zbieżnych z nastrojami na dzisiejszym otwarciu....
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-04 12:54
Moon,lekki alert,
Ruch rozwinie się wg .mnie jeśli uszanują 2406,
Jeśli nie wg.mnie 2 w zgz. i linia trendu wolniejszego [rosnącego] i calkiem inna budowa ruchu krótkiego.Niestety tego nie wiem jeszcze.
Pozdrawiam
moon_dial / 2012-10-04 13:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Janosik,

Oczywiście powodzenie naszego wariantu zależy ściśle od danych makro, już wiemy, że ze strony GB nie ma i nie będzie niespodzianek (stopy pozostawiono bez zmian).

Czekamy jeszcze na decyzję o stopach unijnych za 45 min. No i po lunchu dane z amerykańskiego rynku pracy.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-04 13:40
Moon,chłopcy czekają ja też
moon_dial / 2012-10-04 14:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Janosik,

Wszystko zgodnie z planem, EBC również pozostawił stopy procentowe bez zmian.

Swoją drogą to ciekawi mnie co powie Sz. P. Mario na dzisiejszej konferencji prasowej o 14:30

Dziś dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się delikatnie słabsze, to zwiększa prawdopodobieństwo kolejnej rundy QE3 i to nawet jeszcze dzisiaj (wprawdzie po europejskiej sesji ale....) będziemy mieli relację z ustaleń FED, przypuszczalnie w tym duchu należy oczekiwać jakiejś reakcji FED na te dane.
moon_dial / 2012-10-04 14:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
FOREX: USA: Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (tydzień) 367 tys. (prog. 370 tys.)

To pierwsze, znacznie lepsze dane z rynku pracy w USA od wielu miesięcy.

To powinno ustawić nastroje na NYSE... Rzecz jasna za wcześnie na szampana, ale wszystko (jak dotąd) idzie zgodnie z naszym planem, i to z precyzją szwajcarskiego zegarka.

S&P 500 Future (ES.F) 4 Paź, 14:41 1451.950 +5.300 (+0.37%)
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-04 13:55
dwie harmoniczne na 5 intra odwrotne.COŚ TRZEBA OBSTAWIĆ.obstawiam pro wzrostową[d niżej 24o6]
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-04 14:42
MOON moje stopy odpaliły .Na dziś pas
Pozdrawiam
moon_dial / 2012-10-04 15:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja jestem dalej w grze, choć bardziej myślę o ST niż o realizacji na siłę.

Na plus dla byków jest fakt, iż eurodolar bardzo dobrze zareagował na konferencję ....

EUR/USD 1.29758 +0.53% 14:56
moon_dial / 2012-10-04 15:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Otwarcie rynku kasowego na NYSE również na plus dla obozu byków.
moon_dial / 2012-10-04 15:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie zdziwię się jeśli po zakończeniu wątpliwej jakości "popisów" trzęsidupków z za Odry, Stany dorzucą do pieca i na eurodolarze znowu zagoszczą maxima np. 1,3xxx który dziś nawet był parokrotnie w zasięgu (w trakcie konferencji). A wtedy nie ma zmiłuj... w takim wariancie wydarzeń popytowa luka otwarcia będzie się należeć jak chłopu ziemia....
moon_dial / 2012-10-04 16:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Widzicie arkusz zleceń niedorajdy co sprzedawały dzisiaj okupują w końcówce drożej w popłochu, że się nie załapią.

Jakby nie robili nic mieliby spokojną głowę i dobrą pozycję do zarobku, a tak... ech szkoda gadać sami widzicie co się dzieje...

S&P500 1462.82 +0.82% 16:11
Nasdaq 3149.58 +0.46% 16:11
moon_dial / 2012-10-04 16:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nawet maruder DAX się przyznał do błędu i wyszedł na plus, tylko u nas W20 idzie w zaparte i udaje (albo jest) głupszego niż reszta cywilizowanego finansowego świata...
moon_dial / 2012-10-04 16:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA: Zamówienia w przemyśle -5,2% (prog -5,5%)

W USA mamy również lepsze dane odnośnie zamówień w przemyśle (bardzo ważny odczyt).
mobyone / 2012-10-04 17:58 / Tysiącznik na forum
Do moon dial
Do czego to doszło. Cieszymy się że w USA są lepsze od oczekiwanych dane, ale jakiego typu ? Spadek zamówień w przemyśle tylko o 5,2%, a nie 5,5% ..... Jak się nie ma co się lubi :)Bez urazy.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-04 22:48
witam
Po dzisiejszej sesji wg.mnie na fw20 [h1] bardzo pogorszyła się sytuacja tech.dla pozycji L.
-odpadnięcie od linii trendu spadkowego.
-fale wolfa z targetem osiągniętym dla fali 5 [jedynka wolfa -2398].Target dla 6 fali może być poniżej 2350.Przypominam fala 5 Elliotta została wg.mnie zanegowana mimo wybicia szczytu.Może wystąpić kolejny wolf w ruchu od szczytu z szansą na ruch wtórny.
Na fsp500 wybili się z formacji kolejnego diamentu [h1] osiągając minimalny zasięg dla tej struktury [1457] i zrobili stop.
O wskażnikach nie piszę bo różnie wskazują.
Koncentracja lop ta sama.Nie ma drugiego portfela.
Pozdrawiam
obiektywny1 / 2012-10-04 23:17
Ja pokażę taką prostą analizę.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/97a5b94f391ad0e4.html

Sądzę, że dopóki kurs nie przebije dolnego ograniczenia – czerwona linia – kanału wzrostowego rysowanego od 24 lipca to nic się nie stanie. Niepokojący lekki wzrost wolumenu. Jeśli kurs spadnie jeszcze trochę – do 61,8 fibo ostatniego ruchu, to może wyjdzie z tego jakiś byczy gartley, jeśli jutro odbije to może nietoperz. Dla obu formacji X to 26.09.

Po cichu liczę na taki scenariusz, choć jak na razie spadki w okolice 130 zł chyba nie realne.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7f6af60baf50231d.html

Z drugiej jednak strony za takim scenariuszem przemawia klin zwyżkujący na WIG20.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c4ad32817b113419.html

Co o tym sądzicie?

pozdrawiam
13hrabina / 2012-10-05 08:46 / Bywalec forum
cześć Obiektywny

Jeżeli na wig20 przebiją 2360, będzie to oznaczało że ostatni wzrost to tylko korekta w spadku, dodatkowo przebity szczyt z 28 IX.

Odnośnie kghm to nadal jest w średnioterminowym trendzie wzrostowym i dopiero przbicie 152,60 wybiłoby go z szybkiego trendu wzrostowego, a zejście poniżej 150 zmianę trendu?. ( nie wiem czy to była fala 5- coś za krótka, a może bardziej, że wciąż jesteśmy w fali 4?). Wczorajsze spadki naruszyły szybką linię ale zatrzymały się w połowie długiej białej świecy.

Stany mocno odrobiły spadki ale w Europie już tak pięknie nie jest, zwłaszcza Francja, Niemcy. Faktem jest, że na wig20 klin się zawęża i będzie duży ruch ale nie wiem w którym kierunku.

Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-05 09:14
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/daeb55b94f1c386c.html
Witam
To hipoteza zachowań fw20.Gdyby się zrealizowała ciągle ruchem głównym jest wg.mnie kierunek północny .WIG pierwszy poprawił szczyt sąsiedni,WIG20 odpadł.Dla mnie to jeden z sygnałów że korekta nie będzie głęboka.Oczywiście zanegowanie tej hipotezy może nastąpić w każdej chwili.
Pozdrawiam
moon_dial / 2012-10-05 09:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Sprawdziły się wszystkie elementy mojej wczorajszej prognozy mianowicie;

- nocny atak eurodolara na 1,3xxx
- poranna popytowa luka otwarcia u nas

Rynki globalne, to oczywiście więcej niż tylko NYSE i Europa.

Dziś w centrum uwagi, obok walki wyborczej o fotel prezydenta w USA mamy kilka innych wydarzeń rynkowych (np. nasilające się spekulacje na kontraktach na ropę) Konflikt Syria -Turcja załagodzony, ale nie rozwiązany. Konflikt Chiny - Japonia analogicznie, tym nie mniej giełda w Tokio dziś na przyzwoitym plusie (pomimo średnio przyjemnych komunikatów Toyoty odnośnie eksportu do Chin). Mario zapewnił, iż EBC jest gotowy do interwencji. Jednak żaden z krajów członkowskich o nią nie poprosił.

Mamy więc (teoretycznie) otwartą drogę do wzrostów i umiarkowanej stabilizacji, a mimo to apetyt na ryzyko i zyski u inwestorów jest dalej średnio - umiarkowany.
obiektywny1 / 2012-10-05 09:14
Cześć hrabina

Właśnie za tyle – 152,60 kupiłem na otwarciu. Może to chciwość, ale nie uczestniczyłem w ostatnim ruchu i po cichu liczę, że coś jeszcze uda się zarobić. STS na godzinowym wyprzedany.

pozdrawiam
bwolf / 194.165.48.* / 2012-10-05 09:48
Witam.
Obiektywny1 jedziemy razem (ja sprzedałem po 158, zgodnie z prognozą Krzysztofa). Teraz wskoczyłem po 153.

Moon, podebrałem wczoraj mały pakiecik "Twojej Wieśki" (na samym dołku). Dziś zamierzam się jej pozbyć.

Co do Hawe i PXM, czekam na spadki.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam
moon_dial / 2012-10-05 10:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do BWolf

Nie Ty jeden podbierałeś wczoraj Wieśkę, ja jak pisałem wczoraj również, co więcej dziś... podbierałem również.... i coraz częściej myślę o pozostawieniu tego waloru na dużo dłużej (np. na ST/LT), jako ciekawego i perspektywicznego elementu uzupełniającego portfel.
moon_dial / 2012-10-05 10:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś jeszcze nas czeka publikacja raportu ADP w Stanach (godz. 14:30) do tego czasu nie oczekiwałbym jakiś widocznych ruchów na pozycjach u znaczących dla rynku globalnego inwestorów instytucjonalnych.
moon_dial / 2012-10-05 11:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na WES oscylator MACD wygenerował (podobnie jak wczoraj) na D1, sygnał kupna, w okolicach 1,1x
moon_dial / 2012-10-05 11:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
PKB w Strefie Euro zgodnie z konsensusem rynkowym, eurodolar dalej w okolicach 1,3xxx z potencjałem popytu, który może użyć (potencjalnie) tego argumentu do lekkiego podbudowania pozycji.
moon_dial / 2012-10-05 14:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W20 - już 2,4 k znowu w grze... i to jeszcze przed danymi. Czyżby ktoś znał raport ADP przed jego publikacją?
moon_dial / 2012-10-05 14:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

moon_dial / 2012-10-05 14:35
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
W20 - już 2,4 k znowu w grze... i to jeszcze przed danymi. Czyżby ktoś znał raport ADP przed jego publikacją?


Sama rewizja w górę sierpniowych danych zatrudnienia już wystarczyła popytowi jako argument.
13hrabina / 2012-10-05 11:07 / Bywalec forum
Witam wszystkich

Obserwuje ktoś z Was GPW albo Polnord?
a może Boryszew?

Pzdr.
mobyone / 2012-10-05 14:51 / Tysiącznik na forum
Do 13hrabina
Niestety nie . Wsiadłem do MIRBUDU, udało się przytulić niezłą dywidendę(10%) i jeszcze w nagrodę lecę sobie na północ. Pozdrowienia
moon_dial / 2012-10-05 15:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Raport ADP został bardzo dobrze przyjęty przez rynki i zgodnie z naszą wczorajszą prognozą (dla formalności) podaję "L" ....

pozdrawiam Wszystkich i gratuluję zarobionym.
mobyone / 2012-10-05 21:56 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Witaj
http://www.bankfotek.pl/view/1338180
To fala, moim zdaniem ostatnia na S&P500
Skrócona piątka, która wynosi 0.618 jedynki z tej propozycji
http://www.bankfotek.pl/view/1338188
Zabrzmi to złowieszczo, ale może to być ostatnia piątka z fali 25-letniej
http://www.bankfotek.pl/view/1338195
Najwięcej wątpliwości mam przy tej ostatniej. Zachodzenie fal-czy tutaj jest wszystko zgodnie ze sztuką ( trójkąt końcowy ? ) Proporcje długościowe dobre .
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-06 12:06
Witaj Mobyone
sp500[fsp500]dla mnie od poziomu 1414 [Q3]jest nie czytelny.Dwa razy próbowałem ,raz poległem.
Grałem wybicie z diamentu[jest na wykresie]do poziomu 1457[minimalny zasięg].U nas tylko do zielonej linii [wykres mój]
Wykres drugi-przejrzyj prognozę Neelego,sądzę że jest lepszy od nas ,nie zamierzam go poprawiać bo za mało umiem.
Spodziewam się sporej korekty w trendzie.Wg.mnie trend dominujący jest już klepnięty na północ.
Negacja korekty już.- solidne wybicie szczytu na obrocie.
Co dalej? sądzę że rynek podpowie a ja zareaguję.
Pozdrawiam
mobyone / 2012-10-06 17:04 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Podaj proszę link do wykresu Neelego.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-06 20:33
Witaj Moby
Wpisz w Google ,,Glenn Neely''Przy okazji obejrzałem przeoczony Twój trzeci wykres.Tu spartoliłeś w.g.teorii na maxa.
-czwórka nie może zachodzić również na dwójkę
-dwójka nie może być trójkątem.Oszczędż mi proszę ,,argumentów'w tej kwestii. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5807a0f298ca8266.html Czy rozpis się obroni ,sprawa rynku.Zamknąłem pozycję na przypuszczalnym trójkącie ukośnym [czerwona krecha]a zrobili chyba rozwarty-Tyle można przewidzieć ostatnio u Jankesa.Jest coraz trudniej falowo jak dla mnie.Chyba trzeba zaserwować sobie falowy odpoczynek.
Pozdrawiam.
mobyone / 2012-10-07 21:48 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Ponownie
Podaj link do wykresu Neelego, proszę. Nie mogę znaleźć.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-08 10:14
Witam MOBY
Prościej nie potrafię.Poproś rodziców o pomoc.
Wiem,to jest złośliwe ale konieczne[Moon]
Uprzejmie proszę,zaniechajmy na forum falowych interpretacji wydarzeń.Mam na myśli nas.
ps.Moby pojęcia nie masz czym się bawisz.
Ty nie ja.Zabawę Elliottem mnie zarzucałeś kiedyś.Jest faktem dla mnie to już zabawa,dalej zyskowna.
Jesteś pasjonat,to bardzo cenię,wytrwasz,sukces pewny.
Pozdrawiam serdecznie
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-08 11:17
Z innej beczki.
Wyliczanka czasowa Jeffa Greenblatta sugeruje
węzeł czasowy w drugiej połowie pazdziernika
Sugestia tego pana;
dołek w tym terminie- rotacja bycza na dłuzej
szczyt w tym terminie -rotacja niedżwiedzia
jest jeszcze pośrednia rotacja.
To nie jest alert a dzielenie się informacjami.
Pozdrawiam
obiektywny1 / 2012-10-08 08:04
@tworaz

te świece na dziennym to formacja przenikania - sygnalizuje wzrosty. Orłami nie jesteśmy, ale jakieś podstawy to już kumamy:)

Takie pytanie. W piątek przesyłałem na skrzynki wykres FW20 z falami Wolfe’a. Dałbym to na farum, ale w pracy nie zaloguję się na fotosik.
Nie wiem czy to prawidłowa interpretacja. Twój wykres wskazuje na poziomy około 2500. Pewnie tak będzie, ale na podstawie czego można wyciągać takie prognozy, skoro fałszywe wybicie fali pkt 4 ponad linię poprowadzoną przez pkt 1 i 3 już mieliśmy?
Mi to wyglądało maksymalnie na 2450.

Pozdrawiam i dzięki za wykresy;)
tworaz555 / 83.28.160.* / 2012-10-08 13:27

obiektywny1 / 2012-10-08 08:04
+ - 0 usuń
@tworaz

te świece na dziennym to formacja przenikania - sygnalizuje wzrosty. Orłami nie jesteśmy, ale jakieś podstawy to już kumamy:)

Takie pytanie. W piątek przesyłałem na skrzynki wykres FW20 z falami Wolfe’a. Dałbym to na farum, ale w pracy nie zaloguję się na fotosik.
Nie wiem czy to prawidłowa interpretacja. Twój wykres wskazuje na poziomy około 2500. Pewnie tak będzie, ale na podstawie czego można wyciągać takie prognozy, skoro fałszywe wybicie fali pkt 4 ponad linię poprowadzoną przez pkt 1 i 3 już mieliśmy?
Mi to wyglądało maksymalnie na 2450.



Witam!
Przyznaję, ze jeżeli idzie o fale Wolfe'a to nie czuję się ekspertem.
Cały czas się uczę tej techniki.
PRZ na wykresie dziennym aproksymowałem targetem dla odp. formacji AB=CD (jest zaznaczona na wykresie).
Pokrywa się to z PRZ formacji Bearish Butterfly (wykres tygodniowy, ale formacja jest także widoczna na dziennym).
Przyznaję, że piszę nieco prowokacyjnie, ale dzięki temu napisałeś post, który ma walory edukacyjne ;-))
Pozdrawiam!
obiektywny1 / 2012-10-08 14:20
Witam
A co powiecia na byczego nietoperza na godzinowym?

X-145,80
A-158,30
B-152,60
C-157,10

PRZ od 147,23 do 142,2

Teraz zaczyna odbijać, ale dopóki nie przebije 158,3 to chyba realna prewpektywa?

pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-08 14:46
Witam kol.Obiektywny
Wg.mnie w Twoim opisie wkradł się bład.
,,fala 4 fałszywe przelamanie ''
Chyba powinno być fala 5[Wolfa]
Przełamanie owej fali to jeden z sygnałów potwierdzających Wolfa.Target jak marzenie.
Wolf też jest do złamania.Są jego szczeniaczki na h1
Pozdrawiam
obiektywny1 / 2012-10-08 23:05

Wg.mnie w Twoim opisie wkradł się bład.
,,fala 4 fałszywe przelamanie ''
Chyba powinno być fala 5[Wolfa]
Przełamanie owej fali to jeden z sygnałów potwierdzających Wolfa.Target jak marzenie.


Witam kol. Janosika,

oczywiście masz rację. Niejasno się wyraziłem, to 5 Wolfe’a bardzo często dokonuje fałszywego przełamania linii poprowadzonej przez punkty 1 i 3 co jest również potwierdzeniem tej formacji falowej.

Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze jasno i fachowo wyrażam się w swoich postach, ale między innymi dlatego piszę i liczę, że ktoś to przeczyta i poprawi, tak jak Ty teraz i za to dzięki.

Poniżej ten czwartkowy wykres, nie aktualizowałem, ale czy ma to sens? Czy ta korekta do 2200 jest rzeczywiście możliwa?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6686c4db0783bbcd.html

A tak na koniec powiem, że chyba niepotrzebne te złośliwości w dyskusji z Mobyone. Oboje macie dużą wiedzę i dobrze Was poczytać.

Pozdrawiam
moon_dial / 2012-10-09 09:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów


Na początek sprawy klubowe. Bardzo proszę o większy umiar w wypowiedziach i unikanie niekonstruktywnej krytyki kolegów, wszyscy popełniamy błędy nie ma ludzi idealnych.

Pamiętajcie, że to jest forum merytoryczne, więc wszelkie uwagi personalne pod czyimkolwiek adresem są bardzo nie na miejscu (vide regulamin) i mogą skutkować usunięciem postu lub wykluczeniem z klubu.

Wracając do tematu.... U mnie nieprzerwanie "S" z powodów o których pisałem w zeszłym tygodniu.

Kasowy praktycznie zerowa pozycja DT 100% gotówka pozycja na puli ST trochę agresywniej, są tam skromne pakiety akcji, które znacie. Pozostawiłem je z myślą o perspektywie LT, o ile nie popłyną na S/L.

Z jakimikolwiek znaczącymi zakupami czekam z gotówką w ręku na zakończenie korekty.

Pozdrawiam i dziękuję Wszystkim za czynny udział w dyskusji klubowej.
prof_wiatr / 79.191.61.* / 2012-10-06 22:47
Krzysztofie, z całym szacunkiem, ale tym razem chyba poniosła Cie fantazja.
A może masz racje......
Ps.
Niestety .... nasz rynek jest powiązany z "amerykooooM"- prawda?
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-04 15:08
dla mnie sekwencja chwilowo nie czytelna [ na krótko ]Tak grają jak by wątek czytali-żart
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-04 11:48
Zapomniałem dopisać ,,linia trendu krótkoterminowego spadkowego '' intra 5
moon_dial / 2012-10-04 11:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobrze wypadła aukcja hiszpańskich obligacji.

Za Odrą zaczyna przychodzić opamiętanie i widać wyraźnie irytację, tych co się przestraszyli czegoś, co nie istnieje i odbudowują z powrotem swoje pozycje tylko że ... drożej...
moon_dial / 2012-10-04 12:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

moon_dial / 2012-10-04 11:19
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Dobrze wypadła aukcja hiszpańskich obligacji.

Za Odrą zaczyna przychodzić opamiętanie i widać wyraźnie irytację, tych co się przestraszyli czegoś, co nie istnieje i odbudowują z powrotem swoje pozycje tylko że ... drożej...


DAX już ja plusie,

Real Time CFD (Germany 30): 7334.30 +12.22 (+0.17%)

...więc mój wariant (potwierdzony techniczną analizą przez Janosika) już zarabia na siebie...
moon_dial / 2012-10-04 13:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wlk. Brytania - mamy decyzję w sprawie stóp procentowych, pozostają bez zmian.
mobyone / 2012-10-03 13:02 / Tysiącznik na forum
Witaj !
Wyszło, że rozmawiamy jak ślepy z głuchym .
TY piszesz o FW20 i ostatniej falce na 5M, a ja o W20 i całym ruchu od 30.08 :)
Na fjutach szczyt jest przebity na indeksie nie, więc chyba sobie nie "pogadamy"
moon_dial / 2012-10-03 13:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z Ważnych newsów mamy kilka;

- Fitch obniżył oczekiwania naszego PKB do 2,5% tak w 2012 jak i 2013 roku.

- Zarzuty prokuratorskie działania na szkodę spółki usłyszało kilku pracowników KGHM

- W USA większa od oczekiwanej liczba wniosków o kredyt hipoteczny.
moon_dial / 2012-10-03 13:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety jeszcze coś niezbyt sympatycznego wbrew oczekiwaniom analityków....

Polska: Decyzja ws. stóp procentowych (październik) 4,75% (prog. 4,50%, poprzednio 4,75%)
moon_dial / 2012-10-03 14:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Alert forexowy EUR/USD 1.28972 -0.15% 14:16
moon_dial / 2012-10-03 14:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA: Raport ADP 162 tys (prog 150 tys)

Dane z amerykańskiego rynku pracy również rozczarowują, ale na razie indeksy przyjmują to spokojnie, może w nadziei na rundkę QE3.
moon_dial / 2012-10-03 14:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

moon_dial / 2012-10-03 14:21
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
USA: Raport ADP 162 tys (prog 150 tys)

Dane z amerykańskiego rynku pracy również rozczarowują, ale na razie indeksy przyjmują to spokojnie, może w nadziei na rundkę QE3.



oczywiście uprzedni komentarz tyczył się wartości bezwzględnych, a nie konsensusu rynkowego.
moon_dial / 2012-10-03 14:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

moon_dial / 2012-10-03 14:21
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
USA: Raport ADP 162 tys (prog 150 tys)

Dane z amerykańskiego rynku pracy również rozczarowują, ale na razie indeksy przyjmują to spokojnie, może w nadziei na rundkę QE3.

oczywiście uprzedni komentarz tyczył się wartości bezwzględnych, a nie konsensusu rynkowego.


Rynek (forex i DAX) jednak dobrze przyjął te dane, za chwilę okaże się na jak długo...
moon_dial / 2012-10-03 15:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety moje obawy potwierdziły się, ponawiam Alert. Mamy wyraźne odejście i w perspektywie wariant jego silnej kontynuacji na NYSE i pozostałych rynkach kasowych.
moon_dial / 2012-10-03 16:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA: Indeks ISM dla usług (wrzesień) 55,1 (prog. 52,2)

ISM poprawia sytuację, zobaczymy czy inwestorzy amerykańscy sprostają zadaniu wyciągnięcia indeksów....
moon_dial / 2012-10-03 16:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Odebrałem przed chwilą Wieśkę po 1,2x tą którą rano sprzedałem po 1,3x

Rynek kasowy na NYSE jednak się zazielenił, więc chyba przyjął poprawnie dane ISM - dane dodajmy zaskakująco dobre....
moon_dial / 2012-10-03 16:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Uprzednią diagnozę potwierdza forex, który po publikacji danych ISM błyskawicznie odrobił straty szczególnie na głównej parze walutowej.

Tak więc alert forexowy odwołujemy i czekamy na rozstrzygnięcie rynków kasowych NYSE gdzie indeksy, już teraz, dość szybko wyszły na plus....
moon_dial / 2012-10-03 09:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,

Zrealizowałem kolejne zyski z wczorajszych zakupów na WES wszystkie akcje kupione wczoraj po 1,2x sprzedałem przed chwilą po 1,3x ( + 8 % )więc jeśli chodzi o kasowy jestem z tej puli na gotówce.

"L" na terminowym domknięte wczoraj przed zakończeniem sesji. Trochę się bałem, że przedwcześnie, ale dziś okazało się, że nie koniecznie ;) Pozdrawiam zarobionych Moon.
moon_dial / 2012-10-03 10:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Krzysztofa i Łukasza

Moje podziękowania dla Was (w imieniu wszystkich Klubowiczów) za maile z wykresami AT i ciekawe komentarze wzbogacające naszą (jakże owocną finansowo) klubową dyskusję na wątku.

Do Wszystkich

Dziś chciałbym zwrócić uwagę na jeden odczyt makro.

Włochy: Indeks PMI dla usług (wrzesień) 44,5 (prog. 43,5)

Tu choć odczyt jest NIBY lepszy od prognoz nie dajcie się zwieść.

Odczyt ten jest mocno recesyjny i ma wydźwięk mocno NEGATYWNY.

Na szczęście jednak nie wpłynęło to drastycznie na zachowanie eurodolara.

Przed nami dziś jeszcze dużo innych ważniejszych danych makro np. z Francji i spodziewana u nas obniżka stóp procentowych, która ogólnie może delikatnie wesprzeć GPW w perspektywie ST.
moon_dial / 2012-10-03 10:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hiszpania: Indeks PMI dla usług (wrzesień) 40,2 (prog. 42,5)

Interpretacja makroekonomiczna wskaźnika jest analogicznie zbieżna z moim komentarzem dla PMI Włoch (vide uprzedni post).
moon_dial / 2012-10-03 10:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Euroland: Indeks PMI dla usług - fin. 46,1 (prog 46)

Tu już trochę lepiej od oczekiwań, ale patrząc na wartości bezwzględne niestety dalej z wyraźnym wskazaniem na recesję.

Na szczęście Eurodolar niejako awansem przełknął (na razie) tę przysłowiową żabę bez rażących konsekwencji.
moon_dial / 2012-10-03 10:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wlk. Brytania: Indeks PMI dla usług (wrzesień) 52,2 (prog. 53)

Zadowalająca (wreszcie nierecesyjna) wartość wskaźnika PMI dla GB.
moon_dial / 2012-10-03 10:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Podsumowując wszystkie dzisiejsze odczyty indeksów PMI Eurolandu trzeba wyraźnie powiedzieć, że dane są bardzo słabe, w większości poniżej konsensusu rynkowego.

Może to mieć negatywny wpływ na forex i pozostałe rynki. Zalecam ostrożność i gotowość do szybkiej realizacji zysków.

Jak pisałem już wcześniej ja swoje zyski już zrealizowałem i z pełną kieszenią gotówki obserwuję dalszy bieg wypadków na rynkach.
moon_dial / 2012-10-03 11:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Euroland: Sprzedaż detaliczna s.a. 0,1% m/m (prog -0,1% m/m)

Sytuację poprawia trochę odczyt sprzedaży detalicznej. W wartościach bezwzględnych trudno go jednak nadmiernie poważnie traktować.
mobyone / 2012-10-03 00:40 / Tysiącznik na forum
Chyba że oznaczenie fal jest takie :
http://www.bankfotek.pl/view/1336335
i jesteśmy w środku potężnego impulsu, w co nie wierzę, ale wyznawców tej teorii, nawet wśród znanych analityków nie brakuje.
mobyone / 2012-10-03 00:49 / Tysiącznik na forum
http://www.bankfotek.pl/view/1336473
Coś źle wcześniej wkleiłem
13hrabina / 2012-10-02 21:53 / Bywalec forum
witaj Moby

Czy to formacja spadkowego nietoperza?
mobyone / 2012-10-02 22:19 / Tysiącznik na forum
@13hrabina
Tak mówią :)
13hrabina / 2012-10-02 22:38 / Bywalec forum
cześć Moby

Nie wiem czy to istotne ale patrzę na euro/$ 1h i tam dzisiej notowania przebiły w dół szczyt fali a (1,2935).
Wig 20 taki szczyt ma na poziomie 2384 (a kghm 152,60), przebicie tych poziomów oznacza kolejne spadki. Jeżeli wybronią się te poziomy to mamy dalsze wzrosty i zanegowaną korektę i 5 falowy impuls wzrostowy.
U nas jutro decyzja RPP - to może być decydujące,
Pzdr.
13hrabina / 2012-10-02 09:41 / Bywalec forum
witaj Moon

W pół godziny obrociło się 40 mln w akcjach i 5 tys kontraktów.
obiektywny1 / 2012-10-02 08:28
Witam

Czy ktoś może rzucić okiem na te wykresy spółki Hawe? Nie jestem pewien czy właściwie wykreśliłem fale Wolfe’a – brak symetrii pomiędzy poszczególnymi falami.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e311c16b3e0e718b.html
Czy bullish gartley jest wyznaczony prawidłowo? Czy zlecenie kupna powinno być ustawione z limitem aktywacji powyżej 4,37, czyli max z dnia 28.09? Średnie wygenerowały sygnał zakupu już w piątek i przebicie 4,37 było tylko jego potwierdzeniem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a90b458c73028f0d.html

pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-10-01 23:07
Witam Mobyone
Ja mam troszkę inne przemyślenia.Twój wykres nic mi nie mówi.Każda linia jest do przebicia,każda formacja do negacji i każda fala do złamania.Do zamknięcia ruch główny był dla mnie czytelny .
Pozdrawiam
Hoki1 / 83.6.100.* / 2012-09-28 09:59
Witam!

Odnośnie Polimexu i całego indexu Wig Budowlanka
warto zerknąć cały sektor ładnie odbił. Kolega Tworaz zrobił świetną analizę.
Od następnego tyg. ważne wydarzenia wyrok NSA dot. Opola
Karkosik też ostatnio się ujawnił.

Może warto podyskutować na forum....
pozdrawiam
Redakcja forum / 2012-09-24 07:25 / Administracja forum
Konkurs na najlepszą spółkę tygodnia

Jaka spółka w tym tygodniu będzie miała największe wzrosty? Podaj 3 spółki w naszym konkursie. W piątek po sesji wyniki. Dla autorów najlepszych typowań koszulka i kubki Money.pl

http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html#A3349161

Zapraszamy do pożytecznej zabawy!
w50 / 2012-09-22 23:28
co myślicie o tej propozycji.
http://skutecznyinwestor.pl/nagranie-webinaru?utm_source=ebook2&utm_medium=e-mail&utm_content=wideo_webinar&utm_campaign=si2012#page-title
mobyone / 2012-09-23 15:14 / Tysiącznik na forum
w50
Ciekawa, ale podejście do Elliota dosyć swobodne. Raczej nie dla mnie .
Redakcja forum / 2012-09-22 19:19 / Administracja forum
Wyniki konkursu o najlepszą spółkę tygodnia: 17.09-21.09.2012
http://www.money.pl/forum/wyniki-konkursu-o-najlepsza-spolke-tygodnia-17-09-21-09-2012-t3349164.html

Z przyjemnością ogłaszamy, że drugą edycję naszego cotygodniowego konkursu wygrał i otrzymuje koszulkę Money.pl:

tomtay (spółka Wes[WES])

Drugie miejsce zajął i kubek Money.pl otrzymuje:
piciu (spółka Polimexms [PXM])

Trzecie miejsce zajął i kubek Money.pl otrzymuje:
kazumi (spółka AGROTON [AGT])

Serdecznie gratulujemy i prosimy o adres w e-mailu do: forum@money.pl

Gra toczy się dalej. Przypominamy, że:
Każdy forumowicz może tylko raz wygrać koszulkę i raz kubek.
- Kolejna wygrana w typowaniu tygodnia jest nagradzana kubkiem i specjalną rangą przy nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki tygodnia” ; trzecia wygrana – specjalną rangą przy nicku o treści: Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia”.
- Trzykrotne zajęcie drugiego lub trzeciego miejsca jest nagradzane specjalną rangą przy Nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki tygodnia.

Która spółka będzie najlepsza w tygodniu 24-28 września?

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA DO PONIEDZIAŁKU 24.09.2012 włącznie. Wasze typowanie pomaga innym w decyzjach inwestycyjnych.
ziemek19 / 46.134.215.* / 2012-09-20 11:23
I tu zagadka.jaki program ogólnie dostępny generuje poziomy fibo takie jak 0.786 i 0.886 bo w cdm nie znalazłem.amibroker tylko 0.786.więc może pomiar formacji harm.nie jest możliwy.Proszę o przykłady biur i programów z pełnym wachlarzem poziomów fibo.
tworaz555 / 83.28.162.* / 2012-09-20 13:04

ziemek19 / 46.134.215.* / 2012-09-20 11:23
+ - 0 usuń
I tu zagadka.jaki program ogólnie dostępny generuje poziomy fibo takie jak 0.786 i 0.886 bo w cdm nie znalazłem.amibroker tylko 0.786.więc może pomiar formacji harm.nie jest możliwy.Proszę o przykłady biur i programów z pełnym wachlarzem poziomów fibo.
skomentuj
Tytuł:


Darmowy Fibotrader.
Można w nim edytować poziomy zniesień.
Pzdr.
ziemek19 / 46.134.215.* / 2012-09-20 13:09
dzieki za podpowiedz
moon_dial / 2012-09-20 11:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Klubową Ekipę,

Dziś raczej należy spodziewać się spadków (TDI gratuluję decyzji odnośnie rynku terminowego).

Ja jednak (jak wcześniej pisałem) stoję z boku z gotówką... bo jutro może być jeszcze taniej.

A nawet jeśli jutro nie będzie jak ma być, to będzie najprawdopodobniej tzw. cudo-fix, który wszystko i tak ustawi po myśli arbitrażu. :)

Kto chce tracić niech traci, nam się musi opłacić...
moon_dial / 2012-09-20 12:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co do najnowszych fundamentów gospodarki globalnej, to nie popisała się dziś w nocy Azja. W szczególności chodzi o Chiny, które zaliczyły bardzo zdecydowany powrót do trendu spadkowego.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-20 12:17
Witam.
Nie tylko Azja się nie popisała. Francja też słabiutko, troszkę lepiej Niemcy, ale bez rewelacji.

Co sądzicie o Hawe? Potężnie przeceniona (chociaż ostatnio praktycznie odrobiła wszystko).
sverige / 89.72.151.* / 2012-09-20 11:55
Co dalej z Sygnity, miała być wschodzącą gwiazda na razie przemieniła się w spadającą :-)
moon_dial / 2012-09-20 12:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

sverige / 89.72.151.* / 2012-09-20 11:55
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Co dalej z Sygnity, miała być wschodzącą gwiazda na razie przemieniła się w spadającą :-)


Większość walorów w dniu dzisiejszym zaliczy przecenę, zarówno KGHM jak i SYGNITY, które 2 tyg. temu zaliczyło poważne wzrosty ...

W Klubie mowa o SYGNITY jest od poziomu 11.xx zł oczywiście mimo to, jak zawsze radzę pamiętać NAJPIERW o s/p jak zapomnisz o realizacji zysku to musisz ustawić S/L zwłaszcza na mniej płynnych walorach.

Średnio terminowo SYGNITY ma potencjał kontraktów, o które się stara (obszernie komentowanych na wątku klubowym) jeśli one wypalą będą jeszcze większe wzrosty od tych w zeszłym tygodniu, jeśli nie wejdą one do portfela zamówień spółki, będzie horyzont lub korekta. Na razie papier ten dalej się konsoliduje.
moon_dial / 2012-09-20 12:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ALERT walutowy eurodolar mocno poniżej 1,3xxxx


( ! ) Euro / U.S. Dollar 20 Wrz, 12:53 1.29501 -0.00944 ( - 0 . 72 % )
moon_dial / 2012-09-20 13:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzisiejsza sesja będzie obfitować w wiele danych makro (zwłaszcza dla USA) wczoraj NYSE zamknęło pozytywnie sesję, w przypadku poprawnych odczytów nie wykluczone, że poprawią się tam nastroje inwestorów jeszcze bardziej.

Może być więc jeszcze dziś dość ciekawie na indeksach w tym na średnich spółkach (które nie są tak bardzo zależne od kontraktów)...
moon_dial / 2012-09-20 13:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Coeure z ECB twierdzi, że zakupy obligacji przez bank centralny to nie jest QE i nie ma ryzyka rozszerzenia bilansu.

Co racja to racja sterylizowany skup obligacji nie ma nic wspólnego z QE, ponieważ, jak by na to nie patrzeć, podaż pieniądza nie ulega zmianie.
moon_dial / 2012-09-20 15:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgodnie z moimi przewidywaniami, dane makro z amerykańskiego rynku pracy i odczyty PMI są całkiem poprawne.

Jest więc szansa, że sesja na NYSE będzie również w rejonach neutralnych, a stopniowe nadrabianie luki na otwarciu rynków kasowych za oceanem, także jest wariantem, którego nie da się teoretycznie wykluczyć.

Jak będzie w praktyce, będziemy obserwować.
moon_dial / 2012-09-20 16:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Giełda: USA. Indeks Fed z Filadelfii (wrzesień): -1,9 pkt. (prognoza -4 pkt.)

Bardzo dobry odczyt ! Zdecydowanie powyżej oczekiwań!

Moja prognoza więc ma znacznie większe szanse niż sam przypuszczałem... :)
moon_dial / 2012-09-20 16:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dla fanów najmłodszej gwiazdki naszego Klubu (SYGNITY) dobra wiadomość na 1D przy kursie 12,9x MACD wygenerował techniczny sygnał kupna. Jak to zwykle na spółkach o niższej płynności bywa na małym wolumenie. Tak czy owak szacunek niektórych dla SMA widać był uzasadniony.


Forex i kasowe indeksy NYSE mocno nadrabiają, więc mój wariant, póki co, się sprawdza...

To był film tylko dla inwestorów o mocnych nerwach. Ci z nas, co wytrzymali tę próbę, powinni dostać jakiś medal za odwagę...
TDI / 31.187.12.* / 2012-09-19 06:42
rynki powoli dyskontują/będą dyskontować:

http://www.wprost.pl/ar/346253/USA-tona-w-dlugu-
Obama-tez-zatonie/

a jeśli tak to bardzo prawdopodobne będzie to:

http://www.macronext.com/art-12121

qe3 może być klasyczną podpuchą do "ubrania" rynków w akcje (rynki dostały więcej niż chciały), po czym nastąpi spora korekta tak jak w wakacje 2011. Wg mnie republikanie sprawę zadłużenia USA wyciągną jeszcze przed wyborami, bo to jest ich ostatnia szansa
do przemyslenia / 83.7.171.* / 2012-09-19 07:20
A co myslicie o tym , moze wybuchnie jakas wojenka przeciez janki nie pozwola na handej ropa iina waluta

http://www.examiner.com/article/dollar-no-longer-primary-oil-currency-as-china-begins-to-sell-oil-using-yuan
obiektywny1 / 2012-09-19 08:27
Witam

http://www.bankier.pl/forum/temat_re-co-mowi-eliot-w-poszukiwaniu-potwierdzen-zmiany-trendu-sp500,11806883.html

Niech ktoś rzuci okiem na prognozy przygotowane przez kol. Janosika - link powyżej – wątek Hukersa na forum bankier.pl. Niedawno go znalazłem i uważam, że łebscy goście tam się wypowiadają, choć czasem może trochę przesadzają z teorią spiskową. Nie mniej jednak wpisy Hukersa to ciekawa lektura.

BoJ podwyższył fundusz skupu aktywów o 10bilionów jenów, więc Ci co wczoraj brali w okolicach 150 dzisiaj zarobią.

Też uważam, że Republikanie wyciągną kwestie zadłużenia USA jeszcze przed wyborami, ale właśnie dlatego FED przyszedł z pomocą i uruchomił QE3 i znowu odroczył katastrofę.

Romney krytykuje politykę FED i w razie wygrania wyborów zapewne nie będzie jej kontynuował. Brak terminu zakończenia QE3, rzeczywiście może być podpuchą.

Niestety pracuję dzisiaj w terenie – udanych inwestycji.

pozdrawiam
TDI / 31.187.12.* / 2012-09-19 10:13
Z tym odroczeniem katastrofy nie do końca się mogę zgodzić, qe3 zmniejszy zadłużenie USA poprzez inflacje ale to wymaga czasu, to nie jest kwestia kilku tygodni a raczej lat. A kasa kończy im się tu i teraz (listopad) i albo będą konkretne cięcia (przed wyborami samobójstwo dla każdej partii) albo kongres będzie musiał zwiększyć limit zadłużenia, a w tedy obcięcie ratingów jest pewne. USA ma obecne ratingi z perspektywą negatywną, mniejsza agencja Egan-Jones zrobiła to w zeszłym tygodniu. Chciała zaistnieć, uprzedzić wielką trójkę? Mi ta "hossa" po qe3 śmierdzi.
moon_dial / 2012-09-19 10:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do TDI

Bardzo trafne spostrzeżenie. Poza tym wzrost inflacji nie spowoduje wzrostu gospodarczego, to tak jak puste kalorie, są ale są szkodliwe i bezwartościowe.

Inflację jest bardzo łatwo wywołać (np. poprzez luzowanie ilościowe) natomiast zatrzymanie jej jest bardzo trudne, o ile w niektórych okolicznościach kryzysu czasem niemożliwe.

Taka "polityka" aby do wyborów może wpędzić gospodarkę w stagflację, a wtedy ci co się cieszą teraz z QE3 i kolejnych rund luzowania w Azji i skupu obligacji w Europie, będą się śmiać przysłowiowym "baranim głosem" bo ich oszczędności staną się o wiele mniej warte, bo jak mawiał Kopernik (nie tyko znany astronom, ale przede wszystkim wybitny ekonomista) pieniądz zdawkowy (gorszy) wypiera z rynku pieniądz lepszy (tzn. ten nad - wartościowy).
mobyone / 2012-09-19 09:15 / Tysiącznik na forum
@ Obiektywny
Moim zdaniem to nie jest Eliott, lecz zabawa w Eliotta, a to zasadnicza różnica .Jeśli chodzi o zdjęcie 1) to autor nie bierze pod uwagę fali z lat 1991-1992, a jest to fala pierwsza i w związku z tym kolejność i sens fal następnych ulegają zasadniczej zmianie . Jeśli chodzi natomiast o zdjęcie nr 2) to na obecnym etapie interpretacji może być jeszcze kilka i to zarówno prowzrostowe ( 1,2,(1),(2)....i być może aktualnie (3) lub a,b,c i kolej na spadek 9( jak zaznaczyłem na wstępie moim zdaniem :).Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-19 11:05
http://images40.fotosik.pl/1792/5128df18546ce569med.jpg
Rynek się wypowie.
Pozdrawiam klub
moon_dial / 2012-09-19 09:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Ekipę,

Do technicznego tygla chciałbym dorzucić głos zwolennika fundamentów...


Japonia ogłosiła program skupu obligacji coś na kształt QE3 rynki na to zareagują z pewnością pozytywnie. Inną sprawą zupełnie jest to; na jak długo tego "optymizmu" starczy...

Co do piątku to (jak argumentowałem uprzednio)zgadzam się z diagnozą Hrabiny.
13hrabina / 2012-09-19 10:35 / Bywalec forum
Witam wszystkich

Na kghm idą pakiety po 10.000 tuż pod szcytami - czy to dystrybucja? czy wręcz przeciwnie? - jak i po czym to ocenić?

Na miedzi prawe ramie, dziś po inf. o drukowaniu w Japoni podrożała ale wzrost umiarkowany do 1% - szału nie ma.

Dax od otwarcia 0,6 zszedł na zero, nie czekamy do piątku?
13hrabina / 2012-09-19 11:07 / Bywalec forum
euro/$ słabnie
pko bp i pko sa już domkły lukę, broni się kghm i pknorlen

Lopy bardzo wolno spadają?
tworaz555 / 83.28.162.* / 2012-09-19 19:28

pko bp i pko sa już domkły lukę


Wielkie Nieba... Hrabino ??!!
Cóż to za słownictwo ???
Pzdr.
13hrabina / 2012-09-19 20:42 / Bywalec forum
witaj Krzysztof

wiem,że jesteś wrażliwy, zresztą masz rację domknęły. - szybiej już łapię?:-)

Powiem ci, że kghm jest silny , nadal trzyma się nad luką, choć miedź i euro/$ nie podziela jego euforii.
Przy okazji jakieś wskazówki? przemyślenia?
mobyone / 2012-09-19 22:10 / Tysiącznik na forum
http://www.bankfotek.pl/view/1329749
A co powiesz na to ?
S&P500 na godzinowym.
13hrabina / 2012-09-20 20:11 / Bywalec forum
@witaj Moby

Dzisiejszy s&p500 też nie powala, zaczęli wchodzić w przedział wyznaczony QE3. Być może zejdą w okolice 1435?, to też 50%zniesienia fibo ostatniej fali
Podobnie nasz wig20 też już częściowo domyka lukę, chociaż kghm trzyma się ciągle na półce wyżej.W tym tkwi jego siła. Zastanawia mnie to, czy czekają nas dalsze wzrosty, bo na tych spadkach wielkich wolumenów nie ma, oscylatory nieco stygną - i czy nie będą znowu podciągać kursu do góry?

@tworaz555

Proszę o at. kghm po dzisiejszej sesji. Czy nadal nie jest to wyspa odwrotu?
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-21 11:34
Witam Hrabino
50% fibo ,pod to gram.Mam na myśli ruch od 1443
fSP500 [ wykres h1].
Harmonicznie;może być shark prospadkowy mały
[ 5.0 w tle ]będący częścią większego.
Elliottem ;może czwórka[TRÓJKĄT-d naruszyła,e krótka ]w jedynce zgz w C.STOP POWYŻEJ 1,13
Ostatnio Krzysztof mi obronił depo [ też był shark]
Pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-21 11:46 / Bywalec forum
witaj Janosik

Znalazłam Mobiego na innym forum, nawet jak macie różne zdania, fajny gość;-) - ma swoje poglądy i kiedyś zachęcił mnie do poszerzenia swej wiedzy Elliottem.
Teraz próbuję ją zgłębić o formacje harmon., do których zachęca Krzysztof.
Tego mniejszego sharka spróbowałam wykorzystać i weszłam w kghm - zobaczymy efekty.
Pozdrawiam.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-21 12:14
Z moich obserwacji
Struktury Elliotta i formacje harmoniczne to jak bracia bliżniacy jednojajowi.Pomagają sobie wzajemnie.
Czemu,nie wiem
Czemu ,tak mało publikacji o tym zjawisku też nie wiem .
Pozdrawiam
mobyone / 2012-09-20 20:56 / Tysiącznik na forum
Cześć 13hrabina !
Popatrz na to :
http://www.bankfotek.pl/view/1330318
Moim zdaniem jak nie zdołają zamknąć tego okna bessy na S&P500 dzisiaj, to spadki się pogłębią .
dfg / 89.99.88.* / 2012-09-20 22:14
raczej domkniete, wiec jeszcze na chwile na polnoc i korekta, ale podejrzewam ze przed wyborami w US, jeszcze raz bedzie mocny wyskok w gore...
mobyone / 2012-09-20 22:34 / Tysiącznik na forum
do dfg
W myśl teorii "raczej" nie domknięte. Cena zamknięcia powinna być powyżej okna .
13hrabina / 2012-09-20 23:35 / Bywalec forum
@Moby

Prześledziłam wpisy, i widzę że masz różnicę zdań z Janosikiem. Ja się nie wypowiadam, bo ja laik jestem, ale ambitny laik, pouczę się i jeszcz cię zagnę:-).
A wracając do kghm, to mi się wydaje, żę jeseśmy w fali 3, może fala 4? - ale nie wiem czy nie za krótka? i płaskie to abc. Teoretycznie jeszcze zostaje 5. Ale wiem , że kiedyś pisałeś o korekcie w trójkącie i kombinacjach fal, mógłbyś to dokładniej wyjaśnić.

Ameryka wyciągnęła całe straty i wyszli prawie na zero,
mobyone / 2012-09-21 08:52 / Tysiącznik na forum
Fal Elliota nigdy nie stosuje do pojedynczych spółek. Za mało uczestników rynku i zbyt łatwa możliwość manipulacji walorem .Tylko do dużych i płynnych indeksów lub par walut .Tak więc roztrząsanie czy na KGHM jest 3,4 czy 88 jest moim zdaniem bezcelowe .Gdybyś jednak mimo wszystko chciała na KGH nałożyć elliotowską kalkę to trzeba pamiętać o podstawach : fala trzecia nigdy nie jest najkrótsza, fala czwarta nie zachodzi na wierzchołek fali pierwszej ( minimalne zajścia jako baaaaardzo rzadkie wyjątki ), zawsze jedna z fal ulega wydłużeniu najczęściej o jeden ze współczynników FIBO itd., ale największą sztuką są korekty( zygzaki,korekty płaskie i trójkąty .Jeśli już muszę po Elliotowemu to w/g mnie na KGHM mamy do czynienia albo z rozwijającą się falą trzecią ( piszę teraz o wykresie dziewiczym, nie zniekształconym odpisaniem dywidendy ),albo falą d trójkąta, albo falą C zygzaka.I teraz jeśli fala (3) to nie ma miejsca na falę (4)-szczyt fali (1) 154,70 więc albo jeszcze oddali się od szczytu fali (1) w górę, albo to nie jest fala (3). Następnie fala d trójkąta- możliwe, a więc czas na falę e czyli zejście w okolice 110pkt. Następnie fala C zygzaka: możliwe, ale wtedy pomiędzy falami zachodzą najczęściej proporcje oparte na fibo : 0.786, 0.886, 1, 1.13 itd itd. I tutaj równość fal zachodzi na 161,60 ale aktualnie domniemana fala A spełnia wymogi teorii, gdyż jest o 1.13 większa od domniemanej fali C. Jeśli więc jest to zygzak to po nim nastąpi druga fala spadkowa i należałoby się skupić na poziomie docelowym .Podsumowując wariant drugi jest mi najbliższy, ale nie przykładałbym Elliota do jednej nawet dużej s-ki, gdyż możliwości manipulowania kursem są tym większe im mniej pieniędzy trzeba zaangażować.I tym optymistycznym akcentem .... Cześć .
obiektywny1 / 2012-09-21 08:38
Witam

Ja też jestem laik amator, ale co sżdzicie o tym.

Na dziennym WIG20 cały ruch od 24.05.2012 chciałem rozpisać jako 5-cio falowy impuls, ale nie pasuje mi „4” od 5.07 do 24.07, która schodzi poniżej szczytu „1” z 1.06.
Tak nie może być.

Wcześniej pisałem że ten ruch to AB=CD, wczoraj wsparcie na 2383, czyli górna granica PRZ dla tej formacji było testowane, ale po raz drugi wytrzymało i luka nie została domknięta. To chyba łamie tą formację?

Ruch od 24.07 to mniejsza formacja AB=CD gdzie :
A-2089,81 – 24.07
B-2351,85 – 17.08
C-2224,38 – 30.08
D-?

C jest dokładnie w 50% fibo AB, więc PRZ dla tej formacji to 2478 do 2486. Ta formacja również jest bearish więc zapowiadaja spadki, ale wskazuje na możliwość około 100punktowy ruch w górę, więc chyba warto zaryzykować mimo trzech wiedźm.

W pracy nie mogę logować się na fotosiki i inne tego typu portale więc teraz nie mam możliwości zamieścić zdjęcia.

Co do kgh to mam takie same rozterki jak Hrabina, ale jeżeli indeks może iść do góry, to kgh będzie jedną z lokomotyw. Zasięgi z wykresów Krzysztofa jak najbardziej realne – po raz kolejny będzie miał rację:)

Trochę spekujacyjnie – dzisiaj rozliczenia kontraktów, mielenie w miejscu, zamknięcie pozycji długich przy sporych zyskach. Od poniedziałku w górę, ale tylko po to, aby wyżej wziąć krótką, dopełnienie formacji i jazda w dół na poziom wskazany przez kolegę Mobyone.?

pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-21 10:05 / Bywalec forum
Witam wszystkich

@obiektywny

Patrzyłam na twoje rozpiskę, i nie wydaje ci się, że to, że zachodzą ci fale wynika z dywidend?

@ Moby
Mi najbliższa jest wersja, że jest to wydłużona fala 3 i spodziewam się jeszcze ruchu w górę. Nie wiem czy masz wykresy od Krzysztofa, jeżeli nie to napisz, że chcesz się dołączyć do klubu, mając jego wykresy - dyskusja będzie ciekawsza. Ty jesteś eliotowcem, on raczej biologiem, interesuje się rekinkami, motylkami, takimi tam. Dyskusja może być ciekawa a ja i inni mogą rozszerzyć sobie horyzonty, próbując zrozumieć co piszecie.
mobyone / 2012-09-21 09:26 / Tysiącznik na forum
Cześć obiektywny1
http://www.bankfotek.pl/view/1330492
To moja propozycja rozpisania ruchu .
Możliwe są jeszcze dwa warianty:
1) niedźwiedzi - koniec zygzaka abc i czas na spadki
2) byczy- aktualnie rozwija się wydłużona fala trzecia i zasięg wzrostów jest trudny do określenia .
Sądzę, że inne scenariusze, a szcególności poziomy powyżej 2450 z nawrotką nie wchodzą w rachubę . Mamy sytuację albo albo . Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-21 10:07
kol.Mobyone.[ wykres]
Fala niby 1 jest falą A - bez alternatywy
Uzasadniam;
Przyjrzyj się niby trójkątowi jako podfala v
Trzecia w tym trójkącie jest najkrótsza - teoria wyklucza.Rynek w tym momencie ,,zagadał ''co knuje dalej.
W kwestii formalnej;bawię się'' Elliottem od lat z zyskiem.Szanuję reguły [niby fala 1 z1992-dwójka dłuższa od jedynki,to nie Elliott,to inny pan.]
Nadmiar wariantów ;jak to kolego rozegrać na futach?Coś trzeba do kosza wrzucić.
Pozdrawiam
mobyone / 2012-09-21 12:25 / Tysiącznik na forum
Cześć JANOSIK1000
Wrzuć jakiś wykres to pomóżdżymy, może coś fajnego się urodzi. W twoim planie odnośnie Warszawy 4 zachodzi na 1 i dlatego nie kupuję.Ja liczę 1 na WIG20 od poziomu 0 do pierwszego szczytu,bo jak inaczej nazwać to co się działo od kwietnia 1991 do czerwca 1992, jak nie 1-2 .Bez urazy .
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-21 13:00
Mobyone,Witam
Mój guru Glenn Neely rzekł;
,,zaobserwowałem wielokrotnie na wielu rynkach zasadę przestrzeganą.Fala 4 jako czwórka - trójkąt, może mieć kontakt z 1 falami a i c .Tego przywileju nie ma fala e -koniec faktyczny korekty.Inny wyjątek trójkąt początkowy jako jedynka lub A zgz.Te dwa wyjątki powstały na rynkach w tym samym czasie.Ma to kolosalne znaczenie przy prognozowaniu kształtu korekt+ wskazówka zmienności+ fibo czas ich trwania [Neely - stopnie korekty].Jeszcze raz 1992 dwójka dłuższa od jedynki.To inna teoria np.fale Wolfa.[pozbawione cech impulsu same w sobie]
Wg.mnie wskoczyliśmy tak a nie inaczej w cykl nam przynależny czyli korektą[niby jedynką]
Pozdrawiam
mobyone / 2012-09-21 13:40 / Tysiącznik na forum
Hej JANOSIK1000
Co do startu wig20, jest to problem złożony nie tylko w naszej dyskusji.Pozostanę na razie przy swoim .Natomiast czy mógłbyś rozwinąć, a najlepiej poprzeć wykresem to :
Przyjrzyj się niby trójkątowi jako podfala v
Trzecia w tym trójkącie jest najkrótsza - teoria wyklucza.Rynek w tym momencie ,,zagadał ''co knuje dalej.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-21 14:54
Witam Mobyone
Przeczytaj moje dwa ostatnie wpisy u hukersa.
Ciągle w krótkim terminie spodziewam się jeszcze ruchu do góry piątką i zakończenie trójki[czwórka [w 3]jako trójkąt rozwarty intra 5].W chwili obecnej ruch do góry ma jak na razie cechy piątki.Gra z regułą zmienności.i fraktal między dwójkami różnych stopni.
Dwójka w 3 była płaską nie regularną.Czwórka trójkątem.
Wykres wigu ,bo dziś wiedżmy i zaufanie w krótkim terminie ograniczone.
W chwili obecnej nie mam podstaw do zmiany oznaczeń.
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-21 15:47
Mobyone,obserwuj wig dzisiaj.Za chwilę się rozstrzygnie czy korygujemy 3w3[trókąt] czy całą trójkę-nie regularna.Poziom jedynki w tym wariancie to kolejny informator czy aby trójka,czy będzie piąta ,czy ostatnia, czy może pierwsza w C ZGZ.
Pozdrawiam i życzę sukcesów
mobyone / 2012-09-21 15:16 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000 - hukersa ? jakiś link ? Są tam twoje wykresy ?
mobyone / 2012-09-21 15:46 / Tysiącznik na forum
Znalazłem coś twojego na bankierze . Po fali A rysujesz dziwny trójkąt z anemiczną falą E. Ciężko się do tego odnieść . Nie twierdzę, że jest to błąd, ale spójrz na to :
http://www.bankfotek.pl/view/1330592
Nie sądzisz,że jest to możliwa i bardziej naturalna kontynuacja ?
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-21 16:24
Mobyone,Twój wariant bardziej mi się podoba niż mój.Na tą chwilę nie widzę wad a same zalety.,,zabiłeś mi klina''ale jeszcze muszę przemyśleć jak to się ma do całości a może mieć się dobrze[alternatywna formacja harmoniczna na wykresie tygodniowym
Pozdrawiam serdecznie.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-21 20:00
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1704559eec787b54.html
Mobyone ,przyjrzałem się dokładniej w20.
Słabość piątek [jak to w zgz -rozpis]pozwala nawet na trójkąt jako C.Co do góry to jeszcze zagadka bez stosownej korekty.Oceń sam wykres.
Ciężki rynek im wyżej tym trudniej.
Pozdrawiam
mobyone / 2012-09-21 21:31 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Używam wykresu liniowego i nie widzę pata z jedynką.Jest ciasno 2111,84 i 2111,21, czyli tylko 0.63 szparka,ale jest. Ty widzę również stosujesz H1. Dopuszczasz ceny minimalne i maksymalne, czy tylko zamknięcia? bo na ekstremach rzeczywiście jest pat.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-21 22:23
Do Mobyone
Staroświecki jestem ,nawet cienie jak naruszą,szukam innych rozwiązań.Statystycznie
sprawdziłem i ciągle sprawdzam -lepiej wychodzę na tym.Buduję ruch w trudnych chwilach nawet na jedynce,sprawdzam na piątce i piętnastce.Na 60 próbuję to poskładać.Zawsze na świecach.
Dobranoc
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-22 16:31
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a037068bcbf79be.html
Witam
Chciałbym podzielić się z Wami moją fobią diamentową.Wymyśliłem sobie;my mamy q1,q2q,q3-duży gracz,wy macie na wykresach diamenty wirtualne.Ilość diamentów które się realizują w ostatnim czasie mnie szokuje.Ta struktura jest dla mnie najzdradliwsza.Kiedyś
była wydarzeniem.
Do rzeczy;
czarne oznaczenia [ ja preferuję]-wzrostowe
czerwone - spadkowe
Z przymrużeniem oka traktujcie ten obrazek.
Ostatnio mam serię pomyłek i zaniedbań.
Z innej beczki;koncentracja lop jest w wysokim przedziale.Duży gracz żeby zmienić kierunek potrzebuje w tym wypadku minimum 100 punktów.Wygasanie serii utrudnia określenie kierunku,to nie jest przypadek.
Pozdrawiam i miłego wypoczynku.I jeszcze jedno dwie koncentracje dla mnie to nie dwóch graczy-to dwa portfele,zapowiedż istotnej korekty w trendzie.
mobyone / 2012-09-22 16:07 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Ja z kolei trzymam się zamknięć godzinowych i tutaj męczy mnie jeden wariant:
http://www.bankfotek.pl/view/1331185
całość zamykałaby się w coś takiego:
http://www.bankfotek.pl/view/1331188
z zasięgiem ( Y ) min. ok. 1950
Jak będziesz miał wolną chwilę, to spróbuj ocenić. A i jeszcze jedno, ja za Ciebie SL nie będę ustawiał :))
13hrabina / 2012-09-22 18:28 / Bywalec forum
@ Moby

W tym wykresie masz całą piątkę na wig 20, jeśli w tym samym czasie przeanalizujesz wyjdzie ci , że na kghm jest dopiero 3 fala - czy to nie sugeruje, że na wig 20 ta piątka jeszcze się nie skończyła?

@Janosik

Rzeczywiście koncentracja 45-50% jest duża, tylko skąd rozpoznać w którą stronę obstawia rynek? Ruch będzie duży, tylko w którym kierunku? Czyżbyś obstawiał istotną korektę? myślałam że masz bycze nastawienie?
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-22 19:20
Hrabina,zupełnie ostatnio nie mam nastawienia.
Nastawiam się jak coś wypatrzę.Gram krótkie ruchy [fsp500].Ta koncentracja u nas kusi.
Wariantów jest kilka;diament,Wolf na dziennym,impuls w zgz.Coś muszę wrzucić do kosza do poniedziałku.Bardzo istotna będzie ta sesja po wygaśnięciu -tak sądzę.
Pozdrawiam
mobyone / 2012-09-22 19:53 / Tysiącznik na forum
JANOSIK1000
Jeśli to diament, a wszystko na to wskazuje, to ze wzrostami będzie krucho.Ale nie wiem, czy to nie jest bardziej moje życzenie .

13hrabina
Z WIG20 nie można obciąć dywidendy, więc nie wiem czy można oba wykresy porównywać w sposób bezpośredni.
mobyone / 2012-09-22 19:58 / Tysiącznik na forum
JANOSIK1000
A i jeszcze jedno ...
Na moim wykresie skrócona piątka to najsłabszy punkt. Naturalnie piątej mogło jeszcze nie być.Zobaczymy.Pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-22 21:33 / Bywalec forum
@ Moby
Na pewno na wyspie wyrysowała się formacja harmoniczna, ale ja nie umiem jej właściwie skomentować. Mi wyszła wzrostowa ale być może tylko i wyłącznie z faktu, że tak oznaczyłam kolejne punkty. Mam nadzieję, że Krzysztof się wypowie i mnie skoryguje.
Może wtedy ten twój wykres się wydłuży.
Pzdr.
tworaz555 / 83.28.168.* / 2012-09-23 18:42

Na pewno na wyspie wyrysowała się formacja harmoniczna,


Witam!
No, niestety, przykro mi, ale nie mogę potwierdzić Twoich wniosków.
W wyrysowanej przez Ciebie "formacji" brak jest odpowiednich proporcji (w tym wypadku formacji Shark).
Reszta na e-mail.
Pzdr.
mobyone / 2012-09-23 22:11 / Tysiącznik na forum
Coś takiego oznaczałoby koniec wzrostów
http://www.bankfotek.pl/view/1331974
Słabością koncepcji ukośnego trójkąta, jako fali X, jest brak dokładnych proporcji Fibo pomiędzy jakąkolwiek parą ( a-c, a-e, c-e czy b-d )ale nie jest to warunek bezwzględnie konieczny.
dfg / 57.86.133.* / 2012-09-24 09:53
Jestem mocno poczatkujacy i staram sie opierac raczej na tym co przeczytam i znajde w sieci niz z wlasnych analiz. Udalo mi sie wyszukac na stronach holenderskich zestawienie wskaznikow do analizy technicznej dla naszego wig20 - wiekszosc wskazuje dalsze wzrosty, a na polskich forach raczej mozemy przeczytac o ruchu na poludnie - skad te roznice?
http://www.forexpros.nl/indices/wig-20-technical?period=86400
dfg / 57.86.133.* / 2012-09-24 09:55
sorki nie zauwazylem, ze jest tez polska wersja jezykowa...
http://pl.forexpros.com/indices/wig-20-technical?period=86400
moon_dial / 2012-09-24 10:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Odnośnie analizy technicznej zgadzam się z ubiegłotygodniową diagnozą Mobyone.

Powodem mojego stanowiska w tej sprawie (nie koniecznie paradoksalnie), są przesłanki fundamentalne.

Konkretnie chodzi o ostatnią publikację indeksu IFO który dziś zamiast przynieść pomoc rynkom, delikatnie rozczarował.
moon_dial / 2012-09-24 11:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

moon_dial / 2012-09-24 10:41
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Odnośnie analizy technicznej zgadzam się z ubiegłotygodniową diagnozą Mobyone.

Powodem mojego stanowiska w tej sprawie (nie koniecznie paradoksalnie), są przesłanki fundamentalne.

Konkretnie chodzi o ostatnią publikację indeksu IFO który dziś zamiast przynieść pomoc rynkom, delikatnie rozczarował.


Dodatkowo zwracam uwagę na fatalne zachowanie eurodolara.

U mnie na rynku terminowym "S" na kasowym praktycznie wyłącznie gotówka.
moon_dial / 2012-09-24 13:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Włodek

Bardzo proszę o uzupełnienie zgłoszenia do Klubu o NICK którym posługujesz się na forum oraz o dołączenie linku z wypowiedziami dokumentujący Twój wkład merytoryczny w dyskusji na forum.
moon_dial / 2012-09-24 14:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ponawiam Alert walutowy na eurodolarze. Ponownie naruszony poziom 1.29xxx oczywiście w dół (z powodów o których pisałem rano).

Co oznacza, że głębsze testowanie tej pary walutowej także nie jest wykluczone, do "wyczyszczenia" kolejnych aktywacji.... tak więc może ta zabawa jeszcze długo potrwać.
moon_dial / 2012-09-24 15:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
O ile eurodolar stara się zachowywać pozory obrony 1.2xxx niestety ze skutkiem, jaki widać z kwotowań, o tyle na DAX-ie 2,4k właśnie zostało naruszone przez podaż....
moon_dial / 2012-09-24 15:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W ramach sprostowania oczywiście chodzi nie o poziom 2,4 k lecz 7,4 k za literówkę przepraszam.
moon_dial / 2012-09-24 15:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cena miedzi na LME spadła do 8167,75 USD za tonę
PAP - Biznes
24 Wrz 2012, 15:25


24.09. Londyn (PAP) - Cena miedzi w transakcjach trzymiesięcznych na Londyńskiej Giełdzie Metali spadła do 8167,75 USD/t.

[...]
moon_dial / 2012-09-24 15:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Otwarcie kasowe za oceanem zgodnie z 'oczekiwaniami' Europy również wyraźnie negatywne

S&P500 1452.31 -0.54% 15:31
Nasdaq 3151.84 -0.88% 15:31
USD/PLN 3.20926 +1.08% 15:31
EUR/USD 1.29067 -0.59% 15:31
Ropa Crude 91.62 -1.55% 15:31
13hrabina / 2012-09-25 08:02 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

@Mobyone

Patrzyłam na lukę bessy na s&p500 i ją wczoraj domknęli, jeżeli jednorazowy podskok można tak interpretować (to tylko górny cień)- czy to jest wystarczające ?

@ Sun1
Przeglądnęłam wpisy i znalazłam, że wprowadziłam cię w błąd pisząc, że kghm jest w fali 5. Sama tak kiedyś myślałam, ale Krzysztof uświadomił mi , że prezentowana przeze mnie fala 4 - nie jest falą 4, bo dołek jej zachodzi na szczyt fali 1, dlatego należy to interpretować jako wydłużoną falę 3. Jak pisałam mojego at. nie można traktować zbyt poważnie. Sama dopiero się uczę.

Pzdr.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-25 08:30
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c46c3bcb326f8191.html
Witam
To może być nagroda dla ,,nocnych Marków''
Nie widzę wady jak na razie w tym mikro ruchu.
Pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-25 08:44 / Bywalec forum
witaj Janosik

Wytłumacz mi proszę dlaczego gruby potrzebuje ok 100 punktów dla zmiany pozycji na FWIG20?
Ja sądziłam, że grał L.
Może miałeś na myśli zajęcie pozycji? Aby zaniżyć przed wystrzałem?
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-25 09:22
Witam
Ja tak dalej sądzę.100 pkt.to wentyl bezpieczeństwa przy ubytkach w koncentracji.Musi zasugerować trwałość ruchu,była zmiana serii,są niezdecydowani. Otworzenie drugiego portfela jeśli nastąpi mi sugeruje korektę znaczącą w ruchu.Brak drugiego portfela i ubytki w koncentracji-
ucieczka sprawcy wzrostów.
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-25 11:17
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8efc7c31d10b4652.html
Dalej nie widzę wady
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-25 13:08
Jest formacja prowzrostowa na 15
Start wg.mnie start jedynki[wykres]
Target ok.0,886.
Przypominam ostateczną negację mojego wariantu.
Pozdrawiam
mobyone / 2012-09-25 13:56 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
A popatrz na to :
http://www.bankfotek.pl/view/1332586
Jeśli a=c to zasięg ok.2386.
Jeśli a=1.618c to zasięg ok.2405 i to się pokrywa z 76,4% fibo. Z tym, że to jest wariant na spadki .
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-25 21:30
Tlumaczenie:

Strategie handlowe dla Rynkow Nieprzewidywalnych, Obecny wzor Fali tworzy trudne i niebezpieczne warunki handlowe

Ten artykul jest pierwszym z moich serii, zatytułowanych "Strategie Handlowe dla Rynkow Nieprzewidywalnych". Omowie tu, obecnie panująca na rynku amerykańskim, faze rozwoju danego wzoru- dziwny fenomen fali- oraz wpływ tego na strategie handlowe i zarządzanie ryzykiem. Amerykanski rynek giełdowy wstąpił w srodek 20 letniej korekty, a ja omowie co to oznacza dla przedsiębiorców i inwestorow.

Amerykanska gielda znajduje się obecnie w wysoce nieprzewidywalnej fazie. W rzeczywistości, prognozy giełdowe w 2010- oraz przez kolejne kilka lat- pozostana niezwykle trudne. To nie uniknione zjawisko, powodujące ze handel na giełdzie w tym momencie jest bardziej skomplikowany i niebezpieczny.

Rozumienie przewidywalnosci giełdy

Obecne środowisko amerykańskiego rynku akcji jest interesującym fenomenem zw iązanym z Teoria Fali. Wieszosc osob, napotykających sie na analizy fali, wierza ze rynek akcji jest przewidywalny caly czas- tak dlugo jak tylko uda się wyliczyc fale. W rzeczywistości jednak ruchy fal sa przewidywalne przez jakis czas- razem z przewidywalnoscia giełdy- i czasem nie sa. Rynek gieldy przechodzi przez fazy nieprzewidywalnosci, ktore nazywam Specyficzna Nieprzewidywalnoscia, Ogolna Nieprzewidywalnoscia i Nieprzewidywalnoscia. Takie rozumienie przewidywalnosci jest waznym elementem technologii NEoFali, zaawansowanie teorii Fali, która prezentuje logiczne koncepty, struktury i zasady. Dla wyjaśnienia logiczny projekt NEoFali nie jest obecny w oryginalnej Teorii Fali Elliota.

Jaki jest obecny wzor fali i dlaczego rynek akcji jest tak nieprzewidywalny w tym momencie? Po pierwsze spojrzmy na wykres poniżej. Prezentuje on wzrost-spadek cen na kazd e pol roku amerykańskiego indeksu akcji S&P 500 pomiedzy rokiem 1982 i wczesnym 2010. Wykres ilustruje historie ruchu indeksu - i pokazuje prognozy giełdowe na rok 2010 i dalej.

Na marginesie, szczegolna uwage jak prawidłowo wykreslac fale, poświęcam w mojej ksiazce "Udoskonalając Fale Elliota". Zawsze powinno się kreślić wykres gieldy na podstawie ceny/ gotowki, ponieważ ceny nie podlegaja zmiennosci w czasie jak przyszle zachowania rynku. Również, wzrosty i spadki powinny być wykreślane w sekwencji- wzrosty i spadki nie powinny być umieszczane na tej samej płaszczyźnie (skali) pionowej- jako ze pomaga to stworzyc wykres pokazujący konkretnie wzor fali.
Jezeli uzyjemy wykresu slupkowego, utrudnione bedzie rozszyfrowanie struktury fali bo wtedy nie patrzymy na faktyczny wzor fali.

WYKRES


Spojrzmy teraz na wykres, zaczynając od wzrostu w 2000 roku. Jak widac, to był koniec okresu rozwoju kilku dziesięcioleci. W ramach Teorii Fali, jest to pieciofalowa struktura z wydłużeniem piatej fali. Trend zakończył się i przeszliśmy do Bessy, która technicznie zaczela się 5ego Wrzesnia 2000 roku. (Hossa byla w Lutym 2000 roku, ale faktyczny poczatek Bessy wedle Teorii Fali byl 5ego Wrzesnia 2000 roku).
Spadek rozpoczął się silnym ru chem kierunkowym, który okazal się niezmiernie przewidywalny ponieważ byliśmy we wczesnych etapach wielkiej, 20sto letniej formacji korekcyjnej.

Początek fali jest bardziej przewidywalny niż srodek- a my jesteśmy w srodku wlasnie teraz.

Początek procesu wielkiego formowania oferuje wysoki stopien przewidywidalnosci,
z niezmiernie precyzyjna prognoza rynku akcji. Aczkolwiek, od Stycznia 2008 roku
przez 2012 (i prawdopodobnie 2014), będziemy w Nieprzewidywalnej fazie procesu formowania wzoru. To dlugi okres czasu i nie będziemy w stanie przewidzieć
co się wydarzy.
Interesujaca czescia jest fakt, ze Nieprzewidywalna faza, która rozpoczęła się
w Styczniu 2008 roku, przechodzi przez trendy Specyficznej Przewidywalnosci, Ogolnej Nieprzewidywalnosci oraz Nieprzewidywalnosci. (Na wykresie, S oznacza Specyficzna, G - Ogolna i U - Nieprzewidywalna).
Jesteśmy w srodku wielkiej 20sto letniej korekcji, i srodek wzoru Fali jest największym okresem niepewności. Kiedykowliek jesteśmy środowisku nieprzewidywalnym, otwiera to rynek niesamowice na wpływy zewnętrzne, zaskakujące waruki ekonomiczne oraz wydarzenia geopolityczne takie jak ataki terrorystyczne z Wrzesnia 2001 (to było blisko srodka spadku w latach 2000-2002, co było okresem nieprzewidywa lnosci). Wlasnie teraz mamy do czynienia z podobnym środowiskiem, co oznacza niespodziewane wydarzenia, niepewność, i strach który zapanuje przez kolejne kilka lat.

Srodek nieprzewidywalnego środowiska prezentuje mnóstwo niepewności w związku
z polaryzacja opinii. Gielda może wahac się w szalonych kierunkach, ponieważ mnóstwo pieniędzy ulokowanych jest na uboczu, albo przeciwnie robia to co robi druga polowa.
Jezeli jedna grupa nieoczekiwanie decyduje dolaczyc do drugiej, moze to poruszyc rynek dramatycznie i szybko. Sytuacja ta dopuszcza losowosc i nieprzewidywalnosc,
która nie wystepuje na początku lub konc u wzoru.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-25 22:01
mobyone nie przeszło wszystko.To samo jest jak wpiszesz ,,Glenn ,Neely ''-to praktyk.
Pozdrawiam
mobyone / 2012-09-25 22:14 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Popatrz na S&P500
http://www.bankfotek.pl/view/1332867
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-25 23:20
Witam Mobyone
Dla mnie fsp500 czytelny był z poziomu 1262 do 1414 z korektą do1322 włącznie,Od poziomu 1414 gram tyko dt.Nie umiem wyodrębnić i zagrać soczystego ruchu,Nie wiem dlaczego ale tak jest.Dla mnie ta faza rynku jest nie czytelna.Mam koncepcję z trójkątem od poziomu 1326 jako C Jak na razie nici.
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-26 10:05
Witam
Bardzo smutno się zrobiło na wątku i ,,gwarno''
Zachowania rynku nie zawsze da się przewidzieć.To sól giełdy i niech tak zostanie.
Fale falami,fundamenty fundamentami a rynek swoje.Wiem z publikatorów że większość graczy obstawiała q3.[Ja nie].Jest prawdopodobne że duży kapitał chce się pozbyć balastu czyli nas.
$ idzie ciągle w rynek nie w gospodarkę przecież.Spokojnie,może to tylko awaria.
Mnie się wydaje że jeszcze na wodospad za wcześnie
Do Tworaz555
Krzysztof jak oceniasz domniemanego sharka na fsp500 pro wzrostowego O-1067 .Obecna proporcja xa/ab 1,272.Ja bym wolał np.1,618.
Pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-26 12:28 / Bywalec forum
witam wszystkich

Na fsp500 doszli do pierwszej kumulacji zniesień fibo 1442-1444. My do 2350, euro/$ w okolicach 1,2850.
Czekamy w miejscu, aż się Ameryka otworzy.
moon_dial / 2012-09-26 13:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Hrabina,

Witaj, z tym oczekiwaniem, to trochę tak jak z oczekiwaniem ubranych na zakończenie dystrybucji (Piszę o S&P). Czyli konsolidacja i rzeź niewiniątek - kto wie, może nawet jazda w dół po Bollingerze, jak po stromym stoku i to dla niektórych (tych co nie czytają naszego klubowego wątku) będzie to jazda na przysłowiowym "gołym tyłku" dosłownie i w przenośni.

Wczorajsza sesja w USA ujawniła "prawdziwe" oblicze tych fałszywych wzrostów. Była to najgorsza sesja od kilku miesięcy. Więc obecny stan WSZYSTKICH nieomal indeksów nikogo nie dziwi.

Dla tego u mnie gotówka na kasowym "S" na terminowym na wszelki wypadek także ze wskazaniem do szybkiej realizacji zysków, bo ewentualność horyzontu, to coś najgorszego dla graczy rynku terminowego, nie będą tego zbyt długo tolerować, zapewniam Cię.
13hrabina / 2012-09-26 13:45 / Bywalec forum
witaj Moon

Dax ma miejsce do zejścia nawet do 2240, ten poziom odpowiada naszemu wig 20, który już drugi raz testujemy.
Jak s&p500 zejdzie poniżej 1442 to następny przystanek naszą giełdę zdołuje, a już dziś 2350 to po dołkach licząć dolna granica trendu wzrostowego od lipca br. oraz 23,6% zniesienia też lipcowego impulsu. Czyżby przed nami okolice 2330?
Czarno to widzę, ale jak można zaobserwować moje wnioski mogą być całkowicie odmienne od sytuacji rynkowej.
Euro/$ właśnie zszedł poniżej 1,2850.

Zaobserwowałam dodatkowo, że zaczynają być grane spółki, które we wzrostach nie uczestniczyły, albo w niewielkim zakresie, np. bogdanka, - jakby ktoś na siłę chciał utrzymać się na 2350.
Druga rzecz niepokojąca, to wzrost obrotów w Stanach w piątek.
moon_dial / 2012-09-26 14:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do 13Hrabina,

Ja jestem za alertem, ale to oczywiście to mój subiektywny osąd sytuacji. Te poziomy są alarmujące.

Co do DAX-a to jedyne co mu się udało dziś dokonać (jak dotąd) to zaliczyć blisko ( - 2 % ) zjazd.

Co do eurodolara, to wszystko co trzeba napisałem wczoraj. Dziś niestety (albo stety jeśli jesteś na "s") mamy realizację potwierdzającą ten nasz wczorajszy negatywny scenariusz wariantu prognoz.

Raczej nie pomogą tu nawet dobre dane makro z za oceanu... Presja podaży, na razie, jest zbyt silna...
moon_dial / 2012-09-26 16:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cena miedzi na LME spadła do 8133,25 USD za tonę
PAP - Biznes
26 Wrz 2012, 15:26


26.09. Londyn (PAP) - Cena miedzi w transakcjach trzymiesięcznych na Londyńskiej Giełdzie Metali spadła do 8133,25 USD/t.
bwolf / 88.156.2.* / 2012-09-26 21:35
@Moon_dial.
Wysiadłem na kolejnej stacji (1.58). Uff. Pięknie spadło na koniec, ponad 30%. Ale frajda była.

Pozdrawiam.
prof_wiatr / 95.49.86.* / 2012-09-27 11:24

@Moon_dial.
Wysiadłem na kolejnej stacji (1.58). Uff. Pięknie spadło na koniec, ponad 30%. Ale frajda była.


Pewnie dzisiaj rano wskoczyłeś do pociagu......

ja od kilku dni "bawie" w przedziale dla VIP-ów o nazwie PMX.
Przyjemnie i mniej stresów.....
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-27 11:59
Witam.

Niestety nie. Poluję na Hawe. Westaisic to tak, powiedzmy, dla zabawy (akurat miałem mało pracy w pracy).

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-09-27 12:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do B.Wolf
W samą porę... Brawo..


Do Wszystkich

Nie wskoczyłem dziś na Wieśkę mimo wczorajszej realizacji zysków powyżej 1,6x z prozaicznego powodu nie chciało mi się i nie miałem czasu (za dużo pracy w pracy). I tak to co zarobiłem do końca roku mi starczy i nie muszę się martwić, bo swoje już wypracowałem z nadwyżką.


Co do całego rynku pojawiła się optymistyczna plotka, że rzekomo rząd Hiszpanii zaproponował nowy plan, który spełnia wymagania trojki (nie lubię tego pseudo słowa).

Tylko co z tego, jak na ulicach Madrytu i Aten dalej są rozruchy i latają koktajle Mołotowa...

Europa usiłuje odbijać po silnych kilkuprocentowych (wczorajszych) spadkach.

Raczej nie spodziewam się jednak jakiejś diametralnej poprawy tych niezbyt rewelacyjnych nastrojów inwestorów, na tę chwilę.

Gratuluję zarobionym. Pozdrawiam Wszystkich Moon.
moon_dial / 2012-09-27 13:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Odebrałem Wieśkę po 1,1x sprzedaną wczoraj po 1,6x ot tak dla sportu...

Koniec miesiąca koniec kwartału ... fundy będą chciały wycenę gramy pod WD.
moon_dial / 2012-09-27 14:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Znowu Bingo drugi raz na Wieśce walnięcie popytu w górne widły...
moon_dial / 2012-09-27 14:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ogólnie wskazanie na horyzont ze wskazaniem lekkim na "L" z uwagi na jutrzejszy dzień wyceny TFI, OFE, itp. (jak pisałem koniec tygodnia, koniec miesiąca i koniec kwartału)

FKGHM analogicznie (pod lekkie odreagowanie)wskazanie na "L"

Oczywiście cały czas patrzymy co "mówi" Hiszpania w sprawie budżetu. Na razie spokój.
moon_dial / 2012-09-27 14:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś słabsze dane makro ze Stanów jeśli chodzi o zamówienia na dobra trwałego użytku, za to zdecydowanie lepsze dane z rynku pracy.

Eurodolar i FS&P jednak lekko pozytywnie po małym wahaniu.
matuszka / 83.22.235.* / 2012-09-27 17:29
13% wydatków na obsługę zadłużenia, czyli 43,5 mld zł. Wpływy z PIT-u 42,9 mld zł. Wpływy z PIT-u mniejsze niż obsługa zadłużenia. Porównując CIT jeszcze gorzej - wpływy z CIT-u 29,6 mld zł.
Deficyt 35,5 mld zł, a obsługa długu - 43,5 mld zł.
Niezły wskaźnik - zaciągany dług (35,5 mld zł)nie wystarcza już na pokrycie odsetek od poprzednio zaciągniętego długu.
Pętla się zaciska.
mobyone / 2012-09-27 20:51 / Tysiącznik na forum
Jako najbardziej możliwy poziom korekty, wychodzi mi ok. 2395-98 pkt.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-28 11:56
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8640100fe4c7c7c3.html
Witam
Ja jestem za starą wersją północną.Jest w zupełnej zgodzie z harmoniczną Krzysztofa.
Jak na razie nie mam podstaw do zmian azymutu.
Pozdrawiam
mobyone / 2012-09-29 10:28 / Tysiącznik na forum
Do JANOSIK1000
Już w czasie internetowej hossy zauważyłem, że fale, kontraktów się nie imają, a wpływ na to ma koncentracja pozycji w jednej łapie. Tylko wtedy nikt o tym dokładnie nie wiedział, mógł jedynie przypuszczać.
13hrabina / 2012-09-27 21:16 / Bywalec forum
witaj Moby

Tyle to bę dzie jutro, większość zrealizuje się na otwarciu i tak dociągną do końca sesji -ostatni dzień miesiąca i kwartału.
Pytanie co dalej?
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-28 08:51
Witam.
Pytanie co dalej. Wydaje mi się, że kluczowy jest poziom 2400. Jeżeli odbijemy się od niego, to oczekiwałbym korekty do poziomów ok. 2360. W przypadku solidnego przebicia 2400, możemy pokusić się o atak na 2450 (po drodze musimy pokonać 2425). Ale to tylko zdanie nie doświadczonego.

Pozdrawiam.
prof_wiatr / 83.31.151.* / 2012-09-28 09:44
Jak podaje Metal Bulletin, premie płacone do spotowej ceny miedzi w Rotterdamiemie wzrosły do 96,25 USD/t z 86,79 USD/t w poprzednim tygodniu. Jest to efekt strajku i w efekcie problemów transportowych, jakie miały miejsce w chilijskim porcie Antofagasta. Strajk zakończył się 21 września, jednak przy niskich zapasach w Europie, nadal występujące problemy z dostawą
pozytywnie wpływają na premie. Informacja pozytywna.
mobyone / 2012-09-28 08:16 / Tysiącznik na forum
@13hrabina
Jeśli korekta, to wiadomo co dalej ( moim zdaniem strząśnięcie zapakowanych w S, ale kierunek południowy się utrzyma )
swing / 91.222.127.* / 2012-09-27 09:38
Wywiało Was, ale czytam. Pozdrawiam nowych też. Rentier Klubu vi.
w50 / 2012-09-25 17:19
moja propozycja obliczania zasięgów fal
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48767fdd0b7b3876.html
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-25 20:07
Witam
Mój scenariusz został zanegowany na fsp500
przed chwilą ostatecznie.Ostatni ruch do góry nie rozwinął się w piątkę.Zrealizowałem się na1454,6 .S nie brałem.Stosuję dżwignię 1;100
Może znowu 1444 będzie do gry ?
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-25 14:15
Mobyone,czas trwania czwórki do dwójki dla mnie nie do zaakceptowania [ Neely].Impuls w tym miejscu też.Do dwóch różnych szkół należymy
ale patron ten sam.Rozwinę ten temat póżniej.
Pozdrawiam
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-25 14:27
Przepraszam ,Mobyone nie zauważyłem 5
W tym wariancie na liniowym tak,impuls w tym miejscu nadrzędnego ruchu -nie.
Pilnuję ruchu do puki nie ma wad czyli umiem rozpisać,nie kombinuję bo po co.
Pozdrawiam
mobyone / 2012-09-25 16:39 / Tysiącznik na forum
Dla ścisłości nie dodałem, że fala c nie musi być =lub> od fali a, może wynieść np. 0.618 i wtedy na 2384 kończy żywot .
prof_wiatr / 178.42.7.* / 2012-09-25 16:50
Pisałem o Polimexie, ale tutaj nikt , mnie nie rozumie-.... parafrazując Krzysztofa....
PZDR
moon_dial / 2012-09-25 15:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
( ! ) USA - Indeks S&P/Case-Shiller dla 20 metropolii 1,2% r/r (prog 0,7% r/r)

Czyli jest lepiej niż przypuszczaliśmy, bo DAX i eurodolar wybroniły się z "newralgicznych" stref...
mobyone / 2012-09-25 13:58 / Tysiącznik na forum
Oczywiście a=c ok.2396
moon_dial / 2012-09-25 11:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak jak przewidywałem we wczorajszej prognozie dziś mamy DAX-a zejście poniżej 7,4k czyli podaż w Niemczech wygrała zdecydowanie to starcie.

( ! ) DAX Index - Germany (^DAX) 25 Wrz, 11:12 7379.26 -33.90 (-0.46%)
moon_dial / 2012-09-25 12:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na plus dla obozu byków trzeba zapisać nocną obronę eurodolara....

ps. z ciekawostek wczoraj kupiłem czysto spekulacyjnie maleńki pakiecik Westa Isic. wczoraj i dziś górne widły przy wysokich obrotach (jak na tę spółkę oczywiście)nikogo na nic nie namawiam, wrzucam temat do przemyślenia (arkusz zleceń każdy widzi) :)
moon_dial / 2012-09-26 09:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

moon_dial / 2012-09-25 12:57
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Na plus dla obozu byków trzeba zapisać nocną obronę eurodolara....

ps. z ciekawostek wczoraj kupiłem czysto spekulacyjnie maleńki pakiecik Westa Isic. wczoraj i dziś górne widły przy wysokich obrotach (jak na tę spółkę oczywiście)nikogo na nic nie namawiam, wrzucam temat do przemyślenia (arkusz zleceń każdy widzi) :)



Witam Ekipę,

Czy ktoś skorzystał z mojego cynku na Westa Isic? czy znowu zarabiam w samotności?

Przedwczoraj +24% wczoraj +28% i górne widły dziś +28% i znowu górne widły... a tu nikt nic nie pisze prócz mnie w tym temacie...

To po co ja robię te zestawienia, analizy, skoro wszyscy prócz mnie (na szczęście prawie) na peronie?
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-26 10:12
Witam.
Moon, nie jedziesz sam. Jestem z Tobą, tylko siedzę w ostatnim przedziale (wszedłem z bardzo małą kasą. Głównie wchodzę w bardziej płynne spółki z WIG20). Mimo wszystko, dzięki.

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-09-26 10:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-26 10:12
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Witam.
Moon, nie jedziesz sam. Jestem z Tobą, tylko siedzę w ostatnim przedziale (wszedłem z bardzo małą kasą. Głównie wchodzę w bardziej płynne spółki z WIG20). Mimo wszystko, dzięki.

Pozdrawiam.



Cieszę się, że zarabiasz ze mną... oczywiście nasza spółka jest wyjątkowa,

mimo to zrealizowałem się na niej przed chwilą w okolicach 1,6x
Westesta Isic już jest więc moim klubowym strzałem roku- lepszym niż sygnity

Oczywiście rynek kasowy to ułamek mojego portfela, ale cieszy że upolowałem najwyżej rosnącą dzisiaj na sesji spółkę, no i cieszy również (może przede wszystkim) że nie jestem sam w pociągu do Zielonej Góry.

Co do reszty rynku to "S" na kontraktach i to bezdyskusyjnie.

W Grecji strajk generalny, w Hiszpanii również niepokoje, eurodolar puścił opór psychologiczny... wesoło nie jest.
moon_dial / 2012-09-25 10:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Jako zatwardziały zwolennik analizy fundamentalnej nie widzę powodu do nadmiernego optymizmu.

U mnie pozycją wyjściową jest zawsze gotówka (zarówno na rynku terminowym jak i kasowym).

Inwestycję uznaję za udaną, gdy przyrasta mi gotówka z realizacji zysków. Podkreślam wyraźnie REALNYCH a nie wirtualnych.

By nie było wątpliwości przypomnę, mamy bessę i strukturalny kryzys w gospodarce globalnej.

W dodatku większość "dobrych" informacji jest już w cenach... Mam na myśli QE3 w Stanach i skup aktywów dłużnych w Europie.

Dodatkowo jedną wielką zagadką jest Azja, w tym Chiny i Japonia i ich konflikt gospodarczy, który może mieć dalsze poważne globalne konsekwencje, nie takie znowu trudne do przewidzenia.

Jeszcze innym problemem jest konflikt na linii Izrael vs. pozostały Świat Arabski oraz słabnące wpływy USA w Egipcie.

Pęka cienka nić, zbyt wiele "ognisk zapalnych" do ugaszenia na raz ... drukowanie dolarów nie będzie trwało w nieskończoność, a skutki mogą odbiegać rażąco od oczekiwań.

Tak jak (praktycznie zupełnie) poniosła fiasko polityka zerowych stóp procentowych, tak samo drukowanie pieniędzy jest ułudą prowadzącą w ślepy zaułek.

Nie chcę siać defetyzmu, ale historia lubi się powtarzać. Nie wykluczone, że na Bliskim Wschodzie wybuchnie wkrótce konflikt zbrojny, w który Stany Zjednoczone będą pośrednio zaangażowane i pojawi się groźba tego co miało miejsce tam w latach 30tych ubiegłego wieku lecz w nie co innej skali i z zupełnie innych powodów.

Skala głupoty i przedwyborczej krótkowzroczności FED jest porażająca... ale wiadomo polityka i dbałość o własny stołek i racja stanu to dwie różne sprawy....
moon_dial / 2012-09-26 10:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

moon_dial / 2012-09-25 10:32
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Witam Wszystkich,

Jako zatwardziały zwolennik analizy fundamentalnej nie widzę powodu do nadmiernego optymizmu.

U mnie pozycją wyjściową jest zawsze gotówka (zarówno na rynku terminowym jak i kasowym).

Inwestycję uznaję za udaną, gdy przyrasta mi gotówka z realizacji zysków. Podkreślam wyraźnie REALNYCH a nie wirtualnych.

By nie było wątpliwości przypomnę, mamy bessę i strukturalny kryzys w gospodarce globalnej.

W dodatku większość "dobrych" informacji jest już w cenach... Mam na myśli QE3 w Stanach i skup aktywów dłużnych w Europie.

Dodatkowo jedną wielką zagadką jest Azja, w tym Chiny i Japonia i ich konflikt gospodarczy, który może mieć dalsze poważne globalne konsekwencje, nie takie znowu trudne do przewidzenia.

Jeszcze innym problemem jest konflikt na linii Izrael vs. pozostały Świat Arabski oraz słabnące wpływy USA w Egipcie.

Pęka cienka nić, zbyt wiele "ognisk zapalnych" do ugaszenia na raz ... drukowanie dolarów nie będzie trwało w nieskończoność, a skutki mogą odbiegać rażąco od oczekiwań.

Tak jak (praktycznie zupełnie) poniosła fiasko polityka zerowych stóp procentowych, tak samo drukowanie pieniędzy jest ułudą prowadzącą w ślepy zaułek.

Nie chcę siać defetyzmu, ale historia lubi się powtarzać. Nie wykluczone, że na Bliskim Wschodzie wybuchnie wkrótce konflikt zbrojny, w który Stany Zjednoczone będą pośrednio zaangażowane i pojawi się groźba tego co miało miejsce tam w latach 30tych ubiegłego wieku lecz w nie co innej skali i z zupełnie innych powodów.

Skala głupoty i przedwyborczej krótkowzroczności FED jest porażająca... ale wiadomo polityka i dbałość o własny stołek i racja stanu to dwie różne sprawy....



Dziś już wiecie dla czego to wczoraj pisałem. Wczoraj wydawała się ta prognoza defetystyczna dziś niestety sprawdza się, "jak ulał".
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-25 10:31
Hrabino,zapomniałem dodać
Mój wywód ostatni ,to tylko statystyczna obserwacja - nic więcej.
Pozdrawiam
prof_wiatr / 78.3.10.* / 2012-09-22 18:56
Tak siedzę sobie na tarasie troche obok Polski, i pojawiła się refleksja, a może Polimex......
E pewnie dzisiaj było zbyt dużo dzisiaj winka, a może nie....
PZDR- klubowiczów, z cieplutkiej Chorwacji.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-22 17:02
Witam,prawie w jednym czasie piszemy.
Pierwszy wykres;jeśli załamana [teoria]musi mieć idealną budowę piatki.A ma?
Drugi-nie da się wykluczyć[koncentracja lop]+ wygasanie serii.Wg.mnie w tej chwili akademicka dyskusja-rynek musi zrobić ruch.
Nasza rola-szybko się dołączyć.
Nic mądrzejszego nie umiem w tej chwili wymyślić.Preferuję wzrosty dalej.
P/S
Krzysztof,a jak Ty sądzisz[fw20,fsp500].
Doskonale wiesz jak cenię Twoje zdanie.
Doradż,ciężko jest.
Pozdrawiam.
w50 / 2012-09-22 19:07
witam serdecznie
jestem zainteresowany aktywnym udziałem w klubie proszę o podanie warunków udziału?
moon_dial / 2012-09-24 10:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

w50 / 2012-09-22 19:07
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
witam serdecznie
jestem zainteresowany aktywnym udziałem w klubie proszę o podanie warunków udziału?



Pierwszym warunkiem udziału w klubie jest merytoryczny udział w dyskusji na tym forum. Drugim jest przesłanie zgłoszenia na skrzynkę klubową (vide post przewodni). Zgłoszenie powinno zawierać e-mail kandydata na klubowicza, imię (nieobowiązkowo ale mile widziane) i link do wypowiedzi na forum, dokumentujący wkład merytoryczny do dyskusji. W przypadku pozytywnej oceny kandydata publikuję na forum informację o wpisaniu kandydata na listę klubowiczów i przyjęciu do klubu.
13hrabina / 2012-09-21 20:23 / Bywalec forum
witaj Janosik

Ślędzę wasze wpisy ale mnie trochę przerastają.
Możesz przetłumaczyć na DRUKOWANE dla laika.
Weszłam dziś w kghm i on naruszył linię ale do niej wróćił, ale wig 20 zeszedł poniżej lini trendu wzrostowego.

Czy w Stanach też jest dziś wygasanie w ostatniej godzinie?
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-21 21:55
Witam
Fsp500 17.09.
Pod 50%fibo też próbowałem na fsp500 eski[pod domniemanego sharka i dwa wolfy ]Wypieli mnie bo się rozpisałem z Twoim kolegą i nie zadbałem o stopa.Należało mi się.
Pozdrawiam
obiektywny1 / 2012-09-21 17:54
Witam

Chyba będę trzymał z mądrzejszymi od siebie – wig20 poniżej wsparcia na 2383, wg mnie ważnego, bo to powrót do PRZ formacji AB=CD. Ja to co kupiłem w czasie sesji poniże j 151 oddałem w dogrywce – czas pokaże czy słusznie. Liczyłem, że pójdziemy powyżej 2400. Wolę mieć jednak spokojny weekend.

Odpaliło mi się zlecenie kupna EkoExportu za 15.05 – przebiło poprzednie szczyt na sporym obrocie. Liczę, że kurs jest teraz w „3”. Średnie też odbijają do góry.

@Mobyone i Janosik

zajefaną dyskusję prowadzicie – nie opuszczajcie tego wątku, przynajmniej do czasu kiedy zacznę rozumieć Wasze wpisy.

@Hrabina

masz rację, fale nachodzą na siebie przede wszystkim z powodu dywidendy z kgh – to było chyba ze 40pkt.

Miłego weekendu panowie i panie, pozdrawiam
paweł77 / 2012-09-21 17:59 / Bywalec forum
witam, jaki zasięg tej fali widzisz na Ekosławie? Pozdro
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-09-21 13:32
Zapomniałem dodać .Neely silnie koncentruje się na korektach [ czas ich trwania między sobą
+ zmienność tego czasu i zasięgu - ich stopnie].Umożliwia to identyfikację zgz np.transakcyjnie.Impuls- do 5 każdy umie liczyć
Pozdrawiam
moon_dial / 2012-09-21 11:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Szanownych Klubowiczów,

Dziękuję Wszystkim za bardzo za bardzo rzeczową i wartościową polemikę popartą AT i dobrą argumentacją.

Od strony fundamentalnej za oceanem wydaje się, że im gorzej tym lepiej, bo daje to szansę na kolejne rundy luzowanie i kolejny zastrzyk gotówki w ramach zatwierdzonego już przez FED QE3. Paradoksalnie dane makro wczoraj nie były takie złe.

Krótko pisząc (widać z tego) iż niezależnie co będzie publikowane przez agencje prasowe "L" na NYSE wydaje się być (teoretycznie) wariantem bazowym.

Praktyka jednak oczywiście, od teorii trochę się różni, DJ był wczoraj na lekkim plusie reszta indeksów na delikatnych (ledwo zauważalnych) minusach, czyli ogólnie (jak prognozowaliśmy wczoraj)w bok. I to pomimo gorączki zakupów akcji Appl'a po premierze flagowego produktu tej firmy....

Dziś sytuacja za oceanem na rynku terminowym wygląda podobnie, więc w Europie również kiełkuje poprawna zieleń. Jak dzisiejsza sesja dalej się rozwinie? Będziemy obserwować...
13hrabina / 2012-09-21 12:06 / Bywalec forum
witaj Moon

Zaproponowałam Mobiemu, żeby tu zajrzał, wiedziałam że jak napisze swoje poglądy to wsadzi kij w mrowisko, Na starym forum brakowało merytoryki, a tu ma z kim polemizować, a my przy okazji czegoś się dowiemy. Jak dojdą do wspólnego punktu, to my się dołączymy i wszyscy będziemy bogaci
:-))).
TDI / 31.187.12.* / 2012-09-19 11:18
PKO już jest na równi pochyłej
moon_dial / 2012-09-19 12:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do TDI

Ja aktualnie pozycji na rynku terminowym nie posiadam (po wczorajszej realizacji) choć brałem pod uwagę "s", na razie jednak stoję z boku.

Na kasowym można powiedzieć że prawie również (głównie gotówka).

W związku ze zbliżającym się terminem rozliczenia kontraktów terminowych na W20 nie planuję przed piątkiem jakiś istotnych ruchów na pozycji.
TDI / 31.187.12.* / 2012-09-19 13:02
@moon
mam na myśli serie Z, na fkgh płynność jeszcze słaba ale można coś upolować:) sl nie jest stosunkowo daleko - jest się o co oprzeć, stąd decyzja. Zysk/ryzyko - ok
13hrabina / 2012-09-19 12:51 / Bywalec forum
@ TDI
pko bp tak, ale popatrz jak kghm trzymają.
TDI / 31.187.12.* / 2012-09-19 13:05
@13hrabina
zgadza się, liczę że w końcu puszczą:)
13hrabina / 2012-09-19 13:13 / Bywalec forum
@ TDI
miedź dziś po kolejnym drukoawniu, tym razem w Japonii rośnie coraz mniej, ze wzrostu pozostało 0,2% na plusie. Ropa też już nie radzi sobie najlepiej.

Przyszło mi do głowy, że kghm mogą sypnąć dopiero w piątek - jeżeli grają na kontraktach na S.
Zawsze zastanawiało mnie jak rozpoznać dysttrybucję, bo dziś kurs wysoko ale obroty to 60 mln.

Jedno jest pewne, ruch na kghm jak się rozpocznie będzie duży.
TDI / 31.187.12.* / 2012-09-19 10:58
ze względu na sytuacje USA ja obstawiam stronę krótką, ale każdy musi podejmować decyzje sam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy