Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
ziemek19 / 46.134.236.* / 2012-09-17 10:59
Jeśli 2 luka jest pomiarową to optymistycznie,można obliczyć prawdopodobny zasięg.Samo wystąpienie luk to zegar siły wiadomo czego.Ale od obliczeń to chyba Krzysztofa soft na prowadzeniu.
Redakcja forum / 2012-09-17 06:18 / Administracja forum
Konkurs - wytypuj 3 spółki, które Twoim zdaniem będą w tym tygodniu miały największe wzrosty. Do wygrania koszulki i kubki Money.pl.

Twoja odpowiedź może będzie podpowiedzią dla innych.

http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html

Głosować można jeszcze tylko dzisiaj w poniedziałek 17 września.

Uwaga: Konkurs dla zarejestrowanych i zalogowanych.
ziemek19 / 46.134.212.* / 2012-09-16 19:57
Ciekawe do ktorej ksiegi tam zapisuja traderow ?
obiektywny1 / 2012-09-17 00:48

Ach tak, dziękuję (tworaz, moon, 13hrabina, obiektywny1). Wasze wpisy i analizy sprawiają, że i ja więcej czytam i próbuję coś z tego wyciągnąć.


@BWolf
dziękuję za uznanie, choć wiem że jestem maluczki:)

Nie widziałem piątkowych wzrostów, teraz myślę co dalej. Doszedłem do wniosku, że czasem najprostsze metody są najbardziej skuteczne. Teoria Dowa i metoda średnich kroczących mówi, że a sygnał kupna generowany jest wtedy gdy kurs przebija ostatni szczyt, a potwierdzeniem tego sygnału jest przecięcie średnich wykładniczych i ich skierowani do góry. Ostatnią konsolidację mieliśmy w okolicach 130zł, średnie przebiegały tam płasko i wzajemnie się przecinały, potem nastąpiło wybicie. Jeżeli ruch od 109,60 do 138,60 uznamy za 1, 2 do spadek do 129,20 to obecnie jesteśmy w 3 pięciofalowego impulsu wzrostowego. Zasięg tej fali możemy wyliczyć. Średnie skierowane są do góry i to mocno, otoczenie sprzyja wzrostom, więc chyba do góry?

Swoją drogą, gdybym poczytał o średnich trochę wcześniej to pewnie kupiłbym przy 13x,x i nie sprzedał dopóki średnie nie skierują się w dół. Mądry polak po szkodzie, bo teraz ten opór 155,60 na którym kurs zatrzymywał się już dwa razy. Trzeba więc poczekać na jego przebicie, lub na korektę, która też jest możliwa – bo przecież rynek rósł właśnie pod FED, wskaźniki wysoko a kurs przebił wstęgę bollingera, więc w myśl zasady kupuj plotki sprzedawaj fakty, korekta się należy.

Tutaj wykres:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/659fa521b6b3f0d4.html

Krzysztof czy Twoim zdaniem, opieranie się na średnich jest skuteczną metodą, dla kogoś kto pracuje i nie ma czasu śledzenia wykresów i tworzących się na nich formacji na bieżąco?

Co do Sygnity – zastanawiam się czy jest możliwy taki rozwój zdarzeń. Jeśli uznamy, że formacja niedźwiedziego rekina – wykres przesłany przez Krzysztofa kilka dni wcześniej, została zrealizowana i C wypadło w 14,45, potem nastąpił spadek, który zatrzymał się na 12,61. Jest to prawie dokładnie w połowie ruchu BC. Od tego momentu nastąpiło odbicie i ewentualne przejście rekina w bullish 5-0. W takim przypadku ostatni wzrost nie byłby czwórką tylko jedynką nowego impulsu. Dodatkowo, średnie płasko, więc konsolidacja, zobaczymy w którą stronę pójdą. Jeśli do góry to przebicie 14,45 jest sygnałem do zakupów.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01b5641fb09cdb37.html

To takie moje wieczorno niedzielne przemyślenia – proszę skomentujcie je,

pozdrawiam
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-14 13:55
Witam.
Zrealizowałem się na KGHM (pięknie). Sądzę, że dziś większość inwestorów działa emocjonalnie. W poniedziałek może być różnie. Moon namawia na sygnity, muszę przemyśleć sprawę.
Ach tak, dziękuję (tworaz, moon, 13hrabina, obiektywny1). Wasze wpisy i analizy sprawiają, że i ja więcej czytam i próbuję coś z tego wyciągnąć.

Pozdrawiam
k.baranky / 89.76.17.* / 2012-09-14 18:07
na sygnity przyjdzie pora w najmniej oczekiwanym momencie... ta rekomendacja z pewnością pomoze. ..
MamSYG odkąd mowa o nim w klubie tj. od 11 zł

calkiem sporo mam tez kghm i pkn. tworaz i moon dobra robota! bardzo pomogliscie mi w decyzji...
moon_dial / 2012-09-14 14:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Witam.
Zrealizowałem się na KGHM (pięknie). Sądzę, że dziś większość inwestorów działa emocjonalnie. W poniedziałek może być różnie. Moon namawia na sygnity, muszę przemyśleć sprawę.
Ach tak, dziękuję (tworaz, moon, 13hrabina, obiektywny1). Wasze wpisy i analizy sprawiają, że i ja więcej czytam i próbuję coś z tego wyciągnąć.

Pozdrawiam


do BWolf

Nikogo Nie namawiam do niczego (vide regulamin klubu). Jeśli już namawiam to tylko do aktywnego przemyślenia sprawy.

Jest jeszcze jeden ważny szczegół w sprawie SYGNITY.

Pamiętacie tę serię siedmioprocentowych wzrostów, którą przewidziałem? miała ona miejsce po wygranym przetargu na 230 mln zł.

Z nieoficjalnych i niepotwierdzonych źródeł wiem, że SYGNITY stara się o kolejny kontrakt dla GDDA za uwaga 800 mln zł nie wiem czy to prawda, ale jak dla mnie przypadku w tym nie ma i wszystko zaczyna się składać w logiczną całość. Jak będzie wkrótce się przekonamy.

Nikogo do niczego nie namawiam, przedstawiam tylko swój wariant.
bartekj2 / 2012-09-15 20:14

Z nieoficjalnych i niepotwierdzonych źródeł wiem, że SYGNITY stara się o kolejny kontrakt dla GDDA za uwaga 800 mln zł


Co to jest GDDA? Czy możesz napisać coś więcej na ten temat?
moon_dial / 2012-09-17 09:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Z nieoficjalnych i niepotwierdzonych źródeł wiem, że SYGNITY stara się o kolejny kontrakt dla GDDA za uwaga 800 mln zł


Co to jest GDDA? Czy możesz napisać coś więcej na ten temat?



Chodzi o Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i kilka bardzo dużych zamówień publicznych, które są w toku i nie wiemy jeszcze jak się zakończą, ale SYGNITY jest (podobno) faworytem łączna wartość usług i inwestycji to ok. 800 mln zł jest więc o co walczyć. Szczegóły odnośnie przetargów znajdziesz na oficjalnej stronie GDDKiA.
moon_dial / 2012-09-17 10:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sygnity SA (SGN) 17 Wrz, 9:54 13.96 +0.61 (+4.57%)

do B.Wolf
Podobała mi się Twoja analiza (prosiłeś o skomentowanie) co do SYGNITY to gdy pójdzie ten przetarg, to i 20 zł będzie zbyt niską wyceną. Obecnie cena akcji spółki jest rewelacyjnie atrakcyjna, bo znacznie poniżej Wk.
moon_dial / 2012-09-17 10:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ostatni post kierowałem do Obiektywnego nie do B.Wolf oczywiście. Za "skrót myślowy" przepraszam.

Tym nie mniej pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów... ;) Moon.
obiektywny1 / 2012-09-17 10:11
Luki cenowe

Z tego co wiem na temat luk cenowych, na wykresach kursów stanowią opory lub wsparcia.

Poza tym, w przypadku analizy formacji luk, istnieje reguła mówiąca, że rynek, na którym pojawiły się trzy luki cenowe, jest rynkiem „dojrzałym”. Oznacza to wyczerpanie obecnego ruchu i zwiększone prawdopodobieństwo zmiany trendu. Jest to sytuacja w której występują kolejno luki - startu, kontynuacji oraz wyczerpania.

pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-17 10:40 / Bywalec forum
witaj obiektywny

a jesteś pewien, że były już trzy luki?, bo na dziennym prawie nie widać tej luki 08/09 sierpnia - różnica to 10 groszy? czy to luka?
obiektywny1 / 2012-09-17 15:29

witaj obiektywny

a jesteś pewien, że były już trzy luki?, bo na dziennym prawie nie widać tej luki 08/09 sierpnia - różnica to 10 groszy? czy to luka?


cześć Hrabina
ja nigdzie nie powiedziałem, że są trzy luki:) Ja na dziennym widzę dwie – pierwsza z 26-27 lipca i druga z 14 sierpnia. Skłaniałbym się, że ta ostatnia to luka kontynuacji (pomiarowa) która zazwyczaj występuje w połowie silnego ruchu. Sam nie wierzę, że to piszę, ale wygląda na to, że to jeszcze nie koniec wzrostów. Nawet słaby NY Empire State nie zrobił wrażania na kursie.

Oboje czepiliśmy się wskaźników, że wysoko, że przegrzane, ale jeśli mamy do czynienia z silnym ruchem, to chyba mogą one pozostawać przez jakiś czas z strefie wykupienia a kurs i tak będzie rósł.

Dzisiaj kurs doszedł do piątkowego maksimum i zawrócił. Wytrawni gracze DT na pewno to wykorzystali. Rano miałem trochę czasu w pracy i popatrzyłem na wykres 5min i tam przy kursie 151,40 madc dał sygnał kupna, więc 3zeta na akcję było do ugrania.

Ja jestem z boku – czekam albo do przebicia oporu na 155,6 albo na korektę.

pozdrawiam:)
bwolf / 88.156.15.* / 2012-09-17 21:28
Witam.
Wskoczyłem przy 150.xx. Ustawiłem zlecenie sprzedaży na 154.80, ale się nie załapałem (do tylu chyba doszliśmy w piątek i sądziłem, że dziś zaczepimy o ten pułap). No cóż, niestety.

Do Moon

NYSE może chcieć realizacji, naszego rynku także to nie ominie. Za 4 dni termin rozliczenia kontraktów terminowych na W20 i może być przez to trochę nieciekawie na lokomotywach indeksu (w tym na KGHM).


Dobrze pamiętam, ostatnie "trzy wiedźmy" w pierwszym i drugim kwartale i zawsze KGHM w ciągu dnia szedł do góry, a na koniec sesji znacznie spadał. Także możesz mieć rację Monn.

Pozdrawiam.
obiektywny1 / 2012-09-17 22:23
Witam

Nieco z innej beczki, czy może ktoś interesuje się Lotosem? Ja obserwowałem walor i czekałem z decyzją do raportu, ten był jednak fatalny, kurs zleciał o blisko 3%, więc pomyślałem, że szkoda czasu na zadłużonego gniota i usunąłem z listy. Dzisiaj patrzę i co widzę - walor pięknie odbił.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b5ab74b145c14a5c.html

Na tym wykresie też mamy dwie luki – przypuszczalnie kolejna może wypaść gdzieś około 33,5 a zasięg 3 to około 35. Może to bardzo optymistyczne założenia, ale zobaczymy czy się sprawdzą.

Nie mniej jednak zaczynam wierzyć w siłę i skuteczność AT.

A teraz Police. Azoty, czyli główny akcjonariusz Polic na historycznych szczytach, ZAP najwyżej od roku, a PCE dobra spółka, a jednak trochę odstaje. Jak oceniacie taki scenariusz – zasięg 3 wg Eliota to około 18,06, czy to możliwe?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7e411759b6ca6cc5.html

Od dołka na 7,36 już sporo odbiło, ale w styczniu kupiłem ATT – nie mając zielonego pojęcia o AT, przeczytałem informację, że prezes Marciniak kupił 2kakcji po 25,xx. Poszedłem w jego ślady i kupiłem za 26,xx. Sprzedałem w maju za 36 ogłoszeniu wezwania przez ACRON. Też nie wierzyłem, że może być wyżej, a dzisiaj ATT chodzą po 50zeta.
BTW – to była moja pierwsza i najlepsza jak dotąd inwestycja na giełdzie:)

Pozdrawiam
moon_dial / 2012-09-18 09:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich

Dzisiejszy dzień zaczął się tak jak by inwestorzy w ogóle się nie obudzili. Niskoobrotowe fiksy praktycznie z zerowym znaczeniem technicznym.

Ogólnie w Europie nastroje mieszane. U nas neutralnie.

Tak jak pisaliście wczoraj na SYG przedłużenie konsolidacji. Ciekawe kiedy inwestorzy zaczną zakupy pod te nowe kontrakty na SYG zarówno te podpisane, jak również te, które za niebawem wejdą do portfela zamówień spółki.

Z kolei na KGHM trochę ciszej, jakby zapowiedź wyczekiwania na korektę.

Do piątku raczej nie oczekiwałbym nadmiernie radykalnej zmiany tego obrazu sytuacji.
moon_dial / 2012-09-18 09:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ceny miedzi w Londynie spadają, bo Chiny mogą nie poluzować polityki pieniężnej, jak się oczekuje
PAP - Biznes
18 Wrz 2012, 8:34


18.09. Londyn, Nowy Jork, Szanghaj (PAP/Bloomberg) - Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że Chiny mogą nie poluzować polityki monetarnej, czego się oczekuje - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.238,00 USD za tonę, po spadku notowań o 0,8 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na XII w transakcjach elektronicznych tanieje o 0,4 proc. i wyceniany jest na 3,7760 USD.

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na I 2013 staniała o 0,3 proc. do 59.670 juanów (9.443 USD).

Na rynkach nie słabną też obawy o to, że Hiszpania może być zmuszona o zwrócenie się o pomoc finansową.

Setki pociągów odwołano w poniedziałek w Hiszpanii z powodu strajku pracowników kolei, protestujących przeciwko planowanym na przyszły rok reformom strukturalnym, które - według nich - spowodują zmniejszenie zatrudnienia.

Również w poniedziałek w Madrycie i Barcelonie strajkowali w trakcie porannego szczytu komunikacyjnego pracownicy metra, protestując przeciwko redukcji ich płac.

Wskaźnik bezrobocia w zmagającej się z kryzysem finansowym Hiszpanii wynosi blisko 25 proc.

"Po rajdzie cen miedzi w ubiegłym tygodniu, technicznie teraz możliwa jest korekta" - mówi Zhang Yu, analityk Yong'an Futures Co. w Hangzhou.

Graczy rozczarowały też dane z USA z poniedziałku.

Indeks aktywności wytwórczej w stanie Nowy Jork spadł we wrześniu aż do minus 10,41 pkt z minus 5,85 pkt w poprzednim miesiącu - podała nowojorska Rezerwa Federalna (Central Bank of New York).

To najsłabszy wynik od 2009 r.

Analitycy spodziewali się tymczasem, że indeks wyniesie minus 2,0 pkt.(PAP)

aj/ ana/
moon_dial / 2012-09-18 10:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na W20 lekkie odejście w ślad za DAXem, sWIG80 na plusie. Czyli duże spółki w dół małe w górę, lub w bok. Obroty dalej nie porywają.
obiektywny1 / 2012-09-18 11:39
Witam

Czy formacja AB=CD na dziennym WIG20 można uznać za zanegowaną?

A=2009,3 – 24.05.2012
B=2302,6 – 05.07.2012
C=2089,81 – 24.07.2012
D=2424,09 – 14.09.2012

PRZ dla tej formacji 2332 do 2383.

Przeskoczyliśmy przez nią luką – oznacza to siłę rynku. Z drugiej strony, była ona wynikiem działań FED i można przyjąć, że rynek grała właśnie pod takie rozwiązanie.

Wariant I – dalsze wzrosty
Wariant II – powrót do PRZ i konsolidacja w
oczekiwaniu na dane sygnalizujące poprawę.

Tak czy inaczej kluczowym wsparciem wydaje się być poziom 2383, który jest zlokalizowany mniej więcej w połowie luki z 14.09 – to też jest wsparcie.

Dodatkowo ruchy AB i CD trwały w przybliżeniu tyle samo.

@Krzysztof
Dzięki za AT LTS i PCE – w przypadku LTS pieniądze leżały na ziemi. Szkoda, że tego nie widziałem.

pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-18 15:32 / Bywalec forum
@ obiektywny

Skoro ab=cd miałaby być zanegowana, to na kghm chyba też, a on broni się na 150, więc nie wiem czy wszystko jest przesądzone?
Do piątku (wygasanie kontr)pozostało jeszcze 90 tys kontraktów, więc ruch może być spory -tylko w którą stronę?
Gdyby odpalili w górę, to formacja jeszcze mogłaby się dopełnić? czy już po ptokach?
obiektywny1 / 2012-09-18 18:43
Cześć Hrabina

W przypadku formacji na WIG20 myślałem o zanegowaniu z powodu wybiciu górą i to luką przy dużych obrotach. Indeks jest 20pkt wyżej niż górna granica PRZ.

Formacja na KGH jeszcze nie przetestowała całej PRZ.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3e2a7007df02befb.html

Dzisiaj kurs był poniżej PRZ, ale do niej powrócił, więc w dalszym ciągu konsolidacja przy średnich obrotach. W tym momencie to gra dla orłów a ja niestety jestem wróblem:)
Idę zająć się żoną:)
pozdrawiam

PS
jeszcze nie jest po ptokach;)
mobyone / 2012-09-18 21:50 / Tysiącznik na forum
http://www.bankfotek.pl/view/1328767
A to moje view na WIG20 z zasięgiem docelowym 1950 jako końcem fali spadkowej
13hrabina / 2012-09-18 22:31 / Bywalec forum
witaj ponownie Moby.

Spójrz na formacje wyznaczoną przez punkty, które określił kolega obiektywny dziś koło południa - wpasowywują się w twój wykres.

Ale twoim przeciwnikiem albo zwolennikiem może być tworaz555. Cieszę się, że udało mi się ciebie tu ściągnąć. Nie jestem pewna czy należysz do klubu,ale warto się wpisać, choćby po to aby otrzymywać wykresy od Krzysztofa - poza tym poziom dyskusji i kultury jest zdecydowanie lepszy niż na naszym starym forum.
13hrabina / 2012-09-18 22:00 / Bywalec forum
witaj Moby

To nie liczysz, że będą ciągnąć do piątku?
Miedź trzymają a kghm dziś wybronił się i nie spadł poniżej piątkowej luki.
mobyone / 2012-09-18 22:25 / Tysiącznik na forum
Czasowo nie podejmuję się, natomiast co do zasięgu 2450 jest moim zdaniem jak stół i nie pęknie.
moon_dial / 2012-09-18 16:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Hrabina

Dobrze kombinujesz, jednak ja mam niezbyt optymistyczne przeczucia, może dla tego, że ze strony arbitrażystów nigdy nic dobrego mnie nie spotkało.

Oprócz arbitrażystów w piątek nie będzie zbyt wielu nadmiernie chętnych do handlu, więc skutek tego raczej nie trudny jest do przewidzenia.
moon_dial / 2012-09-18 17:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do
Wszystkich,

Zwracam uwagę na eurodolara EUR/USD1.30617 -0.39% 17:02

Dziś publikowane dane makro w USA mogą być mylące. Dla nas ważniejsza jest reakcja forexu na te dane niż one same... ponieważ jest duża szansa, że rynki kasowe niestety częściowo pójdą za forexem, bo tu entuzjazmu nie widać.
moon_dial / 2012-09-18 11:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bardzo dobry odczyt indeksu ZEW w Niemczech, DAX obronił 7,3k więc ta sesja może wyglądać trochę ciekawiej.
moon_dial / 2012-09-18 12:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na FKGHM "S" oczywiście (piszę dla formalności)

Niestety SYGNITY chyba również nie będzie miało dobrej sesji, zniknęła półka na 13,3x

Wszystkie indeksy zaliczają odejście, a najbardziej aktywne walory zaliczają realizację.

KGH KGHM 149.80 -1.77%
PKO PKOBP 36.55 -2.25%
moon_dial / 2012-09-17 11:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Krzysztofa,

Twoje AT odnośnie SYGNITY jest bardzo dobre i w dodatku znajduje potwierdzenie w znacznym potencjale wzrostowym kursu i w nowych kontraktach (zarówno tych podpisanych, jak i tych które się zapowiadają).

W imieniu wszystkich Klubowiczów dziękuję za AT naszej najmłodszej perełki ST.

Coś czuję, że ten walor zagości na dłużej na naszej klubowej liście przebojów.
moon_dial / 2012-09-17 12:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ulubieniec klubowy (KGHM) również pozytywnie, choć już może nie z takim entuzjazmem, jak w końcówce zeszłego tygodnia.

S&P500 Fut 1456.65 -0.67% 12:32
DAX 7394.20 -0.24% 12:17

NYSE może chcieć realizacji, naszego rynku także to nie ominie. Za 4 dni termin rozliczenia kontraktów terminowych na W20 i może być przez to trochę nieciekawie na lokomotywach indeksu (w tym na KGHM).

Może to być dobry pretekst do defensywnej dywersyfikacji i do podciągania tzw. szerokości, co może potencjalnie dać pole do popisu średnim i mniejszym spółkom.

Jak rynek się "wywiąże" z tego co sygnalizuje AT i AF ? Zobaczymy... Wskazana cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość...
moon_dial / 2012-09-17 13:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
(!) mWIG40 2328.89 +0.14% 13:09

S&P500 Fut 1455.65 -0.74% 13:23
DAX 7398.34 -0.19% 13:08
USD/PLN 3.12076 +0.80% 13:24
EUR/USD 1.31121 -0.13% 13:24
moon_dial / 2012-09-17 10:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Asseco, Comarch, Sygnity i Infovide w przetargu ARiMR wartym kilkadziesiąt mln zł

PAP
13-09-2012, 22:41
Wśród siedmiu wykonawców zaproszonych do składania ofert w przetargu ARiMR na „Utrzymanie, modyfikacje i ulepszanie systemów aplikacyjnych OFSA, OFSA-PROW" jest: Asseco Poland, Comarch, Sygnity i konsorcjum Infovide-Matrix - poinformowało PAP biuro prasowe agencji.
ARiMR, fot. grupa content

Pozostali wykonawcy zaproszeni do składania ofert to konsorcjum: Centrum Komputerowe ZETO (grupa Asseco), Zakład Elektronicznej Techniki w Olsztynie i Connectis oraz konsorcjum: IT Works i AlmavivA.

Do złożenia oferty zaproszone było też Hewlett-Packard Polska, ale spółka ta wycofała się z przetargu.

Prowadzony obecnie przetarg to kolejne podejście ARiMR do wybrania wykonawcy utrzymania, modyfikacji i ulepszania systemów aplikacyjnych OFSA, OFSA-PROW, OFSA-PROW-DD, RG-PROW. W grudniu 2011 r. ARiMR unieważniła przetarg na to zadanie, gdyż nie złożono w nim żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu. W tamtym postępowaniu Sygnity złożyło najtańszą ofertę, a najkorzystniejsza mogła się jednak okazać oferta Asseco Poland, gdyż łączna cena nie była jedynym kryterium oceny.

Sygnity zaproponowało wówczas cenę rocznego utrzymania na poziomie 12,52 mln zł, cenę jednego punktu funkcyjnego na 1.227,54 zł i cztery miesiące gwarancji (łącznie 42,48 mln zł brutto). Asseco Poland zaproponowało cenę rocznego utrzymania na 17,06 mln zł, cenę jednego punktu funkcyjnego na 0,01 zł i cztery miesiące gwarancji (łącznie 51,17 mln zł brutto).

Zwycięzca przetargu będzie utrzymywał systemy ARiMR przez 36 miesięcy.

Obecnie usługi utrzymania, modyfikacji i ulepszanie systemów aplikacyjnych OFSA, OFSA-PROW, OFSA-PROW-DD, RG-PROW, na mocy wcześniej podpisanych umów świadczy Asseco Poland.
________________________________________
Źródło:

http://www.portalspozywczy.pl/it/wiadomosci/asseco-comarch-sygnity-i-infovide-w-przetargu-arimr-wartym-kilkadziesiat-mln-zl,75654.html
13hrabina / 2012-09-17 10:15 / Bywalec forum
witam

Nawiązując do luk:

Ja widzę trzy luki :
26/ lipca i 08 sierpnia i piątkową na godzinowym,- czyli trzy,
ale rozumiem, że skoro wykres dzienny to mamy 26 lipca i 14 września.
Teraz czy ta ostatnia to luka przełamania czy wyczerpania?, oscylatory tak wysoko, kghm prawie na szczycie, wig 20 na oporach, czy przy tym, bez korekty możliwe są dalsze wzrosty?, czy korektą godzinowa już dziś była i to taka korekta w locie? Czy nie powinna być korekta całego ruchu wzrostowego?

Joanna
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-14 14:22
Moon, mówiąc namawia, nie miałem na myśli "namawia", a raczej to jak sam ująłeś "aktywnego przemyślenia sprawy". Zaczekam do poniedziałku, emocje opadną i zobaczymy.

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-09-14 15:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do BWolf
Wiem, wszystko ok. ale musiałem tak napisać, bo, są z nami również kompletnie zieloni w temacie, od których dostaję masę żenujących trochę mnie maili na skrzynkę klubową typu... Moon dla czego Cię nie posłuchałem, miałbym już +30% do przodu...

Do Wszystkich

( ! ) USA. Wykorzystanie mocy produkcyjnych (sierpień): 78,2% (prognoza 79,2%)

( ! ) USA. Produkcja przemysłowa (sierpień): -1,2% m/m (prognoza 0% m/m)

Na razie mamy wzrosty, bo rynki są chwilowo zachwycone QE3 ale jak zacznie przychodzić refleksja, nad fatalnymi danymi makro to W20 może okazać się dla wielu "problematycznym" papierowym zarobkiem.

Wtedy zacznie się szukanie innych metod zarabiania np. na spółkach mniejszych, ale wtedy najlepsze miejsca w będą wykupione, a niektórym (po raz kolejny) pozostanie gapienie się z peronu na odjeżdżający pociąg...
moon_dial / 2012-09-14 15:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USD/PLN 3.09275 -2.14% 15:50
EUR/USD 1.31376 +1.17% 15:50

Będziemy mieli kolejną bardzo dobrą sesję na NYSE.

Surowce również (w zgodzie z moją ubiegłotygodniową prognozą) dalej będą rosły.

Co do KGHM i PKN to chyba nie macie wątpliwości, dlaczego rośnie, bo trąbimy o tym na forum od odcięcia dywidendy, po której zostało tylko wspomnienie.

Z mniejszych spółek mamy SYGNITY na celowniku, przed walnym szpulka na wykresie dziś walka o górny cień, która zakończy się prawdopodobnie odwróconym młotem co to oznacza to już też wiecie.

Jedyne co można tu dodać... to gratulacje pod adresem zarobionych i podziękowania dla Krzysztofa za przygotowanie AT.
moon_dial / 2012-09-14 16:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
DI BRE podwyższył rekomendację dla Sygnity do "akumuluj", cena docelowa 15,3 zł
PAP - Biznes
14 Wrz 2012, 15:35


14.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 10 września, podwyższyli rekomendację dla Sygnity do "akumuluj" z "trzymaj". Jednocześnie obniżono cenę docelową akcji spółki do 15,3 zł z 23 zł.

Raport został wydany przy cenie 14,24 zł. W piątek około 15.15 za jedną akcję Sygnity płacono 13,5 zł.

"Oferta Sygnity o wartości 232,1 mln zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na e-podatki. Choć w naszej opinii to duże zamówienie nie rozwiązuje wszystkich problemów spółki, to jednak razem z wygranym wcześniej kontraktem w ramach projektu e-zdrowie stanowi solidną podstawę dla portfela kontraktów spółki na najbliższe trzy lata. (...) Z drugiej jednak strony od końca czerwca notowania spółki spadły przejściowo nawet o 45 proc. osiągając historyczne minimum niespotykane nawet w okresie, gdy Sygnity raportowało 85 mln zł kwartalnej straty operacyjnej i było na krawędzi bankructwa" - napisano w raporcie.

"W naszym modelu wyceny dokonaliśmy szeregu zmian uwzględniających słabsze wyniki pierwszego półrocza oraz większą niepewność wyników związaną ze zmianami w zarządzie i możliwą zmianą strategii rozwoju. W wyniku wprowadzonych korekt wyznaczamy nową cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 15,3 zł za akcję i rekomendujemy akumulowanie akcji Sygnity" - dodano.(PAP)

kam/ ana/
ziemek19 / 46.134.250.* / 2012-09-14 11:11
Zerkając na wykres miedzi widać zarys prawego ramienia ,raczej barku.Szerokie i silne to barki ale kształt powinien się wyrysowac.
moon_dial / 2012-09-14 12:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Bartek

Wpisałem Cię na listę. Wysłałem warunkowo prośbę do Krzysztofa o dodanie Cię do Mail-grupy.

Pamiętaj jednak, że osoby nieaktywne na forum będą usuwane z listy....

Do Czesław

Pytałeś o akcjonariuszy SYGNITY i % głosów na WZA:

Legg Mason Zarządzanie Aktywami SA 12,47%
ING OFE 5,29%
Allianz FIO 5,24%
OFE Polsat 5,06%
Wojnowski Ryszard 3,14%
Sygnity SA 2,57%
Sielicki Tomasz 2,56%
Kseń Jacek 0,03%
Ducal Krzysztof 0,02%
Pozostali (FF) 63,62%
moon_dial / 2012-09-14 12:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Do Czesław

Pytałeś o akcjonariuszy SYGNITY i % głosów na WZA:

Legg Mason Zarządzanie Aktywami SA 12,47%
ING OFE 5,29%
Allianz FIO 5,24%
OFE Polsat 5,06%
Wojnowski Ryszard 3,14%
Sygnity SA 2,57%
Sielicki Tomasz 2,56%
Kseń Jacek 0,03%
Ducal Krzysztof 0,02%
Pozostali (FF) 63,62%


Tamta lista powyżej to przed WZA

a obecni "duzi" na SYGNITY po 12 bm to:

LEGG MASON STR. FIO uwaga wzrost do 37,21% głosów
ING OFE uwaga wzrost do 18,78% głosów

AVIVA OFE 17,53% głosów

ALFA1CCE INV. SA Luksemburg 11,83 % głosów

R. Wojnowski 11,36% głosów
moon_dial / 2012-09-14 13:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Czesław CD

Małe uzupełnienie wczoraj na SYGNITY było nie WZA lecz NWZA

Jako dodatkową informację podaję obecne C/WK = 0,72

co oznacza że jest wyceniana przez rynek 28% poniżej wartości księgowej... ;)
bartekj2 / 2012-09-14 12:57

LEGG MASON STR. FIO uwaga wzrost do 37,21% głosów

Nie wydaje mi się aby to były tak duże zmiany w akcjonariacie. Raczej w pierwszym zestawieniu mamy udział w ogólnej licznie akcji, a w drugim udział w liczbie głosów na WZA (w stosunku do liczby akcji reprezentowanej przez uczestników WZA).
moon_dial / 2012-09-14 13:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

LEGG MASON STR. FIO uwaga wzrost do 37,21% głosów

Nie wydaje mi się aby to były tak duże zmiany w akcjonariacie. Raczej w pierwszym zestawieniu mamy udział w ogólnej licznie akcji, a w drugim udział w liczbie głosów na WZA (w stosunku do liczby akcji reprezentowanej przez uczestników WZA).


Tak oczywiście, ponieważ Czesław pytał mnie o procent głosów na przedwczorajszym NWZA i tego właśnie dotyczą te liczby.
ziemek19 / 46.134.223.* / 2012-09-13 19:20
fed ogłosił QE3 .
fkjob@op.pl / 2012-09-14 09:16
Jak na dziś ustawić limit kupna? Jest szansa na jakiś dołek w ciągu dnia?
sverige / 89.72.151.* / 2012-09-14 09:49
no nic nie chciało się kupić wczoraj po 144zł, trzeba brać po 150zł.
moon_dial / 2012-09-14 09:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Obydwaj faworyci klubowi SYGNITY i KGHM na ponad ( + 3 % )wzrostach.

Mamy QE3 w pełnej krasie czyli moja prognoza się wypełniła się z precyzją szwajcarskiego zegarka.

Myślę że w najbliższym czasie popyt będzie rządził niepodzielnie.

Wczorajsza euforia na NYSE pod wpływem QE3 nie była przypadkową reakcją...

Europa z pewnością również nie pozostanie dłużna....
fkjob@op.pl / 2012-09-14 10:08
Moon, jakimi pieniędzmi grasz na Sygnity? Przecież tam nie ma płynności.
Nie rozumiem dlaczego rośnie Orlen? Crude po 100 baksów a to oznacza spadek sprzedaży, której wyższa marża nie pokryje.
moon_dial / 2012-09-14 10:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do FKJOB

Na SYGNITY nie zagrasz DT jak na KGHMie(raczej rzadko) to jest spółka mniejsza, ale za to z dużymi perspektywami.

Po niedawnej serii wzrostów po +7% dziennie przyszła niewielka korekta i znowu jest szansa na kontynuowanie odbicia, solidnego odbicia, bo fundamentalnie spółka jest warta w okolicach 16 - 20 zł zależnie od metody wyceny.

Niedawno SYGNITY wygrało kontrakt na 230 mln

Wczoraj dowiedzieliśmy się o kolejnym kontrakcie za 2 mln zł.

Wcześniej czy później KGHM i inne duże spółki zaczną się realizować... aby nie przespać dużych wzrostów na średnich spółkach trzeba zacząć myśleć o zakupach JUŻ TERAZ.

Oczywiście ze względu na niższą płynność waloru trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zapewniam, jednak że warto.
moon_dial / 2012-09-14 11:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co do wagi portfela kasowego w stosunku do ogółu moich inwestycji to jest on niewielki niecałe 10% reszta to rynek terminowy i nieruchomości.
moon_dial / 2012-09-14 11:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przy okazji rynku terminowego to przypominam (zupełnie dla formalności) od wczoraj "L"
moon_dial / 2012-09-14 09:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Może to się wydać Wam dziwne, ale zastanawiam się nad szansami (wbrew pozorom wysokimi szansami) wariantu realizacyjnego na W5 ... po obecnych wzrostach. Zarabiajmy więc, ale bez niepotrzebnej euforii, spokojnie monitorując sytuację.

Dla tych co się nie załapali na wzrosty z mojej prognozy makro z ub. tyg. odnośnie KGHM zalecam zastanowienie się nad mniejszymi spółkami (np. SYGNITY) które jeszcze są w dobrej cenie, mają nowe kontrakty i rewelacyjne C/WK i teoretycznie szeroką przestrzeń do wzrostu.

Zarabianie na KGHM wydaje się już tak banalnie oczywiste, że aż nudne....
kat76 / 79.189.190.* / 2012-09-14 10:08
Moim zdaniem dodruk nic nie przyniesie oprócz wzrostu cen produktów, czyli niestety za wszystko będziemy płacili więcej.
Zawsze w takiej sytuacji ropa drożeje, a to oznacza wzrost cen wszystkiego.
Pozdro
KAT
fkjob@op.pl / 2012-09-14 09:35
Ale byłem naiwny. Wiadomo było że chłopaki zrobią dużo żeby Barack wygrał.
sverige / 89.72.151.* / 2012-09-13 20:59
i znowu prognoza tworaz'a (ostatnie wykresy kghm) ma szanse sie zrealizowac :)
@TFZR / 156.17.52.* / 2012-09-12 10:25
A jak oceniacie zachowanie naszej ubiegło tygodniowej gwiazdki - SYGNITY?
Pozdro.
moon_dial / 2012-09-13 13:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

@TFZR / 156.17.52.* / 2012-09-12 10:25
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
A jak oceniacie zachowanie naszej ubiegło tygodniowej gwiazdki - SYGNITY?
Pozdro.


Właśnie odebrałem w cenie 13.2x swój pakiecik SYGNITY z zeszłego tygodnia sprzedany po 13.9x
moon_dial / 2012-09-13 14:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sygnity pracuje dla małopolskiego NFZ
DWOL 13-09-2012, ostatnia aktualizacja 13-09-2012 11:54
Prześlij e-mailem
Dodaj do:
Wydrukuj
Wielkość tekstu: A A A

Giełdowa spółka wygrała przetarg na świadczenie usług informatycznych dla małopolskiego oddziału NFZ

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie wybrał ofertę Sygnity w przetargu na rozbudowę infrastruktury informatycznej. Zadanie obejmuje m.in. rozbudowę serwerów i macierzy dyskowych oraz modernizację serwerowni i urządzeń sieciowych. Wartość kontraktu wynosi 2 mln zł brutto i pokrywa się z budżetem zarezerwowanym na tę inwestycję. Sygnity było jedyną spółką, która wystartowała w przetargu. Miał charakter otwarty.
Przeczytaj więcej o: Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie, Sygnity, umowa, urządzenia sieciowe, zlecenie
parkiet.com
moon_dial / 2012-09-12 10:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

@TFZR / 156.17.52.* / 2012-09-12 10:25
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
A jak oceniacie zachowanie naszej ubiegło tygodniowej gwiazdki - SYGNITY?
Pozdro.



Na razie uwaga inwestorów jest skierowana na W5 czyli w tym (a może przede wszystkim) na KGHM - czyli naszego klubowego ulubieńca.

Na SYGNITY się zrealizowałem w okolicach 13,9x i kupiłem KGHM po 139,x

SYGNITY z pewnością jest perspektywiczną spółką, ale musimy czekać na kolejne kontrakty, no i obserwować ich rentowność i wpływ na sprawozdania finansowe.

Bo ten główny kontrakt za 230 już jest w cenie obecnego kursu..
Do Tworaz555 / 89.200.162.* / 2012-09-12 06:43

Z lubością natomiast cytowane są wszelkiej maści komunały i opinie bezradnych utracjuszy

To zdanie jest trochę przemądrzałe. Weż proszę pod uwagę, że wielu pracuje zawodowo inie może spędzac paru godzin dziennie analizujac trendy.

Nie udawaj "blondynki"...

Daj spokój. Nie wywyższaj się.
13hrabina / 2012-09-12 11:51 / Bywalec forum
Witam wszystkich

@"Do Tworaz555", jesteś prawdziwym gentelmenem.

@ do wszystkich.
Włączyłam niedawno kompa i nie mogłam uwierzyć własnym oczom, ja która nastawienie mam spadkowe, zarabiam na kghm. Weszłam na ryzyk fizyk na ostatnią podfalę fali 5. Podniosłam SL znacznie wyżej, być może to szczyt tej fali a może jeszcze ciut podciągną. Tym razem mi się udało wstrzelić, ale wczoraj sama nie byłam tego tak pewna.
Rozumiem, że motyl Krzysztofa się połamał i doszłiśmy do 146(przy obrotach) - tu chwilowa realizacja zysków i możliwy atak na 148? i dopiero tam koniec fali? - Nie wierzę, że to piszę. Muszę się zastanowić,

Chętnie odezwę się po południu, wracam na turniej syna.
Miłego dnia.
moon_dial / 2012-09-12 12:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

[...]Weszłam na ryzyk fizyk na ostatnią podfalę fali 5. Podniosłam SL znacznie wyżej, być może to szczyt tej fali a może jeszcze ciut podciągną. Tym razem mi się udało wstrzelić, ale wczoraj sama nie byłam tego tak pewna.
Rozumiem, że motyl Krzysztofa się połamał i doszliśmy do 146(przy obrotach) - tu chwilowa realizacja zysków i możliwy atak na 148? i dopiero tam koniec fali? - Nie wierzę, że to piszę.


Bardzo możliwy atak na historyczne maxima i to w niedalekim czasie. Nie obędzie się bez wahań po drodze (jak zawsze).

Zdradzę Ci sekret, który chyba znasz... Jeśli należysz do nas, wcześniej czy później zaczniesz zarabiać, a skoro piszesz, że już zaczynasz zarabiać, tzn. że wiesz co mam namyśli.

ps. Trzymam kciuki za Ciebie i Twojego Syna pozdrawiam, Moon.
13hrabina / 2012-09-12 21:29 / Bywalec forum
witaj Moon

Mój kghm dziś się zrealizował. Ale zatrzymał się na stsunkowo wysokim poziomie, sugerując kolejną próbę podejścia w górę, ale jak patrzę na s&p, który prawie zniwelował cały wzrost, to chyba nie jutro.

Pomijając fakt, że wciąż mam z tyłu głowy korektę tych wzrostów. A wzrostów w tym tygodniu nie wykluczałam, było pod co grać, jeszcze jest FED ( i tu może być szczyt, albo już był) i sądzę że on nada ton kierunkom na giełdzie, ale tą reakcje zobaczymy dopiero w piątek.

Nawiązując do mojego syna, to jego drużyna zajęła II miejsce, a przede wszystkim pograli sobie - 5 meczów.Ale dzięki za kciuki!
bwolf / 88.156.31.* / 2012-09-12 22:05
Witam.
Gratuluję zysku. Również miałem wyskoczyć, ale jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chociaż zazwyczaj, gdy rezygnowałem z wcześniej założonego planu, nie kończyło się to dla mnie najlepiej. Jak będzie zobaczymy. Według mnie (żółtodzioba), powinniśmy jeszcze trochę podjechać (dużo zależy od Bena).

Gratuluję udanego turnieju. Sam kiedyś grałem w piłkę, a i mój 8-letni syn wykazuje duże ciągoty do tej dyscypliny (ma to chyba po tatusiu).

Pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-13 11:33 / Bywalec forum
witaj bwolf

Wczoraj mi się po prostu udało, dziś przyglądałam się czy nie wracać, ale jak piszesz wiele zależy od Bena.
Obawiam się , że rozczarowanie może być silniejsze niż pozytywne zaskoczenie, pod które grał rynek. Dlatego może lepiej poczekać na piątek. A w piątek luka. Luka w dół zgra się z korektą ABC, a luka w górę daje szansę na kurs w okolice 160.

A co piłki, to uważam że warto pielęgnować pasje swoich dzieci.
moon_dial / 2012-09-12 13:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na dokładkę dobre dane z rynku kredytowanych nieruchomości w USA...

USA. Wnioski o kredyt hipoteczny (tydzień): +11,1% (poprzednio -2,5%)...

Eurodolar zgodnie z moimi prognozami...
TDI / 31.187.12.* / 2012-09-12 13:55
1,29 mamy równość korekt na eurusd i wygląda na to że rynek to respektuje
moon_dial / 2012-09-12 14:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

TDI / 31.187.12.* / 2012-09-12 13:55
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
1,29 mamy równość korekt na eurusd i wygląda na to że rynek to respektuje


Bardzo trafna uwaga. Jednakże praktycznie przesądzona jest dobra sesja na NYSE.

Nieposiadanie pozycji kasowej to czyste marnotrawstwo... a DT przestaje mieć sens bo taniej nie idzie odkupić i gros ulicy przechodzi na ST i to wydaje się jedyna rozsądna alternatywa przy tym wariancie rozgrywki.

Rzecz jasna teoretycznie, praktycznie jak będzie zobaczymy na fixie, który raczej powinien być po myśli byków, co do szans wariantu podażowej strony kontrakty mogą mocno namieszać, ale to nic trwałego, bo raczej kijem biegu Wisły nie zawrócą.
moon_dial / 2012-09-12 15:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Lepsze dane odnośnie cen eksportu i importu w Stanach na pewno będą pomocne przy budowaniu dobrej sesji dla popytu.

USA. Ceny eksportu (sierpień): +0,9% m/m (prognoza +0,5% m/m)

Ceny importu (sierpień): +0,7% m/m (prognoza +1,3% m/m)

Mam wrażenie, że popyt (pomimo imponującej rano demonstracji siły) na eurodolarze także dziś nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
tworaz555 / 83.28.86.* / 2012-09-12 12:24

13hrabina / 2012-09-12 11:51
+ - 0 usuń
Witam wszystkich

@"Do Tworaz555", jesteś prawdziwym gentelmenem.


Witam Hrabino!
Zapomniałaś dodać, że to GENTLEMAN ANONIM, bojący się ujawnić swój nick.
Pozdrawiam wszystkie prawdziwe blondynki. ;@))
13hrabina / 2012-09-12 21:59 / Bywalec forum
@tworaz555

Witaj Krzysztof

Fakt, ten ktoś nie jest zalogowany ale to i tak miło, żę nawet ktoś anonimowy nie traktuje mnie jako blondynkę.
Osobiście ja się nie obraziłam, raczej zmusiło mnie do myślenia.


@obiektywny

Tej korekty wyczekuje już wielu a kghm dalej do góry, myślę żę decydujący będzie FED, bo jeżeli rozczaruje, to będzie szybka korekta, a jeżeli będzie drukował to oczywiści pozytyw ale ten impuls wzrstowy będzie miał mniejszy zasięg niż ewentualny impuls spadkowy.
Ja tymczasowo jestem bez kghm i jeszcze wczoraj czekałam na korektę ale wykresy Krzysztofa całkowicie temu przeczą, a póki co one się realizują. Ale to wciąż granie po szczytach na wysokich oscylatorach, ale przy spadkach dużych obrotów nie ma. Krzysztof zasiał u mnie ziarnko zwątpienia co do korekty ale on bez przerwy rosnąć nie może. Nadal może rosnąć, ale na 2370 jest kumulacja zniesień a my jesteśmy tuż tuż pod tą barierą. Za plus za to jest kurs zamknięcia kghm - powyżej 144,10 -144,40.
Pozdrawiam

Myślę, że nasz problem a być może tylko mój, to to że do początkowej analizy, której się uczymy dokładamy elementy czysto polityczne, gospodarcze - a tu nagonkę w mediach robią chyba na zlecenie.
13hrabina / 2012-09-12 12:05 / Bywalec forum
dodam jeszcze jedno spostrzeżenie.

Nasze banki nie rosną, a w Europie bardzo, pomijając wszystkie inne spółki, gdzie kicha trwa od miesięcy.
Dziś rozgrywany jest tylko kghm (100 mln do tej pory, przy 300 na całym rynku)

Do usłyszenia po południu
obiektywny1 / 83.25.196.* / 2012-09-12 01:23
Witam

Mam bardzo ograniczony dostęp do neta i to aż do piątku, a wtedy trzy wiedźmy i pewnie też zostanę z boku. Mam nawet kłopot, żeby Was poczytać. Nurtuje mnie temat z innego podwórka, a mianowicie SP500. Zastanawiam się dlaczego Jankesi rosną bijąc kolejne szczyty i wyszedł mi bearish shark rysowany od 1.05.2012 – dla jasności podaję punkty, bo nie mogę wrzucić rysunku:

0-1415,3 - 01.05
X-1291,98 - 18.05
A-1334,93 - 29.05
B-1266,74 - 04.06
PRZ dla C to przedział od 1401,24 do 1431,33

Czy tą formację można uznać za złamaną – dzisiaj znowu lekko powyżej PRZ, czy jak najbardziej prawdopodobną do realizacji? Jeśli tak to możliwy jest wariant spadku do około 1350 i przejście w bullish 5-0. Za cienki jestem, aby pisać co może być dalej, ale mi taki wariant pasuje bo korekta wzrostów musi przyjść. Na indeks ten patrzę nie pod kątem kontraktów, ale ze względu na to, że WIG20 i KGH pójdą w tą samą stronę. Co o tym sądzicie – Tworaz, Moon i Hrabina, wyraźcie Wasze zdanie.

@Krzysztof
dziękuję za maile

@Hrabina
Ja liczyłem na rozpoczęcie korekty już w piątek. Założyłem, że ten piątkowy spadek to było A a zasięg fali C to 1,618 fali A i przed wyjazdem dałem zlecenie kupna po 135,5.
Ja również częściej się mylę niż mam rację, ale wszystko to dla mnie nauka. Zbyt wielu rzeczy jeszcze nie wiem.


Dobranoc
tworaz555 / 83.28.86.* / 2012-09-12 12:16

Witam

Mam bardzo ograniczony dostęp do neta i to aż do piątku, a wtedy trzy wiedźmy i pewnie też zostanę z boku. Mam nawet kłopot, żeby Was poczytać. Nurtuje mnie temat z innego podwórka, a mianowicie SP500. Zastanawiam się dlaczego Jankesi rosną bijąc kolejne szczyty i wyszedł mi bearish shark rysowany od 1.05.2012 – dla jasności podaję punkty, bo nie mogę wrzucić rysunku:

0-1415,3 - 01.05
X-1291,98 - 18.05
A-1334,93 - 29.05
B-1266,74 - 04.06
PRZ dla C to przedział od 1401,24 do 1431,33

Czy tą formację można uznać za złamaną – dzisiaj znowu lekko powyżej PRZ, czy jak najbardziej prawdopodobną do realizacji? Jeśli tak to możliwy jest wariant spadku do około 1350 i przejście w bullish 5-0. Za cienki jestem, aby pisać co może być dalej, ale mi taki wariant pasuje bo korekta wzrostów musi przyjść. Na indeks ten patrzę nie pod kątem kontraktów, ale ze względu na to, że WIG20 i KGH pójdą w tą samą stronę. Co o tym sądzicie – Tworaz, Moon i Hrabina, wyraźcie Wasze zdani

Witam!
Stara sprawa sprzed tygodni...
Punkt 0 powinieneś przyjąć 2.04.2012.
Reszta się zgadza.
To element większej układanki, którą pokazałem w Klubie kilka miesięcy temu.
W tej chwili na S&P500 realizuje się formacja Bullish 5-0.
Wzrosty oceniam na ok. 1615 pkt.
Pzdr.
obiektywny1 / 2012-09-12 23:55

Witam!
Stara sprawa sprzed tygodni...
Punkt 0 powinieneś przyjąć 2.04.2012.
Reszta się zgadza.
To element większej układanki, którą pokazałem w Klubie kilka miesięcy temu.
W tej chwili na S&P500 realizuje się formacja Bullish 5-0.
Wzrosty oceniam na ok. 1615 pkt.
Pzdr.


@Tworaz dzięki za Twoją opinię

Jeśli zrobię tak jak piszesz to PRZ rozszerza się do 1439,22. Można więc przyjąć, że dzisiaj granica formacji zaliczona została w punkt. Czyli teraz będzie spadek do 50% fibo ostatniego ruchu tj około 1352 i dopiero potem rajd na niewyobrażalny dla mnie poziom 1615.

Spadek równie dobrze może zatrzymać się na AB=CD a to 39,5% fibo dla BC i formacja może przejść w craba lub nietoperza.

Spadek na SP500 oznacza spadek na WIG20 i na tej korekcie wypada zarobić.

@Hrabina

Myślę, że nasz problem a być może tylko mój, to to że do początkowej analizy, której się uczymy dokładamy elementy czysto polityczne, gospodarcze - a tu nagonkę w mediach robią chyba na zlecenie.


to jest również i mój problem, ale Krzysztof ma rację, nie ma co zawracać sobie głowy nagonką w mediach, pozdrawiam:)
tworaz555 / 83.28.85.* / 2012-09-13 06:44


@Tworaz dzięki za Twoją opinię

Jeśli zrobię tak jak piszesz to PRZ rozszerza się do 1439,22. Można więc przyjąć, że dzisiaj granica formacji zaliczona została w punkt. Czyli teraz będzie spadek do 50% fibo ostatniego ruchu tj około 1352 i dopiero potem rajd na niewyobrażalny dla mnie poziom 1615.

Spadek równie dobrze może zatrzymać się na AB=CD a to 39,5% fibo dla BC i formacja może przejść w craba lub nietoperza.

Spadek na SP500 oznacza spadek na WIG20 i na tej korekcie wypada zarobić.



Zajrzyj do skrzynki...
Pzdr.
obiektywny1 / 2012-09-14 00:12

Zajrzyj do skrzynki...
Pzdr.


Witam

Znowu trochę przejrzałem na oczy. Zakładasz więc realizację formacji bearish AB=CD z zasięgiem do 158,2. PRZ dla tej formacji określa jeszcze projekcja BC od 2,24 do 2,618, a to daje przedział od 150,26 do 153,81.

Twoje maile bardzo mi pomagają w zrozumieniu nowych rzeczy - za to wielkie dzięki.Mam nadzieję, że w miarę szybko będę w stanie to wszystko wykorzystać i zarobić. Będzie QE3, więc jutro luka w górę. Przewidujesz jakąś korektę do czasu wypełnienia formacji z max zasięgiem do 158zeta. Ja chwilę patrzyłem na wykresy na krótszych interwałach czasowych i nic nie widzę, oprócz tego co podsunąłeś na swoich wykresach. Jutro niestety, też nie będę mógł się zalogować na konto.

pozdrawiam
moon_dial / 2012-09-13 09:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Bartek i reszty Kandydatów na Klubowiczów

Bardzo proszę o uzupełnienie zgłoszenia o link do wypowiedzi na forum - tak bym mógł ocenić i zweryfikować Twój wkład merytoryczny do dyskusji na forum (warunek konieczny wpisania na listę).

do Wszystkich

Podjąłem dziś rano decyzję o realizację zysków z KGHM nie czekają co powie Beny Hill i szwajcarski bank centralny. Jestem na gotówce.
13hrabina / 2012-09-13 10:14 / Bywalec forum
witaj Moon

Ja wyszłam wczoraj a dziś zastanawiam się nad powrotem. Nie wiem czy się zdecyduję przed FED-em, bo to jest szaleństwo, ale może w tym szaleństwie jest metoda.?
Wczoraj był chyba 5 szczyt podfali fali 5. Najbardziej prawdopodobna jest korekta i fali 5 (średnioterminowo) i fali 3 - licząc falę 1 od 24 V do 05 VII, fala 2 do 24 VIII i obecna fala 3 - Jedno ważne zastrzeżenie, często u Elliotta fala 3 jest wydłużona, więc nie można wykluczyć, że fala 5 jeszcze trwa.
13hrabina / 2012-09-11 09:24 / Bywalec forum
witam wszystkich

Przed chwilą ktoś napisał na forum

" karty rozdają grubasy ...wszelkie analizy przez leszcza można wyrzucić do kosza"

macie na to jakąś kontrę, zwłaszcza Krzysztof- jakaś analiza na dziś, jutro i do końca tyg. A najbardziej mnie interesuje twoje zdanie nt. czy przed nami hossa? i korektę wykorzystać do zakupów czy falaC?

@bwolf
Nie zrealizował mi się wczoraj zakup kghm.
tworaz555 / 83.28.169.* / 2012-09-11 19:55

13hrabina / 2012-09-11 09:24
+ - 0 usuń
witam wszystkich

Przed chwilą ktoś napisał na forum

" karty rozdają grubasy ...wszelkie analizy przez leszcza można wyrzucić do kosza"

macie na to jakąś kontrę, zwłaszcza Krzysztof- jakaś analiza na dziś, jutro i do końca tyg. A najbardziej mnie interesuje twoje zdanie nt. czy przed nami hossa? i korektę wykorzystać do zakupów czy falaC?



Nie wiem o jakie forum Ci chodzi ?
Osobiście takich bzdur nie czytam i Tobie też odradzam.
Lepiej ten czas przeznaczyć na edukację.
Nie zamierzam niczego kontrować, bo nie ma czego.
Prognozę macie w skrzynkach od godz.13:15 i jakoś nikt się do niej nie ustosunkował (do godz. 19:55).
Z lubością natomiast cytowane są wszelkiej maści komunały i opinie bezradnych utracjuszy !
Pzdr.
13hrabina / 2012-09-11 20:54 / Bywalec forum
witaj Krzysztof

Chodziło mi o główne forum i dyskusje nt. dalszych notowań - u nas nikt się nie chce wypowiedzięć ,co dalej, po tym impulsie. Jak pisałam wcześniej wydaje mi się, że będzie co najmniej korekta albo i właściwa fala C - czy to aż taka abstrakcja?, że niktk nie podejmuje tematu?

A co do kghm, to jak pisałam wcześniej, to częścią kapitału weszłam i narazie trzymam, z założeniem krókiego przechowania,
Wiem, że ty nie patrzysz na politykę ale jutro decyzja trybunału niem. a w piątek wygasanie kontraktów a przede wszystkim możliwość reakcji na decyzje FED.

Minimalny przedział pokonany, to sugeruje atak na kolejny poziom (144,2 to 161,8% zniesienia fibo ostatniej fali), ale czy właściwym jest ustawienie SL (poziom 141,50 czy za wysoko?) na dolnym poziomie przedziału minimalnego?

Do zamkinięcia giełdy w USA jeszcze godzinka ale zaczyna im brakować paliwa,
Sun1 / 92.251.242.* / 2012-09-12 09:16
Witam.


@13hrabina

Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie z 9.9.2012. Czekalam na odpowiedz rynku czy
ruch od 24.07 byl pelna 5-tka fali C (tak sadzilam). Rynek potwierdzil Twoja wersje, ze
ruch ten jest w trakcie powstawania podfali 5-tej. Obecnie lamany jest opor z wierzcholkow 31.08.11, 28.10.11, 07.02.12, 17.08.12. Jak juz wczesniej pisalam ruch od
24.05.12 jest ruchem 5-3-5. Jezeli fala C bedzie 1.618 fali A to zasieg wynosi 2525.
Tam jest linia oporu z wierzcholkow 25.10.2007 i 24.04.2011. Jezeli tak, to jeszcze sporo miejsca na wzrosty.

Co Ty na, to? Moze jeszcze ktos sie wypowie.

Pozdrawiam
ps. Nie badz taka skromna ja Ci nie pochlebiam.
13hrabina / 2012-09-12 22:21 / Bywalec forum
Witaj Sun1

Być może od maja rozpoczęły się wzrosty, wig 20 chodzi piątkami w górę i trójkami w dół. Doszliśmy właśnie do 38,2% spadków z sierpnia ubiegłego roku, na górne ograniczenie trendu bocznego od roku, dlatego pokonanie tych oporów jest tak istotne.
Ale nie bardzo rozumiem pytanie :Jeżeli fala C będzie 1,618 fali A to zasiąg wynosi 2525"- domyślam się , że chodzi ci o wydłużenie fali 3?? Pewnie tam dojdziemy, pytanie tylko kiedy? a na to nie umiem odpowiedzieć. Sama nie wiem.
Pzdr.
tworaz555 / 83.28.169.* / 2012-09-11 21:15
Witaj Asiu!
Proszę Cię...
Nie udawaj "blondynki"...
KGHM (kurs)zachowuje się trywialnie ;-0, do bólu...
Zacznij myśleć logicznie !
Formacja AB=CD (postudiuj...) vs Bullish Shark.
Odrzuć te "polityczne bzdety" i zaplanuj swoje reakcje w zależności od rozwoju sytuacji.
Do rana podeślę Ci na e-mail swoje wnioski, ale najpierw spróbuj sama pomyśleć...
Pozdrawiam!
13hrabina / 2012-09-11 21:31 / Bywalec forum
Krzyśku!
to proszę prześlij mi swoje reakcje już teraz - teraz mam czas i jestem przy kompie , mam czas pogadać, a rano najpierw uporać się z dzieciakami, a od 9.00 mój syn ma turniej piłkarski do 13,00
dfg / 57.86.133.* / 2012-09-12 08:52
moze to bedzie pomocne
http://mkaczmarczyk.blox.pl/2012/09/WIG20-wielkie-oczekiwanie-przed-decyzja.html
TDI / 31.187.12.* / 2012-09-11 20:23
dziś był punkt zwrotny na kghm...
moon_dial / 2012-09-11 09:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Hrabina,

Dziś usłyszałem w tv, że analitycy z citka twierdzą że niedługo nadejdzie (niestety ponoć tylko na rynku amerykańskim) rzekoma hossa.

Oczywiście jeśli panów z citka nazwać grubasami, to w myśl tej teorii powinniśmy być wszyscy milionerami...

Jednak odchodząc od bajek i poezji i wracając do prozy życia należy stwierdzić, iż różowe okulary (bez względu na fazę cyklu koniunkturalnego) portfelowi nie służą....
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-11 09:34
Witam.

@13hrabina.
Domyśliłem się. Ja zaryzykowałem i wskoczyłem po 139. Tak jak pisałem wcześniej liczyłem (i liczę) na wyskok w okolice 142-144. Mam nadzieję, że tam dojdziemy w najbliższym czasie. Co dalej - nie wiem. Może niech się wypowiedzą mądrzejsi.

Pozdrawiam.
dr_dreyfus / 2012-09-11 22:22 / Tysiącznik na forum
...na miedź, była, jest i będzie jeszcze większa podaż, do takich wniosków dochodzi się obserwując rozwój świata, tu nie trzeba mądrych, ci co mają umiejętności wiedzą jak długoterminowo zachowa się KGH.
Sun1 / 92.251.242.* / 2012-09-12 12:39
Witam,

@dr_dreyfus - nalezy rozumiec, ze myslisz o spadku ceny miedzi, zyskow i kursu KGHM piszac
o wiekszej podazy.

Pozdrawiam.
13hrabina / 2012-09-11 11:39 / Bywalec forum
@bwolf

Dołączyłam do ciebie ale za niewielką kwotę i krótkich stopach, cały czas widzi mi się, że to gra po szczytach i czekam na korektę, ale gdyby rzeczywiście poszło w tym tygodniu w górę (oscylatory trochę spadły ale kurs nadal w kanale)to może zarobię na waciki.

Mam nadzieję, że masz SL, bo jak wchodzę, to rynek spada.

@Moon
EBC też nie drukuje wprost pieniędzy ale była jednodnodniowa euforia, może po trybunale będzie choć w mniejszej skali ale też pozytyw. Najbardziej istotne jednak pozostają decyzje FED - drukowanie - odpał w górę, brak decyzji w czwartek - spadki i początek conajmniej korekty ABC
moon_dial / 2012-09-11 12:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jestem z Wami na pokładzie po 139,xx co do samego wyroku TK to jesteśmy teoretycznie skazani na sukces, co do reakcji rynków to, jak pisałem wcześniej to zobaczymy.

Technicznie szansa jest, eurodolar się wybronił, więc jest szansa, że kontrakty się dopasują do forexu, być może jeszcze dziś.

Po wczorajszej sesji w Stanach należy się odbicie, nawet jeśli to będzie tzw. odbicie zdechłego kota czekającego na to co powie Ben dalej szansa na podbitkę pod wydarzenia makro jest spora, czy rynek będzie dostatecznie silny by już teraz zacząć dyskontować tego nie wiem, to się okaże najwcześniej jutro.
moon_dial / 2012-09-12 10:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Jestem z Wami na pokładzie po 139,xx co do samego wyroku TK to jesteśmy teoretycznie skazani na sukces, co do reakcji rynków to, jak pisałem wcześniej to zobaczymy.

Technicznie szansa jest, eurodolar się wybronił, więc jest szansa, że kontrakty się dopasują do forexu, być może jeszcze dziś.

Po wczorajszej sesji w Stanach należy się odbicie, nawet jeśli to będzie tzw. odbicie zdechłego kota czekającego na to co powie Ben dalej szansa na podbitkę pod wydarzenia makro jest spora, czy rynek będzie dostatecznie silny by już teraz zacząć dyskontować tego nie wiem, to się okaże najwcześniej jutro.


Moja prognoza na bazie fundamentów i politycznych "interpretacji" danych makro wypełniła się... KGHM ładnie się zapowiada 144... kolejne maxima przebite i duża szansa na kontynuację....

Co do KGHM to jeszcze kilka dodatkowych argumentów.

1/ w przypadku QE3 surowce są poważnym kandydatem na beneficjenta wzrostów tak jak to było w QE2 i QE1

2/ w grupie postępuje konsolidacja po akwizycji, która była bardzo udana i z pewnością istotnie podniesie wartość firmy co musi znaleźć odzwierciedlenie w cenach

Cenach, które na razie dziś wydają się spore, ale za jakiś czas mogą się okazać więcej niż zabawnie niskie w stosunku do realnej wyceny wartości firmy, firmy której potencjał stale rośnie...

KGHM Avanti jak pisał nasz przyjaciel Oloo swego czasu w poprzednich edycjach Klubu W20/40/80
moon_dial / 2012-09-11 15:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
11.09. Londyn (PAP) - Cena miedzi w transakcjach trzymiesięcznych na Londyńskiej Giełdzie Metali wzrosła do 8079,50 USD/t.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-10 07:57
Witam.
Moon, kupno Orlenu też może okazać się niezłą inwestycją. Obiło mi się o uszy, że chyba zamierzają w następnym roku płacić dywidendę. A przecież wiemy, że Skarb Państwa liczy na sute dywidendy w następnym roku.

Ja na razie z boku (zrealizowałem resztę pakieciku po 141), ale szykuję się ponownie na KGHM.

Pozdrawiam
moon_dial / 2012-09-10 09:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich

Dziś zrealizowałem zyski zarówno na maleńkiej puli DT na PKN (sprzedałem tuż po otwarciu po 43) Jak również na SYGNITY.

Oczywiście, to że zrealizowałem zyski nie musi oznaczać, że dalej nie będzie rosło (tradycyjnie przypominam).

Co do gospodarki makro, nie podobają mi się dane z Chin i niebezpieczne dla nastrojów giełdowych obecne działania sprawdzające Trojki w Grecji.

Zalecam więc ostrożność odważnym zalecam rozsądne ustawianie s/l lub lepiej s/p.
moon_dial / 2012-09-10 10:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Tworaz555
Krzysztof, wielkie dzięki za bardzo trafną AT dla SYGNITY. Mój szacunek dla Twojej pracy, która jak widać rewelacyjnie uzupełniła moją analizę.

@ Wszystkich,

Inspirację dzisiejszej realizacji zysku (dużego zysku) na SYGNITY na otwarciu po 14,20 -14,35 zaczerpnąłem z AT Krzysztofa. (macie ją od wczoraj w skrzynkach). Dla czego analiza Krzysztofa okazała się strzałem w dziesiątkę widać z aktualnego zachowania kursu...
moon_dial / 2012-09-10 10:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczywiście gra DT grą DT jednak z punktu widzenia szerszego horyzontu niż DT to odnośnie SYGNITY ma dużą szansę wariant który przedstawiła Hrabina w zeszłym tygodniu odnośnie ewentualnego zniesienia w okolicach 16,xx.

Z pewnością nie nastąpi to z dnia na dzień, ale jest bardzo prawdopodobne.

Dlatego odebrałem swoje SYGNITY po 13,xx to które realizowałem po 14,20 - 14,30.

Z zamiarem przetrzymania tego interesującego waloru dłużej...
moon_dial / 2012-09-10 12:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Wszystkich,

Zwracam uwagę na dobre zachowanie "Ulubieńca".

Ci z nas co zdecydowali się (jak pisałem w zeszłym tygodniu) na "L" na FKGHM chyba są zadowoleni z przyrostu wartości moich Klubowych przykładowych propozycji uzupełnienia (lub rozbudowania lub dywersyfikacji) portfela.

Do Hrabina
Przykro mi, że zbyt płytko ustawiłaś stopy, mnie też w zeszłym miesiącu coś takiego zdarzyło się na KGHM-ie.

Byłem pewny, że będziesz trzymała się wariantu, który przedstawiałaś w zeszłym tygodniu na forum (St/Lt 16,xx).

Wielokrotnie dawałem Ci do zrozumienia, że oscylatory na spółkach z ograniczoną płynnością mogą wprowadzać w błąd.

Ja po dzisiejszym odkupie większej ilości za tę samą gotówkę, konsekwentnie trzymam SYGNITY nie wykluczone nawet, że dokupię więcej - w zależności od rozwoju sytuacji technicznej na tym walorze.
13hrabina / 2012-09-10 12:58 / Bywalec forum
witaj Moon

Sygnity kupiłam za niewielkie pieniądze, więc nad stratą nie boleję, bardziej interesuje mnie kghm, myślałam aby tu wejść ale być może i dziś mi pociąg odjechał. Przedział wejścia był tylko, że w piątek.
Zaczynam dochodzić do wniosku, że chyba zbyt dużo myślę albo zbyt późno/wcześnie podejmuję decyzje.I problem polega na tym, że widzę coś na wykresie dopiero jak on się wyrysuje, a nie umiem przewidzieć właściwego zachowania do przodu.

Wyprowadź mnie z błędu, jeżeli źle interpretuję, gra na FKGHM , choć mniejsza jest płynność może dać duże wzrosty/spadki, bo tu także liczy się dźwignia 1:10?.

Najbardziej mnie nurtuje, czy po tych wzrostach będziemy mieć sporą wyprzedaż,może wtedy się wstrzelę. I czy to będzie korekta ABC czy fala C? Ale narazie tylko rośnie więc nikt nie podejmuje tematu.
moon_dial / 2012-09-10 13:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Hrabina

Myślę, że nie w tym rzecz. Twoje warianty przedstawiane na wątku są bardzo rozsądne i mają dużą szansę na powodzenie zwłaszcza ten St z limitem 16 na SYGNITY.

Nie obraź się, że to napiszę wprost, ale moim zdaniem, dobrze kombinujesz i dobrze myślisz, tylko czasami brakuje Ci konsekwencji i wytrwałości, do tego aby się swojego własnego (bardzo dobrego) wariantu trzymać.

Nie martw się mnie też to czasem się zdarza... nie popełnia błędów tylko ten co nie robi nic.
moon_dial / 2012-09-10 14:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak dla formalności przypomnę, że na razie "L" jakby ktoś się pytał.
moon_dial / 2012-09-10 14:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
...na terminowym domknięta z poprawnym całkiem skutkiem, mniemam że u Was podobnie :)
moon_dial / 2012-09-10 16:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Alert Forexowy..

Z uwagi na (względnie) słabość eurodolara oraz słabe zachowanie indeksów kasowych za oceanem po otwarciu podjąłem decyzję (jednak) o szybkiej realizacji zysków i domknięciu również pozycji na rynku kasowym,

Póty póki Ben nie da jakiegoś konkretu...
moon_dial / 2012-09-10 17:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przymierzam się do ustawienia "S" ale na razie trzymam się od klawisza enter z daleka... po dobrej, udanej realizacji... wyczekuję co USA zapoda ;)
black jack1008 / 78.8.236.* / 2012-09-10 22:53
prośba do Formułowiczów

jaka formacje mozna zaobserwować na s&p 500 i gdzie jest jej poczatek?

z gory dzieki
moon_dial / 2012-09-11 09:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Azja drugi dzień z rzędu na minusach, niestety dość wyraźnych. Na NYSE po pseudo płaskim europejskim początku inwestorzy zakończyli dzień na znacznym ponad jednoprocentowym minusie. Obawy rynków globalnych przed jutrzejszą decyzją niemieckiego trybunału konstytucyjnego są więc bardzo widoczne.

Obawy wyrażone w obecnych wyraźnych spadkach, najważniejszych rynków finansowych świata są podyktowane również słabymi danymi makro z Chin oraz (przede wszystkim) niepewnością wobec działań FED...
moon_dial / 2012-09-11 09:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Azja drugi dzień z rzędu na minusach, niestety dość wyraźnych. Na NYSE po pseudo płaskim europejskim początku inwestorzy zakończyli dzień na znacznym ponad jednoprocentowym minusie. Obawy rynków globalnych przed jutrzejszą decyzją niemieckiego trybunału konstytucyjnego są więc bardzo widoczne.

Obawy wyrażone w obecnych wyraźnych spadkach, najważniejszych rynków finansowych świata są podyktowane również słabymi danymi makro z Chin oraz (przede wszystkim) niepewnością wobec działań FED...



Tak więc nie dziwi nic, że w tej fazie sesji ogólne wskazanie rynku ( niestety ) mamy na lekką przewagę "S"....
moon_dial / 2012-09-11 10:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Teraz już Wiecie po co był mój wczorajszy Alert i dlaczego okazał się w pełni uzasadniony. Tak na marginesie, ktoś z korzystał z dobrej rady i w porę odwrócił pozycję?
13hrabina / 2012-09-11 09:43 / Bywalec forum
witaj Moon

Myślę, że jutro Trybunał w Niemczech powie tak, tylko pod pewnymi warunkami i to nieco ostudzi zapały. - bo przeciągnie sprawę w czasie.

A oczekiwania co do FEDu są wysokie i chyba większość liczy na dodruk, pytanie czy się nie przeliczą?
Giełdy na szczytach, gospodarka nieco pełza ale po równi w górę,
Jak Fed nie dodrukuje to sobie przypomną o fiskal limit i wywołaja spadki.
Dlatego do czwartku, piątku możliwe wzrosty.
W piątek rozliczenie kontr, jeden gruby znikł a drugi zmniejszył koncentrację? - czy to oznacza, że rozliczają już L? i w piątek koniec wzrostów?

Z tyłu głowy ciągle widzi mi się fala C - ale czy to tylko myślenie życzeniowe?
moon_dial / 2012-09-11 11:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

13hrabina / 2012-09-11 09:43

witaj Moon

Myślę, że jutro Trybunał w Niemczech powie tak, tylko pod pewnymi warunkami i to nieco ostudzi zapały. - bo przeciągnie sprawę w czasie.

A oczekiwania co do FEDu są wysokie i chyba większość liczy na dodruk, pytanie czy się nie przeliczą?


Witam Pani Hrabino,

Jak wiesz, dziś rano był komunikat, że trybunał wyda orzeczenie w zgodzie z tym co było uprzednio zapowiadane(tzn. jutro)

Rzecz jasna co postanowi trybunał, tego nie wie nikt, bo dotychczasowe orzeczenia o konstytucyjności niektórych ustaw i projektów tego organu graniczą nieomal z prawotwórstwem. To niestety wada systemu stanowionego, gdzie wszystko musi być regulowane i określone nie jako "z góry" a jeśli nie jest to trzeba "do - interpretować" prawo odpowiednim wyrokiem SN albo TK. Tak to działa nie tylko w Niemczech ale również w Polsce.

Oczekiwania rynku są takie jak indeksy... czyli mieszane ze wskazaniem na lekki pesymizm. Na razie strach jest silniejszy niż chciwość... jak będzie jutro? to się okaże...

Inną sprawą są przyczyny, jeszcze inną skutki. Zauważ, że samo orzeczenie nie zmieni sytuacji gospodarczej na tyle, by można było mówić o jakiejś realnej poprawie w gospodarce. Raczej tu chodzi o uspokojenie nastrojów i utrudnienie spekulacji na długu krajów peryferyjnych.

Co więcej dług skupowany, będzie sterylizowany. Tzn. w miejsce skupowanych aktywów będą emitowane inne, więc podaż pieniądza się nie zmieni... więc na cuda nie ma co liczyć, chyba że Benek odpali QE3, ale to już inna bajka....
13hrabina / 2012-09-10 08:48 / Bywalec forum
witaj bwolf.

Liczysz na ostatnią podgalę fali 5? i skok w ok. 144?

Czy przedział między 136,8 - 138,50 uważasz jako potencjalny do wejścia czy niższe?
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-10 08:55
Witam.
Dokładnie jak piszesz, na to liczę (skok w okolice 142 - 144), wejście w przedziale podanym przez Ciebie).

Pozdrawiam.
Redakcja forum / 2012-09-09 20:15 / Administracja forum
Zapraszamy - do jutra włącznie można wytypować najlepszą spółkę nadchodzącego tygodnia. Warto wziąć udział w tej wspólnej podpowiedzi w co może warto zainwestować.

Nagrody na koniec tygodnia!

Wytypuj najlepszą Twoim zdaniem spółkę:
http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-07 16:11
Nie doczekałem do otwarcia NYSE. Wyjechałem z pracy i sprzedałem za 141,10. Te dwa ostatnie obroty wyrównały mi stratę sprzed dwóch tygodni, kiedy to oddałem w najlepszym monecie do kupna. Trochę się nauczyłem – przede wszystkim tego, że Krzysiek ma zawsze rację, a jeśli wydaje Ci się, że jest inaczej to patrz ptk. 1.

Mimo wszystko nadal nie wiem, dlaczego na jego poprawionej prognozie były zniesienia zewnętrzne, a nie projekcja cenowa:)

@moon
Gratuluję strzału roku – będziesz kiedyś milionerem, no chyba że już jesteś.
I nie przejmuj się tym, że ktoś może mieć pretensje - normalny człowiek doceni to co robisz.

Co do EEX to jest wg mnie w 3 fali pięciofalowego impulsu wzrostowego – ładnie pokonali opór na 13,90. Miejsca na więcej jest sporo. Od poniedziałku mnie nie ma – delegacja. Jak sobie to przemyślę to może dam zlecenia na poniedziałek, licząc na jakąś korektę w locie. Moim zdaniem gra warta świeczki. Może ktoś mądrzejszy również się wypowie.

@Tworaz

Dziękuję za Twoją pracę, ale te zniesienia mnie dalej nurtują:)
Jadę na basen.

pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-08 17:35 / Bywalec forum
witam wszystkich

@obiektywny
Dzięki za otuchę. Z twoim regulaminem się zgadzam, patrz punkt 1 i2.
Mi się też podoba EEX i jak dla mnie mógłby iść na 17,50 - ale patrząc na moje at, to się raczej nie sugeruj. Sygnity, jest w podobnej sytuacji.

@ tworaz555
Proszę o at EEX i Sygnity

do wszystkich klubowiczów:

Co dalej?

Czy to koniec 5 falowego impulsu wzrostowego?
na kghm, wig20 - czy teraz granie po szczytach? Jeżeli fala 1 miałaby być równa 5, to na wig20 zostało jeszcze miejsce do 2348, a na kghm do 144? Chociaż jak przeglądałam wykresy Krzysztofa to tygodniowy wykres z 5 września na kghm robi wrażenie.
Miedź wczoraj poszła 3,7%, inne spółki miedziowe BHP też 3,7% a RIO nawet 6,76%

Euro/$ doszedł do 10-mies. górnego ogran. kanału spadkowego.
S&p500 przebiło szczyty i pod co mieliby grać, wciąż pod QE3?
A może to pora na prawdziwą falę Ctrendu liczonego od sierpnia 2011 ( może jakiś imuls np. niemiecki trybunał powie NIE albo coś z Grecją)? Czy od maja tego roku mamy już trend wzrostowy(pięciofalowe impulsy ale na ograniczonych spółkach, gł. wig20, a reszta leży).
Sun1 / 178.167.181.* / 2012-09-09 22:47
witam wszystkich,

@13hrabina

mam do Ciebie pytanie - jak liczysz 5 falowy
impuls wzrostowy na wig20?
wedlug mnie okres od 24/05/2012 do 17/08/2012, to fala 5-3-5. Od 17/08/2012 rozpoczal sie 5 falowy spadek w ramach ruchu
ABC rozpoczetego od 02/07/2012. Ta analiza zostanie zanegowana jezeli wig20 przebije szczyt z 17/08/2012, to nastapi wzrost do linii oporu prowadzonej przez wierzcholki z 11/2007 i 05/2011.

Pozdrawiam.

@Moon-dial.

Dziekuje za sygnal na Sygnity.
Chcialabym byc w Waszym elitarnym klubie.

Pozdrawiam.
13hrabina / 2012-09-10 10:17 / Bywalec forum
witam wszystkich

@ Moon_dial

Wywaliło mnie na sygnity, ale wchodząc widziałam oscylatory i dałam krótkie stopy, następnym razem postaram się być szybsza w decyzjach.

@sun1
Pochlebia mi, że mnie pytasz o falę ale chyba to niewłaściwy adres (dopiero się uczę i lepiej nie traktować zbyt poważnie moich wypowiedzi), ale aby nie pozostawić cię bez odp. napiszę:
-od 24 maja do 05 lipiec -5,
- do 24 lipca korekta ABC
- od od 24 lipca do teraz jesteśmy kolejnej 5, przy czym do 30 sierpnia fala 1, 2, 3,4 i od 30 sierpnia ostatnia fala, która też teoretycznie powinna składać się z 5 podfal? - więc być może jeszcze kilka dni wzrostów?
Po całym impulsie należy się co najmniej korekta ABC.
Gdybym się myliła proszę wszystkich o komentarze, bo nie chcę wprowadzać w błąd.
ziemek19 / 46.134.211.* / 2012-09-06 17:59
Mario Draghi na konferencji prasowej po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego (ECB) zapowiedział nowy program skupu obligacji krajów strefy euro na rynku wtórnym. Rynek tego oczekiwał. Zgodnie z oczekiwaniami program jest nielimitowany, sterylizowany, koncentrujący się na krótkich obligacjach, a ECB zrezygnował ze statusu uprzywilejowanego wierzyciela.
Jednocześnie zostały opublikowane nowe obniżone prognozy gospodarcze. EBC szacuje, że w tym roku PKB strefy euro spadnie od -0,6% do -0,2%, a w 2013 będzie to od -0,4% do +1,4%..
Redakcja forum / 2012-09-06 06:53 / Administracja forum
Od piątku zapraszamy do typowania. Zabawa, ale może też podpowiedź dla inwestorów na forum.

http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html

Co tydzień nagrody.
moon_dial / 2012-09-06 09:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja od wczoraj jestem na SYGNITY, które odebrałem sporo taniej od ostatniego mojego obrotu DT dziś radzi sobie lepiej nawet niż przypuszczałem...
moon_dial / 2012-09-06 09:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Tworaz555

Krzysztofie mam prośbę o odświeżenie kresek AT dla SYGNITY.

Pozdrawiam Moon.
tworaz555 / 83.28.86.* / 2012-09-06 14:43

Krzysztofie mam prośbę o odświeżenie kresek AT dla SYGNITY.

Pozdrawiam Moon.


Witaj Moon!
Analizę masz w skrzynce.
Pzdr.
moon_dial / 2012-09-06 10:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
SYGNITY pozyskało kontrakt na 230 mln zł proszę spojrzeć na wykres 1M i 2W... moim skromnym zdaniem jest tu duży potencjał dla wzrostów, w optymistycznych założeniach nawet 16-20 zł technicznie ostatni szczyt w okolicach 15,xx jest więc o co walczyć i warto zainteresować się tym tematem...
moon_dial / 2012-09-06 10:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Źródło:Internet Securities Businesswire

"[...] Zarząd Sygnity informuje o otrzymaniu pisma z Ministerstwa Finansów (...), informującego o wyborze oferty Sygnity jako najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na Budowę, wdrożenie i utrzymanie Systemu e Podatki wraz z usługami dodatkowymi" - czytamy w raporcie.

Wartość oferty Sygnity wynosi 232,10 mln zł brutto a budżet zamawiającego wynosił 331 mln zł.

Oferty w przetargu złożyły również Asseco Poland, Comarch, SKG oraz SMT Software.[...]"
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-06 13:09
Witam.
Gratuluję wyczucia. Obserwowałem Sygnity, ale nie zdecydowałem się wejść (prawdę mówiąc liczyłem na spadki). A tu wczoraj i dziś potężnie do góry.

Co do KGHM, to po przebiciu 136.60 należy chyba powoli realizować zyski. (Wszak po 5 falowym elliotowskim impulsie wzrostowym, należy oczekiwać formacji abc).

Pozdrawiam
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-06 13:52
witam
pierwszy raz dzisiaj widzę notowania i jestem trochę zaskoczony tymi wzrostami. Spodziewałem się mielenia przynajmniej do 14.

@bwolf

z jednej strony masz rację, ale przebicie tego poziomu połamie tworazowego motyla, a to przemawia za wzrostem. Po za tym „5” też może mieć spory zasięg, jeśli Mario nie rozczaruje

pozdrawiam

Właśnie się dowiedziałem, że w przyszłym tygodniu jadę w delegację i pewnie w ogóle nie będę wiedział co się dzieje.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-06 14:08

z jednej strony masz rację, ale przebicie tego poziomu połamie tworazowego motyla, a to przemawia za wzrostem. Po za tym „5” też może mieć spory zasięg, jeśli Mario nie rozczaruje



Zgadzam się, 5 może mieć spory zasięg, ale czy Mario nie rozczaruje? Oto jest pytanie. Wprawdzie gram pod dobre komunikaty ze strony EBC (a to za chwilę).

Pozdrawiam
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-06 14:01
Stopy procentowe bez zmian, a to miało przecież złagodzić rozczarowanie po ewentualnym braku konkretów w sprawie skupu obligacji. Czyżby Draghi podjął jakieś decyzję bez decyzji niemieckiego trybunału?
Rozczarowanie może być spore.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-06 14:16
Skoro Mario pozostawił stopy na dotychczasowym poziomie, to według mnie, przedstawi chociaż część planu, który rynek powinien przyjąć pozytywnie. Mam nadzieję, na "połamanie tworazowego motyla".

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-09-06 14:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie dzięki za maila o AT dla SYGNITY.

W ogóle mamy bardzo dobrą sesję KGHM ponad jeden procent do góry. Także bardzo przyzwoicie SYGNITY ( + 6 , 49 % )
moon_dial / 2012-09-06 16:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Indeks ISM dla usług (sierpień) 53,7 (prog. 52,5)

Będzie więc prawdopodobnie bardzo dobra sesja w USA... Oczywiście "L" piszę tak dla formalności... jakby ktoś się pytał... :)
tworaz555 / 83.28.86.* / 2012-09-06 17:05
Witam!
Niedawno w prognozach S&P500 pisałem, że potwierdzenie formacji Bullish 5-0 będzie zaznaczone silnym wybiciem indeksu i dzisiaj możemy to obserwować na żywo.
@Obiektywny1
Jak widzisz nie na darmo wczoraj opublikowałem korektę prognozy.
Punkt 6 wg Wolfe'a wyznaczony prawidłowo.
Chyba nic nie muszę dodawać.
Pzdr
bwolf / 95.160.186.* / 2012-09-06 22:52

Jak widzisz nie na darmo wczoraj opublikowałem korektę prognozy.
Punkt 6 wg Wolfe'a wyznaczony prawidłowo.
Chyba nic nie muszę dodawać.


Rzeczywiście, nic dodać. No może tylko, że piękna robota. Podpierając się Twoimi wykresami oddałem część akcji po 137.80. Dziękuję(my).

Pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.86.* / 2012-09-07 09:33
Witam Wszystkich!
Dzisiaj autentycznie zaspałem, ale na razie jesteśmy "skazani na wzrosty", więc nie było powodu , aby nie pospać.
Na wykresie 60 min mamy 5 falową formację wzrostową, a wyznaczenie zasięgu fali 5 to trywialna sprawa, więc wszyscy wiedzą gdzie dotrzemy (prawdopodobnie).
Oczekuję więc, ze inni Klubowicze się wypowiedzą na temat kursu KGHM.
Pzdr.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-07 10:15
witam

Tylko jedna fala impulsu może ulec wydłużeniu. Jeśli to była 3 to minimalny zasięg 5 wyniesie 139,23 a max 142,3. Jeśli uznamy, że to 5 może ulec wydłużeniu to jej zasięg może wynieść 145,23.

Jak dla mnie to 3 jest wydłużona i właśnie jesteśmy ma poziomie minimalnego zasięgu 5.
Nie potrafię określic czy dojdzie wyżej, czy rozpoczenimy korektę. Ochronię swój zysk stopem i poczekam na Jankesów.

pozdrawiam

@Hrabina
nie przejmuj się, jeszcze ie raz będzie okazja zarobić:)
tworaz555 / 83.28.164.* / 2012-09-07 11:06

obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-07 10:15
+ - 0 usuń
witam

Tylko jedna fala impulsu może ulec wydłużeniu. Jeśli to była 3 to minimalny zasięg 5 wyniesie 139,23 a max 142,3. Jeśli uznamy, że to 5 może ulec wydłużeniu to jej zasięg może wynieść 145,23.

Jak dla mnie to 3 jest wydłużona i właśnie jesteśmy ma poziomie minimalnego zasięgu 5.
Nie potrafię określic czy dojdzie wyżej, czy rozpoczenimy korektę. Ochronię swój zysk stopem i poczekam na Jankesów.

pozdrawiam

@Hrabina
nie przejmuj się, jeszcze ie raz będzie okazja zarobić:)


No właśnie... ;-))
Ilustracja maila kol.Obiektywny1 w skrzynkach.
W zasadzie nie mam nic do dodania poza tym, że linia 1-->3 na 5 min może zostać przebita, ale transakcje zawierane powyżej niej są obarczone dużym ryzykiem, choć mogą przynieść profit.
Pzdr.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-07 11:39
@Tworaz

Czy mogę Cię prosić o kilka słów na temat Ekoeksportu – wydaje mi się, że wyłamał podwójne dno pokonując opór na 13,90. Jak widzisz dalsze perspektywy dla tej spółki?

pozdrawiam
moon_dial / 2012-09-07 11:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wielka Brytania. Produkcja przemysłowa (lipiec): +2,9% m/m i -0,8% r/r (prognoza +1,6% m/m i -2,8% )

To pomoże całemu rynkowi nie tylko W20, forex już zareagował.

@ Wszystkich, Co do KGHM i AT Krzysztofa to rzeczywiście trzeba ostrożniej niż zwykle patrzeć na ograniczenia wskazane na wykresie.

@ TFZR wpisałem Cię na listę Klubowiczów (gratuluję). Przesłałem również Twojego maila do Krzysztofa z prośbą o dodanie do listy mailingowej.
@TFZR / 156.17.52.* / 2012-09-07 11:44
Dzięki
moon_dial / 2012-09-07 12:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś jeszcze kupiłem mały pakiecik DT spółki PKN Orlen. po 42 zł - czysto kontrolnie ;) SYGNITY trzymam i nie puszczam ;)
moon_dial / 2012-09-07 13:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do TFZR

Na SYGNITY kolejne +7% to dopiero poprawne wzrosty i dobra informacja...

Trzymaj się z Moon-Dialem będziesz bogatszy... :)

ile moja analiza i info było warte +20% +30%? Nie jestem w stanie policzyć bo dalej rośnie i końca nie widać.... bo apetyt rynku na tę spółkę rośnie w miarę jedzenia....

to chyba był strzał roku...
@TFZR / 156.17.52.* / 2012-09-07 14:23
Jeszcze raz szacun.
W chwili obecnej mam około +13 :))
oby jeszcze urosło, KGHM też sobie radzi...
bartekj2 / 2012-09-07 13:54

Trzymaj się z Moon-Dialem będziesz bogatszy... :)


Witam,
Ja także czasem tu zaglądam i korzystam z podpowiedzi. Także i tym razem tak było w przypadku Sygnity. Bardzo dziękuję :))

Pozdrawiam,
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-07 13:23

to chyba był strzał roku...


Witam.
To był przepiękny strzał.

Pozbyłem się właśnie KGHM-u. Myślałem nad Sygnity po 4.11, ale się boję. Chyba zaczekam na KGHM po niższej cenie. Zobaczymy co dziś zafundują nam Stany. Raz jeszcze gratuluję trafności.
Pozdrawiam.
13hrabina844 / 77.65.132.* / 2012-09-07 13:38
witaj bwolf

Gratuluję sukcesu, mam nadzieję, że następnym razem będzie też moim udziałem.


Cały mój zysk, to fakt, że dobrze trafiłam, a wykresy Krzysztofa są zaj..... Może następnym razem, jak się poduczę, to "załapię"
Pozdrawiam
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-07 14:03
Witaj 13hrabina844.

Z całego serca życzę trafnych decyzji. Trochę szczęścia też miałem. Z Krzysztofem się nie dyskutuje. Decyzję o wyjściu podjąłem na podstawie ostatnich wykresów. Nie chciałbym nikogo urazić, ale już kiedyś napisałem (teraz powtórzę): moon_dial + tworaz555 = sukces.

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-09-07 14:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Stany po lekko mieszanych odczytach makro... rosną .... widać nie chcą zostać w tyle za Europą.

Jako dodatkowy smaczek należy dodać, iż dzisiejsze słabsze dane z rynku pracy w USA pomogą bykom, bo zwiększą szansę na QE3...

Widać że inwestorzy tak myślą po kolejnym skoku na eurodolarze po opublikowaniu tych danych.

Zapinać pasy i trzymać się mocno i nie puszczać!!!! "L" oczywiście mam na myśli, jakby ktoś się pytał ;)
sverige / 89.72.151.* / 2012-09-07 14:58
za wcześnie sprzedałem kghm, odkupować po 140zl? zawsze jak coś sprzedam i to dalej ostro rośnie to po prostu h** mnie strzela dodam jeszcze że chciałem kupić sygnity po info na wątku ale jak zobaczyłem dzienne obroty to zrezygnowałem bo kupno za 10k zl to mnie za bardzo nie interesuje

panowie wątek jest niezły jak tak dalej pójdzie to zaczniecie sprzedawać abonamenty na czytanie :) hehe
moon_dial / 2012-09-07 15:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

sverige / 89.72.151.* / 2012-09-07 14:58
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
za wcześnie sprzedałem kghm, odkupować po 140zl? zawsze jak coś sprzedam i to dalej ostro rośnie



@Serige
Proszę nie miej do mnie o to żalu, że zwracam Ci uwagę, ale prosiłbym o większą troskę o kulturę wypowiedzi (pkt 4 regulaminu).

Co do merytorycznej strony Twojej wypowiedzi to oczywiście zgoda, są spółki gdzie obroty są niższe niż np. KGHM, z drugiej strony pamiętaj, iż im lepiej zdywersyfikowany masz portfel tym większa szansa na sukces....

Warto więc patrzeć czasem na mniejsze spółki... 100000 tys. zarobione na małej spółce jest tyle samo warte co 100000 zarobione na dużej spółce. Ni mniej ni więcej...dokładnie tyle samo...
moon_dial / 2012-09-07 09:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
U mnie SYGNITY przedwczoraj koło +6% wczoraj blisko +7% dziś kolejne +3% czy ktoś jest ze mną w pociągu czy zarabiam w samotności... ? Po jakiego grzyba poświęcam swój cenny czas na te opracowania, skoro prawie nikt z tego nie korzysta... przepraszam, jakiś nerwowy ostatnio się zrobiłem...
@TFZR / 156.17.52.* / 2012-09-07 09:51
Witam.
Piszę tu po raz pierwszy, ale od pewnego czasu śledzę kolegów wypowiedzi, analizy z których czasami korzystam i jestem pełen uznania.
Co do SYGNITY to info było jak najbardziej cenne i w porę podane za co dziękuję i myślę, że nie tylko we własnym imieniu.
Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-09-07 10:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

@TFZR / 156.17.52.* / 2012-09-07 09:51
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Witam.
Piszę tu po raz pierwszy, ale od pewnego czasu śledzę kolegów wypowiedzi, analizy z których czasami korzystam i jestem pełen uznania.
Co do SYGNITY to info było jak najbardziej cenne i w porę podane za co dziękuję i myślę, że nie tylko we własnym imieniu.
Pozdrawiam.


Brawo, tzn. że nie piszę na darmo... Swój Człowiek! Witamy w Klubie... Pozdrawiam Moon

ps. wyślij w zgłoszeniu swojego maila na skrzynkę klubową wraz z nickiem z forum, to wpiszę Cię na listę Klubowiczów.
13hrabina / 2012-09-07 09:48 / Bywalec forum
witam

do toraza555:
niestety, niektórzy są skazani na głupotę

do moon dial:
pluję sobie brodę, że nie skorzystałam. Patrzyłam na to rano i 13,80 -14,03 to kumulacja zniesięń, RSI i STS najlepsze ma za sobą i nie wiem czy dalsze wzrosty już nie są takie pewne.Przy okazji prosze Krzysztofa o analizę tej spólki. Następnym razem poważniej potraktuję tej news-y, bo widać warto. Gratuluję sukcesu i trafnych decyzji życzę.
moon_dial / 2012-09-07 10:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

do moon dial:
pluję sobie brodę, że nie skorzystałam. Patrzyłam na to rano i 13,80 -14,03 to kumulacja zniesięń, RSI i STS najlepsze ma za sobą i nie wiem czy dalsze wzrosty już nie są takie pewne.


Pani Hrabino, wiesz ... że pewna to jest tylko śmierć i podatki cała reszta to ryzyko, które trzeba umieć oszacować, wycenić by w racjonalny sposób nim zarządzać.

Co do naszej nowej klubowej gwiazdy SYGNITY (która ostatnio znokautowała nawet ulubieńca) to zgadzam się, że oscylatory i przeciętny wzrost wolumenu, mogły wprowadzać w błąd zniechęcając wczoraj do zakupów, z tego punktu widzenia bardziej wskazywałbym na WK i ostatnie szczyty jako punkty odniesienia WK około 20 zł na akcję, a ostatni szczyt ok. 15,xx - 20,xx (zależnie od horyzontu pomiaru) tak więc obecne 13,8x oznacza (teoretycznie) że potencjalnie jest jeszcze bardzo dużo miejsca do wzrostów. Jak będzie w praktyce, to zobaczymy, jak rynek to zweryfikuje...
13hrabina864 / 77.65.132.* / 2012-09-07 13:05
dziękuje za Pani Habino, ale właśnie musiałam zmienić nazwę a właściwie dodać jakiej cyfry, bo nie mogę wejść na mój poprzedni nick.
Przebiło na sygnity 13,86 i 14,03 i nieśmiało weszłam(chociaż oscylatory mnie niepokoją). kolejna kumulacja zniesień w okolicach 16 zł. Może tu mi się uda, bo na kghm to już się spóźniłam.

Za takie newsy - szacunek dla ciebie.
moon_dial / 2012-09-07 13:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Za takie newsy - szacunek dla ciebie.


@Hrabina,
Dziękuję, myślę że szacunek się należy Wszystkim Klubowiczom ....

@Wszystkich
Niemcy. Produkcja przemysłowa (lipiec): +1,3% m/m (prognoza 0% m/m)

Bardzo dobre dane z Niemiec... to także pomaga forexowi i pośrednio innym rynkom... :) oczywiście "L"
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-06 17:53
@Tworaz

To pokazuje mi jak dużo muszę się jeszcze uczyć, żeby to zrozumieć. Sprawdziło się co do grosza, tylko nie mam pojęcia dlaczego w poprawionej prognozie są zniesienia zewnętrzne, skoro w definicji formacji jest projekcja cenowa?

Próbowałem coś tutaj zrozumieć, ale byłem chyba anty wskaźnikiem. Trzeba wrócić do książek, tyle mi pozostało

Ostatnie dni przekonały mnie jednak tego, że nie ma co zbytnio zaprzątać sobie głowy danymi makro i mikro bo giełdy dzisiaj oderwane są do fundamentów – cały czas tylko jakieś dodruki, skupy i inne cuda, które trudno zrozumieć. Wszystko chyba rzeczywiście jest w wykresie i ten element trzeba umieć zinterpretować.

Dodam, że odkupiłem po 136,8, ale sam nie wiem już czy to słuszny ruch.

Pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-06 22:34 / Bywalec forum
witam

Ja

do obiektywnego:
też sprzedałam wczoraj i niestety dziś ich nie nabyłam, i teraz tego żałuję.

Co do wykresów, to rzeczywiście trzeba umieć je interpretować, ja też tego nie umiem. Do mnie trzeba do tego pisać DRUKOWANYMI.

Do wszystkich klubowiczów"

Gratuluję zarobionym, pozdrawiam
TDI / 31.187.12.* / 2012-09-06 17:21
prognoza w punkt jak na fix nie popsują:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy