Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
obiektywny1 / 85.28.139.* / 2012-09-06 00:25
@ tworaz

Ja się dopiero uczę, ale nie wydaje mi się, abyś zrobił błąd w prognozie formacji bearish butterfly. PRZ określone jest przez 1,27XA oraz projekcję cenową BC – 1,618 do 2,24, a to daje 133,91 i 135,52. Na nowym wykresie zaznaczyłeś zwykłe zniesienia zewnętrzne, dlaczego? Dzisiaj PRZ została naruszona, ale kurs grzecznie do niej powrócił. Co więcej, na świecach godzinowych widać coś, co dla mnie jest podobne do zwrotu niedźwiedzia, stochastic też zrobił zwrot niedźwiedzia – chyba tak to się nazywa – w strefie wykupienia.

Zostało co prawda sporo chętnych do kupna po 134,2, ale nie wiem czy można się tym sugerować. Przełamanie dzisiejszego maxa w moim przekonaniu neguje motyla i otwiera drogę do dalszych wzrostów – czyli K>136,7 – dobrze kombinuję?

Rano pisałem o bearish 5-0, możesz powiedzieć czy ma to jakiś sens?

koledze bwolf gratuluję wyczucia, że nie spękał i zazdroszczę trochę umiejętności zapomnienia o gpw mając papiery na rachunku:)

pozdrawiam
Redakcja forum / 2012-09-03 08:47 / Administracja forum
Kibicujemy inwestorom w tak znakomitym wątku. Pozdrawia Redakcja forum
moon_dial / 2012-09-03 12:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Redakcja forum / 2012-09-03 08:47
Kibicujemy inwestorom w tak znakomitym wątku. Pozdrawia Redakcja forum


Jako współgospodarz i jeden z animatorów tego skromnego projektu, w imieniu Wszystkich Klubowiczów uprzejmie dziękuję za wzorowe wsparcie ze strony Redakcji Forum i wzorową współpracę z Moderatorami, która wzorowo pomaga nam we wspólnym utrzymywaniu merytorycznego porządku dyskusji i fantastycznej atmosfery na Forum.
tworaz555 / 83.28.149.* / 2012-09-03 10:12

Kibicujemy inwestorom w tak znakomitym wątku. Pozdrawia Redakcja forum


Dziękujemy za uznanie !
W imieniu Wszystkich, pozdrawiam Redakcję Forum Money.pl.
ziemek19 / 46.134.203.* / 2012-08-30 12:37
na DAX zerknijcie
obiektywny1 / 85.28.139.* / 2012-08-28 04:58
Witam

Forum money.pl nie działało wczoraj wieczorem - zauważyliście?
Wczoraj nie miałem możliwości obserwacji notowań, nie składałem też żadnych zleceń, bo nie znałem faktycznego zasięgu fali A. Chłopców z City też nie było, co widać po obrotach.

Próbowałem zainstalować fibotradera ściągniętego z neta, ale coś nie za bardzo chce gadać. Wrócę do niego jutro.

Zastanawiam się czy to, że wolumen obrotów wzrastał na 3 spadkowych sesjach z poprzedniego tygodnia, chodzi o dni 22-24.08, można interpretować jako dystrybucję?

Jeżeli tak to pora na podbitkę – fala C korekty i kolejny 5 falowy impuls spadkowy i być może realizację formacji Bearsich Gartley.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9cf9f7702b596fb2.html

Chyba na takie rozwiązanie będę czekał, bo niestety nie mam możliwości bieżącej obserwacji godzinowych.

Co sądzicie o Bullisch Gartley na dziennym PGE – B jest równiutko w 0,618XA.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/669cf9a93d006c49.html

Dodam, że STS na godzinowym również w strefie oversold.



pozdrawiam
moon_dial / 2012-08-28 10:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@Obiektywny

Zobaczymy. Chwilowo na terminowym raczej nie przeważają optymiści, a kasowy wrócił do punktu wyjścia i dalej wyczekuje stojąc praktycznie w miejscu.

Trochę wynika to z tego, że dziś mamy odcięcie dywidendy na PZU oraz z tego że wczoraj nie handlowano w UK.

Oczywiście jedno i drugie to stan chwilowy, a założenia naszego wariantu z piątku dalej są aktualne.
moon_dial / 2012-08-28 10:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ AlL

Dziś dostaliśmy info o kontynuowaniu programu skupu obligacji przez EBC.

Należy zakładać ewentualność poprawy obecnych nastrojów, poza tym do piątku (JH) jest co raz bliżej, więc znajdą się na pewno tacy, co pod to zagrają..... zagrają znacznie wcześniej być może jutro... być może nawet jeszcze dzisiaj...
tworaz555 / 83.28.169.* / 2012-08-28 11:06
Witam !
Chyba jednak nikt nie czytuje moich prognoz.
Wypełnił się dokładnie (jak na razie) scenariusz alternatywny z formacją Bullish Bat z wykresu 15 min.
Brak komentarzy wskazuje, że praktycznie (poza Moonem) nikt nie rozumie tego co piszę i rysuję.
Jak napisałem w mailu rano, odbicie na EURUSD.
Nikt jednak chyba tego nie wykorzystał (poza mną ;-))).
Powiedz Moon !
Jak można było to jeszcze jaśniej napisać ?
Pozdrawiam!
tworaz555 / 83.28.170.* / 2012-08-28 12:39
Korekta prognozy zasięgu abc w skrzynkach...
moon_dial / 2012-08-28 15:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@Tworaz555
Krzysztofie, dobre podsumowanie, bardzo dobre. Jest wszystko; formacja, kontr - formacja w razie zanegowania i poprawnie określony zasięg.

Wzorowa robota broni się sama... chyba nic więcej nie muszę pisać, a jeśli komuś coś się nie podoba niech wykona lepszą i zaprezentuje na forum ;) wtedy ocenimy....

@ Obiektywny1
Jacku, Dziękuję za uzupełnienie zgłoszenia. Witamy w Klubie! :)
moon_dial / 2012-08-28 16:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA: Indeks zaufania konsumentów - Conference Board 60,6 (prog 65,9)
USA: Indeks Fed z Richmond (sierpień) -9 (prog. -12)

Dane mieszane bez widocznego wpływu na indeksy kasowe.
moon_dial / 2012-08-28 16:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobre zachowanie eurodolara może okazać się delikatnie zachęcające dla byków za oceanem, czy to im wystarczy? zobaczymy.
moon_dial / 2012-08-29 09:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W USA sesja zamknęła się na delikatnych plusach, w zasadzie w rejonach neutralnych.

U nas w dalszym ciągu trend boczny czyli analogicznie - wyczekiwanie do piątku (JH)

Ci co wierzą w pomyślne ustalenia JH dokupują, ci co są odmiennego zdania sprzedają... z tego wynika, że na NYSE jest odrobinę więcej optymistów niż w Eurolandzie...
tworaz555 / 83.28.170.* / 2012-08-29 14:11
W uzupełnieniu wypowiedzi Moona dodam, że na Edku widać sporą "ochotę" do wzrostów.
Wczorajsza formacja Bullish Gartley (na 1H) w zasadzie nie została "zdyskontowana", a przed chwilą np. wygenerowała się formacja Bullish Bat (5 min).
Pzdr.
13hrabina / 2012-08-29 18:05 / Bywalec forum
Witam wszystkich

Na walucie to można było nieźle zarobić lub stracić. Tylko, że jak złoty traci to giełda traci razem z nim.
Odnośnie kghm, to oscylatory i kilkudniowa korekta powinna skutkować odbiciem w górę?. Skoro to 3 fala Elliotta to ani czasowo ani kwotot nie powinna się jeszcze skończyć. Choć 5-falowy impuls już był. Czy będzie następny?
tworaz555 / 83.28.81.* / 2012-08-30 08:29
Witam!
Proponuję zajrzeć do skrzynek...
Pzdr.
moon_dial / 2012-08-30 10:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie, wykresy ok. Jednakże trzeba jeszcze do naszej AT dobrać kontekst makro.

Piszę rzadziej na ten temat, bo w zasadzie wszystko już zostało powiedziane na ten temat we wtorek.

Inwestorzy wyczekują do JH, a to już jutro. Moim skromnym zdaniem kolejna runda QE jest nieomal przesądzona.

Do czasu konferencji JH atmosfera na rynkach się nie zmieni... na razie niskie obroty i niemrawy horyzont...

Twoja diagnoza odnośnie ewentualnego szukania pozytywnego zakończenia konsolidacji może dawać nadzieje na wariant, iż popyt zbiera siły...

Pytanie tylko na ile JH jest już zdyskontowany w cenach, a na ile jeszcze nie.

Jednak, skoro piszesz, iż technicznie jest jeszcze sporo miejsca do wzrostów, to może być dodatkowy argument na poparcie tego mojego wtorkowego wariantu.

Lokalnie (w kraju) jednak dane makro mieszane. Nieco niższe PKB od oczekiwań będzie impulsem do spóźnionych obniżek stóp procentowych, a to może niepokoić część zagranicznych inwestorów zwłaszcza tych nastawionych na carry trade, co niedawno było widać na forexie, tuż po wypowiedzi prezesa NBP odnośnie perspektyw stóp procentowych.
prof_wiatr / 83.24.176.* / 2012-08-30 12:50
Oby sie twoje słowa co do QE spełniły, ja niestety mam inne odczucia.
Prawdopodobnie bedziemy mieli znowu godzinny bełkot, w którym zarówno optymiści jak i pesymiści znajdą coś dla siebie.
Ale bycie optymistą, jest teraz "mode".
PZDR
Ps. Strach się bać co będzie, jeśli nie zostaną spełnione pragnienia inwestorów.
tworaz555 / 83.28.81.* / 2012-08-30 12:59
Będzie fajna panika ;-))
Pzdr.
13hrabina / 2012-08-30 14:09 / Bywalec forum
witaj tworaz555

możesz to rozwinąć?
moon_dial / 2012-08-30 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dane w USA nie zachwycają, to niewątpliwie argument za QE dla FED, jeśli nie powiedzieć, że przymus.

Ben nawet zapowiedział NIEOGRANICZONE QE...

W trakcie dzisiejszej sesji na S&P będzie (ponownie) testowany poziom 1,4k.

Po jutrzejszej konferencji z pewnością sen letni byków najprawdopodobniej więc się zakończy spełnieniem.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-30 17:04
Witam

Tak jak napisałem wcześniej, na razie nie mam możliwości obserwacji wykresów godzinowych lub o jeszcze mniejszym interwale czasowym i to się pewnie szybko nie zmieni:), więc skupiam się na dziennym.

Wcześniej pisałem o Bearisch Gartley.

C tej formacji wypada gdzieś w przedziale od 127,5 do 112,8. Jeżeli w JH nic wiążącego nie ustalą to będzie panika i realizacja tej formacji będzie dla mnie najbardziej prawdopodobna.

Na dzień dzisiejszy STS niedźwiedzi, MACD dał sygnał sprzedaży. Parabolic Sar również. Cena poniżej EMA 20.

Na 60min możliwy Bullisch Butterfly
X-129,50
A-133,50
B-130,60
C-132,80
PRZ - 125,75 do 123,8.

Dwie najbardziej prawdopodobne warianty wskazują na spadki. Dodatkowo słabe dane o naszym PKB i z USA, teraz czerwono – takie moje skromne zdanie.

Co na to Krzysztof?

Nie dam rady wrzucić fotek z kreskami, zrobię to wieczorem.

@tworaz
Przytłaczasz swoją wiedzą:)

Czy ktoś obserwuje PGE?

pozdrawiam
obiektywny1 / 85.28.139.* / 2012-08-30 18:27
Sprostowanie

Źle wskazałem PRZ powinno być od 128,81 do 127,04, bo jest tam projekcja cenowa BC – Tworaz pisał o tej formacji, więc niczego nie odkryłem:)

Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.81.* / 2012-08-30 21:45

Sprostowanie

Źle wskazałem PRZ powinno być od 128,81 do 127,04, bo jest tam projekcja cenowa BC – Tworaz pisał o tej formacji, więc niczego nie odkryłem:)

Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam


Nie masz za co przepraszać !
Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi...
Małe sprostowanie.
Ext. Ret. (1.272) XA to wg mnie 128,41, ale to w sumie drobna różnica.
Formalnie, za górną granicę PRZ powinna być przyjęta 1,27AB = CD czyli 129,11, chociaż definicja formacji wspomina również o powszechności alternatywnych formacji AB=CD.
Sprawa jest więc nieco dyskusyjna...
Jeżeli otrzymałeś mojego wczorajszego maila to wiesz, że istnieje formacja nadrzędna (Bullish Bat 2).
Pytanie brzmi czy Bullish Butterfly (60 min) może zostać przełamana i jak ew. ustawić zlecenie zakupu ?
Zwracam też uwagę, że w obszarze PRZ znajduje się 0,382 zniesienia fibo impulsu wzrostowego na dziennym (dokładnie 127,522).
Są także inne ciekawe przesłanki, ale o tym może później i nie na forum...
Zapraszam do dyskusji.
Pzdr.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-31 08:59
Co do PRZ masz oczywiście rację – nie ma to jak stary poczciwy kalkulator.

Dla tego motyla to PRZ to 129,24 do 127,87, więc została wczoraj zaliczona. Ale czy zwrotem cała PRZ nie powinna zostać przetestowana, tym bardziej, że w pobliżu mamy fibo 0,382. W przypadku idelanego bullish reversal tak powinno być.

Model zarządzania pozycją:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86691f139331a1f8.html

STS na godzinowym – wyprzedanie, na 15min już zawrócił do góry i dał sygnał kupna. RSI – 34. Na mój rozum, w krótkim terminie powinno odbić, ale niestety moja wiedza nie pozwala na wydanie bardziej konkretnych wniosków.

Dzienny wskazuje na spadki.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5626d294f35374a8.html

pozdrawiam
moon_dial / 2012-08-31 09:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Duzi inwestorzy, co wiedzą więcej i lepiej mają już pozajmowane pozycje nie dopuszczą do jakiegokolwiek odejścia od scenariusza o którym pisałem we wtorek.

Dziś mamy koniec miesiąca więc ewentualny WD byków pod to nie będzie niespodzianką.

Co do ogólnej sytuacji to S&P obroniło 1,4 k wczoraj w nocy testowanie tego oporu po raz kolejny nie przyniosło tamtejszej podaży kompletnie nic poza pozbyciem się akcji, które za chwilę (piszę o NYSE) zdrożeją.

Co do naszego rynku, to może on zareagować z lekkim opóźnieniem.

JH tylko przyspieszy ten proces, bo jak zapowiedział w ubiegłym tygodniu Ben, QE3 jest prawie przesądzone, kiedy decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona, zobaczymy być może nawet jeszcze dziś po godzinie 16:00 tej.

Reakcja rynków w takim przypadku jest nie trudna do przewidzenia, popłoch przy zamykaniu krótkich pozycji i aktywacje zleceń zakupowych na rynkach kasowych.

Skala tego zjawiska będzie dystansowana przez przeciwną stronę rynku, broniącą od tygodnia swoją idiotyczną pozycję na rynku terminowym.

Chciałoby się zacytować Kazika, "Głębokie są pokłady ludzkiej niekumacji, większość ma rację w takiej sytuacji.

Oczywiście w razie niespełnienia wtorkowego wariantu, należy ustawić stopy z aktywacjami, jak na kreskach przesłanych przez Krzyśka.

Zdwajamy czujność Panie Panowie i trzymamy (tradycyjnie) kciuki za ulubieńca publiczności czyli za KGHM.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-31 10:07
Witam

mi aktywowało się zlecenia K>130,20. Przebicie max wczorajszej świecy zamknięcia na wykresie godzinowym.

Nie jest to duża pozycja nawet jak dla mnie,ale też nie byłem pewien czy właśnie tak powinienem złożyć zlecenia zakupu. Mam nadzieję,że to będzie słuszna dezyzja.

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.161.* / 2012-08-31 10:34
Zrobiłeś dobrze i prawidłowo, choć doradzam ostrożność.
Mnie dalej nurtuje ten poziom 0.382...
Pzdr.
moon_dial / 2012-08-31 11:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Obiektywny1

Lepiej byś zrobił, gdybyś rozważył wczoraj i przedwczoraj, słuszność mojego wtorkowego wariantu, który właśnie dość szybko się sprawdza, bo rynek rośnie bardzo punktualnie i konsekwentnie w zgodzie z jego założeniami.

Nie miałbyś (jak ja) wtedy żadnych oporów przed dokupowaniem w środku tygodnia np. po 129,xx a tak jesteś sporo droższy... choć przyznaję, że z odrobinę mniejszym ryzykiem technicznym niż ja.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-31 13:21
Do moon dial
Na tą chwilę, to rzeczywiście wydaje się, że lepiej byłoby gdybym Cię posłuchał. Z drugiej strony sam mi kiedyś napisałeś, że mały zysk nie boli a duża strata zaboli i to bardzo.

W średnim terminie to bez QE3 spadki, a jeśli będzie QE to i tak zdążę dokupić bo będzie szło do góry przez jakiś czas. Mnie się jednak wydaje, że nie będzie drukowania jeśli indeksy pukają w sufit a surowce są drogie. Ta kasa pójdzie od razu w rynek i nabije kieszeń GS i innym Morganom. Sądzę, że przed QE musi być zwała. Choć z drugiej strony dane z realnej gospodarki nie dają powodów do zadowolenia i jakaś stymulacja byłaby wskazana. Tak czy inaczej informacja o QE3 nie będzie podana wprost, więc może przez weekend trzeba będzie ją przetrawić.

Dodatkowo zniesienie 0,382. Mądrzejsi ode mnie piszą, że zazwyczaj jest to minimalny zasięg jeśli rynek odbija w jedną lub w drugą stronę. Zalecane jest nawet częściowa realizacja zysków po osiągnięciu tego poziomu. Tak więc zakup powyżej tego poziomu to też spore ryzyko.

pozdrawiam
13hrabina / 2012-08-31 16:21 / Bywalec forum
witam panowie

Więc QE3 nie będzie, ale reakcja póki co bardzo spokojna, euro/$ powyżej 1,26, to teraz czekamy na EBC.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-31 17:14
Cześć Hrabina
Nie wiem co o tym myśleć. WIG20 dobrze zniósł tą informację. Indeksy w USA po nurkowaniu wróciły na maksima, tylko miedziak coś bez wyrazu. Krzysztofa nurtuje poziom 0,382, może tam jest klucz do sukcesu.

Co do QE3 to tak jak pisałem, indeksy są za wysoko na drukowanie – bo skoro indeksy wysoko to gospodarka ma się dobrze, a skoro ma się dobrze to po co ją dodatkowo stymulować i napędzać inflację, która przecież odbije się każdemu czkawką.

Może warto było sprzedać za 132, skasować zysk i przehulać to na frytki:p
pozdrawiam
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-03 08:06
Witam.
Czy warto sprzedać po 132? Chyba nie. W czwartek decyzja EBC i nie jest wykluczone, że to właśnie ten czynnik będzie wspierał kupujących. Z drugiej strony - wrzesień, to miesiąc, który statystycznie rzecz biorąc, nie jest lubiany przez inwestorów posiadających akcje. Z trzeciej, analizy Krzysztofa. Także według mnie jest 2:1 dla kupujących.

Pozdrawiam (po długim urlopie).
moon_dial / 2012-09-03 14:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-03 08:06
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Witam.
Czy warto sprzedać po 132? Chyba nie. W czwartek decyzja EBC i nie jest wykluczone, że to właśnie ten czynnik będzie wspierał kupujących.

Tak jak pisałem w zeszłym tygodniu. Cierpliwość jest niezbędna... Przy oszacowaniu limitów aktywacji szukaj odniesienia do tygodniowej SMA w przypadku DT i ST do D7 w szerszych horyzontach np W2 szukać odniesienia do średnich z szerszego zakresu i nie zapominać o Bollingerze i staraj się przesuwać limity aktywacji w górę w tempie migracji SMA, tak by SP zrealizowało się nie wcześniej niż, po osiągnięciu zakładanej przez Ciebie wartości oczekiwanej zysku.
moon_dial / 2012-09-03 15:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja zrealizowałem się po 133,xx z puli DT kupionej po 131,xx.
moon_dial / 2012-09-03 16:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ściślej chodzi o sprzedaż puli dokupowanej w poprzednim obrocie w przedziale (129,x - 131,xx)

Oczywiście (tradycyjnie) przypominam, że moja realizacja nie musi oznaczać końca wzrostów i zachęcam do nie zaprzestawania poszukiwań kolejnych wahań, nie tylko w związku z czwartkiem.
k.baranky / 89.76.17.* / 2012-09-03 18:22
kghm133 na fixie - eurodolar lekko do góry po wystąpieniu polityka, który wygłosił kolejną mowę bez treści. S&P blisko maximów. Nie chcę krakać, ale; cieniutko ten domek z kart wygląda.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-04 07:22
Dla mnie też to wygląda jakby chcieli dociągnąć do czwartku. Wczoraj słabe PMI, a argumenty dla wzrostów były takie, że czym gorzej tym lepiej bo większa szansa na drukowania i to nie tylko w USA.

Na wykresach Krzysztofa z falami Wolfa kurs doszedł do target line. Ja ustawiam SL poniżej poprzedniego oporu - 132,30 i obserwuję, jeśli zdecydowanym ruchem przebijemy 133,5 to jeszcze poczekam. Mam nadzieję, że będę miał dzisiaj na to czas.

pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-04 11:24 / Bywalec forum
witaj Obiektywny

jak narazie to przebijanie 133,5 marnie wychodzi, być może zamknięcie luki na wig20 sprowokuje powrót kghm do 133,50 - ale na to ktoś musiałby rzucić kasą a tu dziś marniutko.
tworaz555 / 83.28.79.* / 2012-09-04 09:26


Na wykresach Krzysztofa z falami Wolfa kurs doszedł do target line. Ja ustawiam SL poniżej poprzedniego oporu - 132,30 i obserwuję, jeśli zdecydowanym ruchem przebijemy 133,5 to jeszcze poczekam. Mam nadzieję, że będę miał dzisiaj na to czas.

pozdrawiam


Witam!
Gwoli wyjaśnienia...
Target line należy traktować jako poziom orientacyjny.
W tym wypadku czas realizacji formacji został wydłużony.
W punkcie przecięcia się linii 1-->3 oraz 2-->4, Target line była na poziomie ok. 133,xx -134 (dolna granica PRZ dla formacji Bearish Butterfly na wykresie).
Wg. mnie całą PRZ dla tej formacji należy traktować jako silny opór.
Reszta jak w mailu...
Pzdr.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-04 10:07
Witaj Krzysztof
Nie wiem dlaczego, ale rano około 7 nie widziałem jeszcze Twojego maila na skrzynce, a teraz mam informację, że dostałem go 11 godzin temu, dziwne?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc:)
13hrabina / 2012-09-04 08:30 / Bywalec forum
witaj obiektywny

Mi się wydaje, że wciąż możliwe są wzrosty. Ale zastanawiam się czy nie zamknąć jeszcze trochę pozycji i kumulować gotówkę. Do czwartku pewnie boczniak - a może dystrybucja?
moon_dial / 2012-09-04 09:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety rynki azjatyckie zachowały sceptycyzm (na koniec dnia realizacja i spadki). Spadki niegłębokie, ale jednak symptomatyczne.

Brak ufności inwestorów azjatyckich - graniczący z pewnością iż czwartek będzie kolejnym dniem pustosłowia i nowomowy pseudo - politycznej nikogo nie dziwi.

Ja również zalecam, aby po czwartku zbyt wiele się nie spodziewać i być ostrożnym.

Lepiej mniej zarobić, niż więcej stracić. Dla tych co jeszcze nie rozumieją co tu jest grane, powiem krótko; obserwujcie DAX-a.

( ! ) DAX 4 Wrz, 9:12 6996.89 -17.94 (-0.26%)
13hrabina / 2012-09-04 10:23 / Bywalec forum
witaj moon

Sądzę, że do czwartku(albo nawet dziś) będą chcieli zamknąć lukę na wig 20 do 2272. W tym przedziale kghm może ciut jeszcze wzrosnąć ale to grosze.
moon_dial / 2012-09-04 12:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Istotnym zagrożeniem (w średnim terminie) jest możliwość obniżenia ratingu całej UE w wyniku eskalacji roszczeń krajów peryferyjnych zagrożonych kryzysem.

W dodatku niejasna i niejednolita polityka finansowa UE (by nie napisać absurdalna i chaotyczna) i poszczególnych krajów członkowskich będzie argumentem za ewentualną przyszłą zmianą perspektywy ratingów (na negatywną) krajów członkowskich i całej UE.

Po zakończeniu jesiennej rundy spotkań finansowych polityków UE może się okazać, że słowa i deklaracje bez pokrycia, to odrobinę za mało...
13hrabina / 2012-09-04 12:58 / Bywalec forum
ale gdyby tak miało być, to musiałaby już być dystrybucja - a ona to chyba tylko na pkobp była- podwójny szczyt, duże obroty, może coś niecoś na pknorlen, ale kghm stoi w boksie, nawet jak teraz będą spadki to on się jeszcze wyrwie do przodu.
Narazie u nas kicha, 120 mln obrotu do 13 to jakieś żarty? muszą sprowokować ruch w którąś stronę.
moon_dial / 2012-09-04 13:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety nie, ponieważ na DAX-ie mamy wyłamanie w dół 7k ze wsparcia (co prawda bardziej psychologicznego niż technicznego ale jednak) stało się oporem i przeszło do historii... dlaczego? Dlatego, że Niemcy raczej wiedzą, że ich Trybunał Konstytucyjny, będzie brał pod rozwagę dobro niemieckich obywateli, a zarazem podatników, a w drugim rzędzie dobro obywateli innych państw. Wnioski z tego wariantu rozgrywki dzisiejszej sesji w Europie - nasuwają się same, więc chyba nie ma potrzeby abym ten temat nadmiernie rozwijał.
prof_wiatr / 78.2.140.* / 2012-09-04 17:07
Aby "ubarwić" dzisiejszą dyskusje, powiem co zrobiłem.......rankiem = 9.00 dokonałem transakcji na KGHM, wiedząc, że jestem "doświadczonym" inwestorem .Po transakcji policzyłem zysk, i poszedłem na taras na kawę, usłyszałem sms w moim telefonie,....ki diabeł, okazało sie , że z mojego konta wyszła pewna suma pieniędzy. Co jest.
A zamiast S w zleceniu wstawiłem K.
Do czego prowadzi rutyna?
Pewnie po czwartku będę musiał zmienić nick na .....-wiatr.
Tak ku przestrodze.
PZDR
13hrabina / 2012-09-04 20:52 / Bywalec forum
witaj profesorze wiatr.

Mam nadzieje, że wiele zysku ci nie zdmuchnęło:-).
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-05 08:42
witajcie

Zastanawiam się, czy możliwa jest jeszcze realizacja bearish 5-0 z wykresu dziennego. Jeśli wziąć pod uwagę projekcję czasową XB – punkty te wystąpiły odpowiedni o 24.05 i 5.07 mamy 42 dni. Projekcja czasowa 1,618XB określa 10.09 jako przybliżony dzień docelowy dla realizacji tej formacji. Jeśli jednak założymy, że max cenę 138,6 mieliśmy 17.08 to mamy 44 dni i praktycznie idealny przypadek. Co prawda PRZ została naruszona, ale jeśli cena wróci poniżej 132,5 to chyba prawdopodobieństwo realizacji tej formacji rośnie.

Wczoraj 132,5 wybroniło się, USA odrobili spadki, dziś decyzja RPP w sprawie stóp. Jutro EBC, ale jestem pewien, że nic nowego oprócz obietnic nie usłyszymy bo narazie brak zgody niemieckiego parlamentu i szczerze wątpię, aby ona była.

do profesora
nie tak dawno zrobiłem bardzo podobny numer przy zakładaniu SL, pisałem o tym na tym watku, jestem więc w doborowym towarzystwie:)

pozdrawiam serdecznie
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-05 10:00
Czas pokaże, czy sprzedając po 134,2 skorzystałem z okazji czy wyskoczyłem za szybko. Stochastic na godzinowym wskazuje na wykupienie, RSI ponad 65. Liczyłem na idealny zwrot niedźwiedzia i test całej PRZ formacji wskazanej przez Krzysztofa, teraz mam nadzieję, że kupię taniej. Ewentualnie po prokonaniu oporów.

pozdrawiam
13hrabina / 2012-09-05 10:22 / Bywalec forum
witaj obiektywny

też do końca wyszłam dziś z kghm.
Zapaliła mi się jakaś lampka i ponieważ energicznie rzucili kasą zaczęłam się zastanawiać czy to aby nie dystrybucja przed spadkami. Euro/$ istotnie odszedł od 1,26.

Kghm w stostunku do wig20 zachowywał się nad wyraz dobrze ale mam wątpliwości czy jak długo można trzymać indeks samym kghm. Pkobp już wyciągnęli na opory i obróciła się tak spora kasa.Z tych akcji także wyszłam.
moon_dial / 2012-09-05 11:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam, cieszę się z poprawnej postawy ulubieńca, ale zyski zrealizowałem, już kilka groszy wcześniej.

Nie wiem na ile to jest wały ruch (czas pokaże).

Tym co dalej zarabiają jadąc w pociągu oczywiście gratuluję.

Zgodnie z tym co prognozowałem wczoraj, DAX dziś jeszcze bardziej oddalił się od 7K pogłębiając wczorajsze spadki.

Amerykanie także bez wiary, o Azji już nawet nie wspomnę.

Jeśli te nastroje inwestorów się nie poprawią dzisiejsza sesja może zacząć przypominać wczorajszą, tylko w nieco gorszym wydaniu.
bwolf / 194.165.48.* / 2012-09-05 11:30
Witam.
Tym razem nie pójdę za Wami (moon, 13hrabina, obiektywny1). U mnie wskaźniki pokazują KUP. Poza tym czekam na jutrzejsze rozstrzygnięcie. W oczekiwaniu na działania EBC wydaje mi się, że należy oczekiwać wzrostu EUR/USD.

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-09-05 14:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

U mnie wskaźniki pokazują KU


@ BWolf

i bardzo dobrze, bo kurs na ulubieńcu właśnie osiągnął poziom ceny docelowej cytowanej w ub. tygodniu(nie bez przyczyny) rekomendacji... tzn. 136,xx

Ja jednak szykuję się z kapitałem na małą spółkę z poza W20. Na razie za wcześnie na szczegóły... pozdrawiam Moon i gratuluję poprawnego obrotu.
moon_dial / 2012-09-05 16:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na razie oczywiście "L". Zalecam jednak ostrożność i proszę abyście nie zapominali o realizacji zysków.

Ci co (zgodnie z tym co pisałem wcześniej) zdecydują się spekulować pod decyzje EBC, też nie są bez szans ze swoim wariantem, pod warunkiem, że zdążą schować swoje pieniądze do kieszeni we właściwym czasie...

Co do danych makro o lokalnie mamy słabe odczyty PKB w dodatku RPP nie zmieniła zbyt wysokich stóp procentowych, to także nie jest czynnikiem motywującym do zwiększania ryzyka na pozycji.

Zachęcam aby starać się patrzeć na rynki nie tylko przez pryzmat chwilowych spekulacji pod decyzje EBC czy FED, lecz szerzej...
bwolf / 88.156.48.* / 2012-09-05 21:40
A było tak pięknie. Niestety od 14.30 nie mam możliwości śledzenia giełdy (kończę pracę, odbiór syna ze szkoły itd.). Jedna z reguł zarządzania kapitałem mówi: "podnoś stop los w miarę pozytywnego rozwoju sytuacji". Właśnie to robię i czekam na jutro (wszedłem przed urlopem po 128, ustawiłem stopa i zapomniałem o giełdzie). Tak więc stracić nie mogę.

Pozdrawiam.
sverige / 89.72.151.* / 2012-09-05 14:58
i chyba miales/masz racje póki co.
ciekawe czy zachaczy o tworaz'owe 140zl z groszami
moon_dial / 2012-09-05 11:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja ostatecznie podejmę decyzję po rozstrzygnięciu Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście (jak zawsze) po drodze nie wykluczam ewentualnych obrotów ST/DT.
13hrabina / 2012-09-04 12:43 / Bywalec forum
witaj Moon dial

coraz częściej też się słyszy, że w czwartek EBC też nic konkretnego nie powie bo będzie czekał na wyrok niemieckigo trybunału.
moon_dial / 2012-09-04 12:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do 13Hrabina

Tak ja powiem więcej, trudno oczekiwać aby Trybunał Konstytucyjny orzekł iż coś jest zgodne z konstytucją, gdy ewidentnie to jest niekonstytucyjne, tylko dla tego, że jednemu politykowi tak akurat to pasuje.

Byłbym bardzo zdziwiony gdyby Trybunał Konstytucyjny dał zielone światło dla tego projektu, nawet jeśli tak będzie, to warunki wdrożenia tego "bezpośredniego" skupu będą z pewnością SKRAJNIE OBOSTRZONE.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-03 08:16
Witam po weekendzie

Tak sobie myślę, czy przypadkiem formacji bullish butterfly nie możemy uważać za realizowaną. Od dołka 129,2 mieliśmy ruch do 132,3 tj. prawie 0,886 zniesienia CD. Minimalny wzrost, aby uważać formację za zreaizowaną wg mnie to 0,382, choć nie jestem pewien tej informacji.

Nawet, jeśli założylibyśmy nową formację ABCD jak niżej
A - 130,60
B - 132,80
C – 129,20
D – 132,30

To ruch CD zatrzymał się na 1,409AB to też współczynnik fibo. Dwie metodu wskazują na opór, tak więc znowu przespaliśmy górkę,

pozdrawiam
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-03 09:17
PMI dla polskiego przemysłu 48,3, oczywiście poniżej prognoz. Zakładam SL tak aby w razie czego pokryć prowizję. To co napisałam powyżej, a przede wszystkim mail od Krzysztofa, wskazuje, że bardziej prawdopodobne są spadki niż wzrosty.

Krzysztof dzięki za analizy – chciałbym z Tabą podyskutować, ale wiedza jeszcze na to nie pozwala. Mam nadzieję kiedyś to zmienić,

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.149.* / 2012-09-03 09:54

obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-03 09:17
+ - 0 usuń
PMI dla polskiego przemysłu 48,3, oczywiście poniżej prognoz. Zakładam SL tak aby w razie czego pokryć prowizję. To co napisałam powyżej, a przede wszystkim mail od Krzysztofa, wskazuje, że bardziej prawdopodobne są spadki niż wzrosty.

Krzysztof dzięki za analizy – chciałbym z Tabą podyskutować, ale wiedza jeszcze na to nie pozwala. Mam nadzieję kiedyś to zmienić,

pozdrawiam


Witam Wszystkich!
No, chyba znowu nieporozumienie...
Generalnie moja prognoza zakłada wzrosty, ale po cofnięciu się (chwilowym) kursu w okolice co najmniej wspomnianego wcześniej 0,382...
Pzdr.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-09-03 10:23
Znowu namieszałem, pisząc o spadkach miałem oczywiście na myśli najbliższe dni. To nie nieporozumienie tylko brak precyzji z mojej strony, nie po raz pierwszy zresztą:)

Odbicie zatrzymało się na oporze na 132,80 więc może warto sprzedać.

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.149.* / 2012-09-03 10:09
Na razie prognoza na 15 min została zanegowana.
Aby zanegować tą na 60 min., kurs musi przebić 133,50.
Pzdr.
moon_dial / 2012-09-03 09:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie ma tu jednoznaczności, wszystko zależy od horyzontu jaki sobie zakładamy.

Dziś nie będzie handlu na NYSE, (mają dziś swój odpowiednik naszego święta pracy).

Europa nieco sceptycznie, ale ciągle neutralnie, eurodolar i kontrakty terminowe na indeksy NYSE lekko pozytywnie, ale również w rejonach neutralnych.

Interpretując całościowo ostatnie wydarzenia makroekonomiczne w gospodarce globalnej, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że FED wyczekuje na to co zrobi EBC a EBC wyczekuje na to co powie Trybunał Konstytucyjny w wiadomej sprawie.

Nie oznacza to jednak, że do tego czasu się nic nie wydarzy...

Z pewnością Hiszpania poprosi o pomoc, w USA dane o bezrobociu "pomogą" w decyzji, a skup obligacji w Europie i QE3 w stanie się faktem dokonanym przed którym stanie cała elita decyzyjna gospodarki globalnej w naszym euro - amerykańskim fragmencie świata.

Zupełnie inną kwestią jest zachowanie gospodarki Chin i Japonii (stąd właśnie tak kategoryczne rozróżnienie z mojej strony).

Perspektywa wzrostów więc jest wyraźna, ale jest ona warunkowa i zależy od biegu wydarzeń makro w bieżącym tygodniu.

Czy te oczekiwania rynków względem decyzji makro przełożą się na wzrost indeksów? Zobaczymy...
k.baranky / 89.76.17.* / 2012-08-31 17:08
Będzie QE3, ale tylko gdy będzie to konieczne. FED zadeklarował gotowość do QE3.

Jednak to nie jest atrakcja dnia... W USA znakomite odczyty danych z gospodarki.

U nas wysokie obroty i wzrosty... PKO bp i sa i Orlen KGHM też, ale spokojniej, bez sensacji. ...
13hrabina / 2012-08-31 17:21 / Bywalec forum
witak k.baranky

Ale narazie dane z gospod. ameryk coraz lepsze, więc narazie o QE3 należy zapomnieć, przynajmniej narazie.
moon_dial / 2012-08-31 14:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Obiektywny1

Zgadza się, i dla tego trzeba pamiętać o limitach aktywacji i mądrze je rozstawiać.

No i także trzeba pozwolić swoim aktywom rosnąć...

Jeszcze jeden ornament do dzisiejszej sesji (uważam że)wcale nie taki od czapy... mianowicie:

Concorde Securities informuje o podniesieniu rekomendacji dla KGHM z „równoważ” do „przeważaj” przy cenie docelowej na poziomie 162 zł za akcję...

oczywiście trzeba traktować wszystkie rekomendacje z rezerwą, ale z pewnością ta nie będzie raczej nam przeszkadzać... ;)
moon_dial / 2012-09-03 10:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Concorde Securities informuje o podniesieniu rekomendacji dla KGHM z „równoważ” do „przeważaj” przy cenie docelowej na poziomie 162 zł za akcję...


Apropos "ulubieńca" pisałem w piątek (małe przypomnienie) dziś tłuste "L" zarabia... ale nie zwykłem pisać o rzeczach oczywistych po fakcie skoro trafnie już dałem znać przed faktem tzn. już w zeszłym tygodniu.

Kto skorzystał ręka do góry!... żartowałem...:)
moon_dial / 2012-08-31 11:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
...ale i tak jest bardzo duża szansa, że dużo zarobisz z tą pozycją, a jeśli będziesz cierpliwy, być może nawet więcej niż przypuszczasz.... ;)
majk3000 / 188.147.198.* / 2012-08-30 23:09
Witam Tworaz, czy mógłbym kolejny raz poprosić o Twoje analizy na maila? Na razie
niewiele wniosę do dyskusji, ponieważ dopiero się uczę,,, (aktualnie studiuje danielewicza). twoje komentarze napewno byłby mi pomocne...
prof_wiatr / 83.24.176.* / 2012-08-30 09:45
Krzysiu....Misiu Rysiu...
brrrrrrr

Pzozdtawiam
Misio Krzysio.
Ps. już moon-dial, prosił Cię , o pisanie w sposób bardziej prosty.
I ja Cię proszę, jako prosty profeesór.
PZDR.
Tak na marginesie są plusy dodatnie, i plusy ujemne-pamietasz....bo ja tak...
ziemek19 / 46.134.228.* / 2012-08-27 15:27
http://www.xtb.pl/strefa-analityczna/puls-rynku/Analiza-Techniczna-EURUSD,H1,20120827,143500
TDI / 31.187.12.* / 2012-08-27 14:44
Informacja sprzed kilku dni, bez kolosalnego znaczenia ale może kogoś zaciekawi http://zloto.stockwatch.pl/rynek/?artykul=-KGHM-znalazl-zloto-w-Polsce-cabout-pol-273.html
moon_dial / 2012-08-27 16:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ TDI

Dobra wiadomość, trochę marginalizowana przez niektóre serwisy (ciekawe w jakim celu).

Z pewnością korzystnie wpłynie na wartość bilansową KGHM.

Do Wszystkich,

Jeśli komuś się zdaje, że NYSE odpuści poziom 1,4k na S&P to się może (po raz kolejny) grubo pomylić... ponieważ JH już w piątek !!!
gosc 905 / 86.41.22.* / 2012-08-26 15:57
Polecam artykuł

http://smart-chart-analiza-techniczna.blogspot.com
moon_dial / 2012-08-27 09:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów i Sympatyków Klubu W/20/40/80

Do Kandydatów na Klubowiczów

Pojawiło się kilka zgłoszeń na skrzynce, niestety nie mogę ich rozpatrzeć pozytywnie, ponieważ nie jestem w stanie zidentyfikować kto jest kto.

Proszę o wpisanie w mailu zgłoszeniowym :

1)NICKU używanego na forum (zastrzegam prawo sprawdzenia IP wg publikacji na forum w celu weryfikacji)

2)linku do postów na forum, tak abym mógł zweryfikować Wasz wkład merytoryczny do dyskusji klubowej na forum.

3)POPRAWNEGO ADRESU E-MAIL

4)mile widziane podanie imienia, ale nie jest to obowiązkowe do rejestracji.


do Wszystkich,

Jestem na pokładzie po 131,x naprawiłem z nawiązką swój "błąd"

Do Jackson Hole nie będę zmieniał koncepcji wariantu ST/DT nakreślonego przeze mnie(jak się póki co okazuje) dostatecznie trafnie w piątek.

do Obiektywny

Chętnie przyjmiemy Cię do Klubu podaj w zgłoszeniu na oficjalną skrzynkę klubową odpowiednie dane (instrukcja powyżej).

do Tworaz555
Krzysztofie, nie każdy jest biegły w kreskach, są w klubie osoby o mniejszym doświadczeniu w AT, więc warto abyśmy byli nie co bardziej wyrozumiali i spróbowali im trochę pomóc.

Dla ułatwienia (tak jak ja publikuję przykładowe limity aktywacji) tak i Ty możesz spróbować publikować na forum krótkie posty z aktualnymi oporo - wsparciami na ulubieńcu i targetami poszczególnych fal i pod - fal.
tworaz555 / 83.28.80.* / 2012-08-27 10:38


Dla ułatwienia (tak jak ja publikuję przykładowe limity aktywacji) tak i Ty możesz spróbować publikować na forum krótkie posty z aktualnymi oporo - wsparciami na ulubieńcu i targetami poszczególnych fal i pod - fal.


Witam Cię Moon!
No nie wiem czy to dobry pomysł.
W tej chwili członkowie Klubu maja na skrzynkach dość dokładną prognozę.
W tej chwili nie widzę sensu publikowania poziomu krytycznego (wyznaczonego metodą fal Wolfe'a ; na wykresie można go odczytać, gdyż jest podświetlony na niebiesko).
Po pierwsze jest to poziom przybliżony i wiele osób może go potraktować zbyt dosłownie i będą miały pretensje)
To samo dotyczy czasówek, które są obarczone błędem.
Istnieje możliwość przebicia wspomnianego poziomu cenowego i wtedy można go będzie traktować jako wsparcie, zaś niektórzy mogą na tym poziomie realizować zyski.
Jestem zdania, że te informacje wiążące się jednak z profitami, powinny być dostępne dla zarejestrowanych członków Klubu, którzy sami są aktywni i coś wnoszą do naszej wspólnoty.
Oczywiście czasami podam jakiś poziom, ale nie zobowiązuje się czynić tego stale.
@ Obiektywny 1
Dopisałem Cię do listy niejako awansem, ale proszę, abyś przesłał Moonowi wymagane przez niego informacje.
Zrobiłem w tym wypadku wyjątek doceniając Twoją aktywność i chęć do edukacji.
Pzdr.
moon_dial / 2012-08-27 10:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak jak pisałem w piątek dziś ustawiłem "L" na terminowym. Na rynku kasowym również długa pozycja ST także w pełni odbudowana już pieczołowicie pracuje na siebie.
ziemek19 / 46.134.200.* / 2012-08-24 14:04
Geometria FUTSI pld.
ziemek19 / 46.134.217.* / 2012-08-21 20:13
tylko czy lawa fundamentowa wytrzyma,jesli zachod produkuje masowo maszynami,a wschod [Azja] miliardami rak,To kto to bedzie odbieral? Pytanie takie zadawane jest,
ziemek19 / 46.134.217.* / 2012-08-21 20:23
A tu jeszcze piekne big rgr ;http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=MIEDZ
tworaz555 / 83.28.166.* / 2012-08-22 06:59
Przed sesją zerknijcie do skrzynek...
Pzdr.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-22 08:44
Witam
Mam takie pytanie, nie wiem czy to słuszne założenie. Punkty BCD formacji 5-0 mogą dać początek formacji BAT lub CRAB z B w 50% fibo XA – w rekinie to było BC.
5-0 jest oczywiście zanegowana, ale rozpoczynając w B (155,60) z poprzedniej formacji, możemy rozważać możliwość formowania się bearish crab z B w 61,8fibo XA.

Dla rozjaśnienia:
X – 05.07 – 155,6
A – 24.07 – 109,6
B – 17.08 – 138,6 – 61,8 ruchu XA
C – 0,382 – 0,886 AB

To tylko hipoteza, pozdrawiam

PS
Czy na PGE można wyróżnić jakąś formację?
tworaz555 / 83.28.166.* / 2012-08-22 09:46


Dla rozjaśnienia:
X – 05.07 – 155,6
A – 24.07 – 109,6
B – 17.08 – 138,6 – 61,8 ruchu XA
C – 0,382 – 0,886 AB

To tylko hipoteza, pozdrawiam



Witam!
Rzeczywiście sytuacja może przybrać taki obrót (zakładam coś takiego), przy takim założeniu prawdopodobna jest wg mnie formacja Bearish Gartley (jak napisałeś B to zniesienie 0,618 odp. ruchu).
Oczywiście przy sprzyjających wiatrach może przekształcić się w Bearish Butterfly.
Co do Bearish 5 - 0 , to jeszcze całkowicie nie można jej wykluczyć, choć opierając się na innych wskaźnikach AT, można powiedzieć, że jej wystąpienie jest mało prawdopodobne.
Pzdr.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-24 14:10
Witam
ale się tu taj porobiło. Niestety SL mnie wywalił - dobrze że go rano ustawiłem.
Przed momentem czysto spekulacyjnie kupiłem po 130,1 + ciasny SL. Liczę, że wsparcie na 130 wytrzyma i odrobię stratę, niewielką bo niewielką, ale zawsze wolałbym to zarobić.

Wydaje mi się, że jeśli 130 pęknie to szansa na realizację Bearish Crab z PRZ 127,5 -113,8.

Co o tym sądzisz Krzysztof?

PS
jak się dołączyć do Waszej listy i czy oczywiście mogę o to prosić?

pozdrawiam i wracam do mniej stresujących zajęć:)
tworaz555 / 83.28.161.* / 2012-08-24 15:48

obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-24 14:10
+ - 0 usuń
Witam
ale się tu taj porobiło. Niestety SL mnie wywalił - dobrze że go rano ustawiłem.
Przed momentem czysto spekulacyjnie kupiłem po 130,1 + ciasny SL. Liczę, że wsparcie na 130 wytrzyma i odrobię stratę, niewielką bo niewielką, ale zawsze wolałbym to zarobić.

Wydaje mi się, że jeśli 130 pęknie to szansa na realizację Bearish Crab z PRZ 127,5 -113,8.

Co o tym sądzisz Krzysztof?

PS
jak się dołączyć do Waszej listy i czy oczywiście mogę o to prosić?

pozdrawiam i wracam do mniej stresujących zajęć:)


Panowie !
Dostaliście wczoraj na e-mail analizę na 60 min.
Aby skomentować Wasze zagrania, musiałbym Was krytykować, a tego nie chcę, bo to psuje atmosferę na forum.
Dlatego zostawmy wszystko tak jak jest...
Umówmy się, że nie gracie zgodnie ze wskazaniami AT, a "spekulacyjnie" czyli np. na podstawie przeczuć..., bądź (kobiety) na podstawie damskiej intuicji.
@ Obiektywny1
Decyzję o dołączeniu do listy mailingowej podejmuje kol. Moon-Dial.
Przekaż mu swój adres i inne informacje, których wymaga, a ew. dopiszę Cię do listy.
Pozdrawiam!
obiektywny1 / 85.28.139.* / 2012-08-25 22:03
Witam

@Krzysiek

Pisząc wczoraj, że po czwartkowej sesji przybyło danych miałeś może na myśli tego craba:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec8e7b80a430115e.html


Ja widzę go dopiero teraz, niestety:(

Czy myślisz, że da się coś jeszcze na tym ugrać i można kupować tak jak to zaznaczyłem, czy okazja została przespana i w poniedziałek będzie za późno?

Co do moich wczorajszych decyzji, to patrzyłem na godzinowy i stochastic pokazywał wyprzedanie, RSI było wtedy około 38. Co prawda świeca wychodziła poniżej EMA20, ale zaryzykowałem. Liczyłem, że wsparcie na 132,5 – połowa białej świecy z 16.08.

SL 132,40 zadziałał. Zastanawiam się, czy jednak nie pomieszałem i jeżeli patrzyłem na godzinowy to czy mogłem liczyć na wsparcie które wynikało z wykresu dziennego?

Dzisiaj już wiem, że sam zakup po 130,1 to było dobre posunięcie, SL ustawiłem poniżej 129,60 – minimum białej świecy z 16.08. Tak więc oddałem na minimach, a to boli.

Proszę wszystkich o komentarz moich posunięć. Z pewnością pomoże to uniknąć błędów w przyszłości – nawet krytyka mile widziana, oczywiści konstruktywna, bo przecież nie wszystko zrobiłem tak jak trzeba.

pozdrawiam

PS
wysłałem maila do moon_diala z prośbą o dołączenia do listy
13hrabina / 2012-08-26 13:43 / Bywalec forum
Witaj obiektywny

Krytykować się nie ośmielę, za cieńka jestem w uszach, ale łączę się z tobą w bólu, bo ja także oddawałam swoje akcje w dołkach i wiem jak wtedy jest.

Na pocieszenie powiem, że giełę zamknęli tylko na weekend i przed nami kolejne sesje. Trafnych decyzji życzę.

Pzdr.
obiektywny1 / 85.28.139.* / 2012-08-26 23:30
Witam
Na początki wielkie dzięki za dopisanie mnie do listy – to jest jakiś kosmos dla mnie.
Aż się nie chce wierzyć, że Krzysiek już w czwartek wiedział co będzie w piątek:)

Jeśli chodzi o oscylatory to wiem, że inwestując wg ich wskazań, powinienem patrzeć na dwa przedziały czasowe – mniejszy i większy, np. godzinowy i dzienny.

I tak na godzinowym linie dtosc powinny przebić od dołu poziom wskazujący wyprzedanie (strefa oversold), a jednocześnie na dziennym linie dtosc powinny osiągnąć strefę wyprzedania.

Na wykresie godzinowym Krzysztofa dtosc jest blisko strefy wykupienia, ale na dziennym zbliża się do wyprzedania, więc należy być czujnym i jeszcze trochę poczekać. Dla mnie bomba bo w jutro mogę mieć utrudniony dostęp do neta.

Co do korekty 5falowego impulsu spadkowego – zasięg fali c może osiągnąć co najmniej 1,618 fali a.

Czy prawidłowo zinterpretowałem sytuację?

Szkoda, że wcześniej nie zaglądnąłem do skrzynki.

Dziękuję Hrabinie za słowa otuchy, ja też jestem cienki, więc śmiało krytykuj, ja się nie obrażam.

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.80.* / 2012-08-27 08:57
Witam!
Zmiana interpretacji.
Wygląda na to, że czasówki się nie mylą.
Koniec fali a był 24.04, a dzisiaj kreujemy falę b, a jutro c.
Pzdr.
prof_wiatr / 95.49.65.* / 2012-08-27 10:18
Cyt:
Koniec fali a był 24.04, a dzisiaj kreujemy falę b, a jutro c.


Krzysiu, chyba poprzednia diagnoza była słuszna.
PZDR
tworaz555 / 83.28.80.* / 2012-08-27 10:43



Krzysiu, chyba poprzednia diagnoza była słuszna.
PZDR


Prawdopodobnie masz rację, ale czasówki są generalnie trudne w interpretacji szczególnie w odcinkach czasowych krótszych niż 1 dzień.
Pzdr.
tworaz555 / 83.28.80.* / 2012-08-27 10:55
@ prof_Wiatr

Zauważ też, że jesteśmy w krytycznym przedziale czasowym (10:00 - 13:00)...
Zrobiliśmy na razie nowy szczyt i jeszcze falę b możemy wygenerować, a także c.
Błąd tej prognozy wynosi + - 2 dni.
Pzdr.
moon_dial / 2012-08-27 12:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Krzysztofie,

Nie wiem czy dobrze czytam intencje pozostałych Klubowiczów, ale wydaje mi się, że moja propozycja delikatnej zmiany formuły naszej dyskusji w kierunku bardziej normatywnym jest chyba właściwa.

Nie ma dla mnie znaczenia (dla pozostałych Klubowiczów również) w którym miejscu te informacje opublikujesz. Jeśli wolisz (jak piszesz) w mailu nie ma problemu, to akurat nie o to chodzi.

Kłopot może nie w samej AT, bo do każdego rachunku każdy dostaje z DM jakieś kreski, niekiedy nawet z mniej lub bardziej sensownymi komentarzami technicznymi.

To co jest najważniejsze w Twoim odcinku pracy, (którą podkreślam, świetnie wykonujesz) jest to najcenniejsze dla naszego Klubu, tzn. TWOJA INTERPRETACJA, czyli co z tych analiz WG TWOJEJ OPINII wynika, jaki limit aktywacji proponujesz, jaką proponujesz zająć pozycję i w jakim horyzoncie czasowym (wg Twoich analiz) oczywiście chodzi o mi wyłącznie o przykładowe (subiektywne i niezobowiązujące zgodnie z naszym klubowym regulaminem) limity lub ich przedziały, mniej więcej tak jak ja to robię na forum.

Przemyśl proszę jeszcze raz moją propozycję, bo byłby to istotny krok na przód w naszej wspólnej klubowej działalności.
moon_dial / 2012-08-27 13:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na razie gracze kontraktowi ustawili zapory na rynku kasowym, aby bronić się przed stratami.

Raczej wskazuje to na trochę na przysłowiową obronę Częstochowy, ponieważ DAX i "za ocean" na wyraźnych plusach.

Popyt troszkę skubnął z tych zapór, ale dalej chwilowo indeksy stoją w miejscu.
13hrabina / 2012-08-24 21:48 / Bywalec forum
witaj tworaz555

Chyba Cie zdziwię, ale dziś postawiłam na AT.
tworaz555 / 83.28.170.* / 2012-08-24 22:09


13hrabina / 2012-08-24 21:48
+ - 0 usuń
witaj tworaz555

Chyba Cie zdziwię, ale dziś postawiłam na AT.


Witaj !
Wcale mnie to nie dziwi ! ;-))
Mam nadzieję, że zarobisz..., a sytuacja wcale nie jest oczywista.
Jutro podeślę dalsze prognozy.
Trzeba być krok przed ..., aby wykorzystać okazje.

Pozdrawiam!
k.baranky / 89.76.17.* / 2012-08-25 13:22
Witam Wszystkich,

Ustawiałem zskupy równo po wpisach Moona, przetrzymałem papier do końca. Choć końcówka wcxorajszej sesji dała zysk, to jednak jest on póki co papierowy. Jestem jednak optymistą.

Nie rozumiem tylko dlaczego w trakcie sesji tylko Obiektywny i Moon zabierali głos i skąd tu tylu mądrych analityków po fakcie... Nikogo nie krytykuję, ale apeluje, aby włączać się do dyskusji przed faktem, tak jak Obiektywny i Moon. W mojej opinii wygłaszanie opinii po odkryciu kart jest po prostu nikomu do niczego nieprzydatne.

Tyle z moich obserwacji. Co do kwesti poniedziałku, to sprawa nie jest przesądzona. Zgadzam się z opinią, że optymiści mają większe szanse, ale eurodolar ciągle niezdecydowany...
k.baranky / 89.76.17.* / 2012-08-25 13:30
Mam nadzieję że za trochę dosadną szczerość nie zaostanę wykluczony z klubu...
moon_dial / 2012-08-24 16:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Umówmy się, że nie gracie zgodnie ze wskazaniami AT, a "spekulacyjnie"


Krzysztofie,


Chłopaki nie płaczą, AT to jeden z elementów nie zawsze najważniejszy, zwłaszcza gdy przy rynku ostro majstrują politycy a nie ekonomiści, a rynkami rządzą plotki n/t spotkań tych polityków...

Ja nie odważę się podsumować, czy zagranie moje lub obiektywnego, było dobre czy złe, ponieważ to się okaże najwcześniej w poniedziałek...

Jest całkiem niewykluczone, że jedynym błędem jaki dziś popełniłem był zbyt płytki S/L... :)
obiektywny1 / 85.28.139.* / 2012-08-25 22:19
Witam

@moon_dial
nieśmiało proszę o dopisanie mnie do Waszej listy mailowej - jestem początkujący, więc zrozumiem odmowę:)

jacekpikon@gmail.com

pozdrawiam
obiektywny1 / 85.28.139.* / 2012-08-25 22:18
Witam
nieśmiało proszę o dopisanie mnie do Waszej listy mailowej - jestem początkujący, więc zrozumiem odmowę:)

jacekpikon@gmail.com

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.161.* / 2012-08-24 17:01


Krzysztofie,


Chłopaki nie płaczą


OK !
Pożartujmy troszkę... ;-))
Myślę, że chodzi Ci o to, że chłopaki nie płaczą gdy dają... (tylko bez kosmatych myśli...) innym zarobić !
Tak ogólnie, to wódka powinna być w czopkach...
Nareszcie do toastu wszyscy musieliby wstawać !
Nie bardzo (co prawda...)wyobrażam sobie "bruderszaft"...(???!!!), ale gdyby Pan Władza zatrzymał i powiedział:
- "proszę chuchnąć "...,
a ... PROSZĘ BARDZO !!! ;-)).
Innymi słowy...
Miłego Weekendu dla wszystkich !
prof_wiatr / 79.191.61.* / 2012-08-24 20:30
Ja zapakowałem swój pojazd pod korek, realizując uprzednio dość pokazny ST.
Za oceanem ++spokój, P. Angela miała w telewizorze białe spodnie, czyżby to oznaka poddania???
Więc weekend ostatni przed moimi wakacjami raczej spokojny.
Myślę, że do środy zarobię na tegoroczne wakacje .... i nie tylko.
I tego Wam życzę.
tworaz555 / 83.28.170.* / 2012-08-24 20:55

prof_wiatr / 79.191.61.* / 2012-08-24 20:30
+ - 0 usuń
Ja zapakowałem swój pojazd pod korek, realizując uprzednio dość pokazny ST.
Za oceanem ++spokój, P. Angela miała w telewizorze białe spodnie, czyżby to oznaka poddania???
Więc weekend ostatni przed moimi wakacjami raczej spokojny.
Myślę, że do środy zarobię na tegoroczne wakacje .... i nie tylko.
I tego Wam życzę.


Gratuluję!
Tylko nie wiem czy te spodnie Angeli to dobry omen ????
Przecież kobiety atakują przez nagłe poddanie się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak czy tak, zarobimy.
Miłego wypoczynku. ;-))
moon_dial / 2012-08-22 09:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam, z notowań wynika, że rynek przyznał mi rację, odnośnie mojego ostatniego skrócenia pozycji na KGHM. Mamy spodziewaną korektę. Korektę, która ominęła mnie i tych co ze mną grali.

Co do źródeł tej korekty, to pisałem już wcześniej... Najistotniejszym faktorem obecnych nastrojów jest niejasna wręcz ambiwalentna postawa EBC wobec Grecji.

Za to na moim "doświadczalnym" mini - pakieciku SYGNITY (kupionym wczoraj przez przypadek średnio po około 10,9x - 11,00) robi się co raz bardziej interesująco...
moon_dial / 2012-08-22 10:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No i jeszcze jeden "ornament" proszę zwróćcie uwagę, że jedynie mWIG40 jest na plusie, reszta indeksów dołuje, więc nie tylko ja szukam ewentualnej alternatywy w mniejszych spółkach...
moon_dial / 2012-08-22 10:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
HSBC podnosi cenę docelową dla TPSA z 16,70 zł do 17,90 zł.

Osobiście tepsy nie posiadam i nie planuję, ale wrzucam info do rozważenia w klubowej dyskusji jako alternatywę kasową DT tzw. waloru defensywnego.
JANOSIK1000 / 178.180.52.* / 2012-08-22 12:23
Krzysiek,robisz wspaniałą robotę.
Olej brak aktywności.
To przyjdzie z czasem.
Bardzo Cię szanuję.
nie tłamś innych swoją wiedzą
od czasu do czasu-pal głupka.[ nie istotne ruchy].
Pozdrawiam serdecznie,bardzo serdecznie.
moon_dial / 2012-08-22 13:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mój mini pakiecik DT (próbny) SYGNITY sprzedałem po 11,55 - tzn. ten kupowany wczoraj(średnio) poniżej 11... :)) ( + 3.46 % )
moon_dial / 2012-08-22 14:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie, dzięki za AT do SYGNITY... jak pisałem już zrealizowałem (spore) zyski z przygody "siadania na cynglu" adrenalina była, ale wszystko było starannie przemyślane. Walor ten już jest na delikatnym plusie, ale dla mnie cash out musiał być... inwestycja jest dobra wtedy (i tylko wtedy) gdy powiększa stan konta GOTÓWKOWEGO.. (oczywiście innym przypominam, że to iż zrealizowałem zyski nie musi oznaczać konieczności końca falki wzrostowej)

z gotówką czekam na cd korekty na W20 Pozdrawiam Wszystkich, gratuluję zarobionym.
moon_dial / 2012-08-22 15:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Idę na dobry lunch w dobrej restauracji, nieskromnie powiem, że uważam iż po dzisiejszym obrocie zasłużyłem. Kto zarobił na moim ostatnim cynku? ręka do góry...
k.baranky / 89.76.17.* / 2012-08-22 17:12
@ Moon Dial

Moon szacun! Za SYG skorzystałem z********* k 11.15 s 11. 6x masz nosa, dzieki Wodzu prowadź tak dalej chyle czoła... czy ty nie masz przypadkiem jakiegoś kontraktu z diabłem? GATY ALL
moon_dial / 2012-08-22 15:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Alert!!!

Na W20 (mamy małe wyłamanie) ulubieniec oczywiście też odczuje. Na terminowym "S" vide LOP na FKGHM na kasowym (jak pisałem) gotówka.

ps. Z tamtym "cynkiem" to oczywiście żartowałem....

Dziś o 20 tej będzie się produkował FED za oceanem - oczekiwania inwestorów wobec decyzji są negatywne - obecnie zaczynają być dyskontowane.
tworaz555 / 83.28.166.* / 2012-08-22 17:20
@Moon-Dial.
Życzę smacznego.

@Janosik.
Dzięki Andrzej za miłe słowa i analizy.
Twoje uwagi wezmę sobie poważnie do serca.
Chyba rzeczywiście podchodzę zbyt merytorycznie do tematu.
Twoje posty skłoniły mnie do zainteresowania się podejściem Glena Neelego to teorii fal.
Na razie nie czuję się zbyt pewnie w tym temacie, ale to się zmieni.
Dzięki za inspirację.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2012-08-23 09:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie, dzięki za życzenia... już zapomniałem,że zjadłem...

Słabsze dane z Eurolandu dały pretekst do małej próby częściowej odpowiedzi na lukę otwarcia.

Forex i kontrakty zdecydowanie jednak przemawiają na korzyść byków.

Odebrałem KGHM po 166,x

z pulą powiększoną o zrealizowane zyski z SYG.

SYG dalej delikatnie rośnie, przestrzegam jednak iż nie będzie to trwało w nieskończoność... a potencjał nawisu podażowego rozczarowanego ex - oferenta jest dalej bardzo groźny, a popyt znikomy (oceniając w wymiarze obrotów na białych świeczkach).

Wracając jednak do KGHM tu po zasłonięciu luki na poziomie 136,x spodziewam się kontynuacji wzrostów w szerszej perspektywie być może dość wyraźnych, w przypadku wahań kluczowym punktem dla mnie jest 135,x

Co do dokładnych technicznych estymacji potencjalnych limitów aktywacyjnych odsyłam do lektury analiz Krzysztofa.
moon_dial / 2012-08-23 10:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ogólnie dzisiejsze PMI wyglądają całkiem poprawnie, (ściślej francuskie bardzo dobrze niemieckie przeciętnie) więc to częściowe zasłonięcie luki jest mocno na wyrost, ale dla nas to lepiej, bo to okazja do rozważenia atrakcyjności kolejnych zakupów.

Zgodnie z tym co pisałem w poprzednim poście, dokupuję po 115,xx drugą pulę DT.
moon_dial / 2012-08-23 10:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ciekawe wystawiłem limit na 135.xx a kupiłem 134.xx ... biorąc pod uwagę ostatnie domknięcie powyżej 137 to chyba dobry prezent dostaliśmy od podaży...
sverige / 89.72.151.* / 2012-08-23 10:32
mam pytanie przy jakiej cenie bedziesz wywalal akcje... 136/137zl czy czekasz wyzej?
pozdrawiam
moon_dial / 2012-08-23 11:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

sverige / 89.72.151.* / 2012-08-23 10:32
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
mam pytanie przy jakiej cenie bedziesz wywalal akcje... 136/137zl czy czekasz wyzej?
pozdrawiam


Niczego nie mam zamiaru niczego sprzedawać ponieważ KGHM z punktu widzenia rachunku dywidendowego jest spółką której się NIE SPRZEDAJE.

Dziś po prostu odebrałem swoje akcje między 134,xx a 136,xx te które realizowałem powyżej 137 parę dni temu. Dzięki temu mam więcej sztuk za tę samą gotówkę... proste ?
moon_dial / 2012-08-23 11:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Teraz zapakowani na dołkach czekamy cierpliwie na realizację drugiego punktu mojej porannej prognozy


WIG20 2280.35 +0.05% 11:54
WIG20 Fut 2271 +0.26% 11:39
S&P500 Fut 1416.55 +0.31% 11:54
DAX 7026.20 +0.12% 11:39
USD/PLN 3.24437 -0.91% 11:55
EUR/USD 1.25574 +0.23% 11:55

Widzę że nie tylko spóźnialscy jeszcze ostro dokupują i to nieźle... zobaczymy co na to reszta Europy... bo w USA zapowiada się dość ciekawa sesja... co z tego wyjdzie dalej będziemy obserwować...
moon_dial / 2012-08-23 12:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dla sympatyków miedziaka jeszcze dwie liczby;

( ! ) Copper Future (HG.F) 23 Sie, 12:04 349.500 +2.200 (+0.63%)

( ! )Silver Future (SI.F) 23 Sie, 12:06 3041.800 +65.100 (+2.19%)

Pozwolę sobie pozostawić je bez komentarza :)
13hrabina / 2012-08-23 12:15 / Bywalec forum
witaj Moon

Czy twój optymizm wynika ze zrealizowania się formacji bearisch buterflay, o której pisał Krzysztof, i teraz miałaby nastąpić kontynuacja wzrostów?
sverige / 89.72.151.* / 2012-08-23 11:52
na jakich poziomach zamierzasz wyskoczyc w celu realizacji podobnego schematu jak ostatnio?
moon_dial / 2012-08-23 12:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

na jakich poziomach zamierzasz wyskoczyc w celu realizacji podobnego schematu jak ostatnio?


Nie wiem wszystko zależy co rynek nam zaserwuje..

Np. teraz mamy małą kłodę pod nogi, w postaci słabszej od oczekiwań sprzedaży detalicznej w GB.

Nie wpłynęło to na eurodolara, ale funt się trochę osłabił.

Nie sądzę jednak aby to Amerykanów obchodziło cokolwiek więcej niż zeszłoroczny śnieg.

U nas za to trzęsidupy szczypią szortami na terminowym raz w lewo raz w prawo niczym kręcące się g. w przeręblu. Przepraszam za lapidarność porównań.

Nie pomaga to na tę chwilę kasowemu....
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-23 14:41
kolejna kłoda pod nogi - wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA 372k, prognoza 365k,dodatkow rewizja poprzedniego odczytu w dół.

Ja kupiłem za 133,80 jeszcze godzinę temu byłem zadowolony, teraz już trochę mniej. Ustawiam SL poniżej 132,50 i zaglądnę tu po sesji

pozdro
tworaz555 / 83.28.80.* / 2012-08-23 12:54
Dla sprostowania...
Formacja Bearish Butterfly nie została zrealizowana.
Na skutek niekorzystnej sesji (przedwczorajszej) w USA, możemy zakładać, że obecnie na 60 min realizuje się formacja Bullish Shark z PRZ (133,46 - 132,48).
Jeżeli z tego poziomu nastąpi odbicie, dalej możemy ew. liczyć na Bullish 5 - 0.
Poziomy każdy może sobie wyliczyć znając definicję formacji Shark.
Pzdr.
obiektywny1 / 85.28.139.* / 2012-08-23 19:12
do Tworaz

Czy mówiłeś może o tej rybie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/37814c83ede9471a.html


Stochastic dał sygnał kupna, rsi 45,34 szansa na wzrosty jest. Tylko ta sesja w USA na razie słabo.

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.80.* / 2012-08-23 22:08

obiektywny1 / 85.28.139.* / 2012-08-23 19:12
+ - 0 usuń
do Tworaz

Czy mówiłeś może o tej rybie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/37814c83ede9471a.html


Stochastic dał sygnał kupna, rsi 45,34 szansa na wzrosty jest. Tylko ta sesja w USA na razie słabo.

pozdrawiam


To chyba było dobre wczoraj, ale po dzisiejszej sesji przybyło informacji...
Prawdopodobne rozwiązanie w skrzynkach mailowych.
Pzdr.
moon_dial / 2012-08-24 09:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,

Wczorajsza sesja w USA, podobnie jak w Europie, na zdecydowanych jednoprocentowych minusach, podobnie zachowała się dziś rano Azja.

LOP i kwotowania rynków terminowych sugerują przewagę podaży, choć obroty bardzo przeciętne by nie powiedzieć niskie to jednak kierunek jest południowy, więc mój wczorajszy alert okazał się opłacalny...

Co dalej? Czy podaż pójdzie za ciosem, jak zapowiada to rynek terminowy? Będziemy obserwować...
moon_dial / 2012-08-24 09:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Poniżej ważna depesza agencyjna, wg źródła (Reuters) cytuję co następuje:

"[...]Niemieckie przygotowania do ewentualnego opuszczenia przez Grecję strefy euro (tzw. Grexit) są obecnie bardziej intensywne niż kiedykolwiek, poinformował w piątek 24 sierpnia Financial Times Deutschland, powołując się na źródła w resorcie finansów Niemiec.

Rząd w Berlinie stworzył specjalną grupę roboczą składającą się z około 10 urzędników pod przewodnictwem wiceministra finansów Niemiec Thomasa Steffena. Grupa ta spotyka się regularnie, badając koszty gospodarcze potencjalnego Grexitu.

"Koledzy przygotowują wyliczenia na temat finansowych konsekwencji (wyjścia Grecji ze strefy euro) oraz rozważają, jak można zapobiec efektowi domina wśród pozostałych państw członkowskich", napisał dziennik (cytat za agencją Reutera).

Jak wynika z artykułu, priorytetem Niemiec jest utrzymanie Grecji i innych pogrążonych w kryzysie długu krajów w strefie euro, ale kanclerz Niemiec Angela Merkel i minister finansów Wolfgang Schaeuble chcą być w pełni przygotowani na możliwy "negatywny scenariusz".

W czwartek Angela Merkel spotkała się w Berlinie z prezydentem Francji Francoisem Hollandem. Oboje zadeklarowali, że chcą pozostania Grecji w strefie euro, wzywając jednocześnie Ateny do kontynuacji reform. Dziś do Berlina przyjeżdża premier Grecji Antonis Samaras. Merkel nalegać będzie, żeby Ateny wywiązały się ze swoich zobowiązań. Samaras natomiast będzie chciał wynegocjować dodatkowy czas na dokończenie reform.

MRK, Reuters [...]"

_____________________________________

Niestety Europa, w tym DAX opowiadają się za kontynuacją wczorajszych spadków....

( ! ) DAX 6933.64 -0.23% 9:36

Więc tam nawet przysłowiowego odbicia zdechłego kota, póki co nawet nie ma, po wczorajszych spadkach.
moon_dial / 2012-08-24 10:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dla formalności tradycyjnie dodam naszą tradycyjną formułkę pesymisty, czyli byłego optymisty, dobrze poinformowanego.

"S" terminowy, gotówka kasowy....
moon_dial / 2012-08-24 10:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wielka Brytania. PKB (II kwartał): -0,5% k/k i -0,5% r/r (prognoza -0,5% k/k i -0,6% r/r)

Zwracam uwagę nie tyle co na ww. odczyt co na reakcję funta brytyjskiego po tym odczycie, który niestety lekko się osłabił...
moon_dial / 2012-08-24 10:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Skusiła mnie cena odebrałem po 130,x i po 131,xx to co wypadło mi z rynku wczoraj na S/L na wysokości około 134

Dziś odebrałem w jeszcze większej ilości... za tę samą gotówkę...

DAX się wybronił, kontrakty na S&P praktycznie odrobiły poranne straty.

Postanowiłem raz jeszcze spróbować... co z tego wyjdzie zobaczymy...
moon_dial / 2012-08-24 12:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Podstawą mojej decyzji jest założenie że samo utworzenie grupy wsparcia jest tylko negocjacyjnym argumentem nacisku na stronę grecką. Zakładam rozsądne wypracowanie kompromisu obecnych i wrześniowych rozmów i na ten czas uznaję za bardziej prawdopodobny wariant utrzymania strefy euro w dotychczasowym kształcie.
moon_dial / 2012-08-24 14:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zwracam uwagę na następujące elementy;

1/ eurodolar obronił z sukcesem ważny technicznie poziom 1,25xx

2/ ważna dla nas kontynuacja rozmów w ramach państw eurogrupy toczyć się będzie w sobotę

3/ w przyszły piątek koniec koniec miesiąca, więc WD bardzo prawdopodobny.

Dzisiejszy nieudany atak spekulacyjny na eurowalutę utwierdza mnie w przekonaniu iż należy przypuszczać, iż dzisiejsza reakcja rynków (zwłaszcza forexu) jest mocno przerysowana.

W poniedziałek przewiduję więc odreagowanie na eurodolarze i pozostałych rynkach, zakładam wariant neutralnego lub lekko pozytywnego wpływu sobotnich rozmów na indeksy.
moon_dial / 2012-08-24 14:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do obiektywny

Popieram. Ja także zrobiłem małe zakupy po 130,xx i oczywiście zamknąłem krótką pozycję na rynku terminowym, gdzie rozważam zajęcie "L", ale podejrzewam, że poczekam z decyzją do poniedziałku.

Na razie ograniczam się do delikatnych zakupów na kasowym.
moon_dial / 2012-08-24 14:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nieco słabsze odczyty makro z USA mogą paradoksalnie uspokoić nastroje na eurodolarze.

Niejako negatywną stroną tego mogą być słabsze nastroje na NYSE, które mogą nie być nadmiernie pomocne w realizacji naszego wariantu.

Z drugiej jednak stron im niżej zakończą tym większa szansa na ciekawy wariant luki otwarcia na naszej sesji w poniedziałek.
moon_dial / 2012-08-24 15:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ALERT!

Eurodolar przebił 1,25 DAX pogłębia straty i znów wypadłem z kasowego na S/L dziś również, ( - 1 % ) straty.

Na terminowym nie mam pozycji, wszędzie tylko gotówka....

Muszę niestety na razie odpuścić, bo z mojej przed wczorajszej (+3%) nadwyżki została zaledwie 1/3...
moon_dial / 2012-08-24 15:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mimo słabego (dla mnie) czwartku i piątku to ogólnie cały tydzień zakończę na przyzwoitym plusie (bardzo pomogła przygoda ST/DT z SYG).

Płytkie stopy z automatu domknęły moją pozycję kasową... czy dziś również wyjdzie to na zdrowie mojemu portfelowi dowiemy się dopiero w poniedziałek.

Do gry weszli Amerykanie, zgodnie z naszym wariantem zaczęli sesję na minusie.

Eurodolar dalej balansuje na krawędzi krytycznego poziomu 1,25xx który należy traktować jako psychologiczne oporo -wsparcie. Obecnie bardziej jako opór (niestety).

Teraz mamy uspokojenie na eurodolarze, o możliwości jego wystąpienia pisałem kilka postów wstecz.

Jak długo to wyczekiwanie na forexie potrwa, zależy od postawy Amerykanów na dzisiejszej sesji.

No i na koniec plotka rynkowa odnośnie "grupy wsparcia" (trochę nie pasująca do mojego wariantu) Niemcy podobno rozważają czasowe wyłączenie Grecji ze strefy euro.

Nie wiem czy traktowanie terapią wstrząsową Grecji i Hiszpanii na podobnej zasadzie jak NRD przed zjednoczeniem ma uzasadnienie. Rynki oceniają tę koncepcję NIESTETY dość sceptycznie.
moon_dial / 2012-08-23 14:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Słabe dane z rynku pracy w USA popsuły nam sesję...
moon_dial / 2012-08-23 14:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ALert!

puściły u mnie S/L wypadłem z rynku, jestem na gotówce i niestety dzisiejszej sesji nie zaliczę do udanej.

USA Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (tydzień) 372 tys. (prog. 365 tys.) + 2k rewizji do poprzednich danych...
moon_dial / 2012-08-23 15:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Obiektywny,

Czasem tak bywa :) wczoraj ( + 3 % ) dzisiaj ( -1 %) ... Nie zawsze się wygrywa.

Liczyłem na lepsze dane z rynku pracy w USA oraz na lepsze zachowanie Eurolandu.

PMI były obiecujące, ale na tym koniec... ostatnia nadzieja w QE3, ale wczoraj również od FED konkretów nie usłyszeliśmy...

Teraz kluczowa dla nas będzie wrześniowa seria rozmów w Eurolandzie oraz ostateczne stanowisko EBC w sprawie skupu obligacji...
moon_dial / 2012-08-23 15:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeszcze jedna sprawa, o 16 tej poznamy dane z rynku nieruchomości w USA, więc mimo, iż mi się nie udało, nie przekreślałbym jeszcze do końca dzisiejszej sesji przynajmniej w zakresie szans na tzw. "odbicie zdechłego kota" w końcówce. Na ten czas niestety jednak LOP i kwotowania wskazują na niewielką przewagę krótkich pozycji..
moon_dial / 2012-08-23 16:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA: Sprzedaż nowych domów 372 tys (prog 365 tys)

USA: Indeks cen nieruchomości - FHFA (czerwiec) 0,7% m/m (prog. 0,6% m/m)

Trochę lepsze dane z rynku nieruchomości na pocieszenie


Podsumowując dzisiejszą serię danych makro, niestety dzisiejszy dzień był dniem zderzenia zbyt wygórowanych oczekiwań inwestorów i analityków z fatalnymi ciągle fundamentami gospodarki globalnej.

Tak niesprzyjającego scenariusza na dzisiejszy dzień nikt w dyskusji na forum nie obstawiał, ale na przybycie czarnego łabędzia trzeba zawsze być przygotowanym... i mieć ustawione S/L...

S&P500 1404.56 -0.63% 16:12
Nasdaq 3050.03 -0.77% 16:12
prof_wiatr / 83.6.113.* / 2012-08-23 15:45
Ja jestem z gotówką, korciło mnie dziś,aby wejść przy 133, ale postanowiłem poczekać do jutra. Zakładam wejście gdzieś w okolicach 132,50.
jutro 24 taki specjalny dzień no i piatek.
Ps. najwyżej nie zarobię.
Pzdr
moon_dial / 2012-08-23 10:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do 13hrabina

oczywiście że literówka pomyliłem się przepraszam, w poprzednim poście wyjaśniłem dokładniej...
13hrabina / 2012-08-23 10:16 / Bywalec forum
do Monn- a

po 115,xx?? to chyba nie kghm? albo literówka
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-23 10:47
Witam
Na temat USA - pakiety stymulujące gospodarkę, zerowe stopy procentowe, QE1, QE2. Co prawda USA ma się lepiej niż Europa, ale o jakimś prosperity mówić nie można.

Wczoraj Ben burkną coś nt. QE3 i giełdy za oceanem odrabiały straty. Złoto i srebro już od miesiąca ładnie rosną, srebro wręcz zasuwa. Kluczowe decyzje dopiero we wrześniu, wtedy też mają być podane konkrety dotyczące strefy euro – choć w to nie wierzę.

Dodatkowo PMI w Europie słabe, choć w większości powyżej oczekiwań, przyzwoicie wygląda we Francji. Jak to wszystko poskłada do kupy, to wydaje się, że oni nie widzą innego wyjścia z sytuacji prócz drukowania pustego pieniądza. Ale czy zdecydują się na taki ruch kiedy indeksy pukają o szczyty?

Pozdrawiam
13hrabina / 2012-08-22 12:42 / Bywalec forum
Witajcie Panowie

ależ niech Krzysiek tłamsi i tłamsi, tylko niech da trochę czasu "nowym" na zrozumienie tekstu pisanego i rysowanego.

Jak ktoś będzie chciał, to wierze, że dużo może skorzystać.
JANOSIK1000 / 178.180.160.* / 2012-08-22 12:41
Krzysztof, zapomniałem dodać
Moje rady są dla Ciebie.Ja nie umiem się w nich znależć.
Ty -TAK
Serdeczności już nie ponawiam[ skojarzenia ]
JANOSIK1000 / 178.181.81.* / 2012-08-22 13:16
Coś żle napisałem
Ty -Tak
Wymaga szczegółów.
Inteligencja wrodzona pozwala być w każdym środowisku.
Nabyta ,nie koniecznie.
Krzysiek wie o co chodzi.
ziemek19 / 46.134.203.* / 2012-08-17 00:29
na ichi kurs zaliczyl chmurke i trzyma by nie spadla, kapital ;s; zawsze wychodzi na podbitkach.
ziemek19 / 46.134.217.* / 2012-08-14 13:51
http://www.xtb.pl/strefa-analityczna/puls-rynku/Analiza-Techniczna-US-500,D1,20120814,113500
tworaz555 / 83.28.163.* / 2012-08-14 15:59
W odpowiedzi w skrzynkach "szum informacyjny".
Pzdr.
prof_wiatr / 79.191.60.* / 2012-08-16 14:04
Krzysztofie,
błąd,(WYKRESY !!) nie przewidujesz najbardziej prawdopodobnego scenariusza----dalsze bujenie w przedziale 133,xx---126,xx.
Ps. ja na to liczę.
PZDR
tworaz555 / 83.28.82.* / 2012-08-16 17:59

Krzysztofie,
błąd,(WYKRESY !!) nie przewidujesz najbardziej prawdopodobnego scenariusza----dalsze bujenie w przedziale 133,xx---126,xx.
Ps. ja na to liczę.
PZDR


Rozwiń tę myśl, bo nie bardzo rozumiem gdzie tkwi błąd... ;-)
Pzdr.
prof_wiatr / 79.191.60.* / 2012-08-16 19:03
prosze,bardzo.
Dotąd w Twych rozważaniach, w praktyce nie pojawiała się możliwość, aby w danym zakresie, w jakimś przedziale czasu następowała konsolidacja. Taka sytuacja ma miejsce w chwili obecnej. To oczywiście moja teoria możesz ją akceptować lub nie , ale przecież istnieje taka możliwość. Prawda.
Należy pamietać, że jedynie KGHM ma taka płynnośc która zapewnia "zabawę" dla graczy z poza naszego rynku.
Więc może byc i tak...????
pioxxx / 83.17.247.* / 2012-08-16 20:03
błąd..????
Przecież po wejściu kursu w PRZ, czyli przedział 125,040-132,600, który tworaz555 podał, kurs jakiś czas wahał się nim nastąpiło zdecydowane wybicie.
tworaz555 / 83.28.82.* / 2012-08-16 20:59

pioxxx / 83.17.247.* / 2012-08-16 20:03
+ - 0 usuń
błąd..????
Przecież po wejściu kursu w PRZ, czyli przedział 125,040-132,600, który tworaz555 podał, kurs jakiś czas wahał się nim nastąpiło zdecydowane wybicie.


No właśnie ! ;-)
Nic dodać, nic ująć...
Brawo !
Dodatkowo we wczorajszym mailu powtórnie zaznaczyłem, że dalszy rozwój sytuacji zależy od przełamania bądź nie poziomu 132,6.
Kol. pioxxx bardzo słusznie zauważył, że PRZ
(Potential Reversal Zone), to bardzo często strefa konsolidacji.
Tak było i w tym wypadku.
Koledze prof_Wiatrowi doradzam, aby rozrysował sobie całą sytuację, wtedy zrozumie...
Dodatkowo zwracam uwagę wszystkich na położenie dzisiejszej dziennej świecy względem poziomu 132.6...
To powinno Was sprowokować do intensywnej dyskusji.
Ichimoku po dzisiejszym dniu także daje wiele cennych wskazówek (o Heiken-Ashi nie wspomnę).
Pozdrawiam!
13hrabina / 2012-08-16 21:51 / Bywalec forum
Witam

kghm dziś po sesji wybił się z kilkudniowej konsolidacji. Najbliższy istotny opór to na wykresie tyg. 138,40 (76,4% zniesienia od szczytu 2011),. na dziennym to przedział 138,50- 140,60. RSI w ok. 67 więc jeszcze może rosnąć, Pytanie czy w trzy wiedźmy nas rynek nie zaskoczy albo nie przebite szczytyw stanach.

Jak popatrzymy na fale, to być może rozpoczyna się fala 3, wówczas wzrosty mogą nas bardzo zaskoczyć, bo zakładając wzrost o 50% z fali 1, to daje nam ok 140, ale często ta fala nie jest mniejsza niż 1.

Fundamenty nadal złe, kurs kghm w oderwaniu od ceny miedzi - ale na to już , albo narazie się nie patrzy.
duch532 / 57.86.133.* / 2012-08-17 11:01
witam, tak obserwuje Wasza dyskusje od jakiegos czasu i tak sie zastanawiam, na ile te AT czy AF maja sens w dzisiejszej sytuacji, kiedy (jak napisala 13hrabina) kurs spolki jest oderwany od rzeczywistosci? Czy to nie jest rowniez tak, ze jest tyle metod, technik, analiz, ze wkoncu jakas pasuje do danej sytuacji (ale nikt nie wie kiedy jakiej uzyc - gdyz jest to dzielem przypadku i zachowan tlumu lub spekulantow)?

Moje pytania biora sie z zainteresowania (w ostatnim czasie) gielda... ale jak na to patrze z boku to wydaje mi sie wieksze prawdopobodienstwo zysku u bukmacherow niz tutaj....
moon_dial / 2012-08-20 11:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam po urlopie...


Mamy bardzo ciekawą sytuację na ulubieńcu. Trochę żałuję, że przed urlopem zrealizowałem zyski, bo dziś byłbym parę groszy bogatszy.

Z drugiej strony spokój i odpoczynek od giełdy w czasie urlopu, to rzecz bezcenna.

Dziś rano wszedłem DT 133,x i 134,x obie aktywacje się odpaliły...

Oczywiście dalej jestem optymistą i zakładam możliwość korzystnego dla rynków finansowych przebiegu planowanych na wrzesień ustaleń EBC

Co do wiecznie żywej dyskusji odnośnie przydatności AT i AF to oczywiście tylko narzędzia, czy mądrze je wykorzystamy, czy nie, to zależy już tylko od nas samych...

Pozdrawiam Wszystkich Moon, gratuluję zarobionym...
moon_dial / 2012-08-20 11:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
pierwszy obrót powyżej 136,xx domknięty z sukcesem.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-21 08:37
Ja również witam po odpoczynku

Sporo ciekawych rzeczy się wydarzyło, szczególnie w końcówce poprzedniego tygodnia. Szkoda, że nie mogłem w tym uczestniczyć.

132,50 przebite, bearish 5-0 zanegowana. Połowa długiej białej świecy z 16.08 daje teraz wsparcie dokładnie na 132,50 ciekawie to wygląda.

Wczorajsze odcięcie dywidendy PGE trochę zakłóciło obraz wig20, bo powstała tam teraz luka bessy – pewnie będą ją domykać.

Co do KGH 138,60 zaliczone, doliczając dywidendę, to jesteśmy na poziomach zbliżonych do tych z przed informacji o podatku ok kopalin.

Miedź wczoraj taniała, na dziennym RSI ponad 66, stochastic wskazuje na wykupienie, czyli mało miejsca do wzrostów.

Liczę na przetestowanie oporu na 132,50, pozdrawiam
13hrabina / 2012-08-21 10:12 / Bywalec forum
witaj obiektywny

To o czym piszesz mamy już chyba za sobą, kghm zszedł na 133 zł i odbił, dwie ostatnie świece trzymały się w okolicach szczytu Perfect Bar.
Prędzej będziemy testować 138,40-138,50, a jeżeli s&p przebije szczyty (a na to wskazuję teraz kontrakty)to my też możemy iść wyżej.
moon_dial / 2012-08-21 10:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgadza się... co do miejsca na ewentualne wzrosty to ograniczeń po przebiciu kluczowych oporów specjalnie nie ma (poza tymi na kreskach Krzysztofa).

Bardzo prawdopodobny wariant pozytywnych oczekiwań wobec EBC.

Z drugiej strony mieliśmy wczoraj oficjalne dementi ze strony EBC, że żadnego programu skupu obligacji nie będzie, co może rodzić pewne obawy.

Mamy więc do czynienia ze zbyt oczywistą (moim zdaniem) spekulacją wobec oczekiwań bez podstaw w fundamentach.

W tym kontekście Obiektywny ma trochę racji.

Oczywiście nie przeszkadza to nikomu w zarabianiu na tym... zarabiajmy, ale ostrożnie, z pełną świadomością, że w tym ruchu indeksów jest więcej spekulacji niż fundamentów.
13hrabina / 2012-08-21 14:50 / Bywalec forum
witaj Moon

Odnośnie kiepskich fundamentów to dawno pisałam, że kghm nie jest skorelowany obecnie z miedzią. Na miedzi jest długookresowy RGR i chwilowa stabilizacja przed dużym ruchem. Pytanie czy przeważą funamenty (spowolnienie, recesja) i spadek cen metali czy drukowanie?

My jesteśmy płotki a tu karty rozdaje ktoś kto ma kasę, jak on ciągnie w górę pozostaje nam jedynie zgadywać jaką taktykę obrał? Myślę, że ktoś gra technicznie a nie funamentalnie, stąd te wzrosty. Trzeba się samemu przyłożyć do AT - choć liczę że Krzysztof też coś zapoda.

Teraz (dziś, jutro,...) chyba istotne jest s&p500, czy przejdzie przez szczyty jak przez masło, czy będzie to taki ping-pong. U nas trwa pod to wyczekiwanie, popatrz na obroty -35 mln na kghm do 15-tej.
tworaz555 / 83.28.163.* / 2012-08-21 15:23
Witam!
Co tu zapodawać ?
Przesłałem wczoraj prognozę na najbliższe dni na wykresie 60-min.
Oczywiście data i poziom są orientacyjne jak to w Wolfie, ale na razie prognoza nie została zanegowana.
Co do Sygnity to moim zdaniem spadnie do poziomu 8 - 9 PLN.
Pzdr.
moon_dial / 2012-08-21 16:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Co do Sygnity to moim zdaniem spadnie do poziomu 8 - 9 PLN.
Pzdr.


Tak "Rekomendują" "Koledzy" z Erste i trzeba brać pod uwagę również taki wariant i ustawić stopy.

Jednak ostatnia oferta (wezwanie Asseco) było parę dni temu po 21 zł! nie doszło do skutku ze wzg. na brak zgody UOKiK.

Spółką interesują się również inne firmy z branży, z pewnością do jakiejś akwizycji dojdzie, wtedy żadne rekomendacje nie będą miały znaczenia... tylko cena wezwania...
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-21 11:10
Przyznaję, że mi trochę przeszkadza, bo przy moim kapitale i prowizjach, 2zł ruchu ceny akcji to starcza na waciki.

Po za tym nie mam możliwości śledzenia notowań na bieżąco – taka praca:). Tak więc przegapienie 6 zeta trochę boli. Tym bardziej, że Krzysztof pisał otwarcie na forum czego oczekuje po wybiciu 132,50.

Gorsze jest jednak to, że mnie też wydawało się to bardzo prawdopodobne, ale nie zaryzykowałem. Z drugiej strony, dzięki temu spokojnie spędziłem urlop, pogoda też mi dopisała.

Czekam na kolejną okazję, może starczy na więcej niż na waciki,

pozdrawiam
moon_dial / 2012-08-21 12:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Obiektywny

Fakt, prowizja zależy od tego jakie robisz obroty. Żeby mieć prowizję negocjowalną, to trzeba sporo obrotów nakręcić...

Jednakże nawet niewielkim kapitałem można zrobić spory obrót, powtarzając transakcje ST/DT cyklicznie. Co do zysków i kosztów z nimi związanych prowizja jest istotnym elementem kalkulacji opłacalności.

Z drugiej strony pamiętaj, że mniejsze zyski nie bolą w ogóle, za to większe straty mogą zaboleć dość mocno.
moon_dial / 2012-08-21 13:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kupiłem czysto spekulacyjnie maleńki pakiecik SYGNITY na próbę.

Sama spółka ma słabe wyniki, i jest solidnie przeceniona, jednakże może to paradoksalnie stać się łakomym kąskiem do przejęcia.

Wśród firm zainteresowanych przejęciem Sygnity kilka razy wymieniano Ness Technologies i Tieto. Nie wykluczone również, że usłyszymy o kolejnym wezwaniu Asseco na Sygnity.
sverige / 89.72.151.* / 2012-08-21 13:39
moon kilka razy zarobiłem dzieki Tobie i twoich wpisach szkoda ze nie napisales wczoraj ze ładujesz po 134 bo sie zastanawialem ale strach mnie ogarnol...
pozdrawiam
moon_dial / 2012-08-21 11:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a zapomniałem dodać, że wypchnąłem drugą pulę powyżej 137,xx tę kupioną wczoraj 134,xx

Znowu jestem na gotówce... oczywiście to, że zrealizowałem zyski, nie musi oznaczać, że dalej nie będzie rosło, po prostu realizuję, bo taki zysk mnie zadowala (tradycyjnie przypominam).

Druga sprawa to tuż po odcięciu dywidendy ktoś mnie tu zapytał (na tym wątku), co sądzę o kursie; napisałem wtedy - że uważam iż ulubieniec szybko nadrobi odcięcie...

no i sprawdziło się... :) gratuluję zarobionym...
remi1 / 46.113.153.* / 2012-08-17 10:20
Do 13hrabina
Coś mi się wydaje że trzy wiedzmy czekają nas za miesiąc.
13hrabina / 2012-08-17 10:23 / Bywalec forum
fakt, dzięki że zwróciłeś uwagę, to przecież nie ten miesiąc.
13hrabina / 2012-08-17 09:58 / Bywalec forum
Witam wszystkich!

dziś już 138,50 na kghm było - bardzo szybko kurs tam dotarł - jak myślicie czy i do ilu się skorekci?
prof_wiatr / 79.191.62.* / 2012-08-16 22:55
Gratuluje,...sobie, troszkę rozruszłem towarzystwo.
PZDR
TDI / 31.187.12.* / 2012-08-16 16:36
133 już wybite
ziemek19 / 46.134.210.* / 2012-08-13 12:39
13.08. Warszawa (PAP) - Wyniki jednostkowe KGHM zgodne z oczekiwaniami, rozczarowują natomiast rezultaty KGHM International - oceniają analitycy. Zdaniem części ekspertów może to lekko negatywnie wpłynąć na kurs spółki podczas poniedziałkowej sesji.

LESZEK IWASZKO, SOCIETE GENERALE:

"Na bazie nieskonsolidowanej wyniki są zgodne z moimi oczekiwaniami i nieco powyżej rynku. Nie widzę żadnych zaskoczeń w wynikach jednostkowych. To, że spółka mówi o możliwości rewizji prognoz też nie powinno być zaskoczeniem. Wszyscy wiedzą, jakie są ceny surowców.

Natomiast negatywnie zaskoczyły wyniki Quadry. Mimo dobrych przychodów, powyżej moich oczekiwań, wynik EBIT, EBITDA są niższe od spodziewanych. Spółka podała, że na wyniki negatywny wpływ miały odpisy zapasów w kopalni Franke i okresowo wyższe koszty działalności w kopalniach Robinson oraz Morrison. Rynek uczy się wyników Quadry, są mniej przewidywalne niż polskiego biznesu.

Rynek może być rozczarowany wynikami Quadry. Zazwyczaj cena KGHM waha się w rytm tego, co dzieje się na rynkach surowców i sentymentu rynkowego. Tak też może być dziś, ale jakiś lekko negatywny impuls po opublikowaniu wyników jest możliwy".

PAWEŁ PUCHALSKI, DM BZ WBK:

"Wyniki jednostkowe były bliskie konsensusu, gdyż były mocniejsze operacyjnie niż rynek oczekiwał. Koszty utrzymują się na niskim poziomie. Mamy kolejny kwartał dobrych wolumenów.

KGHM jest mocny operacyjnie, ale spółce nie udało się zanotować oczekiwanych zysków na rynku walutowym i hedgingu.

Zagadką są słabe wyniki KGHM International. Sądzę, że rynek będzie ciekaw, co się wydarzyło w Kanadzie".

ARTUR IWAŃSKI, DM PKO BP:

Wyniki jednostkowe są lekko powyżej oczekiwań, ale w szerszym obrazie nie wnoszą nic nowego. Było wiadomo, że będą porównywalne kwartał do kwartału. Spółka prawdopodobnie podniesie prognozę wyników do około 4-4,5 mld zł zysku netto, zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

W trzecim kwartale zysk netto może być w okolicach 1 mld zł z powodu niższych cen miedzi i podatku od metali. W drugim kwartale spółka zapłaciła 442 mln zł podatku, w trzecim to będzie jakieś 600 mln zł.

Wyniki są dobre, ale zgodne z oczekiwaniami. Reakcja rynku zależeć będzie od sesji, gdyż same wyniki nie wnoszą żadnych nowych elementów, które mogłyby powodować zmianę wyceny"

****************************************

Jednostkowy zysk netto KGHM w drugim kwartale 2012 roku wyniósł 1,544 mld zł - podała spółka w raporcie. Zysk netto był nieco wyższy od konsensusu na poziomie 1,461 mld zł. Oczekiwania 7 analityków co do zysku netto spółki w drugim kwartale wahały się w przedziale od 1,274 mld zł do 1,548 mld zł.

Zysk operacyjny KGHM w drugim kwartale 2012 roku wyniósł 1,999 mld zł, podczas gdy średnia prognoz rynkowych mówiła o 1,853 mld zł, a przychody ze sprzedaży wyniosły w drugim kwartale 2012 roku 5,287 mld zł. Analitycy spodziewali się 5,097 mld zł przychodów.

Skonsolidowany zysk netto KGHM, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, w drugim kwartale 2012 roku wyniósł 1,341 mld zł i był niższy od średniej prognoz rynkowych na poziomie 1,604 mld zł. Oczekiwania 11 analityków co do skonsolidowanego zysku netto spółki w drugim kwartale wahały się w przedziale od 1,495 mld zł do 1,841 mld zł.

Zysk operacyjny KGHM w drugim kwartale 2012 roku wyniósł 1,863 mld zł , tymczasem średnia prognoz rynkowych mówiła o 2,075 mld zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły w drugim kwartale 2012 roku 7,003 mld zł. Rok wcześniej było to 5,875 mld zł. Analitycy spodziewali się 6,076 mld zł przychodów.

KGHM International miał w II kwartale tego roku 92 mln zł straty netto, 15 mln zł straty operacyjnej, 107 mln zł zysku EBITDA i 1.125 mln zł przychodów ze sprzedaży - podał KGHM w raporcie półrocznym.

"Główne czynniki, które wpłynęły na poziom wyniku, to dokonanie odpisów aktualizujących wartość zapasów na hałdzie w kopalni Franke w wysokości 26 mln USD (tj. ok. 88 mln zł wg kursu średniego NBP z dnia 29 czerwca 2012 r.) oraz okresowy wzrost kosztów działalności górniczej w kopalniach Robinson oraz Morrison" - podano w komunikacie. (PAP)

morb/ pel/ gty/ krba/ osz/
ziemek19 / 46.134.210.* / 2012-08-13 08:49
http://www.bankier.pl/wiadomosc/KGHM-POLSKA-MIEDZ-SA-wyniki-finansowe-2613675.html
moon_dial / 2012-08-13 09:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wyniki ulubieńca słabsze niż się spodziewałem. Tym nie mniej warto zwrócić uwagę na ich strukturę i przyczynę (odpis aktualizacyjny zapasów).

Niepokojący jest spadek marż i rozczarowujący wynik operacyjny, na plus wzrost przychodów.

Tyle co do komentowania wynków Q2 w telegraficznym skrócie.

Z kasowego jedną pulę DT udało się opchnąć na S/P w okolicach po 190 druga pula DT wypadła z rynku na S/L w okolicach 128.

Obecnie na kasowym jestem więc na gotówce.
tworaz555 / 83.28.79.* / 2012-08-13 10:00
Niestety moje obawy wynikające z analizy wykresów, potwierdzają się jak na razie.
W czasie weekendu sytuację dyskutowałem z kol Janosikiem.
Wykresy otrzymała także kol. 13hrabina.
Niepokój budziły negatywne dywergencje na oscylatorach mierzących momentum popytu ( np. DTOSC).
Nie zdecydowałem się jednak na ich publikację na szerszym forum,aby nie wzbudzać defetystycznych nastojów.
Mam nadzieję, że jednak nie dojdzie do realizacji formacji Bearish 5-0.
Dzisiejszy dzień powinien wiele wyjaśnić.
Pozdrawiam!
obiektywny1 / 85.28.139.* / 2012-08-13 22:57
Witam
No i po wynikach, rewolucji nie było, może lekkie rozczarowanie. Ja osobiście byłem zaskoczony stratą KGHM International, ale to podobno zdarzenia jednorazowe. Tak czy owak Quadra miała być rentowna, a na razie wygląda, że to babol.

Duży wpływ na wynik ma podatek od kopalin, ale to też było brane pod uwagę, bo prognozowano, że KGH może zapłacić w tym roku około 1,8mld daniny. Około 7mln dziennie to jednak sporo:)

Dla mnie najbardziej niepokojącym jest jednak spadek marż.

Zastanawia mnie też cena miedzi – czy tylko 7,5% wzrost Chińskiego PKB może przełożyć się na spadek cen tego surowca poniżej 6000$/tona. Chyba nie, bo przecież każdy rozsądny wie, że żadna gospodarka nie może pędzić rok rocznie w 10% tempie, szczególnie w sytuacji, gdy osiągnie już pewien poziom z którego tak duży progres jest już niemożliwy.

Dzisiejsza sesja chyba nic nie rozstrzygnęła – KGH na minusie, miedź również, Amerykańce po raz kolejny odrabiali straty i wyszli prawie na remis. Na walutach w miarę spokojnie i EURO odrabia trochę do Dolca.

Chyba wyczerpało się paliwo którego dostarczył Mario kilka dni temu – czas aby rynek powiedział sprawdzam.
Dodatkowo czytałem dzisiaj jakiegoś analityka, który trąbił o sygnałach kupna na rynku - więc kto wie, może spiskowa teoria 13hrabiny jest bardzo trafna, ktoś te akcje musi kupić:)

Do tworaz

Co to są te DT oscillators? Wiem, że to wskaźniki wykupienia i wyprzedania, to na nich obserwujemy bearish/bullish reversal. Gdzie można się czegoś na ten temat dowiedzieć? Czy jakieś darmowe ewentualnie w miarę tanie oprogramowania ma te wskaźniki, czy samemu je w jakiś sposób definiujemy?

I jeszcze jedno nieśmiałe pytanie przed kilkudniowym urlopem – nie jestem w Waszym klubie, ale czy mógłbym dostać choć jeden wykres z Twoimi prognozami, może być nawet stary, abym mógł go wykorzystać choćby do nauki. Nie czuję się na siłach aby zapewniać, że wniosę coś nowego do Waszej dyskusji, ale postaram się być aktywny bo chęci mam,

pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.149.* / 2012-08-14 06:55
@ obiektywny1
Nie potraktuj tego, co napiszę, jako pouczeń, ale poczytaj o oscylatorach i dywergencjach.
Należy użyć np. wyszukiwarki google.
Z tego co pamiętam, wszystkie osoby polecone przez Moona dopisałem do listy więc wykresy otrzymują.
Prawdopodobnie nie zwróciłeś się o dopisanie do tej listy.
Oprogramowania jest dużo.
Można użyć np. Metatradera i ściągnąć wskaźnik DTOSC.
DTOSC to kombinacja RSI i STS.
Wszystko jest w Internecie.
Pozdrawiam!
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-14 08:06
@tworaz
Ja się dopiero uczę:) i każda wskazówka jest dla mnie cenna, to co napisałeś również. W necie mamy taki szum informacji, że czasem trudno znaleźć coś wartościowego, szczególnie kiedy stawiamy w czymś pierwsze kroki. Każdy może coś zamieścić w sieci, niekoniecznie mając choć blade pojęcie o danym temacie, więc szukam czegoś sprawdzonego. Stąd moje, czasem banalne, pytania, którymi dalej będę Was męczył. No chyba, że mnie zbanujecie;P

O dodanie do listy to się rzeczywiście nie zwróciłem, bo jestem w Wami krótko, ale wrócę do tematu po urlopie. Liczę, że pogoda się poprawi,

pozdrawiam
moon_dial / 2012-08-13 11:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Z.Janas

Przepraszam, że piszę wprost ale nie podałeś w zgłoszeniu ani nicku (warunek konieczny), ani linku do swoich postów dokumentującego twój udział merytoryczny w dyskusji klubowej (również warunek konieczny). Jak się wykażesz na forum, wtedy rozpatrzę Twój wniosek ponownie.

do Tworaz

Twój wariant jest prawdopodobny, z pewnością ci co weszli w zeszłym tygodniu, będą się bronić przed podażą i będzie to trudny pojedynek dla obu stron.

Ja jednak wolałem zrealizować zysk, bo wyjeżdżam na parodniowy urlop.

Co do szerszej perspektywy, to pomimo niezbyt rewelacyjnych wyników jakiejś rewolucji na kursie nie przewiduję... dalej jestem umiarkowanym optymistą, z podwójnym podkreśleniem słowa "umiarkowanym".
13hrabina / 2012-08-13 12:22 / Bywalec forum
witam

a mi się wydaję, że do 132 kghm będą ciągnąć, dziś raczej kurs stoi za to ciągną banki, bo konieczie chcą dojść do 2340 na wig20, tak aby funduszom uruchomiły się klawisze kupuj, w końcu komuś to trzeba sprzedać - zbyt spiskowa teoria?

a może gdyby s&p przebiło szczyty,euro/$trwale utrzymał się powyżej 1,24 to nie trzeba zawracać i realizować scenariusz dalszych wzrostów?
moon_dial / 2012-08-13 15:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do 13Hrabina,

Niestety (albo stety) zależy jak na to spojrzeć; KGHM jest w pewnym sensie zakładnikiem rynku terminowego, a przez to również indeksu, którego jest (ważnym) składnikiem. Nie jest to jednak najważniejszy element gry, ponieważ nie skutek lecz przyczyna będzie decydować o dalszym biegu wypadku na rynkach globalnych.

Wszyscy się teraz niby dziwią dlaczego indeksy amerykańskie zachowują się sceptycznie (jakby wbrew eurodolarowi).

Jest to tylko pozorny paradoks. Tragiczna w skutkach susza w USA nie pozostanie bez echa na indeksach amerykańskich.

Nie twierdzę, że spowoduje to jakąś nagłą zmianę, ale oczekuję lekkiego zakłócenia korelacji rynków walutowych i rynków kasowych akcji (analogicznie do dzisiejszej sesji), na jak długo i w jakim zakresie i kiedy dokładnie tego nie wiem, ale co do negatywnego wpływu tego zjawiska na indeksy NYSE nie mam cienia wątpliwości.
moon_dial / 2012-08-13 16:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeszcze jedna kwestia techniczna, jak wspominałem wcześniej, będę na urlopie, wrócę na forum w przyszłym tygodniu.

Bardzo proszę o zastąpienie mnie w moderowaniu dyskusji klubowej na forum przez Krzysztofa, na czas mojej nieobecności.

Pozdrawiam Wszystkich Moon-Dial.
obiektuwny1 / 91.220.73.* / 2012-08-08 10:24
Witam

Na początku podziękowania dla Krzysztofa (Tworaz555 ) za wskazówkę dotyczącą obecnego zakresu ceny - przebicie 50% zniesienia CD tj. 132,60 zaneguje pro spadkową formację 5-0, dopiero wtedy możliwe dalsze wzrosty. Jak określić która wersja zdarzeń jest bardziej prawdopodobna?

Czy w tej chwili prawidłowy SL powinien być ustawiony poniżej min z 27.07 tj. 119,70. Czy wartość ta wynika tylko z luki hossy, czy może z innych zależności których nie zauważam?

Z innej beczki

Może to trochę spekulacja, ale czy nie wydaje się Wam, że to umocnienie złotego to gra na osłabienie polskiej gospodarki, abyśmy już nie byli zieloną wyspą.
Słaby złoty to wysoki dług, ale to jest ważne tylko na koniec roku. Na szczęście korzysta na tym nasz eksport i patrząc okiem zachodu tania siła robocza. Niweluje to wpływ drogich surowców.

Mocny złoty odwraca nam tą sytuacje i znacznie zmniejsza atrakcyjność naszego eksportu. PKB z 2Q 2,9%, niby nieźle, ale było to w czasie największej paniki w przygotowaniach do EURO więc spodziewałem się nieco lepszych danych.

Chińczykom też nie zależy na silnym juanie i robią wszystko, aby go osłabiać. W 2008 roku dolec chodził po 2 z groszami euro po 3 z okładem a jak się skończyło to wszyscy wiemy.

PS

Nie róbcie z tego wątku prywatnego bloga, nie proszę o dopisanie mnie do jakiś list mailowych, bo nie sądzę abym mógł coś wnieść do Waszej wewnętrznej dyskusji, sporo ciekawych rzeczy tutaj piszecie i mam nadzieję, że dalej będę mógł z tego korzystać w swojej edukacji,

Pozdrawiam
kaay / 2012-08-13 09:56
Ja np do ustawiania SL korzystam z Parabolic SAR, to te zielone iksiki na wykresach ichmoku od Krzysztofa ;)
Dlatego też uważam że warto mieć ten wskaźnik w swoim programie do AT
Pozdrawiam
rafal
13hrabina / 2012-08-08 10:31 / Bywalec forum
witaj obiektuwny1

Umocnienie złotego po to aby Polska nie była zieloną wyspą to chyba przesada, zależy im tylko aby wyciągnąć od nas jak najwięcej kasy, patrz na wzrosty i dolicz sobie do tego umocnienie złotego - zysk masz spotengowany
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-08 14:49
Witam

nawet się dobrze nie podpisałem - w pracy jestem i to przez pośpiech:)

Wiem, że mogłem trochę przeszarżować, dlatego to była tylko nieśmiała sugestia. To o czym piszesz jest jak najbardziej prawdą, ale tak sobie myślałem, że to może jest zbyt proste.

Poziom 125 po raz kolejny się broni, może warto zaryzykować. Niestety BDM się wykrzaczył i nie mogę się zalogować, aby złożyć zlecenie:(
W jakim biurze macie rachunki?

Do 13hrabina

W moim wcześniejszym poście jest link do obrazka z kilkoma kreskami – nic fachowego, ale rzuć na to okiem jeśli możesz. Też zastanawiałem się nad możliwością kontynuacji 5 fali.


WRACAM DO ROBOTY

pozdrawiam
13hrabina / 2012-08-09 09:54 / Bywalec forum
witaj obiektywny

Sorry, że piszę dopiero teraz ale wczoraj popołudniu miałam wychodne.

Co do twojego wykresu pokrywa się z moimi falami i wygląda to tak jakby 5 falowy impuls oraz korekta abc była za nami. Czyżby czas na kolejny impuls??? całkiem możliwe, Wczoraj nabyłam pakiecik i narazie go mam. Jak sytuacja będzie się rozwijała pomyślnie to dokupię, bo zakładam, że Ameryka będzie ciągła conajmniej do ostatnich szczytów.
Ale pewnie słyszałeś, że kobieta zmienną jeswt więc być może jeszcze dziś zmienię zdanie i się z kghm rozstanę.

A co biura maklerskiego mam pko sa, dość drogie prowizje ale jak dla mnie niezawodne.
remi1 / 164.127.55.* / 2012-08-09 07:48
Do obiektywny1
Odnośnie DM mogę Ci polecić JNG DM. Mają system tranzakcyjny oparty na sidoma8 dający spore możliwości. Miałem w zeszłym roku w PKO BP ale mi nie podpasował. Nie ta liga.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-09 09:45
wielkie dzięki remi1, muszę chyba zastanowić się nad zmianą biura, bo taki numer w zwrotnym momencie sesji drugi raz mi się przytrafił. Można było chociaż na waciki zarobić:)

do moon_dial
czy widzisz szanse/ryzyko na domykanie luki otwarcia i ponowne testowanie oporu na 125? A może już dzisiaj wybicie
dane z Chin poniżej oczekiwań, inflacja rośnie, oganiczając możliwości luzowania polityki pieniąnej, BoA pozostawił stopy bez zmian.
Jak to wszystko połączyć w logiczną całość?

pozdrawiam
moon_dial / 2012-08-09 10:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do obiektywny

Jest to wariant który już wczoraj brałem pod uwagę.

Tym nie mniej nie mam nadmiernego zaufania do "rewelacyjnych" danych z Chin może nie aż tak jak w przypadku danych z Grecji czy swego czasu z Węgier, ale powiedzmy, że to moje zaufanie jest mocno ograniczone.

Zwłaszcza w sytuacji relatywnie słabo zachowującego się eurodolara. W tym kontekście wariant ponownego testowania okolic 125 jest więc niewykluczony.

Poważnym problemem jest katastrofalna susza w USA i 50% wzrost cen kukurydzy... średnio terminowo to również negatywna przesłanka.
moon_dial / 2012-08-09 09:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sprzedałem tę pulę DT powyżej 128,4 to co wczoraj odbierałem po 126,xx
13hrabina / 2012-08-09 09:29 / Bywalec forum
witam

Ja te wczorajsze jeszcze mam, na wykresie od Krzysztofa korekta abc idealnie się wypełniła. Czekam i obserwuje co będzie w przedziale 2288-2300 na wig 20 (lipcowy szczyt i luka z kwietnia) i oczywiście euro/$.
13hrabina / 2012-08-09 10:29 / Bywalec forum
już ich nie mam.
czekam na okazję.
tworaz555 / 83.28.84.* / 2012-08-09 10:34
Niestety EDEK spada.
Najbliższy target 1.2318x- 1.2332x.
Pzdr.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-09 13:56
Kolega to ma chyba pakt z diablem:)

Dla mnie to jet nieprawdopodobne co Ty wyprawiasz, wielki szacun:)
moon_dial / 2012-08-09 14:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-09 13:56
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Kolega to ma chyba pakt z diablem:)

Dla mnie to jet nieprawdopodobne co Ty wyprawiasz, wielki szacun:)


Oj tam oj tam... może nie z diabłem, a raczej z makroekonomią... choć par excellence dużej różnicy, między jednym a drugim, to chyba nie ma :) tak czy siak, za wyrazy uznania oczywiście dziękuję.
bwolf / 88.156.15.* / 2012-08-09 15:00
Obiektywny1 ma rację. Odkąd "bardziej zacząłem słuchać" moona i tworaza to coś tam do sakiewki zaczęło wpadać. To jest dobrze uzupełniający się duet. Wyszedłem po 128.80.

Pozdrawiam
moon_dial / 2012-08-09 16:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

bwolf / 88.156.15.* / 2012-08-09 15:00
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Obiektywny1 ma rację. Odkąd "bardziej zacząłem słuchać" moona i tworaza to coś tam do sakiewki zaczęło wpadać. To jest dobrze uzupełniający się duet. Wyszedłem po 128.80.

Pozdrawiam



Ja jeszcze jedną rzecz chciałbym zastrzec, to co publikuję na forum, to przykładowe limity aktywacji.

Bardzo proszę więc o unikanie naśladowania, bo nie każdemu taka wizja czy strategia może pasować.

Postarajcie te wskazówki wykorzystać do samodzielnego zbudowania własnego sposobu inwestowania.

Pozdrawiam i tym co jeszcze w pociągu życzę, na zamknięcie sesji okolic maximów dziennych, choć jak wiemy forex mocno przeszkadza, ale z drugiej strony rynek terminowy nie chce spuścić z tonu... jak zwykle dowiemy się co i jak po 22-giej tj. po zamknięciu sesji w USA.

Pozdrawiam Moon i jeszcze raz gratuluję zarobionym, miło mi, że udało mi się trochę pomóc Wam zarobić...
bwolf / 178.235.227.* / 2012-08-09 22:10
Moon, nie miałem na myśli limitów aktywacji (tu decyzję zawsze podejmuję sam). Chodziło mi bardziej ogólnie o Twoje wpisy, alerty, forex i podsumowania.
Pozdrawiam.
prof_wiatr / 95.49.75.* / 2012-08-09 22:45
Krzysztofie,
gdybym miał brać na poważnie, wykres dzisiaj przesłany,(dzięki) to dawno byłbym bez grosza.
Ale to , dla mnie ciekawy sposób postrzegania tej spółki, a co za tym idzie i giełdy.Tego nie można "uzasadniać', bo brak np. osi czasu,.
Jesli moge to troche filozofii, pamietam jak w 2009r wielu expertów twierdziło, za $, to waluta zamierająca, i w najblizszej przyszłosci na swiecie zagosci Euro, pewnie to też pamiętacie....
Tak naprawde wiele wyjaśni jutrzejsza sesja, a w pon może być super ciekawie......
Ja dziesiaj, pozbyłem się tego waloru, i nieskromnie napiszę, że 10gr, poniżej max.
Czy dobrze zrobiłem, na 75% obstawiam, że jutro taniej odkupie.
prof_wiatr / 95.49.75.* / 2012-08-09 22:48
...........jeśli oczywiście uznam, że to ma sens.
Pzdr.
tworaz555 / 83.28.81.* / 2012-08-10 07:07

...........jeśli oczywiście uznam, że to ma sens.
Pzdr.


Witam!
Przesłany wykres ilustruje pracę pewnego programu analizującego metodą fal Eliotta.
Przyjmuje się, że wykresy, a ich pochodna czyli formacje, wskaźniki itp., to matematyczno-graficzny obraz psychologii tłumu.
W tym konkretnym jednak wypadku, impuls (odcięcie dywidendy) był podany niejako sztucznie, co teoretycznie może "oszukiwać" tego typu programy.
Jak będzie zobaczymy.
Dalej pozostajemy w strefie PRZ potencjalnej formacji 5-0 jako ew. konsekwencji po Bullish Shark.
Na WIG-20 Bearish Butterfly ?
Jankesi rosną...
Jesteśmy w stanie równowagi chwiejnej.
Albo mocne wybicie, albo zjazd...
Pozdrawiam!
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-10 09:03
Witam
Nie dam rady wrzucić obrazka, ale czy możliwa jest takie rozwiązanie

5 zaczyna się w 122,80 1 sierpnia - to było by 1 z 5

Od poziomu 130,20 w dniach 7-8 mamy korektę abc – tak jak pisała 13hrabina – mim wypadło na 124,70 – to było 2 z 5

Od poziomu 124,70 nastąpiło odbicie. Jeżeli potraktować to jako 3 z 5 to przebicie 130,20 powinno być sygnałem do dalszych wzrostów i może wreszcie zanegowania 5-0.

W poniedziałek wyniki więc chyba spadać nie powinno, choć z drugiej strony miedź na blisko 1% minusie – czyżby po danych z Chin? a i francuski PKB szału nie robi.

pozdrawiam
13hrabina / 2012-08-10 09:19 / Bywalec forum
do obiektywnego

to by oznaczało, że jesteśmy w 3 i wówczas poziom 142-143 jest realny a docelowo w 5 155 - wówczas wig 20 doszedłby w ok. 2450 i dopiero wtedy na jesień prawdziwa fala C .

Przyznam, że jestem zamotana i pozostaję narazie bez ruchów, choć niewykluczone, że pod to będą grać - choć narazie rynek wykupiony i należy się przystanek. Jak nie będzie dziś spadków to sugeruje kierunek na północ.
obiektywny1 / 91.220.73.* / 2012-08-10 09:54
do 13hrabiny

dzięki za skomentowanie moich postów, również tego wcześniejszego:)

ja się dopiero uczę tych wszystkich zależności, niestety czas nie pozwala na zbyt wiele i opinia kogoś mądrzejszego sporo daje.

Też jestem zamotany. W 155 to nie wierzę, bo chyba realny stan gospodarki na to nie pozwoli, bo jak doroga wtedy musiała by być miedź. Wczoraj KGH +3,75 a Cu ledowo +0,25, dziś na czerwono, ale kto wie jak to się skończy, może tylko tworaz:)

Dałem zlecenei profilaktycznie na 125, już jedna taka okazja mnie omineła, może druga się przytrafi.

pozdro
tworaz555 / 83.28.81.* / 2012-08-10 11:05


Też jestem zamotany. W 155 to nie wierzę, bo chyba realny stan gospodarki na to nie pozwoli, bo jak doroga wtedy musiała by być miedź. Wczoraj KGH +3,75 a Cu ledowo +0,25, dziś na czerwono, ale kto wie jak to się skończy, może tylko tworaz:)


Nie przeceniajcie mnie...
Swój pogląd jednak mam.
Zajrzyjcie za parę minut do skrzynek.
Pzdr.
13hrabina / 2012-08-10 11:59 / Bywalec forum
do tworaz555

Dzięki za wykresy, teraz dopiero jestem maluczka

Czyli tenkan sen (ok. 132) musiałby od góry przebić kijun sen, żeby był silny sygnał kupna. To odpowiadałoby, że rozpoczynamy falę 3 u Elliota. Ale jak dla mnie te wykresy i techniki to zupełna nowość, przez weekend popatrzę sobie na to.Ciągniesz bracie merytoryczną poprzeczkę do góry ale mi wnet braknie tyczki, żeby doskoczyć.
tworaz555 / 83.28.81.* / 2012-08-10 12:56


Dzięki za wykresy, teraz dopiero jestem maluczka

Czyli tenkan sen (ok. 132) musiałby od góry przebić kijun sen, żeby był silny sygnał kupna. To odpowiadałoby, że rozpoczynamy falę 3 u Elliota. Ale jak dla mnie te wykresy i techniki to zupełna nowość, przez weekend popatrzę sobie na to.Ciągniesz bracie merytoryczną poprzeczkę do góry ale mi wnet braknie tyczki, żeby doskoczyć.
skomentuj
Tytuł:


Nie przesadzaj!
Nie jesteś maluczka. ;-))
Wszystkie niezbędne informacje masz w necie.
Wystarczy poczytać...
Kijun-sen prawdopodobnie zostanie przebita przez Tenkan-sen od dołu i wtedy powstanie sygnał kupna.
Słaby, jeżeli przebicie nastąpi pod chmurą, średni jeżeli w chmurze i silny nad chmurą.
Wspomniane linie to średnie, więc raczej dokładnie nie pokazują początków czy końców fal.
Generalnie jest to czasami użyteczna technika i dlatego o niej wspomniałem.
Podobnie Heiken-Ashi.
Dodatkowo technika Ichimoku daje ogólny obraz rynku (w sensie ogólnej orientacji, trend itp.)
Wykresy, które przedstawiłem pochodzą z programu Fibotrader, który możesz ściagnąć z Internetu.
Posiada on wiele funkcji przydatnych w AT.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2012-08-10 15:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Alert forexowy !!!

EUR/USD - 1.2245 -0.0061 ( - 0 . 5 0 % )

Podaż na eurodolarze nie powiedziała więc ostatniego słowa... chyba wygląda na to, że te "żarty" na forexie nieciekawie się mogą skończyć... vide wykres 5 min.
moon_dial / 2012-08-10 16:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Alert walutowy zawieszony do odwołania!

na forexie polepsza się sytuacja i eurodolar odrabia straty odebrałem swoją pulę DT po 128,xx
sverige / 89.72.151.* / 2012-08-10 17:34
ostatnio po 126,xx sie wachałem i ostatecznie odpuściłem zakup.
teraz po 128,xx skorzystałem i czekamy na monday :)
pozdrawiam
bwolf / 178.235.227.* / 2012-08-13 00:30
Witam.
Dziś poniedziałek i zobaczymy, czy nasze piątkowe zakupy to dobry nabytek (też wskoczyłem po 128). Rozpoczynam urlop, także przez najbliższe tygodnie zostaję z boku. Ustawiam stopa i wyjeżdżam. Wszystkim klubowiczom, życzę trafnych decyzji.
Pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.79.* / 2012-08-13 08:00
Witam!
Mam nadzieję, że dane wygenerują silny impuls popytowy, bo na wykresach rysują się niekorzystne dywergencje.
Zakup po 128 prawdopodobnie da pewny zarobek.
Pozdrawiam!
prof_wiatr / 83.6.110.* / 2012-08-10 22:18
zrobiłem dokładnie to samo, ale za 128,00.
Choć spodziewam się niezbyt dobrych wyników.
Dodatowo, KGHM daje duży obrót, co nie jest bez wpływu na płaconą później prowizje.
Rekapitulując kończący sie tydzień był wyjątkowo dobry dla ST i DT.
Pozdrawiam klubowiczów.
Miłego odpoczynku.
k.baranky / 89.76.17.* / 2012-08-10 17:27
odważnie... ale szansowo bo poniedziałek z pewnością poprawi nastroje inwestorom nie tylko na forexie... chylę czoła Panowie...

druga sprawa, to obroty na KGHM => wczoraj i dzisiaj ponad 100 mln zł a to oznacza, że duzi nie czekają na wrzesień tylko już teraz zajmują długie pozycje...
moon_dial / 2012-08-10 11:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Alert forexowy !

USD/PLN 3.3298 +0.0367 +1.11%
EUR/USD 1.2265 -0.0041 -0.33%
moon_dial / 2012-08-10 09:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

narazie rynek wykupiony i należy się przystanek.


do 13hrabina

Jestem tego samego zdania, cieszę się że zrealizowałem zyski wczoraj w sumie praktycznie prawie na górce.

Tak jak pisałem Ci w czwartek... zagrywka pod kontrakty to bardzo śliska sprawa...

Dlatego sugerowałem realizację parę groszy wcześniej.

Spekulanci kontraktowi pojawiają się błyskawicznie... jeszcze szybciej jednak znikają....

do Wszystkich

Witam, cieszę się że dyskusja na forum nabrała rumieńców. Mamy małe starcie poglądów Krzysztofa i Prof. Wiatra ale widzę że twórcze i owocne.


Dziś mamy korektę na ulubieńcu. Korektę spodziewaną (vide moje wczorajsze posty) przed podjęciem decyzji proszę DOKŁADNIE zapoznać się z sytuacją na forexie - bardzo pomocne będą kreski z AT Krzysztofa (jeszcze raz w imieniu Wszystkich dzięki).

Wczoraj również pisałem o swoim sceptycyzmie wobec danych z Chin. Dziś już wiecie dlaczego... bilans HZ (choć ciągle imponujący) osłabia się... zgoda ichniejszego rządu na podwyżki cen paliw z pewnością nakręcą inflację i oczekiwania inflacyjne... Dziś rynki Azjatyckie (np Tokio) na blisko jednoprocentowych spadkach.

Eurodolar dalej WYRAŹNIE w kontynuacji korekty ostatniego ruchu wzrostowego.
13hrabina / 2012-08-10 08:59 / Bywalec forum
Witaj Krzysztof.

Ten wykres wygląd kosmicznie - co to za program?

W wracając do meritum. Cały czas mam problem w ustaleniu, w którym momencie fali jesteśmy - jeżeli zakończyliśmy 5 falowy impuls i korektę abc, to wczorajszy wzrost byłby kolejną pierwszą falą i wówczas czekają nas dalsze wzrosty, a może to dopiero falą 5???(w przyszłym tygodniu wygasanie kontraktów)
Tej teorii przeczą kursy euro/$ i poziomy miedzi i cały szum o spowolnieniu gospod. poza tym stopy% stoją w miejscu i podobno ostatnią falę kończy panika - a chyba jej ostatnio nie było - zakładając falę A od sierpnia ubiegłego roku, falę B caly trend boczny to przed nami duże C albo duże 3 - jak kto woli.


Wiem, że takie filozofowanie niewiele daję ale mam bardzo mieszane uczucia, jedno jest pewne ruch będzie duży tylko nie wiem, w którym kierunku.
tworaz555 / 83.28.81.* / 2012-08-10 10:42

13hrabina / 2012-08-10 08:59
+ - 0 usuń
Witaj Krzysztof.

Ten wykres wygląd kosmicznie - co to za program?


Popatrz jeszcze raz na wykres.
Na górnym pasku okna jest nazwa.
Pozdrawiam!
13hrabina / 2012-08-10 11:00 / Bywalec forum
do tworaz 555

dzięki, już oglądałam go sobie, robi wrażenie. Ja to zwykłe kreski na stooq sobie rysowłam a ten twój jak galaktyka. Jaki człowiek maluczki.

do obiektywnego
też się uczę i też jestem maluczka. A co sytuacji gosod, doszłam do wniosku, że bardziej liczy się AT niż wiadomości gospod. Czy przez ostatnie 10 dni była aż tak wielka poprawa w gospodarce że tak giełdy wzrosły, raczej nie. Tu bardziej liczy się kapitał i obrana taktyka.
13hrabina / 2012-08-09 16:31 / Bywalec forum
Spodziewałam się ataku na 2300 ale jeszcze nie dziś i to nie z takim impetem. Trochę mnie to zaskoczyło, miedź rusza się tak niemrawo i euro/$ koryguje się.Do tego Europa takiej euforii nie podziela. Więc co rozjechały się rynki?? walutowy i akcyjny?? Nadganiamy tą Europę?
moon_dial / 2012-08-09 16:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ 13hrabina

Nie, niestety nie... końcówka sesji to skutek redukcji bazy, czyli arbitrażu rynku kasowego W20 z jego terminowym odpowiednikiem, czyli FW20.

Co z tego wyjdzie ostatecznie rozstrzygnie się dopiero po 22-giej naszego czasu, czyli po zamknięciu NYSE.
13hrabina / 2012-08-09 16:55 / Bywalec forum
czy to początek kolejnego impulsu wzrostowego??? zagranica zajmuje pozycję???(euro/$ w korekcie) rynek wykupiony RSI blisko 70 a na 1h ponad 80.

Poza tym nie rozumiem tego arbitrażu , wciąż jest ujemna baza blisko 20 pkt. - możesz to rozwinąć.
moon_dial / 2012-08-09 17:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do 13hrabina,

Obyś miała rację, co do "nowego impulsu"

Sprawa jest raczej prosta... duża grupa inwestorów (najprawdopodobniej zagranicznych)zajęła długą pozycję na kontraktach FW20 i poprzez aktywacje na rynku instrumentu bazowego realizują swoją strategię.

Jak długo to potrwa nie wiem, zależy kto się do tego chóru przyłączy i na jak długo...

Co do indeksów to także zgoda... ja też się nie spodziewałem.... ale to dobrze, jeśli naszym rynkiem zaczynają się interesować duzi inwestorzy z za oceanu i Europy...

pozdr. Moon.
k.baranky / 89.76.17.* / 2012-08-09 17:57
do Moon,

Twoja 'akcja' zakupu KGHM po 126.x to po prostu jakaś genialna rewelacja!!!! dołączam się do wyrazów szacunku poprzednich przedmówców... skorzystałem, dziękuję... wyszedłem po 129.x po kaszlu na Edku.

do Tworaz555,

Doskonałe podsumowanie technikaliów forexu, również dziękuję. Dobra robota Panowie i Panie...
tworaz555 / 83.28.84.* / 2012-08-09 17:54
Myślę, że sceptycyzm Moona jest uzasadniony.
Co do indeksów, to się spodziewałem.
Myślę, że znana jest Wam moja prognoza dot. S&P 500, a także dzisiejszy e- mail.
WIG - 20 i reszta dokładnie naśladują NYSE, więc dzisiejsze wzrosty to nic dziwnego.
Problemem jest wyjaśnienie braku korelacji z walutami, a także możliwe warianty rozwoju sytuacji w przyszłości.
Mam swoją teorię.
Na KGHM, kurs nadal nie opuścił PRZ, więc nie popadajmy w euforię.
Pzdr.
moon_dial / 2012-08-09 12:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do BWolf

dziś sprzedałem powyżej 128,4 mogłem parę groszy jeszcze wyżej, ale i tak jestem bardzo zadowolony z zysku (ci co grali ze mną przypuszczam, że też).

Niestety to co napisał Krzysztof odnośnie eurodolara, potwierdza moje wcześniejsze obawy... ponieważ zasięg ewentualnej korekty w dół, wiążę ściśle z sytuacją techniczną na forexie.

Czy słusznie czas pokaże.... na ranie nie mam się o co martwić, bo mam solidny zarobek w kieszeni i stoję z boku z gotówką której nikt mi nie odbierze.

Pozdrawiam Wszystkich i gratuluję zarobionym.
moon_dial / 2012-08-09 09:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Podparciem do decyzji jest słaba postawa eurodolara (i to pomimo dobrych danych z Chin) jednak inwestorów z NYSE katastrofalna susza w USA i 50% wzrost cen kukurydzy bardziej interesuje niż dane makro z Chin.
bwolf / 88.156.15.* / 2012-08-09 10:21
Witam.
Moon mógłbyś się wypowiedzieć. Wczoraj zaliczyliśmy małą korektę, obroty jednak nie były największe, a to chyba powinno oznaczać kontynuację trendu, czyli mam nadzieję wzrosty. Poza tym, może być też gra pod wyniki spółki.

Pozdrawiam.
moon_dial / 2012-08-08 15:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
126,x odebrałem to co poszło po 128,9x
k.baranky / 89.76.17.* / 2012-08-08 23:38
no to dość odważnie... ale technicznie poprawnie... co na to jutrzejszy rynek powie? ciekawe, bardzo ciekawe...będę trzymał kciuki...

NYSE zakończyła sesję w rejonach neutralnych, a tego sukcesem niedźwiedzi - z pewnością nazwać nie można....
moon_dial / 2012-08-08 11:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kapitał spekulacyjny działa chwilowo, przychodzi i wychodzi... przy wyjściu umacnia atakowaną walutę( by nabyć aktywa na danym rynku trzeba nabyć najpierw walutę za którą można te aktywa zakupić)następnie wychodząc z rynku wyprowadza zyski osłabiając walutę poprzez wymianę powrotną....


Na ulubieńcu ciąg dalszy korekty, na eurodolarze również...
moon_dial / 2012-08-08 12:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do 13hrabina,

Wysłałem info o Twoim zgłoszeniu Krzysztofowi. ;) ...

Pozdr. Moon.
moon_dial / 2012-08-08 13:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Alert !

USA: Wnioski o kredyt hipoteczny (tydzień) -1,8% (poprzednio 0,2%)

Eurodolar i DAX również negatywnie....
tworaz555 / 83.28.163.* / 2012-08-08 14:46
Popatrzcie do skrzynek, może nie będzie tak źle...
Pzdr.
moon_dial / 2012-08-08 12:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Kandydatów na Klubowiczów,

Klub ma formułę otwartą, są jednak pewne warunki brzegowe uczestnictwa.

Przepraszam, że powtarzam to po raz N-ty... Zgłoszenie do Klubu powinno zawierać następujące informacje:

Adres e-mail, Nick używany na forum, + opis ew. link do autorskich postów, do tak aby można było jednoznacznie zidentyfikować i zweryfikować wasz udział merytoryczny w dyskusji klubowej.

Informuję, że zgłoszenia nie spełniające ww. warunków nie będą przeze mnie rozpatrywane.
ziemek19 / 46.134.197.* / 2012-08-06 12:10
http://www.xtb.pl/strefa-analityczna/puls-rynku/Analiza-Techniczna-W-20,W1,20120806,112800
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy