Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
L-Jay / 77.253.160.* / 2012-05-21 18:10
Dzisiejsza sesja zdecydowanie na +. Na wykresach 1H i 4H wskaźniki MACD oraz STO wskazują na potencjalny dalszy wzrost.Ciekaw jestem analizy od Krzysztofa i Rafała. Ja jeszcze stoję z boku ale korci mnie aby wejść z małym pakietem.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-05-23 23:27
Witam
Na fsp500.może się wypełnić formacja kraba pro spadkowego [intra 15].
X - 1310,3.Jest w kluczowym miejscu struktury falowej.W obszarze kilku zgrupowań fibo1316-26.
Silne zgrupowanie jest na 1321-1322.
Pozdrawiam.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-05-24 16:03
Zamknąłem wszystkie pozycje.Powrócę na rynek jak zatęsknię czyli jesienią.
Pozdrawiam
P/S Czytelnik 2 ma sensowną wizję dla fsp500
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-05-24 12:17
Trochę zadumy.Polecam wpis Alana [Czytelnik2]
wątek Maćka futy.Czy Jankes to ,,bzik''-zna Wall Street,wiem.
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-24 15:12
Witam,

Co do KGHM to w celu uspokojenia nastrojów, poproszę zwróćmy uwagę na horyzont średnioterminowy i na wykresy 3M oraz 1Y- tam jest odpowiedź w przedmiocie naszej sprawdzalności oceny sytuacji z poprzedniej połowy roku.

Co do krótszego horyzontu walka ze zbiorową histerią na dzisiejszych i wczorajszych indeksach przyniosła średnio poprawny skutek. Pytanie tylko czy nie przyjdzie bykom zapłacić zbyt wysokiej ceny za tę obronę prawdy objawionej....

Ja się nie martwię u mnie "S" domknięte i góra gotówki z przeznaczeniem na wakacje...
tworaz555 / 83.28.161.* / 2012-05-22 08:00
Dane przesłałem.
Mamy zwrot byka.
Zasady ew. wejścia i ustawienia stop-loss podałem we wcześniejszych mailach.
Bardziej ostrożni powinni zaczekać na pozostałe sygnały kupna.
Na S&P500 odbicie (wg mnie fala 4 w 5 falowym impulsie spadkowym).
Pzdr.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-05-22 11:48
Mam inny rozpis fsp500 [ inny nie znaczy że prawidłowy ]
Ostatni ruch do góry wg.mnie to dwójka w piątce w C ZGZ [południe]
U nas podobnie.Na intra 5 wg.mnie zakończyli dwójkę trójkątem jako c [ zgz,północ ]
Negacja to zniesienie jedynki.
Alternatywy sensownej nie potrafię w chwili obecnej dostrzec.
Pozdrawiam
ps bardzo trudna sekwencja jak dla mnie.
O pomyłkę bardzo łatwo.
Moon-Dial / 79.188.162.* / 2012-05-22 13:15
Dobra robota Chłopaki! Dziękuję Wszystkim za interesujące analizy w imieniu Wszystkich Klubowiczów.

Z danych makro ważne są dla nas; obniżenie ratingu Japonii (wg mnie to kompletna bzdura wzięta z czapy, bo Japonia to pierwszy lub drugi -zależy jak liczyć-, co do wielkości WIERZYCIEL gospodarki globalnej).

Kolejna sprawa to szansa dla byków, czyli jutrzejszy szczyt UE i debata w przedmiocie euroobligacji.

U mnie na DT znów "L" choć USA na S&P za dużo swobody nie ma, chyba że zechcą popróbować powalczyć o aktywacje powyżej ostatniego wyłamania, ale tego na razie nie obstawiam.
Moon-Dial / 79.188.162.* / 2012-05-23 09:05
Witam z rana...

Dzisiejsza sesja w Tokio w cieniu obniżki (kolejnej) ratingu Japonii. Na pozostałych rynkach względny spokój (pomimo wahnięcia nocnego na eurodolarze) wbrew pseudo deklaracjom byłego premiera pewnego małego kraju.

Dziś spotkanie na szczycie, między innymi będzie na nim mowa o Euroobligacjach, jest w tej sprawie szeroka koalicja - to może być dobry sygnał dla rynków.

Stany po bardzo dobrej (początkowo sesji) zakończyły swój rajd w rejonach neutralnych.... również z powodu niezbyt udanej sesji facebooka i wahań nastrojów na forexie - na szczęście chwilowych, ponieważ:

Euro / U.S. Dollar 1:1 (EURUSD) 23 Maj, 9:04 1.26762 -0.00031 (-0.02%)
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-23 09:26
Ze względu na reakcję rynków na ostatnie doniesienia z Grecji oraz z uwagi na sytuację na surowcu bazowym - u mnie "S" na ulubieńcu. Zalecam jednak ostrożność dla "obu" kierunków rynku, bo zwiększenie zmienności w tych warunkach, jest bardzo prawdopodobne.
Moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-22 16:15
Sprzedaż domów na rynku wtórnym USA- kwiecień 4,62mln (prog 4,6 mln)

Bardzo dobre dane z rynku wtórnego nieruchomości w USA. Zapowiada się kolejna bardzo dobra sesja na NYSE pomimo lekkiego potknięcia facebook'a. Jak będzie... zobaczymy tradycyjnie po 22-giej.
Moon-Dial / 79.188.162.* / 2012-05-22 09:20
Witam domknąłem malutką pulę DT dla sportu na ulubieńcu 124,5 & 124,40

z wiadomym z kwotowań zyskiem. Pozdr. Moon.
k.baranky / 89.76.17.* / 2012-05-21 23:17
U mnie L także. Na NYSE wzorowa sesja dla byków...
prof_wiatr / 178.42.7.* / 2012-05-19 13:38
Mili, moji, alalizy, dywagacje, wszystko OK.
Ale strach, chciwośc , brak pokory to elementy których nie sposób ująć nijakimi matemetycznymi formułami i instrumentami.
Inaczej posiadacze super komputerów i grup wykwalifikowanych analityków byliby multimiliarderami.
A czy tak jest?
Gdzdie byłby zwykły akcjonariusz taki jak ja i WY.......?
Nie ma co wpadać w skrajności.
Sprawy które nas otaczają są w pewnym sensie historycznie pierwotne, więc i zachowania rynków tak naprawde nikt nie zna i nie potrafi ze 100% pewnoscia prognozować.
Co w takim razie robić?
Myślę, że robić swoje.
I z tą "głęboko" filozoficzną myślą zostawiam Was na weekend, życząc dużo słońca i kolorowych snów.
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-21 09:22
Witam Wszystkich Przyjaciół i Sympatyków naszego Klubu.

Rzeczywiście ograniczyłem (w stosunku do poprzednich edycji) ilość publikowanych komentarzy i danych makro. Zrobiłem to z rozmysłem, a motywacją do tego jest właśnie to, o czym pisał prof. Wiatr w poprzednim poście.

W ramach lektury porannej proponuję zapoznać się z artykułem;
____________________________
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/euro;po;5;zlotych;200;tys;polakow;na;bruk;a;raty;kredytow;w;gore;o;,190,0,1088190.html

___________________________________

"[...] Raty kredytów walutowych wzrosną nawet o 150 złotych, za euro zapłacimy 5 złotych, a giełda zapikuje jak po upadku Lehman Brothers. To czeka nas, gdy Grecja zostanie wyrzucona ze strefy euro. Czarny scenariusz jest wciąż bardzo realny, a czy się ziści, w dużym stopniu zależy od wyniku kolejnego wyborczego rozdania pod Akropolem.

Fundamenty, generalnie dane makroekonomiczne, schodzą na dalszy plan, gdy mamy do czynienia z trendem opartym na silnych zbiorowych emocjach. Do dyskusji n/t fundamentów gospodarki globalnej będziemy oczywiście wracać, ale dopiero gdy rynek się uspokoi. [...]"
Moon-Dial / 79.188.162.* / 2012-05-21 09:26
sprostowanie

wkradł się w poprzednim poście drobny błąd techniczny, oczywiście znak końca cytatu winien znaleźć się akapit wyżej, ponieważ ostatni akapit to nie cytat, lecz mój komentarz do artykułu.

pozdr. Moon
Moon-Dial / 79.188.162.* / 2012-05-21 14:13
Nowe stanowisko G8 w Camp David dało asumpt do dzisiejszej poprawy na rynkach....


Pytanie, co będzie gdy w Grecji wygra frakcja eurosceptyczna?

Na razie nikt zdaje się nie zaprzątać sobie tym głowy, po to by histerię i rozpacz z piątku zamienić na poniedziałkową euforię...
Moon-Dial / 79.188.162.* / 2012-05-21 16:55
NA DT "L" na ulubieńcu i na kilku mniejszych spółkach z szerokiego
ziemek19 / 46.134.237.* / 2012-05-18 13:31
http://www.xtb.pl/strefa-analityczna/puls-rynku/276750
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-18 15:52
na S&P jest poważny problem, po wyłamaniu, o którym pisałem parę dni temu.

Problematyczny w tych warunkach jest ten skromniutki plusik na kontraktach.

Pamiętajmy, że po wyłamaniu wsparcie zamienia się w opór.

W tych warunkach znacznie trudniej będzie o jakiekolwiek odbicie w najbliższym czasie.

Jeśli by jednak takowe na S&P wystąpiło, bardzo bym się zdziwił....
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-05-15 12:49
Witam znajomych.
Wg.mnie fw20 broni 2106 na słabszym zgrupowaniu fibo.Sądzę że silniejsze jest 2086-95.Ten obszar jest w zasięgu struktury falowej [trójkąt rozwarty kończący-jego c].
Negacja to pokonanie sąsiedniego szczytu .Wg.mnie zaneguje to również trójkąt .Start tego trójkąta ustawiam na 2161 po pięć trzy pięć [małe intra] w zgz i wybiciu z trójkąta zbieżnego w [ B] dużego ZGZ.Prognoza z tego układu falowego to:
Obszar 2086-95 to c .Okolice 2200 to d..O e tego trójkąta i zmianie bieguna można będzie coś więcej jak zaistnieją; c i d .Alternatywa
obronione2106,zakończony zgz [meczący i bardzo jak dla mnie trudny tech]. Zmiana kierunku na północny.
Pozdrawiam serdecznie.
moon_dial / 2012-05-15 13:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ciszę się, że co raz więcej osób ze "starego dobrego" klubowego składu melduje się na pokładzie... Mam cichą nadzieję, że pojawią się Wszyscy, nawet Ci z nas co nie mogli pisać z powodu konieczności zalogowania się na poprzednim portalu.

Co do sesji wchodzimy w lunchową fazę handlu, więc trudno oczekiwać sensacji, mam jednak cichą nadzieję, że na fixie byki pokażą klasę i wybronią indeksy, co najmniej do neutralnych poziomów.

Punkty odniesienia w zestawieniu Janosika wydają się potwierdzać w zachowaniu kwotowań kontraktów, w każdym razie podaż pomimo starań, nie ma dobrej pozycji, a rynek wyraźnie oczekuje odbudowy, która wcześniej czy później nastąpi.
moon_dial / 2012-05-15 15:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Długo się nie nacieszyliśmy tym odbiciem, bo na rynki napłynęła informacja o braku porozumienia w sprawie rządu greckiego.
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-05-15 16:36
Uczulam,nic nie jest przesądzone tak sugerują fale[trójkąt-wylęgarnia różności ]. Doskonała struktura w tym momencie.Wg.mnie ruch który chce być c trójkąta jest nie skończony.
Zastrzegam sobie prawo do błędnej oceny rynku.
Pozdrawiam.
ps.to może być insynuacja,czemu bankier się zawiesił w istotnym momencie?
Wasz pomysł z przeniesieniem ,dla mnie to mistrzostwo porównywalne [euro2012]
Bankier to sonda.[czytaj drań ]
moon_dial / 2012-05-15 16:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie, każdy podejmuje decyzję w o parciu o swoje przesłanki.

Zostaję jednak z długą pozycją. Oczywiście na wszelki wypadek ustawiłem S/L.

Sądzę, że NYSE bardziej będzie cenić dobre (najlepsze od chyba kwartału) dane makro z Eurolandu i właśnie ze Stanów niż mniej lub bardziej teoretyczne wybory w peryferyjnym kraju Europy...

A podaż drugi raz nie będzie straszyć tym samym "zdechłym kotem".

Nadal podtrzymuję tezę, iż odbudowa jest tylko kwestią czasu.

Nie sądziłem, że dziś odbiorę KGHM po 125,xx
a jednak się udało... sztukowo jestem do przodu po poprzednie stopy miały limit aktywacyjny 127,xx więc krzywdy na razie na szczęście nie ma.
tworaz555 / 83.28.173.* / 2012-05-15 17:58
Wybacz Moon, że skomentowałem Twoje zagranie, ale nie zrobiłem tego złośliwie.
Zakładam, że wymiana analiz służy naszej edukacji.
Macie na swoich komputerach moją prognozę i chętnie usłyszę jej krytykę.
Zresztą już widać, że wybiliśmy nowy dołek...
Dalej nie komentuję, bo nie chcę nikogo urazić.
Myślę, że w przesyłanych mailach udowodniłem, że istnieje możliwość minimalizowania ryzyka przy zajmowaniu pozycji.
Zdecydowanie jednak przeciwstawiam się "łapaniu spadających noży" nawet jeżeli w końcu się okaże, że kurs za chwilę odbije, bo nigdy nie ma gwarancji.
Pzdr.
michael_m / 2012-05-15 22:09
Witam Szanownych Forumowiczów,

Dzisiejsza sesja była prawdziwą gratką dla graczy DT. Można było przy tej zmienności wykonać przynajmniej 2 odkupy i 2 sprzedaże.

Wielu z Was zapewne skorzystało z chwilowego odbicia na 128 (dzisiejszy max).

Niestety radość z dobrych danych makro trwała krótko, bo dowiedzieliśmy się, o konieczności przedterminowych wyborów w Grecji. Teoretycznie liderzy parlamentarnych ugrupowań mają czas do czwartku na sformowanie rządu, praktycznie (podobno) sprawa jest już przesądzona.

Na to niektóre rynki zareagowały nerwowo i indeksy oddały to co zdołały odbudować w ciągu całego dnia i wróciliśmy do punktu wyjścia.

A to oznacza, że rację mieli ci co obstawiali "S" reszta czyli Ci z nas co zakładali, iż do wyborów przedterminowych w Grecji nie dojdzie, po prostu pomylili się.

W czwartek będziemy mieli ostateczną odpowiedź w tej sprawie, być może odmienną od tego co prezentuje się obecnie w mediach.

Wyjście Grecji ze strefy euro nie oznacza ani końca Grecji ani końca strefy euro i to niezależnie od problemów Włoch Hiszpanii i Portugalii.

Komuś zależy abyśmy myśleli inaczej.... zastanówmy się dla jakiej przyczyny tak jest. Kto na tym zarobi?...
anty tvn cnbc / 77.236.25.* / 2012-05-15 22:58
Ja też uważam że z tym brakiem porozumienia w Grecji to wszystkie media trąbią za wcześnie. Konstytucyjnie prezydent ma czas do czwartku, a patrząc na historie negocjacji Ateny-Berlin to kluczowe decyzję ZAWSZE zapadały na ostatnią chwilę (dosłownie)
pzdr
PS
cieszy mnie wasza przeprowadzka na money:)
pzdr
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-05-15 23:25
Chciałbym podzielić się wg.mnie istotnym spostrzeżeniem.Dołki styczeń 2011:spadek indexów,gwałtowny wzrost rentowności obligacji.
Hiszpanii,Portugalii,Włoch i u nas.Obecne spadki indexów w/w państw nie potwierdza wzrost proporcjonalny rentowności obligacji do sytuacji ze stycznia 2011.Dywergencja ogromna nawet w Grecji.Wnioski;czyżby drobniejszy uciekał,gruby trwa ?
Dobranoc
moon_dial / 2012-05-16 09:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Ekipę,

Wszystkie malie ze zgłoszeniami do klubu przesłałem do Krzysztofa.

Odnośnie mojej pozycji, to oczywiście wczoraj wyleciałem ze stratą na stopach.

Co do ryzyka, było wysokie, sam z resztą pisałem, o tym że trzeba się liczyć z taką reakcją rynku.

Rzecz jasna inaczej by wyglądała sytuacja, gdyby wczoraj udało się sformować nowy gabinet w Grecji, ale to już historia, a raczej jej ironia... bo mamy na wszystkich rynkach ciąg dalszy wczorajszej paniki....

Pół roku temu razem z Lanto prognozowaliśmy spadek WIG 20 poniżej 2000 wtedy wydawało się to abstrakcją, dziś wydaje się to być nieomal na wyciągnięcie ręki...
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-16 15:53
Wracając jednak do meritum tematu, zalecałbym ostrożność w zajmowaniu długiej pozycji do czasu rozstrzygnięcia negacji wyłamania wsparcia w rejonie 1340 p. na S&P w przypadku niewystąpienia tej negacji. Drugim "formalnym deadlinem" jest jutrzejszy termin konstytucyjny nowych wyborów w Grecji.

W przypadku braku wyraźnego zanegowania tego wyłamania może zaistnieć ryzyko długotrwałej konsolidacji przy niskich obrotach lub kontynuacji obecnych spadków.

Osobiście jednak jestem optymistą, nie wykluczone, że ponownie zagram DT, na razie stoję z boku z gotówką....
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-16 16:34
S&P500 1341.03 +0.78% 16:33

Ponownie ustawiam "L" i zakładam płytkie stopy... do trzech razy sztuka...
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-05-15 18:45
Krzysztof,jak oceniasz.Patrzyłem nic nie mam na kompie i tablecie .[żart] Jak możesz fsp500 i fw20.Obiecuję skomentować.
Pozdrawiam.
tworaz555 / 83.28.150.* / 2012-05-15 19:33
Podeślij jakiś e-mail na skrzynkę klubową do Moona, to dołączymy Cię do listy mailingowej i otrzymasz wszystkie wykresy.
Pozdrawiam!
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-05-15 20:00
Moon,gdzie mam szukać Twojej skrzynki.Szukam i szukam,a ciemno się robi.Naprawdę nie wiem jak.
Pozdrawiam.
tworaz555 / 83.28.150.* / 2012-05-15 20:29
klub_w204080@wp.pl

To adres skrzynki.
W skrócie.
Na fw20 moim zdaniem formacja bullish butterfly, ale do obszaru prz daleko.
Na S&P500 w tej chwili walka na dolnym ograniczeniu prz bearish shark.
Jak Moon przekaże adres podeślę wykresy.
Pzdr
tworaz555 / 83.28.173.* / 2012-05-16 09:28
Praktycznie drugi target Bullish Butterfly zaliczony, ale na razie powstrzymał spadki.
Na jak długo?
Pośrednie wsparcia pękły.
Zejście kursu poniżej 108,36, zaneguje hipotezę o Bearish Bat na tygodniowym.
Trzeba będzie zweryfikować prognozy.
Pzdr.
ziemek19 / 46.134.217.* / 2012-05-15 22:05
ekspansja 161,szczegoly pod .http://www.xtb.pl/strefa-analityczna/puls-rynku/276443.Pozdraiam klubowiczow .ziemek19
__zyga__ / 83.6.105.* / 2012-05-15 12:37
Dla zainteresowanych o 13 mamy konferencję prasową nt. wyników KGHM

link:http://gpwmedia.pl/kghm/
michael_m / 2012-05-14 22:13
KOMENTARZ DO DANYCH RYNKOWYCH

W piątek spodziewałem się, iż po uprzednich spadkach dziś da szansę odetchnąć inwestorom kasowym. Przebieg dzisiejszej sesji był inny.

Niestety z uwagi na sytuację polityczną w Grecji problemy rynków globalnych mogą dalej być przedmiotem kolejnych rozgrywek strony podażowej.

W takich momentach, ani AT ani AF nie dają żadnej wymiernej oceny sytuacji.

Grecy na sformowanie nowej koalicji i nowego rządu mają czas do czwartku i wcale na tym się nie kończą palące problemy makro Eurolandu.

"[...] 14.05.2012 (IAR) - Jeszcze w tym roku zadłużenie Włoch osiągnie astronomiczną sumę dwóch bilionów euro. Spodziewa się tego narodowy bank tego kraju, który ogłosił, że wzrostu tego nie jest w stanie zahamować rząd Mario Montiego, którego zadaniem miało być doprowadzenie do równowagi finansowej. [...]

Jak obliczono, część zadłużenia przypadająca na każdego Włocha, wynosi obecnie blisko 32 i pół tysiąca euro. Organizacje konsumentów namawiają rząd Mario Montiego, by zdecydował się na drastyczne rozwiązanie tego problemu, sprzedając włoskie rezerwy złota."

Dodatkowo sytuacja na rynkach kontraktów terminowych na miedź również

Copper EUR Future (HGEUR.F)14 Maj,21:28 274.24 -6.80 (-2.42%)

Forexu pozwolę sobie nawet nie komentować. Awersja do ryzyka rośnie współmiernie do rosnących zagrożeń wynikających z potencjalnej destabilizacji rynków finansowych, która może mieć miejsce (po części już jest dyskontowana)w przypadku gdy Grekom nie uda się sformować nowego gabinetu i dojdzie do przedterminowych wyborów.

Osobiście uważam ten wariant za mniej prawdopodobny, tym nie mniej należy się liczyć z możliwością jego wystąpienia.
k.baranki / 89.76.17.* / 2012-05-14 22:47
Witam wszystkich, cieszę się, że nowa platforma dyskusyjna nie wymaga zalogowania. Sądzę, że pozwoli to wypowiadać się większej liczbie osób, a klub zyska na atrakcyjności.

Wydaje mi się, że problem Grecji zostanie rozwiązany poprzez wyjście ze strefy euro.

Dodatkowo wiemy jaka jest sytuacja polityczna Niemiec. Obecna kanclerz jest nieomal na straconej pozycji.
michael_m / 2012-05-11 21:31
Witam Szanownych Forumowiczów

W poprzednich komentarzach pisaliśmy o możliwości wystąpienia w niedalekiej przyszłości formacji pro wzrostowych, na KGHM, ale technicznych sygnałów kupna jeszcze nie było, jak słusznie komentował w mailingu klubowym Krzysztof.

Zdania co do interpretacji sytuacji makro gospodarki globalnej są (na szczęście) podzielone. Wielu z Was widzi szansę w nowym greckim rządzie i ustawili "L" inni pogrzebali już strefę euro żywcem i ustawili "S" większość jednak wyczekuje (co potwierdzają niskie obroty)...

Sądzę iż poniedziałkowa sesja z pewnością będzie ciekawa i może pozytywnie zaskoczyć.

Wszystkim Klubowiczom i sympatykom naszego klubu życzę udanego odpoczynku

pozdrawiam

Michael-m
xena / 62.87.254.* / 2012-05-14 09:33
Witam na nowej platformie, i czytam :) przyznam się ze ja jeszcze wstrzymuję się z decyzja o kupnie.
moon_dial / 2012-05-14 10:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Ekipę,

Moje ST oczywiście domknęło się na płytkich stopach, z niewielką stratą (o różnicę limitów aktywacji i prowizję). Jak pisałem wcześniej, była to tylko próba, na niewielką kwotę.

Oczywiście na wzrosty trzeba będzie poczekać, decyzja o wstrzymaniu się z zakupami jak najbardziej słuszna.

Jest jednak jeden aspekt, myślę najważniejszy w naszych rozważaniach, mianowicie chodzi o nowy rząd grecki.

Na razie rynki reagują odrobinę nerwowo, ale doskonale wszyscy wiedzą, że prawdopodobieństwo tego, że dojdzie do przedterminowych wyborów w Grecji jest znikome.

Nie leży to bowiem w interesie nikogo, ani UE ani partii obecnych w parlamencie greckim, ani państw Zachodniej Unii.

Co więcej uważam, że niewykluczone, że ten rząd już jest sformowany, a obecna burza medialna, to tylko taktyczna karta przetargowa w grze o ustępstwa z Niemcami.
moon_dial / 2012-05-14 11:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś na KGHM królować będzie "S" nie tylko z powodu niepewnej sytuacji politycznej w Grecji, ale pośrednio również z powodu słabych lokalnie kwotowań kontraktów terminowych surowca bazowego oraz z powodu (pośrednio) nieudanej próby wzmocnienia eurodolara.
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-15 09:41
Witam Ekipę z rana.

Dzisiejsza sesja to z pewnością upragniony dla rynków kasowych oddech.

Z jednej strony poprawa na eurodolarze, z drugiej strony poprawa na kontraktach terminowych na miedź.

Dziś rynki oczekują pierwszych newsów odnośnie formowania nowego rządu w Grecji.

Kontrakty terminowe na indeksy NYSE wyraźnie mają dość marazmu i kwotują się na co raz przyzwoitszych plusach.

Myślę, że może to dać asumpt do wykreowania odbicia na naszym rynku, po mimo że W20 chwilowo zasłania dodatnią lukę otwarcia, ja jestem umiarkowanym optymistą.
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-15 11:37
Prostacka nagonka pod kontrakty nie będzie trwała wiecznie. Dobre dane makro z Eurolandu (spodziewano się recesji PKB jednak okazało się nieujemne)pomagają i DAX już jest na plusie. Ja obstawiam wariant "L".
prof-wiatr / 83.6.108.* / 2012-05-17 08:34
Myślę, że wczorajsze podbitka, i ewentualny dzisiejszy plus, to ubieranie leszczy w jeżdzie w dół.
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-17 09:02
Oczywiście zależy w jakim horyzoncie chcesz oceniać sytuację.

Mnie interesuje horyzont ST więc stosunkowo krótki, bardzo dobrze się czuję z długą pozycją przed dzisiejszą sesją. Jeszcze lepiej ode mnie z długą pozycją czują się gracze z np. horyzontem DT.

Kolejna sprawa, to uwarunkowania zewnętrzne, Japonia bardzo dobre dane makro (najlepsze od kwartału) bardzo dobra sesja na plusie.

Kontrakty na S&P i same S&P mnie jeszcze nie zadowalają, ale też trzeba dać szansę rynkowi.

Dziś też pojawiła się w mediach ważna pozytywna informacja makro dla inwestorów, zapowiedź uwolnienia chińskiej waluty przed 2013 r.
Moon-Dial / 79.188.162.* / 2012-05-17 12:23
Dziś co udało się domknąć pozycję ST. Zysk jednak był znikomy.

Był to ostatni obrót, oczywiście zgodnie z tym co pisaliśmy wcześniej, będę czekał na dalszy rozwój sytuacji co najmniej do czerwca.

Jeśli Grexit "zda" egzamin i perspektywy dla strefy euro poprawią się, wtedy powrócę na rynek kasowy na razie zostaję tylko na terminowym od czasu do czasu na "S".

Oczekując (średnio terminowo)dalszych spadków.
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-17 13:03
@ Krzysztofa

Patrząc z perspektywy indywidualnego inwestora, sprawa jest absolutnie bezdyskusyjna.

Tyle tylko, że instrumenty, którymi ja dysponuję, zazwyczaj dla inwestora indywidualnego są trudno dostępne, z uwagi na wysokie koszty obsługi.

Ja mam możliwość zabezpieczania pozycji kasowej pozycją na rynku terminowym i vice versa. Mam możliwość zajęcia krótkiej pozycji, wreszcie dla mnie odwrócenie pozycji to ułamek sekundy i mogę (często to robię) wielokrotnie w trakcie sesji. Mam niską prowizję, więc to co dla mnie jest rentowne, dla inwestora indywidualnego, wcale nie musi być opłacalne.

Dlatego zawsze proszę, aby traktować nasze rozważania jako wskazówkę, nigdy jako jakąkolwiek nawet sugestię (vide regulamin wątku). Każdy decyzje podejmuje sam i sam ponosi ryzyko (dla mnie np. określony poziom strat/zysków może być akceptowalny, dla kogo innego już nie koniecznie).
prf_wiatr / 83.6.108.* / 2012-05-17 14:28
Już myslałem, że palnąłem głupstwo,rankiem pisząc o ubieraniu, ale jednak miałem racje.
Podobnie jak Ty stoje z boku, w wypadku tego waloru, a środki przeznaczam na DT i ST na innych spółkach.
Pozdrawiam wszystkich.
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-17 16:15
Nie stoję z boku, bo mam krótką pozycję. Nie palnąłeś żadnego głupstwa wszystko jest ok. pozdrawiam Moon.
tworaz555 / 83.28.161.* / 2012-05-17 15:36
@ Moon-Dial
Rozumiem Twoją argumentację.
Ja piszę o horyzoncie czasowym dziennym i wyżej.
Na tym poziomie rozpatruję różne uwarunkowania techniczne dotyczące zajmowania pozycji lub nie.
Oczywiście gram DT i w innych konfiguracjach nazwijmy to formalnych, ale praktycznie nie jest możliwe np. przy tickach 5, 15, 30 czy 1H jasno przedstawić te techniki w rozsądny sposób.
Nadal uważam, że istnieją pewne obiektywne zasady zajmowania pozycji (niezależnie od horyzontu czasowego).
Pozdrawiam!
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-05-18 00:53
wg.mnie u nas otwarta droga do nietoperza prowzrostowego na tygodniowym z odbiciami [dt].
Reakcja na motyla z dziennego może być tylko przystankiem.Tak sugeruje struktura ruchu w dół.Rynek nie skorzystał z możliwości zanegowania mrocznego scenariusza.Tak ciągle mam ustawioną główną pozycję [dwa wypięcia ]
DT na fsp500 od 1411.A jak będzie w rzeczywistości rynek się wypowie
Dobranoc
moon-dial / 79.188.162.* / 2012-05-18 10:13
Historycznie rzecz biorąc, wątek ten miał nazwę horyzont powrotu do 93 -94 zł za sztukę, a zakładany był, gdy KGHM chodził niewiele ponad 20 zł, po osiągnięciu tytułowego horyzontu nazwa została zmieniona na KLUB W204080.

Dziś zastanawiam się czy powrót do tych tytułowych 93 -94 zł nie staje się co raz bardziej aktualny ponownie.
tworaz555 / 83.28.48.* / 2012-05-18 23:05
Mam niższą prognozę, ale na razie jej nie ujawnię.
Technicznie spadek poniżej 100 zł jest możliwy, jednak tym będziemy się martwić po zanegowaniu Hannibala...
Ta prognoza wiele mówi, jednak nikt nawet jej nie skomentował.
2 formacje harmoniczne typu Bullish wskazują swoimi targetami na PRZ trzeciej, ogólniejszej.
To zbyt silny sygnał, aby nie czekać na jego ew. negację.
Prawda jest taka, że na tym wątku brak jest wartościowych analiz fundamentalnych, a analizy techniczne niewiele osób rozumie.
Miłego week-endu...
JANOSIK1000 / 89.79.122.* / 2012-05-21 23:30
Na fsp500 motyl prospadkowy x -1310,56
Bardzo silny i ciasny POO [ H1].1316-1317,8.
Jest w strukturze wg.mnie.Obstawiam realizację.
Pozdrawiam.
13 14 15 16 17 18
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy