Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
moon_dial / 2015-04-29 11:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Odnośnie PKO BP i mailowej dyskusji zainicjowanej przez Krzysztofa wyjaśniam co następuje jeśli chodzi o działkę AF.

Najwięksi akcjonariusze:

Skarb Państwa - 51,5 %
Julius Baer Investment Management - 5,31 %

Wg mnie (co pisałem uprzednio w mailach i postach) ocena fundamentalna (na tle innych banków na GPW) jest neutralna z perspektywą negatywną.

Na plus przemawiają; znana marka, tradycyjnie duża sieć placówek i relatywnie do innych banków duży zwrot na kapitale (ROE).

Minusami (dość poważnymi) są duża zależność od SP, polityka (bardzo przeciętnie adekwatnych)rezerw i odpisów, oraz potencjalnie groźna duża podaż darmowych akcji pracowniczych w zeszłym roku spadek z 2,0X do 1,4X
moon_dial / 2015-04-29 11:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
-----------------sprostowanie---------------

Przepraszam niechcący wysłałem niedokończony post

Oczywiście informacja odnośnie PB/BV w zeszłym roku - tj. spadek z 2,0X do 1,4X powinna się znaleźć oczywiście w "plusach"

_____________________________________________
tworaz555 / 83.28.54.* / 2015-04-29 14:54
Witam!
Rzeczywiście kurs PKOBP zachowuje się "mułowato", ale 38,xx powinien zaliczyć.
Mam akcje i z pewnością na nich nie stracę, ale zysk pewnie nie będzie porażający.
Brak strat to wynik precyzyjnego wejścia.
Ewentualne przebicie 47,35 otwiera drogę w rejony 70-71.
Szkoda Moon, że w swoim czasie nie ustosunkowałeś się do mojej propozycji zajęcia pozycji na Alior Bank.
Oszczędził byś nerwów Ziemkowi ;-))
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-04-29 19:58
Dziękuję za troskę, odnośnie Aliora to faktycznie istny labirynt informacyjny panuje.Przykład to dwie wzajemnie wykluczające się rekomendacje jedna kupuj druga sprzedaj jedna 84,xx docelowo druga 98,xx docelowa cena a najciekawsze ,że obie w tym samym dniu jedna po sobie.Obecnie już TP zrealizowałem taki jaki zakładałem czyli 10% .I narazie nie mam Aliora.Więc poszukuję nowych ciekawych propozycji,
tworaz555 / 83.28.58.* / 2015-04-29 21:39
Nie komentuję realizacji zysków z zasady!
Dostarczyłem kompletną prognozę i tyle w temacie.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2015-04-28 22:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ekonomia, podobnie jak medycyna, ma sens wtedy i tylko wtedy, gdy się ją stosuje zgodnie z regułami sztuki.

Eksperymenty zawdzięczamy politykom, którzy z reguły ekonomistów słuchają tylko wtedy, gdy potrzeba załatwić budżet na kampanię, po wyborach następuje natychmiastowa amnezja i zaczynają eksperymenty.
moon_dial / 2015-04-28 22:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Tworaz

Przykro mi, że Twój intelekt czuje się obrażony. Zapewniam Cię, że bezpodstawne.

Coś takiego jak "trwały" wzrost bez ryzyka wahań, na jakimkolwiek instrumencie finansowym nie istnieje, no może poza lokatą bankową, ale tu też wiele banków, tzw. kas upada.

Mimo tego, iż skup akcji nie przesądza o wzroście, to jednak wbrew temu co usiłujesz sugerować, oczekiwany wzrost na SYGNITY już nastąpił w praktycznie 2 dni po ogłoszeniu na WZA w marcu do 01/04 z okolic minimum rocznego 12,XX do 14,4X. Wzrost ten nastąpił przy dużym relatywnie obrocie.

Z resztą w perspektywie ST nie było to pierwsze wahanie o tym zasięgu, bo analogiczne wystąpiło na przełomie stycznia i lutego br.

Dziś kurs wrócił ponownie do okolic minimów, o czym obaj pisaliśmy zgodnie, dokładnie miesiąc temu, niezgodni byliśmy co do jego teoretycznego zasięgu, więc pisanie z twojej strony o rzekomym uświadamianiu kogokolwiek w tym względzie jest po prostu nie na miejscu.

@Vi

Ja jestem "instytucjonalny" więc mam trochę inaczej.

Portfel inwestycyjny mam dokładnie odwrotnie ułożony niż Ty, ponieważ 90% mojego portfela to pośrednio i bezpośrednio nieruchomości lub udziały w nieruchomościach komercyjnych i tzw. projektach firm i osób trzecich.

Akcje, obligacje, kontrakty terminowe i inne instrumenty to (od lat) to u mnie łącznie nie więcej niż 5% portfela moich inwestycji, a pozostałe 5% to gotówka na inwestycje w horyzoncie DT.

Jeśli chodzi o akcje i kontrakty terminowe to od początku istnienia tego Klubu w perspektywie LT był jest i będzie faworytem nr 1 KGHM i FKGHM.

Natomiast SYGNITY wraz z kilkoma innymi spółkami z indeksu IT ma charakter inwestycji ST i dalej uważam za jedną z ciekawszych spółek tego sektora.



Ekonomia
moon_dial / 2015-04-28 16:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Po serii publikacji nienadzwyczajnych danych makro za oceanem, niestety indeksy kasowe NYSE znajdują się po czerwonej stronie rynku.

S&P500 2100.82 -0.38% 16:30
Nasdaq 5029.37 -0.61% 16:30

Może to nie być dobra wiadomość dla posiadaczy długich pozycji.

Oczywiście gratuluję Tym, którzy w porę zrealizowali zyski....
moon_dial / 2015-04-28 16:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Krzysztof
Ja także mogę "nie uważać" słońca za gwiazdę i twierdzić, że ziemia jest płaska. Tylko po co? skoro i tak - to także nie będzie miało wpływu na funkcjonowanie układu słonecznego.

Możesz oczywiście nie uważać ekonomii za naukę, nie zmieni to jednak obecnego, sprzecznego z Twoim mniemaniem, obecnego porządku świata naukowego, politycznego czy gospodarczego, w którym osadzone są rynki finansowe, surowcowe, towarowe etc.

Co do KGHM to oczywiście od kilku sesji "L" nie widziałem aby ktokolwiek z Klubowiczów pisał że nie.

Odnośnie Sygnity od czasu wzrostów po publikacji informacji o skupie trwa realizacja zysków, pisaliśmy o tym obaj sporo wcześniej, na razie sytuacja się nie zmieniła, więc chyba nie ma potrzeby powtarzać po raz kolejny ponownie tego co pisaliśmy wcześniej.

Akcje ładnie (bo tanio) są skupowane.

Jest jednak jedno małe "ale" prawa strona arkusza zleceń jest prawie pusta. Oczywiście niczego nie sugeruję... Każdy myśli i robi jak uważa.

Pozdrawiam Serdecznie Moon.
tworaz555 / 83.28.54.* / 2015-04-28 19:16


Odnośnie Sygnity od czasu wzrostów po publikacji informacji o skupie trwa realizacja zysków, pisaliśmy o tym obaj sporo wcześniej, na razie sytuacja się nie zmieniła, więc chyba nie ma potrzeby powtarzać po raz kolejny ponownie tego co pisaliśmy wcześniej.

Akcje ładnie (bo tanio) są skupowane.


Wybacz Moon, ale to co wypisujesz o Sygnity, łagodnie mówiąc, nie do końca jest prawdą.
Doskonale obydwaj wiedzieliśmy, że fakt ogłoszenia skupu akcji nie spowoduje trwałego wzrostu ich ceny.
Delikatnie próbowałem Ci to uświadomić.
Ktoś, kto chce je skupić, jest zainteresowany jak najniższą ich ceną!
Podstawowa logika dyktuje taki wniosek.
Sugerowała to także Analiza Techniczna.
Twoje twierdzenie, ze obecnie mamy jakąś tam realizację zysków, delikatnie mówiąc obraża mój intelekt.
Na tym kończę ten temat!
Trwały wzrost na Sygnity może nastąpić dopiero wtedy, gdy skup zostanie zakończony!
Co do ekonomii, to prawa ekonomiczne (podstawowe) są obiektywne, natomiast arbitralna ingerencja w ekonomię w postaci dodruków i innych pochodnych technik to tylko działanie metodą prób i błędów, które z nauką nie ma nic wspólnego.
Niewiadomą jest, jakie efekty wywołają takie działania!
Z prób ich przewidzenia, usiłuje się stworzyć niby naukę, ale nauką to nie jest!
Pozdrawiam!
moon_dial / 2015-04-28 14:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Vi

Faktycznie, mimo iż obecny świat odszedł trochę od koncepcji ekonomii neoklasycznej ciągle pokutuje tęsknota za złotymi czasami starej ordoliberalnej szkoły, która zabrnęła trochę w ślepy zaułek zapomnienia.

Stan obecny gospodarki i sposób radzenia sobie z nim przez banki centralne nie kojarzy się z modą na nurt monetarystyczny (przepraszam, że nie piszę wprost, chciałem być delikatny).

Ostatnimi czasy wręcz widać coś co stanowi próbę zaprzeczenia powszechnie znanych prawideł ekonomii - znanych z nurtów (nazwijmy to ogólnie) monetarystycznych czy neomonetarystycznych.

Czy to znaczy, że podręczniki od ekonomii należy wyrzucić do kosza? Oczywiście że nie, ale... myślenie poza schematem z pewnością jest w cenie... zwłaszcza, gdy tradycyjnie rozumiany schemat reform strukturalnych jest nieaplikowalny ze względu na opór społeczeństw demokratycznych, które wolą żyć ponad stan za cudze pieniądze zamiast oszczędzać i zaciskać pasa.
tworaz555 / 83.31.202.* / 2015-04-28 15:25
Vi & Moon.
Nie uważam ekonomii jakiegokolwiek nurtu za naukę.
Ogólnie wszelkie działania podciągane pod ekonomiczne przypominają znaną procedurę sprowadzania Apollo 13 na Ziemię, którą przeprowadzono (modląc się oczywiście) z użyciem głównie taśmy klejącej, okładek od skoroszytów i podobnych akcesoriów.
W sumie udało się wylądować bez drastycznego obicia d..., co zostało uznane za sukces!!!!
I taka miara sukcesu obowiązuje w tzw. działaniach ekonomicznych ;-))))))))))))))
Dla mnie dywagacje tego typu, to strata czasu, gdyż jako prosty wyrobnik giełdowy jestem zainteresowany głównie zyskiem.
Rozumiem jednak, że pozostali Klubowicze są już tak "zarobieni", iż nie chce im się nawet zauważać, że 24.04 mieliśmy sygnał zakupu na KGHM i wielu (co najmniej 10) innych spółkach.
Jak rozumiem nie to jest istotą działalności Klubu.
Po raz kolejny zwracam uwagę na zachowanie "faworyta Klubowego" czyli Sygnity!!!!!
Pozdrawiam!
vx / 31.61.138.* / 2015-04-28 19:20
Nie chodzi o ekonomię, jako naukę - skąd ten pomysł? To co pisałam, pomaga w inwestowaniu intuicyjnym. Wygląda na to, że gro swojej gotówki zaangażowane masz w giełdę, forex z b.dobrym skutkiem, maestro. Inni, pierwszy z brzegu przykład, ziemię - działki budowlane blisko metropolii /ceny nie spadają/. Czyżby powrót do cyklu sprzed lat - gdzie w 6 miesięcy księgowano 400%, bez ryzyka giełdowego? Znane Wam, bezgraniczne zaufanie sobie. Tylko znane, nic więcej.
Na dzisiaj, 80% portfela w rynku kapitałowym - akcje w20, wMiŚ. Bez AT, brak mi pewności.
Dziękuję za analizy i powodzenia.
tworaz555 / 83.28.54.* / 2015-04-28 20:23
Oczywiście zrozumiałem o co Ci chodziło Vi! ;-))
Temat inwestycji w ziemię, nieruchomości itd. to trochę inne zagadnienie.
I z tej perspektywy przyznaję Ci rację.
Do 400% w 6 miesięcy, to chyba powrotu nie ma, wydaje się, że ten cykl obecnie znacznie się wydłuży, ale ten kierunek jest i chyba dalej będzie obiecujący, zwłaszcza w kontekście naszej obecności w UE.
Czasami ostro tutaj polemizujemy, ale mam nadzieję, że Cię to nie zraża.;@))
Reszta na e-mail.
Pozdrawiam!
vx / 31.61.129.* / 2015-04-29 19:47
Wszystko w porządku,
zwykła wymiana informacji :)
Pozdrawiam!
vx / 31.61.129.* / 2015-05-11 11:32
Od ostatniego wpisu - dobierałam, wymieniałam :)
zostało ~ 100PLN :)) gotówki, reszta akcje.
One nie rosną, one.. :)
stooq.pl/chart.html?id=3537&nr=01
Pozdrawiam.
vx / 31.61.138.* / 2015-05-11 14:40
Gro akcji z WIGu MiŚ.

Trafnych inwestycji, wszystkim.

Pozdro dla maestro.
tworaz555 / 83.28.55.* / 2015-05-12 17:07
Dzięki za pozdrowienia, choć za mistrza się nie uważam!;-))
vx / 31.61.129.* / 2015-05-12 17:16
Twoja szkoła :))
skróciłam nieco duo na rzecz cdr
vx / 31.61.138.* / 2015-05-14 12:00
I tak znajdę akcje przy, których będę mogła mieć więcej czasu (może to już popełniłam :)

Trafnych inwestycji,
bo pieniędzy/papieru na rynkach sporo!
moon_dial / 2015-04-23 09:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Szanownych Forumowiczów,

Tradycyjnie zwracam uwagę na położenie aktualnego kursu kontraktów na ropę względem poziomu wyznaczonego przeze mnie kwartał temu jako punkt równowagi.

Fakt, iż kurs utrzymuje się znacznie powyżej tego poziomu już ponad półtora miesiąca, może uzasadniać przypuszczenie, że stan taniejących surowców tak na prawdę nie jest nikomu na rękę.

Polityka polityką, racja stanu - racją stanu a ekonomia ekonomią...

Podobnie "rozumują" Grecy, Węgrzy, flirtujący z Rosją, a ostatnio do tego chocholego tańca zaczynają dołączać Niemcy ze swoją idealistyczną wizją wolnego handlu.

Jak bardzo cywilizowany świat jest niekompatybilny z tzw. mentalnością homo sovieticus, a w konsekwencji powyższego wręcz naiwny?... strach nawet myśleć...

Zwłaszcza w obliczu widma recesji i katastrofy demograficznej starzejących się społeczeństw Starego Kontynentu.

Gdzie jest w tym wszystkim miejsce na "przyszłość rynków finansowych"?

Pośrednio konsekwencją sytuacji polityczno - makroekonomicznej w UE jest QE w wydaniu EBC.

Natomiast bezpośrednią konsekwencją jest taniejące EUR i być może szansa dla Frankfurtu i Paryża, (przynajmniej dla walorów z głównych indeksów tych parkietów).

Z wiadomych względów z tej listy należałoby skreślić Londyn i Warszawę.

Choć i tu (zupełnie intuicyjnie) nie byłbym do końca przekonany, pomimo braku nowych racjonalnych przesłanek do zmiany poglądów na tę sprawę.

Pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów i sympatyków Klubu,

Moon_Dial
vx / 31.61.129.* / 2015-04-25 09:41
Myślę, że nasz rynek w końcowym etapie dezinflacyjnej fazy spowolnienia z nieśmiałymi początkami ożywienia gospodarczego. Cel - oznaki pobytu na czynniki produkcji, surowce, ziemię, pracę, kapitał. Wynik - wzrost dynamiki cen, potem przegrzanie koniunktury, podwyżka stóp%. Na marginesie, nadal obowiązuje niewydolne prawo. A państwo, jakie?

Widzieliście wykres intra.d PGN - HFT, nie dziwi.
:) Miłego Week,
vi.
vs / 37.47.1.* / 2016-09-30 08:26
Kontekst prognozy jw., średnioterminowy, nie trzeba było długo czekać. Nareszcie początki sprawnego Prawa, intelektu, etyki.
Od tamtego komentarza zmieniłam nick, 'vs'to synonim permanentnego dokonywania wyboru. Moon Dial, gratuluję profitów z inwestycji w ziemie!
vs / 37.47.0.* / 2016-10-02 18:48
Literówka, winno być ziemię.
moon_dial / 2015-04-22 16:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jestem pewien czy U Ciebie zadziała to identycznie.

Ja przedstawiałem pełnomocnictwa Klientów dla Banku powiernika(oryginały poświadczone notarialnie) po angielsku, pełnomocnictwa banku powiernika dla mnie były po polsku i było to honorowane w spółkach.

Na wszelki wypadek warto się WCZEŚNIEJ w spółce dopytać czy potrzebne będzie im tłumaczenie przysięgłe czy nie.
moon_dial / 2015-04-22 14:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Ziemek

Nie wiem czy Twoje pytanie dotyczy inwestora instytucjonalnego czy indywidualnego.

Ja np. mając w aktywach funduszy inwestycyjnych np. z siedzibą za oceanem - akcje polskich firm kupione na ich rzecz na rachunkach powierniczych, wykonywałem prawa głosu na WZA, w ich imieniu i na ich rzecz w sposób następujący;

Najpierw otrzymywałam notarialnie podpisane pełnomocnictwo dla instytucji, w której otwarty był rachunek powierniczy, instrukcje do głosowania, dyspozycję zablokowania aktywów, z których ma być wykonane prawo głosu, następnie otrzymywałem pełnomocnictwo do wykonania prawa głosu ze strony banku powiernika i z tym zgłaszałem się do spółki w odpowiednim terminie i jechałem i głosowałem na WZA/NWZA w imieniu Klientów ot i cała filozofia.
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-04-22 15:29
Dzięki za odpowiedż .To jednak osoba fizyczna nie prawna .Posiada dość duży pakiet firmy .przesłała potwierdzenie zdeponowania akcji w zagranicznym banku.Oczywiście dokument w języku angielskim.Czy to pełnomocnictwo do wykonywania prawa głosu ze strony banku powiernika otrzymywałeś w jezyku angielskim ?
moon_dial / 2015-04-22 15:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak, pełnomocnictwo Klienta dla banku powiernika było poświadczone notarialnie i wystawione w języku angielskim, natomiast pełnomocnictwo dla mnie wystawione przez Bank było po polsku - i z tym pełnomocnictwem jechałem do spółki głosować.

Różnica była taka, że bank powiernik był bankiem z siedzibą w Polsce więc to trochę inna (łatwiejsza do ogarnięcia)sytuacja.
moon_dial / 2015-04-22 15:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczywiście przed głosowaniem musiałem wykazać nieprzerwany ciąg pełnomocnictw dla każdego klienta z osobna. Tj. od pełnomocnictwa Klienta do pełnomocnictwa banku, w którym zablokowane były aktywa, z których wykonywałem prawa głosu w imieniu Klienta.
moon_dial / 2015-04-21 14:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów,

Dziękuję za wszystkie maile kierowane do mnie na skrzynkę klubową. Vi ma rację, to klub dla długodystansowców niedługo będziemy obchodzić 10 lat istnienia. Początki (jeszcze na forum bankiera)były trudne, trochę na zasadzie oddolnego samoistnego ruchu oporu wobec tzw. pseudo obiektywnych sponsorowanych mediów ekonomicznych....

Wokół mnie i Bidiego zgromadziła się garstka wolontariuszy ogarniających "różne tematy" z obszaru szeroko rozumianych rynków finansowych.

Przez klub przewinęło się w tych 10 latach kilka setek fajnych ludzi z niektórymi mamy kontakt do dziś....
________________________________________
Wracając do maili kierowanych do mnie przypominam o zapomnianej informacji...

"news" z początku miesiąca;

Warszawa, 03.04.2015 (ISBnews) - [...] Sygnity wniosło do UOKiK pismo o uchylenie zgody na przejęcie przez Asseco Poland.[...]

Tylko ciekawe po co ciągle się o tym mówi (?) skoro dwuletni okres ważności decyzji z 2012 już minął.

PR? czy może faktycznie za tym stoi konkret?

Z wiadomych względów nie mogę tego napisać wprost, ale to trochę wygląda tak jakby ktoś chciał na siłę przekonać rynek...

Być może wkrótce to się wyjaśni... sprawa w tym temacie WYRAŹNIE nie jest jeszcze definitywnie zamknięta.

Pozdrawiam Wszystkich Moon.
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-04-17 12:22
Witam.Jest takie zagadnienie;Akcjonariusz mieszka za granica i ma akcje zdeponowane w tamtejszym banku .Ale firma jest krajowa i poprzez inna osobe zamieszkala w Polsce chce glosowas na WZA.Przekazal wiec jej dokument potwierdzajacy ze swojego zagranicznego banku.Dokument jest po angielsku i teraz pytanie ;Czy potrzebne bedzie tlumaczenie dokumentu na j.polski by glosy na WZA byly wazne.?
moon_dial / 2015-04-17 11:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Tradycyjnie proszę (prewencyjnie) o przestrzeganie regulaminu Klubu. Dyskusja przede wszystkim.

Odnośnie pytań dot. SYGNITY sprawa w perspektywie ST jest przez nas dokładnie wyjaśniona. Wysokie obroty przy wzrostach po ogłoszeniu skupu i przeciętne obroty przy powrocie do punktu "wyjścia".

Ja z waloru nie rezygnuję a wahania staram się wykorzystać do odbudowy pozycji po ostatnich realizacjach, które dokonałem w uprzednio opisanych kilku dniach.

Czy moja strategia jest słuszna? Jak zwykle czas pokaże. Podsumujemy temat SYG po publikacji sprawozdań.
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-04-16 15:44
Witam .Dziś dzień banków .Alior pokazuje siłę .PKO też ładnie.Jeśli chodzi o SIG to nie wchodziłem.Co nie oznacza ,że nie wejdę.
moon_dial / 2015-04-16 10:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sprostowanie

Wnioski SYG odnośnie powołanej decyzji miały miejsce wcześniej, natomiast w obecnej chwili wygasł dwuletni okres obowiązywania DECYZJI Nr DKK - 62/2012 wydanej przez UOKIK w sprawie przejęcia SYGNITY przez Asseco.

Nie mniej jednak wskazane w uprzednim mailu okoliczności jednak nie uzasadniają końca tej sprawy. Jednym z najbardziej logicznych wyjaśnień tej sytuacji może być przypuszczenie, że miejsce Assseco chce zająć firma trzecia.
tworaz555 / 83.28.54.* / 2015-04-16 14:01
No właśnie i tu jest "pies pogrzebany".
Sam fakt, że firma może zostać przejęta, mówi coś o ogólnie pojętych Władzach firmy i sugeruje, że nie jest ona w "mocnych rękach" ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Znajduje to odbicie między innymi w niezdecydowaniu inwestorów.
moon_dial / 2015-04-16 10:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Szczególnie Vi po długiej nieobecności.

Co do ostatnich wydarzeń na SYG to tak jak przewidywaliśmy z Krzysztofem mamy teraz fazę realizacji zysków (odpowiednie zajęcie pozycji sygnalizowałem z wyprzedzeniem).

Oczywiście moja sytuacja, jest inna niż sytuacja przeciętnego indywidualnego inwestora, stąd nie zawsze moje strategie mogą się wydawać oczywiste.

Wszyscy (od lat) już z pewnością się zdążyli do tego przyzwyczaić. Na wszelki wypadek przypominam o regulaminie forum klubowego a szczególnie o punkcie (5).
______________________________________
Sygnity broni się przed przejęciem poprzez skup akcji, ale jeśli do niego dojdzie...

Pomyślmy ile wtedy będą warte akcje SIG... przedsmak tego mieliśmy 2 lata temu po nieudanym wezwaniu Asseco.

Asseco Poland co prawda zarzeka się, że przejęciem nie jest już rzekomo zainteresowana, tym nie mniej formalnie zgoda UOKIK na przejęcie ciągle pozostaje w mocy!

Ciekawostką jest, że pomimo rzekomego braku zainteresowania przejęciem ze strony Asseco Sygnity zażarcie walczy (jak dotąd bez skutku)o uchylenie decyzji UOKIK w przedmiotowej sprawie.

Moim zdaniem gdyby faktycznie Asseco było niezainteresowane przejęciem, nie byłoby całego tego cyrku z rozpaczliwymi wnioskami ze strony SYG o uchylenie zgody UOKIK i najprawdopodobniej nie byłoby mowy o uchwalonych na WZA ostatnio tych 6 mln na skup własnych akcji.

Co to może (podkreślam może) oznaczać? -wnioski (tradycyjnie)proszę niech każdy wyciągnie samodzielnie.

Pozdrawiam Moon_Dial
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy