Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
moon_dial / 2015-04-13 11:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzisiejsza sesja może być okazją do odebrania w większej ilości uprzednio sprzedanych walorów SIGNITY, co w niewielkiej ilości prawie niechcący uczyniłem swego czasu poprzez wystawienie kilku zleceń kupna a właściwie "samoczynnego" odkupu po (jak mi się wtedy wydawało) absurdalnie niskiej cenie.

Dziś tym sposobem mam więcej walorów i dodatkową gotówkę nie dokładając do interesu ani grosza.

Prawa strona arkusza jest praktycznie bez zmian więc moment na który wszyscy czekamy może przyjść w każdej chwili.

Mimo fatalnej pogody za oknem, trzymam mocno kciuki za walor i za wytrwałość inwestorów... bo jak pisałem wcześniej nie jest to łatwa spółka...
vi, / 31.61.129.* / 2015-04-13 12:21
Witam,
znam to bezgraniczne zaufanie sobie, bez tego, porażka.
A Wasze komentarze, cenną wartością dodaną, wymuszają selekcję istotnych czynników analizy. Ostatnio, najbardziej intensywny był grudzień - zdarzało mi się wejść w rynek 4x/dt do 11-12.00, pkn i nc - total 34% in+. Ten rok, 90% czekania, 10% gry. Na dziś, 30% akcje i czekanie korekty z w80.
Pozdrawiam Was,
vx :)
tworaz555 / 178.43.27.* / 2015-04-15 12:18
Witaj Vi!
Ja do siebie nie mam bezgranicznego zaufania.
Zawsze jestem sceptyczny i moim zdaniem tak powinno być.
W imieniu kolegów dziękuję za pozdrowienia i zapraszam do współpracy.
Pozdrawiamy!
vi, / 31.61.129.* / 2015-04-16 17:33
Pisałam, znam - tylko tyle, nie jest to stan permanentny :) A harmoniczne opanowałeś w stopniu, który Twój wpis, czyni lekko kontrowersyjny, maestro.
Dziękuję za pozdrowienia, Panowie. Lubię Was czytać i niech tak zostanie, no może czasem, skreślę kilka słów.. przykład w20 w strefę 2521/2.
Pozdrawiam,
vx.
tworaz555 / 83.28.54.* / 2015-04-16 18:09
Słuchaj Vi! ;-))
Tak łatwo to nie ma.
To jest Klub.
Szanujemy Cię i proponujemy współpracę, a Ty chcesz traktować nas instrumentalnie (poczytasz i porzucisz...???)? ;@))
Jeżeli to "maestro" to do mnie to dziękuję (przekąsu nie zauważam...). ;-)))))
Niestety formacje harmoniczne to tylko maleńki element Analizy Technicznej i im także do końca nie można ufać niestety.
Należy je potwierdzać na wiele różnych sposobów.
Rutyna i nadmierna pewność siebie są zgubne.
Wig-20, KGHM i wiele innych mamy "rozpracowane".
My tu działamy dosyć intensywnie, a forum to tylko wierzchołek góry (lodowej).
Jeżeli nie zmieniłaś adresu mailowego, to jako bonus w ramach zaproszenia, podeślemy Ci analizę WIG-20 i kilka innych.
Potwierdź czy dawny e-mail jest aktualny (mój się nie zmienił).
Pozdrawiam!
vi, / 31.61.129.* / 2015-04-17 22:36
O ile pamiętam, ten Klub - karnet open ma dla długodystansowców :) e-mail, ten sam. Dziękuję i Miłego Week, wszystkim!
vx
Wojtek794 / 37.152.18.* / 2015-04-16 19:26
tworaz555 jak macie wszystko rozpracowane napisz coś o KGHM, lubię te spółkę tak jak i Wy
moon_dial / 2015-04-10 10:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Tworaz555

Krzysztofie, oczywiście pisząc po dawnemu skrót BSK miałem na myśli ING-BSK czyli obecnego ING'a.

@ All

Wśród dzisiejszych komunikatów makro można mówić o swoistym potwierdzeniu prawa "słabej serii" niezbyt dobrych danych z gospodarki Eurolandu. Gorsze dane o produkcji przemysłowej z GB ocierające się nieomal o strefę odczytów recesyjnych zaledwie 0,1% m/m niewiele "lepiej" a raczej równie fatalnie wyglądają analogiczne odczyty z gospodarki hiszpańskiej 0,6%. Na tym tle pozytywnie błyszczy analogiczny odczyt prod. przem. dla Słowacji +3,2% ... czyli ponad 1% powyżej konsensusu rynkowego.... tylko pozazdrościć.

Powyższe z pewnością w horyzoncie DT przełoży się na rynek walutowy i pośrednio na pozostałe rynki.

S&P500 Fut 2083.95 -0.11% 10:41
DAX 12238.73 +0.59% 10:37
EUR/PLN 4.01894 -0.17% 10:53
USD/PLN 3.78701 +0.29% 10:53
EUR/USD 1.06124 -0.47% 10:53

Zwracam uwagę na poziom cen ropy (powyżej progu o którym pisałem kwartał temu)

Ropa Crude 50.38 -0.75% 10:53
moon_dial / 2015-04-09 21:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Krzysztof

Krzysztofie, bardzo dziękuję za wartościowe spostrzeżenia i jak zawsze dobrą analizę, naprawdę dobra robota.

Oceniając SYGNITY należy na prezentowaną AT nałożyć kontekst fundamentalny i coś w rodzaju analizy przyczynowo skutkowej konsekwencji pozytywnego wpływu na kurs buybacku.

Do skupienia Zarząd dostał upoważnienie od WZA na skup przeznaczono 6 mln zł. Spółka (co wynika z odrębnych przepisów) nie może tego zrobić tego jednorazowo. Na jednej sesji może skupić nie więcej niż 25% obrotu dziennego.

Po fali "entuzjazmu" uchwalenia buybacku mam na myśli dwie ostatnie wysokoobrotowe mocno wzrostowe sesje przed Świętami wczoraj i dziś przyszedł czas na częściową realizację zysku. Osobiście wystawiłem kilka zleceń sprzedaży po różnych kursach i część się zrealizowała. Dalej planuję kontynuowanie inwestycji w tę spółkę w horyzoncie ST, jednak nie obędzie się bez silnych wahań kursu w obie strony po drodze.

Oscylatory i miejsce kursu w strefie wykupienia na wstędze B. potwierdzają Twoją diagnozę. W powyższym kontekście trudno jednak się mi zgodzić z teoretycznym zasięgiem potencjalnego spadku w prezentowanej analizie.

Ciągle potencjał wzrostowy na spółce jest bardzo duży. Oczywiście ryzyko jest duże z uwagi na wysoki FF i ograniczony zasięg oddziaływania skupu na kurs.

Niezależnie od powyższego Pozytywną niespodzianką powinny być kwartalne sprawozdania... Podpowiem, że dotarły do mnie pogłoski, że spółka ma opublikować wkrótce dość dobre wyniki finansowe....

____________________________

@All

Dziękuję za wszystkie maile i pozdrowienia, przepraszam, że nie mogę odpisać indywidualnie, postaram się odpowiedzieć na większość pytań na łamach forum.

Odnośnie KGHM - nie zmieniam zdania - znakomita spółka, nie tylko w horyzoncie LT, ale również do inwestowania DT.

Jednakże przestrzegam, iż sytuacja na rynkach surowcowych i walutowych w krótszym horyzoncie(o czym szerzej pisałem wcześniej) niestety fundamentalnie nie jest jednoznaczna i wymaga stałej obserwacji.

Tradycyjnie mocnym punktem KGHM powinien być rachunek dywidendowy, który w tej spółce (jak zawsze) z wiadomych względów wypada wzorowo.

_____________________________

Dzisiejsze dane makro powinny pozwolić inwestorom NYSE zamknąć indeksy na plusach.

Z ciekawostek z naszego podwórka, zwracam uwagę na analizowany przez Krzysztofa i przeze mnie niedawno PKN dodatkowo zwracam uwagę na BSK i MIL.

Pozdrawiam Wszystkich, Moon
moon_dial / 2015-04-08 21:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów,

Po świątecznej przerwie czas wrócić do pracy... Tradycyjnie dziękuję uprzejmie Wszystkim za udział w naszej klubowej dyskusji i poparcie dla naszej wspólnej działalności.

Wiosna to także dobry moment do podsumowań skuteczności naszych portfeli i potencjału rynków i naszych faworytów klubowych.
_________________________________________
KGHM (stały faworyt klubowy) przy proponowanym ostatnio przeze mnie punkcie zajęcia pozycji w okolicach 107,xx dziś chodzi w okolicach 119,xx.

Z newsów dzisiejszych na uwagę zasługuje:

"[...]Warszawa, 08.04.2015 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź ponownie zwiększył wartość umowy ramowej z Mostostalem Zabrze na prace w Hucie Miedzi Głogów I, o 13,1 mln zł netto do 98,9 mln zł netto, podał Mostostal.[...]"

Oczywiście (jak pisałem uprzednio) konieczne jest stałe monitorowanie rynków walutowych i kontraktów na surowce bazowe i ropę
___________________________________________
SYGNITY - uchwalony na ost. WZA skup akcji własnych broniący ją przed wrogim przejęciem wyraźnie stał się asumptem do tego, by spółka była jeszcze mocniej grana przez rynek, tak jak to już niejednokrotnie w historii tej spółki bywało. Tezę tę mogą potwierdzać rosnące po WZA obroty zwłaszcza na wzrostowych sesjach. Proponowany uprzednio przedział zajęcia pozycji to okolice 13,xx. obecny kurs to okolice 14,xx który wciąż jest znacznie poniżej wartości księgowej

http://stooq.pl/q/?s=sgn_pb&d=20150408&c=1y&t=l&a=lg&r=sgn

Co fundamentalnie wskazuje na dalszy potencjał wzrostowy kursu, zwłaszcza przy dobrych (w mojej ocenie) wynikach finansowych spółki
___________________________________________

Dziś spodziewam się w miarę spokojnego zamknięcia w USA, ale jednak raczej po myśli byków... na razie;

S&P500 2079.88 +0.17% 21:17
Nasdaq 4941.62 +0.64% 21:17

Zachęcam Wszystkich do proponowania swoich faworytów i pretendentów do klubowego grona walorów obserwowanych. Zapraszam Wszystkich do dyskusji i ciekawej (mam nadzieję) lektury klubowego forum.

Pozdrawiam. Moon_Dial
tworaz555 / 83.28.56.* / 2015-04-09 10:40
Witam Wszystkich!
Dyskusja jak widać nie bardzo się klei...;-((
Ogólna analiza sprowadza się do prognozowania zachowania indeksów NYSE
Dla przykładu S&P 500, jeżeli ktoś zachował moją starą analizę tego indeksu mającą już prawie 2 lata, to widzi, że wartość indeksu znajduje się blisko oporu na poziomie ok. 2130-2150.
Okres od 15. 10. 2014 do dzisiaj to próba budowania formacji Bearish Dragon na indeksie.
Począwszy od mniej więcej 11 marca 2015, to próba przełamania linii trendu związanej z tą formacją.
Jej trwałe przełamanie doprowadzi do potwierdzenia formacji czyli do zejścia indeksu na niższe poziomy wg. definicji formacji.
W tej chwili mamy "podskoki zdechłego kota na tej linii".
Jak się potoczy dalej sytuacja?
Pisałem już o tym w e-mailach i nie zamierzam tego powtarzać.
Na KGHM technicznie jest możliwość wzrostów w okolice 128 (zasięg typowy), a nawet 140,xx (zasięg max.).
Obecnie mamy konsolidację, która jasno wynika z analiz czasowych.
Nie rozpisuję się na ten temat, bo czasówek i tak nikt tutaj nie kuma, a zdanie Moona na temat wszelkiego rodzaju analiz technicznych jest znane.
Co do Sygnity, której akcje posiadam, są niepokojące sygnały, które nie wykluczają spadku kursu nawet w okolice 7,xx.
Dlatego trzymam krótkie stopy.
Obecne zatrzymanie wzrostów wiąże się z potencjalna formacją AB=CD (typu Bearish), która PRZ ma w okolicach 14.53-14.58.
Jej przełamanie doprowadzi nas w kolejny pas oporów w przedziale 14.99-15.89.(formacja Bearish Butterfly).
Generalnie obawy budzi fakt, że 2 dniowe ostatnie wzrosty były konsekwencją 5 falowego impulsu spadkowego i póki co wyglądają na 3 falowy impuls korekcyjny.
Oczywiście realizacja takiego scenariusza to realizacja formacji Bullish Butterfly, a zanegowanie Bullish Gartley na Sygnity.
Dopóki ta sytuacja się nie wyjaśni zalecam zachować ostrożność
Alior Bank i PKN Orlen jak widać... ;-)
Z naszej Klubowej współpracy nic nie wychodzi, gdyż Analiza Fundamentalna nie potrafi potwierdzić, bądź zanegować wczesnych technicznych sygnałów zakupu, dlatego nie będę publikował via e-mail moich skanów GPW.
Dzisiaj proponuję spojrzeć na Śnieżkę.
Jest potencjał wzrostu do ok. 56 - 57 PLN.
Pozdrawiam!
bwolf / 37.8.250.* / 2015-04-09 23:55
Witam.

Krzysztofie, jeśli można to skomentuję. S&P to dla mnie Bearish Butterfly z max. PRZ 2151 (161.8%XA - wykres tygodniowy). W chwili obecnej znajdujemy się w PRZ formacji (127.2-161.8XA). Za to muszę przyznać, że Smoka nie dostrzegłem. Mam problem z punktem C. Czy masz go może na świecy z dnia 02.02.2015? Pozostałych spółek nie analizowałem, więc się nie wypowiadam.
Co do naszego fw20, to sądzę, że powinniśmy zaliczyć jeszcze okolice 2428-31 (czy już jutro? nie wiem). Pokonanie tego oporu to marsz w rejon 2455.
Krzysztofie, czy mógłbyś nakreślić jak Ty postrzegasz nasz rynek?
Pozdrawiam.
tworaz555 / 178.43.29.* / 2015-04-10 08:05
Witam!
@Moon
Co do Sygnity to tylko wskazuję możliwe warianty rozwoju sytuacji.
Pewne "poszlaki techniczne" wskazują na taką możliwość.
Jak napisałem akcje posiadam i na razie nie sprzedaję, ponieważ wszedłem dosyć nisko.
Jak wiadomo wzrosty czy też kształtowanie się trendu wzrostowego, to przełamywanie kolejnych formacji typu Bearish, czy jak kto woli oporów.
Jednak świadomość zagrożeń pozwala zarabiać w bezpieczny sposób.
Z tego, co piszesz, fundamenty są dobre.
Ja jednak jak wiesz tzw. fundamentom niezbyt ufam, choć w tym wypadku przyznaję, że informacje ze spółki wyglądają na wiarygodne i dlatego na razie akcje trzymam.
Miejmy więc nadzieję, że w następnych dniach wymienione opory zostaną przełamane i zacznie kształtować się trend wzrostowy.
Millenium warte uwagi, ale ew. wejście zgodnie z potencjalnym Bullish Dragon, po przebiciu linii trendu.
Może być z tego Bearish Shark z możliwością ładnego zarobku.
BSK, nie wiem co to za spółka?
Można jeszcze zarobić na PGNIG (6.3-6.6).
Orlen, zmora fundamentalistów!;-))
Rośnie jakoby wbrew nim, ale to nie jest prawda. ;@))
@bwolf
Potencjalnego Smoka znajdziesz na dziennym.
W tej chwili walka na linii trendu.
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2015-04-10 11:20
Dzięki.

Już mam.

A fw20 jednego punktu zabrakło, do celu. Ale zawsze 2 punkty na chaos daję, więc po 2426 zdane L.


A Orlen 63.95 max - brawo.

Krzysztofie, jeżeli zagra Twój Smok, to S&P spada poniżej 2000. A to raczej nie pomoże naszej giełdzie.

Pozdrawiam.
tworaz555 / 178.43.29.* / 2015-04-10 12:53
Na razie Smok się nie potwierdza.
Jest tylko taka teoretyczna możliwość.
Linia trendu jest broniona, a nawet jak zostanie naruszona to jest jeszcze jedna opcja (wsparcie) przyjrzyj się dokładnie.
Cała ta nerwowość także u nas bierze się z tego, że poruszamy się w PRZ wiadomej formacji Bearish.
Ja wierzę w jej przełamanie.
Orlen na razie jest królem!
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2015-04-10 13:40
Krzysztofie uważam, że u nas mamy rynek Byka. Ale 2428-31 to istotny opór. Raczej nie muszę pisać dlaczego, gdyż zapewne to widzisz. Dlatego też zdecydowałem się na zamknięcie pozycji.
Metodą OB, wyznaczyłem możliwość korekty.
1 strefa to 2421 (została złamana).
2 to 2416 (jak na razie się broni).
Jest jeszcze 3 na poziomie 2411.

Tak jak pisałem wcześniej przebicie 2428-31 to cel min. 2455.

I zgadza się, Smok się broni.
Pozdrawiam.
moon_dial / 2015-04-02 14:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Panowie zostawmy tego OIL'a naprawdę szkoda na tę spółkę czasu. To nigdy nie był faworyt w naszym klubie.... głównie ze względu na ciągłe emisje oraz ciągłe i drastyczne zjazdy z tego powodu...

Za to niewątpliwie Faworytem Klubowym nr 1 wczoraj ponad +3% dziś także przyzwoicie...

( ! ) Sygnity SA 2 Kwi, 13:53 14.21 +0.41 ( + 2 . 97 % )

A to także dopiero początek.... dlaczego pisałem wczoraj i .... ponad miesiąc temu...

Kto chciał skorzystać skorzystał... Ręka do góry kto ze mną zarabia?

ps. Krzysztofie czy mógłbyś przygotować kreski dla (SIG)?

ps2. Wszystkim Czytelnikom, Klubowiczom oraz Sympatykom naszego Klubu chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Wielkanocy no i samych trafnych inwestycji i mokrego dyngusa...

Pozdrawiam Moon_Dial
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-04-02 20:43
Żeby śmiały się pisanki, uśmiechały się baranki, mokry Śmingus zraszał skronie, dużo szczęścia sypiąc w dłonie
moon_dial / 2015-04-01 14:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów,

Pamiętacie co pisałem niedawno o naszym klubowym faworycie SYGNITY?

Kochani to nie prima aprilis (małymi literami bo nie uważam tego za święto).... Zapewniam Was.

Wczoraj na WZA podjęto uchwałę o podziale zysku i skupie własnych akcji przez spółkę... czyli to o czym pisałem wcześniej po woli staje się faktem....

Sygnity SA (SGN) 1 Kwi, 14:02 13.70 +0.50 ( + 3 . 7 9 % )

...A to dopiero początek....

Co do szerokiego "kontekstu" rynkowego bardziej proponowałbym patrzeć na WIG dolarowy niż na tzw. przedświąteczny obraz rynku...

Pozdrawiam i gratuluję zarobionym Moon_Dial
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-04-01 13:34
Dni bez sesji na gpw ;Piatek 3 kwietnia ,Poniedzialek 6 kwietnia..
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-03-31 21:13
Post na prosbe kolegi tu zamieszczam .Dotyczy akcji kol .Kielicha by zliczyc ilosc akcji jaka posiadaja drobni inwestorzy spolki Petrolinvest.;
Poker - Petrolinwestu - sprawdzamy - akcja wystaw po 40zł
Zgłoś do moderatora
Od jutra po raz drugi podejmujemy akcję zbiórki 5% w celu zwołania NWZA .
A więc wystawiamy swoje akcję po 40zł na czas nie krótszy niż 30 czerwca 2015 roku .

Akcjonariusze ! jeżeli będziecie się wahać czy przystąpić do proponowanej akcji to
należy sobie przypomnieć stracone lata przez niefortunną inwestycję , jak również
krzywdy jakie zostały wyrządzone waszym rodzinom dzięki zarządzającym Spółką .

A więc czy nie warto dla straconych kilku lat i niejednokrotnie utraconego dorobku życia
poświęcić kilka chwil i wystawić akcję , jeśli zbierzemy te minimum sami poczujecie
wiatr w żaglach i pojedziecie na NWZA lub upoważnicie innego akcjonariusza.

Piszcie na forum i nakłaniajcie innych do składania zleceń , bądźcie przygotowani
że będą nam przeszkadzać ale tym nie ma się co zrażać tylko czynić swoją powinność .

Pozdrawiam i Zapraszam.
tworaz555 / 178.43.29.* / 2015-04-01 14:52
Witam!
Ubolewam nad ludźmi zaangażowanymi w Petrolinvest.
Od początku było do przewidzenia, że to wszystko to jedna wielka ściema.
Przecież gdyby w Kazachstanie, tam gdzie poszukiwał Petrol, była ropa, to z pewnością wcześniej zostałaby odkryta przez Rosjan z ZSRR.
Napisałem to kilka lat temu na forum Petrola.
Dojście do takich wniosków nie wymagało ani wielkiej wiedzy, ani doświadczenia.
Pozdrawiam!
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-04-02 00:07
Witam,to nie jest tak.a zupelnie pewnie odwrotnie.bo ;13 864 473 sztuk akcji jest na dzien 01,04,2015 o godz 21,15 wystawione w calym arkuszu na sprzedaz.Z tego ponad 5 mln po 40 zl.Pan Krauze i Masashi maja ponad 24 mln szt.Czyli znamy cirka na 38 mln szt posiadaczy akcji petrolinvestu.Calkowita ilosc akcji firmy to ponad 240 mln.Wiec na ponad 200 mln sztuk nie znamy wlascicieli !!!
tworaz555 / 178.43.27.* / 2015-04-02 07:31
Witam!
Tak czy tak, na pewno się do tej spółki "nie dotknę"... ;-))
Wszystkim Klubowiczom życzę Wesołego Jajka na Święta i samych dobrych inwestycji po Świętach!
Pozdrawiam!
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-04-02 12:31
Prosze tego nie traktowac jako reklame raczej jako tabliczke z napisem '' uwaga''
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-03-31 17:12
Witam.Pytanie do znawcy .Co mozna zrobic by miec wglad w dokumentacje firmy.Oczywiscie jesli nie ma sie wymaganych 5% z calosci akcji ?
bwolf / 37.8.250.* / 2015-03-24 00:34
Witam.

Krzysztofie, czy uważasz, że na wykresie dziennym (WIG-20) możemy mieć formację Bearish Gartley. W tej chwili jesteśmy na 78.6XA i zgodnie z S.M.Carney, projekcja BC nie przekracza 1.618. Jak już zostało ustalone 2417 to TP1 formacji Dragon. Dodatkowo, analizując formacje świecowe widać, że utworzył się piękny wisielec, który teraz potrzebuje potwierdzenia.

http://www.bankfotek.pl/view/1874904

Pozdrawiam.
tworaz555 / 83.28.245.* / 2015-03-24 19:12
Witam!
Myślę, że Twoje rozumowanie jest prawidłowe.
Należy jednak pamiętać, że potencjalnych formacji harmonicznych generuje się wiele, a tylko nieliczne nie są przełamywane.
Tu konieczna jest wiedza na temat potwierdzania bądź nie tych formacji.
Akurat Carney, moim zdaniem niewiele mówi na ten temat.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2015-03-20 15:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
U mnie "L" z tym samym uzasadnieniem co wczoraj.

KGH KGHM 119.15 +1.58%

S&P500 2106.80 +0.84% 15:44
Nasdaq 5031.22 +0.78% 15:44

WIG20 USD 20 Mar, 15:30 625.26 +9.69(+1.57%)
moon_dial / 2015-03-19 13:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Szybko to idzie, zdążyłem wrócić z lunchu, a tu ....
Ropa Crude 45.06 ( - 3 . 35 % )13:42

S&P500 Fut 2086.45 -0.31% 13:44
DAX 11880.93 -0.35% 13:29

WIG 53954.41 +1.11% 13:30
WIG20 2379.31 +1.49% 13:45
WIG20 Fut 2357 +0.47% 13:29
WIG20USD 613.45 +1.86% 13:30
mWIG40 3770.21 +0.92% 13:30
sWIG80 13492.05 +0.06% 13:30

ciekawa sesja przyznać trzeba... pozdr. Moon.
moon_dial / 2015-03-19 12:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś "L" z podparciem w WIGu dolarowym;

WIG20USD 614.39 ( + 2 . 01 % )12:25

Zwracam także uwagę na sytuację na rynku kontraktów na ropę;

Ropa Crude 45.38 ( - 2 . 66 % )12:41
bwolf / 194.165.48.* / 2015-03-19 09:45
Na FW20 Bearish Shark?
tworaz555 / 83.28.55.* / 2015-03-20 12:40
Witam!
Formacja Shark nie jest wykluczona, ale na razie mamy do czynienia z inną formacją.
Jest to formacja Bullish Dragon.
Kiedy przekształci się w Bearish Shark?
To zadanie dla Ciebie na weekend bwolf.
Pozdrawiam!
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-03-18 19:06
9:00 USA Decyzja FOMC ws. stóp procentowych marzec 0-0,25% 0-0,25% 0-0,25%
Ziemek19 / 5.172.247.* / 2015-03-18 20:29
Witam .Jak widać po reakcji na NYSE decyzja FOMC zastała przyjęta z zadowoleniem i zielenią na s&p500.Co zapowiada jutro ładna sesje.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy