Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
ziemek19 / 151.248.44.* / 2013-07-15 00:24
Witam po urlopie.Jak widać sytuacja z OFE dalej się ciagnie nie wyjaśniona.A jak wiadomo rynki nie lubią niepewności.Do tego zapowiedz noweli po wakacjach nie jest zachętą do nabywania akcji na GPW.
zainteresowany KGHM / 46.112.94.* / 2013-07-15 11:07
Witam.

Ja przeciwnie po odcięciu dywidendy na KGHM zapakowałem po korek i czekam powyżej 160,xx

Pozdrawiam posiadaczy akcji .
ziemek19 / 78.30.107.* / 2013-07-18 12:53
Zainteresowany kghm.podaj na jakiej podstawie dokonales takiej decyzji zakupu.?
zainteresowany KGHM / 46.112.254.* / 2013-07-22 11:58
Witam od kilku lat robię to samo ,KGHM jest cykliczny i w miarę łatwy do przewidzenia w historii tylko 2 razy zdarzyło się ,że KGHM nie wrócił do ceny z przed odcięcia .Interesuje mnie głównie AF ,AT czytam i podpatruje od innych :)np.wyłamanie z flagi daje szansę do strzały oczywiście jeszcze copper ma tu dużo do powiedzenia .Chiny na jesień ogłoszą nową strategię do 2020 roku do którego społeczeństwo ma się wzbogacić o połowę.Miedź skupują po niższych cenach systematycznie ! Pozdrawiam
ziemek19 / 84.39.167.* / 2013-07-24 10:24
Przy takim interwale czasowym do 2020 r.to zmieści się 1 cykl giełdowy .
zainteresowany KGHM / 109.243.33.* / 2013-07-24 15:18
Witam.
chyba mnie nie zrozumiałeś .Chiny centralnie wszystko planują 7,5% PKB był zaplanowany ( czyli schłodzenie ).Teraz w planach jest stabilny wzrost do 2020 roku ,wszystko im wychodzi pomijając pewne nieścisłości ,wzrost inflacji ceny i inwestycje w nieruchomości ,wzrost cen mieszkań -dosłownie wszystko pod kontrolą .Teraz z gospodarki eksportowej przestawiają się na popyt wewnętrzny ,wzrost konsumpcji .

40 %światowych zapasów miedzi dalej będą ściągać z rynku a goni ich USA która zaczyna skupować miedź w coraz większych ilościach .

Pozdrawiam i czekam na 160,xx.
moon_dial / 2013-07-24 16:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
doskonale Cię zrozumiałem....


Tylko Ty piszesz o Chinach, ja o Europie....


Co do Twojego toku rozumowania to jest słuszny z ogólnie prezentowaną linią w tzw. mediach ekonomicznych lub takich, które się za takowe podają.

Bajkę o Chinach (tę samą od kilkudziesięciu lat) i o ich pro rozwojowych domniemanych potrzebach surowcowych słychać ilekroć fundusze hedgingowe i powiązane organizacyjnie z nimi banki pragną nadmuchać kolejny balon spekulacyjny na surowcach.

Te anonse w prasie pseudo ekonomicznej i mediach typu CNBC dają się zauważyć nadto wyraźnie....

Tym nie mniej faktem jest, że Chiny mają potrzeby inwestycyjne, ale też mają zapasy surowcowe.... odpowiedź nasuwa się sama po co to wszystko? odp. vide rynek terminowy.

Sprawa druga (zasadnicza) mianowicie model polityki makroekonomicznej Chin.

Tu mamy zwrot o 180 stopni ze wzrostu opartego o inwestycje infrastrukturalne i duże projekty władze Państwa Środka przechodzą BARDZO WYRAŹNIE na model oparty na wzroście prokonsumpcyjnym a to być może pomoże surowcom ale raczej w drugą stronę (piszę o perspektywie 3 najbliższych lat) Powyższa hipoteza ma podparcie w tym iż zapotrzebowanie na surowce przy tzw. wzroście konsumpcyjnym jest nieporównywalnie niższe niż przy tym, który opierany jest na inwestycjach infrastrukturalnych.

Co do prognoz to piszesz, że wszystko im wychodzi... pamiętaj jednak jaki tam jest ustrój i jaka polityka informacyjna i nie bierz wszystkich danych zbyt dosłownie....

Poza tym w gospodarce globalnej (nie tylko w kontekście popytu inwestycyjnego czy konsumpcyjnego) są jeszcze 4 podmioty liczące się w stawce; Indie, USA, Japonia i Europa (kolejność tu nie jest przypadkowa) pomyśl dla czego...
moon_dial / 2013-07-24 10:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów po dłuższej przerwie...

Jak pisałem obowiązki zawodowe zmusiły mnie do ograniczenia działalności klubowej, ale jestem z Wami i śledzę dyskusję, przepraszam jeśli nie mogę odpowiedzieć na maile na czas... ale mam sporo więcej obowiązków, a czasu co raz mniej...

Co do sytuacji makro na rynkach cieszy mnie nierecesyjny odczyt PMI dla przemysłu w Eurolandzie, odrobinę gorzej to wygląda w usługach, tam odczyt PMI jest jeszcze recesyjny.

Pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów...
cdm / 84.39.171.* / 2013-07-02 13:20
PETROLINVEST SA wyrok sądu w sprawie o stwierdzenie nieważności uchwały NWZ z dnia 31 stycznia 2012 roku

02.07. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 54/2013

Zarząd PETROLINVEST S.A. z siedzibą w Gdyni ("Spółka"), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 62/2012 z dnia 26 października 2012 roku, informuje, że Sąd Okręgowy w Gdańsku wyrokiem z dnia 2 lipca 2013 roku uwzględnił powództwo akcjonariusza Spółki, będącego osobą fizyczną, o stwierdzenie nieważności uchwały nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PETROLINVEST S.A. z dnia 31 stycznia 2012 roku w sprawie emisji warrantów subskrypcyjnych, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki, wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy Spółki oraz zmiany statutu Spółki ("Uchwała").

Wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku nie jest prawomocny, ani też nie jest wykonalny. Spółka zaskarży powyższy wyrok w drodze apelacji. Spółka jest w posiadaniu opinii prawnych wydanych przez uznanych specjalistów i komentatorów doktryny prawa handlowego, w tym w szczególności współautora Kodeksu spółek handlowych w obecnym brzmieniu, które potwierdzają w całości prawidłowość podjętej Uchwały. Szczegółową argumentację dotyczącą Uchwały Spółka przedstawi w apelacji, po uprzednim zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie w związku z § 38 ust. 1 pkt 10 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim

Więcej na: biznes.pap.pl i biznes.pap.pl/espi .
ziemek19 / 77.113.12.* / 2013-06-02 11:48
Witam klubowiczów.Z ciekawych spółek ostatnio wymienił bym poza rdzennym KGHM,firmę Hawe z pełnym pakietem kontraktów i zapewnionym frontem zleceń.No jeśli chodzi o AT to pewnie kol. Krzytsztof by się wypowiedział precyzyjniej.
tworaz555 / 83.31.203.* / 2013-06-02 16:15
Przesłałem analizę na e-mail.
Sprawdź jeszcze te informacje fundamentalne, bo z analizy technicznej nie wyłania się tak optymistyczny obraz.
Pozdrawiam!
remi1 / 82.177.46.* / 2013-06-20 09:56
Witam
Co się dzieje z forum klubu. Czyżby przerwa wakacyjna. Krew się leje na Kghm-ie a tu cisza. Kolego Tworaz mógłbyś ocenić technicznie skalę spadków. Z góry dziękuję i pozdrawiam
tworaz555 / 178.43.27.* / 2013-06-20 13:22

remi1 / 82.177.46.* / 2013-06-20 09:56
+ - 0 usuń
Witam
Co się dzieje z forum klubu. Czyżby przerwa wakacyjna. Krew się leje na Kghm-ie a tu cisza. Kolego Tworaz mógłbyś ocenić technicznie skalę spadków. Z góry dziękuję i pozdrawiam


Witam!
Ile razy można powtarzać to samo?
Ponad miesiąc temu dostaliście koledzy prognozę na e-mail, w której wszystko jest określone.
Było dostatecznie dużo czasu, aby przedyskutować szczegóły ew. zajęcia pozycji, założenia stop-loss, itp.
Niestety nikomu nie chciało się zabierać głosu, a ja sam do siebie nie będę pisał...
Dlatego nie rozumiem skąd to nagłe zainteresowanie tematem...
Pozdrawiam!
Aldabert454 / 178.181.70.* / 2013-06-23 19:09
Witam,
z zainteresowaniem czytam Wasz wątek, ale wydaje mi się, że nie mam wiedzy, żeby polemizować z większością osób zamieszczającą tu wpisy. Ostatni tydzień mnie trochę zmroził, ale np. Wojciech Białek jest optymistą co do rynku akcji. Czy Waszym zdaniem naszą gospodarkę czeka bessa pokoleniowa? Czy też jesteśmy u początku hossy?
pozdrawiam
kat76 / 79.189.190.* / 2013-06-24 12:54
sygnał k dla KGH działa
Pozdro
KAT
Ciemnyczłowiek / 188.112.39.* / 2013-06-24 16:20
Chyba spadniemy w okolice 110PLN
cccdcdcdcdcd / 37.30.76.* / 2013-07-01 19:17
czy możliwa jest realizacja formacji gartley na wig 20 pytanie do znawców?
tworaz555 / 83.9.53.* / 2013-07-02 12:28


cccdcdcdcdcd / 37.30.76.* / 2013-07-01 19:17
+ - 0 usuń
czy możliwa jest realizacja formacji gartley na wig 20 pytanie do znawców?


Witam!
Nie wiem czy jestem znawcą, ale kurs WIG-20 znajduje się w PRZ formacji Bullish Gartley.
W tym sensie możemy mówić o formacji zrealizowanej.
Pytanie brzmi tylko czy ta formacja nie zostanie przełamana i nie ewoluuje np. do formacji Bullish Butterfly?
Pozdrawiam!
KT
cdm / 77.115.220.* / 2013-05-26 16:45
Sprawa dotyczy sprzeciwu do uchwały : GDAŃSK 19 czerwca na godz 9:00 sala 331 do Sądu Okręgowego ul Nowe Ogrody 30/34 na rozprawę przeciw Uchwale z dnia 31stycznia 2012 r tam zaprotestujmy przeciw praktykom i oszustwom stosowanym przez Spółkę w stosunku do drobnych akcjonariuszy.Sprawa przeciw spółce OIL.
moon_dial / 2013-05-20 09:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Szanowni Klubowicze, Czytelnicy i Sympatycy Klubu W/20/40/80

Po blisko sześcioletniej karierze naszego Klubu (wliczając staż z poprzednich platform dyskusyjnych) pragnę poinformować Wszystkich moich Przyjaciół i Sympatyków i Krytyków mojego trochę publicystycznego "interpretowania rynków finansowych" o fakcie mojej rezygnacji z działań klubowych.

Moja decyzja podyktowana jest względami osobistymi i zawodowymi. W niedługim czasie znacznie poszerzy się mój zakres odpowiedzialności i obowiązków, w związku z niedawno przyjętym przeze mnie awansem w pracy. To oznacza, że nie będę już mógł pisać tak często jak kiedyś...

Jednocześnie informuję, iż z tego samego powodu będę rzadziej będę zaglądał do skrzynki klubowej, zgłoszenia do mailingu klubowego proszę kierować bezpośrednio do Krzysztofa.

Co do mojego portfela inwestycyjnego, to zrealizowałem zyski z finansowej części i przeniosłem na nieruchomości i... Stałem się wolnym człowiekiem.... Oczywiście inwestycje w nieruchomości również wymagają troski... ale innego rodzaju.... inna jest również zmienność na tych rynkach.... a stopy zwrotu nie gorsze, a czasem nawet (w dłuższym terminie) zdecydowanie lepsze.

Co do ogólnych warunków inwestowania z czystej ciekawości, zastanawia mnie obecna hossa na rynku obligacji. Ale to temat na osobną książkę...

Jeszcze raz z całego serca Wszystkim dziękuję za wszystkie wpisy na forum i za gorącą dyskusję mailową i mam nadzieję, że tradycja naszego klubowego forum będzie kontynuowana pomimo mojej zdecydowanie rzadszej obecności na forum.

Pozdrawiam Wszystkich,

Moon_Dial.
tworaz555 / 83.28.167.* / 2013-05-22 10:03
Witam Moon!
Gratuluję Ci sukcesów i życzę następnych ! ;-))
Jak widać (co było do przewidzenia), pozostało nas tylko dwóch...
Jak widać ta forma wymiany poglądów nie bardzo się sprawdziła.
Ja też nie bardzo mam motywację, aby ciągnąć to dalej...
Wypisywanie głupot mnie nie interesuje, a jak jest widać...


Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-05-23 09:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W odróżnieniu od innych wątków nigdy tu nie było miejsca na głupoty, dlatego tak mało tu wpisów. Bo zanim ktoś się zastanowi aby odpowiedzieć na pytanie, co mądrego ma napisać... okazuje się ... że niewiele ma do powiedzenia...

Co do życzeń, to wzajemnie, również Ci życzę kolejnych sukcesów, w końcu od czego ma się przyjaciół...

Pozdrawiam Moon.
bwolf / 194.165.48.* / 2013-05-24 07:52
Witam!
Moon, również chciałbym przyłączyć się do życzeń Krzysztofa. Zaglądaj jak najczęściej. Tak jak kiedyś napisałem, wspólnie z Krzysztofem stworzyliście świetny "duet inwestycyjny".
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
s'ka / 91.222.127.* / 2013-05-24 12:07
Hm.. chyba nie będzie tak źle. Pytajnika nie stawiam, bo wiem. Zamysł Klubu - trafny. Koledzy nie pozwolą na niepamięć.
Powodzenia. vi
tworaz555 / 83.28.165.* / 2013-05-23 09:57
Oczywiście! ;-))
Przyjaciele pozostaną przyjaciółmi...
W skrzynce znajdziesz Moon moją aktualną analizę Westy (oczywiście pozostali Klubowicze także...).
Trochę się na ten temat pospierałem na watku Westy na bankier.pl.
Sam jestem ciekawy co z tego wyniknie.
Mam nadzieję, że w końcu moja prognoza się nie sprawdzi, bo to już staje się nudne... ;@))
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-05-14 14:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA. Ceny eksportu (kwiecień): -0,7% m/m (prognoza -0,2% m/m)
moon_dial / 2013-05-16 16:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA. Indeks FED z Filadelfii (maj): -5,2 pkt. (prognoza +2,4 pkt.)

Przedwczorajsza sugestia o przymiarce do krótkiej pozycji nie tylko rozważana jest przez GS. Ciekawi mnie co na to Londyn oraz jakie w tym miejscu będzie zachowanie Tokijskich indeksów oraz na się spodziewać generalne po ważniejszych rynkach Azjatyckich.

W USA widać wyraźnie atmosferę wyczekiwania.... Dane makro nie powodują optymizmu (delikatnie pisząc rozczarowują)...
moon_dial / 2013-05-17 08:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgodnie z moimi prognozami wczorajsza sesja kasowa za oceanem, w środkowej cz. - w horyzoncie - a w końcówce natomiast pół procenta dla podaży.

Dziś na kontraktach na indeksy NYSE mamy lekką zieleń - z szansą na korektę wczorajszych słabych nastrojów kasowych. Azja na lekkim plusie.

Wczorajszy KGHM i FKGHM również zgodnie z moimi przedwczorajszymi (na korzyść "S") prognozami, - wczoraj wygrywała również podaż ( ok. ponad - 2 % )
siedze i p****** / 62.95.0.* / 2013-05-13 13:33
jezeli masz cos opracowalanego dla nikkei na duzych interwalach to tez mi wrzuc
moon_dial / 2013-05-13 16:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Siedzę i P.

Dopisałem Cię do listy klubowej, a FW Twojego zgłoszenia przesłałem do Krzysztofa.

Niebawem powinieneś otrzymywać na wskazaną skrzynkę nasz mailing klubowy.

Co do komentarza makro w kontekście zachowania USD to spłycę temat, podsumowując, że sam dolar nas zbytnio nie interesuje, bardziej ważny jest eurodolar.

Co do kwestii geopolitycznych to oczywiście z grubsza zgoda.

Polityka FED i administracji Białego Domu i Kongresu (wbrew pozorom również)jest w tym względzie zadziwiająco spójna.

Dolar ma być nie koniecznie najsilniejszą walutą, ale koniecznie najważniejszą....

Skutek.... vide forex w perspektywie LT... Ja pytań do tematu nie mam, bo dość szeroko to komentowałem na łamach tego forum blisko rok temu... Od tego czasu nic się nie zmieniło i na istotną zmianę tej polityki się raczej nie zanosi.....
moon_dial / 2013-05-13 16:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do Siedzę i P.

Bardzo Cię proszę (jeśli już tak uważasz, że musisz) abyś na Forum posługiwał się skrótem swojego nicka, jak w nagłówku mojego postu do Ciebie. Powyższe wynika z faktu, iż pkt 4 regulaminu dotyczy nie tylko osób trzecich obecnych na forum klubowym, ale również nas samych.

Jesteś inteligentny gość dlatego jestem pewien, że nie muszę Ci pisać skąd moja taka prośba ode mnie do Ciebie.

Jest mi bardzo miło mi Cię powitać w naszym skromnym gronie.

Powodzenia Na forum i w inwestycjach, pozdrawiam

Moon-Dial
Klub W/20/40/80
Re: blue / 5.184.234.* / 2013-05-14 10:16
Goldman S. i prof.A.B mają krótkie na w20 (OFE).
moon_dial / 2013-05-14 13:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Re: blue / 5.184.234.* / 2013-05-14 10:16
+ - 0 usuń
Goldman S. i prof.A.B mają krótkie na w20 (OFE).


Witam,

Stare przysłowie giełdowe mówi... Sale in may and walk away.

A tak serio, to nie wydaje mi się aby Goldman (jeśli miałby ewentualnie coś takiego robić) to robiłby coś takiego bez powodu...
siedze i p****** / 62.95.0.* / 2013-05-13 11:08
wyslalem maila na klub
prosze o podeslanie analizy dax jesli macie takowa
gdzie na wykresie dax jest ta strefa oporow:
"sforsować strefę oporów (1,13 - 1,68 zniesienia zewn. poprzedniego impulsu spadkowego"

w ciagu 2 tygodni , do konca maja wystapi peak w production output
spodziewam sie ze indeksy zrobia wtedy szczyt i beda korygowac
tworaz555 / 83.28.164.* / 2013-05-13 11:50
Jak otrzymam adres od Moona natychmiast Ci podeślą analizę.
Możesz jednak przyjąć, że dolna granica kolejnej strefy oporów była testowana 10.05.
Chodzi o poziom 8317,02.
Jest to początek strefy PRZ dla formacji Bearish Butterfly na wykresie dziennym.
Granice PRZ w tym wypadku to (8317,02 - 9228,60).
Po dołożeniu APP oraz Ext. Ret BC, na obydwu granicach mamy koncentrację zniesień, co może oznaczać, że obydwa poziomy mogą hamować wzrosty.
Wspomniana formacja Butterfly nie jest jednak idealna ze względu na położenie punktu B, które jest bliżej 0,886 XA niż 0,786 XA co sugeruje raczej silniejszy opór w pobliżu górnej granicy strefy.
To jest na wykresie dziennym.
Gdy przełączysz się na tygodniowy, zobaczysz, że wspomniana PRZ jest strefą oporów dla potencjalnej formacji (prawdopodobnie) Bearish Deep Crab.
Jednak o tej formacji będzie mozna mówić dopiero po przełamaniu PRZ formacji na wykresie dziennym.
Reszta na e-mail jak otrzymam adres.
Wolę rysować niż opisywać. ;-)
Pozdrawiam!
siedze i p****** / 62.95.0.* / 2013-05-10 14:50
dolar sie umacnia bo wiekszosc sie myli jak zwykle
wpisujesz w google dolar devaluation i ile stron wyskakuje?

a tak na powaznie argumentujac to ilosci ktore fed drukuje czyli okolo 8% pkb wystarczaja do wzrostu dj ale sa za male aby oslabiac dolara
popyt jest ze strony bankow centralnych ktore lokuja rezerwy w dolarach oraz ze strony kredytow bo sa nisko oprocentowane

to jest najwieksza krotka pozycja na dolara wszechczasow

z uwagi na to ze japonczycy drukuja ze 20% pkb a jen idzie na dno to kapital z japoni ucieka do usa
sa tez obawy o europe , czesc kapitalu z europy poludniowej uciekla do usa czeszc do niemiec
swiadcza o tym obligacje niemieckie, amerykanskie indeksy dax i dj

kapital zadaje sobie pytanie gdzie chcesz byc, gdzie sa warunki do wzrostu ,
z uwagi na to ze fed sypie pieniadz to wieadomo ze z tych 8% pkb wysypanych okolo polowa pojdzie we wzrost pkb
gospodarka bedzie rosla a kapital chce byc wlasnie tam gdzie rosnie
sprzedaja waluty wielu panstw, kupuja dolara , to nie pozwala mu spasc i inwestuja w amerykanskie akcje


tak wzrost niemiec jest sponsorowany przez poludnie
kapital uciekl z poludnia do niemiec powodujac spadek rentownosci 2 latek niemieckich do zera
pozyczja niemcy na rynku na 0% i te same pieniadz epozyczaja w ramach trojki na 5% na poludnie
czyli sami sie finansuja bezkosztowo a do tego zarabiaja na poludniu
to jest wlasnie ten transfer bogactwa od bioednych do bogatych , to jest ten mechanizm
to juz trwa kilka lat

majac takie warunki gospodarka niemiecka jest bardzo mocna

z uwagi na to ze niemcy pelnia role centrali w europie ktora korzysta na kryzysie na peryfieriach to wlasnie taki model obrali

z uwagi na to ze usa nie jest w stanie forsowac oszczednosci w peryferiach tak jak to robi aniemcy to obrali inny model
kazdy obiera model ktory im najlepiej pasuje a z uwagi na szerokie mozliwosci systemu finasowego mozna obierac rozne drogi uzyskujac zysk, amerykanie wybrali dodruka dolar sie nie umacnia , za wydrukowane dolary nakupia akcji w europie poludniowej

obaj , niemcy i ameryalnie chca zmienijszyc zadluzenie do pkb , nimexcy poprzez wyzysk peryferi a ameryaknie poprzez inflacje
musialbys poczytac jak sie wychodzi inflacja z dlugu , musialbys zrozumiec ten mechanizm , jezeli go nie rozumiesz to nie bedziesz wiedzial co jest

zrozumialbys tez wtedy dlaczego szefowa mfw chwali japonczykow za ich posuniecie ktore austriakom sie po prostu w glowach nie miesci
centrala wybierajac pomiedzy wysokim bezrobociem u siebie w kraju a inflacja wybierze inflacje
a majac do wyboru kogo gnebic wybiora peryferia a nie swoj kraj

te wybory sa intuicyjne, kazdy zrobilby to samo, nie szukajmy sprawiedliwosci w sytemie finasowym bo jej tam nie ma i nie ma jej w zadnym innym aspekcie nawet zycia choc mozna jednoznacznie stwierdzic ze inflacja i wysokie bezrobocie jest bardziej moralne niz rewolucja i wojna
tworaz555 / 83.28.154.* / 2013-05-11 10:57


te wybory sa intuicyjne, kazdy zrobilby to samo, nie szukajmy sprawiedliwosci w sytemie finasowym bo jej tam nie ma i nie ma jej w zadnym innym aspekcie nawet zycia choc mozna jednoznacznie stwierdzic ze inflacja i wysokie bezrobocie jest bardziej moralne niz rewolucja i wojna


Witam!
Dziękuję za tak obszerne wyjaśnienie.
Te argumenty do mnie przemawiają, chociaż końcowa część Twojej wypowiedzi, którą zacytowałem, powoduje, że "zapala mi się pomarańczowe światełko..." ;-))
Jako "technokrata" nie mam zaufania do działań intuicyjnych, szczególnie jeżeli idzie o systemy, które można analizować i symulować.
Generalnie jednak z finalną konkluzją się zgadzam.
To co napisałeś doskonale potwierdza wnioski, które wysnułem na podstawie Analizy Technicznej indeksów amerykańskich.
Prognozę np.dotyczącą indeksu S&P 500 przedstawiłem w styczniu i potwierdziła się.
Od początku twierdziłem, że formacja Bearish Butterfly na dziennym zostanie przełamana i tak się stało.
Następny target dla SP, to 1823 - 2145 punktów (następna formacja Bearish Butterfly, doskonale widoczna na wykresie tygodniowym).
Wykresy tych prognoz Członkowie Klubu otrzymali via e-mail na początku roku, jednak jakoś nie mogłem nikogo skłonić aby je skomentował analitycznie w sensie mechanizmów ekonomicznych tak jak to Ty zrobiłeś.
Dzięki za interesującą wypowiedź i oczywiście jeżeli masz ochotę, zapraszamy do Klubu. ;-)
Pozdrawiam!
siedze i p****** / 78.88.28.* / 2013-05-12 08:52
wyjasnij co znaczy ze formacja zostala przelamana
czy ze indeks poszedl dalej niz zaklada model i jakby model sie nie sprawdzil czy tez model zakladal ze najczesciej ktores ramie konczy sie z mniznikiem 1,6 razy cos tam i to zostalo przedluzone i mozliwa jest kolejne przedluzenie do 2,6 ????

a co wynika z wykresu dax ?
co zaklada wasz model?

ja tu widze wielkiego motyla
http://stooq.pl/q/?s=fdx.f&c=10y&t=b&a=ln&b=0

a ten motyl jest wpisany w jeszcze wiekszego motyla:
http://stooq.pl/q/?s=fdx.f&c=30y&t=b&a=ln&b=0

mozesz wyjasnic gdzie jest target dla pierwszego motyla ?
tworaz555 / 83.28.164.* / 2013-05-13 09:58
Witam!
Przełamanie czyli zanegowanie formacji oznacza, że w PRZ (Potential Reversal Zone) nie następuje trwała zmiana trendu.
Wymienione przykłady nie pokazują jeszcze formacji Butterfly.
Po drodze wzrosty muszą sforsować strefę oporów (1,13 - 1,68 zniesienia zewn. poprzedniego impulsu spadkowego).
W tej strefie może nastąpić np. przejście w formację Shark.
Dla ułatwienia wymiany wykresów, proponuję, abyś podał swój e-mail (przez Moona na skrzynkę klubową) i prześlę Ci wszystkie kluczowe analizy, a jednocześnie uzyskasz dostęp do adresów innych klubowiczów i będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji mailowej.
Pozdrawiam!
siedze i p****** / 62.95.0.* / 2013-05-10 10:29
jesli chodzi o funadamenty ktore wypychaja indeksy dax , dj , nikkei to sa to:
dodruk fedu 85 mld usd miesiecznie ktory idzie od listopada 2012 i konca na razie nie wiedac
po drodze w kwietniu mamy zmiane ilosci dodruku przez bank japoni , podwojono dodruk z 38 do ponad 70mld usd miesiecznie i to ma isc do konca roku 2013 a w 2014 ma isc juz 100mld usd miesiecznie

mielismy rowniez ostatnio obnizke stop % przez europejski bank centralny o 25 pb

generalnie te czynniki z ktorych wynika ze dolewa sie coraz wiecej oliwy do ognia sprawiaja ze indeksy bardzo szybko wrzarstaly

nalezy zauwazyc ze usa i japonia po porstu rzucaja pieniadz na gospodarke , natomiast w niemczech mam y inna systuacje poniewaz tam koszt obslugi zadluzenia jest zaden, oni pozyczja na praktycznie zerowy % co pomaga tak bardzo gospodarce ze ta nie zwalnia , dodatkowo gospodarce ktora nie tnie wydatkow obniza sie stope % o 25pb co powoduje ze leci to w niebo
stopa % zostala obnizona zeby w pierwszej kolejnosci pomoc poludniu euroipy ale dla niemiec jest ona za niska , stad rajd na dax nie ma konca

w tym tygodniu stope % obnizyl rowniez bank australi o 25pb i zdaje sie bank korei poludniowej

wazne jest to ze w usa i japoni rzucaja pieniadz na gospodakre i tam kapital w indeksy naplywa w slad za tym pieniadzem
tworaz555 / 83.28.48.* / 2013-05-10 13:25
Witam!
No zgoda, ale w myśl tego co piszesz, wzrosty indeksów NYSE mają charakter czysto inflacyjny, zaś wzrost np. DAX powinien być "zdrowy" ekonomicznie.
Docelowo, więc prof. L. Balcerowicz powinien spakować walizki i jechać do USA uzdrawiać gospodarkę.
Niestety jak widać nikt w USA nie chce takiego rozwiązania, które w latach 80 - tych z taką ochotą zafundował nam Bank Światowy.
Dlaczego ?
Na tego drukowanego dolara jest poprostu popyt!
Pytanie brzmi...
Z jakiego powodu ?
Oczywiście wiem o rozliczeniach za ropę naftową itp., ale czy to jedyny powód?
USA to mocarstwo i może powinniśmy przyjąć, że jest rządzone przed bandę dyletantów ekonomicznych?
Jednak chyba nie ...
Chyba rodzi się "nowa ekonomia" oparta na dodruku i psychologicznych manipulacjach ...
Zagadka dla Was koledzy fundamentaliści ;-))
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2013-05-09 10:21
Witam.
Obserwuje może ktoś z Was, Hawe? Zauważył, być może rysującą się formację Bearish Butterfly?

Na KGHM-ie (przynajmniej ja) nic nie widzę. A Ursus zaliczył 2.38.

Pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.168.* / 2013-05-09 14:24

bwolf / 194.165.48.* / 2013-05-09 10:21
+ - 0 usuń
Witam.
Obserwuje może ktoś z Was, Hawe? Zauważył, być może rysującą się formację Bearish Butterfly?

Na KGHM-ie (przynajmniej ja) nic nie widzę. A Ursus zaliczył 2.38.

Pozdrawiam


Witam!
Na razie ja widzę na Hawe Bearish Bat z targetem (PRZ) 3,48 - 3,54.
Oczywiście Motylek nie jest wykluczony po ew. przełamaniu ww oporu.
Na KGHM sytuacja w miarę klarowna.
Jakiś czas temu wysłałem analizy (także czasowe) pokazujące, że korekta może potrwać co najmniej do 16.05.
Narysuj sobie formację:
X=16.12.2011,
A=19.12.2012,
B=26.03.2013,
C=11.04.2013,
D=?
Wcześniej wysłałem formację z X=25.07.2012.
Obydwie formacje to Nietoperze ze znaną wadą, ale na razie to chyba najbardziej optymistyczna wersja.
Oczywiście nie pozostaje w sprzeczności z targetem 5-0 na tygodniowym, gdyż w praktyce jest on często naruszany (przebijany).
Co do Ursusa, to wskaźniki popytowe nie wykluczają odbicia korekcyjnego, ale prawdopodobnie dno jest znacznie niżej (formacja harmoniczna) 1,30 - 1,14.
Pozdrawiam!
cdm / 46.76.122.* / 2013-05-02 00:18
I tak temat dla znawców obrotu giełdowego.Kodeks przewiduje dopłaty, ale tylko przy wkładach niepieniężnych, które musiałyby być wycenione przez biegłego. Petrol chcąc ominąć ten wymóg wymyslił wkłady pieniężne poprzez potrącenie wierzytelności. Ale zapomniał o jednym. Nie ma dopłat przy wkładach pienięznych. No bo jaki byłby sens dopłacania komuś kto obejmuje akcje za cash.
Art 14 § 2. Kodeksu Spółek handlowych .Co w związku z tym faktem mogą zrobic inwestorzy ?
moon_dial / 2013-05-06 10:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

I tak temat dla znawców obrotu giełdowego.Kodeks przewiduje dopłaty, ale tylko przy wkładach niepieniężnych, które musiałyby być wycenione przez biegłego. Petrol chcąc ominąć ten wymóg wymyslił wkłady pieniężne poprzez potrącenie wierzytelności. Ale zapomniał o jednym. Nie ma dopłat przy wkładach pienięznych. No bo jaki byłby sens dopłacania komuś kto obejmuje akcje za cash.
Art 14 § 2. Kodeksu Spółek handlowych .Co w związku z tym faktem mogą zrobic inwestorzy ?




Witam, co do charakteru spółki kapitałowej nie ma chyba sporu - sprawa jest oczywista.

Gotówka jest podstawowym wkładem na udział w spółce kapitałowej. Aport jest tylko dodatkową formą.

Co do wierzytelności nie należy jej utożsamiać z gotówką co do kwestii zasad wycen aportów i dopłat polecam Panu lekturę całego paragrafu 14 nie tylko pp. 2

Co zrobił Petrol nie wiem. Co powinni zrobić Akcjonariusze? W tym konkretnym przypadku to nie wiem.

Co do ogólnej zasady; jeśli Akcjonariusze (w tym również mniejszościowi) czują się pokrzywdzeni jakąś uchwałą, to w trakcie WZA lub NWZA powinni zgłosić sprzeciw (można to zrobić mając nawet jedną akcję) na walnym i koniecznie zażądać zaprotokołowania tego sprzeciwu, następnie wraz z uzasadnieniem i podstawą prawną, złożyć wniosek do sądu o unieważnienie krzywdzącej (niezgodnej z prawem) uchwały.

Polecam Panu kontakt ze SII (proszę sobie poszukać adresu internetowego tej instytucji w przeglądarce.) Oni zapewniają pomoc techniczną i prawną w takich przypadkach.

Pozdrawiam Pana

Moon-Dial
KlubW20/40/80
moon_dial / 2013-05-06 10:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ps. Oczywiście chodziło mi o Art. 14 KSH (nie paragraf) za nieprecyzyjne sformułowanie przepraszam.
cdm / 77.114.5.* / 2013-05-06 15:18
Dziękuję za pełną odpowiedż.Takowy wniosek został wniesiony,termin czerwcowy już niebawem.
moon_dial / 2013-05-07 09:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

cdm / 77.114.5.* / 2013-05-06 15:18
+ - 0 usuń
Dziękuję za pełną odpowiedż.Takowy wniosek został wniesiony,termin czerwcowy już niebawem.


Bardzo proszę, mam nadzieję, że uchwała, którą Pan zaskarżył zostanie uchylona przez sąd. Trzymam kciuki. Jak będzie Pan miał postanowienie sądu w sprawie proszę dać znać na forum, bo jestem ciekaw rozstrzygnięcia tej bezprecedensowej sprawy.

Pozdrawiam,

Moon_Dial.
moon_dial / 2013-05-07 09:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pomimo dobrej sesji w Tokio na surowcach należy rozważać raczej "S" w perspektywie ST.

Raczej nie oczekiwałbym na ten czas, w tych warunkach rynkowych, nadmiernej rewelacji po ulubieńcu klubowym.
moon_dial / 2013-05-06 12:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wracając do pytań odnośnie WES uzupełniam co następuje;

(1) Spółka osiągnęła zysk operacyjny (bez uwzględnienia zmian w kapitale pracującym) na poziomie + 7,5 mln USD

(2) oczywiście z powodu zmniejszenia zadłużenia o ponad 23,5 mln USD i poniesionych nakładów inwestycyjnych odnotowała stratę na poziomie 31,6 mln USD

Sam fakt zmniejszenia zobowiązań aż o 23,6 mln USD jest dobrym sygnałem.

Również struktura zobowiązań uległa istotnej poprawie,

Zobowiązania długoterminowe zwiększyły się o 12,8 mln USD natomiast to krótko terminowe zmniejszyły się o uwaga 36,6 mln USD!!!!

(per saldo daje to redukcję zobowiązań 23,6 mln)

Mogę oczywiście się mylić, ale nie sądzę aby w tej sytuacji spółka mogłaby mieć jakiekolwiek problemy z rolowaniem dotychczasowego (istotnie zmniejszonego) zadłużenia, zwłaszcza, że jest to istotny politycznie i gospodarczo holding - nie tylko z punktu widzenia budżetu Ukrainy.
Pozdrawiam, AP / 89.73.196.* / 2013-05-07 10:54
Poniżej kilka danych i cytatów z raportu rocznego Westa :
Ogółem aktywa bieżące (zapasy, gotówka i należności) 59,088
Ogółem zobowiązania bieżące 82,869
z czego wynika ze spółce brakuje około 23 mln USD na spłatę bieżących zobowiązań, wskaźnik bieżącej płynności poniżej 1 a to oznacza utratę płynności i …
Spółka tylko na spłatę odsetek wydała w 2012 r 34 mln USD, a zysku ze sprzedaży akumulatorów miała tylko 13 mln USD.
I cytat z wypowiedzi Dyrektora: “Due to continuing economic slowdown we expect market to remain week in 1H2013… “ (tłum: z powodu kontynuacji spowolnienia gospodarczego oczekujemy, że rynek pozostanie słaby w I kwartale 2013).
"Spadek" zadłużenia wynika ze „sprzedaży” spółki zależnej TECHKOMPLEKT (sprzedaży na kredyt) co oznacza tylko i wyłącznie reklasyfikację niektórych pozycji należności i zobowiązań a nie rzeczywisty spadek długów.
Według mnie TYLKO CUD albo inwestor strategiczny może uratować ten biznes.

Mogę oczywiście się mylić, ale nie sądzę że się mylę ...
Pozdrawiam, AP
prof_wiatr / 83.6.3.* / 2013-05-07 11:58
Co Westa:
1. miałem spółke w portfelu- do "obserwacji".
2. przeczytałem wyniki, i mam zdanie- "odrębne".
3. uważam, że można wejść ale poniżej 0,42zł.
4. dodatkowo małe obroty, powodują, że nie jest to aktualnie mój faworyt.

Ps. widać jak "rynek' odebrał wyniki.

Ale życzę innym wysokich zysków na tym walorze.
pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.167.* / 2013-05-07 12:59

prof_wiatr / 83.6.3.* / 2013-05-07 11:58
+ - 0 usuń
Co Westa:
1. miałem spółke w portfelu- do "obserwacji".
2. przeczytałem wyniki, i mam zdanie- "odrębne".
3. uważam, że można wejść ale poniżej 0,42zł.
4. dodatkowo małe obroty, powodują, że nie jest to aktualnie mój faworyt.

Ps. widać jak "rynek' odebrał wyniki.

Ale życzę innym wysokich zysków na tym walorze.
pozdrawiam


Witam!
Zgadzam się.
Widoczna formacja Bullish Butterfly.
Granice PRZ to (0,45 - 0,33)
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2013-05-08 08:25

Widoczna formacja Bullish Butterfly.

Witam. Krzysztofie, czy XA tej formacji to ruch od 0.55 do 0.9?

Pozdrawiam.
tworaz555 / 83.28.151.* / 2013-05-08 09:13
Witam!
Tak dokładnie...;-))
Dodam jeszcze, że oczywiście i ta formacja może zostać przełamana, gdyby sugestie kol. "Pozdrawiam, AP" okazały się słuszne.
Jak wiadomo AT wskazywała dużo wcześniej na taki rozwój sytuacji, dlatego jestem nieco zdziwiony, że kol. Moon-Dial zakładał tak optymistyczny rozwój sytuacji na walorze.
Fundamentalnie (wg mojej skromnej wiedzy) nic na to nie wskazywało.
Oprócz tego, rozumując w stylu Warrena Buffeta, nie rozumiem dlaczego akurat Westa miałaby produkować tańsze i lepsze akumulatory niż jej konkurenci?
W końcu technologia jest znana od wielu lat i o ile mi wiadomo "ukraińskie zaplecze naukowe..." przełomu w tej dziedzinie nie dokonało.
Sytuacja do złudzenia przypomina przypadek Polimexms, który opisywałem...
Więcej nie komentuję, bo nie chcę przekraczać regulaminu wątku, który jak widać nieco się zdezaktualizował i pełni rolę swego rodzaju kagańca...
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2013-05-08 09:24
Dzięki bardzo. Już wszystko jasne.
tworaz555 / 83.28.151.* / 2013-05-08 10:08
Nie ma za co.
Oczywiście można się jeszcze pobawić lukami. których mamy dwie.
Jeżeli pierwszą potraktować jako startową, a drugą jako pomiarową, to ew. zakres spadków wychodzi zbliżony do poziomu podanego przez kol. prof_Wiatra i mieści się w PRZ formacji Butterfly.
Jak więc widać, wcale nie trzeba używać jakiegoś skomplikowanego aparatu AT, aby wyciągać prawidłowe wnioski.
Dodatkowo zwracam uwagę kolegów, na zachowanie się wskaźników mierzących momentum popytu.
Analiza falowa pokazuje co prawda spadki w okolice 0,47 - 0.49, ale jak wiadomo jej wyniki nigdy nie są zbyt dokładne.
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2013-05-08 10:38
Można chyba zatem uznać, że Weste mamy przeanalizowaną. A co sądzisz o Ursusie? Widzisz może dalsze spadki do ok. 2.40?
Pozdrawiam.
moon_dial / 2013-05-08 11:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Odnośne WES pisałem, że już w dn. 26 miałem zredukowaną pozycję na tym walorze po średniej cenie 0,7x (wcześniejsze k. 0,6x) po raporcie pisałem, że sprzedałem resztkę po 0,6x. Od tamtej pory nic się nie zmieniło...

Krótko pisząc, powyższe oznacza, że raport nie spędza mi snu z powiek, bo ja (jak wiecie) swoje już zarobiłem na tej spółce SPORO WCZEŚNIEJ.

Co do moich wcześniejszych ocen perspektyw prognoz sprzedaży, to rzeczywiście spodziewałem się więcej po tej spółce, od tego co ujawniła w sprawozdaniach.

W celu uniknięcia nieporozumienia, skreślam (do odwołania) ten walor z naszej klubowej listy obserwacyjnej.

Zgodnie z trafną sugestią BWolf zamykam (również do odwołania) dyskusję odnośnie tego waloru.

Pozdrawiam,

Moon-Dial
tworaz555 / 83.28.151.* / 2013-05-08 11:08
tworaz555 / 83.28.149.* / 2013-01-08 13:24
+ - 0 usuń


Eurowaluta nawet poprawnie broni się, a rynek terminowy kontraktów na indeksy NYSE zachowuje się neutralnie...


Witam!
Ja widzę to nieco odmiennie...
Na S&P500 sygnał zakupu.
Target docelowy 1614,83 !
Pozdrawiam!

Najpierw zacytuję mój stary post ze stycznia...
Jakoś nikt nie zauważył, że przekroczyliśmy założony target...
Oczywiście w międzyczasie prognoza się nieco zmieniła, ale jak widać nikogo to nie interesuje.
Ogólnie muszę stwierdzić, że na naszym forum nie ma prawdziwego ekonomisty (pomimo, iż wielu deklaruje, że takowe wykształcenie posiada...), który by potrafił "krwiście" skomentować sytuację na NYSE od strony fundamentalnej.
Należy więc przyjąć, że "ekonomiści" są bezradni, ograniczeni przez fundamentalne równanie popytu i podaży i całe to zamieszanie w USA, generalnie ich przerasta ;-))...
Co do Ursusa, to dla formacji iAB=CD dolna granica PRZ, to nawet 2,37, choć na pierwszy rzut oka wygląda, że docelowo spadnie niżej.
Pozdrawiam!
tworaz555 / 83.28.151.* / 2013-05-08 11:53
I tak na koniec, bo dzisiaj wyrobiłem chyba cały miesięczny limit postów ;@))
Jeszcze raz o Polimexms!
Na wykresie dziennym znowu rysuje się formacja Bullish Crab z bardzo wąskim targetem 0,22 - 0,21.
Spółką tą w swoim czasie bardzo się interesował kol. Hoki1. Trzeba przyznać, że bardzo dokładnie śledził wszelkie dostępne informacje ze spółki.
Niestety wiadomo z jakim skutkiem.
Szkoda, że zamilkł, bo pewnie ma ciekawe wnioski.
Ja próbowałem używać tych informacji (przy założeniu, że są rzetelne...)do potwierdzania formacji harmonicznych.
Niestety skutek był mizerny, bo ignorowanie sygnałów technicznych zawsze prowadzi do złych rezultatów.
"Trup w szafie" jest zawsze widoczny w AT dużo wcześniej. Problem tkwi w tym, aby umieć go zauważyć.
Dlatego wcześniej pisałem o Westaisic to co pisałem.
Mam nadzieję, że kol. Moon-Dial nie jest na mnie obrażony.
Robiłem to w dobrej wierze.
Oczywiście być może te spółki kiedyś "odbiją", bo wszystko co spadło, kiedyś urośnie (no chyba, że zbankrutuje...).
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-05-08 13:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do Krzysztofa i Pozostałych Klubowiczów,

Tak jak pisałem ponad rok temu, spółki wysokiego ryzyka (w każdym przypadku) powinny stanowić margines portfela...

U mnie np. NIGDY nie przekraczają one łącznego udziału w inwestycjach 20%.

Tak więc spółki tego typu nie powinny dominować w dyskusji na klubowym forum. Oczywiście z drugiej strony rozumiem, że z uwagi na zmienność są najciekawsze i budzą najwięcej emocji...

Co do domniemanych limitów postów, to nie przewiduję żadnych tego typu ograniczeń dla nikogo.

W dotychczasowej dyskusji nie widziałem nic nieregulaminowego, wg mnie wszystko jest w porządku i mam także nadzieję, że nikt nie poczuł się dotknięty moimi komentarzami.

Pozdrawiam Wszystkich,

Moon-Dial
prof_wiatr / 178.42.79.* / 2013-05-08 23:51
............. i dobrze, bo teraz na KGHM-ie będzie się działo.

Ps. Tak ktos zamyka, otwiera wątki, a gdzie Panowie DEMO---KRACJA.
ps.2 ....na Wescie za chwile moim zdaniem będzie dopiero "Ciekawie"
moon_dial / 2013-05-06 15:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na W20 "L" nie tylko z powodu piątkowych wzrostów na S&P.... w których GPW nie uczestniczyła z powodu święta, ale również z kontynuacji dobrych nastrojów na rynku kasowym za oceanem.
ziemek19 / 77.112.246.* / 2013-04-23 11:49
Ciekawostka.Zachęcam do zerknięcia na wykres wig20 w skali Monthly .J do pisania wniosków na forum e-mailowym.Oczywiście dla okresu 94-13.
moon_dial / 2013-04-23 13:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Dziś zelektryzowała (prawie wszystkie rynki)informacja makro j/n

Wielka Brytania. Indeks zamówień wg CBI (kwiecień): -25 pkt. (prognoza -15 pkt.)

Jest to kolejny dowód na to, że w krajach tzw. starej unii również nie jest dobrze...

Proponuję jednak rozwagę i umiar w kalkulacji decyzji inwestycyjnych ...
obiektywny1 / 2013-04-26 08:43
Witam

Kilka dni temu Krzysztof wysłał prognozę z dwoma formacjami bullish bat. PRZ pierwszej z nich to przedział od 2297 do 2271, dla drugiej to przedział od 2228 do 2151. Dni docelowe to 22-23.04. I właśnie 23.04 mieliśmy lokalne minimum na poziomie 2251. Strefa PRZ dla formacji bullish bat 1 była kilkakrotnie testowana, ale w cenach zamknięcia kurs do niej wracał – za wyjątkiem 18.04 gdy mieliśmy zamknięcie na poziomie 2269. Moim zdaniem STS na dziennym wykonał wczoraj zwrot byka, tygodniowy jest w strefie OS. Czy sforsowanie wczorajszych maximów i wyjście ze strefy PRZ (powyżej 2297,xx)oznacza odwrócenie kierunku i sygnał kupna na WIG20?

A może tak znaczne (20 pkt) przebicie PRZ już zanegowało tą pierwszą formację i kurs będzie zmierzał do RPZ2, a odbicie mamy dlatego, że przecież czały czas spadać nie będzie, bo coś musi się przecież dzać między jednym poziomem a drugim?

Kiedyś w mailach pytałem o formację bat na dziennym kgh – wysyłał ją Krzysztof i też mamy ją w skrzynkach. Dla formacji BAT ruch BC powinien znieść przynajmniej 38,2% AB, a w tym konkretnym przypadku ten warunek nie została spełniony. Czy ta formacja jest wyznaczona prawidłowo?, a może Krzysiek po raz kolejny sprawdzał naszą czujność?.

Tak jak w przypadku WIG20, mamy zwrot byka na dziennym STS, tygodniowy w OS, PRZ formacji 5-0 zaliczona. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji nie zacząć myśleć o kupnie?

pozdrawiam
moon_dial / 2013-04-30 13:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Wczorajsze wyniki za 2012 zamiast oczarować, rozczarowały akcjonariuszy WES po ostatniej sprzedaży po 0,7x do 29 nie mam pozycji na walorze dziś resztkę akcji z niezrealizowanego wczorajszego zlecenia dziś sprzedałem po 6,xx czekam na kontynuację spadków. Po cichu z gotówką na koncie, liczę na wariant Krzysztofa, czy się uda? zobaczymy...

Na razie sporo może na to wskazywać, fatalne zmniejszenie r/r przychodów ze sprzedaży, pogłębienie straty, która sięgnęła ok 0,7 na akcję.... to dużo... niektórzy inwestorzy bardzo nerwowo zareagowali na wyniki z końca roku....

Co do reszty rynku wcale sytuacja nie wygląda lepiej, niestety chyba bardzo chuda majówka czeka inwestorów... nie tylko na GPW..

Mimo wszystko udanego wypoczynku wszystkim życzę i mam nadzieję, po majówce spotkamy się w komplecie, w lepszych niż dzisiaj nastrojach...
tworaz555 / 83.28.160.* / 2013-05-02 19:33


Wczorajsze wyniki za 2012 zamiast oczarować, rozczarowały akcjonariuszy WES po ostatniej sprzedaży po 0,7x do 29 nie mam pozycji na walorze dziś resztkę akcji z niezrealizowanego wczorajszego zlecenia dziś sprzedałem po 6,xx czekam na kontynuację spadków. Po cichu z gotówką na koncie, liczę na wariant Krzysztofa, czy się uda? zobaczymy...

Na razie sporo może na to wskazywać, fatalne zmniejszenie r/r przychodów ze sprzedaży, pogłębienie straty, która sięgnęła ok 0,7 na akcję.... to dużo... niektórzy inwestorzy bardzo nerwowo zareagowali na wyniki z końca roku....

Co do reszty rynku wcale sytuacja nie wygląda lepiej, niestety chyba bardzo chuda majówka czeka inwestorów... nie tylko na GPW..

Mimo wszystko udanego wypoczynku wszystkim życzę i mam nadzieję, po majówce spotkamy się w komplecie, w lepszych niż dzisiaj nastrojach...



Witam!
Jeżeli ktoś chce uprawiać hazard, to proszę bardzo.
Na temat Westaisic mogę tylko napisać, że nie można wykluczyć spadków nawet w okolice 0,33.
Ostrzegałem wcześniej, ale ...
Uważam Moon, że sam powinieneś ocenić swoje "analizy" tej spółki.
Pozdrawiam!
tworaz555 / 83.28.80.* / 2013-05-04 20:35
tworaz555 / 83.28.47.* / 2013-03-19 08:48
+ - 0 usuń
Witam!
Nieco z innej beczki.
Kwestia kierowania się tzw. "fundamentami", informacjami ze spółki czy jak to nazwać...?

http://pulsinwestora.pb.pl/3045737,21668,strata-polimeksu-duzo-wieksza-niz-oczekiwano

Wniosek jest jasny, o czym pisałem już wcześniej.
Mieszanie wyników AT z tzw. podejściem fundamentalnym w przypadku Polimexms prowadziło do fałszywych wniosków.
Podobnie jest prawdopodobnie w przypadku Westaisic.
Absolutnie nie podzielam zdania kol. Moon-Dial jakoby byłaby to spółka ciekawa.
Spekulacyjne wybicia o niczym nie świadczą.
Brak przejrzystości ma swoje uzasadnienie.
Oczywiście to co napisałem nie dotyczy osób lubiących hazard.
Pozdrawiam!

Powstrzymując się od ostrzejszego komentarza, zacytowałem tylko swoją wypowiedź z 19. 03. 2013.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2013-05-06 09:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Krzysztofa

Co do rzekomych moich analiz, to twój cudzysłów jest nie na miejscu, ponieważ nie mogę się odnieść (przynajmniej w stosunku do WES) do czegoś czego nie publikowałem.

Zapowiedziałem tylko chęć zamieszczenia swoich analiz na forum nie wcześniej niż przed publikacją sprawozdań rocznych przez spółkę, a te spółka przedstawiła 29 kwietnia.

Co do kwestii technicznych przypominam o punktach 3 i 4 naszego regulaminu.

Sprowadzając dyskusję z torów pozamerytorycznych na te rzeczowe, nadmieniam co następuje:

Spółka zredukowała znacznie swoje zadłużenie, a spadek przychodów ze sprzedaży (choć istotny) na tle kryzysowego rynku można ocenić jako akceptowalny. Ci inwestorzy którzy nie zgadzają się z tą tezą sprzedali, ci co uważali inaczej od nich odkupili taniej.

Kurs dalej oscyluje w okolicach 0,6x. Czy spółka jest ciekawa czy nie - nie wiem - na pewno zależy dla kogo. Nie zamierzam polemizować z twoimi odczuciami, bo każdy ma swoje.

Ja wolałbym odnosić się do faktów nie do odczuć. Fakty są takie, że trzykrotnie udało się (na łamach tego forum) zebrać walor po 0,6 i sprzedać powyżej 0,8x czy to jest ciekawe czy nieciekawe nie wiem, w każdym razie na pewno (jak dotąd) dla mnie zyskowne.

Co do kwestii przejrzystości spółki zgadzam się, że spółka ma jeszcze wiele do nadrobienia.

Co do technicznej strony to się zgadzam z częścią twojej diagnozy odnośnie kierunku ST.

Co do zarzutu spekulacyjnego charakteru odbić na walorze, granica między tym co jest spekulacją a co inwestycją jest bardzo mglista.

Nikt z nas nie zajmuje pozycji po to by na niej stracić lecz po to by taniej kupić i drożej sprzedać, więc w tym znaczeniu wszyscy jesteśmy spekulantami....

Co do rokowań na przyszłość sądzę, że spółka powinna pokazać bardzo dobre przychody w pierwszym kwartale br. - głównie z powodu bardzo długiej zimy, która jak wiadomo sprzyja popytowi na akumulatory rozruchowe - nie tylko w pojazdach. Proszę także pamiętać iż piątego czerwca będzie WZA....

Ja dalej ten walor będę obserwował...

Pozdrawiam Moon
moon_dial / 2013-04-30 13:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
U mnie na kontraktach "S" (tak dla przypomnienia).
Julek77 / 109.231.14.* / 2013-04-19 08:59
Hejka. Uważacie że poziom 2250 na wigu 20 się obroni, czy zejdziemy niżej? A jeżeli niżej to gdzie jest wsparcie które ma szanse zatrzymać korektę na naszym rynku, przy założeniu że Ameryka i reszta pogłębią korektę? Osobiście uważam że dużo raczej już nie spadniemy i w najgorszym razie czeka nas kilka tygodni ruchu raczej w bok, może delikatnych spadków. W perspektywie roku czy dwóch to raczej dobry moment na zakupy upatrzonych spółek. Ja zaczynam już delikatnie kupować. No ale to jest giełda, tu nie ma nieomylnych i dlatego chętnie poznam wasze opinie.
moon_dial / 2013-04-19 09:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Dziś (jak sugerowałem wczoraj)nasz faworyt klubowy WES formuje kolejne odbicie. Wczoraj ok. +18% dziś +7% i chyba inwestorzy mają apetyt na więcej... osobiście będę zadowolony, jeśli ten walor domknie lukę, o której pisałem miesiąc temu.


Do Julek77

Witamy na pokładzie. W perspektywie DT moje przewidywania są (jak pisałem wczoraj) optymistyczne, a więc "L" Natomiast w perspektywie ST raczej neutralne, a w perspektywie LT nie wykluczam "S" w swoich kalkulacjach mam podparcie w argumentach możliwości zaprzestania luzowania polityki monetarnej w USA i ograniczeń w tym samym obszarze w Japonii. Do tego dochodzą informacje makro o możliwości spadku produkcji w Eurolandzie i nieco mniejszym wzroście od konsensusu rynkowego w Państwie Środka.

Na ten (najbliższy czas) czas jednak widzę dalej "L"

Co do technicznie możliwych konkretnych poziomów na indeksach pytaj Krzysztofa

Pozdrawiam Moon
ziemek19 / 95.41.112.* / 2013-04-16 14:09
Musze przyznac racje kol Tworaz555 ,ze nie wszyscy w pelni rozumieja jego przekaz,bo czasem sam sie w tym zgubie,Do wniosku takiego doszedlem ,wlasnie w polowie Danielewicza.Ale zaczynam spacer wlasciwa droga,tak mysle.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy