Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: Będziemy czcić, póki żyjemy

Kaczyński: Będziemy czcić, póki żyjemy

Money.pl / 2011-03-31 15:16
Komentarze do wiadomości: Kaczyński: Będziemy czcić, póki żyjemy.
Wyświetlaj:
Dogmarov / 2011-04-14 14:15 / Bywalec forum
Każdy ma prawo czcić jak mu się pdooba i gdzie mu się podoba, bo chyba żyjemy w demokraycznym kraju? Prawda?
iopkjiuyhgfffd / 195.14.4.* / 2011-04-14 14:07
spieprzaj dziadu
51am / 83.3.16.* / 2011-04-14 13:56
Czcić? - bardzo proszę, ale nie na pokaz, nie do kamer - tylko tak szczerze, tak z potrzeby serca. Nie dla widzów , ale z miłości, w ciszy i z szacunkiem należnym zmarłym. Nie widziałam J.Kaczyńskiego ani żadnego z jego ,,cieni" na cmentarzach, gdzie oddawano hołd pochowanych ofiarom. Cmentarze były wolne od PIS-u.. - J.Kaczyński ma tendencje do organizowania ,,heppeningów" Trudno to ,,przedstawienie" oglądać bez uczucia wstydu i niesmaku..Maszerujący Jarosław i świta jego ,,cieni",.Dlaczego nie na Wawelu-tam są ciała Pani Marii i Lecha.-bliskich. W wypowiedziach J.Kaczyński sugeruje, że ktoś mu zabrania czcić zmarłych,?????.Dziwne są jednak miejsca i sposoby oddawania tej czci., które sobie upodobał. Ja czynię to w kościele lub na cmentarzu , gdzie leżą ciała bliskich, trudno mi zrozumieć przywiązanie J.Kaczyńskiego do bruku na którym stały kiedyś znicze.
Ten Pałac Prezydencki, stoi mu ością w gardle ach ...................może kiedyś......?
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-04 23:07
To sobie czcij, ile dusza zapragnie, ale L. Kaczyńskiemu nie należy się pomnik, żaden pomnik ani nic podobnego z funduszy publicznych.
Oczywiście, że się NIE należy , a to, co już jest - to i tak o wiele za dużo.
Nie było w historii ostatniego 20-lecia osoby, polityka, którego zasługi uzasadniają
pomnik po roku od śmierci; dla jasności - dotyczy to wszystkich, z każdej strony politycznej.
"Zasługą" jedyną L. Kaczyńskiego jest to, że zginął podczas pełnienia obowiązków służbowych, niestety - bez żadnego dorobku istotnego dla Polski, na dodatek niewyjaśnione są dotąd wątpliwości, czy sam osobiście lub wykonując polecenia kogoś innego nie był on przyczyną katastrofy i śmierci 96 osób.
door / 83.12.255.* / 2011-04-04 16:02
Wczoraj chciałam kupić znicz w kiosku w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, na pytanie dlaczego nie ma, kioskarka odpowiedziała:

- Mamy zakaz sprowadzania zniczy z hurtowni oraz ich sprzedaży w kioskach!!!

Warszawiacy, proszę sprawdzić, czy dalej obowiązuje ten durny przepis?!

tatarka
Jamżetoja / 83.13.49.* / 2011-04-03 08:46
Mało tego, że powinien powstać pomnik Marii i Lecha. Takich pomników powinno powstać po jednym w każdym mieście. Do tego jeden przeogromny w samym centrum Warszawy, najlepiej na dachu jakiegoś wieżowca, albo zamiast jakiegoś wieżowca. Lech i Maria powinni zostać beatyfikowani i to najlepiej na dzień przed beatyfikacją Jana Pawła II. Każdy 10 dzień miesiąca powinien zaczynać się i kończyć minuta ciszy upamiętniającą śmierć Marii i Lecha. TVP, TVN, Polsat powinny w logo mieć twarze zmarłej pary prezydenckiej. Premier Tusk, Prezydent Polski Komorowski, Miedwiediew Putin powinni na kolanach przebyć drogę z Warszawy (Moskwy) do Krakowa.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 11:11
Bzdury opowiadasz.
Zejdz ze slonca bo ci sie ta resztka rozumu wygotuje.
Elendir / 2011-03-31 23:13 / Łowca czarownic
To trzeba być w żałobie by czcić pamięć?

Gdyby Kaczyńki nosił żałobę przede wszystkim w sercu, a nie na sztandarach, nikt by mu złego słowa nie powiedział.
ździcho / 62.244.145.* / 2011-04-01 08:02
A kto komu broni czcić? Byleby nie było darcia mordy po nocach i rozbojów. A co do pomnika - jeżeli nie będzie mi zastawiał bramy wjazdowej, to w porządku, budujcie.
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-04 22:43
A zapłacisz swoją działkę?
ździcho / 77.255.228.* / 2011-04-04 23:31
A niech tam! Wyżej cenię sobie święty spokój. Im szybciej wybudują, tym szybciej ten spokój będzie.
Elendir / 2011-04-01 08:17 / Łowca czarownic
Odnośnie pomnika, to jak ktoś za prywatne pieniądze w swoim prywatnym ogródku chciałby takowy postawić, to proszę bardzo.

Ale jeżeli miałoby to być za publiczne pieniądze w miejscu publicznym to nie widzę powodu do budowy takiego pomnika. Czym niby Kaczyński tak się zasłużył żeby mu pomnik budować?

To ma być taka reklama Jarosława za publiczne pieniądze na potrzeby kampani wyborczej? Tak to wygląda w tych okolicznościach.
Botycki / 178.42.25.* / 2011-04-01 10:03

Ale jeżeli miałoby to być za publiczne pieniądze w miejscu publicznym to nie widzę
powodu do budowy takiego pomnika.


A ja widzę. Lech Kaczyński był Prezydentem IV Rzeczpospolitej i Polaków. Zatem nalezy mu się ten pomnik za pieniądze Polaków.

Czym niby Kaczyński tak się zasłużył żeby mu
pomnik budować?

Jak wyżej. Poza tym był wielkim patriotą. Za jego rządów Polska naprawdę była Polską, niepodległym suwerennym krajem, samowystarczalnym, nie proszącym o rosyjską i niemiecką jałmużnę. Wpływał na ludzi tak, że byli wierzący i pobożni, ale także honorowi - nie robili z siebie szmat. Poza tym oddał zycie w słusznej sprawie - za prawdę o Katyniu, którą chciał obnażyć przed światem i zadać kłam Rosji. Za tę prawdę poległ bohatersko nie bojąc się wroga i pomnik mu się należy.

To ma być taka reklama Jarosława za publiczne pieniądze na potrzeby kampani
wyborczej?

Jarosław Kaczyński żadnej reklamy nie potrzebuje. To człowiek prawdomówny, odważny i szlachetnego serca. Bez lęku demaskuje zakłamanie i bandytyzm obecnego rządu oraz partii, która podstępnymi intrygami usunęła go ze stanowiska premiera w 2007 roku (wiadomo o którą partię chodzi).
!!!!! / 83.6.248.* / 2011-04-30 21:18
Prawdę o Katyniu odkrył niemiecki prokurator a nie bakałarze z zardzewiałego pegieeru .Niemcy ogłosili ją polskiemu społeczeństwu w gazetach,kronikach filmowych i głośnikach ulicznych podczas okupacji.W Katyniu nie zginęli spartańscy żołnierze.Ofiarom należy się współczucie i milczenie,które oznacza szacunek i błogosławieństwo wiecznego odpoczynku.Grzebanie w ich mogiłach i badanie okoliczności zbrodni to żałosna walka z martwym Stalinem,tyle samo warta co krzyk podpitych studentów historii,liczących zbrodnie inkwizycji.
Jamżetoja / 83.13.49.* / 2011-04-03 08:52
Przepraszam bardzo, ale .... bzdury opowiadasz. Praworządny, prawy, szlachetny? Ty chyba piszesz o 6 miesięcznym dziecku a nie o oszołomie, któremu pomieszało się w głowie.
Mało mu. Myślisz, że po za psychopatami, ktoś w Polsce potrzebuje pomników? Jeżeli postawi on je za własne pieniądze, jestem za! Za nasze - NIE!
Otrzymali ponad 3 mln odszkodowania. Zamiast wydać je na pomnik, wydali na Porsche, BMW.
Ostatnie wideo, w któyrm czczona jest pamięć zmarłych, poplątała się z polityką, najazdem na Tuska. Tak praworządny, szlachetny człowiek postępuje?
Daj że spokój!
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 11:09

najazdem na Tuska.

O jakim najezdzie piszesz?
Czyzby o tym ktory pokazuje Tuska rozmawiajacego z Putinem?
Czyzbys uwazal ze bylo w tym rozmawianiu cos zlego?
Wiesz cos czego my nie wiemy?
Prawdopodobnie bzdury opowiadasz.
yhy / 193.109.225.* / 2011-03-31 15:38
POMNIK CHCEMY! POMNIK!
my, Prawi Polacy, Jedyni Prawdziwi Obywatele, Prawdziwi Polacy, MY - NARÓD!!!!
żądamy, domagamy się, chcemy!
pomnik ma stanąć na Krakowskim Przedmieściu, ma być wysoki na 172 metry! ma być ze złota, spiżu i ołowiu wymieszanych naprzemiennie! ma przedstawiać Prezydenta Tysiąclecia i obrazować Jego męczeńską Śmierć za Wolność Waszą i Naszą!
nie na darmo Poległ Prezydent Tysiąclecia!
Naród pamięta!
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 16:21
Dobrze,ze przybywa zwolenników wybudowania Pomnika Ofiar Katastrofy Smolenskiej.

Ale z ta Wysokośćią i Materialami to Przesadziłeś. POnoć Finnase maja się Bardzo Kiepsko !!!!!!
yhy / 193.109.225.* / 2011-03-31 21:33
wiesz co, oborowy? tak sobie myślę że Ty jesteś Eurostudent, tylko pod przykrywką. tamten ucichł, a Ty podejmujesz jego dzieło.... taaak....

a jeśli nie, to - EUROSTUDENCIE wróć!!!! tak bardzo mi brakuje Twoich wypowiedzi....!!!!!
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 22:04
Polska jest Długa i szeroka.

Wiecej pisze na forach ubezpieczenia, emerytury.

Politykaa zajmuje sie z Doskoku.

Ale jak mi Ferajna Ustanowila,ze mniej bedzie szlo do OFE, to Postanowiłem ich POdsumować też w kierunku Polityki Państwa I Obyczajow Obecnie w Nim Panujacyvch.
tesa1959 / 2011-03-31 18:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Uważasz yhy za zwolennika budowy pomnika pary prezydenckiej? Przecież jego wypowiedź jest ironiczna.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 20:03
Moja POniekąd też. Może coś Zrozumie??
tesa1959 / 2011-03-31 20:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
poniekąd...
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-03-31 15:35
Nie odmawiam nikomu prawa do czczenia, ale Katastrofa Smoleńska nie może być nową linia podziału Polaków, a już jest. Nie może być źródłem wzrostu rusofobii, a już jest. Nie może być źródłem fanatycznej wiary w spiskową teorię dziejów, a już jest. Nie może być także kolejnym elementem polskiego mesjanizmu i męczeństwa. Współczuję wszystkim osieroconym w wyniku tej strasznej katastrofy, ale tylko katastrofy.
Katyń/Smoleńsk musi stać się dla stosunków polsko - rosyjskich tym, czym Verdun dla stosunków francusko - niemieckich. Nie ma innej drogi.
Szerzej na ten temat: Symbolika Katynia - Symbolika Verdun: uprawniona analogia na:frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 16:33
Przecież Jarosław nie mówił,ze wszyscy beda musieli czcić. Nie mówił,że kogoś będzie zmuszał.

On tylko powiedział, że nikt mu nie ma prawa zakazywać,aby On i jego zwolennicy mogli czcić.

Ty POmnisz, Jak Niegdyś nie można było Czcić Ofiar Katynia???Nawet mówić o nich nie można bylo.

Nie dziwi Cię,ze teraz Niby Wolnej Demokratycznej Polsce próbuje sie Robić to samo????
tesa1959 / 2011-03-31 18:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Co Ty opowiadasz?Kto i komu nie pozwala czcić ofiar katastrofy smoleńskiej? Trzeba odróżnić oddawanie czci od demonstracji.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 20:07
Jezeli naraz Tą Cześć oddaje wiele Ludzi i w Jednym Miejscu to jeszcze nie jest Demonstracja.

demonstracje bedą przy Wiejskiej.
I nie bedą z Krzyżem.
tesa1959 / 2011-03-31 20:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

demonstracje bedą przy Wiejskiej.
I nie bedą z Krzyżem.

nie będą? A zawsze są! Podobno co miesiąc oddają tam hołd tym co zginęli.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 20:20
Tak i o tej samej Godzinie. Raz w Miesiacu.

Mylisz Ulice.
tesa1959 / 2011-03-31 21:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No tak, pomyliłam -na Wiejskiej jest Sejm, a demonstracje co miesiąc są na Krakowskim Przedmieściu przed pałacem.
ździcho / 212.106.26.* / 2011-03-31 19:21
Demonstracji, z tego co wiem, to też nikt nie zabrania. Z tego powodu też mocno współczuję mieszkańcom warszawskiej Starówki. Nie bezinteresownie zresztą. Tam mieszkaja moi schorowani teściowie.
tesa1959 / 2011-03-31 19:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Szczerze współczuję, a wracając do tematu: demonstracje nie są zabronione, to fakt, ale oddawanie czci poprzez demonstrację? Wykrzykując obelgi i wyzwiska w stosunku do rządu? To jest oddawanie czci? Przecież to hańba nie cześć! Ale ci, którzy przychodzą i robią ten cyrk , najwyraźniej nie rozumieją tego lub (co gorsza) celowo chcą podzielić naród - i to jest bardziej prawdopodobne.
ździcho / 212.106.26.* / 2011-03-31 19:45
Przede wszystkim zacznijmy od tego, czy ktoś NAPRAWDĘ ma zamiar oddawać cześć. Bo mnie się jakoś gdzieś czegoś tak zdaje, że tym "czcicielom" chodzi raczej o usunięcie Tuska, Komorowskiego i Schetyny z ich stanowisk.
tesa1959 / 2011-03-31 20:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, no oczywiście i to jest właśnie cholerne zakłamanie, którego nie dzierżę. Po kie licho do rozgrywek politycznych mieszać zmarłych? I w dodatku jedni zmarli są lepsi, drudzy gorsi! Toż to woła o pomstę do nieba. w czym śp. Maria Kaczyńska była lepsza od posłanek, które zginęły? Bo była żoną prezydenta? W czym prezydent był lepszy od posłów? Bo miał władzę podpisać lub zawetować ustawę, którą oni wypracowali? itd. itd.
Botycki / 178.42.25.* / 2011-04-01 10:07

Po kie licho do rozgrywek politycznych mieszać zmarłych?

Jakich rozgrywek plitycznych??? To jakieś majaczenia oparte na propagandzie platformy. Jarosław Kaczyński nie prowadzi zadnych rozgrywek. On mówi prawdę prosto w twarz. W tym wypadku chodzi o przyczynę ich śmierci.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 20:18
A ja nie dzierże, Takiego zakłamania, że w Warszawie nie ma Placu, aby wznieść Pomnik na Cześć Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

I probuje sie narzucić Społeczeństwu, aby nie mówili o tej katastrofie.

Niegdyś nie wolno było rozmawiać o Katyniu. Zamykali w więzieniu.

Pytam więc. Mamy znow KOmunę???


Bo ja Watpliwośći .
Skoro czlowieka, który wywolał Stan Wojenny. Zaprasza się W kesti Bezpieczenstwa Narodowego.
ździcho / 212.106.26.* / 2011-03-31 20:23

że w Warszawie nie ma Placu,
aby wznieść Pomnik na Cześć Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

A kto mówi, że nie ma?
I probuje sie narzucić Społeczeństwu, aby nie mówili o tej
katastrofie.

Kto komu narzuca? Przecież o tym mówisz i nikt Cię jeszcze nie zamknął.

Skoro czlowieka, który wywolał Stan Wojenny. Zaprasza się W kesti
Bezpieczenstwa Narodowego.

A w tej kwestii, to niestety, masz cholerną rację.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 22:19
Ja we Wszystkim Mam Rację.
Ja wiem jak Politycy z Osobna przez Cale 20 lat sie Prezentowali.
Jak Głosowali i w jakich sprawach.
Dokładnie znam temat Magdalenki, Nocnej Zmiany, Grubej Kreski. Prywatyzacji.

I najgorzej mnie w******,że nigdy nie ma Winnych.

Widzisz Czesi Poszli inna drogą. Nie poszli droga Grubej Kreski.

Zobacz, jak jest u nich, a jak jest u nas.

Jedno Powinioneś wiedzieć że prezydent Czech mial takie same Poglady na Europe jaak L. Kaczynski.

Czesi swojego Prezydenta szanowali i Szanują.

A u nas Co media robiły i Platforme Oszustow??? I SLD.

Jak teraz Dziennikarze Zrobili Prowokacje na EuroPoslów, to nikt nie wstawial sie za tymi euroPoslami, a dzienikarze otrzymali slowa Uznania.

A teraz jak bylo w Polsce ,choćby z Sawicka i inymi.
Ci co wykryli mają masę Problemów. Moszą chodzić Po prokuraturach i PO sadach.
Toczą sie komisje. Dlaczego Odwazyli się na walke tej Patologi?/
I ty Qurwa nazywasz To Normalnym Panstwem??

Takie Panstwo Ci sie Podoba??
ździcho / 212.106.26.* / 2011-03-31 23:48
A gdzie Ty zauważyłeś, że ja chwalę bądź popieram Platformę? To tacy sami złodzieje i krętacze jak SLD, PiS czy PSL, nie wspominając już tych pomniejszych, po których tylko smród został (ZChN). A to państwo od czasów sowieckiej okupacji nigdy nie było normalne. Od momentu, gdy Balcerowicz przyzwolił na szaber, tak od tamtej pory kolejne nomenklatury szabrują. Tu już nie ma nic oprócz dilerki, sutenerstwa, prostytucji i hazardu.
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-03-31 23:41
Takie Panstwo Ci sie Podoba??
Jeśli Tobie się nie podoba to sobie zmień - najlepiej spieprzaj z Jarusiem na jego ukradziony Księżyc!
oborowy / 79.185.102.* / 2011-04-01 00:08
Jest Też ine wyjście, aby PObolszewicy z tad s**********.
ździcho / 212.106.26.* / 2011-03-31 20:09

I w
dodatku jedni zmarli są lepsi, drudzy gorsi!

Po aż tak komplikować? Przecież prezydent i prezydentowa POLEGLI, a posłowie i reszta tylko STRACILI ŻYCIE.
tesa1959 / 2011-03-31 20:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Żdzichu, zlituj się nade mną> Mam za sobą 450 km za kółkiem i nie mam siły się śmiać.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 20:23
No to jesteś w BULU??
tesa1959 / 2011-03-31 21:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
tak, bardzo, bo przepadł mi OBIAT.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-31 22:06

OBIAT

Pani nadal powtarza to klamstwo?
Oj nieladnie.
ździcho / 212.106.26.* / 2011-03-31 20:20
Przepraszam, ale jeżeli chodzi o TEN akurat temat, to inaczej nie da rady. Nie potrafię. Szczerze mówiąc, to ja też wolę poważniejszą rozmowę. Co myślisz o posyłaniu 6 latków do szkoły?
tesa1959 / 2011-03-31 20:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Uważam, że nie będzie to dla nich korzyścią, a wielkim obciążeniem w dalszej nauce. Przecież dzisiaj bardzo zdolni uczniowie mogą zamiast do zerówki, iść do I klasy (mój najstarszy syn nie chodził do I klasy - zaliczył ją egzaminem).W I-III będzie dopasowany program, ale raczej część z nich nie podoła. Nie wierzę, że w całym kształceniu będzie obniżony program (już miało tak być, a dzisiejsza klasa III g uczy się tego, czego ja w II i III kl. technikum po8 klasowej szkole podstawowej. Jeśli natomiast obetną materiał (i tak okrojony) z geografii czy historii, to będziemy mieli w Polsce pokolenie buszmenów (Busch nie wiedział, czy Warszaa leży w Polsce czy Polska w Warszawie).
ździcho / 212.106.26.* / 2011-03-31 21:25
A ja uważam, ze jest to dziecięcy holocaust. Nadrzędnym zaś jego celem jest uniknięcie likwidacji oddziałów, zwolnień nauczycieli, a co za tym idzie - wypłacenia im półrocznych odpraw. A maluch niech sobie dźwiga 20 kilogramowy plecak, a w jednej ręce teczkę rysunkową i worek ze zmiennym obuwiem, w drugiej zaś dzwonki...
tesa1959 / 2011-03-31 21:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Założeniem jest, że dzieci będą miały szafki w szkole i nie będą dźwigały ciężkich plecaków. Trudno mi powiedzieć, czy tak będzie w każdej szkole, ale w mojej już szykują salę dla I klasy sześciolatków. Likwidacja oddziałów, zwolnienia nauczycieli, czy to tak bardzo zagraża? Część nauczycieli jest w wieku przedemerytalnym lub emerytalnym, więc odejdą bez zwolnienia. Wciąż likwidują jakieś szkoły i nauczyciele w części pozostają bez pracy. W moim 8 tys. mieście są 2 szkoły podstawowe (w gminie 10 tys. - 4. Jedna na wsi lada moment zostanie zlikwidowana, bo w klasach jest po 4 - 5 uczniów i klasy są łączone. Ciekawe rozwiązanie proponuje samorząd gminy szkołom w mieście - połączenie obu szkół (są obok siebie)pod jedną dyrekcją i zmniejszenie kadry poprzez zwiększenie liczebności klas (jedna klasa likwidowana i dzieci rozdzielone do pozostałych. W efekcie będą klasy 30 osobowe, gdzie przy zróżnicowanym poziomie zdolności uczniów i obecności z umiarkowanym upośledzeniem umysłowym nauczyciel nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu. Myślę, że twoje obawy, że chodzi o niezwalnianie nauczycieli są przedwczesne. Gminy szukają oszczędności\, a najłatwiej w oświacie. To co, że będziemy mieli w przyszłości oszołomów. Przecież ciemną masą łatwiej się rządzi.
ździcho / 212.106.26.* / 2011-03-31 22:10
Ale tam! Szafki i plecaki to przy okazji. Szesciolatek chce jeszcze pobiegać za piłką, poskakać na skakance, pobawić się lalkami, pohuśtać na hustawce, a nie zostać olimpijczykiem i walczyć w wyścigu szczurów rywalizując z kolegami o najlepsze noty, a w razie oceny niedostatecznej mieć poczucie przegranej i zostać odstawiony na tzw. kompost, a nie daj boże jeszcze repetować klasę. A w razie jakiejś dys...cośtam być włóczonym po poradniach psychopedagogicznych i zostać napiętnowanym orzeczeniami. Jeżeli chodzi o zwolnienia nauczycieli, to ten projekt wielu uratuje tyłki w naszej szkole i zaoszczędzi budżet , bo nie trzeba będzie powypłacać półrocznych odpraw tym zwolnionym a i dziura demograficzna zostanie załatana. Tylko co potem? Obnizy się obowiązek szkolny do 5 tego roku życia? Z dzieci najłatwiej zrobić żywy towar, bo nie zaprotestują. Przy okazji: nigdy nie dopusciłbym do sytuacji, by moje dziecko poszło od razu do drugiej klasy po egzaminalnym zaliczeniu klasy pierwszej. Pewnie, ze można zdać, ale jest ryzyko, że umiejętności się nie utrwalą, jeżeli będą przyswajane zbyt szybko.
tesa1959 / 2011-03-31 22:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W klasach I - III sp nie ma powtarzania roku (musi być zgoda rodzica). Jestem przeciw temu, aby sześciolatki szły do I klasy i już pisałam dlaczego.

nigdy nie dopusciłbym do sytuacji, by moje
dziecko poszło od razu do drugiej klasy po egzaminalnym
zaliczeniu klasy pierwszej.

Ja poszłam do I klasy w wieku 6 lat za zgodą kuratora. Umiałam już pisać i czytać, no i mama nie mogła dać sobie rady ze mną. Uciekałam do szkoły. Mój syn natomiast sam nauczył się czytać i działań na liczbach. Był bardzo ciekawy i musiałam mu odpowiadać na jego pytania. Kupiłam mu plastikowe literki (chciał bardzo) i na nich nauczył się czytać. Nie uczyłam go, aby nie nudził się w szkole.Koleżanka w pracy namówiła mnie do takiego kroku. Poszłam do szkoły z prośbą, aby go sprawdzono (matce może się wiele wydawać). Stwierdzono, że szkoda go do I klasy i wysłano do Poradni Pedagogicznej. Tam okazało się, że syn czyta na poziomie drugiego półrocza klasy II, z matematyki też jest już w kl. II. Jedynym zarzutem było, że nie ma silnej dłoni i miał ćwiczyć. Dopiero po orzeczeniu poradni nauczyłam syna pisanych liter i zadań z niewiadomą. Był najmłodszy w klasie i do0 końca szkoły podstawowej był w czołówce: na 1 lub 2 miejscu. Miał i ma niesamowity dar zapamiętywania i rozumowania szczególnie w przedmiotach ścisłych. W średniej szkole razem z kolegą upraszczali już uproszczone wzory z matematyki, chemii i fizyki. skończył chemię na politechnice.
kress / 91.193.208.* / 2011-03-31 15:29

Jarosław Kaczyński odniósł się do opinii, że rok po katastrofie kończy się żałoba. Uważa, że powinien powstać pomnik upamiętniający Lecha i Marię Kaczyńskich.

A dlaczego tylko pomnik Kaczyńskich? Dlaczego nie pomnik wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej? Nie rozumiem dlaczego prezes Kaczyński robi z tego swoją prywatną tragedię, skoro zginęło o wiele więcej osób i one w równym stopniu zasługują na taki pomnik.
Botycki / 178.42.25.* / 2011-04-01 10:13

A dlaczego tylko pomnik Kaczyńskich? Dlaczego nie pomnik wszystkich ofiar tragedii
smoleńskiej? Nie rozumiem dlaczego prezes Kaczyński robi z tego swoją prywatną tragedię,
skoro zginęło o wiele więcej osób i one w równym stopniu zasługują na taki pomnik.

A dlatego, że to własnie on był celem zamachu planowanego od miesięcy, a moze nawet lat, a pozostali zginęli niejako "przy okazji". Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, że Lech Kaczyński w odróznieniu od pozostałych członków delegacji katyńskiej był głową państwa. Pozostałych ofiar zbrodni smoleńskiej można uczcić odzielnym wotum.
ździcho / 77.254.241.* / 2011-03-31 16:10

A dlaczego tylko pomnik Kaczyńskich? Dlaczego nie pomnik wszystkich ofiar tragedii
smoleńskiej?

Bo oni polegli bardziej. Pozostali polegli mniej.
Botycki / 178.42.25.* / 2011-04-01 10:15
Za to ty poległeś całkiem. Przenieś się na jakiś onet, bo tu wszyscy się z ciebie śmieją durniu.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 16:02
PO prostu. Nie Umiesz czytać ze zrozumieniem, albo nie czytałeś całego artykułu.

POczytaj jeszcze raz. Znajdziesz tam takie zdanie:: Pomnik Ofiar Smoleńska.
ździcho / 77.254.241.* / 2011-03-31 16:17
@oborowy
Wyrywasz z kontekstu to, co akurat Tobie pasuje do Twojej doktryny. Oto całość wypowiedzi:
Zdaniem Kaczyńskiego powinien powstać pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który powinien upamiętniać także Marię Kaczyńską. - Działali razem - mówił. - Pomnik ofiar Smoleńska, o którym się przecież mówi niemalże od dnia katastrofy, jest blokowany z powodów czysto politycznych - dodał.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 16:24
zdzicho. Nie rozumiesz.
ździcho / 77.254.241.* / 2011-03-31 16:31

Nie rozumiesz.

Fakt. Trudno mi zrozumieć, ze Lech i Maria Kaczyńscy to 96 osób. Za każdym razem , gdy liczę, wychodzi mi 2.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 16:36
To liczyć też nie umiesz ??
ździcho / 77.254.241.* / 2011-03-31 16:40
A możesz konkretnie coś napisać? Drwić to ja też umiem. Przyjrzyj się na kontekst. Kaczyński mówi tu o dwóch RÓŻNYCH rzeczach:
1) Powinien powstać pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który
powinien upamiętniać także Marię Kaczyńską. - Działali razem.
2) Pomnik ofiar Smoleńska, o którym się przecież mówi niemalże od dnia katastrofy, jest
blokowany z powodów czysto politycznych.
...i nie chrzań, ze to inni nie potrafią czytać ze zrozumieniem...
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 20:26
Musisz iść do prf.Miodka, to on Ci to Wyjaśni.
ździcho / 212.106.26.* / 2011-03-31 20:42
Ot, cały oborowy i jego "merytoryczna" argumentacja...Szkoda gadać...
Botycki / 178.42.25.* / 2011-04-01 10:17
Po prostu załatwił cie jak gówniarza i tyle. Ja na jego miejscu też bym się nie zniżał do twojego POziomu.
tesa1959 / 2011-03-31 19:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
ździchu, dawno się tak nie ubawiłam jak Twoją dyskusją z oborowym. On najbardziej ewidentna ironię bierze serio, więc nie wkurzaj się na niego.
ździcho / 212.106.26.* / 2011-03-31 19:18

więc nie wkurzaj się
na niego.

A w którym miejscu zauważyłaś moje "wkurzenie się"? Ja go zachęcam tylko, by ruszył trochę mózgownicą a nie na siłę próbował wyjść z twarzą ze swojej gafy, bo każdym następnym "argumentem" coraz bardziej się pogrąża. A że przy okazji rozbawiłem Cię, to to też mam frajdę.
tesa1959 / 2011-03-31 19:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

by ruszył trochę mózgownicą

nieuleczalny przypadek.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 15:16
Tak. Trzzymać Panie Jarosłwawie. Trzeba tą POstKomunę odesłać na śmietnik Histori.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 15:18
Przepraszam za ORTA. Zarazilem się chyba Od Naszego Prezydenta.
tesa1959 / 2011-03-31 19:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Co za błyskotliwość!!!
Donek King / 195.138.211.* / 2011-03-31 15:16
Żałobę nosi się w sercu a nie obnosi się z nią.Mały człowiek mała wiara.
tesa1959 / 2011-03-31 19:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Szczera prawda.

Najnowsze wpisy