Forum Polityka, aktualnościPolityka

Kaczyński: Bóg mi wybaczy estetyczne braki koalicji

Kaczyński: Bóg mi wybaczy estetyczne braki koalicji

Wyświetlaj:
PiKoN / 2007-11-19 19:45
Bog byc moze i wybaczy.... za to Polska na 100% NIE!!!
Elendir / 2007-11-19 07:45 / Łowca czarownic
Jakby to sama kwestia z kim koalicja została zawarta była najcięższym grzechem PiS. Ja tam nawet się cieszę bo to trochę przeczyściło polską scenę polityczną.
wczoraj / 2007-11-19 02:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dwa lata które były bardzo potrzebne polskiej demokracji, a historia myślę, że oceni Kaczyńskich jak oceniają ich za granicą, czyli, że to dwa lata dziwnych rządów
xx / 83.28.45.* / 2007-11-19 00:30
Kto pamięta maj 2006 i wniosek PIS o przedterminowe wybory !!
Elendir / 2007-11-19 07:41 / Łowca czarownic
Ile razy można powtarzać ten sam tekst w jednym temacie? Ciekawe czy do odpowiedzi będziesz umieć się odnieść?
mietb / 2007-11-18 21:53
Tak samo nie wybaczę hipokryzji i braku poszanowania obywateli.
RU / 24.90.38.* / 2007-11-18 20:26
wybaczy, ale nie wybaczy glupich wypowiedzi
Alex2007 / 76.169.223.* / 2007-11-18 19:42
Kaczynski po prostu klamie. Dopasowujac sie do sytuacji.
xx / 83.28.45.* / 2007-11-18 18:43
Koalicję z Samoobroną i LPR wymusiła na PIS PO.
Kto pmięta maj 2006 i wniosek PIS o przeterminowe wybory !!!
Aha...
A co to jest platforma?
Coś tymczasowego. Tymczasowy obywatel.
Pływać za długo na tym się nie można!!!
Elendir / 2007-11-18 19:26 / Łowca czarownic

Koalicję z Samoobroną i LPR wymusiła na PIS PO.

Bzdura.
Koalicja z Samoobroną i LPR byłą wynikiem nadmiernego apetytu na władzę Kaczyńskiego - jak dla niego to PO za dużo chciało - np. chciało mieć którykolwiek z resortów siłowych co bardzo było nie w smak Kaczyńskiemu. Niedawno dowiedzieliśmy się dlaczego...
xx / 83.28.45.* / 2007-11-19 00:26

Kto pmięta maj 2006 i wniosek PIS o przeterminowe wybory !!!
Elendir / 2007-11-19 06:46 / Łowca czarownic

Kto pmięta maj 2006 i wniosek PIS o przeterminowe wybory !!!

I co? Twoim zdaniem to usprawiedliwia zawarcie tej koalicji? PiS nie tylko z SO i LPR mógł rozmawiać o koalicji. Czy może uważasz że wybory powinny być co rok?
JAW / 87.207.207.* / 2007-11-18 19:22
Czyli, że jeśli ktoś przeleci twoją starą, to będzie to twoja wina? Rozumujesz jak Kaczor, tylko, że jemu się nie udało, więc teraz stara się nawet przekonywać Boga, bo z ludźmi nie wyszło. To się nazywa fachowo schizofrenia
xx / 83.28.45.* / 2007-11-19 00:28
Kto pmięta maj 2006 i wniosek PIS o przeterminowe wybory !!!
ekonom2 / 217.153.241.* / 2007-11-18 17:26
Donaldusiu...
czemu mnie pobiłeś...
beeeeee.... yyy... beeeeee......
Idę się poskarżyć mamusi!!!
atoCikomentarz / 83.28.45.* / 2007-11-18 18:20
Do ekonom2!
Ekonom to ty może jesteś!
Ale do psychologa to Ci daleko!
jan15487 / 83.30.53.* / 2007-11-18 17:24
Samo zdjęcie i tytuł postu zmusza do myślenia. A może chodzi o to, że TAK dużo tu żyje jeszcze POLAKÓW ?(za dużo na PIS głosowało? Co panowie z "nocnej zmiany"?.. DLA MYŚLĄCEJ PATRIOTYCZNEJ CZĘŚCI NARODU - która nawiasem , nie czyta blogów , forów ni czatów portali , wortali ni serwisów -WASZA MANIPULACJA JEST TAK KRETYŃSKĄ NICIĄ SZYTA, że aż dziw bierze że ktoś na to odpowiada. MOŻE CZAS, ABY KTOŚ ZAŁOŻYŁ PORZĄDNY PORTAL, NORMALNYCH POLAKÓW, KTÓRZY MYŚLĄ INACZEJ NIŻ SZANOWNI PANOWIE spod GRUBEJ KRESKI. Pomyślcie raczej, co się stanie po 2 latach rządów p. Tuska. Tak panowie, PAN KACZYŃSKI BĘDZIE znowu premierem - widzę że tego najbadziej się boicie, a więc TRZEBA ZNISZCZYĆ KACZORÓW I PIS, i taki mały mały drobiazg -POLSKĘ
marek 19.53 / 83.24.6.* / 2007-11-18 19:11
Zapowiada się gruba krecha BIS. Różnica jedna - wtedy Geremek i Mazowiecki głosili specyficzne miłosierdzie graniczące z nadprzebaczliwością - leżących kopać nie wolno.
W tej chwili, prócz SLD swoich przeciwników najchętniej by nie tylko skopali ale i zakopali.

Najwyraźniej nie przeszkadza im Millerowsko-Kwaśniewski styl sprawowania władzy, strasznie wadzi Kaczyński czy Kamiński.
Ot, dziwna logika.
Taki sobie wykształciuch / 83.22.250.* / 2007-11-18 21:44
Marek 19.53 pisze o logice , dziwnej ale jednak logice. Zastanawia mnie jednak cel takiego pisania. Możliwości są dwie : albo Marek występuje w tym momencie w roli partyjnego ( pisowskiego oczywiście) agitatora i próbuje zmylić oponentów odwracając kota ogonem albo też jest typowym przedstawicielem ciemnego ludu który kupuje p
apkę sporządzoną przez partyjnych ideologów ( tu ukłony dla p. posła Kurskiego).
Przechodząc jednak do rzeczy pragnę spytać czyj sprzymierzeniec prowadził w 2005r kampanię pod hasłem "zatopić Platformę"? Dla przypomnienia: "zatopić" to z definicji."włożyć ,wrzucić co do wody tak aby nie wypłynęło ,aby utonęło", Który partyjny strateg wymyślił że główna oś sporu politycznego w Polsce ma przebiegać między PiS a PO? Kto za politycznego sprzymierzeńca wziął sobie Samoobronę ( partię podobną najgorszą , gorszą nawet niż SLD i stworzoną przez byłych esbeków) zaś z PO ( niedoszłego koalicjanta ) uczynił politycznego wroga? Kto zapowiadał na słynnej konferencji że pojawią się kwity na czołowych działaczy PO zaś do dziś żadnych kwitów nie widać.
Marek 19.53 pisze o skopaniu a nawet i zakopaniu. O.K. lecz gdzie dowody , fakty ,daty itd? Po prostu ich nie ma. No chyba że Marek za takowy np uważa nie dojście do skutku kabaretowego przelotu do Afganistanu byłego wiceministra.Wówczas można by się i z Markiem zgodzić ;zemsta tuskowych zastępów jest straszliwa zaś przeciwnik wydaje ostatnie tchnienia.
Poważnie jednak mówiąc wniosek jest tylko jeden : pisanina Marka 19.53 to nawet nie jset dziwna logika . To po prostu brak jakiejkolwiek logiki.
marek 19.53 / 83.24.4.* / 2007-11-19 17:50

Możliwości są
dwie : albo Marek występuje w tym momencie w roli
partyjnego ( pisowskiego oczywiście) agitatora i próbuje
zmylić oponentów odwracając kota ogonem albo też jest
typowym przedstawicielem ciemnego ludu który kupuje p
apkę sporządzoną przez partyjnych ideologów

Przeczytałem tyle, dalej ani słowa. Taki wstęp jest wystarczającym dowodem na blokadę umysłową uniemożliwiającą jakąkolwiek dyskusję.
Zaczynanie od wycieczek osobistych (domniemań - to delikatnie powiedziane) to dziwny sposób prowadzenia rozmowy.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-19 18:46
No tak, jak argumenty za trudne do odparcia, to trzeba się na adwersarza obrazić pod byle pozorem (np. wycieczki osobiste), ale jak argumenty pasują, to zawsze można napisać :
"...2007-11-13 01:21:54 | 83.24.31.* | marek 19.53
1.Może dziwne, ale mnie mało co lub kto może obrazić. ..."

Ot i pokrętna filozofia demagoga partyjnego.
kangoor / 88.220.40.* / 2007-11-18 17:03
Wykształciuch, a także wykształceniec – pejoratywne, ironiczne określenia osób posiadających formalnie wyższe wykształcenie, ale postrzeganych jako niespełniające wymogów koniecznych do osiągnięcia statusu inteligenta.

Słowo wykształciuch w języku polskim stworzone zostało przez Romana Zimanda jako tłumaczenie rosyjskiego pojęcia "obrazowańszczina" (ros.образованщина) wymyślonego przez Aleksandra Sołżenicyna. Określa ono ludzi, który zdobyli formalne wykształcenie (ros. "obrazowanie"=wykształcenie) ale nie są w stanie sprostać ideałom inteligenckiego powołania. Określenie to ma charakter deprecjonujący, ale wg Bronisława Wildsteina wyłącznie dla osób spełniających warunki wyznaczone przez Sołżenicyna, tj. tych, którzy dzięki władzy bolszewików zniszczyli i zastąpili tradycyjną inteligencję. [1]

W Rosji wśród pejoratywnych określeń inteligencji funkcjonuje także pojęcie "intelligientszczina" (ros.интеллигентщина). Już w 1909 powołuje się na nie jako używany wcześniej termin Mikołaj Bierdiajew[2]. Wg jego definicji odnosi się ono do odciętych od rzeczywistości społecznej grup inteligenckich charakteryzujących się inercją myślenia oraz powierzchownymi i zmiennymi fascynacjami zachodnimi modami intelektualnymi.

Te i inne analogiczne określenia pojawiają się szczególnie często w Polsce i Rosji gdzie najsilniejsza jest tradycja inteligencka i toczą się ciągle spory o kryteria inteligenckości. Pojawienie się dużej liczby osób, których inteligencka tożsamość może być kwestionowana wiąże się najczęściej z polityką państw komunistycznych, w których w krótkim czasie wykształcenie wyższe uzyskały liczne rzesze osób niezwiązanych z tradycją inteligencką. Socjolog Jerzy Mikułowski-Pomorski pisał np. w tym kontekście o "produktach przyspieszonego i koniunkturalnego awansu społecznego" [3]. Neutralnym określeniem tej właśnie grupy społecznej było w okresie PRL pojęcie "nowej inteligencji"[4]. Pozdrawiam
kpiarz / 83.7.132.* / 2007-11-18 19:19
Wspaniały wykład Kangoorze ale jak to się ma do naszej rzeczywistości?:) A swoją drogą to myślałem, że już w Australii jesteś i z Aborygenami inwestujesz?:)
kangoor / 88.220.40.* / 2007-11-18 21:48
Aborygeni maja kulture, wlasną,o tysiacletniej tradycji,
moge inwestować z aborygenami, bo niby dlaczego nie?
Lepiej z aborygenem stracic niz z wyksztalciuchem znalezć,
perspektywicznie moze sie to opłacic.
PS.A skąd wiesz ze nie inwestuję w Australii?
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-11-19 18:41
Tak mi się co kiedyś "o uszy obiło":)
antypek / 213.158.196.* / 2007-11-18 17:16
...gdyby jeszcze tak JarKacze i inni zechcieli zauważyć,że od prawie 20 lat mamy nieco inne czasy. Ale coż - im w głowach zaszczepiono bolszewizm. Z takim myśleniem nadają się do muzeum.Nam potrzeba kogoś, kto pozwoli nam uwierzyć w Polskę.Koniec z ciągłym pluciem na wszystko i wszystkich- ja przynajmniej mam tego dosyć i nie mogę już patrzeć na te powykrzywiane gęby. Ale coż, ja zdobywałem wykształcenie wyższe już w latach 90-tych i nie musiałem cytować w swoich pracach Lenina, jak nasz były premier.
Kangoor / 88.220.40.* / 2007-11-18 21:54
W wyzszej szkole Gospodarki Europejskiej i Spawania Technicznego o Leninie nie wspominają , a szkoda, historia
moze dużo nauczyc, wiekszośc tegoco teraz przerabiamy juz
kiedyś, wnieco zmienionej formie juz było. Warto przypominac Lenina, Stalina i innych internacjonalistycznych zbawców.
Chocby by uczcic miliony ich ofiar, ku przestrodze chetnym
tworzyc nowe zbawcze internacjonalne miedzynarodówki.
Taki sobie wykształciuch / 83.22.250.* / 2007-11-18 18:19
Ja skończyłem uczelnię w latach osiemdziesiątych lecz w owym czasie również nie musiałem cytować dzieł Lenina (nie przypominam sobie aby ktoś z roku to robił). Na filozofii ( a studiowałem na uczelni technicznej) podstawowym podręcznikiem było sztandarowe dzieło Kotarbińskiego.
Zgadzam się z tym co napisałeś. To sieroty po komunie które obecnie przeszły na nową religię lecz wyuczone nawyki pozostały,
antypek / 213.158.196.* / 2007-11-18 16:13
Nadzieja matką ... Kaczyńskiego
Kangoor / 88.220.40.* / 2007-11-18 16:53
raczej matką tych co uwierzyli w cuda i podatek liniowy hi..hii.
antypek / 213.158.196.* / 2007-11-18 17:06
...a może jednak tych,którzy uwierzyli w 3 miliony mieszkań i całą masę innych rzeczy, o których populistyczny pis zapomniał tuż po wyborach? 'ciemna masa' kupi wszystko, jak mawiał bulterier Kaczyńskich.
kpiarz / 83.7.132.* / 2007-11-18 19:15
Kangoor ma zaklepane mieszkanie nr 2.999.999 i dlatego tak Wielkiego Jarosława broni:)
póstelnik z bieszczad / 83.19.1.* / 2007-11-18 13:56
człowieku ty teraz to powinieneś zaszyć się gdzieś w
jaskini w bieszczadach żeby ludzie o tobie prznajmniej na jakis czas zapomnieli
,, ps" zabierż ze sobą tez tych cwaniaczków gosiewskiego i cymańskiego
jasiek354 / 83.30.53.* / 2007-11-18 17:26
Samo zdjęcie i tytuł postu zmusza do myślenia. A może chodzi o to, że TAK dużo tu żyje jeszcze POLAKÓW ?(za dużo na PIS głosowało? Co panowie z "nocnej zmiany"?.. DLA MYŚLĄCEJ PATRIOTYCZNEJ CZĘŚCI NARODU - która nawiasem , nie czyta blogów , forów ni czatów portali , wortali ni serwisów -WASZA MANIPULACJA JEST TAK KRETYŃSKĄ NICIĄ SZYTA, że aż dziw bierze że ktoś na to odpowiada. MOŻE CZAS, ABY KTOŚ ZAŁOŻYŁ PORZĄDNY PORTAL, NORMALNYCH POLAKÓW, KTÓRZY MYŚLĄ INACZEJ NIŻ SZANOWNI PANOWIE spod GRUBEJ KRESKI. Pomyślcie raczej, co się stanie po 2 latach rządów p. Tuska. Tak panowie, PAN KACZYŃSKI BĘDZIE znowu premierem - widzę że tego najbadziej się boicie, a więc TRZEBA ZNISZCZYĆ KACZORÓW I PIS, i taki mały mały drobiazg -POLSKĘ
~Kris / 2007-11-18 15:32 / Tysiącznik na forum)
Można stworzyć rezerwat, gdzie każdy niezadowolony z rzeczywistości mógłby się zaszyć (oczywiście dobrowolnie). Rezerwat miałby swoją autonomię: rządziliby bracia Kaczyńscy, telewizją publiczną i edukacją kierowałby Rydzyk, ministerstwem izolacji zagranicznej - Fotyga, Macierewicz byłby wicepremierem do spraw ścigania czarowników, a Kamiński - czarownic. Gospodarką nikt by nie kierował, bo w bajkach gospodarka radzi sobie sama.
kangoor / 88.220.40.* / 2007-11-18 16:52
Towarzysze radzieccy już robili takie rezerwaty-na Kołymie i
nad Morzem Białym- masz Krisie mocno watpliwego
pochodzenia poglady, czy to jest linia programowa PO?
Ale jesteś oczywiscie za wolnościa slowa i ogólnie wolnoscią
jak to "prawdziwy europejczyk" oczywizda? :)
abolszewicyswójrozummająojmają! / 83.24.205.* / 2007-11-18 15:57
to nie jest taki oryginalny pomysł, z tym rezerwatem. Musisz przyznać, a nie czynisz tego zapewne ze wrodzonej skromności, że owe rezerwaty już istniały swego czasu i nazywały się gułagi.
~Kris / 2007-11-18 16:12 / Tysiącznik na forum)
No, nie przesadzaj z tą krytyką!

Nie przepadałem za rządami Kaczyńskich, ale porównywać ich 4 RP do gułągu to spora przesada.
basatysfakcjonującą! / 83.24.205.* / 2007-11-18 16:35
nie przesadzaj z wiarą w możliwość manipulowania własnymi wypowiedziami. Co do przepadania za rządzami Kaczyńskich, to reakcja twoja jest prawidłowa, ba w zasadzie kontentuje obserwatorów. To, że jakiemuś tajniakowi one dogryzły jest okolicznością wielce pocieszającą.
możeza50lat! / 83.24.205.* / 2007-11-18 15:17
myślisz, żeby zapomnieli?. Wydaje ci się, taka trauma, jaka ich dopadła pozostawiła trwały ślad w umysłach. Przciętny łapówlarz na samo hasło CBA będzie dostawał jeszcze długo nerwowych drgawek, a przeciętny tajniak na samo hasło IPN będzie się rozglądał za bakiem z benzyną. A psychopaci Niesiołowski i Bartoszewski, dojdą do siebie, po tych dwóch latach ustawicznego telepania umysłowego?.
kpiarz / 83.7.132.* / 2007-11-18 19:17
Musisz zacząć brać mocniejsze prochy bo te co dostałeś od Piłki już na ciebie nie działają:)
piskorze / 2007-11-18 14:13
ejej wara od Bieszczadów - najpiękniejszy region Polski chcesz zaśmiecać?
adamo60 / 2007-11-18 12:52
ten człowiek niech odejdzie w niebyt i BOGA nie wzywa na daremno to skończony cymbał ,który nie umie pogodzić się z porażką . Zaczyna obrażać swoich kolegów za swoją nieudolność niech małegobrata zabiera i na księżyc won!!!!!!!!
cymbalistówbyłowielu! / 83.24.205.* / 2007-11-18 13:50
życzenia, które tu wyraziłeś, w prostych żołnierskich słowach, są z twojego punktu widzenia jak najbardziej słuszne i ligiczne. Powinieneś jednak zrozumieć złożoność sytuacji. Czujesz się obrażony, to fakt. Przez dwa lata, cała zgraja tajniaków i złodzieji żyła w niezłym podnieceniu, a to że ujawnią teczki, a to że zapukają do drzwi domu. No ale popatrz, tyle już pracy włożono (przez bite kilkadziesiąt lat) w wysyłanie w kosmos (lub zaświaty, jak kto woli) całej masy niewygodnych, ciągle coś przypominających i wytykających niesfornych cymbałów. Ile się napracowano nad stworzeniem i szerzeniem propagandy, gdzie się da i jak się da. Tyle się w końcu napracowano nad stworzeniem III RP oraz uwiarygodnieniem, że jest już miejscem rozwoju wszelakiego, również dla cymbałów, a tu popatrz cymbały byli, są i najwyraźniej nie mają zamiaru przestać się plenić. Musisz przyznać w tej części plan nie wypalił.
maniuś / 79.186.38.* / 2007-11-18 12:07
Oj kaczka Bóg ci nie wybaczy i będziesz się smażył w piekle z braciszkiem i tą poczwarą rydzykiem.Macie to jak w banku.AMEN
hahaaaa / 83.24.205.* / 2007-11-18 12:40
maniuś nie przesadzaj. Nie wmawiaj nam, że masz jakieś porozumienie z Bogiem. To co mogło cię ostatnio olśnić, to nie wizja Boga lecz zapewne wybuch świecy dymnej w rękach, którą niezdarnie chciałeś rzucić w protestujący tłum. Zomowcy są zabawni, szczególnie gdy podniety szukają w pale bojowej..
kpiarz / 83.7.132.* / 2007-11-18 19:27
Ciekawe czy twój idol Jarosłw zawarł takie porozumienie?:) A ty się lepiej nie baw takimi gadżetami jak "świeca dymna" bo przez taką zabawę możesz się swojej "pały bojowej" pozbyć:)
Taki sobie wykształciuch / 83.22.180.* / 2007-11-18 12:46
Pewnie masz rację . Sądzę jednak że Twój wódz Jarosław również takiego porozumienia nie ma a jednak sugeruje rzecz wprost odwrotną. Wątek T. Rydzyka jest również trafny. A. Lepper przez długi czas był dyżurnym komentatorem politycznym Radia Maryja. Nawet w tym okresie kiedy prokuratura gromadziła materiały w sprawie sexafery.
Zresztą być może Bóg wybaczy J. Kaczyńskiemu to zaprzaństwo lecz naród w swej większości nie co pokazały nawet ostatnie wybory.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy