Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński chce dobrowolności OFE

Kaczyński chce dobrowolności OFE

Money.pl / 2011-02-20 16:18
Komentarze do wiadomości: Kaczyński chce dobrowolności OFE.
Wyświetlaj:
-s / 77.237.16.* / 2011-02-20 18:03
Co to kogo obchodzi co on chce? Był premierem, brat był prezydentem, trzeba było wtedy coś zrobić. Nie zrobił wtedy, za to teraz ma milion mądrych (jego zdaniem) rad. Mam nadzieję, że wygra wybory i wtedy zrobi to co obiecał.

Pytanie rzucone w przestrzeń: który rząd spełnił swoje obietnice wyborcze?

Chętnie się dowiem, to na nich może zagłosuję. A tak pozostaje głosować na tych, którzy już byli i niewiele zrobili poza obiecywaniem i gadaniem.
kaczorek ma motorek / 2011-02-20 18:32 / Tysiącznik na forum
kolejny fachowiec "-s" ten nie tylko od OFE ,ZUS ale jeszcze od historii
Całkiem Ci się pomieszało Kto z kim i gdzie kiedy i co ?
-s / 77.237.16.* / 2011-02-20 19:36
A konkretnie to coś powiesz? Bo gadanie, że "każdy wie o kogo chodzi" już mnie znudziło.
kaczorek ma motorek / 2011-02-20 20:03 / Tysiącznik na forum
o to: "Był premierem, brat był prezydentem, trzeba było wtedy coś zrobić.Nie zrobił wtedy,...."
Coś ci się pomieszało albo piszesz to celowo
PlawdaKtólaBoli / 178.37.94.* / 2011-02-20 18:29
Nie obchodzi 30-tu troglodytów w krótkich spodenkach. However this country count forty milion of men.
yuki / 77.65.58.* / 2011-02-20 17:53
Jasne, najpierw obniżyli składkę emerytalno-rentową, nadali nowe przywileje emerytalne górnikom, teraz niech ludzie wpłacają pieniądze do OFE zamiast ZUS i jakoś to będzie.
Kto by tam taki szczegół jak gigantyczna dziura w ZUS zauważał, jak trzeba coś nakłamać i obiecać przed wyborami.
Pan Balcerowicz z kolegami się obudzą po wyborach jeśli PiS je wygra.
Zlikwidują OFE bez mrugnięcia okiem, coby znowu dać, dać, dać...
: (( / 83.5.89.* / 2011-02-20 17:41
Ja też, jak się OFErmy będą bały,że zabiorę im składki i oddam do ZUS, to zadbają o wyższą stopę zwrotu
marynarz098 / 2011-02-20 16:57 / Tysiącznik na forum
Wiemy ze mlodziez polska ma nikla wiedze o technikach inwestycyjnych i zasadach jakimi operuje OFE, czy ZUS, wiemy tez ze i emeryci takiej wiedzy nie maja, wiemy ze ZUS nie ma pieniedzy, bo proponuje zapisy ksiegowe.....a OFE pomimo zyskow jakie maja za obracanie naszymi pieniedzmi cos jednak moze (to tez zalezy od koniunktury) np: wyplacic troszke gotowki......dajac wybor ludzia ktorzy nie maja pojecia o tym co wybieraja stwarza sie narzedzie do manipulacji i kontroli, latwo bedzie w takim przypadku za posrednictwem mediow straszyc ze naprzyklad taki ZUS nie zarobi na klienta, a jesli dojdzie do walki o klienta to kogo bedzie stac na lepsza reklame OFE, czy ZUS.( ZUS nie stac na emerytury a co dopiero na reklame). A ze reklama jest dzwignia handlu, to wczesniej czy pozniej OFE za pomoca reklamy przejela by wiekszosc klientow ZUS, i wiedzie to do spostrzezenia ze ZUS jest nam nie potrzebny.
tesa1959 / 2011-02-20 22:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

dajac wybor ludzia

dają wybór ludziom (komu? czemu?), a w ogóle to nie istnieje wyraz ani słowo "ludzią". Twój tekst musiałam przeczytać 2 razy, aby zrozumieć o czym piszesz. Nie uczono Cię znaków przestankowych? Nie wiadomo, gdzie zaczynasz, a gdzie kończysz zdanie
przejela by

przejęłaby
nie potrzebny.

jaki? - niepotrzebny
marynarz098 / 2011-02-21 13:49 / Tysiącznik na forum
No wiem, no wiem ze z ta ortografia to do kitu u mnie, sorki.Gramatyka wyraznie tez do kitu, przepraszam.
tesa1959 / 2011-02-21 14:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie przepraszaj, bo nie uraziłeś mnie. Weź do serca moje szczere (nie złośliwe) uwagi. Może drugi raz uda Ci się nie popełnić tego błędu. Pozdrawiam.
kaczorek ma motorek / 2011-02-20 17:59 / Tysiącznik na forum
"Wiemy ze mlodziez polska ma nikla wiedze o technikach inwestycyjnych i zasadach jakimi operuje OFE,czy ZUS,...."
marynarz098 co TY tu znowu za farmazony wpisujesz. Nudzisz się czy co?
Od kiedy ZUS inwestował gromadzone środki ? Czy Ty rozumiesz co to jest OFE a ZUS ?
marynarz098 / 2011-02-20 18:15 / Tysiącznik na forum
techniki inwestycyjne tycza sie OFE, a zasady tycza sie ZUS......w tym wypadku panie motorek przepraszam za uklad zdania........pozatym cos ty sie mnie tak czepil....napisz cos konstruktywnego a nie tylko narzekasz.
tesa1959 / 2011-02-20 22:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

pozatym

poza tym
tesa1959 / 2011-02-21 14:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Proszę bardzo :).
marynarz098 / 2011-02-21 18:13 / Tysiącznik na forum
Dziekuje i szanuje.
kaczorek ma motorek / 2011-02-20 18:25 / Tysiącznik na forum
Nie ośmieszaj się. każdy tu wie że TY marynarz098 jesteś z bojówek PO a ten PiSoubek to Twój drugi login
Nie masz zielonego pojęcia i porostu pełnisz tu role dyżurnego śmieciarza na polecenie PO
http://www.pluszaczek.com/2010/06/13/drodzy-mlodzi-demokraci/
kaczorek ma motorek / 2011-02-20 18:18 / Tysiącznik na forum
Przestań nie ośmieszaj się !!! każdy wie że jesteś bojówką PO a ten login PiSoubek jest również Twój
marynarz098 / 2011-02-21 13:52 / Tysiącznik na forum
z ortografia macie racje panowie, bede sie staral, ale login mam jeden.
marynarz098 / 2011-02-21 13:06 / Tysiącznik na forum
No co wy koledzy, ja to wszystko specjalnie tak zmyslam, na niekorzysc PO, ja przecierz z PIS jestem, nie poznajecie, bratniej duszy, POLAKA-KATOLIKA, wezcie mnie polubcie.

ps: Zachowujecie sie jakby to, ze sie tu udzielacie wywieralo jakis wplyw na rzeczywistosc, siedzi sie tu i z nudow klepie.......a co wam wolno a mi to juz nie......mam was w d.......e panowie.
tesa1959 / 2011-02-21 14:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

przecierz

przecież
ps: Zachowujecie sie jakby to, ze sie tu udzielacie wywieralo jakis wplyw na
rzeczywistosc, siedzi sie tu i z nudow klepie.......a co wam wolno a mi to
juz nie......mam was w d.......e panowie.

"tyz prowda"
marynarz098 / 2011-02-21 13:08 / Tysiącznik na forum
A pisoubek sam sobie niezle radzi na tym forum, nie musi sie dublowac.
marynarz098 / 2011-02-21 13:46 / Tysiącznik na forum
i nie martwi go ortografia.
Budyń / 89.79.116.* / 2011-02-20 16:45
To wybór między ZUSami - prywatnym i państwowym....
dgen / 2011-02-20 16:37 / Tysiącznik na forum
POrażona peruwiańskim wirusem gawiedź już pewnie nie pamięta, jaki premier stał za wprowadzeniem tzw. OFE. I czy to ten sam gość co teraz siedzi w brukseli i broni naszych interesów. Czyji kolesie zasiedli w zarządach i kto narzucił ramy prawne funkcjonowania OFE. Ile edycji tańca z gwiazdami temu ? Najstarsi tefałenowcy nie pamiętają.
Otóż ci sami ówcześni zwolennicy OFE, którzy wtedy pokazywali ZUS jako najgorsze fatum które może spotkać emerytów - teraz nagle zmienili front. To OFE są złe a ZUS cacy. Co się stało ? Przestali dostawać działkę ?
Po propozycji kaczyńskiego mają zgryz - skoro OFE jest złe, a ZUS doby , to niby każdy logiczne, że należy każdemu pozostawić wybór. Ale...........no właśnie, gdyby tego nie powiedział kaczyński. A po drugie w ZUSie przecież nie ma kasy tylko "zapis księgowy" a w OFE wciąż parę miliardów kasy do wzięcia . Kasy wciąż wpływającej. Żyła złota na której kolejne POkolenia i mutacje mirów, rychów i zbychów mogą wyżyć parę lat. Z drugiej strony aby rządzić, trzeba coś zrobić z deficytem.
Niezły zgryz chłopaki mają...............
tesa1959 / 2011-02-20 22:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Czyji

czyi
marynarz098 / 2011-02-21 18:19 / Tysiącznik na forum
oj to sie nam tu porobilo......znowu ta ortografia.....ja kozak nie jestem, widac powyzej.... starego lisa juz i tak nowych sztuczek nie nauczysz .....2 miliony emigrantow.....oni tez beda zapominac o gramatyce i ortografi.......wszystkim tak bedziemy sie na pismo przygladac, szkoda czasu i zachodu.

Polak z Polakiem nawet i przy perfekcyjnej ortografi nie moze sie dogadac, widac to na forum, wiec po co sie meczyc.
tesa1959 / 2011-02-21 21:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

wiec po co sie meczyc.

Po to, aby robić mniej błędów i to w każdym wieku. Na marginesie
ortografi

ortografii - jeśli końcówka jest "ia" to kogo? czego? "ii":
Nie musisz mi się tłumaczyć, ani też oblewać rumieńcem z powodu moich uwag, to skrzywienie zawodowe, więc zawsze będę poprawiać - nie tylko Ciebie.
marynarz098 / 2011-02-22 13:26 / Tysiącznik na forum
Nie wstyd mi, juz od matury, .......uff ta, jakos udalo mi sie zaliczyc, a bylo to w 97, od tego czasu edytor textow pomagal mi w tej dziedzinie, na tej jednostce co obecnie pracuje nie mam go do dyspozycji......i draka......ale niech Pan sie nie krepuje, zirytowany bylem tylko niejakim panem kaczorkiemmotorkiem on mi pierwszy wypomnial bledy, sam przy tym robiac ich przy tym krocie. Po zdaniach powyzej wiem ze mam teraz do czynienia z profesjonalista, wiec z szacunkiem chyle czola i postaram sie poprawic.

ps: Zapraszam na statek, i ja moglbym pana ciekawych rzeczy nauczyc.
ps: mlodziez teraz zgania ze ma dyslekcjie......moze ja tez mam.....potrafie analizowac i zapamietywac dane, przeliczac, wyliczac, i przewidywac dla celow techniczno operacyjnych,.........ale slowo tez, ktory, burza, brzoza, tak czesto klepie z bledami.......wiem to od szanownej malzonki......Ona tez mnie ,,dreczy za ortografie,,,ze az strach, pomimo ze swiadomie wiem jak to sie powinno pisac.
tesa1959 / 2011-02-22 13:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Pan

Pani?
mlodziez teraz zgania ze ma dyslekcjie......moze ja tez mam..

dysleksję. Może i masz, ale niekoniecznie. Znam to z autopsji. Mam troje dzieci. Pisały ze strasznymi błędami, bo nie czytały (nie było sposobu zmusić je) - tylko najstarszy czytał książki w pierwszych latach szkoły podstawowej. Rozpoczął szkołę podstawową egzaminem do drugiej klasy, a więc trzeba było wziąć się do roboty z ortografią, bo miał braki. Robiłam mu dyktanda z samych wyrazów, które potem poprawiał po 2 linijki. Pracując w ten sposób w VIII klasie przeszedł trzy etapy szkolne w dyktandach i zajął I miejsce (to był konkurs wyłącznie szkolny). Nauczona tym doświadczeniem, postępowałam w ten sposób z pozostałymi dziećmi, tylko że najmłodszy nie przykładał się do poprawiania (jest już pokoleniem wychowanym na edytorach tekstów), ale nie robi karygodnych błędów. Córka w średniej szkole zajęła II miejsce z ortografii. Zdecydowana większość ludzi jest wzrokowcami i czytając, czy pisząc poszczególne wyrazy, zapamiętuje pisownię. Dzisiaj uczę w szkole (nie jestem polonistą) i moi uczniowie też zmniejszyli ilość błędów dzięki temu, że sprawdzając zeszyty, kartkówki, sprawdziany, wypisuję im błędy, które mają obowiązek poprawić po 2 linijki. Przedtem często musiałam przeczytać na głos dany wyraz, bo nie mogłam się zorientować w brzmieniu np. frzyzdgo - tak też pisali.
marynarz098 / 2011-02-22 14:12 / Tysiącznik na forum
Dziekuje Pani.
Chcialbym potwierdzic to, ze czytanie dziala. Tyle ze u mnie pomimo....hmmy.
Nie mam powodu by sie przed Pania chwalic, zapewne i tak nie dorownal bym Pani pod wzgledem przeczytanych ksiazek, ale prosze mi uwierzyc na slowo, za kazdym wyjazdem do pracy ,,3 kg,, bagazu, to ksiazki. Taka rutyna, na 48h przed wyjazdem na statek wpadam do Empiku i wybieram 3 do 4 najtlustszych pozycji, nie wrocilem jeszcze do domu z ksiazka ktorej nie przeczytalem, mysle.....prosze mi wierzyc....ze ja moge o sobie powiedziec, ze podnosze statystyki jesli chodzi o ilosci przeczytanych ksiazek przypadajacych na glowe Polaka.

Ale na ortografie jakos mi sie to nie przeklada. :-(.
tesa1959 / 2011-02-22 15:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Więc może to dysortografia? Ale dysortografia objawia się większą ilością błędów, więc może "szybciej piszę niż myślę"? Tak też bywa. A jeśli chodzi o czytanie - w swoim życiu przeczytałam mnóstwo książek (niektóre kilka razy), "pożerałam" je,ale ostatnio - muszę ze wstydem przyznać - nie bardzo znajduję na to czas , a nawet chęci. Naczytam się tyle, przygotowując do lekcji, że już mi się nie chce. Teraz, co prawda, jestem na urlopie dla poratowania zdrowia, ale moja choroba nie służy czytaniu, a może muszę od tego odpocząć?
Ps. Na wszelkiego rodzaju forach internetowych wszyscy są "na Ty" - tak mi powiedział mój syn - internauta, informatyk.
marynarz098 / 2011-02-22 15:54 / Tysiącznik na forum
Juz sam nie wiem, przyznaje sie do tego, ze poprostu ich nie widze...tych swoich bledow...a sprawdzam wszystko, czasem po dwa razy.

To sie nazywa wlasnie roznica pokoleniowa,miedzy nami a naszymi dziecmi. Mnie nauczono.....Pan, Pani ze wzgledu na okazywanie szacunku.....to tak jakby Pani miala sie teraz zastosowac, do zasady ze na forach nie urzywa sie duzych liter???ponoc i taka zasada istnieje.

przykro mi slyszec ze zdrowie dokucza.....J.Kochanowski ma racje....szlachetne zdrowie.....zycze calkowitego powrotu do zdrowia......i prosze odpoczywac.
tesa1959 / 2011-02-22 17:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Skoro nie widzisz błędów, to jednak dysortografia, ale nie robisz ich przerażająco dużo, więc oczytanie daje tu efekty (jesteśmy wzrokowcami).
Nie... bez przesady, ale używanie dużych liter powinno być obowiązkowe - to razi, ale co do zwracania się na forach internetowych per ty nawet podoba mi się. Nie muszę zastanawiać się, czy to pisze3 dziecko, dorosły, czy staruszek.
nie urzywa

nie używa
core_saint / 84.10.75.* / 2011-02-20 16:31
Głosujcie na UPR-WiP
pablo55 / 82.210.184.* / 2011-02-20 18:27
A po co?
marynarz098 / 2011-02-20 16:31 / Tysiącznik na forum
.................która wystawia Polskę i Polaków na ataki spekulacyjne i negatywną reakcje rynków, co może doprowadzić do tragedii. Według Kaczyńskiego należy skończyć z tą udawaną debatą i przyjąć propozycję PiS, zakładającą dobrowolne uczestnictwo w OFE.

Pan prezes nie zapoznal sie z piatkowym indexem.
maciekkkk / 2011-02-20 16:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ten Pan na tematy gospodarcze lepiej niech się nie wypowiada.
PlawdaKtólaBoli / 178.37.94.* / 2011-02-20 18:55
Ten Pan - dziubku - był premierem polskiego rządu. Wymień jego błędne decyzje gospodarcze.

Nie pomyl sobie z obecną hucpą.
pipiripi / 89.78.251.* / 2011-02-20 19:15
ten pan nie podjął ŻADNEJ decyzji gospodarczej - na szczęście zresztą
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy