Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kaczyński chce "patriotyzmu gospodarczego"

Kaczyński chce "patriotyzmu gospodarczego"

Money.pl / 2011-01-31 18:00
Komentarze do wiadomości: Kaczyński chce "patriotyzmu gospodarczego".
Wyświetlaj:
ewa34 / 77.254.53.* / 2011-01-31 18:00
Patriotyzm gospodarczy ..na kaszy i polskim ziemniaku ???
(@) / 89.79.219.* / 2011-01-31 18:48
Patriotyzm gospodarczy.. z pustą lodówką, z dziurawymi butami, z zaległym czynszem za:mieszkanie,prąd,gaz i zaciągniętym kredytem w banku....
tade / 83.2.33.* / 2011-01-31 18:44

na kaszy i polskim ziemniaku ???

Dlaczego Kaczyński siedzi i nic ale to nic nie robi!
Bardziej szkodzi od Tuska.
Bo widzi że Tusk źle robi a nie reaguje.
Obaj winni być już dawno przegonieni.
szaren / 213.108.119.* / 2011-01-31 18:25
Ciekawe skojarzenia.
Czy tego typu skojarzenia u ewa34 oznaczają, że ewa34 nie wie co to patriotyzm gospodarczy?
Faktycznie może i we współczesnym świecie określenie bardzo nie na topie. Może i nie najszczęśliwsze określenie, ale (mam takie wrażenie) , ze to jedna z niewielu jeżeli nie jedyna Wasza (Polaków) szansa. Bez względu na użyte określenie.
tade / 83.2.33.* / 2011-01-31 18:38

Wasza (Polaków) szansa.

a co cię to obchodzi
skoro nie jesteś Polakiem.
Knecht nie ma głosu!
m-53 / 83.24.49.* / 2011-01-31 18:45
Jak ci to tak wadzi to ja mogę przepisać szarena i się podpisać. Bo ma rację.
(@) / 89.79.219.* / 2011-01-31 18:53
Na uczuciach patriotycznych to Hitler podpalił całą Europę.
Jak mi ktoś mówi w Polsce o patriotyzmie, to mi się zaraz nóż w kieszeni otwiera.
tade / 83.2.33.* / 2011-01-31 19:12

Na uczuciach patriotycznych to Hitler podpalił całą
Europę.

właśnie
i Jarek chce to wykorzystać.
Oszołomowaty / 89.229.75.* / 2011-01-31 18:12
Tak. Na kaszy i polskim ziemniaku ... ale swoim , a nie takim co ci może go w każdej chwili komornik zabrać razem z talerzem ... Ciężko to pojąć ? Poza tym brzucha się pozbędziesz i będziesz zdrowszy, niż w*********** fast foody i pijąc Colę ...
UPR / 62.111.149.* / 2011-01-31 18:19
"patriotyzm gospodarczy" to mówiąc po polsku się nazywa "socjalizm" :) bo niby co to takiego "turbokapitalizm" czym to się od "kapitalizmu" różni??? albo jest wolny rynek albo go nie ma...
nie można być trochę w ciąży.
takl trudno to pojąć? co to niby znaczą "partnerskie relacje między pracownikiem i pracodawcą" ??? jakieś spółdzielnie kołchozy???
a twoich tekstów z fast foodami zupełnie nie pojmuję... jak ktoś jest tak głupi że lubi się truć tym żarciem - to jego sprawa! tym się różni panstwo prawa od socjalizmu i zniewolenia.
szaren / 213.108.119.* / 2011-01-31 18:46
wolny rynek nie jest sprzeczny z tzw "patriotyzmem gospodarczym". Akurat w gospodarce socjalizmem można nazwać to co jest w USA czy UE co jest coraz silniej lansowane na cały glob.
Patriotyzmu jakiegokolwiek , nie da się zadekretować
(choć mający władzę , zawsze i wszędzie usiłują to robić).
Patriotyzm wynika nie tylko z wyboru ale także z uwarunkowania jakim jest wychowanie.
Natomiast tzw postawa patriotyczna wynika już (najczęściej) z wyboru.
Patriotyzm gospodarczy to nic innego jak kierowanie sie przy swoich konsumpcyjnych i biznesowych wyborach szerszym interesem np krajowym. Brzmi to strasznie górnolotnie, a jest proste i dla każdego możliwe. W biznesie to szanowanie swojego partnera i konsumenta, Terminowe regulowanie zobowiązań, nie działanie na szkodę kooperantów, wywiązywanie się z ustaleń/umów. Wybieranie o ile to możliwe (jakościowo i cenowo) krajowych kooperantów.
Podobnie jest z postawa konsumencką, urzędniczą wszelka inną.
Taka postawa wynika z wyboru, i nie jest sprzeczna z wolnym rynkiem.
Brzmi jak utopia? Możliwe. Ale czy nierealne?
Polacy to naród pieniaczy w znacznej części i podatny na wszelkie manipulowanie, między innymi przez pieniaczość swoją.
UPR reakcjonista prawicowy / 89.73.214.* / 2011-01-31 19:30
dokładnie jest jak napisałeś GORNOLOTNE hasłka a najgorsze to że owszem CAŁKOWICIE NIEMOZLIWE DO ZREALIZOWANIA, BO NIBY JAK?? ZAPISZEMY to w ustawie i będzie lepiej od jutra ??? to jest własnie socjalizm - który jak słusznie stwierdziłeś zjada obecnie USA i UE (kiedys w USA tak nie było..)
TO JEST UTOPIA W CZYSTEJ POSTACI!!!!
ludzie są tylko ludźmi !!! ty myslisz ze po kilku słowach prezesa nagle przedsiębiorcy zaczną "szanować konsumenta" ???? jak się wpiszę do ustawy obowiązek "szanowania konsumenta i partnera gospodarczego" to co?? nie widzisz ze to jest własnie dokładnie ten sam socjalizm co w UE tylko inaczej nazwany???
ludzie wszedzie na swiecie są dokładnie tacy sami!
Ty myslisz ze ZSRR sie rozpadł bo ruscy byli leniwymi kretaczami a Amerykanie pracowici i uczciwi???
ci smai ruscy w USA doskonale dawali sobie rade w warunkach wolnego rynku!!!
sepuku / 188.33.232.* / 2011-01-31 19:45
Najwyraźniej UPR reakcjonista prawicowy nie zauważył słowa .. wybór.
UPR reakcjonista prawicowy / 89.73.214.* / 2011-01-31 19:53
taakk??? czyli prezes niczego nie chce narzucić??? zadnych nowych ustaw i podatków "wspierających krajową gospodarkę" nie będzie??
skoro tak to po co o tym do cholery cały wykład prezesa???
WYBÓR TO JA MAM JUŻ DZIŚ, nie od tego jest prezes i pis tylko jako posłowie są od stanowienia DOBREGO PRAWA A NIE SOCJALISTYCZNEGO PODATKOWEGO ZNIEWOLENIA BEZ PRECEDENSU W HISTORII
szaren / 213.108.119.* / 2011-01-31 20:12
Odniosłem się do określenia Patriotyzm (patriotyzm gospodarczy).
Chyba mam sporo racji, o naturze (pieniaczej?) wielu Polaków.
Skoro moja wypowiedź kojarzy się jedynie z panem Jarosławem Kaczyńskim .. to nic na to nie poradzę.
(@) / 89.79.219.* / 2011-01-31 18:57
A ten znowu odkrywa Amerykę ? wyluzuj człowieku !.... zejdź na ziemię.
(@) / 89.79.219.* / 2011-01-31 18:26
Kompletna bzdura ten "patriotyzm gospodarczy" tu raczej chodzi o głosy przegranych wyborców, którzy zagłosują przeciw tym, którym się powiodło.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy