Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński chce wyjaśnić, czy Smoleńsk to był zamach

Kaczyński chce wyjaśnić, czy Smoleńsk to był zamach

Wyświetlaj:
błachy / 79.185.64.* / 2012-10-19 23:15
Nigdy nie byłem zwolennikiem PiS-u, ani samego ś.p. Lecha Kaczyńskiego - ale ta katastrofa to zbyt wiele zbiegów okoliczności. Gdyby to był amerykański samolot to w ciągu paru minut doszło by do prewencyjnego skierowania rakiet na Rosję, a po kilku godzinach marines zajęło by cały teren. Tu poszło o gaz, a raczej miliardy płynące z niekorzystnych umów, na które Prezydent Kaczyński się nie zgodził. A może to zemsta za Gruzję? Nie wiem i nigdy się tego nie dowiem. Ale proszę Boga, żeby prawda nigdy nie wyszła na jaw... Miałoby to niewyobrażalne skutki. III wojna światowa. A w "najlepszym" wypadku koniec niepodległej Polski... Zatem z drugiej strony jeżeli nasze służby są takie nieudolne to może właśnie ze względu na to co mogłoby się stać po ujawnieniu dowodów, że to jednak nie był wypadek...
Niegłupek / 77.255.174.* / 2012-04-16 16:31
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
blanka11111 / 109.44.75.* / 2012-04-16 12:15
Ci ludzie , którzy z uporem maniaka twierdzą , że zamachu nie było opierają się na historii??, może , są jasnowidzami,?? Przychodzi mi jeszcze inny argument,że to potomkowie komunistów lub oni sami, cieszą się ze śmierci tych ludzi bo b. obawiali się Lecha i ludzi go wspierających, który chciał zrobić z nimi wreszcie porządek i taka jest prawda o tych co tu na forum są PEWNI jak nie wiadomo co, że ZAMACHU NA PEWNO NIE BYŁO.
zaskoczony / 178.181.208.* / 2012-04-16 17:16
nie gadaj! to TW Stefan szału dostał i lał po ryjach kogo popadnie?, No popatrz tylko, nie zaopatrzył się najwyraźniej w odpowiednią dawkę spowalniaczy, Biedny chłop, wykończy się bez leczenia.
1111111111166666666666666 / 212.14.47.* / 2012-04-16 14:18
Jak argumenty nie docierają to trzeba oskarżyć o masonizm bądź komunizm, może oponent przestraszy się i zmięknie.
a realu co innego / 178.181.208.* / 2012-04-16 17:14
nie przesadzaj, Zmięknąć to może np. TW Stefan przy pierwszym przesłuchaniu. Prowokatorzy nie wymiękają, no chociażby werbalnie.
1111111111166666666666666 / 212.14.47.* / 2012-04-16 11:49
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
wojd / 78.30.67.* / 2012-04-16 11:38
Pewnie masz jakies ostre kompleksy, bo strasznie jesteś agresywny. A moze to jest prosty mechanizm polegajacy na zniesienu dysonansu poznawczego pomiedzy fikcją medialną PO a rzeczywistością? To, poprzez chęć wyparcia faktów i pozostaniu w sferze fikcji może wyzwalać agresję...
;-))) / 199.67.203.* / 2012-04-16 11:44
Jeśli jesteś takim wielkim fanem Pana Niesiołowskiego to założe się że nad Twoim łóżkiem wisi plakat Gen. Jaruzelskiego wszak to też silny, charyzmatyczny człowiek :)
;-))) / 199.67.203.* / 2012-04-16 11:45
komentarz oczywiście do pana pode mną :) "1111111111166666666666666"
;-))) / 199.67.203.* / 2012-04-16 11:39
hahahahahaha

Fanklub niesiołowskiego zajal to forum :)

Czy Twoja mama wie że odstawiłeś leki? :D
no alternative / 79.187.58.* / 2012-04-16 11:17
Caly swiat nam pluje w twarz lacznie z naszym rzadem,ktory gra przeciw swoim obywatelom.Glupi,zmanipulowany narodzie opamietaj sie...
wojd / 78.30.67.* / 2012-04-16 11:06
Logistyka pośmiertna nie może byc wyznacznikiem kondycji jakiegokolwiek państwa. Wyjasnienie wszystkich przyczyn katastrofy to obowiazek władzy. W jakim innym państwie nie zadano by sobie pytania: czy wyjaśniono wszystkie mozliwosci i powody tej katastrofy, włącznie z tak wyśmiewanym zamachem? Zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem tezy: "TO był zamach", ja po prostu nie wiem. Do raportu MAK, raportu Millera i tez Macierewicza jestem nastawiony sceptycznie. Wiec o co chodzi? W jakim innym kraju tak łatwo i spolegliwie na pierwszym miejscu stawiano by warunki innego państwa (rozwiązania prawne), przyjmowano by punkt widzenia obcej administracji (raport MAK-pełna zgoda), zamykano by praktycznie sprawę bez gruntownego zbadania dowodów (wrak, czarne skrzynki, miejsce katastrofy)? Czy tylko w Polsce jest to mozliwe? Czy tylko u nas ludziom mozna wmówić, że śmierć głowy Państwa i innych oficjeli to jest prywatna sprawa rodzin (przy całym szacunku dla ich bólu i cierpienia)? Biorąc pod uwage wszystkie uwarunkowania polityczno - historyczne, a także obecny stan Rosji (jako państwa które jednak nie spełnia warunków demokracji zachodnich - przykładów jest aż nadto), można jednak miec pewne wątpliwości i dosyć sceptycznie podchodzić do deklaracji przedstawicieli tego państwa. Czy taka postawa moze dziwić? Jak w takiej sytuacji zachowały by sie władze innego europejskiego państwa, należącego do UE i NATO?
PO nieustannie sekuje Kaczyńskiego. Za co? Za to, że chce wyjaśnienia przyczyn katastrofy, czy za to, że Euro 2012 i związany z tym "sukces" będzie bardzo wątpliwy? A moze to temat zastepczy? Wystapienie Tuska ws. uchwały o oddaniu wraku było grupiańskie, chamskie i prostackie. Ale cóz, Tusk wie, że najlepszą obroną jest atak. Pokazywał to juz nie raz. Ale to była raczej ślepa furia...
wojd / 78.30.67.* / 2012-04-16 11:30
Brawo vvvvvbbbbbbbfffffffffff !!!! "Przecież mówiono wielokrotnie", że "debil Macierewicz" jest chory z nienawiści. Jeśli Ci nic w tym kraju nie przeszkadza i wszystko jest ok, to serdecznie gratuluje dobrego samopoczucia.
Ale to jest znamienne, że każda inna ewentualność odbiegająca od oficjalnej linii władzy (zgodnej z raportem MAK i raportem Millera) jest sprowadzana do roli Teorii Spiskowych. Podejście naukowe, czyli sceptyczne i empiryczne nastawienie do tematu zastępowane jest hasłami propagandowymi. Zamiast wymiany argumentów następuje automatyczne zdyskredytowanie rozmówcy, poprzez nadanie określonego stygmatu.
No bo "przecież wielokrotnie mówiono", że "PiS = wtaha hien cmentarnych [na trupach robią politykę]"...
Dokąd zmierza ten kraj?
vvvvvbbbbbbbfffffffffff / 212.14.47.* / 2012-04-16 11:13
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
ruch odwagi / 194.181.88.* / 2012-04-16 11:20
tobie to juz nic nie pomoże biedaku !

wlewali wiadrami do twojego muzgu wszystkie pomyje, jesteś zatopinoy w kłamstwach.
wkrótce wyjeżdżasz, kończy ci się wiza pobytowa, na szczęście.
IRCOIRY / 83.28.29.* / 2012-04-16 11:01
pamiętam wystąpienie tuska po opoblikowaniu raportu przez MAK.
KĄPLETNE DNO, CYKL SŁÓW BEZ ZNACZENIA, POWIETRZE.
wojd / 78.30.67.* / 2012-04-16 11:14
Mógłbyś bardziej merytorycznie o tym "pluciu" parę słów opowiedzieć, czy tylko działasz zgodnie z hasłem "krytyka PiS to fajna sprawa dla ludzi z dużego miasta"? Podaj jakieś argumenty za trafnością wypowiedzi Niesiołowskiego. Ja się żadnych nie dopatrzyłem...
1111111111166666666666666 / 212.14.47.* / 2012-04-16 10:23
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
;-))) / 199.67.203.* / 2012-04-16 11:32
Merytoryczna debeta z Niesiołowskim? Już lepiej przeprowadzić wywiad z małpą przynajmniej ma więcej ogłady i kultury osobistej.
luz blus-latryna / 194.181.88.* / 2012-04-16 11:23
niesiołowski jeszcze nie tak dawno mówił o platformie "recydywa tymińszczyzny, partia bez pomysłu dla Polski, środowisko ludzi z polskiej partii przyjaciół piwa"

stefan to sprzedajne gardło. szkoda, że nie ma jednoosobowcyh okręgów wyborczych, wtedy by juz przepadł w roku 1990.
Doradca Donka / 130.60.28.* / 2012-04-16 10:30
Niesiolowski to naczelny PO-Mato nic wiecej! Czy on powiedzial kiedykolwiek cos madrego, poza wyzwiskami? Hofman slusznie zapytal sie go czy wzial wlasciwe leki.
hry4gyu4 / 83.28.29.* / 2012-04-16 10:08
tu nie chodzi o nienawiśc tu chodzi o prawde i wyjaśnienie tej katastrofy.
rodziny katynski też starają sie prawdę poznać, czy to jest nienawiśc???
krupnik / 83.28.29.* / 2012-04-16 10:12
nienawiścią to zieje nieziołowski do całego narodu polskiego.
1111111111166666666666666 / 212.14.47.* / 2012-04-16 09:52
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Doradca Donka / 130.60.28.* / 2012-04-16 10:31
Tak, tak, Jaroslaw kazal Prezydentowi to i tamto! Puknij sie w twoje czolko za ktorym znajduja sie dwie komorki mozgowe!
zalamka / 77.79.241.* / 2012-04-16 09:47
w normalnym kraju poglądy kaczora co do wraku podzialaloby z 80% spoleczenstwa i caly rzad, a w Polsce? aby tylko osmieszyc i zdewaluowac cos elementarnie i moralnie podstawowego
zaorać tylko ten kraj przyglupów i chorych z nienawisci klaunów
1111111111166666666666666 / 212.14.47.* / 2012-04-16 09:54
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
no nie jest źle / 77.109.139.* / 2012-04-16 17:48
nie słuchają?. O toś mnie emerycie uspokoił. A już sądziłem, że stefana któś stara się zrozumieć
OnA.... / 195.254.156.* / 2012-04-16 09:54
"zaorać tylko ten kraj przyglupów i chorych z nienawisci klaunów" .... powiedział Inteligent, który wcale nie jest nienawistnym klaunem.
Ostrovsky / 194.48.219.* / 2012-04-16 09:43
Wiem ,że trudno jest wielu ludziom zaakceptować fakt, że byćmoże to co się wydarzyło w Smoleńsku to był zmach.
Ludziom, którzy żyją w bajce, reżyserowanej przez główny nurt medialny polecam poczytać troszeczkę o operacjach służb specjalnych - najlepiej tych krajów, które uprawiają politykę mocarstwową czyli np. USA lub Rosja. Wówczas jest szansa ,że w zbiorze możliwych scenariuszy tego co zaszło pojawią się nowe elementy. Bo tak już się działo ,że CIA usuwała niepokornych prezydentów krajów Ameryki Południowej - wszystko jest w internecie i można to łatwo sprawdzić.
Czyli osoba nie będąca ignorantem będzie wstanie stwierdzić na podstawie takiej lektury ,że służby specjalne to nie tylko James Bond i ,że sobie są i nic nie robią ale funkcjonują sprawnie i mają ambitne cele, które realizują. Kto wyznacza cele i jakie grupy interesu powodują nimi to inny temat.
Byćmoże tak jak niektórzy z Was łykałbym wersję MAKu i naszego nierządu gdyby nie szereg faktów. Fakty te przy odrobinie wysiłku ze strony obywateli mogą być ustalone. Bo nawet nierząd nie ustosunkowuje się do nich. Tzn. Gdy miał miejsce fakt A. To Tusk nie mówi, że nie było A. Tylko ciągle pieprzy o brzozie i o winie pilotów. Do tej pory nie dostalismy glownego dowodu, ktory zostal wymyty (ogladajac film fabularny nikt nie mialby watpliwosci ,ze to zacieranie sladow zbrodni) , nie pozwolono prof. Badenowi na uczestnictwo, nawet w charakterze obserwatora w ekshumacji zwłok. Wogole niektorym rodzinom zabroniono ekshumacji zwlok. Gdybyscie ogladali film fabularny to nie mielibyscie watpliwosci :D ale tak to mozg nie dziala :D.
Tutaj znowu warto poczytać o Goebellsie i jego odkryciu dotyczącym uprawiania propagandy. 'Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą". Stąd to ciągłe pieprzenie o brzozach .
Wystarczy poszukać informacji o innych katastrofach lotniczych i wnisoki narzucaja sie same.
Jestem ciągle pod wrażeniem jak łatwo ludzmi manipulować. Okazuje sie ,że wystarczy wodka, kielbasa i buraki i jest wszystko ok. Zero ambicji . A potem marudzenie.
Ob-Server / 79.185.138.* / 2012-04-21 11:03
Naoglądałeś się za dużo filmów tzw. "akcji" a na dodatek zagryzałeś podczas zamiast popcornem to tabletkami zawierającymi "szalej" CO ONI TAM WYŚWIETLAJĄ WAM W TEJ WYŻSZEJ SZKOLE MEDIALNEJ W TORUNIU?????
starowier / 159.245.16.* / 2012-04-16 10:06

to co się wydarzyło w Smoleńsku to
był zmach.

I brat na brata tak się zmachnął - O takim przypadku to już Biblia pisza - patrz historia Kaina i Abla.
OnA.... / 195.254.156.* / 2012-04-16 09:58
Super. Gratuluje wywodu... Skoro tak wspaniale się na tym wszystkim znasz, to proszę odpowiedz mi na jedno pytanie: Po co ktoś miałby "usuwać" Kaczyńskiego?
Ostrovsky / 194.48.219.* / 2012-04-16 10:11
Podziękuję choć na kilometr zajeżdża cynizmem :D .
Znam się na interpretowaniu faktów. NIe wiem jaka jest prawda co do Smoleńska. Wiem z historii ,ze przywódców różnych krajów zabijano z różnych powodów nawet w USA. Wiem, że to jak działa 'sledztwo smoleńskie' realizowane przez rzad to nie wzorcowa akcja. Brakuje wielu dzialan, ktore powinny byc realizowane na mocy prawa. Dlaczego nei są realizowane ? Dlaczego osoby odpowiedzialen za realizacje tychze dziala otrzymuja awanse zamiast kar ?
To o co mi chodzi , ze nie wyjasniono ani trochę tego co się stało . Mam wystarczajaco duzo wiedzy i informacji aby czuc conajmniej watpliwosci.
Więc nie odpowiem na to po co mieliby usuwac bo nie wiem czy usunieto Kaczynskiego. Wiem ,ze nie ma sledztwa w tej sprawie, Polska nie ma dostepu do dowodow.
A wystarczylo za rada prof. Badena zrobic badanie rentgenowskie zwlok i przebadac samolot. I tylko tyle aby rozwiac watpliwosci.
Gdyby rzutować dzialania (brak dzialan) rzadu na grunt jakiejkolwiek firmy to byłoby trzesienie ziemi - zwolnienia i kary. Tutaj sa awanse . Dla mnie to patologia.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-16 10:44
ale dlaczego ktoś chciałby robić zamach na prezydenta mało znaczącego kraju, który w dodatku już kończył kadencję i to w kraju, w którym i tak tak naprawdę najwięcej do powiedzenia ma premier a nie prezydent. Ktoś na tym coś zyskał?
dsadsa / 194.48.219.* / 2012-04-16 12:28
nie wiem czy to byl zamach. wiem ,ze sledztwo i wszystko co sie wokol niego dzieje jest bardzo podejrzane. nawet nie wyobrazam sobie co moga czuc blicy ofiar gdy widza jak dziala 'panstwo polskie' .
cele, powody, motywy to zalezy od grup interesu , jestem w stanie sobie wyobrazic wiele grup interesu, ktorym nie zalezy na tym aby polska byla silnym krajem aby nie realizowala polityki miedzynarodowej w regionie europy srodkowo wschodniej, rozumiem ,ze istnienie gazu lupkowego tworzy kolejne potrzeby, powodow moze byc wiele.
Z reguly usuwa sie opozycje w krajach typu Rosja.
Zanim cokolwiek się bedzie jednak mowic o powodach to trzeba ustalic co sie stalo a nie gdybac.
historia uczy ,ze zamachy na prezydentow i innych notabli mialy miejsce w krajach zarowno silnych jak i slabych (ameryka poludniowa, afryka, bliski wschod pewnie rowniez w innych obszarach globu). Ja akurat pamietam gdy czytalem o takowych zamachach w tychze regionach.
Wiec pytanie dlaczego Polska mialaby nie byc celem takiego zamachu? Dlaczego mamy myslec ,ze takie ryzyko nie istnieje ? Zwlaszcza gdy bylismy w strefie twardej okupacji Rosjan do 89. A po tym co się stało dalej to rowniez historia uczy -> polecam film 'Historia III RP' wyemitowany w TVP i nakrecony z ich budzetu.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-16 13:40

Wiec pytanie dlaczego Polska mialaby nie byc celem takiego zamachu?

a ja pytam dlaczego mielibyśmy być tym celem, a dokładniej L.K. Zagrażał komuś? Nie wydaje mi się.

jestem w stanie sobie wyobrazic
wiele grup interesu, ktorym nie zalezy na tym aby polska byla silnym krajem

ok, ale co ma do tego prezydent, który już kończył swoją kadencję? Z nim przez te pare miesięcy bylibyśmy silni, a bez nieg osłabi przez ten okres?
Ostrovsky / 194.48.219.* / 2012-04-16 15:02
po piewrsze zgodzę się z tym ,że obecnie polska nie jest w stanie nikomu zagrozic. pytanie tylko komu odda wiecej ze swych dobr w sensie ogolnym .

wydaje mi sie, ze grupy interesu ,ktore maja wladze chca ja utrzymac. to jest normalne,
pytanie kto ma wladze w polsce ? naiwnym byloby twierdzic ,ze nieswiadomy, oglupiony lud. np. na przykladzie edukacji i degradacji znaczenia wyksztalcenia osob mozna zauwazyc w jakim kierunku zmierzamy.

ja moge sobie jedynie wyobrazac ,ze sa rozne grupy interesow, ktore czasami dzialaja razem czasami wspolnie .

moge sobie jedynie wyobrazac ,ze grupy interesu chcace miec wplyw na polske to m.in:
1. wewnętrzne struktury które w polsce wladze juz mają czyli układ PO, Ruch palikota i SLD , zainteresowany walką z opozycją - pisem -> na pewno tak.
2. mocarstwa typu rosja, usa,niemcy itd poprzez agentury wywiadu, np. chicago boys itd (nie ma co sie bac tego slowa to powszechna praktyka ,ze agenci sa w obcych krajach, niech ignorant sprawdzi czym się zajmują tacy ludzie bo na pewno nie p********** w przysłowiowy stołek).
3. np. przemysł wydobywczy międzynarodowe lobby o olbrzymiej możliwości nacisku.
to zeby wymienic kilka.
Wiec jestem w stanie zrozumieć to że ten kto rzadzi chce rządzić dalej. Jesli prawdą jest to co przedstawia film Historia III RP (TVP), i prawdą są ustalenia Mariana Zacharskiego w zakresie penetracji życia publicznego przez obcy wywiad, oraz ustalenia komisji ds. WSI i inne to pytanie kto ma władzę w naszym kraju ? bo trzeba być skrajnie naiwnym aby wierzyć ,ze Tusk czy Komorowski to silne i niezalezne jednostki. generalnie warto czytać aby mieć poszerzony horyzont umysłowy i aby na świat nie patrzeć tylko i wyłącznie z perspektywy własnych doświadczeń bo są one zawsze ubogie w porównaniu z doświadczeniami wielu. innymi słowy to co nam się nie mieści w głowie bez problemu mieści się winnej.

przepraszam ,ze nieskladnie i chaotycznie ale temat jest zlozony , ja nie jestem ekspertem no i jestem w pracy .
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-17 07:54

pytanie tylko komu odda wiecej ze swych dobr w sensie ogolnym

przypominam że chodzi o czas przeszły, okres mniej więcej 6 miesięcy pozostający do wyborów, w których było pewne, że LK nie będzie prezydentem. Także W TYM WŁAŚNIE CZASIE zyskał?
Bo wszystko co napisałeś równie dobrze mogło sieodbywać po wyborach prezydenckich, jaki więc był sens przyspieszać to o pół roku jednocześnie ryzykując że się wyda taki zamach?
kasiakuś / 2012-04-17 08:23 / Bywalec forum
a co robią od dwóch lat? wciąż wyjaśniają czy to nie była zamach? a jak już, to kto za nim stał, czy mgła nie była sztuczna czasem, czy specjalnie nie sprowadzono ich źle, czy nie podano złych współrzędnych i tak w kółko
Gapa12 / 2012-04-16 13:10 / Bywalec forum
A czy słyszelisćie o tym że Rosja poprosiła o lustrację naszych pilotół którzy sterowali samolotem w ten dzień, rzecz jasna nasz rząd się zgodził...co jest grane ?!!!
das / 194.48.219.* / 2012-04-16 15:32
nigdy o tym nie slyszalem. skad pochodzi ta informacja ? gdzie moglbym przeczytać o tym ?
blanka11111 / 109.44.75.* / 2012-04-16 12:03
Z której klasy gimnazjum??
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-16 13:42
za moich czasów gimnazjum nie było, a tak btw może coś na temat napiszesz czy wolisz taki bzdury tylko?
blanka11111 / 109.40.3.* / 2012-04-16 09:41
Gdybyśmy mieli normalny rząd to zamiast natychmiast organizować zastępstwo na miejsce prezydenta czuwali by nad gruntownym i rzetelnym śledztwem katastrofy, powołali, upoważnili kompetentnych ludzi, Polacy wiedzą z historii , ze osłabienie sąsiada to dobry motyw do zamachu, niezależnie nawet od tego jak tym sąsiadom Lech mógł byc niewygodny jako prezydent.Ponadto zginęła grupa ludzi o niezależnym myśleniu, mająca silny charakter i wiedzę.Dzisiaj widzimy jak Rosja obeszła sie z tematem Katynia.To mówi nam , że od tamtej pory nic się w Rosji nie zmieniło.Całej b. trudnej sytuacji w jakiej się znalazła dzisiaj Polska winien jest rząd Donalda Tuska.Nie byłoby konieczności odkopywania trupów gdyby od początku zorganizowano sekcje zwłok ofiar na terenie Polski.Wraz z upływem czasu oddala się możliwość poznania prawdy.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy