Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: Dziennikarze są jak chłopi pańszczyźniani

Kaczyński: Dziennikarze są jak chłopi pańszczyźniani

Wyświetlaj:
obserwator / 2008-04-01 19:27 / Tysiącznik na forum
Ma absolutną rację, system podatkowy i własność mediow wymuszają na ludziach świata dziennikarskiego i obrabianych przez świat dziennikarski - lizustwo i tzw wyścig szczurow po pieniądze ktore daja właściele mediow , ktorzy w większości nie sa polskie. Rozdzial abonamentu, jakże niesprawiedliwy, wszyscy placą abonament a z niego tymczasem korzystaja nieliczni, tzw. sami swoi , calymi rodzinami, to widać wszędzie w publikatorach po strojach dziennikarzy i zaproszonych gości. Z abonamentu oplacana jest telewizja dla zagranicy i telewizja INFO. a ogladać je moga tylko nieliczni. Natomist Ci co ogladają TRWAM i słuchaja radia z Torunia, czyją się źle, muszą płacić podwójnie na jednych i drugich. Ci pierwsi korzystaja ze zbiorowej kasy, maja się dobrze, zamiast budować prawidłowe relacje, pędzą jak wściekli za pieniądzem i wywiadami za niusami krzywdzącymi innych. Spoleczeństwo i Polska tonie w długach, z każdym miesiącem dlug przyrasta, dziennikarze są psychicznie uciskani jak kiedyś chłopi pańszczyźniani, mimo otrzymywanych kijow smobijow, wszyscy to widzą tylko dziennikarze nie widza.
W złym kierunku idzie rozwoj dziennikarstwa, służalczość zemści się, sukces dziennikarstwa rodem z USA już na nikogo nie dziala,
obserwator 2 / 212.191.170.* / 2008-07-16 22:43
Całkowicie zgadzam się. Współcześni dziennikarze stali się narzędziem w rękach globalnego kapitału. Wrażliwe sumienie jedynie przeszkadza w tym zawodzie. A pracują pod jakże szczytnym hasłem - legitymacją: "opinia publiczna".
fajkat / 213.132.254.* / 2008-03-20 21:26
Jakoś tu mało komentarzy, ale mamy tu coś ciekawego: oto ŁowcaWykształciuchów przywołuje tekst przemówienia Tuska, tylko że
Po pierwsze - zapomniał iż było to 3 lata temu. Od tamtej pory trakta został poprawiony skutecznie przez naszego geniusza prezydenta. To nie kpina – przecież to był sukces.
Po drugie – to był element gry politycznej, przeciw rządzącemu wtedy SLD. Dokładnie to samo dziś robi PiS, który swój sukces obraca w porażkę, by porazić rządzącą PO.
Po trzecie – przecież Tusk chce aby głosował i to “za” parlament, a nie naród, bo ja też jestem naród i tych kilkuset stron traktatu nie przeczytałem. Od tego są nasi reprezentanci. A jeśli Tusk godzi się na referendum (w ostateczności) to dlatego że wie, iż “niedorozwiniete jednokomorkowce” jak chce niejaki jechu (poplecznik PiS – zob np. forum w rzeczypospolitej do artykułu Lichockiej: “80% wyborcow to niedorozwiniete jednokomorkowce”) albo “ciemny lud” Kurskiego jednak zagłosują za.
I tyle
Bodek2 / 2008-03-20 12:04 / Bywalec forum
Biedni są Ci dziennikarze. Jarosław, jak 2000 lat temu Jezus, przyszedł ich wybawić. A oni go nie poznali...
maa / 2008-03-20 11:05 / Tysiącznik na forum
Naturalnie są i tacy dziennikarze, o jakich pisze. Są też i oportuniści.
Jednak dziennikarze en mass różnią się od polityków tym, że ich praca wymusza kontakt z rzeczywistością, ze społeczeństwem. Politycy zwykle otaczają się dworem, kontakt ten więc łatwo tracą. A dwory Zjawiska Biologicznego były iście bizantyńskie...
Są od polityków zwykle bardziej inteligentni - co explicite widać np. w TVN24 w każde niedzielne przedpołudnie. Nie

Zastanawia mnie stan umysłu Jarosława K.. Czy nie jest podobny do stanu Adolfa H. gdy do bunkra zbliżała się bolszewicka czerń? Czy, otoczony stadem lizodupów, Jarosław nie traci kontaktu z ludźmi i z rzeczywistością? Coś mi się widzi, że Jarosław zaczyna się bać, iż z codziennych przyjemności zastanie mu jedynie podglądanie studentów nocą. Że na darmo będzie oczekiwał kamer czyhający na jego wyjście, mikrofonów, limuzyn...
Daras / 217.149.240.* / 2008-03-20 10:35
żenada na całego jak zwykle. i się znalazł ktoś kto chce go słuchać?
arch / 2008-03-20 10:46 / Tysiącznik na forum
smutna prawda -

"To piosenka bardzo krótka, że Kuba i Michał to prostytutka,
że dużo kasy wzięli, prawie tyle co w telewizji Lis".

Wojewódzki i Figurski, ustosunkowywali się do zarzutów o sprzedajność.
w wywiadzie --- Medialne dziwk i to my +++++
KAP / 2008-03-20 10:21 / Tysiącznik na forum
alez tupet. troche jakby czarna sotnia optowala za wolnoscia starozakonnych.
arch / 2008-03-20 10:35 / Tysiącznik na forum
Tak mówią o sobie sami dziennikarze -

"luksusowy duet cip"

"sprzedaliśmy się za kupę pieniędzy i teraz próbujemy te pieniądze gdzieś ulokować".
cały artykuł ;-Wojewódzki i Figurski:
-------------Medialne dziwki to my !-----------------------
alez tupet.
KAP / 2008-03-20 13:10 / Tysiącznik na forum
u Ciebie tylko ciagle dziwki w glowie. ale wiesz, zeby tak wielkim tygodniu?
arch / 2008-03-20 10:15 / Tysiącznik na forum
"Jedną z najbogatszych rzeczy w tym radiu jestem ja"
- ogłosił Kuba Wojewódzki na początku audycji "Poranny WF".

Pierwszym utworem były ----- "K**** Wędrowniczki". -------------
skomentował , że ------- "refren nas dotyczył".
cały wywiad -
Wojewódzki i Figurski: Medialne dziwki to my !
multinick / 87.205.168.* / 2009-04-08 14:44
A nie mówiłem? (2009-03-13)? Dobiera się prokurator do D..y? Tylko komu? Pan Wojewódzki stary lis się wywinie, a szczyl ( w porównaniu z Wojewódzkim) Figurski ma teraz kłopoty. Dlaczego? Po pierwsze-daje sie podpuszczać starszemu koledze i obraża głowe panstwa (a chytrus Wojewódzki przecież nie powiedział nic niestosownego). Po drugie-(znacznie gorsze!!!) przeprasza za to, co powiedział. Okazał tym pokorę, skruchę a tym samym słabość! Teraz racja, że jest dziwką (tylko dziwka przeprasza) Może też wywinie się z kryminału, ale medialnie jest skończony! W tej branży nie ma miejsca dla cieniasów, co przepraszają! Michał! Jesteś jeszcze młody, więc przemyśl jeszcze, czy chcesz się dalej bawić w to z Kubą. On cię wpakuje w tarapaty, s**********, gdzie pieprz rośnie, a Ciebie zostawi samego z problemem, bądź tego pewien!
multinick / 77.254.41.* / 2009-03-13 22:04
"Dziwki medialne" powiadacie? A nie śnią Wam się kraty? Czy prostytucja w Polsce jest procederem legalnym? Jeżeli pojęcie: "dziwki medialne" mieści się w pojęciu: "prostytucja medialna", a ta z kolei w: "prostytucja", to dlaczego panowie Wojewódzki i Figurski przebywają jeszcze na wolności? Tym bardziej, że prostytucja nie jest jedynym zarzutem, który można by Wam postawić. A gdyby jeszcze tak każdy przez Was obrażony chciałby przeciwko Wam wnieść sprawę z powództwa cywilnego...co to by było? Chyba los wam pobłaża i dlatego durniejecie coraz bardziej. Jesteście cholernymi szczęściarzami i doceńcie to, gdyż to może nie trwać wiecznie.
jliber / 2008-03-20 09:55 / Tysiącznik na forum
Jakiś taki malutki państwowo wymuszany kartelik, trudna do uzyskania licencja na wykonywanie zawodu dziennikarza, na podstawie decyzji widzimisię biurokraty? I potem się człowiek dziwi że PO nie obniża podatków. A jaką ma mieć konkurencję poza przygłupami z PiS czy SLD?
Sabre / 2008-03-20 09:44 / Tysiącznik na forum
Dziennikarze nie mają swojego przynależnego statutu. Oni zdobywają go pracą i osiągnięciami. A jeśli za przykład tego ... dawania szansy dziennikarzom w poprawie ich statutu ma służyć pan red. Sakiewicz, to chyba ta propozycja Jarosława K. nie ma szans:)
Czyżby lista do obrażania dobiegła końca i pan prezes musi zaczynać od początku? Dziennikarzy już przecież obrażał wielokrotnie.
Aramis 10 / 83.22.238.* / 2008-03-20 08:30
Ciekawe czy następnie też będzie przepraszał dziennikarzy ,którzy rzetelnie wykonują swój zawód podobnie jak to miało miejsce w przypadku studentów.
asipi / 83.31.85.* / 2008-03-20 10:09
oj Aramis ... rzetelnie pracują.. być może ale jak się ogląda np. "teraz my" w tvn to czasami odnoszę wrażenie ,że nie ważne co zaproszony gość mówi , ważne by racja była po stronie panów dziennikarzy , po prostu słuchacz to niedorozwój smutne to dziennikarstwo......
KAP / 2008-03-20 11:55 / Tysiącznik na forum
rozumiem ze masz mocnego 'freuda'. Juz 3 razy to wklejasz. :)
Aramis 10 / 83.22.238.* / 2008-03-20 10:24
Panie Asipi,
Proponuję aby najpierw przeczytał Pan wypowiedź J. Kaczyńskiego "Przepraszam tych ,którzy rzetelnie studiują " zamiszczoną obok a następnie przeczytał powtórnie moją wypowiedż.

Jeśli zaproszony gość nie potrafi sklecić logicznej odpowiedzi zaś widz nie ma zdolności logicznego rozumowania zawsze dziennikarz będzie miał "rację".
W Polsce mamy wybór mediów. Ja mam w zwyczaju nie oglądać czegoś co mi nie odpowiada. Pan też to może. Przecież zamiast oglądania "Teraz my" może Pan obejrzeć np "Rozmowy niedokończone" w TVTrwam. Może akurat to dla Pana będzie dziennikarstwem wesołym .
~Kris / 2008-03-20 08:15 / Tysiącznik na forum)
Jutro zajmie się smutnym losem tapicerów.
Wielki Przywódca przechodził kiedyś nocą przez niemiecki zakład tapicerski i zauważył, że niemieccy tapicerzy wymusili przejęcie własności, i teraz robią kanapy wyłącznie dla siebie.
pantagruel / 2008-03-20 08:26 / OJOS DE BRUJO
wezcie go z mojego kompa! Nie chce wiecej ogladac tej zadowolonej? geby!
Zwlaszcza przed swietami!

Poza tym koto to obchodzi co gadaja kartofle?! (nie idzie o te z reklamy pewnego sklepu)
uczynny / 83.24.214.* / 2008-03-20 16:27
Bolek swego czasu miał celną uwagę dla takich paranoików, jak ty, a więc: stłucz termometr, nie będziesz miał gorączki. Innymi słowy wypie... kompa za okno. Połowicę też, będziesz miał za jednym zamachem z głowy dwie gnębiące cię gęby.
wielcerozbawiony / 83.24.233.* / 2008-03-21 13:30
o joj widzę, że cham juchę puścił. Nikt ci do gardła nie miał zamiaru skoczyć, bo giermków nie mam, a zatem nie miałby kto tak brudną robotą się zająć. Jestem natomiast wielce ukontentowany, żem chama dotknął, werbalnie oczywiście. Nic tak nie cieszy, jak widok chama tracącego wiarę w możiwość zabawnego przekazu i sięgającego po kołek wyrwany z płotu.
pantagruel / 2008-03-26 08:00 / OJOS DE BRUJO
ten uczynny to Ty czy twoj partner lachociagu?

Nic tak nie cieszy, jak widok chama tracącego wiarę w możiwość


1. lecz sie!
2. mowisz o swoim malym "pieknym" wodzu

wielcerozbawiony

swoja brudną robotą
korowaty / 2008-03-20 08:21
Dziennikarzom bedzie pomagal? Moze zacznie od przeproszenia za cenzure ktora z nimi walczyl..

Najnowsze wpisy