Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński krytykuje polsko-niemickie porozumienie

Kaczyński krytykuje polsko-niemickie porozumienie

Wyświetlaj:
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-15 23:24
Super fotka na tapetę:) Co do reszty to nic nowego, powtarza się pan prezes.
pipiripi / 89.78.12.* / 2011-06-15 23:05
Prezio to w ogóle coś akceptuje ???
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-15 23:47

Prezio to w ogóle coś akceptuje ???

Z pewnością akceptuje trzymanie wszystkich sąsiadów krótko za mordę, bez spoufalania tak jak to starał się robić jego brat wygrażając wszystkim dookoła pięściami, bo amerykańska tarcza antyrakietowa na terytorium Polski była już w zasięgu ręki i nie bał się niczego.
Ceneo / 83.29.89.* / 2011-06-15 21:58
Zbliżają się wybory więc dla potrzeb bieżącej walki politycznej, odgrzewa się "stare" problemy, aby pobudzić ducha nacjonalistycznego w narodzie, obudzić demony, utrzymać spoistość i hermetyczność elektoratu.. Jeszcze chwila i musi wrócić do kompletu sprawa Rosji, bo nie może być inaczej.
Z wojowaniem z Niemcami, musimy uważać, co rozumiał już zdaje się Bolesław Chrobry. Granic nie zmienimy, zaklęcia nie pomogą. liczą się tylko fakty.
Kto sprawą się choć trochę interesuje wie kto jest największym płatnikiem netto do Unii, z funduszy której czerpiemy póki co pełnymi garściami, ten wie gdzie kierujemy największy eksport, kto jest naszym największym partnerem handlowym.
I jeszcze jedna sprawa. Musimy pamiętać o zadziwiającej asymetrii:
Jeżeli my mówimy o Lwowie i Wilnie, szukamy tam słusznie naszych tradycji i korzeni, poloników, to jest to patriotyzm, a wszelkie organizacje Kresowiaków to element utrzymywania tożsamości narodowej.
Jeżeli Niemcy szukają swoich grobów i korzeni we Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, szerzej na naszych i słusznie Ziemiach Odzyskanych, to dla nas jest to rewizjonizm. a ziomkostwa to zbrojne ramię rewizjonistów. Ot taki paradoks.
Osobiście uważam, że czas zakopać historyczne podziały, choć trzeba pamiętać i pamięć tą kultywować. Bez wrogości, bez zacietrzewienia, bez nacjonalizmu. Dzisiaj w Europie mamy większe problemy niż Niemcy.
Chciałbym, aby w naszych stosunkach z Niemcami, ale i z Rosją ideałem, wzorem były stosunki francusko - niemieckie. Czym Verdun dla Francuzów i Niemców, tym dla nas i Rosjan winien być Katyń.
A może symbolem polsko - niemieckiego pojednania winna być Góra Św. Anny ?

Szerzej na ten temat: Symbolika Katynia - symbolika Verdun: uprawniona analogia na:

frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
.
Botycki / 178.42.11.* / 2011-06-16 14:45
Z wojowaniem z Niemcami, musimy uważać,
Co uważać, co uwazać?! Zeby oni coś zrozumieli to trzeba tym mieszkającym w Polsce obrzydzić zycie na wszystkie możliwe sposoby np. pozbawić zatrudnienia, minimum socjalnego itp. Wtedy dopiero nauczą się szanować Polaków, którzy mieszkają w Niemczech. Tyle ze u nas nie ma komu tego zrobić. Sami tchórze, co boją się nawet RAŚ iwłaza im do dupy
ździcho / 77.254.238.* / 2011-06-16 15:33

trzeba tym mieszkającym w Polsce
obrzydzić zycie na wszystkie możliwe sposoby np. pozbawić zatrudnienia, minimum
socjalnego itp.

To nie lepiej zagazować Cyklonem B? Zrozumieliby jeszcze dobitniej.
radekkkk / 94.169.241.* / 2011-06-15 22:34
Musze przyznać Ci racje jesli chodzi o wybory. co do wojowania z niemcami to zawsze żeśmy wojowali o dominacje w Europie środkowej. Ocywiście skończyło się na rozbiorach. Jak powiedzial kanclez 2 Rzeszy Bismark: troche to tych Polaków nawet mi i dzkoda ale musimy wybrac albo My albo Oni" i powiedział cos o co hilter tez mówiłm przed wojna że: "Zrównać z ziemią wszystko co polskie" dokładnych cytatów nie pamietam ale wiem ze o to chodziło. No oraz hasło gównej polityki Dmowskiego brzmiała: wykraśc cos Niemcom rosyjskimi rękoma. Co prawda nie udało mu sie jej zrealizować, ale jego plan "ukradli" komuniści no i mamy ziemie odzyskane. a ZSRR mial dawne ziemie Polski sprzed 2 wojny swiatowej. Oczywiście Niemcom sie to nie podoba I do dzisiaj nauczaja w szkołach ze ziemie odzyskane sa to ziemie niemieckie pod tymczasowym proletariatem Polski, czy jakoś tak. Nawet przed wstapieniem do UE jesli ktos sie urodził na tych ziemiach nie miał większego problemu legalnej pracy w Niemczech. W końcu wg konstytucji jako obywatele niemieccy moga legalnie w Niemczech. To chyba logiczne. A skoro od drugiej wojny swiatowej Polska i Niemcy sa w stanie zawieszenia broni (czyli jest mozliwość zmian granic) to może maja jakis plan. W latach bodajze 90tych premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher mówiła dlaczego niemcy nie podpisały z Polska traktatu pokojowego to Niemcy bronili sie rekoma i nogami ze nie trzeba, że juz wojny nie ma. ta sama Pani, która z kolei kreowała swiatową politykę razem z Ronaldem Reganem (więc chyba wie co mówi) twierdziła ze UE jest bytem potwierdzajacym Niemiecka hegemonie w europie. Ponadto wykupywanie przez Niemców ziem w tamtych obszarach a zwłaszcza proponowane przez Niemieckie banki odwrócone kredyty hipoteczne dzieki ktorym w niemieckie ręce wpada znaczna część ziem. a któż to wie moze znowu ktos zaproponuje plebiscytna tych ziemiach z zapytaniem: " Gdzie chce Pan/Pani płacić podatki? do Berlina czy Warszawy:" Oczywiście głosować będa właściciele ziemscy. a skoro jest UE to co to za roznica. Niemcow mozna lubic lub nie, ale politycy niemieccy razem ze swoimi strategicznymi partnerami (Rosja) raczej nie sa nastawieni do nas przyjacielsko. Zresztą jak w Gdańsku w 2009 r. z okazji 70cio lecia wybuchu 2 wojny swiatowej przemawiał Putin"Wybuch 2 wojny światowej jest nastepstwem upokorzenia narodu niemieckiego oraz rosyjskiego przez utworzenie miedzy nimi niepodleglych panstw". To o czym my tu mówimy. Tak ze z tym wojowaniem z Niemcami to nie jest tak jak napisałeś. przepraszam za błędy
wektor / 2011-06-15 19:23 / portfel / Bywalec forum
Stosowanie symetrii w stosunkach Polsko-Niemieckich powinno być dla rządzących Polakami ponad wszelką dyskusją. Dlatego Pan Kaczyński ma absolutną rację twierdząc : cyt: już na początku negocjacji Rząd zrezygnował z zabiegania o status mniejszości narodowej dla mieszkajacych na terenie Niemiec Polaków.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-06-15 21:57
Możesz nie mieć w ogóle racji. Najlepiej jest spytać się samych zainteresowanych Polaków. Dlaczego wykluczyłeś możliwość, że oni zupełnie nie są zainteresowani w utrzymywaniu polskości w Niemczech. Czy były jakieś skargi z ich strony? Wyjechali dobrowolnie. Każdy ma prawo do zmiany swojej przynależności państwowej. Może bardzo się cieszą, że wyjechali z kraju wiecznego chaosu i nareszcie mogą odpocząć. Polski satelita w zupełności im wystarczy. Jak znam sytuację to polski polityk mógłby ich bardzo rozśmieszyć a później tylko wkurzyć.
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-15 23:49
Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby Polak nie chciał być sobą w państwie Niemieckim. Co innego jest z folksdojczami ci to potrafią wyprzeć się nawet swojej matki i ojca. Coś mi się wydaje że ty należysz do takich wymoczków. Dlatego powiem krótko, bo jestem w swojej ojczyźnie ; nie podskakuj siądź na d..pie i przytakuj. hej..
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-06-16 03:00
Nie tylko ja bym zapisał się na folksdojcza ale miliony ludzi już to zrobiło. Znacznie to lepsze niż przebywanie w zasięgu odoru zionącego od takich durni jak ty…
double agent sprzedałby własną matkę - nie jest durniem / 46.113.212.* / 2011-06-17 23:02
Jak w wierszyku z czasów II WŚ:
Popatrz matko, popatrz ojcze, oto idą dwa folksdojcze. Co za hańba, co za wstyd! Jeden Polak, drugi Żyd.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-06-19 02:50
Tych kilku palantów co są bici po twarzy przez życie , opluwani, kopani w dupę i obsrywani przez innych Polaków. Ludzie typu ząb za ząb. Lubią to bo lubią taką ustawkę. Rasiści i antysemici. Prymitywy zabierający głos w dyskusji a nie mający pojęcia o czym się mówi. Patriotyzm polega na poszanowaniu dobrych wartości narodowych, poszanowaniu każdego innego człowieka i sprawiedliwego systemu społecznego a nie akceptowaniu kłamstwa, oszustwa, złodziejstwa lub zwykłego tumiwisielstwa. Tych kilku sqrwysynów chciało uczyć patriotyzmu? Sądząc po zachowaniu, niewielu już zostało patriotów bo większość już dawno wymarła. Jeszcze raz powtarzam, że olbrzymia większość, która wyjechała nie wyjechała po to aby zakładać drugą Polskę na nowo. Wyjechali żeby ułożyć sobie nowe życie i ciągle powtarzam, że nie ma w tym nic złego. Czy wszyscy pamiętają kartkę pocztową z Irlandii od Polaków wypinających gołe dupy z pozdrowieniami dla premiera? Folksdojcz znaczy etniczny Niemiec albo Niemiec mieszkająy poza granicami państwa niemieckiego i nic więcej. Do tych kilku palantów, wy jesteście zwykłym ścierwem społecznym. Do pochodzenia polskiego ciągle przyznaje się z 15 mln ludzi poza Polską a poprzez stulecia to może by się nazbierało dwa razy tyle co obecnie w Polsce. Nie ma nic w tym złego. W innych krajach zjawisko wyjazdu traktuje się zupelnie normalnie. Irlandczyków na świecie mieszka 10 razy tyle co w Irlandii.
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-16 04:22
Ty kmiotku to nawet niejesteś folksdojczem tylko tępym arszlokiem, którego pewien socjolog scharakteryzował w kilku punktach.
1). Arszlok to Polak który opuścił Śląsk i osiedlił się w Niemczech , po czym w jego mózgu zaszły nieodwracalne zmiany.
2). Typowy arszlok urodził się i wychował na Śląsku.
3). Typowy arszlok, podczas wizyt w Polsce, posługuje się znanym tylko sobie językiem słowiańsko - germańskim. Główną cechą tego języka, jest wymiana części słów polskich słowami niemieckimi.
4.) Dziatwa
Staropolskie przysłowie mówi że nie daleko pada jabłko od jabłoni. Nie mądrzejsza jest arszlokowa dziatwa od dorosłych osobników. Typowy arszloczek wyróżnia się od polskich dzieci farbowaną blond grzywą ( by wyglądać bardziej aryjsko
5.) Każdy arszlok jest w swoim mniemaniu wybitnym specjalistą w dziedzinie nauk wszelakich z naciskiem na nauki polityczne . Zdanie arszloka zawsze musi być zdaniem ostatnim
6.) Cechą charakterystyczną arszloka jest ubliżanie Ojczyźnie na każdym kroku i miejscu.
7). Cechą charakterystyczną dla żeńskiej części larw arszloka jest niechęć do polskich chłopców ( są przecież dużo brzydsi niż ich niemieccy rówieśnicy ).

Jest tego więcej ale to ci powinno wystarczyć bo i tak nie masz za dużo rozumku.
double agent volksdeutsch / 46.113.212.* / 2011-06-17 22:54
(@): Wtręt do Twojej dyskusji z double agent sc - poprawnie to Arschloch, czyli w luźnym tłumaczeniu - dup-ek.
A w ogóle, to przypomnę Ci starą radę - nigdy nie dyskutuj z idiotą. Wpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
tesa1959 / 2011-06-15 19:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Stosowanie symetrii w stosunkach Polsko-Niemieckich powinno być dla rządzących Polakami ponad
wszelką dyskusją.

A może nie dyskutując, nie uzyskaliby nic? A Kaczyński w walce o władzę nawet nie zauważył, że 9.11.1989 r. nastąpił upadek muru Berlińskiego, skoro twierdzi
zajmowanie się przez Rzeczpospolitą Polską i Republikę Federalną Niemiec

O ile mi wiadomo, to Republika Federalna Niemiec już nie istnieje.
m-53 / 83.24.21.* / 2011-06-15 21:45
A co uzyskaliśmy? Powstanie kolejne biuro bez znaczenia - fucha dla kilku kolesi.
które będzie reprezentować interesy wszystkich polskich organizacji w Niemczech

jeżeli te organizacje będą tym zainteresowane.
Z treści wynika, że to Polska podjęła nowe zobowiązania nie uzyskując nic.
radekkkk / 94.169.241.* / 2011-06-15 20:48
Mylisz się. Niemcy naprawdę nazywają sie Republika Federalna Niemiec, tak jak np. Czechy Republiką Czeską

Oraz równe prawa dla Polaków w Niemczech. Jeśli Niemcy maja jakieś prawa u nas to mysmy powinni mieć takie same u nas. To nie jest zadne osiagnięcie. Po prostu porozumienie, A My nawet tego teraz nie mamy. Żałosny rząd, żałośni ludzie którym morda sie cieszy jak spotkaja sie z kims kto jest znany poza krajem. I że moga cos dla nich zrobić. Po prostu żałosne...
tesa1959 / 2011-06-15 21:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok. Wiem, że pomyliłam się w kwestii nazwy.
Niemcy chyba od zawsze mieli u nas prawa, a naszych praw w Niemczech nie udaje się załatwić. Gdybyśmy mieli kartę przetargową w postaci nieuznanych u nas praw narodowości niemieckiej, myślę, że wtedy udałoby się. A tak? Kim jesteśmy dla Niemiec? Co możemy im w zamian zaoferować? Bo bezinteresowni to nie są i sprawiedliwością też się zbytnio nie kierują.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-15 23:13

Niemcy chyba od zawsze mieli u nas prawa

Polacy przed i czesciowo za Hitlera tez mieli prawa w Niemczech.
Rozwiazanie jest proste.
Takie same prawa Niemcow w Polsce jak Polakow w Niemczech.
Tylko do tego nasz nierzad nie ma jaj.
tesa1959 / 2011-06-15 23:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok. Tylko skoro Niemcy już mają prawa u nas, to w jaki sposób wyegzekwować to w drugą stronę? Samo stwierdzenie, że należy się to Polakom, bo są obywatelami tego państwa i że Polacy dali takie prawa Niemcom mieszkającym w Polsce, chyba nie wystarczą?
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-15 23:32

to w jaki sposób wyegzekwować to w drugą stronę?

Bardzo proste.
Zlikwidowac te prawa Niemcow w Polsce do czasu az Polacy beda je mieli w Niemczech.
tesa1959 / 2011-06-15 23:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To nie jest proste, gdyż będzie to dyskryminacja, a więc nieposzanowanie praw człowieka. Wiem, wiem, Niemcy dyskryminują Polaków, ale to nie oznacza, że Polacy też mogą i powinni. Każdy sąd przyzna rację niezgodności prawa z praktyką, jeśli odbierze się prawa, które mają.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-15 23:47

gdyż będzie to dyskryminacja

Pani chyba zartuje.
Jaka dyskryminacja?
To dzisiaj jest dyskryminacja kiedy partia polska musi uzyskac prog wyborczy aby wejsc do Sejmu a partia niemiecka nie musi.
Kiedy organizacje niemieckie w Polsce dostaja takie dotacje z polskich ministerstw o jakich polskie organizaje mogo tylko pomazyc.
Pani najwyraznie nie wie co znaczy slowo dyskryminacja.

jeśli odbierze się prawa, które mają.

To co teraz mniejszosc niemiecka ma w Polsce to nie sa prawa tylko przywileje a te bez problemu mozna im odebrac.
tesa1959 / 2011-06-15 23:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

nie sa prawa
tylko przywileje a te bez problemu mozna im odebrac.

Zgoda - przywileje, ale czy rzeczywiście bez problemu można odebrać? Nie słyszysz tego krzyku? Tych demonstracji? Ale o to mniejsza. Czym się takie pozbawienie przywilejów może skończyć? Skierowaniem sprawy do Strasburga, a tam na pewno przegramy. I będzie to wyrok, niestety, sprawiedliwy.
e nie wie co znaczy slowo dyskryminacja.

No widzisz, po co dyskutujesz z tak głupią babą? :)
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-15 23:58

Nie słyszysz tego krzyku?

No i co z tego?

Skierowaniem sprawy do Strasburga,....

Niech Pani sprawdzi w slowniku co oznacza w jezyku stosunkow miedzynarodowych slowo "Reciprocity" a wtedy nie bedzie sie Pani obawiala tego co sie wydarzy w Strasburgu.

I będzie to wyrok, niestety, sprawiedliwy.

Nie ma Pani racji.
tesa1959 / 2011-06-16 00:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nie ma Pani racji.

Wcale nie chcę jej mieć.
Nie mówię, że zgadzam się na tak wygórowane przywileje mniejszości narodowych, a właściwie niemieckich (bo reszta nie ma swoich przedstawicieli w Sejmie), ale co tu dadzą moje protesty?
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:10
tesa i @@@
psu na budę te wasze przepychanki. Rząd Polski nie jest w najmniejszym stopniu ZAINTERESOWANY jakimikolwiek prawami Polaków w którymkolwiek kraju poza granicami Polski, a Wy dyskutujecie jakimi sposobami rząd mógłby takie prawa uzyskać.
tesa1959 / 2011-06-16 00:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
żdzichu, @@@ bardzo lubi się ze mną przekomarzać :), a ja jeszcze nie jestem senna :). A na marginesie nie odpowiedziałeś mi na pytanie, które postawiłam Ci na koniec pod poprzednim tematem.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:13

Rząd Polski nie jest w najmniejszym stopniu ZAINTERESOWANY

Zapomniales dodac - obecny rzad nie jest zainteresowany.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:16

Zapomniales dodac - obecny

Nie zapomniałem. Przecież wszyscy wiedzą o którym mowa. Nawet ci, którzy nie czytali artykułu. Wystarczy dzisiejsza data i wszystko jasne. Po co ostentacyjnie klepać: "OBECNY"?
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:28

Po co ostentacyjnie klepać: "OBECNY"?

Ano po to rzeby zrozumiec ze rozmawiamy o tym co Polska powinna zrobic a nie jakis tam OBECNY rzad.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:34

rozmawiamy o tym co Polska
powinna zrobic

Acha! Wszystko jasne. Polska powinna wymienić rząd na PiSowski a Niemców mieszkających w Polsce wybatożyć, żeby wiedzieli kto jest pan. To tak w skrócie. Dobrze zrozumiałem?
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:40

Dobrze zrozumiałem?

Zle zrozumiales.
Chodzi mi o rzad ktory w pierwszej kolejnosci bedzie mial dobro Polakow na uwadze niezaleznie gdzie mieszkaja.
Takie go rzadu w powojennej Polsce jeszcze nie bylo.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:48

Takie go rzadu w powojennej Polsce jeszcze nie bylo.

A był takowy kiedykolwiek w dziejach Polski (nie licząc rządów na uchodźstwie, co oczywiste)zainteresowany w jakimkolwiek stopniu tym problemem?
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:54

A był takowy kiedykolwiek w dziejach Polski

Przed wojna Polacy w Niemczech mieli status mniejszosci wiec owczesny rzad polski jakos sie o nich staral.
tesa1959 / 2011-06-16 00:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
żdzichu, @@@ bardzo lubi się ze mną przekomarzać :), a
ja jeszcze nie jestem senna :). A na marginesie nie
odpowiedziałeś mi na pytanie, które postawiłam Ci na
koniec pod poprzednim tematem.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:31

A na marginesie nie
odpowiedziałeś mi na pytanie, które postawiłam Ci na
koniec pod poprzednim tematem.

Co to było? Nie pamiętam
tesa1959 / 2011-06-16 00:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Pytania, czy tematu?
Ostrzegałeś mnie przed znajomościami z internetu. Zapewniłam Cię, że jestem dość dobrym psychologiem, a jako dowód zapytałam, czy dobrze sądzę, ze jeśli zdradziłabym Tobie swoją tajemnicę, to nie znalazłoby się to na forum.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:44

czy dobrze sądzę, ze jeśli
zdradziłabym Tobie swoją tajemnicę, to nie znalazłoby
się to na forum.

Jeżeli chodzi o mnie, to może znalazłoby się to na forum, bo temat ciekawy. Jednakże zadbałbym o to, by temat tak zakamuflować, by nikt się nie domyślił, że informacja pochodzi od Ciebie. Po prostu odczekałbym na podobny temat i przyrżnąłbym głupa, że niby sam to wymyśliłem i mam takiego kolegę, czy coś w tym stylu...W każdym razie Ciebie bym nie wysypał.
tesa1959 / 2011-06-16 00:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A więc jestem psychologiem? Pomimo, że czasem mamy inne zdanie dotyczące jakiegoś tematu, to jesteś człowiekiem godnym zaufania. Nie pomyliłam się!I na tym forum jest tylko jeszcze jeden taki.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:50

A więc jestem psychologiem? Pomimo, że czasem mamy inne
zdanie dotyczące jakiegoś tematu, to jesteś człowiekiem
godnym zaufania.

A skąd masz pewność, ze teraz Cię nie okłamałem?
tesa1959 / 2011-06-16 00:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A okłamałeś? Słyszałeś o czymś takim, jak kobieca intuicja? A zresztą, tyle i na różne tematy przegadaliśmy, ze wsypałbyś się już, że nie jesteś autentyczny.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:57

A okłamałeś?

Odpowiadasz mi pytaniem na pytanie i unikasz odpowiedzi wprost.
Słyszałeś o czymś takim, jak kobieca
intuicja?

To nie jest odpowiedź. No i jak tu zaufać komuś, kogo zna się z forum?:) Późno już. Pogadamy jutro. Kolorowych snów.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:08

Wcale nie chcę jej mieć

Ale nie przeszkadza to Pani uwazac ze wyrok w Strasburgu przeciwko Polsce bylby sprawiedliwy.
Jakas niekonsekwencja?
Co do tego Strasburga to nie ma Pani racji poniewaz ten sad juz sie wypowiedzial w sprawie dyskryminowania mniejszosci polskiej na Litwie.
Nie widzial w tym zadnego problemu wiec dlaczego mialby widziec problem z mniejszoscia niemiecka w Polsce?
tesa1959 / 2011-06-16 00:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


Ale nie przeszkadza to Pani uwazac ze wyrok w Strasburgu
przeciwko Polsce bylby sprawiedliwy.

Tak mi się wydaje, że byłby sprawiedliwy, bo odebranie praw nabytych jest naruszeniem wolności. Nie wiem, czy w ten sam sposób rozumiemy słowo "wolność". Dla mnie "wolność" nie oznacza czynienia tego co chcę, ale będąc wolnym muszę szanować prawo innych do wolności. Zważywszy, że bardzo lubisz się ze mną kłócić, pewnie zaatakujesz moje rozumienie wolności. To nie jest jednak moje rozumienie wolności, ale taką wolność dał nam Bóg (jeżeli Bóg jest dla Ciebie kimś ważnym)w X przykazaniach.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:23

bo odebranie praw nabytych...

A kiedy oni te prawa nabyli?
Przeciez juz ustalilismy ze to nie sa zadne prawa tylko przywileje.

...jest naruszeniem wolności

Nie maja tu zadnych praw nabytych wiec nie ma mowy o ograniczaniu wolnosci.
Beda tak samo wolni jak wszyscy obywatele Polski, nic mniej nic wiecej.

pewnie zaatakujesz

Niech Pani racej czyta co pisze a nie odpowiada na cos czego nie napisalem.
Ostatnio sie to Pani zdarzylo z oplakanymi skutkami.
tesa1959 / 2011-06-16 00:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Przeciez juz ustalilismy ze to nie sa zadne prawa tylko
przywileje.

Na to odpowiedział Ci żdzicho.
Ostatnio sie to Pani zdarzylo z oplakanymi skutkami.

Nawet nie wiesz, jak się mylisz. dałam za wygrana, bo bez sensu dyskutować w nieskończoność, jeśli dyskutant przyjął za honor nie ustąpić, bo tylko po jego stronie jest racja.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:37

Na to odpowiedział Ci żdzicho.

A ja jemu.

bo tylko po jego stronie jest racja

Pisze Pani o sobie?
Ja jedynie sugerowalem pani aby sie przyznala do bledu.
Bez skutku zreszta.
tesa1959 / 2011-06-16 00:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiesz, czytam teraz książkę "Męska depresja" Archibald D. Hart - autor. Polecam Ci ją, bardzo Ci się przyda.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:46
Powinna Pani raczej czytac ksiazke "Kobieca depresja"
tesa1959 / 2011-06-16 00:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No widzisz. to nas różni - kobiety od mężczyzn - kobiety mówią o swojej depresji, a mężczyźni za nic w świecie się nie przyznają i dlatego wyraża się to wzmożoną agresją. A przecież to nic wstydliwego i nie oznacza, że się mniej męskim.
Nie napisałam, Ci o tej książce złośliwie. Naprawdę ją czytam, bo mam w domu takich "twardych" mężczyzn jak Ty - no może trochę mniej agresywnych.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:57

kobiety mówią o swojej depresji

Jesli sa w depresji to o nie mowia. Mezczyzni tez. Ja zadnej roznicy nie widze.
tesa1959 / 2011-06-16 01:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeżeli wiedzą, że to jest depresja (bo nie zawsze zdają sobie sprawę) to mówią -kobiety. Mężczyźni, niestety, uważają za słabość przyznanie się do takiego stanu rzeczy. Im więcej o tym czytam, tym bardziej rozumiem np. alkoholików, narkomanów, hazardzistów, "męskich bokserów" itp. Rozumiem, nie znaczy, że usprawiedliwiam.
A o depresji kobiecej wiem z autopsji, bo ją przeszłam, ale z nietypowymi objawami, bo w jej wyniku przestałam chodzić i w ogóle mieć władzę w rękach i nogach, a przygnębienia nie było. W życiu nie spodziewałabym się, że to jest to, zwłaszcza, że nie miałam żadnego powodu do zmartwienia - nazbierało się przez życie i po ptokach.
To nie jest złośliwość z mojej strony, kiedy poleciłam Ci tę książkę, bo autor twierdzi, że 75% mężczyzn cierpi na depresję.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 01:19

Jeżeli wiedzą, że to jest depresja...

I tu jest pies pogrzebany.
Jesli wiedza to mowia i dotyczy to i kobiet i mezczyzn.
Na wlasnym przykladze zorientowala sie Pani ze ta wlasna depresja jest trudna do zdiagnozowania ale jak juz pozna sie objawy to jest to proste.
Niech mi Pani wierzy ze ja tez to przeszedlem i wiem kiedy ona u mnie wystepuje. Zapewniam Pania ze w tej chwili nie wystepuje.

To nie jest złośliwość z mojej strony

Z mojej strony tez nie byla.
tesa1959 / 2011-06-16 01:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Zapewniam Pania ze w tej
chwili nie wystepuje.

Top jest bardzo trudne do stwierdzenia, bo depresja to niekoniecznie apatia, niechęć do życia. jeżeli nie występuje u Ciebie, to dlaczego wypowiadasz się tak agresywnie (dopiero dzisiaj zaczęłam czytać tę książkę i jeszcze niewiele wiem o męskiej depresji).
Jesli wiedza to mowia i dotyczy to i kobiet i mezczyzn.

Nie spotkałam mężczyzny, który przyznałby się do tego twarzą w twarz. A Ty poza forum przyznałeś się do depresji? Tu jest łatwo, bo anonimowo.
Ja wylądowałam w szpitalu, bo nie chodziłam, a nawet siedzieć nie mogłam i po wyjściu mówiłam co mi było, chociaż ludzie nie rozumieją czym jest depresja. Często uważają, że jest to choroba, która powoduje niepełnosprawność umysłową. Doświadczyłam tego na sobie(umiem obserwować ludzi) , bo patrzyli na mnie tak inaczej, jak na wariatkę :).
No, ale na dzisiaj chyba dosyć dyskusji i zwierzeń. Czas spać. Dobranoc.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:13

Ale nie przeszkadza to Pani uwazac ze wyrok w Strasburgu
przeciwko Polsce bylby sprawiedliwy.

Ano tak. Wszelkie wyroki przeciwko Polsce są niesprawiedliwe, bo to Polska przecież. To tak jakby ktoś Kalemu ukradł krowę, albo nawet jeszcze gorzej...
radekkkk / 94.169.241.* / 2011-06-16 00:40
No to już jest kompletna paranoja. Czyli wg ciebie przywileje niemieckie w Polsce sa uzasadnione? Dlaczego ja mam miec mniejsze prawa w swoim kraju niz Niemcy w "Moim kraju". Toz to dyskryminacja jest. Wg ciebie jeśli Niemcy nie beda mieli lepiej odemnie w "Moim" kraju to tak jakbym im cos ukradl. Paranoja. Pozatym dlaczego Oni maja zyc z moich podatkow. A mi jeszcze maja zagwarantowane przedstawicielstwo w sejmie gdzie Polak żeby wszedl do "swojego" sejmu musi miec olbrzymie poparcie w wyborach. Przeciez to jak swiete krowy. Maja przywileje. Moje pieniadze. Sa w sejmie jakby byli wladcami jakimis w Polsce i jacy Polacy źli dla nich. jak chca niech sobie partie zaloza i kandyduja, zobaczymy ile uzyskaja glosow. Jak mzna takie brednie wypisywac.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:53

Jak mzna takie brednie wypisywac.

Ano widocznie można. Mnie oni aż tak bardzo nie zabierają przestrzeni życiowej tak jak Tobie.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 01:03

Mnie oni aż tak bardzo nie zabierają przestrzeni życiowej tak jak Tobie.

Ale te kilkaset milionow zlotych ktore organizacje mniejszosci niemieckiej dostaja z budzetu by ci sie przydaly np. na opieke zdrowia dla wszystkich obywateli Polski.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 01:15

by ci sie
przydaly np. na opieke zdrowia dla wszystkich obywateli
Polski.

normalka, ale idąc tym tokiem rozumowania należałoby zakręcić kurek wszystkim obcokrajowcom mieszkającym na terytorium Polski i wypędzić ich won w cholerę, żeby nie zerowali i nie wywozili stąd pieniędzy.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 01:24
Widze ze nie potrafisz dyskutowac o szczegolach.
Wolisz uogolniac, generalizowac i wysmiewac.
Poczytaj sobie ile ministerstwo kultury wydaje na dodatcje dla mniejszosci niemieckiej.
Wtedy moze bedziemy mogli rozsadnie porozmawiac.
Moze tez nastepnym razem bedziesz potrafil skupic sie na temacie dyskusji.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-06-16 15:23

Wolisz uogolniac, generalizowac i wysmiewac.

Ani nie uogólniam, ani nie generalizuję, ani tym bardziej nie wyśmiewam. Po prostu skoro zeszliśmy już na temat ekonomii, to nalezało wywnioskować, ze dla Polski najkorzystniejsza finansowo byłaby polityka Apartheidu wobec mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących ten kraj.
Poczytaj sobie ile ministerstwo kultury wydaje na
dodatcje dla mniejszosci niemieckiej.

Wiem doskonale, ze Niemcy nas wypompowują, a zatem są pasożytami. Tyle, że inni tez to robią: Ruscy, Ukraińcy, Białorusini, Ormianie, Romowie itp. Co z tym zrobić? Hmm...narodowy socjalizm już był i niestety nie sprawdził się. Z przyczyn moralnych.
Moze tez nastepnym razem bedziesz potrafil skupic sie na
temacie dyskusji.

Temat jest klarowny. Kaczyński po prostu kontynnuje sprawę Ślązaków i Kaszubów tym razem rozszerzając ja jeszcze o Niemców. Krótko mówiąc daje do zrozumienia, że gdyby to on był premierem to by ich wszystkich trzymał za mordy krótko i w kagańcu, czego Tusk nie potrafi zrobić, bo jest łajza tchórzliwa. Inna rzecz, że co do Tuska to ma rację.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-17 23:02

Tyle, że inni tez to robią: Ruscy, Ukraińcy, Białorusini, Ormianie, Romowie itp.

Moze przeczytaj na stronie Ministerstwa Kultury liste organizacji ktore dostaly dotacje i przestan teoretyzowac bo widac nie masz pojecia w temacie.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:15
Piles cos?
Piszesz bez sensu.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:20

Piszesz bez sensu.

Sens jest tu:
odebranie
praw nabytych jest naruszeniem wolności.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:24

Sens jest tu:

Sensu tu raczej nie ma bo nie ma zadnych praw sa tylko przywileje.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:28

bo nie ma zadnych praw sa tylko
przywileje.

A odebranie przywileju ot tak ni stąd ni zowąd i bez wyraźnego powodu to nie jest naruszenie wolności?
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:33

A odebranie przywileju ot tak ni stąd ni zowąd i bez wyraźnego
powodu to nie jest naruszenie wolności?

Nie jest, poniewaz przywileje mniejszosci wynikaja z umow miedzynarodowych a te podlegaja zasadzie reciprocity czyli potocznie mowiac "jak Kuba Bogu tak Bog Kubie"
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:38
Zatem sam zainteresowany nie powinien czuć się pokrzywdzony gdy mu się ten przywilej odbierze? Jeżeli tak, to po co odbierać im przywileje, skoro ich to nie krzywdzi? Takim ruchem niczego na Niemcach nie wymusimy.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:44

Jeżeli tak, to po co odbierać im przywileje, skoro ich to nie krzywdzi?

Albo odwrotnie. Po co im te przywileje, ktore kosztuja polskiego podatnika setki milionow zlotych rocznie, skoro im sa niepotrzebne.
Polacy w Niemczech ich nie maja to po co my mamy za nie placic w Polsce?
ździcho / 213.146.58.* / 2011-06-16 00:18

Piles cos?

Tequilę. Syf. Nie polecam zdecydowanie.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-16 00:26

Tequilę. Syf.

To nie pij tego syfu bo po nim piszesz bez sensu.
jt / 78.8.40.* / 2011-06-15 20:29
NRD nie istnieje.Po upadku muru berlińskiego NRD została przyłączona do RFN.Ale takie oczywiste "oczywistości" trzeba Ci tłumaczyć?.
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-15 20:17
Tessa masz złe informacje. Republika Federalna Niemiec powszechnie znana jako " Niemcy " są federalnym państwem związkowym, podzielonym na 16 krajów związkowych tzw. landów, łącznie zajmujących powierzchnię 357 021 km2. Każdy z landów posiada własną konstytucję, parlament i rząd a na płaszczyźnie federalnej jest reprezentowany w Izbie Wyższej (Bundesrat). ...
tesa1959 / 2011-06-15 20:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok, ale powszechnie nie stosuje się tej nazwy od chwili połączenia obu republik NRD i RFN.Niemcy też mówią o swoim państwie Deutschland.
jt / 78.8.40.* / 2011-06-15 20:33
A może przyznaj się do błędu,a nie wymyślaj dziwnych dla siebie usprawiedliwień w rodzaju że:"powszechnie nie stosuje się tej nazwy".
tesa1959 / 2011-06-15 20:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przecież się przyznałam, bo od 20 lat nie słyszałam o RFN tylko o Niemcach:). To nie było usprawiedliwienie, tylko stwierdzenie faktu.

Najnowsze wpisy