Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński ma pomysł na zmiany. Bo leki są za drogie

Kaczyński ma pomysł na zmiany. Bo leki są za drogie

Wyświetlaj:
tesa1959 / 2011-09-24 17:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


Kaczyński twierdzi, że około 40 procent chorych nie wykupuje leków

To prawda, że leki są za drogie, ale w jaki sposób Kaczyński doszedł do powyższej statystyki??? Oczywiście, część ludzi nie wykupuje wszystkich leków, ale rezygnują z tych, które nie są niezbędne i też nie jest to 40 proc. Ponadto apteki oferują tańsze leki zastępcze, a byłam świadkiem, gdzie starsza pani za żadne skarby nie chciała uwierzyć, że ten tańszy lek to jest to samo, tylko inna nazwa i firma, i nie wykupiła wcale - poszła do innej apteki.
Kaczyński proponuje także ograniczenie działalności aptek sieciowych. Jego zdaniem powinna obowiązywać zasada - jedna apteka - jeden aptekarz farmaceuta.

A dlaczego? W aptekach sieciowych są tańsze leki, a on tego chce, więc o co chodzi???
Elendir / 2011-09-24 18:20 / Łowca czarownic
O interes firm farmaceutycznych. Sieci aptek mają moc przetargową jakiej nie miałyby pojedyncze apteki. A zapłacą za to ludzie. A w przypadku refundowania szerszej gamy leków - państwo. W szczepionkę na świńską grypę też PiS chciał nas wrobić.
tesa1959 / 2011-09-24 18:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie tak myślałam, ale nie chciałam tego głośno mówić, aby nie oberwać od zwolenników prezesa i jego polityki. Jakoś dzisiaj nie mam nastroju do odpierania ataków ;(
simian raticus / 178.37.139.* / 2011-09-24 17:29
Za drogie są leki, a na wizytę u lekarza czeka się ze 2 miesiące! To jest jakaś patologia w POlsce!
Natter2 / 2011-09-24 17:16 / Tysiącznik na forum
Rozwiązać NFZ ,tego już zrobić sie nieda.Ruszając ta biurokrację spowodujemy powstanie bałaganu którego nie da sie opanować w krótkim czasie.Dosyc już sie nareformowalismy i zawsze wychodziło na gorsze.
adsfasdfsadfasfd / 94.75.114.* / 2011-09-24 17:12
GŁĘBOKO GDZIEŚ TO CO CHCE PIS I GDY SIE DOWIEDZĄ ŻE WITAMINĘ C MOŻNA W POLSCE KUPIĆ ZA 1ZŁ BO JEST REFUNDOWANA , A NP. HISZPANII PO 10 ZŁ, TO NATYCHMIAST TAK PODNIOSĄ CENY ŻE JARUŚ BĘDZIE MUSIAŁ ZROBIĆ NOWY PODATEK NA REFUNDACJĘ DLA GERIATRYKA :)))))

Najnowsze wpisy